Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Rendeltem a Gearbestről két lámpát, már korábban rendeltem innen és minden megjött két héten belül, de most valami nem stimmel. Olyan mintha már megkaptam volna a cuccokat, de nem jött semmi. Mi tévő legyek?

(#33252) Kozy10 válasza Joshi (#33251) üzenetére


Kozy10
tag

Ez még csak kiszállítva tőlük, nem az, hogy te megkaptad.
Kértél nyomkövetést?
(nekem ma jött meg egy ápr.17-i rendelésem, gumis cipőfűző a gyerkőcnek aliexpressről, már lemondtam róla de befutott)

[ Szerkesztve ]

(#33253) Joshi válasza Kozy10 (#33252) üzenetére


Joshi
titán

De a rég átvett cuccnál is ugyan ezt mutatja, és ott van hogy Shipped Out. :F Ami a különbség, hogy most a Malay posta küldi nem a Holland.

[ Szerkesztve ]

(#33254) Vertigo18 válasza Joshi (#33253) üzenetére


Vertigo18
addikt

A "Shipped out" kifejezés azt jelenti, hogy "feladták", nem azt, hogy te már megkaptad.

Ha egy megérkezett küldeménynél rányomsz a "Comfirm receipt" gombra és beírod, hogy mikor érkezett meg, akkor a "Shipped out" (feladva) kifejezés átvált "delivered" (kézbesítve) feliratra.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33255) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Kérdezném, hogy a Gearbest-en megadott technikai paraméterek szerintetek vannak annyira megbízhatóak (úgy általában), mint a Fasttech-en megadottak?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#33256) ZozzV6 válasza peter889 (#33255) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Úgy általában egyikben sem bízok de fasttechen legalább néha letesztelik a dolgokat pl akku kapacitást. De nem mindennél.
Jan: most esett le mikor hazaértem, hogy nincs egyetlen convoy lámpám se itthon gyári firmware -el csak az UV de az egy módos. Így nem tudom megmérbi neked a gyári áramfelvételét. Csak egy 2.8A-es van aminek meg tudom mondani. Aztán abból kiszámolni hogy hány %-a a maxnak és átszámolni 2.1A-el.

Ennek a közepes módja 1.2A ami kb 43%.
Ezt 2.1A-re átszámolva 0.9A jön ki.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33257) ZozzV6 válasza WestBam (#33248) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nagyon is jó az összefoglaló felirat ilyen nagyban. .Sőt a nyilak is mozoghattak, engem nem zavart. Tényleg a fórum több mint fele olyan kérdésekből áll ami ott meg van válaszolva.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33258) saril válasza benfolds (#33238) üzenetére


saril
senior tag

Nálam egy BT10-es Fenixel kezdődött minden még nagyon régen, megvan a számla mikor vettem, elő tudnám keresni, de 2016 márciusában beszereztem a BC30R-t más világ :)


a képekre kattintva nagyítódnak, bocs a képminőségért csak sietve csináltam neked pár kockát ha érdekel és lesz időm komolyabban is le tudom fotózni illetve a fényerejét egy Klarus G20-al tudom összehasonlítani :))

(nekem amióta megvan családon és pár ismerősön kívül nem mutattam senkinek, nem gondoltam hogy kíváncsi rá bárki is, igaz a városban levakulnak tőle és általában azt hiszik hogy autó jön a hátuk mögött pedig csak egy Merida-m van :DDD)

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#33259) benfolds válasza saril (#33258) üzenetére


benfolds
őstag

esetleg egy s2+-szal is össze tudod hasonlítani a fényét?
ezek szerint mégsem olyan a kialakítása, hogy ne vakítsa a szembejövőt?

(#33260) saril válasza benfolds (#33259) üzenetére


saril
senior tag

ha lefelé van és inkább magad elé világít pár méterre (3-6m) akkor úgy jó de s2+ al nem rendelkezem :U

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#33261) Egy-két válasza saril (#33260) üzenetére


Egy-két
tag

Ha ezen a fórumon találkozunk akkor már csak az a kérdés hogy meddig nincs még s2+od :D :DD

(#33262) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Ma megérkezett az s2+, fejpánttal együtt.... kiválló kombó! Korábban már volt s2+om.... aztán rájöttem, hogy nem lehet nélküle élni :D

(#33263) dik válasza cbrfireblade (#33262) üzenetére


dik
őstag

Miféle fejpánt lenne az linket kérhetnék?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#33264) (jan) válasza ZozzV6 (#33256) üzenetére


(jan)
őstag

Azert koszi, holnap meg tudom merni es akkor pontositok. Laptopbol bontott cella vajon mit tudhat?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33265) Egy-két válasza (jan) (#33264) üzenetére


Egy-két
tag

Nekem a laptopból bontott aksi az s2+t a 2,8 A max áram felvétel helyett maximum 1,6 A-ig tudja kiszolgálni, de ezek tényleg nagyon elhasznált aksik, szóval ha kicsit fiatalabbak a tieid, akkor lehet hogy nem ők lesznek a lámpában a szűk keresztmetszet, azaz teljesen kiszolgálják a ledet.
Hogy fényben is össze tudd mérni a lámpából kiáramló fényt, nekem az 1,6 A az kb olyan mintha 50%on menne a lámpa, ami az s2+nál igencsak elégséges fény mennyiség tud lenni.
Remélem elég jó választ tudtam adni a kérdésedre :)

(#33266) kner


kner
csendes tag

Megjött az L6-ba az akksi.
De duurva.

(#33267) balazs1956 válasza kner (#33266) üzenetére


balazs1956
senior tag

Melyiket választottad, és mennyiért?

(#33268) WestBam válasza kner (#33266) üzenetére


WestBam
Topikgazda

:DDD

Lassan az alap lámpák közé az L6 is bekerülhet az S2+ mellé. Még ennyi fiszemf_szom próbája után is azt mondom, hogy a legjobb fényerő/ár arányú lámpa és a minőségével sincs gond. És ez nem vesz vissza 0,5-1-2 perc múlva a fényerőből, van benne anyag a hűtéshez, nem csak megvillantani lehet, mehet neki merülésig a kakaó. Én imádom, csak a súlyát nem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33269) kner válasza balazs1956 (#33267) üzenetére


kner
csendes tag

Fekete, 5000K-es. 56 USD volt.
LiitoKala 5000 mAh akksikkal.

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_360866.html
http://www.gearbest.com/batteries/pp_360841.html

[ Szerkesztve ]

(#33270) kner válasza WestBam (#33268) üzenetére


kner
csendes tag

Egy kis játék vele maxon és még ezt a nagy fém testet is hogy átmelegíti! :D
Kíváncsi vagyok, erdőben meg tóparton milyen lesz.

(#33271) (jan) válasza Egy-két (#33265) üzenetére


(jan)
őstag

Igazandibol kapacitasra gondoltam ;) de ezek is nagyon hasznos informaciok :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33272) Egy-két válasza WestBam (#33268) üzenetére


Egy-két
tag

Nekem is ez jutott eszembe ! Aki egy kicsit" többet akar fényben mint az s2, az valahogy mindig l6, c8 környéken köt ki :D

(#33273) cbrfireblade válasza dik (#33263) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

[Ez] lenne az, nekem nagyon bejön, egyáltalán nem zavar a lámpa súlya, ha pedig sapkára teszed még jobb.
Fogok még venni s2+-t, mert kell a családtagoknak.... majd kipróbálom, milyen megpakolni a pántot....

(#33274) Vagany válasza Egy-két (#33272) üzenetére


Vagany
őstag

A convoy annyira jól eltalálja a minőség/teljesítmény/tudás/ár arányokat. Ezek tényleg alap lámpák az erre fogékonyak körében S2+, C8, L6.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#33275) cbrfireblade válasza Egy-két (#33272) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Ez így van! Ez a 3 lámpa alap, aki még vesz mást, az már csak kalandvágy!
A convoy elérhető áron, olyan minőségű és teljesítményű lámpát kínál, hogy rossz szava nem lehet az embernek... már csak abban kell bízni, hogy nem szalad el vele a ló és marad minden a régiben....

Vagany... ez jól egyszerre írtuk meg :D

[ Szerkesztve ]

(#33276) (jan)


(jan)
őstag

s2+ mérési eredmények frissen töltött akksinál:

alacsony: 0.085A
közepes: 0.95A
magas: 2.2A

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33277) ZozzV6 válasza (jan) (#33276) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akkor kb jól tippeltem.
Convoyok mellé meg fejlámpában a Skilhunt H03 a favorit és kész a lámpabu.. kezdő csomag :DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33278) Kozy10


Kozy10
tag

Convoy L6 LED Camping Flashlight – 6000-6500K BLACK
coupon: CL6GB

coupon price: $ 50.99

Csak 40 db...

[ Szerkesztve ]

(#33279) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy ez a Banggood-os Meco kislámpa ez vajon "ugyanaz" mint a Gearbest-es, korábban ebben a topikban ajánlott lámpa? Mert a feliraton kívül más különbséget nem láttam, ráadásul ugyanabban a 3 színben lehet rendelni. Ha ugyanaz, akkor most érdemesebb volna Banggoodról megrendelni 2 dolcsiért.

[ Szerkesztve ]

(#33280) balazs1956 válasza atoszmester (#33279) üzenetére


balazs1956
senior tag

Teljesen ugyanaz a kettő.
Pont a kezemben is van egy aranyszínű, meg egy fekete.Mindkettő megy AA-ról, és 14500 Li-ion akkuról is

(#33281) jozsi252


jozsi252
veterán

Test brutal: Olight M22, M3X-UT, M1X, SR51 -part 2

Szegényeket jól megkínozzák, de látszik hogy miért éri meg minőségi lámpát venni!

iPhone 13 Pro Max

(#33282) kner válasza Egy-két (#33272) üzenetére


kner
csendes tag

Ha több fény kell, logikus út vezet az L6-hoz.
XM-L2 és XP-L véget ér 1100-1200 lumen körül. Brutál áramokkal és hűtéssel lehet még kínozni, de minőségi ugrást ez már nem hoz (viszont sok-sok hőt igen).

XHP35 amolyan kompromisszumos középút, amit az igazi megalomán nem szívlel. Hasonlóan érzek a C8-cal kapcsolatban: kicsinek nagy, nagynak meg kicsi.
Marad az XHP70 vagy a sokledes XP-L.

JetBeam T6 volt az első jelölt, de egy teardown review elolvasása után kiábrándultam belőle.
Nitecore TM lámpák hobbi célra feleslegesen drágák.
Ekkor még nem tudtam a Q8 érkezéséről, így átnyargaltam az XHP70-es vonalra. Itt pedig egyértelműen az L6 a nyerő. Mind árban, mind konstrukcióban. Talán a 26650-et lehetne felróni neki. 4x18650-nek jobban örültem volna, de ennyi belefér.

Ki kell emelni, hogy nagyon jó a High módja. Mindössze 1,7A-rel tekintélyes fényt bocsát ki; általában ez is több, mint elég. Felesleges folyamatosan Turbo módban 5A-rel meríteni az akksikat (villantani persze jó!:D).

(#33283) Joshi válasza Vertigo18 (#33254) üzenetére


Joshi
titán

Eddig valamilyen szinten mindig volt nyomkövetés, nekem ez akkor is gyanús. :(( Ha esetleg nem történne semmi akkor hogy reklamáljak?

(#33284) atoszmester válasza balazs1956 (#33280) üzenetére


atoszmester
tag

Köszi a választ!

(#33285) Vertigo18 válasza Joshi (#33283) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egy csomó olyan küldeményfeladás van ami nem követhető. Nem értem a "mindig volt..." részét a mondatodnak... Szerintem ez nem így van, akkor nem lenne egy eltűnt csomag sem Gb-en. Attól, hogy van Tn, attól az még nem biztos, hgy követhető, hiszen az csak egy szám, amit amint kilép Kínából, már nem tartanak nyilván sehol. Ez a módszer igaz a csomagok nagy részére, ami Kínából jön ingyen postával. Tisztelet a kivételnek, de az tényleg ritka.

Gearbestnél, ha letelik a 60 nap, utána kell ticketet nyitni. Megkapod majd a szokásos kéréseket (ellenőrizd a címedet, nézz be a postára, hátha már ott van...), aztán mehet a tényleges megbeszélése a dolognak. Általában újra szeretnék küldeni, vagy a Gb-walletra szeretnének kártalanítani. Ha nagyon szeretnéd, akkor visszautalják PayPal-ra is...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33286) Joshi válasza Vertigo18 (#33285) üzenetére


Joshi
titán

A Gearbesten nincs olyan lehetőség, hogy bármikor írhatok a feladónak egy üzenetet, kérdést? Azért kérdezem, mert az Alin van ilyen és sokszor készséggel válaszolnak ami azért megnyugtató.

(#33287) Vertigo18 válasza Joshi (#33286) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csakhogy itt a Gearbest a feladó! Alin különböző kereskedők árulnak cuccokat. Gearbesten a Gb az eladó, neki vannak beszállítói, de az eladó Ő maga. Ha valami miatt írni szeretnél, azt is lehet, csak leráznak, mert nem telt még le a 60 nap.

Erre szokták azt mondani "okosok", hogy csak olyan ember rendelgessen külföldről, akinek van türelme is. Sajnos nem a gyorsaságról híres ez.

Tehát ticketet bármikor nyithatsz, csak fentebb említettem, hogy mi lesz a válasz.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33288) Joshi válasza Vertigo18 (#33287) üzenetére


Joshi
titán

Félreértesz, én nem türelmetlen vagyok csak szeretném látni a rendelésem menetét. Pontosabban az a bosszantó, hogy Gearbestnél ugyan úgy mutatja a már átvett terméket mint a rendelés alatt állót. Ez azért nem frankó te is beláthatod.

(#33289) Vertigo18 válasza Joshi (#33288) üzenetére


Vertigo18
addikt

Honnan tudná a Gearbest, hogy már átvetted a terméket? Hiszen nem követhető a termékeinek 90%-a! Nem fizetett postával kérted, hanem ingyenesen, tehát nem várható el tőlük, hogy nemzetközi nyomkövetési számot (kvázi ajánlott, könyvelt küldeményként) adják fel neked. Innentől akkor mutatja csak a Gb, hogy "kézbesítve", amikor TE visszajelzed nekik, hogy az bizony kézbesítve lett. Még egyszer hangsúlyozom: HONNAN tudná a Gb., hogy kézbesítve lett a terméke?

Viszont, ha kevésnek találod a válaszaimat, akkor van külön Gearbest topik is (bár ugyanezt fogják mondani ott is) és van külön "Külföldi rendelések... topik is (ahol V/ kolleéga ugyanezt fogja elmondani - a saját stílusában! :D ).

De szívesen válaszolok még itt is akár. Csak nem akarom a többieket feltartani. :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33290) Joshi válasza Vertigo18 (#33289) üzenetére


Joshi
titán

Igazad van ne offoljunk, mindenesetre Gearbestről csak akkor rendelek ha Holland postás a cucc. Azok két héten belül megjönnek és nyomkövetősök, habár Aliról jött már rendelésem nyomkövetés nélküli is két héten belül. :D

(#33291) ZolkoW válasza Joshi (#33288) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezért kérem mindig inkább valami nyomkövetéssel, mégha párszáz forintba belekerül is.. ;) ja, és mert türelmetlen is vagyok, a 7-12 nap sokkal jobban hangzik, mint a 45 :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#33292) HardSanyeee válasza Joshi (#33290) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Személyes tapasztalat alapján sajnos el kell, hogy keserítselek némileg. Én eddig négyszer rendeltem GB-ről, háromszor ajánlottan holland postával, egyszer pedig simán ingyenes kiszállítással. Az ajánlottak közül mindegyik megjött 2 hét alatt, az ingyenes szállítású csomagra viszont közel 2 hónapot kellett várni. Eleve a rendelés után 3 héttel adták fel a postán a csomagot, tehát már az elég lassú volt.
Vertigo18 fórumtársnak igaza van, ha nincs igazi tracking number, akkor sajnos nem lehet kideríteni, hogy hol tart éppen a csomagkézbesítési fázis.

(#33293) Joshi válasza HardSanyeee (#33292) üzenetére


Joshi
titán

Pont ezért tartom jobbnak az Alit ha nem nyomkövetős, ugyanis ott ráírhatsz az eladóra hogy mi újság van. Na jó részemről kitárgyalva a téma és mindenkinek köszi az észrevételét. :R

(#33294) Studi válasza Joshi (#33293) üzenetére


Studi
addikt

Attól, hogy ráírsz az eladóra nem leszel okosabb: ő azt tudja elmondani, hogy elküldte, a postán kavarog.
De ha ez téged megnyugtat, akkor leírom, a GB ugyanezt írná: elküldték, a postán kavarog valahol a világban. :K ;)

(#33295) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valamelyik topikban összefoglalták szépen, hogy melyik nyomkövetési szám az, amelyik TÉNYLEG nyomon követhető. A kínai postai küldemények egyik sajátossága, hogy majd' mindegyiknek van egy "száma", amit lehet követni. Tulajdonképpen ezek nálunk a "sima" levélnek felelnek meg. Nos, nézzem meg bárki egy magyar levelet, van-e rajta bármilyen szám? Persze, hogy nincs... Tovább görgetve: Magyarországra beérkezik egy Kínában feladott "sima" levél, benne a mi vackainkkal. Vajon miért is regisztrálná (értsd: bármilyen rendszerbe felvinni a számot) a "sima küldeményt" a Magyar Posta, mikor nem kap azért egy árva fityinget sem külön a Kínai Postától (leegyszerűsítve)? Innentől, ha követhető egy kínai sima levél, a követési oldalon azt fogjuk látni, hogy "belépett a célországba", 'oszt jónapot. Onnantól semmi.

Én szeretem a Gearbestet is, meg az Alit is. Mindkettőn volt már panaszos ügyem, mindkettőn korrekt módon lett rendezve, bár nem csak "töröm" az angolt. Ali szerintem olcsóbb, Gearbesten viszont ott a pontrendszer, ami azért nem rossz. Ráadásul, ha Gearbesten nem jön meg egy csomag, akkor nem csak visszautalják a zsetont, de szoktak adni "kárpótlásul" néhány pontocskát külön is. Alin viszont az a jó, hogy - elméletileg - nem kapja meg az eladó a pénzt, amíg nem jelzi vissza a vevő, hogy megkapta a terméket. Ez úgymond az Ali jutaléka, hogy általában az ő rendszerüket használják (Alipay) és a visszaigazolásig náluk csücsül a pénz. Alin viszont - mivel rengeteg az eladó, nem egy önálló bolt - sok a hamis termék is sajnos.

Egyébként bármilyen TN-nel kapcsolatos probléma esetén tudom ajánlani "V/" fórumtársat, rengeteg ilyen jellegű topikban jelen van, kicsit szokni kell a stílusát, de óriási tudással rendelkezik és szívesen segít bárkinek.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33296) ZozzV6 válasza kner (#33282) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy ott az XP-L2 ami tud 1800-2200 lument 3V-os kivitelben ami jó alternatíva lecserélni a régi XM-L2 és XPL ledeket de csak dómos verzió van belőle. 8-9A-t felvesz egy akkuból de nekem C8-ban nagyon tetszik amit művel és abban a hostban nem is melegszik olyan brutálisan. Szóval L6-nak olyan szempontból alternatívája, hogy kb tudja a gyári L6 hatótávját csak picivel kevesebbet terít és kisebb méretben. Persze nem végtelenségig de 5-6 percet simán mehet maxon egy jó FET-es driverrel. Persze ez már modnak számít mert gyáriban nem nagyon használja ezt a ledet egyik gyártó sem. De veszel egy hostot, ledet csillagon meg egy BLF drivert és pár forrasztás és kész.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33297) Vertigo18 válasza Kozy10 (#33278) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lassan megközelít egy olyan lélektani határt, aminél már vétek kihagyni... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33298) Vagany válasza Vertigo18 (#33297) üzenetére


Vagany
őstag

Megjelenéskor volt még olcsóbb is kuponnal, nem is hagytam ki :B

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#33299) -szabi-


-szabi-
őstag

Múltkor erre a videóra akadtam elég jó: Long Range Tactical Flashlights
Először közelre nézi aztán nagy távra.
Acebeam K70
Manker MK35
Nitecore TM16GT
Convoy L6
Persze L6 a rákövetkező árához képest is harmadannyiba kerül.

Egyébként Convoy helyében lennék 3×18650 akksival működő throw-ert készítenék közel azonos tudással mint K70 vagy MK35.
Árban "természetesen" L6 alá pozicionálnám. :)

üdv

(#33300) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Na csak megrendeltem azt a Utorch UT02-t mert most kuponnal 34$ lett az 5000K-s ára. Aztán megláttam az Imalent DN70 flash sale akciót 58$-ért és ... :W
Azt már nem vettem meg, most nem fér bele. Majd ha eladok 1-2 lámpát a mostaniakból.
Az UT02 persze 1-2 napnál tovább nem marad gyári. Meg lesz emelve az áram a gyári 2,6A környékéről 4A körülre.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.