Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) drinker


drinker
tag

A Klarus H1A $20-ért mennyíre jó vétel? Van valakinek vele tapasztalata?

Ill. FiTorchP26R XHP 70.2 egészen $25-ért?

[ Szerkesztve ]

(#46852) Ra3 válasza drinker (#46851) üzenetére


Ra3
őstag

Én gondolkodtam azon is, de csak 14500 megy bele, plusz a titán csak az elején-oldalán egy borítás, a többi műanyag, nekem ennyit nem ér, de ha pont ilyet keresel akkor elég jó ár érte.
Közben lett megint Skilhunt S3 pro, igaz hogy a hi-ledes, de behúztam egyet 18.5-ért.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46853) MittuDomain_ válasza drinker (#46851) üzenetére


MittuDomain_
őstag

neeee....

A FiTorch csak ennyi? Önkéntes száműzetés, elég volt mára az internetből...
A H1A is a kosaramban van délelőtt óta, de van már két fejlámpám. Mivel ez marha kicsi és könnyű, AAA-s cucc, aki sokat fut erdőben, annak verhetetlen ennyiért.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46854) Lacerta válasza Ra3 (#46852) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Volt a HD-ből is? Nekem azt csak 70$-ért dobta fel. Aztán hirtelen elfogyott mind. :F

...mondjuk ennyi pénzért tökmindegy, mert pár dollárért ki lehet cserélni az emittert XHP35 HD-re, vagy akár XHP50.2-re is, ha nagyobb hotspotot akar az ember.
...szóval mégiscsak kapja be a GB. :W

[ Szerkesztve ]

(#46855) Ra3 válasza Lacerta (#46854) üzenetére


Ra3
őstag

Volt, én délelőtt azzal szemeztem, de felment az ára elég hamar.
A Klarus H1A nem AAA-s, normál AAval megy, vagy 14500-al.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46856) atthany válasza MittuDomain_ (#46841) üzenetére


atthany
aktív tag

Gyönyörű a Wuben T102, ez thrower lámpa amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#46857) Lacerta válasza Ra3 (#46855) üzenetére


Lacerta
aktív tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#46858) Ra3 válasza Lacerta (#46854) üzenetére


Ra3
őstag

Bocs hogy észrevettem, de szerintem a többiek nem bánták :DDD Reggel bedobta a fb hogy egy Nitecore töltő 9 dolcsi, rákerestem az appban és láttam hogy van jópár lámpa app onlyban brutál jó áron, rendeltem aztán jöttem ide fertőzni, tudtam hogy lesz rá igény. :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46859) MittuDomain_ válasza Lacerta (#46857) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Tudom, nem vigasztal, de vedd úgy, hogy megspóroltál egy csomó pénzt.
Én ma 90 USD-t szórtam ma el olyan lámpákra, amik az év 360+ napjában szépen a polcon fognak sorakozni.

szerk: off

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46860) peestike válasza Ra3 (#46858) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem kétszer remegett meg a kezem, de erős maradtam! :DDD
Nem vettem semmit.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#46861) WestBam


WestBam
Topikgazda

Elkészültem egy újabb cikkel, a Lumintop ODF30 XHP70.2 LED-es zsebrakétáról, a blogomon olvasható.

Szerencsére későn olvastam a hozzászólásokat, szóval még pénzem is maradt :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46862) MittuDomain_ válasza WestBam (#46861) üzenetére


MittuDomain_
őstag

"Még pénzem is maradt":

Ez vidám vagy szomorú megjegyzés?? ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46863) Lacerta válasza MittuDomain_ (#46859) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Pont az fáj, hogy nem spóroltam meg egy csomót.
Ld. #46833

Mind1, nyilván nem én vagyok a történelemben sem az első, sem az utolsó, aki így járt.
De azért bosszant. :((

(#46864) Lacerta válasza Ra3 (#46858) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Jó volt ez, nem rád vagyok mérges, hanem a helyzetre. ;)

(#46865) benfolds


benfolds
őstag

amúgy a dt35-tel van már tapasztalata valakinek? csak most volt időm rápörögni, délelőtt gondolkodás nélkül megvettem. (a postát elcsesztem, de ez van, talán szerencsém lesz). fura, hogy op thrower. azért candelában annyira nem tűnik soknak, persze leírva az 1000 m jól hangzik. a kiosztása elég szimpi. sosem akartam ennyit elkölteni lámpára, de tényleg nagyon jó áron volt.
kíváncsi leszek, hogy az akksit benne hagyják-e a csomagban, vagy anélkül jön.

(#46866) MittuDomain_ válasza benfolds (#46865) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nyugalom, az akksi tartozék.;)

És ne aggódj, olcsóbban vetted nálam (nem volt már pontom egyáltalán), nem hiszem, hogy megfogják. 🤣

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46867) MittuDomain_ válasza Lacerta (#46863) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igaz, rosszul jártál, megkövetlek...:U

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46868) benfolds válasza MittuDomain_ (#46866) üzenetére


benfolds
őstag

tudom, hogy tartozék, de más szállítási szabályok vonatkoznak az akksikra, emiatt vagy akksiként küldik, vagy kiszedik az akksit, nem?

közben kicsit utánaolvastam, természetesen a GB-n elírták, nem op refis a lámpa, hanem smooth.

(#46869) WestBam válasza benfolds (#46868) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Amibe "bele van szerelve az akku" az mehet normális postával is ;)
Szóval no para, ha veszel akkut külön az lassan jön, ez a szokásos időben érkezik meg.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46870) benfolds válasza WestBam (#46869) üzenetére


benfolds
őstag

na, az jó.

itt van egy jó kis teszt a dt35-ről. hát, sajna úgy tűnik, hogy az 1000 m, inkább csak kínai méterben annyi, kb 30-40%-kal kevesebbet tud a lámpa a valóságban. persze egy L6 árában azért ez sem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#46871) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Jó és olcsó fejlámpaként eddig a Boruit RJ - 02 volt a számomra a legjobb. Jelenleg van más ami jobb?

(#46872) seniorvs


seniorvs
újonc

Sziasztok!

Egyszerre rendeltem a BG-ről lámpát, tokot, töltőt, akkut. A lámpának (Astrolux C8) nem tartozéka az akku (Samsung Q30 18650 2db).

Tegnap minden megjött (kereken 2 hét) kivéve az akkuk.

Mi a tapasztalat, mennyivel később jön az áramforrás?

(#46873) HardSanyeee válasza seniorvs (#46872) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Lényegesen később :( Hasonló cipőben voltam már én is, illetve fórumtársak is, nekem szintén kereket 2 hét alatt jött meg BG-ről a lámpa, ellenben az akku összesen 6 hétig utazott, szóval rossz esetben még akár 1 hónap várakozásra is számíthatsz.

Nem igazán értem miért nem lehet akkut ajánlott postával feladni, főleg úgy, hogy amikor megjött, a csomagra az volt írva, hogy töltő...

(#46874) seniorvs válasza HardSanyeee (#46873) üzenetére


seniorvs
újonc

Köszönöm :)

Honnan lehetne néhány napon belül jó minőségű (terhelhető) 18650-es 3000 mAh-ás akkuhoz jutni?

(#46875) benfolds válasza seniorvs (#46874) üzenetére


benfolds
őstag

jófogás, vatera, szabolcsból és borsodból.

[ Szerkesztve ]

(#46876) seniorvs válasza benfolds (#46875) üzenetére


seniorvs
újonc

Köszi, rendelve☺

(#46877) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy beépített töltővel rendelkező, jól összerakott, méretéhez képes erős fényű lámpát, amit 18650-s akkumulátor hajtana. Otthoni mindenes feladatokra lenne használva viszonylag ritkán, de elég nagy a kert.
Gyakran az autóba is vinném magammal. Nem szeretnék külön töltővel is "vacakolni", ezért nem lett S2+.
Kicsit utána olvasva 2 típusra szűkítettem le a kört (WestBam :R - a blogod nagyon profi munka gratula!), de nem igazán tudok dönteni. Segítenétek?

Tehát Zanflare F1 vs. Convoy S9?
Nagyon hajlok az F1 felé:
+ jó fényerő
+ a dupla kapcsoló megoldás tetszik, néha heteket pihenne a készülő EDC csomagomban a kocsiban, olvastam, hogy kikapcsolt állapotban nem tudja lemeríteni magát
+ és a tartozékok száma (pl. a tok ugyancsak jól jönne a kocsiban való zötykölődéskor)
- a tesztben és sok hozzászólásban is olvastam, hajlamos valami kotyogni benne :F

Ezzel szemben az S9:
+ kevesebb fényerő, de az én igényeimet még így is tökéletes kielégíti.
+ ahogy olvastam a beépített töltő része remek
- nincs hozzá tok, de azt is rendelhetek, ha szükségét érezném
- valahogy az USB csatlakozó gumi védője nem tűnik valami biztosnak nekem, persze csak képekről.

Akksinak egy Samsung 30Q button top-ot néztem ki.
Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#46878) ZozzV6 válasza sipi83 (#46877) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy még ott az Eagle eye X2R is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46879) Ra3 válasza sipi83 (#46877) üzenetére


Ra3
őstag

Az F1 gyári tokja használhatatlan kábé, én az S2+-t ilyenben tartom, ez tökéletes:
[link]
Alapból se drága, de volt akcióban féláron is.

Amúgy az F1 nekem annyira nem jött be, furcsa a hátsó gomb kapcsolásérzete, meg a két gombos mód is egy ilyen kis lámpánál szerintem felesleges, fogást kell váltani ha valamit csinálni akarsz, sokkal kényelmesebb ha egy gomb van mindenre, esetleg kettő egymás mellett mint a Nitecore-nál.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46880) sipi83 válasza ZozzV6 (#46878) üzenetére


sipi83
aktív tag

Olvastam a tesztjét, de valahogy nem fogott meg.

@Ra3: értem, akkor lehet, hogy a Convoy lesz a befutó. A töltés és visszajelzés részét is jobbnak látom, vagy legalábbis számomra szimpatikusabbnak hat.
A tokot pedig meg fogom rendelni, ebbe az S9 is belefér szerintem.

(#46881) MittuDomain_ válasza sipi83 (#46880) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ízlések és pofonok.
A héten fejtettem ki a véleményem az F1-ről, szerintem nem használhatatlan a tok. Szállítani ideális, a kocsiban zötykölődéskor talán még jobban is véd mivel neoprén jellegű.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46882) sipi83 válasza MittuDomain_ (#46881) üzenetére


sipi83
aktív tag

Pont erre gondoltam az első hsz-mben.... eddig 1:1 :DD

(#46883) vince válasza MittuDomain_ (#46881) üzenetére


vince
őstag

Az F1 tokja szerintem is rendben van. Kicsit rövid a húzózár, de könnyen lehet rajta segíteni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#46884) MittuDomain_ válasza vince (#46883) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, jó a leírásod a tok bővítéshez és nagyon minimális life hack csak; én sosem a fejet néztem, hanem hogy a csuklópántos vége maradjon a kezemben. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46885) -szabi- válasza WestBam (#46861) üzenetére


-szabi-
őstag

Elég tetszetős ez az ODF30.
Képek alapján viszont DN70 messzebb látónak tűnik.
Ennyit számít 26300cd vs 19600cd.
Néztem a régi DN70 tesztet, high módja 2500lm, viszont majd ugyanannyira melegszik mind turbó.
Ehhez képest ODF30 high módját jól belőtték szépen lassan emelkedik.
Talán a test ennyivel jobb hővezető!?
Ami még feltűnt: DN70/3800lm/5,98A // ODF30/3500lm/9,51A
Kevesebb lumenhez mennyivel több áramot használ.
Régóta szeretnék 1×26650, XHP70 lámpát, eddig ez áll legközelebb elképzelésemhez.
Köszi a tesztet.

üdv

(#46886) -szabi-


-szabi-
őstag

Nézem a jellemzők alapján Convoy L6/3800lm/5A.
Ez után 9,51A-t kissé sokallom.

(#46887) MittuDomain_ válasza -szabi- (#46885) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én a GB pénteki app-only akciójában DQG Tiny-t vettem pontozás után 18,50USD-ért. Sajnos fekete (lett volna szürke, már bánom hogy nem azt választottam) és hideg fehér (ez adottság volt, nem opció :U ), de ahogy láttam a BLF-es tesztet, ha nem ragaszkodsz az XHP.70-hez, ez sem rossz, a legkeményebb az összehasonlító kép, kisebb, mint egy S2+...

Oké, itt a turbó az 90sec, de általában nem kell tovább.

Bízzunk benne, hogy ez nem egyszeri dolog volt, és lesz még ilyen akció.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#46888) benfolds


benfolds
őstag

Zozz, lesz tuningötleted a DT35-re? :DDD érdemes? nem rossz a 600 m, de nagyon beleéltem magamat az 1000-be. :) mondjuk így is iszonyatosan melegszik, szóval gondolom kisebb áramfelvétel mellett hasonló lumenkibocsájtású led-ekre való csere jöhetne szóba, nem tudom létezik-e ilyen.

(#46889) Ra3


Ra3
őstag

10180-as akksi beszerzésre van valami tippetek, mindenhol csak lámpával együtt találok. Fasttech, Banggood, Gearbest, Ali, Ebay-t csekkoltam, max 1 vagy 2 db kéne, ahol van ott is tizesével.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46890) seniorvs


seniorvs
újonc

Tudnátok ajánlani jó fejlámpát?

Két fő kritériumnak kéne megfelenie:
1. Egy darab 18650-es akkuval működjön;
2. Max 5000 Ft körüli összeget szánnék rá.

Felhasználási terület: teljesen általános, nincsennek külön igények. Világítson a lehető legjobban, ami ebben az ársávban nyilván kompromisszumot jelent, de ez nem baj.

(#46891) Janaboy válasza seniorvs (#46890) üzenetére


Janaboy
veterán

Pont ezt akartam kérdezni en is.

Borujit árhoz képest van jobb? Vagy ott tovabbra is az rj-02 a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#46892) Ra3 válasza seniorvs (#46890) üzenetére


Ra3
őstag

Skilhunt H03 alá nem adnám ha 18650-es kell, Gearbesten szokott lenni 30 dollár környékén, ami pontozható 21-ig, vagy nézhetsz itthon jófogáson esetleg.

A boruit is jó ha működik, itt a topicban szeretik, de az enyém megdöglött, valami kontakhiba miatt hol világít hol nem, plusz kidolgozottságra és súlyra sem a legjobb.
A menet pl. elég karcosan tekeredik, és lockolni sem lehet mivel nincs rajta bevonat, emiatt eszi az akksit kikapcsolva is, ami egyébként normális, de ki kell szedni ha sokáig nem használod.
A gomb és az usb takaró gumi is elég vicces, csak be van tűrve a fedél meg a pcb közé, az usb takaró a második kinyitáskor a kezemben maradt, és nem volt egyszerű visszajlegózni a helyére... Ezek miatt szerintem egy gyengébb eső is megárthat neki, persze nem is mondta senki hogy bármilyen szinten IP védett lenne.
Ennek ellenére ha nem lesz kontaktos akkor 7 dollárért továbbra is jó vétel, 10-12-ért már nem annyira.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#46893) ZozzV6 válasza -szabi- (#46886) üzenetére


ZozzV6
senior tag

De a convoy L6 két akkus. Ott 8,4V van a 4,2 helyett.
És 4.7A felett Sose mértem L6-nál. Valamint 3450 lumen felett se. Az egy akkusoknál sok múlik a boost driver hatásfokán de még több azon hogy az adatlapon álló szám mennyire áll közel a valósághoz. Valószínű a DN70 se 3800 lumen hanem inkább 2000 ha valóban 6A. Az ODF30 áramfelvétele egy akkuból inkább lehet valós lumen folyománya. Semmiből nem lesz fény. Sokezer lumenhez sok amper kell vagy sorba kötött akksik nagyobb feszültséggel

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46894) ZozzV6 válasza benfolds (#46888) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szerintem azt vagy nem kell bolygatni merta kijelzőt bukod egy utólagos driverrel, vagy szét kell faragni teljesen és egyedi pabelt kell tervezni hozzá. Esetleg ledcsere 4 db XHP70.2-re 12V-os bekötéssel de az XHP35 HI árama nem lesz elég nekik. Sokkal nem lesz erősebb és a hatótáv csökkenne a fény meg szórtabb lenne.
Most a Haikelite MT09R-en gondolkodok de kuponnal is bőven 100$ felett van így nem merek beleugrani.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#46895) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép estét. Jófogásos akksikban mennyire lehet megbízni ? Valamint láttam Convoy s2 lámpát 3500ft ért. Ha valóban 3500ft és nem hibás ,akkor nem rendelek kínából és nem várok.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#46896) benfolds válasza ZozzV6 (#46894) üzenetére


benfolds
őstag

hülye vagyok, a kijelzőről megfeledkeztem...kíváncsi leszek a véleményedre, remélem hamar megjönnek a lámpák. (chateltem velük, hogy az enyémet is priority line küldjék, normális volt az illető, még angolul is rendesen tudott, de végül ticketet nyittatott velem, és mire ott zöld ágra vergődtem velük, addigra feladták a lámpát. talán szerencsém lesz...)

(#46897) benfolds válasza Sleek (#46895) üzenetére


benfolds
őstag

jó megoldás lehet mindkettő, ha sürgős. akksit és lámpát is lehet venni jófogáson kb. "kínai áron".

(#46898) Sleek válasza benfolds (#46897) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából 3500ft ért sok esetben kínából való rendelés sem jön ki.
Azért agyalok mert kicsit lazább lesz a nyári meló mint gondoltam, és jobb ha fel vagyok szerelve este bringázáskor fényerősebb lámpával.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#46899) -szabi- válasza ZozzV6 (#46893) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem egyikhez sem volt szerencsém, de olvasáskor feltűnt a többihez képest kiugróan több áram.

(#46900) WestBam válasza -szabi- (#46885) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

Multimétert cseréltem közben mivel volt egy kuponakció rá, ezt már az újabbal mértem vastag réz autohifi tápkábel segítségével, a másikat meg egy sima multival amiben vastagabb hangfal kábelek voltak csak. A kedvedért megmérem ma este, hogy a DN70 ezzel mérve mennyi áramot vesz fel, de valószínűleg többet, mint anno mértem.

@ZozzV6:
Mivel a DN70 lenyomja az ODF30-at szemre is ezért gyanítom a mérésem volt pontatlan, az a multi ennyit mutatott :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.