Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) Benir8 válasza #07813632 (#46249) üzenetére


Benir8
senior tag

De az másik fajta. Alin 7135x8, GB-n 7135x6, az előbbi nagyobb akku kapacitást bír el.

[ Szerkesztve ]

(#46252) WestBam válasza Benir8 (#46251) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az előbbi több (2.8A), míg az utóbbi kevesebb (2,1A) áramot fogyaszt, ennek megfelelően az elért fényáram mennyisége és az üzemidő is különböző a kettő változatnál. Az akku kapacitásának ezekhez nincs köze.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46253) vince válasza Benir8 (#46251) üzenetére


vince
őstag

Nagyobb akku kapacitást bír el??? Abban 8 áramgenerátor van, a gearbestesben 6. Kicsit kisebb a fénye, cserében kevésbé melegszik és később meríti le az akkut. Amiből viszont bármelyikbe tehetsz bármekkora kapacitásút, nem kell nagy áramú akksi ezekhez a lámpákhoz. A nagyobbik fogyaszt legnagyobb fokozaton 2,8 A (8*350 mA) áramot, ennyit bármelyik normális 18650-es akku ki tud szolgálni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#46254) #07813632 válasza Benir8 (#46251) üzenetére


#07813632
törölt tag

Nem!! A 8x-es is 11.99. Most ugyanannyi mint a 6x-es

[ Szerkesztve ]

(#46255) #07813632 válasza #07813632 (#46254) üzenetére


#07813632
törölt tag

https://m.gearbest.com/led-flashlights/pp_44147.html?wid=1433363

Ha keresőben csak a feketét találod meg akkor válaszd ki a szürke színt és egyből leviszi az árat.

[ Szerkesztve ]

(#46256) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok! 18650-es akksi témában szeretnék kérdezni. Hozzájutottam egy laptopakksihoz.6/db cella volt benne 2*3-as elhelyezésben, az akksikra ráírva annyi van, hogy LG 25A. A laptopakksi infok: 10,8V 4400mAh
Lii-500 töltőn tesztelve 2200mAh órát mutat a kapacitás.
Ezek jók fejlámpába, zseblámpába vagy "karcsú" a teljesítményük?

(#46257) MittuDomain_ válasza Fredo78 (#46256) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Simán jó lesz, használd egészséggel.
Én is vígan elvagyok a bontott celláimmal, de még Zozz is sok ilyet használ, pedig nagyságrendekkel komolyabb játékos nálam.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46258) spileraaa válasza WestBam (#44798) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez a kupon most is működik
nincs esetleg olyan ami nagyobb kedvezményt is adna?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#46259) WestBam válasza spileraaa (#46258) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Fasttech-re nem nagyon, időszakosan vannak kuponos akciók náluk.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46260) #07813632


#07813632
törölt tag

Egy kis tapasztalat a bangooddal és a lumintoppal kapcsolatban: Nemrég rendeltem a bangoodtól egy lumintop tool AA lámpácskát. Amikor megérkezett kiderült, hogy driver hibás. Megreklamáltam és a bangood küldött azonnal egy másikat, ami szintén driver hibás. Ezután a bangood különösebb hiszti nélkül visszafizette a pénzemet. Ezt követően írtam lumintop gyártónak, hogy hogy jártam, akik 14 nap alatt eljuttattak hozzám szállítással együtt 2 darab tool AA fejet ledestül driverestül 15 dollárért. Hurrá ezek működnek végre normálisan! A jó és hibás driverek már ránézésre is eltérnek (pl:más a színük). Végül is lett két frankó kislámpám 15 dolcsiért amik kb. 40be kerülnének. Mind a két cég nagyon korrekten, rugalmasan, megértően és gyorsan reagált. Hazai cégeknél akik a köbe vésett szabályoktól eltérni nem akaróak és rugalmatlanok sokkal jobb garanciális ügyintézéssel és megnyugtató megoldáskereséssel találkoztam. A bangoodnak, és bár sikerült egy hibás szériát kiadnia a Lumintopnak is jár egy ötös. 5!!

(#46261) FBLLMAG válasza #07813632 (#46260) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Gratulálok, hogy sikerült megoldani a problémádat.

Azért jelzem, létezik más gyártó is, ahol választhatsz, hogy kihasználod a garanciát, vagy megvásárolod, és magad kicseréled a károsodott alkatrészt, kicsavarod / becsavarod rendszerrel. De biztos, hogy így is, úgy is, ez a gyártó többet nyer rajta.

(#46262) Benir8


Benir8
senior tag

Elnézést kérek mindenkitől. Én olvastam félre, igazatok van. Akkor 6x jobban éri meg, fogyasztásilag is?

[ Szerkesztve ]

(#46263) KawaBazsy válasza #07813632 (#46260) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ennek örülök, akkor nincs rossz szájíz. Sztem tuti kis lámpa a Tool AA, én nagyon szeretem.

(#46264) #07813632 válasza Benir8 (#46262) üzenetére


#07813632
törölt tag

Amelyik jobban melegszik jobban is világít de kevesebb ideig x8. A másikat egy picit hosszabb ideig tudod használni, mert lassabban melegszik és tovább bírja de ez nem világít annyira x6. Nincs egyébként sem fényerőben sem üzemidőben sem melegedésben olyan nagy különbség. Ha külön napon adnám a kezedbe öket nem egyszerre lehet fel se tünne a különbség a kettö között.

(#46265) #07813632 válasza KawaBazsy (#46263) üzenetére


#07813632
törölt tag

Hát igen. Úgy érzem 1 aa-s lámpával el vagyok látva jó időre. Igazi edc. Ha a lumintop majd kihozza nichia leddel esetleg xpl hi leddel ami melegebb színű akkor olyat veszek tuti, ha addig nem csrélek drivert vagy ledet a két rossz fejben. De nagyon kényelmes így is főleg a mérete meg a tömege miatt.

(#46267) spileraaa válasza WestBam (#46259) üzenetére


spileraaa
senior tag

más oldalról is jó ha van ahol olcsóbb
vagy esetleg más elem is ami jónak számít
a lényeg ebbe rendelem
Boruit RJ - 02 R5 300LM IR Sensing LED Headlamp - BLACK

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#46268) Robynho


Robynho
tag

Helo,
Convoy S2+ra(gyengebbik, ami 6-7-8$ korul suokitt lenni) vmint Liitokala toltore esetleg Opus bt-re mostansag valami kupon nem elerheto?

(#46269) KawaBazsy válasza #07813632 (#46265) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah, sokoldalú, s kényelmes, nagyon jó a kis súly. Legutóbb szereltem vele fejlámpaként, s meg se moccant a sapka sildjén. Tuti cucc.

(#46270) Janusz001


Janusz001
őstag

Ki hogyan tölti a li-ion aksikat? Megvárjátok míg leesik a fesz az ajánlott minimumra vagy míg mondjuk a lámpa jelzi vagy használat után megy fel a töltőre függetlenül attól mennyit megy? Én horgászatkor használom főleg, van hogy alig megy, 1-2 tizedet esik a cella feszültsége, de én másnap ettől függetlenül rakom is fel a töltőre. Nem tudom melyik lenne jobb élettartalomra az aksinak.

(#46271) jozsi252 válasza Janusz001 (#46270) üzenetére


jozsi252
veterán

3.3-3.5V környékén töltöm. Addig lemehet nyugodtan.

iPhone 13 Pro Max

(#46272) Lacerta válasza Janusz001 (#46270) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Minél kisebb a kisütés mélysége, annál hosszabb a ciklusélettartam.
Ugyanakkor, bár az akku önkisülése minimális, a töltött állapotban való tárolás gyorsítja az öregedést.

Magyarul, azzal jót teszel, ha gyakran töltöd, de ne használat után tedd, hanem mindig a következő használat előtt.
Most pont ezt teszed, ha jól értelmezem. :)

(#46273) jozsi252


jozsi252
veterán

MF04 elég korrekt áron van BG-n. Bár én ehhez a shor tube-hoz biztos nem tudnék hozzászokni, elég hülyén néz ki a lámpa így. :B

iPhone 13 Pro Max

(#46274) benfolds válasza Lacerta (#46272) üzenetére


benfolds
őstag

tudom, hogy ez most az elfogadott irányelv, de ezzel nekem az a "problémám", hogy így sokkal többször töltöd az akksit vagyis sokkal gyorsabban pörögnek a töltési ciklusok, ergo elméletben végül majdnem ugyanott vagy, mintha 10% körül tennéd töltőre az akksit. a telefonom éppen most 4 éves, majdnem mindig koppig merítem, mégis kibír még egy napot átlagos használat mellett az akksija. (lekopogom). ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb így tenni.

(#46275) zoli03 válasza benfolds (#46274) üzenetére


zoli03
őstag

Nem az számít egy ciklusnak, hogy x töltöttségről feltöltöd. Ha mindig 80%-ról töltöd fel, akkor 5 töltés számít egy ciklusnak.

(#46276) ZolkoW válasza zoli03 (#46275) üzenetére


ZolkoW
őstag

így van, legalábbis én is így tudom. aztán ha nem is, hanem mondjuk 4x20% már kiadna egy ciklust,akkor is mi van? ezek olyan akksik, amik ha csak párszáz ciklust bírnak, az nálam rengeteg idő. Az eredeti kérdésre válaszolva nálam attól függ, sejtem-e előre, mikor kell sokáig üzembiztosnak lennie. szóval nincs sok akksim, de figyelek rá,hogy legyen teljesen töltve is pár, és cserélgetem őket. ami edc lámpában van, annál megvárom, míg jelez a lámpa, kivéve ha tudom,h kimászok a padlásra dolgozni órákat,mert akkor inkább cserélek,hogy ne kelljen visszajönni érte.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#46277) benfolds válasza zoli03 (#46275) üzenetére


benfolds
őstag

ehh, ezt nem tudtam. :B

(#46278) benfolds válasza ZolkoW (#46276) üzenetére


benfolds
őstag

a 18650-eknél annyira nem zavarna, ha az esetleges nem megfelelő használat miatt előbb menne tönkre az akksi, de azért egy táblázatban vezetem, hogy melyiket mennyit használom, egyrészt, hogy tudjam, hogy melyiknek kb mennyi az aktuális kapacitása, másrészt, hogy nagyjából egyformán használjam őket (alapból meglepően rosszul tippelem meg, hogy melyik akksit mikor használtam utoljára). mivel 99%-ban pár naponta, biciklin használom a lámpát, így nem túl nagy macera (ma kivételesen pluszban fejlámpáztam is egy kicsit, emiatt volt használatban két akksi)

telefon akksinál viszont nagyon is számít, hogy mennyire tölti az ember megfelelően, ha az nem cserélhető (mint pl. az enyém). ezek szerint eddig nem jól csináltam...(bár nem hiszem, hogy egyfolytában töltögetni tudtam volna, vagy akartam volna, ha esetleg tisztában lettem volna a dologgal. max ha úgy van, akkor előbb feltettem volna tölteni)

(#46279) WestBam válasza benfolds (#46278) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hű, ez nagyon tudományos :DDD
Telefonnál csak egy normális megoldás lenne, mégpedig a rendes power management mint a laptopoknál van. Beállítod, hogy 20% töltöttségénél már jelezze, hogy nagyon kell a töltés, de ha rádugod akkor 80%-nál kapcsoljon le magától az elektronika. A Thinkpadem akkuja most is bőven használható, pedig kb. 6 éves, azt így beállítottam és azóta is magának töltögeti a dokkoló. A Latitude amit most vettem bezzeg nem tud ilyet, vagy eddig nem találtam meg a gyári programot hozzá :(((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46280) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Az eredeti kérdés az volt, hogy adott használati mód mellett, mi a legjobb az akkuknak?

Az egy másik kérdés, hogy adott módszer alkalmazása mellett, mennyivel lehet meghosszabbítani egy akku élettartamát, és van-e értelme?

Mert a Li-akkuknak akkor is csökken a kapacitása, ha az ember egyáltalán nem használja. Olyan 20%-ot, néhány év alatt. Napi használatban számít a kisütés mélysége, mert olyankor a ciklikusságból eredő kapacitásvesztés dominál. Ritkán használt akkuknál kb. tökmindegy a kisütés mélysége, gyorsabban veszít kapacitást az öregedés, mint a használat miatt, és mivel ritkán használja az ember, a ciklusok száma sem lesz túl sok.

(#46281) jozsi252


jozsi252
veterán

Ezt az akku kérdést nagyon túlmisztifikáljátok! Ha sokáig (6 hónapig) nem használok egy akkut, akkor félig merítve tárolom. Ha viszont ennél sűrűbben használom, akkor feltöltve tárolom. Ha tudom hogy kelleni fog a lámpa pár héten belül, akkor nem merítem le, rakom el tárolásra, majd használat előtt töltöm fel.
Évek óta egyetlen 1 akkumnak sem lett semmi baja, ugyanazt a kapacitást tudják, semmi bajuk nem lesz ha feltöltve hagyok egy akkut hónapokig.
De ha a kapacitás csökkenne az sem izgatna, nem 10 000 ft egy akku.

iPhone 13 Pro Max

(#46282) Lacerta válasza jozsi252 (#46281) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez itten egy erősen technokrata ( =geek ) fórum. :DDD

(#46283) #07813632 válasza jozsi252 (#46281) üzenetére


#07813632
törölt tag

A párom és én elektromos cigiben is használjuk a 18560es akkukat. Mindketten 2-2 akkut használunk felváltva több mint 1 éve. Kb. fél nap alatt lemerül egy akku. Tehát mind a négy akku több mint 1 éve folyamatos használatban van. Vagy töltőn vannak vagy a cigiben. Töltve is össze vissza vannak, néha a félig töltöttet is rádugom, de ált. koppig merítem. Az e-cigi azért egy kicsit jobban beterheli őket mint egy s2+ szetintem. Biztos veszítetettek már a kapacitásból, de ebből semmit nem vettem még észre, de nem is érdekel. Kb 10 dollárért bármikor veszek kettőt. Ilyen teljesítmény melett minek méregessem. Marhára sokat kibírtak eddig és szerintem tuti egy-két évig elketyegnek még. (30Q, HG2, VTC6)

[ Szerkesztve ]

(#46284) jmuranyi válasza -szabi- (#46230) üzenetére


jmuranyi
tag

Rendeltem egy ilyet, köszi az ötletet.

(#46285) -szabi- válasza jmuranyi (#46284) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem én vagyok az ötletgazda, nekem is úgy ajánlották. :)

(#46286) Vertigo18 válasza #07813632 (#46283) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen akkukról van szó...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46287) #07813632 válasza Vertigo18 (#46286) üzenetére


#07813632
törölt tag

Persze. De ha 5 dollár egy jó akku ami akár évekig kiszolgálhat valakit akkor ki az, aki inkább 4ért vagy 3ért vesz egy bizonytalant?

(#46288) Upo válasza #07813632 (#46287) üzenetére


Upo
addikt

Hát nem ez ma a valóság, te biztos túl jó környéken laksz. ;]
Miért venne 5-ért, amikor 3-4-ért is van, és ugyanúgy kerek és hosszúkás? Ráadásul 5-ért 2600-as van, 3-ért meg 5000-es 6000-es... :DDD :N
Nem véletlenül virágzik a gagyibiznisz.
Kíváncsi leszek, mikor "mutatják be" a 10000-es 18650-eket...

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#46289) Vertigo18 válasza Upo (#46288) üzenetére


Vertigo18
addikt

Volt már 9900-as "Feri" akku... :)

Most is van 6.800-asom, elrettentésképpen adom kollégák kezébe, mellette egy 3400-as Sanyo. Első, amit megállapítanak a "Feriről", hogy huhh, ez nagyon könnyű, üres...?

Kerülendő!!!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46290) WestBam válasza Upo (#46288) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Már a tavalyi cikkemben is volt 10000mAh GTF akkuról kép, azóta tuti fejlesztettek valamit, hogy nagyobb kapacitású 18650 akkujuk is legyen. Pl. a nyomtatón egy új számjegy megvásárlása ;]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46291) spileraaa válasza dik (#44797) üzenetére


spileraaa
senior tag

1 vagy 2 db elem van most valahol jó árban

más oldalról is jó ha van ahol olcsóbb
vagy esetleg más elem is ami jónak számít
a lényeg ebbe rendelem
Boruit RJ - 02 R5 300LM IR Sensing LED Headlamp - BLACK

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#46292) dik válasza spileraaa (#46291) üzenetére


dik
őstag

Ez vicces ennyi idő után nekem címezni. :D Csak nem igazán értem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#46293) Clever0 válasza dik (#46292) üzenetére


Clever0
senior tag

Vélhetően a link miatt használta a hsz-edet, hogy olyan vagy hasonló akku kellene neki is, csak a kérdőjel maradt le.

[ Szerkesztve ]

(#46294) dik válasza Clever0 (#46293) üzenetére


dik
őstag

Szuper! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#46295) Tony21 válasza Lacerta (#46280) üzenetére


Tony21
tag

Van pár darab kb. 10 éves, laptop akksiból bontott cellám, amik még ma is tudják a névleges kapacitásuk 95%-át ...
Fogalmam sincs milyen márka, kínai hieroglifák vannak rajta :)

(#46296) FBLLMAG válasza Tony21 (#46295) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A kapacitásuk még jó lehet, de a belső ellenállásuk a plafonban lehet.

(#46297) spileraaa válasza Clever0 (#46293) üzenetére


spileraaa
senior tag

igen pontosan a link miatt

de lehet nem is volt szerencsés idézni mert lehet ebbe nem is jó
mar nem tudom de valahol mintha írtak volna hogy nem jó bele bármilyen elem

vagyis a lényeg ebbe kellene 1 vagy 2 db elem vagy aksi vagy mi a helyes megnevezés

Boruit RJ - 02 R5 300LM IR Sensing LED Headlamp - BLACK

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#46298) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Összeraktam az MF02 driverét az XHP70.2 ledhez.
Kíváncsi leszek az eredményre. A nagyobb reflektor miatt biztos messzebb fog vinni mint az ugyanilyen ledes L6 :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46299) Tony21 válasza FBLLMAG (#46296) üzenetére


Tony21
tag

Nem rosszabb, mint a 3 éves bontott akksiké.
1A-el töltve is csak langyosodnak.

(#46300) benfolds válasza WestBam (#46279) üzenetére


benfolds
őstag

true dat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.