Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Yahhher válasza WestBam (#33145) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem több lámpám is van, amiben 16340/18350.
Rövid s2
Rövid blf a6
Meg ugyebár a kis aranyos: aimai ak02.
Ahova ezeket használom, oda bőven jó nekem az üzemidő.

Üdv B.

(#33152) 5-ös kezelő válasza WestBam (#33145) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Zsebben, készenléti lámpának. Kék piacos 16340-es akkum van csak, de tervezek jobbat venni. Még ezzel a gagyival is megfelel hetekig.

[ Szerkesztve ]

(#33153) marton.m válasza kowik (#32748) üzenetére


marton.m
tag

Ugyan ez a lámpa Aliexpressen ~6$-ért, rendelek is egyet. :D

Más:
Gearbestről rendeltem kb. fél éve faternak egy Boruit piros ledes lámptát. Mivel nem rég indult a méhész szezon ezért most lett csak előkapva, és már gond van vele. Az esetek 80%-ában nem működik, a maradék 20-ban bekapcsol, de akkor sem bírja sokáig. A forrasztásokat megnéztem, nincsenek elengedve, ezért csak az akksik lehetnek rosszak? Ezért vettem drágán Panasonic akksikat. :Y

[ Szerkesztve ]

(#33154) marton.m válasza marton.m (#33153) üzenetére


marton.m
tag

Közben kiderült, hogy az akksikkal volt a gond. Ki tudtam próbálni UltraFire akksikkal és minden gond nélkül világított a lámpa.
Gondoltam, hogy a Panáknak már úgy is mindegy, leszedtem a végükről a kupakot amiben a túlmerítés elleni elektronika van, és lám gond nélkül működnek.
Lehet gond belőle ha a továbbiakban a védelem nélkül lesznek használva?

[ Szerkesztve ]

(#33155) Janaboy


Janaboy
veterán

Melyik lampa ajanlott 15-20 usd között 18650es akkuval mukodo, ami olyasmi, de nem s2+, de izgalmasabb legyen attól. :)
De azt nem tudom mivel lesz/lehet izgalmasabb. :)

Janaboy

(#33156) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!
S2+ vagy S3-hoz lehet kapni olyan lencsét és/vagy üveget, hogy olyan homogén fénye legyen, mint a skilhunt h03-nak? Vagy van készen ilyen lámpa?

(#33157) -szabi- válasza Janaboy (#33155) üzenetére


-szabi-
őstag

Amit keresel az nem az M1?

(#33158) Janaboy válasza -szabi- (#33157) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem, méretben s2+ legyen :)
Jo lenne egy masik akar a ta01 is, de kozben azon is gondolkozom, h mivel lesz tobb mint s2+.

Janaboy

(#33159) ZozzV6 válasza Janaboy (#33155) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Skilhunt DS20 vagy DS21
A DS 21 ugyanúgy működik mint a H03 fejlámpa csak előre néz a led, oldalán van a kapcsoló ami elektronikus és nem TIR lencsés hanem refis. Mágnes is van a talpában. Bár inkább 30$ de kuponnal szokott 20-25 között is lenni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33160) Janaboy válasza ZozzV6 (#33159) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi, a ds21 jol nez ki :)

Ha lemegy 18ra viszem :D

Janaboy

(#33161) kgyuri7 válasza Janaboy (#33160) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33162) Joshi válasza Janaboy (#33155) üzenetére


Joshi
titán

Már korábban feltettél egy hasonló kérdést, az Eagle Eye nem lehetne hasonlóbb mivel szinte ugyan az mint az S2. Most akkor az sem jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#33163) Janaboy válasza Joshi (#33162) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudom es a válasz nem tudom, gyozkodom magam, h kell-e, aztan inkabb az jott le h s2+ es egy tolto kulon, de mivel olyanom mar van, az nem izgi :) de persze olcsó es jo. Aztan azon gondolkoztam, hha mar veszek, legyen mas, de nem tudtam mivel.
Viszont a zozz fele skilhunt ds21 az tetszik :)

Szóval ezért ez a sok kerdes :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#33164) Joshi válasza Janaboy (#33163) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de ~20$ nem egy nagy összeg, én nem filóznék sokat.

(#33165) jmuranyi válasza WestBam (#33145) üzenetére


jmuranyi
tag

OTR M3-ban van ilyen aksim, általában
akkor viszem, ha vélhetően keveset kell
világítani :)
Konkrétabban, múlt héten egy konferencia
csúszott bele az éjszakába, és az autóig
kisétálásra használtam.
Vagy telente, ha tudom, hogy már sötétben
fogok hazaérni, azért ott van a kabátzsebben.

(#33166) balazs1956 válasza jozsi252 (#33143) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!

Nekem is kéne ilyen kisütős töltő,melyiket ajánlanád?
Most van egy vc4-em , mc1-em és két liitokala 100-am. Gondolom ezek közül egyik sem kisütős...

Előre is köszönöm a segítséget

(#33167) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
egy kis segítséget kérnék tőletek.
van egy solarstorm bicaj lámpám, működött, aztán legközelebb akarom bekapcsolni nem működik. Ha felrakom tölteni, a töltője zölden világít, azt mondja töltve van. De ha össze dugom, a lámpa állapot jelzője semmit nem mutat. A legegyszerűbben, miként derítsem ki, hogy mi lehet a gond? az aksija, amibe 4 valami van,az mehetett egyik napról a másikra tönkre?
Ötlet?

(#33168) -szabi- válasza WestBam (#33145) üzenetére


-szabi-
őstag

Most akciós:

üdv

(#33169) benfolds válasza balazs1956 (#33166) üzenetére


benfolds
őstag

én lii-500-at vennék, nekem is vc4 van, és amikor le akartam tesztelni az akksikat, kölcsönkértem haverom lii-500-át, szerintem nagyon profi. ha újra vennék, akkor szerintem vc4 helyett inkább azt választanám (bár a vc4 állítólag picit "jobban" tölt).

(#33170) Sub-S válasza benfolds (#33169) üzenetére


Sub-S
senior tag

"bár a vc4 állítólag picit "jobban" tölt"

Ez alatt mit kell érteni? :)

(#33171) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! s2+-s3-hoz rendeltem tükrözésmentes üveget. Kérdésem lenne: Milyen szerszámmal lehet kitekerni a réz betétet a fejből? Egyenes zégerfogóval próbáltam,de nem akar megmozdulni.Köszi

(#33172) jmuranyi


jmuranyi
tag

Sziasztok! Megjött az UV-s convoy s2+-om.
Nagyon szépen lehet látni vele a pénzeinken
lévő UV festékes ábrákat. Hogy mik vannak rajtuk... :DD

(#33173) Janaboy válasza baltasar (#33171) üzenetére


Janaboy
veterán

En sima egyenesfeju csavarhuzoval szedtem ki :)

Janaboy

(#33174) #54067968 válasza jmuranyi (#33172) üzenetére


#54067968
törölt tag

Fu az a fajta s2+ engem is nagyon érdekelne !!! 😁😃 csak drága volt, és lehet hogy csak móka idejére lenne hasznos nekem.

Tudjátok volt az a Nicolas Cage-es film ahol autó tolvajok. Ott volt egy raktárban felírva a falra az autók listája uv tollal.
Azóta érdekel a téma :)

(#33175) Gargouille válasza baltasar (#33171) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is azzal csináltam. Kicsit bátrabban próbáld meg. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#33176) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Éjszakai erdőjáráshoz alkalmas lámpát keresnék. A Convoy S2+ a képek alapján nem világít túl messzire, a C8 -at meg túl hotspotosnak írták. Az M1 mennyire ideális ilyen célokra? Az S2+ -hoz képest megéri a dupla árat? Esetleg tudtok hozzá most valami kupont, amivel lejjebb lehet vinni az árát?

Köszönöm

(#33177) -szabi- válasza nzozz (#33176) üzenetére


-szabi-
őstag

Általános elemlámpás kód van csak a gearbest-re: KLIKK.

üdv

(#33178) benfolds válasza Sub-S (#33170) üzenetére


benfolds
őstag

amikor a lii-500 és a vc4 között vacilláltam, akkor a jobb teszteredmény alapján döntöttem a vc4 mellett. már nem emlékszem, hogy mi volt az, amiben jobb, ha érdekel, olvasd el a két tesztet. szerintem csak valami apróság lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#33179) WestBam válasza nzozz (#33176) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Üdv sorstárs!
Az M1 számomra tökéletesen megfelel erdőbe. Ő is hotspotos, de kevésbé erőteljesen, mint a C8, mellette jobban is terít, több a szórt fénye. Kisebb helyet foglal, a nadrág zsebében is elfér (ha más nincs benne), még éppen nem kényelmetlen a mérete Az összehasonlító képeken jól láthatod, hogy egy kijárt úton kb. mit fogsz vele látni erdős részen. Egy jó fejlámpát is vigyél magaddal, az sok esetben könnyíti a helyzetet, főleg ha meredekebb részen kapaszkodnod is kell, vagy tábort vertek és ott tevékenykedsz, sátor vagy függőágy állítása, tüzelő gyűjtése során.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33180) dobolan válasza nzozz (#33176) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem erdőjáráshoz a C8 OP refivel tökéletes. Mérete és súlya pont jó, hogy ne érezd, hogy cipelsz valamit, és ha kell messzire is bevilágítasz vele max fokozaton. Blf A6-om van, jobban terít, de inkább ház körül általános felhasználásra jó, erdőben zavart, hogy nem világított elég messze. Convoy M2-m is volt, eladtam, mert az se világított sokkal messzebbre gyári állapotban.
Egyébként a tesztfényképekhez csak annyit mondanék, hogy összehasonlításra jók, egyébként a szemed érzékenyebb, a valóságban jóval több szórt fényt látsz.
Fejlámpa meg szerintem is kell, ha közelre világítás a fontos, mert az fix, meg a két kezed is szabad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33181) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Üdv!

Megérkezett az Imalent HR20 fejlámpám.Nem rossz.... bár szinte csak kipróbálva volt, így nagy tapasztalat még nincs vele. Van egy Xtar warboy h3 fejámpám is, ami már bizonyított és semmi pénzért nem adnám :)
A Hr20-ban tetszik a fényerősség állítás... ahogy látom, erősebb is mint az xtar, elég jó szélességben terít is.
Mind a két lámpám neutral színhőmérsékletű, de qrvára elüt egymástól, tehát vki kamuzik :D
Xtar fénye sokkal "fehérebb".
Bár nem egy konkrét érték van megadva, hanem egy tartomány ezért lehet eltérés, lehet egyik a tartomány felső értékéhez van közelebb, amíg a másik az alsó értékhez....
Majd csinálok képet és akinek már nagy rutinja van, hátha meg tudja mondani mi a helyzet.
A beépített töltőt ki se próbáltam, de nem is nagyon fogom használni, olvastam, hogy voltak már gondok a hr20-szal és gondolom pont a töltője az amivel probléma adódhat.... mivel van töltőm, így hanyagolni fogom a beépítettet.

(#33182) jmuranyi válasza #54067968 (#33174) üzenetére


jmuranyi
tag

Igen, nekem is elég nehéz volt megindokolni,
miért is vettem meg :D

(#33183) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Megjöttek a Skilhuntok. DS10 és DS20. Valami teszteket csinálok róluk majd.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33184) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Üdv!

Samsung INR18650-30Q
LG INR 18650 HG2

A kettő közül melyiket vegyem?
Van vmi érdemi különbség, ami miatt érdemesebb azt venni?
(s2+, imalent hr20, xtar h3... ezekbe menne)

(#33185) WestBam válasza ZozzV6 (#33183) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szuper :R
Az első hibát észre is vettem, nyilatkozz róla gyakorlatban milyen: a gomb mindkettőn nagyon kiáll. Legalább műanyag, vagy még gumis-tapadós is?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33186) WestBam válasza cbrfireblade (#33184) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azokba tök mindegy melyiket teszed, mindkettő bőségesen túlteljesíti a lámpák áramfelvételét.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33187) ZozzV6 válasza WestBam (#33185) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Gumi de nem annyira tapadós mint a H03-nak.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33188) cbrfireblade válasza WestBam (#33186) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Akkor lehet a nagyobb kapacitás miatt jobb ha a panasonic ncr18650B-t veszem, ha a lámpáim szempontjából elegendő a kisebb kisülési áram is.
Ahogy nézem a pana is 6,8A-t tud, ami elegendő a lámpáimhoz, de cserébe van + mAh kapacitás.

(#33189) ZozzV6 válasza WestBam (#33186) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Viszont ami érdekes. Mindkét lámpa oldalán van egy kis ablak amin ha merül az akku villog pirosan. A DS10-est multiméterrel mérve táppal láttam el a lámpát és csökkentettem folyamatosan a feszültséget. 3.25V-nál elkezdett jelezni, hogy kevés. Nem kapcsolt le hanem továbbra is villogott az oldalán pirosan. Egészen 0,7V-ig le tudtam menni. 1,5V-nál még volt minimum és kettes mód a 4-ből. A két magasabbnál ugyanúgy világított mint kettesen. Nem tudom ez valami anomália vagy csak táppal viselkedik így. Majd kipróbálom lemerült akkuval. Vagy ez a driver valami változata annak amelyik 1,5V-os elemekkel is működik..... Minden esetre érdekes.
A fej úgy láttam teljesen megegyezik a két lámpán, csak a típus gravírozás más. A csövek is csereszavatosak egymással de a tailcap nem mivel a DS10 csak 16340-t fogad. Emiatt a cső fele vastagabb és alul a tailcap kisebb. De a felső menet egyforma.
Akik a BLF Q8-ra várnak tudják, hogy elektronikus kapcsolós és a kapcsolóban van egy státusz led. A DS20 szinte kiabál azért hogy a kis led ablakot felhasználva kapjon tőlem egy másik drivert és ugyanazt a Narsil firmware-t mint ami a Q8-on lesz :D
Alap esetben nagyon alul van hajtva a DS10 és a DS20 is. A 10-es esetében a kis kapacitású akksi miatt érthető de a DS20 lehetne izmosabb. Konkrétan a DS10 0.65A-t vesz fel maxon a DS20 pedig 1A-t Ezért is gondoltam a DS20 tuningolására. A led alatt sima alu csillag van. Igazából a tesztben akartam ezeket is leírni csak nem tudtam magamban tartani.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#33190) stewe777 válasza WestBam (#33147) üzenetére


stewe777
újonc

:)

lehet hogy én vagyok a szerencsés vevő?

remek kis lámpa ez a Nitenumen NE01 és semmi gond a mágneses verzióval,hibátlanul működik...jó döntés volt a vétel,köszi :R

(#33191) WestBam válasza ZozzV6 (#33189) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha már spoilerezel akkor én is a holnapiból: az általam tesztelt lámpa pedig irtózatosan meg van hajtva az apró méret ellenére, 2,82A-t mértem rajta. Nincs itthon ennyire bivaly 16340-es akkum ami ezt bírná folyamatosan, szóval nálam is tápról ment a teszt hőmérősdi részében :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33192) #54067968 válasza WestBam (#33191) üzenetére


#54067968
törölt tag

Holnap új cikk ? 🤗😁 várom!

(#33193) benfolds


benfolds
őstag

(#33194) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Boruit fejlámpát sikerült szétbarmolnom, annyira rá volt préselve a kupak. Szinte biztos, h a forrasztások voltak a hibásak, talán egy TV szerelő ismerősöm még meg tudja reparálni - én ilyen mütyür forrasztásokhoz nem értek. De legalább van indokom előszedni a Warboy és a Skilhunt lámpákat most már. ;]

(#33195) Laza... válasza benfolds (#33193) üzenetére


Laza...
addikt

Csak hogy lásd a telódon is minden másodpercben, hogy áll a töltés :DDD

Never give up!

(#33196) WestBam


WestBam
Topikgazda

Meg is jelent a heti cikkem a Rofis TR10 aprócska szteroidozott forgatható fejű elemlámpáról. A blogomban olvashatjátok.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#33197) peestike


peestike
senior tag

teljes lett a készlet, 16 nap volt svéd postával a 2 db NCR18650B akku.
már töltőben vannak, 54 és 56 %-ot mutatott kezdésnél a Nitecore UM20

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#33198) dik


dik
őstag

Az tény nagyon jól teljesítenek a H03-ban a panasonic védelemmel (18650) ellátott aksijai. Szóval eddig úgy néz ki minden jó... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#33199) jozsi252


jozsi252
veterán

No úgy látszik az Xtar H3 fog kapni egy társat.

Olight H2R Nova. Írtam is Leitz-nek hogy mikor lesz náluk elérhető, remélem júni eleje fele kapnak ők is készletre. Tudtam egy ideje hogy fognak kiadni egy jóféle fejlámpát, de nem gondoltam hogy meg merik lépni azt hogy XHP-50 leddel adják ki.

1 percig tudja a 2300 lument, utána visszalép 750 lumenre, azt meg 110 percig tudja. Nem tűnik soknak az 1 perc, de mondjuk horgászatnál arra pont elég hogy behajítsam a szereléket.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#33200) MenőManó03


MenőManó03
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik barátomnak most lesz a 40. születésnapja, és ezt a Convoy S2+ blue elemlámpát néztem ki neki. Kerestem elemlampablog.hu oldalon kupont, de az sajnos már lejárt. Tudtok adni hozzá érvényeset?
Vagy ha van valamilyen más fajta elemlámpa ajánlás egy 40 évesnek, azt is szívesen veszem. :D :D
Még nem találkozott ilyen "messzevilágító" kínai lámpákkal, gondoltam megadom neki a kezdő lökést.
Válaszokat előre is köszönöm! (LiitoKala 100 vagy 202 töltőt és Pana aksit is veszek hozzá, az nem gond)

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.