Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Keef_Lee válasza Hegyirabló (#15550) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Calibre

(#15552) Degeczi válasza Hegyirabló (#15550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem csak a PRC azonos a PRC-vel :P de a MOBI is teljesen ugyanaz belül... szóval alapban a PRC kiterjesztés MOBI-ra átnevezése is megoldás lehet, ennyihez konverter sem kell.

De egyébként magyar könyveket különösen érdemes Calibre-vel nem MOBI-ra, hanem AZW3-ra alakítani, és ráengedni a Hyphenate elválasztó plugint, mert a magyar szövegre hosszabb szavak jellemzőek, amik olvashatóságának jót tesznek az elválasztások.
(és erre csak AZW3-ban van mód, a MOBI/PRC nagyon buta formátum, ami nem tud ilyet)

(#15553) hampidampi válasza Hegyirabló (#15550) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Felrakom a prc-ket a Kindlere, és nem látja. Csak a prc-t. "
:F

"Illetve van valamilyen prc -> mobi átalakító?"
prc=mobi. Ha átírod a kiterjesztést, már "át is alakítottad".

(#15554) Ajándékok válasza Degeczi (#15552) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem értem miért jó az elválasztás :F Néha találkozom vele, de szerintem inkább zavaró, hogy egy szó közepén akadok meg.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#15555) Degeczi válasza Ajándékok (#15554) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert nagyjából az emberek 99%-nak kellemesebb ilyen, normálisan kiegyenlített szöveget olvasni:

Mint olyat, ahol összevissza ingadozik a szóköz mérete, mert elválasztások híján nincs más mód:

(e-book olvasó hardveren jellemzően rosszabb, mint így, alkalmazásban, de a lényeg ugyanez)

Ha nem vagy igényes ilyesmire, akkor persze tökmindegy.

(#15556) Ajándékok válasza Degeczi (#15555) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Lehet, hogy ez megint olyan dolog, ami a keveset olvasókat zavarja :F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#15557) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Amazonról szoktatok ekönyvet venni? Az lenne a kérdésem, hogy az ott vásárolt cucc az valami acc-hoz kötött móka vagy lehet osztogatni másoknak? (Szal letölt és elküld másoknak)
Köszi!

(#15558) BornToBePuli válasza kemotox (#15557) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Alapesetben biztos nem jogszerű, hogy a jogvédett tartalmat körbe küldözgeted a haveroknak.
Én még amazonon nem vettem, de magyar webshopban már igen. Complexéknál a könyvben fixen rögzítették a nevem, címem, elérhetőségem. Librinél vásároltnál nem emlékszem, hogy van-e benne valami tulajdonosi jelzés.

Ha jól emlékszem viszont van olyan e-könyvem, amiben nem az első, hanem a valahanyadik oldalon van a tulajdonosi bejegyzés. Én személy szerint az ilyet nem küldeném el senkinek, mert van a körben egy-egy gyengébb láncszem, aki biztos feltölti egy fájlmegosztóra.

Tehát csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#15559) LittleBiG007 válasza kemotox (#15557) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én nagyrészt onnan vásárolok. Az accountomra kapom meg a könyveket, és bizonyos könyveket - amelynél a kiadó hozzájárul - egyszer, két hétre kölcsönadhatok valakinek, aki szintén rendelkezik Amazon accounttal.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15560) LittleBiG007 válasza kemotox (#15557) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Alapesetben biztos nem jogszerű, hogy a jogvédett tartalmat körbe küldözgeted a haveroknak."

Helyesen írja BornToBePuli. Pontosan ezért nem is tárgyalunk ilyet ebben a topikban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15561) Mercutio_ válasza LittleBiG007 (#15560) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ő ajándékba venné különböző személyeknek és szeretné tudni van-e erre legális megoldás amazonon :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15562) LittleBiG007 válasza Mercutio_ (#15561) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csak érdekességképpen: igen, van, lehet e-könyvet ajándékba venni, én már próbáltam is. Ha valamilyen jogi korlátozás alá esik a könyv küldése (ország vagy copyright korlátozás), akkor az ajándékozott egy, a könyv értékével megegyező Amazon ajándékkártyát kap helyette. (Amiből persze megveheti ugyanannak a könyvnek azt a kiadását, ami az ő országában elérhető. Vagy természetesen bármit helyette.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#15563) kemotox válasza Mercutio_ (#15561) üzenetére


kemotox
addikt

Nem, dehogy :DD Én konkrétan összedobós, többenmegvásárlásos témára gondoltam :D
Sejtettem amúgy. Nyilván nagyon tágra nyitott kiskapu lenne.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#15564) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Még egy kérdés használt Kindle vásárlás előtt :) Van valami "diagnosztika", amivel meg lehet nézni, hogy hibátlan-e a gép? Mire érdemes figyelni, ha használtan veszem? A nyilvánvaló dolgokon (pl.: kopás, külsérelmi nyomok, stb...) kívül

(#15565) Degeczi válasza fausto (#15564) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs, mi lenne? Vagy működik, vagy nem. Pár éve már a csúcsverziót leszámítva gombok sincsenek. Az akku állapota viszont mindig kérdéses egy használt eszköznél, és ez csak később (jó esetben hetek múlva, h minden rendben) derül ki

(#15566) fausto válasza Degeczi (#15565) üzenetére


fausto
addikt

Pl. ha van valami pixel/kijelző hiba, az pár oldal átlapozása után látszik?

(#15567) Degeczi válasza fausto (#15566) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem hallottam még ilyenről... teljes kijelzőszakaszok szoktak tönkremenni (de azt rögtön látod, és akkor kuka a készülék, nem gazdaságos javítani), egyedi pixelek nem (vagy észre sem vennéd, hiszen nagyon apró és fekete pöttyökről van szó)

A kijelző előtti világítóréteg sérülhet, azon jelentkezhet világító pötty, de azt rögtön látod, ill lehet egyenetlen megvilágítású, de jellemzően inkább csak nagy fényerőn (ha egyáltalán olyan típus, h van benne beépített világítás: annyiból, h "Kindle", ez még nem derül ki...)

[ Szerkesztve ]

(#15568) fausto válasza Degeczi (#15567) üzenetére


fausto
addikt

Kindle 4-es, nincs benne világítás. Köszi a választ!

(#15569) Degeczi válasza fausto (#15568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor annak viszont még gombja vannak, azokat nézd meg, jól kapcsolnak-e (leginkább a lapozógombok oldalt, mert azok kapják a legnagyobb igénybevételt, és nagyon sokat olvasó kezében idővel tönkre tudnak menni)

(#15570) hampidampi válasza fausto (#15568) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azt ellenőrizd, hogy tudod-e regisztrálni a nevedre az Amazonon. Mert ha nem, akkor esélyes, hogy lopott, vagy elcsalt "meghibásodott" olvasó.

(#15571) fausto válasza hampidampi (#15570) üzenetére


fausto
addikt

Itt egy kicsit fentebb azt írták, hogy nincs jelentősége annak, hogy regisztrált-e vagy sem. Akkor mégis van? Nem lehet törölni a regisztrációt? Vagy ha nem tudom regisztrálni, az azt jelenti, hogy lopott és "letiltották", mint pl. IMEI alapján a mobilokat?

(#15572) pjen válasza fausto (#15571) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarsz könyvet venni az Amazonról,nincs jelentősége a reg nek.Calibre megold mindent.

(#15573) Degeczi válasza fausto (#15571) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egészen másról van szó a linkelt hozzászólásban!

Az mindegy, h épp regisztrálva van-e vagy nincs, ha egyébként beregisztrálható.

De léteznek lopott vagy garban elcsalt példányok (bejelentették az Amazon felé a meghibásodást, de egyébként használható maradt a készülék) amiket letiltott az Amazon, és azok már soha nem regisztrálhatóak be.

(#15574) Degeczi válasza pjen (#15572) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, regisztráció nélkül a dátum sem áll be, így a következő készülékresetnél visszaugrik a gyári alapértékre, amitől használhatatlan lesz az egyébként talán legpraktikusabb olvasási sorrend nézet a könyvlistában.

Plusz nem csak venni, de emailben könyveket, cikkeket ráküldeni sem tudsz Amazonos fiók nélkül.

(#15575) pjen válasza Degeczi (#15574) üzenetére


pjen
félisten

Enyém regisztrálva van,de még sosem használtam semmire,talán egyszer volt bekapcsolva a WIFI.Felteszek rá USB vel könyveket,elolvasom,letörlöm.....,de ez én vagyok.

(#15576) Degeczi válasza pjen (#15575) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem csak könyveket (azokat én is riktán szoktam levélben küldeni, de pl. az is praktikus, h máshol élő és annyira nem hozzáértő szülőnek egyszerűen lehet így átküldeni, ha van wifije), hanem hosszabb internetes cikkeket is jól át lehet küldeni böngészőbe épülő Send-to-Kindle pluginnel: munka közben idő sem nagyon van olvasni, és főként szöveges tartalmat kényelmesebb is e-inken

(#15577) fausto


fausto
addikt

Köszi az infókat, odafigyelek majd rá :R

(#15578) BMizutani válasza pjen (#15575) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . De a lehetőség megvan a későbbi használatra .

(#15579) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Van egy Alcor Myth LED-em, viszont nem jelennek meg rendesen a dokumentumok, hol töredezett, hol kilóg stb. Próbáltam több formátumot is: PDF, EPUB, MOBI de mindegyiknek megvan a hátránya. A párbeszédnél is rosszul vannak tördelve, sokszor üres sorok jelennek meg. Eddig a TXT tűnt a legjobbnak, de nem buli mindig kimásolni majd menteni ebbe, és így sem tökéletes. Tableten/gépen viszont hibátlan a megjelenés, mintha nem tördelné automatikusan.

Melyik formátumot vagy milyen eljárást javasoltok, hogy jól jelenjenek meg a dokumentumok? Gondolom én szúrok el valamit.

PSN ID: marquuard

(#15580) pjen válasza EnterR (#15579) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem az olvasódat,lehet hülyeség.A Calibre nevű ingyenes progival próbáld felrakni a könyveket.Tud magyarul is.

(#15581) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Közel másfél év használat után írnék pár dolgot a Kobo Auráról (2013-as 6"-os, első kiadás, már nem igazán kapni.), meg hogy kicsit jobban pörögjön a topik. ;p

A szoftver még mindig jó, hibátlan. Fent van a legfrissebb, jó gyors vele az eszköz. Patchelve is van, így a margók kitolásával a lehető legtöbb felület marad a kijelzőn az olvasásra, "teljes képernyőn", vagyis oldalszámok és fejléc (ahol a könyv címe vagy egyéb szerepel) száműzve.

Világítás is jó, bár lehet kékesebb mint egy Aura One, azonban este sötétben olvasásnál simán elálmosodom és jól alszom. (Bár ez egyébként is egy jó tulajdonságom. :D)

Aksival no problem, sosem merül le, mert ha épp beszerzek néhány új könyvet és felteszem, akkor töltődik. Bár sokat olvasok, egyre növekszik a könyvek száma.))

Valamiért viszont az SD kártyát nem hajlandó olvasni. Látja, hogy benne van, mutatja a szabad helyet is a settingsben, azonban a tartalmát nem hajlandó beolvasni. Amikor kellett, akkor jól jött volna, de annyira nem használom, nem zavar.

A kijelző ugye egy síkban van a kerettel, ami annyiból jobb, hogy a süllyesztett kijelzősöknél a keret árnyékot vet a szövegre, itt viszont nincs ilyen. Viszont a rajta lévő egybefüggő felület tükröződik, főleg erős fényben, ez elég zavaró. Illetve, a süllyesztett kijelzővel szembeni hátránya még, hogy nem érezni olyan közelinek a betűket, kb. olyan, mintha egy üveg fölött kellene olvasni a szöveget. A normál olvasóknál, ahol egyből ott van az érintőfelület alatt a kijelző, sokkal közvetlenebb érzést nyújt. Aztán persze ez lehet egyéni hülyeségem.)))

Egyébként nem válnék meg tőle, nagyon megszoktam már, remélem még sokáig fog működni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15582) tvamos válasza Degeczi (#4545) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem az erdekelne, hogy ez a "send-to-kindle" funkcio hogyan mukodik? Milyen gyors?
Pontositanek: ha egy web lapot szeretnek a Kindle-on elolvasni, akkor ennek az atkuldese hogy megy? Mondjuk Androidrol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15583) hampidampi válasza EnterR (#15579) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nos, ha pdf-ből egy az egybe konvertálsz dokumentumot bármely más formátumba, az bizony sanszosan ilyen lesz. A pdf-eknél ugyanis minden sor végén bekezdés vége található. Általában ezért nem egy egyszerű, kétkattintásos folyamat pdf-ből használható e-könyvet készíteni.

A te olvasódra egyébkét az epub a legfejlettebb formátum, én azt használnám. Persze ez függ attól is, hogy birkózik meg vele a parser.

(#15584) pjen válasza tvamos (#15582) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem erre teremtették.

(#15585) Degeczi válasza tvamos (#15582) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én csak böngészőbe telepítettem ilyen kiegészítést, de úgy nézem, van mobilos változata is.

A gombnyomás után max pár perc alatt átmegy - bár nekem ez pont lényegtelen, mert éppen arról van szó, h akkor küldöm rá, ha napközben nincs idő elolvasni vmi hosszú netes cikket, este meg otthon bekapcsolva leszinkronizálja magának a Kindle.

(#15586) Ébri válasza Apollyon (#15581) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem Aura HD-n a külső SD iszonyú lassan mountolódik (tehát koreader alól se látom, nem csak nickel alól), s ahogy egyre több fájl lesz rajta, egyre lassabban. De akkor semmit se látok belőle, tehát szabad helyet se. Viszont az enyém kb. két hét alatt lemerül, új korától kezdve, s én se próbáltam gariztatni, szóval vhol megértem miért nem próbálkoztál.

(#15587) tvamos válasza Degeczi (#15585) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szoval "Push to Kindle".
A par perc, az nem rosz.
Nagyon szepen koszonom!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15588) Degeczi válasza tvamos (#15587) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Utoljára még "Send to Kindle" volt, csak gondolom átnevezhették, mert az Amazon alkalmazásának is az a neve. De amúgy több ilyen beépülő böngésző-kiegészítő is létezik ill. létezett (a mai Firefox-al nem kompatibilisek a régi kiegészítők), és a lényege mindnek ugyanaz, h emailban elküldi az Amazonos fiókodra az aktuális weboldal tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#15589) EnterR válasza hampidampi (#15583) üzenetére


EnterR
veterán

Igen, ezt tapasztaltam én is. Kipróbáltam a Calibre-et, viszont nem igazán esik le, hogy mit kellene átállítanom, persze előre telepített profil nincs az Alcorhoz. PDF jó is lenne csak elcsesződik a szöveg, pláne egy párbeszédnél vagy új sornál.

PSN ID: marquuard

(#15590) Degeczi válasza EnterR (#15589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amit leírsz, az is elcseszett, hozzá nem értő által konvertált PDF-re utal, nem EPUB jellemző.
Szerezz be korrekt EPUB-okat, és nem lesz gondod.

(#15591) laci1892


laci1892
senior tag

Ha már kobo... :DD

Nagyon jó imádom :')

Én one-t használom.
Nem olcsó de legalább K*a drága mondhatni.
Viszont minden forintot megért, mostmár biztosan tudom.

Az aksit 1,5 havonta kell töltenem akkor is 3-4 óra alatt csutkán van szóval jó az üzemidő nagyon. Bár ez a világítástól is függ azért persze..

Az automata fényerő szabályozás nagyon kényelmes. Sosem volt rá panaszom, intelligensen működik. mindamellett egyébként meg maga a kijelző is rettentően homogén így nem foltos a világítás ami nagyon jól néz ki, szóval le Kalappal.
Így majdnem félév használat után kisebb / kisebb felbontású kijelzőre nem szívesen valtanék.
Tetszik hogy nagyon jó a felbontása, képregényeknél meg a képeket nagyon szépen kontrasztosan tölti be.
Este a szín hőmérséklet változtatás is egy jópofa dolog. Kevésbé fárad el a szemem Kékfény szűrése okán.

Nem rég érkezett rá egy frissítés azóta maga a szoftver is jobban pörög mint azelőtt, nagyon smooth a kezelése, egyáltalán nem döccen meg, gyorsan reagál arra amit szeretnék tőle.

Plusz pont hogy, a jegyzeteket a könyveimen belül gyorsan elérem, kvázi logikusan van felépítve a menü rendszer.

87 ezer forintos áron azért ami nekem kicsit zavarta a szemem az a műanyag. Jól rakták össze az anyagokat, Nem recseg vagy ropog de azért elviselt volna talán némi minőségibb anyagot, hasonlóan a kindle oasis-hoz akár..

[ Szerkesztve ]

(#15592) alexw801 válasza laci1892 (#15591) üzenetére


alexw801
senior tag

Ezért álltam meg én egy huszassal olcsóbban, műanyagot olyan drágán mégsem veszek.
Argos, UK.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#15593) tvamos válasza laci1892 (#15591) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én is nézegetem ezt a készüléket, de azért ez 70 ezer. Nem tudom, hogy megér ez +26 ezret a Paperwhite 3-hoz (44 ezer) képest. Sok pénz az! (30 ezres büdzséről indult a keresés.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#15594) laci1892 válasza tvamos (#15593) üzenetére


laci1892
senior tag

Annó volt nekem pw3 kis ideig.

Igazából.... A nagyobb képernyő és a nagyobb felbontás nagyon tetszik.
8" alá biztos nem fogok menni a jövőben.
Nekem ez az ideális méret.

Önmagában ez egyébként nem indokolná az ár különbséget. Tény, sajnos nagyon drága. De a 6" feletti kijelzős olvasók sajnos elég drágák mind. Azok között ez pedig szerintem igen jóra sikerült. Az átgondolt szoftver, ( pl. Nekem logikusabbnak tűnik mint a kindle ) fényérzékelő vagy a Kékfény szűrő, a nagyfelbontás elég érv volt számomra.
Plusz a carta kijelző nekem szebbnek tűnik alapból mint a pearl.

A pw3 igazából nem roszabb sokkal. Egyszerűen csak kisebb. Személyes preferenciám volt hogy nagyobb legyen mint 6"

Viszont aki 6-os méretben keres olvasót... Azok között bőven jó a kindle pw.

(#15595) Lune


Lune
tag

Sziasztok!

Van egy pocketbook mini 515-öm, amit utazáshoz és napközbeni gyors használathoz vettem. Sajnos a wifi nem működik benne (nem is hiányzik, mert simán rámásolom a könyveket a számítógép segítségével). Viszont szeretnék rá másik betűtípust tenni, mert anno Kindle-öm volt és azon megszoktam a betűket.
A Kindle-t leváltottam egy Koobe Slightbook HD Shine Edition-nal, melyre simán rátettem a kedvenc Bookerly betűtípusomat, és most szeretném a Pocketbookra is, de sajnos hiába másolom fel a fonts mappába, nem látja. Úgy olvastam valahol, hogy csak wifin keresztül tudnám telepíteni, de mivel az halott a készülékben, ezért más megoldás kellene. Lehet kezdeni ezzel valamit?

A pocketbook-on lévő betűtípusok siralmasak, próbálgatom őket, de egyik sem tetszik, a jól beváltat szeretném. :(

[ Szerkesztve ]

(#15596) hampidampi válasza laci1892 (#15594) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Önmagában ez egyébként nem indokolná az ár különbséget."
Ami azt illeti de, akár indokolhatja is. Az olvasók messze legdrágább komponense a kijelző. Gyakorlatilag annak az ára határozza meg a készülék árát is. Márpedig a 6" és 8" az majdnem kétszer akkora kijelző terület.

(#15597) Mr.Grey válasza Lune (#15595) üzenetére


Mr.Grey
tag

Valamelyik Kobo vagy Koobe olvasón az volt a prózai megoldás, hogy a használni akart betűtípust a "Fonts" könyvtárban nem gyökérbe kellett másolni, hanem valamilyen alkönyvtárt kellett neki létrehozni és onnan már kiválaszthatóak lettek. Egy próbát megér...

(#15598) Lune válasza Mr.Grey (#15597) üzenetére


Lune
tag

Megpróbáltam, nem sikerült. Sebaj! Már fagyogat is a kicsiket, egye meg a fene!

Más:

Eldöntöttem, hogy veszek egy háttérvilágítós Kobo-t. Végig néztem a kínálatot és árban nekem a Kobo Aura Edition 2 felelne meg. Viszont itt nem nagyon találok róla véleményt. Van valaki, akinek az van és szívesen leírná a pozitív és negatív tapasztalatait? Az igazság az, hogy a Kobonak tetszik a menüje és a kezelhetősége a legjobban. Anno volt kindle-öm is, de valahogy most a Kobo győzött meg a legjobban. Használtan is találtam pár lehetőséget, de nem nagy a kínálat.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15599) alexw801 válasza Lune (#15598) üzenetére


alexw801
senior tag

http://www.argos.co.uk/search/kobo-aura/
Itt elég jó az ára. Csak kell valaki, aki átveszi és hazaküldi. Én itt vetem a Kobo Aura One-t.
Kb. 2 éve vettünk USA-ból Kobo Aura 2-t, eBay, talán refurbished, kb. 21000 Ft-ért postával. Pár nap alatt itt volt, tréfa nélkül átcsusszant. Az egyik az unokámnál hibátlanul szolgál, most tettem rá az angol szótárakat. A másik egy fórumtársnál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#15600) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Az Összefoglalóban lévő Logout.hu cikk a benne szereplő modellek tekintetében még aktuális? Milyen gyorsan változik az E-Book-olvasók piaca?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.