Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Chris Kiki válasza gyapo11 (#68850) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez Neals volt?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#68852) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Semmit nem értek a zseblámpákhoz, a fiam táborba megy, lesznek éjszakai túrák,
erre kellene valami.
Ezeket nézegettem, jó lehet valamelyik?
https://www.sportlampa.hu/acebeam-t28-lampa-csomag
https://www.leitz-hungaria.hu/olight-freyr-4-szinu-led-zseblampa

Előre is köszönöm!

(#68853) saril válasza fiATHaLON (#68852) üzenetére


saril
senior tag

Mind a kettő túl jó és drága egy tábor miatt megvenni, persze mind a kettő jó, de a hordozhatóság és az egyszerű töltés miatt az olight a nyerő, szerintem.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68854) fiATHaLON válasza saril (#68853) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm! :DDD
Úgy vagyok vele, hogy a táborba bújtatva kiélem én is magam,
és én is megkapom azt amire gyerekként vágytam, hiszen nincs
mindig tábor. :))

(#68855) Cyborg válasza fiATHaLON (#68854) üzenetére


Cyborg
őstag

Astrolux EC03
ehhez egy akksi kell csak , és el leszel jó darabig, mire kiismered az Andurilt :)
Fejkapcsolós, beépített töltős, type-c-vel, nulla macera :)

...40-ből rengeteg lámpa idejön kínából :)
...ha kiváló állapotú, de használt is jó, és gyorsan kell, olcsón, Zozz árul lámpákat, én is előbb nála nézek szét, ha akarok valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#68856) zolikaDB válasza Cyborg (#68855) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejj, tegnapig 36$ volt BG-n... :DDD

(#68858) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Nagyon köszönöm!

A listásra válaszoltam, gondolom azt kimoderálták... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68859) WestBam válasza fiATHaLON (#68854) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A táborba nem lesz szüksége ekkora ágyúkra, ráadásul ezeknek, főleg az Acebeam-nek a fénye túl hotspotos is lenne, nem jól használható általános célra. Erre sokkal inkább tudom ajánlani (ha már a prémium vonalat nézegeted) a Warrior Mini 2-t. A közelség szenzor miatt nem fogja a ruhád kiégetni, a fénye pedig optimális közepes -rövid távra. A kezeléséhez nem kell térkép, a gyerek is kapásból tudja majd kapcsolgatni, meg villogni is vele, hogy neki milyen jó lámpája van :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68860) WestBam válasza fiATHaLON (#68858) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igen, azt priviben kellene... ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68861) MittuDomain_ válasza fiATHaLON (#68852) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ahogy előttem mondták, ezek egy táborozó gyereknek overkill - nagyon örültem volna ha csak tized ilyen jó lámpákkal dob meg a faterom táborozáshoz.
Felteszem beépített töltés* kell (?), ezért a Convoy-ok nagy része kiesik, viszont a Sofrin/Astrolux párosban bőven van potenciál.
Kérdés, hazai beszerzés** kell-e, és h a igen, mennyire gyorsan.
*Egy jó lámpa már 18650-el is elmegy egy hétig normális használattal, szóval nem muszáj a beépített töltés.
**Ha gyorsan és itthonról, tényleg a sportlámpa a legjobb forrás - vagy jófogás, hardverapró.
Amire figyelj gyerkőc esetén:
Ha komoly a lámpa, a hője tényleg veszélyes, legyen benne aktív hővédelem (ATR), esetleg ha nagyon okos a lámpa, állítsd be te, meddig melegedhet, mielőtt a kezébe adod. (45°C fölé én nem hagynám menni neki.)
***Ezeket még akkor is túlzásnak tartom első lámpának, ha nagyrészt te használnád , és a gyerek csak az anyja miatt kell, hogy ráfoghasd. :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68862) gyapo11 válasza Chris Kiki (#68851) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen. Csak mert írtad, hogy rossz tapasztalatod van vele. Bár az enyém nem rossz, de nem segített.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#68863) blueye válasza MittuDomain_ (#68861) üzenetére


blueye
veterán

"Amire figyelj gyerkőc esetén:"
+1 nagyon hatarozottan meg kell tanitani h ne vilagitsanak egymas/allat stb szemebe, foleg kozelrol.

(#68864) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, rengeteget okosodtam ebből
a néhány hozzászólásból, van min elindulni, van mit megfontolni
a lila köd elszálltával. :DDD

(#68865) vince válasza fiATHaLON (#68864) üzenetére


vince
őstag

Merre vagy az országban? Jó eséllyel van lámpás kolléga valahol a környékeden, meg tudsz nézni, ki tudsz próbálni itt forgó lámpákat. Veszprém környékén legalább hárman vagyunk.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#68866) MittuDomain_ válasza vince (#68865) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bizony, ez jó ötlet.
Bp XI. jelentkezik, ha elvetemült, felesleges méretű lámpa gyűjtemények is érdekelnek... :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68867) csibe1 válasza Cyborg (#68855) üzenetére


csibe1
addikt

Most éppen nem látni egy hirdetését sem az aprón, a legutóbbi értékelés is 2017-es.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#68868) blueye válasza csibe1 (#68867) üzenetére


blueye
veterán

Mert az FBn kell keresni.

(#68869) zolikaDB válasza blueye (#68868) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a csoport neve?
Mobilon hibas hivatkozast dob a fb....
Elemlámpa fórum?

(#68870) csibe1 válasza blueye (#68868) üzenetére


csibe1
addikt

Valami nem okés:
"Ez az oldal nem érhető el.
Lehet, hogy hibás hivatkozásra kattintottál, vagy az oldalt eltávolították."

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#68871) blueye válasza csibe1 (#68870) üzenetére


blueye
veterán

Bocs, ez zart csoport, jelentkezni kell... Zozzlights Reviews a neve

@zolikaDB: igen, onnan is megtalalaod: Elemlámpa fórum

[ Szerkesztve ]

(#68872) Cyborg válasza csibe1 (#68867) üzenetére


Cyborg
őstag

Ha érdekel bárkit, írjon rám privátban, és átküldöm a drive linket szívesen, ahol listázva vannak az eladó lámpák.

[ Szerkesztve ]

(#68873) zolikaDB válasza blueye (#68871) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem értem.
Oldalként megvan: [link]
De Zozzlights Reviews csoportot nem találok...

Rákérdeztem az Emisar "okosan postázására", ezt válaszolták:

[ Szerkesztve ]

(#68874) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Az ilyen kialakítású lámpáknak mi az elnevezése?
Rövid, tömzsi, és sok LED-del van szerelve:

(#68875) Cyborg válasza zolikaDB (#68873) üzenetére


Cyborg
őstag

elemlámpa fórumot keress a fb-on :)

(#68876) saril válasza zolikaDB (#68874) üzenetére


saril
senior tag

Flooder? :DDD sok értelme nincs, gondolom a benne lévő akkuk sem bírják sokáig megtáplálni az ilyen szörnyeket ;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68877) WestBam válasza zolikaDB (#68874) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nincs kifejezetten ennek a felépítésnek neve, a kólásdobozra hasonlító lámpáknak "soda can light" a szleng elnevezése. Egyébként ezek valóban flood lámpák szoktak lenni, rettentő sok szórt fény, viszonylag rövid, de irreálisan magas turbó fokozat.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68878) TromF


TromF
tag

Sziasztok. Sajnos megszabaditottak a szeretett Skilhunt H03 fejlampamtol igy keresnem az utodjat. Mit ajanlotok helyette ebben az arban es tudasban? Opcionalisan jo lenne ha fejlampa es kezilampa is lenne egyben es 18650-el mukodjon.
Europan belulrol szeretnem megrendelni elkerulendo a vamoltatast.

ugyanitt par db jo minosegu 18650 akku is erdekelne, tudtok ajanlani egy jo beszerzesi forrast?

Koszi!

(#68879) Lacerta válasza TromF (#68878) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Adódik a kérdés, hogy pontosan milyen árban? Mert olyan árban, mint ahogy a H03-at vetted, már nem kapsz olyat. Sem.
Kézenfekvő utód a H04/H04RC sorozat. Kb. minden más drágább, vagy messze nem az a tudás/minőség.
Akkuból Fasttech, Banggod, esetleg Kaidomain. Csak márkás akkut nézz. Vagy itthonról.

[ Szerkesztve ]

(#68880) TromF


TromF
tag

A h03mat 26 euroert vettem sok evvel ezelott. h04 Lengyelorszagbol szallitva 46 dollar postaval, az jo arnak minosul?

(#68881) MittuDomain_ válasza TromF (#68880) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Jelenleg sajnos igen, de a valóságban nem.
A régi szép idők, a 7$-os ingyen postás S2+ éra már nagyon oda van. :(((

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68882) zolikaDB válasza TromF (#68878) üzenetére


zolikaDB
veterán

Wuben H1, EU-ból küldik.

(#68883) Lacerta válasza TromF (#68880) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én várnék egy 11.11-et, ha nem sürgős.

(#68884) xcsabo


xcsabo
senior tag

Én is arra várok....

(#68885) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha Lii-100-ban bent hagyok estére 7-8 órán keresztül egy akkut, az gáz valamennyire, vagy tök mindegy?

(#68886) Lacerta válasza HollyBoni (#68885) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Mindegy, feltölt, lekapcsol.

(#68887) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Beépített akkus, USB-ről tölthető lámpák okkal kerülendők? Kutyasétáltatáshoz nem akarok 10-20 ezerért lámpát venni, persze tök menő lenne az egész rétet bevilágítani, meg a rét végén figyelni a vadakat csillogó szemmel, de ez kicsit luxi ennyiért. :D Pedig egy M3 jó lenne.
Elemekkel viszont nem akarok kínlódni, azért nem akarok sima AAA elemes lámpát, ilyen van három is. Olyat akarok amit rádugok az USB-re aztán feltölti, a világítós pórázaim is ilyenek, feldugom mellé a lámpát is.
Vagy ilyenek között nincs normális, hanem ami megtetszik az Euronicsban azt hozzam el?

(#68888) Ra3 válasza #89309696 (#68887) üzenetére


Ra3
őstag

Nem feltétlen kerülendőek, a nagyobb márkáknak is vannak usb-n tölthető lámpáik, de jellemzően az ilyen kis méretű, mindig magadnál tartható/ kulcstartó lámpák ilyenek, ha a kis méret nem feltétel akkor jobb a 18650-es vagy egyéb szabvány li-ionnal működő lámpa, és azok között is előfordulnak usb-n tölthetőek (pl Astrolux).
A beépített akksisnak az a legnagyobb hátránya ha lehasal az akksi akkor nem biztos hogy egyszerűen megoldható a csere, illetve ha le van merülve amikor épp kellene akkor nem tudsz egyszerűen dobni bele egy töltött akksit.
Ha nem sürgős és mindenképpen kell az usb-s töltés akkor én vadásznék akcióban Astrolux EC01-et, azt akksival 10k környékén ki lehet hozni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#68889) MittuDomain_ válasza #89309696 (#68887) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Egyáltalán nem, az összes biciklilámpa ilyen. :DDD

Egyébként az Astrolux/Sofirn nagy része beépített töltős, csak kell bele venni 18650/21700/26650-et.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68890) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mit szóltok ehhez?
Sehol semmi infó nincs róla tkp - új termék BG-n.
WildTrail WT3M, 3*SST40 vagy 3*XHP50.2 LED, 5500-6800 lumen, 1*21700. Jelenleg 47-49$ az ára.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#68891) FBLLMAG válasza #89309696 (#68887) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Esetleg a Wuben lámpáit is érdemes lehet átlesni. Vagy a lámpa USB töltővel rendelkezik, vagy magán az akkun van USB bemenet.

(#68892) saril válasza zolikaDB (#68890) üzenetére


saril
senior tag

Legközelebb olyat is linkejl ami NarsilM-es :D és már veszem is ha ilyen jól néz ki mint ez :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68893) zolikaDB válasza saril (#68892) üzenetére


zolikaDB
veterán

Errol van egy foto kézben...
Hát, szerintem 1db 21700-al, a 3db XHP50.2 abban a kis testben olyan sokat nem fog menni turbon...

(#68894) #89309696


#89309696
törölt tag

Kávéfőzőt vettem az Euronicsba azért gondoltam, hogy akkor nézek ott lámpát is, ha nem muszáj nem rendelgetek netről ilyen kis vackokat.

Hát üzletben nekik nincs semmilyen zseblámpájuk, csak webáruházról rendelve. Ilyeneket lehetne rendelni. [link] [link]
Kösz-kösz-kösz, de kihagynám. :D
Még gondolkozom rajta mi legyen, egy M3 azért bizsergetően jó lenne, férfivé teszi a férfit, de szeretnék a józan ész keretein belül maradni.

(#68895) WestBam válasza #89309696 (#68894) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hát engem most a mylitee "tett férfivé", ha már így fogalmazott a felettem író, végre megkaptam a rendelésem tőlük, igaz még készletük nincs, de nekem már szereztek HC60 V2-t :B .
A P30i már megjelenése óta izgat, most már rászántam magam, ha már a fejlámpa a páromnak lett véve, mert a HC65-öt nyúlta le, ami engem érzékenyen érintett. Ha Ő kaphatott lámpát akkor én is :DDD
A kutyus sem maradt ki a szórásból, kapott egy NU05 (KIT) jelző lámpát a nyakörvére, hogy este messziről láthassuk/lássák a többiek is.

Kicsit kisebbre számítottam a P30i esetén, ellenben ha beválik akkor két lámpát is kivált a gyártótól, a "régi" P30-at és az MH40 GTR-t is. Ma el is megyek kipróbálom őket terepen, ha az időjárás is kegyes lesz akkor képeket is csinálok. A P30i 21700 akkuval üzemel, elvileg tud 250e cd fényerőt, de ami ennél sokkal fontosabb volt számomra, hogy a magas fokozatban már csak picit vesz vissza, ellenben ha a teszteknek lehet hinni akkor még visszalépés után is kb. 100e cd fényerőt tart, ami a "régi" P30i maximuma volt, ergo ezt már stabilan tudni fogja viszonylag kompakt méretben. Kezelése egész szokható, egyelőre tetszik.

Az NU05 azt adja amit vártam tőle, bár úgy emlékeztem van piros folyamatos fénye is, de az nincs (sajnos). Főleg a nyakörvre gyors felszerelés miatt választottam ezt, de túrán a hátsó ember fejlámpájának pántjára is nagyon hasznos kiegészítő lehet.

A HC60 v2 egy egyszerű fejlámpa, az új pánt egyelőre nagyon kényelmesnek tűnik, majd írok róla holnap, hogy milyen volt a gyakorlatban. A kezelés egyszerű, nincs semmi csilli-villi, mindig alacsony fokozatban indít, vagy hosszan lenyomva a gombot az utoljára használt fokozatban. Nekem kicsit fura még az, hogy a lámpa elejéhez kell nyúlni a kapcsoláshoz, majd kiderül mennyire praktikus a gyakorlatban.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68896) Janusz001 válasza WestBam (#68895) üzenetére


Janusz001
őstag

Külső jegyek alapján hogyan lehet megkülönböztetni egy egy Astrolux ft03 sst40 és xhp50.2 lámpát, mindkettő fekete.

(#68897) WestBam válasza Janusz001 (#68896) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha belenézel a reflektorba azonnal látni lehet a két LED közti különbséget:

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68898) Janusz001 válasza WestBam (#68897) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszi.

(#68899) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,tudna v.ki segiteni hogy hazai helyről rendelve ,innen melyik taktikai lámpa lenne amit megérné megvenni. [link] Külünüsebb elvárás nincs csak a relativ kis méret -jó fényerővel.

PSN - RedFoxHun

(#68900) Beri válasza redhunter (#68899) üzenetére


Beri
addikt

Mennyire legyen kicsi az a relatív kis méret? Koncentrált fényt szeretnél (egy pontban messzire), vagy szórtabbat? Szeretnéd, hogy tudjon tölteni a lámpa?

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.