Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) ZozzV6 válasza Lacerta (#46500) üzenetére


ZozzV6
senior tag

BLF-en fent van minden róla. Texas avenger név alatt fut ez a driver széria. Én rakom őket magamnak össze üres panelra és látom is hogy külön kimenetre vannak kötve a 7135-ök és a fet meg az 1 db 7135.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46502) Wendelke válasza ZozzV6 (#46501) üzenetére


Wendelke
senior tag

Dobtam egy PÜ-t. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#46503) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy fejlámpát motoros túrázáshoz?
Nem sürgős a dolog, így jöhet akár kínából is (Ebay, Aliexpress, DC, Bangood, stb.).
Kényelmesek vagyunk, így nem kempingezünk, csak arra kellene max ha ott maradunk az út szélén.
A szempontok pedig a kis helyigény és kompakt méret, valamint a szereléshez elégséges fényviszonyok a kezem ügyében, vagy max pár méterig. Az hogy elemes vagy akkus az majdnem mindegy, usb töltők vannak a gépeken így akár ez is szóba jöhetne.
Köszönöm!

(#46504) adam7027 válasza Teasüti (#46503) üzenetére


adam7027
csendes tag

Szia!

Ha viszonylag olcsón kellene, akkor szerintem ilyen esetleg jó lehetne, jó alacsonyra le lehet dimmelni (két fokozatos van, és külön külön beállítható egy szint, amit az akksi benntartásáig megjegyez), ha sokáig kell a fénye. Valószínűleg a 'Warm White' belőle a legjobb árnyalat, mert az ha minden igaz, 5C tint. A White elvileg 3C, de én valami 1A körüli dolgot kaptam, amikor rendeltem, ami meg már szerintem kb. Cold White. Van egy Yellow-om is belőle, de az már 7C-s tint, ami tényleg eléggé meleg fényű, azon belül is tényleg sárgásabb, és nem narancsos-rózsaszínes egy kicsit sem. A fejpántja lehetne jobb is, de használható.

Ha többet is ki tudsz rá adni, akkor Skilhunt H03 RC változatok (TIR (teljes belső visszaverődéses) optikás, reflektoros, ami jobban "ízlik" neked), WestBam-nál biztos lesz hozzá valamilyen kupon.

Ha többféle fényt is szeretnél használni, akkor van még Nitecore HC65. Van egy jó fényes, 'normál' színvisszaadású fő LED-je, de van hozzá viszonylag halvány, de melegebb tónusú és jobb színvisszaadású segédfény + még piros fény is.

Utóbbi kettő fejpánt, és fejrész kialakítás szempontjából szerintem kényelmesebb + USB-ről tölthetőek + van bennük egy pár féle villogó mód is, ha valami jelzést kellene leadni. Habár nem volt kedvem testreszabni a Nitecore fejlámpámat másmilyen LEDdel /nem merek most még belenyúlni/, el kell ismerjem, hogy nagyon kényelmes. (Nekem még csak HC60-as van - szinte ugyanaz mint a HC65, csak egyféle LEDdel.)

Most ezek jutottak eszembe nekem.

[ Szerkesztve ]

(#46505) Teasüti válasza adam7027 (#46504) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm a választ!
Ehhez ahogy nézem kéne külön egy töltő. Nincs olyan, amiben benne van a töltő elektronika is? Vagy maradjunk az elemeseknél, ha nincs! Igaz a súly nem kritikus tényező, de minél kevesebb kacatot kell magammal cipelnem, annál jobb. :)

Bár ha jobban meggondolom, akkor megérheti megfontolni egy kompakt 18650 töltő beszerzését, hisz egy celláról van csak szó, ahhoz meg talán van vmi "ceruza" formájú usb töltő amit el lehet dugni menet közben akár egy zsebben. Töltőre esetleg javaslat? :R

(#46506) FBLLMAG
Ennyit nem szánok rá, hisz remélhetőleg egyáltalán nem lesz rá szükség. Használatára jóindulattal is csak ritkán kerülne sor. Az a 20 fontos ár, amit feljebb linkeltek, az még megindokolható.

[ Szerkesztve ]

(#46506) FBLLMAG válasza Teasüti (#46503) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A legkisebb amit ismerek a Zebralight H53w (75 mm), az Armytek TIARA C1 PRO 79 mm -es de kivehető mágnessel. Nekem ZL H53w és Tiara A1 PRO van, mind a 2 -vel meg vagyok elégedve. A Tiara jobban terít, a ZL pedig könnyebb (nincs 90 g lámpástól, akkumulátorostól, pántostul), de ez is tud 330 lm fényáramot és 2000+ cd a fényereje, szóval nem rossz. Az Armytek Elf C1 83 mm -es, de ez már belső töltéssel is rendelkezik.

Nem a legolcsóbb lámpák, de megbízhatók. ;)

(#46507) Lacerta válasza ZozzV6 (#46501) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nézem a layoutot, az az opció mindjárt ki is esett, hogy bármennyivel is hatékonyabb lehetne a fet driver, mint a sima 7135, mivel párhuzamosan vannak kötve. A delej mindenképp füstbe megy, csak jobban szét van oszlatva. :DDD

Azt írja, hogy 3 PWM csatorna van, az egyik a fetnek. A 16-os és 18-as módban nyilvánvalóan PWM módban meg van kapcsolgatva a fet, mivel ilyenkor párhuzamosan dolgozik a 7135-ösökkel. Ha nem lenne, kvázi rövidre zárná őket.
Viszont! Látható, hogy ez a kapcsolás fájdalmasan lassú, tekintve, hogy a mikrovezérlő 20mA-es kimenetekkel rendelkezik. Amik nem is védettek, tehát még egy gate ellenállás is van a kimenet és a gate közt, másképp rövidzárként viselkedne a gate kapacitás a bekapcsolás kezdetekor, és ez tönkretenné a portot.
A kikapcsolás még lassabb, mivel a port nem tud nyelni, ezért egy 100K-s ellenállással fixen le van húzva a gate a földre, és azon keresztül sül ki magától ( szééép lassan ), amikor a PB4 port le van kapcsolva.
Sok-sok időt tölt a fet tranziens állapotban.

Szóval biztos, hogy PWM-mel is van hajtva a fet, és az is biztos, hogy baromi lassan kapcsol.

Hogy a turbo módnál a 100%, az azt jelenti, hogy az áram 100%-a a feten folyik, vagy azt, hogy 100% a PWM kitöltési tényező ( fix nyitás ), az nem egészen egyértelmű a leírás alapján, és a kódba belepillantva sem látni rögtön ( idő híján annyira nem is ástam bele magam ).

Józan paraszti ésszel, ha a fet nyitott ellenállását nézem, akkor az mondjuk 2*10-15 centi 1mm2-es vezeték.
Az a kérdés, hogy egy tökig feltöltött, kis belső ellenállású akku(pakk)ra direktben rá lehet-e kötni egy ledet két ekkora vezetékkel úgy, hogy túlélje?
Mert az biztos, hogy a gyári által megadott áram többszöröse fog rajta folyni.

(#46508) FBLLMAG válasza Teasüti (#46503) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Érdekes lehet még a Nitecore NU30 esetleg, ha AA -sban gondolkodsz, a Nitecore HA20 is érdekes lehet.

(#46509) Lacerta válasza Teasüti (#46505) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A H03-nak van töltős változata, H03R néven. Ez még drágább kicsit, mint a sima változat, de USB-ről tölthető, saját kábellel, mágneses csatlakozón keresztül.

Nagyon jó a Rofis R1/R2/R3 is, de árban valszeg nem fog tetszeni.

Esetleg Imalent HR20, az mikro usb csatis, és adnak hozzá egy 18650 akkut. Ebben az a különleges, hogy fokozatmentesen szabályozható a fényereje egy tárcsával. Néha beakciózzák 30 dollár alá.

Ha nagyon picit akarsz, akkor Manker E02. Nem töltős, aaa elemmel / akkuval megy. Vészlámpának tökéletes.

(#46510) ZozzV6 válasza Lacerta (#46507) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Na ennyire azért én sem ástam bele magam de ha érzel affinitást és van időd tervezhetsz egy sokkal jobb drivert. Oshpark-on megosztod a panelt meg az alkatrész listát és építenék belőle kipróbálni :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46511) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszönöm a sok-sok tippet! :R
Az a Nitecore NU30 tetszik a legjobban főleg a magas CRI olvasólámpa miatt. :K Az áramgenerátoros meghajtás is szimpi és a mérete és súlya is elfogadhatónak tűnik. Szerintem az lesz a befutó.
30 font Banggood-ról és nem kell hozzá semmi kiegészítő. Töltővel és akkuval együtt szerintem ez a legolcsóbb ajánlat eddig.

Olvasgatom a Nitecore honlapját és megakadt a szemem a piros fénynél, hogy kíméli az éjszakai látást, élővilágot, éjszakai fotózáshoz jó, stb.
Nos, nem vagyok járatos se a fotózásban, se a lámpákban ezért fel tudnátok világosítani mi előnye van a piros fénynek és miért ezt a színt alkalmazzák?

(#46510) ZozzV6
Oshpark? EasyEDA-hoz képest milyen minőségben és árban gyártanak?

(#46512) Lacerta
Arduino alapon készíted vagy milyen platformot használsz? Egy PWM kimenetet végtelenül egyszerű megcsinálni mondjuk Arduino-n. Mikrovezérlőnek miket használnak egy elemlámpában? ATtiny esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#46512) Lacerta válasza ZozzV6 (#46510) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Teljesen jogos a felvetés. :)
Van ilyen projekt, csak döcögősen halad idő hiányában.
Az áramköri kialakítás(ok) és az alkatrészlista kb. megvan, valamikor kicsit rá kéne menni a mikrovezérlő programozásra ( ebben járatlan vagyok ), utána jöhetne a deszkamodell építés és a nyák tervezés.

(#46513) UberMutant válasza Teasüti (#46511) üzenetére


UberMutant
őstag

a nu30-cal kapcsolatban, nagyon vigyázz a hátsó műanyag panelra, mert nagyon nagyon könnyen törik és akkor kilincselhetsz a nitecorenál másikért.
én inkább a hc65-öt venném fasttechről kuponnal 50-ért.
https://www.fasttech.com/products/9628758

a piros fény kevésbé zavarja össze az éjszakai sötétséghez szokott pupilládat

[ Szerkesztve ]

(#46514) Kozy10 válasza Teasüti (#46511) üzenetére


Kozy10
tag

Az NU30 banggoodról kuponnal 27.96 USD ;)
elküldöm pm-ben a kupont

[ Szerkesztve ]

(#46515) Teasüti válasza UberMutant (#46513) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem, esetleg lehetne nyomtatni hozzá másikat ha eltörik.
Snap-fit rögzítésű?

(#46514) Kozy10
Értékelném, köszönöm! :R

(#46516) Ra3
Jónak tűnik, szerintem ebből is rendelek egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#46516) Ra3 válasza Teasüti (#46505) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem ha csak arra kell hogy ne kelljen vakoskodni az út szélén akkor én ezt javaslom első körben.
Annyira olcsó hogy egyszerűen nem tétel, 3 AAA elemmel megy, és elfogadható minőségű, valamennyire még cseppálló is, a fénye szerintem sok esetben bőven elég, és normális a színhőmérsélete is.
Annyi hogy vannak piros ledek is az elején és nem jegyzi meg az utolsó fokozatot, ezért mindig át kell léptetni, emiatt többször is meg kell nyomni mondjuk lekapcsoláshoz.

Van itthon Skilhunt H03, Xtar Warboy, Skilhunt H02R, és Boruit RJ-02 is, szóval van összehasonlítási alapom, és sokszor ezt veszem elő, mert lakásban, szerelgetni, kocsi körül bőven elég a fénye, kültéren nyilván nem tud annyit mint a nagyok de még ott is értékelhető a tudása.

Esett már le többször is eddig azt is bírja, volt hogy elfelejtettem hogy a fejemen van, és sapkával együtt lekaptam, repült, szétesett, de összerakás után ment tovább, semmi nem törött rajta.
A dőlésszög állító klippek is bírják, pedig már fél éve gyepálom.

Ha mégse jön be akkor lehet a drágább kategóriában is nézelődni, de sokszor ezek a nagyobb 1000lm környéki lámpák egyeltalán nincsenek kihasználva.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46517) ZozzV6 válasza Lacerta (#46512) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lassan kialakul egy magyar driver fejlesztő csapat is :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46518) UberMutant válasza Teasüti (#46515) üzenetére


UberMutant
őstag

nem tudom, pontosan milyen lehet a snap fit rögzítés, itt kis félgömböt pattintasz egy kis tálkába,de nem is ez a baj, hanem olyan bénán tervezték, hogy nagyon vékony anygagdarabkán ül és feszül az egész.

nem tudom, tudnál-e újat nyomtatni, a nitecore 5 dollárért küldött nekem egy újat. de azóta inkább vettem normális lámpát.

szerintem a nu30 kategória ár érték aránya elég rossz, vagy vegyél olcsóbbat, amit nem sajnálsz, vagy normálisabbat drágábban.

(#46519) Teasüti válasza UberMutant (#46518) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A pattintós rögzítést hívják snap-fit-nek külföldiül. :)
Rossz az ár/érték aránya? Eddig ez a legjobb ajánlat a felhozott összes lámpa közül, ha a feature listát nézem:
84 g akkuval és 63x63 mm (ha jól értem), 400 lumen, high-CRI ledek, beépített li-ion usb töltéssel és mindezt a most kapott kuponnal 22 fontért. Tudsz ennél esetleg jobbat?
Ha hátlap törékenysége miatt mondod, az nekem nem gond. Tudok nyomtatni hozzá sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#46520) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#46517) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És az általatok összehozott lámpa már engem is érdekelne. :DD :C :R

Mikorra lesz meg? ;]

(#46521) adam7027


adam7027
csendes tag

Egyébként én meg pont tanácsot is szeretnék kérni. Összeraknék egy pár lámpát S2+ hostba, de akárhogy néztem körül, nem találtam olyan 17mm átmérőjű drivert, ami buck (step-down) lenne, csak 7135-ösökkel szerelt driverek voltak különféle firmware variációkkal.

XM-L2 és régi XP-L ledekkel úgy-ahogy elviselhető volt ez, de ezeknél alacsonyabb Vf-ű ledekkel szeretném szerelni, és ott még nagyobb lesz a hatékonyság-esés, nem is beszélve még a magas frekvenciás PWM-ről.

Van-e valaki, aki esetleg ez ügyben tudna valamit javasolni nekem?

(Nem szeretnék FET-es direkt meghajtást, valahol 2-2.5A körül lenne a plafon, amit szeretnék a LED-re küldeni)

[ Szerkesztve ]

(#46522) gyapo11 válasza ZozzV6 (#46496) üzenetére


gyapo11
őstag

Az XP-L HI led adatlapján 3.25 V maximális feszültség szerepel, erre én egy kis ellenállású fettel egy teletöltött cellát nem mernék rákapcsolni. Megnéztem az A17DD-L drivert, a fet direktben kapcsolja a ledre az akkut. Nem hiszem, hogy egy 20 A-rel terhelhető cella feszültsége leesne 3.25-re, vagyis a led ezek szerint többet bír, mint amit az adatlap mutat. A másik megoldás az lehet, hogy a driver ismerve a cella feszültségét úgy állítja be a pwm kitöltési tényezőjét, hogy effektívben ne haladja meg a feszültség a 3.25-öt, ehhez is az kell, hogy a led rövid időkre bírja a sokszoros áramot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#46523) ZozzV6 válasza gyapo11 (#46522) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A driver ráküldi a maximumot mintha a cellát kötnéd direktbe Az az ellenállás ami a rugókon led vezetékeken és a driver panelén keletkezik bekerül a körbe. Valamint a led nyitófeszültsége magasabb áramon felfelé mászik el.
Az alábbi grafikonon látni, hogy 7,5-8A áram között éri el a 4,2V-ot. Viszont a lámpa ellenállásai miatt a ledre nem jut egészen 4,2V és az akku is beeshet 1-2 tized voltot ilyen áramokkal terhelve ezért van hogy az akkun 6A körül mértem maximum XP-L HI leddel olyan driverrel ami turbóban direkt drive-ot használ.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46524) gyapo11 válasza ZozzV6 (#46523) üzenetére


gyapo11
őstag

Jó ezt tudni, én nem akarnám folyamatos árammal terhelni, csak pwm-mel, és azon godolkoztam milyen áramkorlátozást tudnék beépíteni, ami nem fűti el a fölösleget. De akkor ezzel a leddel nem kell ügyeskedni, mehet rá a cella a fettel, a pwm-et meg majd meglátom meddig érdemes tekerni, a melegedés fogja korlátozni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#46525) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Ha volt már téma akkor bocsi.
Gearbest-ről rendeltem 4db NCR18650GA 3500mAh-ás akkut. De LiitoKala Lii-500-zal mérve mind a 4db csak olyan 3250mAh-t tud 500mA és 250mA kisütő áram mellett is.
Most a töltő mér rosszul vagy GB-n van rosszul fel tüntetve a kapacitás érték? :F

[ Szerkesztve ]

(#46526) gyenesmartin válasza maestro87 (#46525) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Adatlapja szerint ez a cella Rated 3300 mAh. 50 mAh eltérés nem sok.
Régebben mindig a leggyengébb értéket tüntették fel, most a lehető legjobbat. Tehát a régi 2200 mAh-s akkukat manapság 2600-nak hívnák.

[ Szerkesztve ]

(#46527) maestro87 válasza gyenesmartin (#46526) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, akkor szerintem mondhatjuk, hogy hibásan van feltüntetve GB-n. Pedig direkt ezt vettem, a legnagyobb kapacitás miatt. :(((

(#46528) gyenesmartin válasza maestro87 (#46527) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez a legnagyobb kapacitás amit lehet venni 18650-es méretben.

(#46529) DAni198


DAni198
csendes tag

Ezeket a képeket csak úgy ideteszem :)

Convoy S2+, BLF A6 A17DD-L driver, Nichia 219C led, használt szerszámgép cella (erősebbet tilos belerakni!),
40 másodperc turbó, kb 4-6Amper:

Emisar D4, 4x Nichia 219C led, Samsung Q30 akku,
30 másodperc turbó, itt már belépett a hővédelem:

60 másodperc után 43fokos a kapcsológomb:

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#46530) ZozzV6 válasza DAni198 (#46529) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szép!
Egy ideje be akarok szerezni én is hőkamerát még ha csak kölcsön is hogy lemérjem a lámpáim és legyen róluk kép.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46531) FBLLMAG válasza DAni198 (#46529) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szép képek. Nem is olyan vészes a melegedés. Ezeket meg lehet még fogni. ;)

(#46532) Kernel válasza Lacerta (#46478) üzenetére


Kernel
nagyúr

A 7135 nem analóg. Az egy LDO. Az LDO pedig azért LDO, mert ki-be kapcsolgat. Azért tud kicsi lenni a dropja.

Nem értem, honnan veszel ilyeneket, pontosan FET-tel lehet építeni lineáris LDO-t, hiszen az majdnem 0 és végtelen Ω között szabályozható, igény szerint. (A 7135 is lineáris FET-szabályzó).

A klasszikus emitterkövető jellegű szabályzókkal nehéz LDO-t építeni, mert eleve van egy B-E feszültségesés, ezért már az ősidőkben is kollektorkimenetű szabályzókat építettek tranzisztorral, ha ilyenre volt szükség, mivel a C-E feszültség kb. 0,1 V-ig leültethető, ami már megfelel az LDO követelménynek.

Ami kapcsolóüzemű, és nem veszteségi szabályozó, abban vasmag és réz is van. Mindig.

Ez egyáltalán nem így van. Ott vannak például a 12 V-os LED-szalagok PWM-szabályzói, szimpla vagy RGB kivitelben. Vagy azok az eBay-panelok, ami DC-motorhoz vagy bármihez használatos. Ezek csak megszaggatják a betápot, 10 kHz nagyságrendben.

Amiről te beszélsz, a DC-konverterek világa, ahol DC-ből sima DC-t állítunk elő (szűrt kimenet), annak viszont nem feltétele a PWM-szabályzás. Lehetséges fix kitöltésű, nem szabályzott konverter is.

Pont ez a lényeg, hogy kapcsolóelemet használsz, de az nem 1 vagy 0, hanem lebeg a kettő közt.
Szélsőséges esetben persze lehet 1, vagy 0 is, de általában valami két köztes érték közt ugrál. Ezért van zaja is, ami egy igazi analógnál elhanyagolható.
Nem tud mindig 1 lenni ledes meghajtásnál, gondolj bele, mi lenne ha a töltött akku 4.2V-ja impulzusként megjelenne a leden, aminek a maximális áramnál ~3.2-3.3V a nyitófeszültsége?

Ha lebegne a kettő között, az már nem kapcsolóüzem lenne. Pontosan direktbe kapcsol ilyenkor a FET, csak mire odajut a LED-hez, az már nem 4,2 V lesz, az akku belső ellenállása és a körben lévő további ellenállások miatt leesik. A LED lehúzza a feszültséget a saját határolási szintjére, ami persze áramfüggő is.

(#46479) ZolkoW

A 7135 tudtommal a beállítandó áram környékén szabályoz oszcillálva, de nem a 0 és az 1 között kapcsolgat.. tehát analóg :) és elfűti a különbséget.

Nem oszcillál, az oszcilláció egy más fogalom, pozitív visszacsatolás, rezgés. Ez meg csak beáll, az áramot bestabilizálja a kívánt értékre. Ezt legfeljebb akkor nem tudja megtenni, ha kevés a betáp. Ha viszont több, azt már elfűti, ez csak ennyi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46533) Tomdriver válasza DAni198 (#46529) üzenetére


Tomdriver
őstag

Klassz!
Én eddig azt hittem, hogy a legnagyobb hő a fényforrás irányából, tehát a foncsoron keresztül termelődik. Itt meg a felülnézeti fotón azt látom, hogy azon a tájon jóval alacsonyabb a hőmérséklet, mint bent az elektronikában.
Még az is érdekes lehet, hogy egy tárgyra vetített fény különböző távolságból milyen hőmérséklettel sugároz, hisz gyújtani lehet vele. :)

(#46534) ZozzV6 válasza Tomdriver (#46533) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A hőkamera nem lát át az üvegen ízért ott az üveg hőmérsékletét mutatja. Jön ott ki hő rendesen de a tárgyakat méri nem a levegőt. az ablakod se forró a házban ha rásüt a nap mert nem nyel el hőt.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46535) Tomdriver válasza ZozzV6 (#46534) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, én sem a levegő hőmérsékletére gondoltam, hanem pl. a foncsoréra vagy magára a LED-re - de akkor megvan miért nem látni - köszi!

(#46536) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Off:
Nem fogok sok lámpát venni már idén mivel kedves feleségem megengedte, hogy másik hobbimnak hódoljak az autózásnak így bővült a családi járműflotta egy 98-as Mazda MX5-el ami ugyan volt már nekem 3 éve de akkor az csak 1.6-os volt ez pedig 1.8-as. Ebben a kis aszfaltpattanásban az a 140 lóerő elég vicces :D
szóval lámpázásban marad a meglévő anyagokból építkezés mivel valahol nekem is vissza kell fogni a költségeket. Na meg ami már meg van rendelve azzal nincs mit tenni. Tudom nem igazán lámpás téma de gondoltam megosztom ezt a kis morzsát. Ha el vagyok tűnve az az autó miatt lesz. Most azt használom melóba járni. Rendesen jobb kedvvel megyek dolgozni. Ilyen a fejem ha vezetem: :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46537) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Nemrég említettétek, hogy a Manker E02 fejlámpa és klónjai milyen aprók. Hát este kezembe került a ZL H53w, 75 mm hosszával, ez sem óriás. Egyébként a E02 ha jól látom 72 mm, 32 g. A ZL H53w pedig 31 g -os.

Az E02 1 db AAA akkumulátorról üzemel, addig a H53w 1 db AA akkumulátorról, és természetesen 220 lm helyett 330 lm -ra képes. Az sem mellékes, hogy az E02 70 lm -nal 2 órára képes, addig a H53w a 65 lm -nal 8,5 órára.

Persze a ZL drágább, de egyéb érdekességekre is képes.

Ha már az apró fejlámpákról volt szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46538) jozsi252 válasza ZozzV6 (#46536) üzenetére


jozsi252
veterán

Szólj ha esetleg autóápolás témában kell help, segítek. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#46539) ZozzV6 válasza jozsi252 (#46538) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Örülnék ha csak ápolgatni kellene de lesz még komolyabb meló is vele. Szélvédő csere mert repedt és a küszöbök lakatolása mert ezeknél ez típus betegség. Igazából inkább használni szeretném mint vitrinben tartani szóval annyira csillivilli makulátlanra nem is akarom megcsinálni mert akkor már inkább félteném mint hogy el merjek vele vállalni keresztbe csúsztatva egy szép kanyart :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46540) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#46539) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Irigy vagyok rád, jól csinálod. Pöpec élményautó az. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46541) WestBam válasza ZozzV6 (#46536) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Gratulálok hozzá! Ez még bukólámpás, vagy már újabb? Egy csúnyán leélt jobbkormányoshoz volt szerencsém pár hete, ritka csúnya állapotban lévő autó, de a feeling valóban :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46542) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Rendeltem egy Acebeam X45 XHP70.2 ledes szörnyeteget, tegnap jött meg. A régi Olight SR50-et (800 lumenes első változat) váltottam ki vele, azt elajándékoztam.
Hát azt már most látom, hogy soha nem fogom kihasználni azt a 18000 lument, tényleg csak pénisz növelésre jó, haverok, csajok előtt. Vakít a visszavert fény engem is, még távolabbi tárgyak esetén is. Tényleg nagyon brutál...
Közel 40 év horgász-vadász tapasztalata azt mondatja velem, ezer lumen felett nem sok értelme van kint terepen ezekhez a hobbikhoz. Fegyverlámpáknál meg úgy is a középfényerő számít jobban, hogy minél jobban összpontosítsa a fényt - céltávcsőben amúgy sem látsz nagyobb teret.
Mindegy, megtartom mert tetszik, minőségi a kidolgozása, csak egy kicsit nehéz.

Korábban megjött az Olight H2R Nova fejlámpám - ahogy itt más is írta, eddig csak jók a tapasztalataim vele. Itt a turbó mód szintén csak arra lesz jó, hogy a szabadban tüzet gyújtsak vele. :) Vadászatnál éjjel a hátizsákba pakolni, kocsit megközelíteni nekem a holdfény mód is elég volt eddig.

(#46543) ZozzV6 válasza WestBam (#46541) üzenetére


ZozzV6
senior tag

98-ban volt a váltás. Ez már a 2-es széria. Ő lenne az.
Képről szebb mint élőben de motor-futómű nagyon egészséges a 260000 km ellenére is. A váltó olyan pontos mint újkorában és nem hazudik aki azt mondja ebben van az egyik legjobb manuális váltó.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46544) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#46543) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez tényleg szép db. Ráadásul nyárra ideális. Akár kirándulni, akár lámpázni.

Hogy kicsit megmeneküljetek a gyerkőctől. Addig is a nagyszülők vigyáznak rá. Úgyis hiányzott nekik. 😈

(#46545) FBLLMAG válasza Tomdriver (#46542) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mégis Acebeam lett. Gratulálok hozzá. Jó választás. ;)

A többi írásoddal is egyetértek. Én ezért nem hajtom minden esetben a lm -t és cd -át. Már mások a prioritásaim. ;)

(#46546) WestBam válasza ZozzV6 (#46543) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nagyon kis csinos :C
Még egyszer gratulálok hozzá ,aztán legyen vele nagyobb szerencséd, mit az elődökkel volt!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46547) jozsi252 válasza Tomdriver (#46542) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó választás volt! Honnan rendelted?

iPhone 13 Pro Max

(#46548) ZozzV6 válasza WestBam (#46546) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Köszi!
Úgy legyen.
Hogy ez ne legyen OFF ki látta az új Skilhunt M200-at?

Nekem eléggé tetszik. A DS21 utódja akar lenni gondolom csak rácsapták az oldalára a gombbal szembe a mágneses töltő megoldást amit a H03 RC kapott. Mágnes a talpban és olyan UI amit a H03-ban megszokhattunk.
Fényerőben 950 lumen 18650-el ami szintén tetszik hogy nem akarnak beszállni a mi írunk nagyobb lument a dobozra marketing versenybe. Leírásban ugyan szerepel az 1200 led lumens felirat de a reflektor és üveg veszteségeit beleszámítva reális hogy 2x 18350 akkuval az 1050 lumen lesz belőle amit talán tud is. Más gyártók simán rácsapják az 1000-et még a 7-800 lumenes lámpákra is és nem az olcsóbbakról beszélek.
Szerintem jó kuponnal versenyképes kis EDC lámpa lesz.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46549) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#46548) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ennek véletlen nem tud bekapcsolódni az oldalsó kapcsolója zsebben?

Egész tetszetős db. ;)

(#46550) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#46549) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Na ez egy nagyon jó kérdés. Ebbe nem is ástam bele magam. Ha tök ugyanaz a UI mint a H03 akkor hosszú gombnyomással lehet lockolni és unlockolni. Ami nem a kedvencem mert hosszan zsebben is megnyomódhat. de a tailcap letekerésével mindenképp lehet mechanikusan.

Szerk:
Megtaláltam. Ugyanaz mint a H03.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.