Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) Akosman válasza xDiESEL92 (#89617) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nekem egy asus RT-AC65P routerem van,és folyamatosan 400 felett van a wifi sebességem. S8-on mérve.

(#89652) szaboi6512 válasza xDiESEL92 (#89617) üzenetére


szaboi6512
őstag

WiFinél őszíntén én még sosem mértem többet 300-nál
Gyengébb időszakban is jó ez wifin is, Asus 65P

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#89653) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Holnap fogják kötni a Digi 1000-et. Azon kívül, hogy kérjem vegyenek ki NAT alól kell még figyelnem valamire?
Archer C5 V4 lesz beüzemelve.

(#89654) M_AND_Ms válasza banderasz77 (#89653) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Nat helyett inkább a bridge-be rakatásra figyelj, ha a saját routeredet akarod használni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89655) banderasz77 válasza M_AND_Ms (#89654) üzenetére


banderasz77
addikt

Mindenképp hoznak cégeset is? De jobb a saját nem?

(#89656) mpo válasza banderasz77 (#89655) üzenetére


mpo
veterán

Te leszel a gazdája, úgy állítod be, ahogy akarod, dualband lehet.
Oda teszed, ahova akarod. Az ONT utána meg nem csinál semmit.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89657) 4Grider válasza banderasz77 (#89655) üzenetére


4Grider
nagyúr

Muszáj nekik, a fénnyel te nem tudnál mit kezdeni...

(#89658) banderasz77 válasza 4Grider (#89657) üzenetére


banderasz77
addikt

Értem már, optika jön be -> ONT -> saját router. 👍

(#89659) Akosman válasza banderasz77 (#89658) üzenetére


Akosman
aktív tag

Pontosan. :)

(#89660) propanbutan válasza Geth (#89634) üzenetére


propanbutan
csendes tag

Köszi, akkor ez bonyolultabb lesz mint gondoltam :(
LAN-on a 2a01:36d...-s címmel értem el a másik gépről, szerintem nem a windows tűzfal fogja meg. De most kipróbáltam úgy hogy kikapcsoltam teljesen, meg a routeren is.
Stock firmwareben egyébként nem sok minden van az IPv6 menüpont alatt. Kb annyi hogy hogyan csatlakozzon a netre, meg hogyan ossza ki a LAN-on a címeket. A router firewall beállítás is annyi hogy "SPI Firewall" igen/nem, semmi egyedi szabályt nem lehet megadni.
...
Közben találtam egy ilyet, miszerint fixen le van tiltva a bejövő IPv6 forgalom. Úgyhogy akkor marad a CFW, majd valamikor kísérletezek vele. Köszi a tippet a változó prefixről, ezt észben tartom :R

(#89661) viktorhu válasza Akosman (#89659) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nem több szintet akarsz egy routerrel besugározni, jobban járnál, ha függőlegesen állnának azok az antennák.

[ Szerkesztve ]

(#89662) tothjozsi96 válasza viktorhu (#89661) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miért, mi azzal a baj?

(#89663) madrac válasza propanbutan (#89660) üzenetére


madrac
őstag

Nálam is ez van. Hiába tudja a router az IPv6 alap funkcióit, de valamilyen rejtélyes oknál fogva csak az IPv4 címekre enged bejövő szabályt létrehozni. Azért ez döbbenetes dolog a router gyártók részéről. Így az ember nem tudja kihasználni, hogy publikus IPv6 címet kap.

(#89664) TeeJay válasza tothjozsi96 (#89662) üzenetére


TeeJay
félisten

Az antennákra merőleges irányban halad a sugárzás így a középső az adott szintet fedi le a két szélső meg felülre és alulra fordul.
1 szint esetén legyen mind a 3 antenna függőlegesen tökéletes az

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89665) ElektrikusDE válasza propanbutan (#89623) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mivel már nekem is van ilyen routerem (de még nem nálam, hanem a DIGI-nél)

Már most utána néztem:

Két verzió van belőle, gondolom neked a V1 van.

Jött ki frissítés decemberben, feltelepítetted?

"5. Javítottuk azt a hibát, hogy bizonyos körülmények között nem tudunk hozzáférni az internethez az IPv6-on keresztül;"

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#89666) Akosman válasza viktorhu (#89661) üzenetére


Akosman
aktív tag

Beállítottam függőlegesen,de semmi különbséget nem tapasztalok. A sebesség úgyan úgy megvan mint eddig,és nincs érezhető változás.:)

(#89667) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Egy kis segítség kellene. Nemsokára jönnek átkötni FTTH-ra. Jelenleg a routerem a kábel lakásba lépésétől 1,5 méterre van. Viszont szeretném feljebb, beljebb tenni. Ha most odébb tenném kellene kétszer 8méter UTP kábel. Ha behozzák az optikát, vitessem el az adott helyre, és csak visszafelé kell 8m UTP a PC-ig. Vagy az ONTot tetessem a Router mostani helyére, és két 8méteres UTP-vel oldjam meg a csatlakozást? Ti melyiket választanátok, javasolnátok? Remélem érthetően írtam le.

(#89668) mcfly82 válasza TeeJay (#89664) üzenetére


mcfly82
tag

'Az antennákra merőleges irányban halad a sugárzás...'

Ez azért így kissé pongyola megfogalmazás. Van egy ún. antenna karakterisztika, ami botantennák esetén kb. ilyen:

(#89669) Bubaaa válasza Bubaaa (#89667) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Közben rájöttem hogy ha az "új helyre" tetetem az ONT-ot, akkor onnan vissza kell vezetni a koaxot, és a telefonzsinort is majdnem a belépő pontig. Asszem akkor marad a két 8méteres UTP megoldás.

(#89670) propanbutan válasza madrac (#89663) üzenetére


propanbutan
csendes tag

Én is ki vagyok ezen akadva. Biztos nem könnyű egy ilyen tűzfalat leprogramozni, egyszerűbb letiltani a bejövő kapcsolatokat, de azért jópár éve van már IPv6... Kilophatnák ezt a részt az OpenWrt-ből...

(#89671) propanbutan válasza ElektrikusDE (#89665) üzenetére


propanbutan
csendes tag

Szia,
igen, a hardver v1.0, a firmware-t kb múlt héten frissítettem 1.1.2-re.
Szerintem ez a javítás kimenő kapcsolatokra vonatkozik.

(#89672) mpo válasza Akosman (#89659) üzenetére


mpo
veterán

Ha az ONT-t lefekteted, az antennákat becsukod (úgyse kell), akkor a kábelek elmennek a bútor mögött, ahogy a routeré is és mindjárt jobban néz ki.
Nálam úgy lesz holnap.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89673) viktorhu válasza Akosman (#89666) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor lenne különbség, ha több eszközt egyszerre használnál. A beamformingnak jót tesz a pontosabb "célzáshoz".

Itt van a linksys ajánlása.

Ha esztétikai okokból hajlítgattad szét az antennákat, akkor hajrá, valószínűleg sok hátrányát nem fogod tapasztalni.

(#89674) banderasz77 válasza Akosman (#89659) üzenetére


banderasz77
addikt

Bekötés kész, rendesek voltak, intéztek mindent. Elvileg NAT beállítás kb. 1 órán belül, sebesség 5G-n egyelőre 100/100 körül van, gondolom ez majd megugrik nem? :F
Most mentek el.

(#89675) mpo válasza banderasz77 (#89674) üzenetére


mpo
veterán

Este leadják a papírokat, holnap áttesznek az új csomagba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89676) banderasz77 válasza mpo (#89675) üzenetére


banderasz77
addikt

Szuper.
Akkor addig szerelgetem őket a falra, dugalj kiépítés stb...🙂

(#89677) mpo válasza banderasz77 (#89676) üzenetére


mpo
veterán

Itt van egy kép, el lehetne fektetni a router mellett, antennákat becsukni, mert bridge módban nem kell.
[link]

Ez meg az elrettentő példa, megtaláltam. :C

Gyönyörű, mint a nemi eltévelyedések a panoptikumban.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#89678) viktorhu válasza mpo (#89677) üzenetére


viktorhu
veterán

Látványosnak látványos :) Szerk: mármint az elrettentő példa :) Vonzza a tekintetet :) De láttam Limában, hogy a spanyol telefónica ott hogyan vitte be a lakásba a kábelt - az ablak mellett kivésték a falat (az az amorf rés időjárási szempontból ott oké, esztétikailag kevésbé), azon bejön a koax, aztán úgy a levegőben keresztben magasan át a modem felé, onnan meg mindenfelé, gyönyörű :)

[ Szerkesztve ]

(#89679) snyper990 válasza propanbutan (#89670) üzenetére


snyper990
őstag

Nem lehet csak úgy kilopni a GNU GPL miatt. Ha megtennék, a teljes forráskódot publikussá kéne tenniük, amit nem fognak vállalni. (lásd: FSF vs. Cisco)

(#89680) mpo válasza viktorhu (#89678) üzenetére


mpo
veterán

Csak neked,
[link]
meg a többieknek. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#89681) mpo válasza snyper990 (#89679) üzenetére


mpo
veterán

Nincs másik trikód? :)
Most az ecsetfrizura a divat, még egy "külügyminiszter"-nek is. :W

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#89682) adika4444 válasza madrac (#89663) üzenetére


adika4444
addikt

Sokszor még talán a routergyártók sem értik. Nekem volt Ubiquiti EdgeRouter-em, ahol lehetett wildcard-ozni, tehát prefixváltás után is működött.

Viszont az eddigi legjobb eredményemet MikroTik hAP ac^2-vel értem el, és ezzel a szkripttel.

Nem tökéletes még, pl. a diszken tárolja az address-list-ben a címeket, holott igazából elég lenne a memóriában, illetve ha csak 0-s blokkot tartalmaz a prefix, attól is meghülyülne, mert a megfelelő helyen lévő kettőspontok szerepe igen fontos a siker szempontjából, de nekem már így is nagyon jól működik.

üdv, adika4444

(#89683) mpo válasza adika4444 (#89682) üzenetére


mpo
veterán

Örülnék egy olyan topiknak (ha van, akkor bocs), ahol Geth, Mastermark, adika4444 és más hozzáértő leírná, hogyan kell optimálisan beállítani a routert, mert alapszinten sokaknak sikerül.
Magyar nyelvű pdf is jó lenne, ha ez nem jön össze.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89684) viktorhu válasza mpo (#89680) üzenetére


viktorhu
veterán

Jó lehet ott szolgáltatós szerelőnek lenni, ha ki kell gubancolni belőle a saját kábeledet :)

Szerk: sajnos azt a limai kötést nem tudtam lefotózni nektek, pedig igazán próbáltam :) Az a mindent befedő sötétszürke sivatagi homok a túlkontrasztosodó beltéri mobilos fotón olyan volt, mintha koszos lenne a lakás (pedig nem), így nem lett volna korrekt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#89685) banderasz77 válasza mpo (#89677) üzenetére


banderasz77
addikt

Ha ez az IP címem, akkor elvileg már jó vagyok?
84.236.98.113

(#89686) g0dl válasza viktorhu (#89684) üzenetére


g0dl
addikt

Az IST biztosítja számukra, hogy legyen idejük kibogozni.

(#89687) snyper990 válasza viktorhu (#89684) üzenetére


snyper990
őstag

Ránézésre ha valami gebasz van, nem keresgélik a kábelt, hanem húznak egy újat :D

mpo #89679 15 éve hosszú hajam van, nem divatból kifolyólag. Amikor regisztráltam, akkor ez hasonlított leginkább rám. Egyébként 4 évvel korábban regeltem, mint Te, szóval keress Te másik trikót... :DD

(#89688) gabro0 válasza adika4444 (#89682) üzenetére


gabro0
őstag

Miért nem rendes markdown szintaxist használsz? [link]

(#89689) Vakegérke válasza banderasz77 (#89685) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vagy NAT-olva, ha ez érdekel. A NAT-olt IP címek 100-zal kezdődnek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89690) miramax


miramax
csendes újonc

Üdv!
Pár héttel ezelőtt IPv6 problémáim voltak.
Hosszas tesztelés, ezer újraindítás után úgy tűnik megvan a hiba.
Adott egy Digis ONT, mögötte switch, mögötte TP-Link archer C6-os router access point módba. A C6-os újraindítása után ilyen anomáliák jelentkeztek az IPv6-on.

https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonS3AVKlDLMutpvrN?e=9kq6G3
https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonSe8OWf7EdvwNyeo?e=pc3vtq
https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonSh8lrC4u0Shk60O?e=krrJya
https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonSapldn54uOSsxxz?e=zvGnfU
https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonSRopGvLYcG1AfpG?e=YFkFaZ
https://1drv.ms/u/s!AhhRNtFjChtonSM8ytuAgU5GYCQa?e=zByVkB

Később átkértem az ONT-t bridge módba, mőgé került egy RT-AC65P router módba.
A 4-es portján maradt az Archer-C6 access point módba, szintén ugyan ezeket a hibákat produkálta. Egészen addig amig újra nem indítottam az RT-AC65P eszközt.
Jelenleg ONT Bridge mód -- RT-AC65P router mód -- RT-AC65P access point mód.
És minden tökéletesen működik.
Minden eszközön a legújabb firmware volt.
Valaki tudja mi lehetett ez? vagy a TP-Llink ennyire nincs a helyzet magaslatán?
Egyszerűen nem értem, hogy egy access point módban lévő eszköz újra indulása után működés képtelenné teszi az IPv6-ot a teljes hálózaton, és minden eszközön.

(#89691) adika4444 válasza gabro0 (#89688) üzenetére


adika4444
addikt

HTML szintaxis volt a cél, csak a GitHub szerkesztőjével még nincs teljes összhang :D

üdv, adika4444

(#89692) mpo válasza snyper990 (#89687) üzenetére


mpo
veterán

1971-ben vállig ért a hajam (50 éve!), ma már rövidebb, de az átlagnál jóval hosszabb.
Hol van másik trikó? :D
Van itthon NASA-s több is, nem divatból, hanem mert jobban csípem mint a vatikánt és az erkölcstelen bohócokat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#89693) Laccoss válasza mpo (#89677) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért ne felejtsük el, hogy ez az elrettentő példát nagy valósínűséggel a előfizető kérte, mert hogy ő nem kerülgeti, meg csinálják úgy, hogy őt ne akadályozza a közlekedésben, meg stb... szóval ez lehet elrettentő példa, de az előfizető is hibás az ilyenben.

[ Szerkesztve ]

(#89694) banderasz77 válasza Vakegérke (#89689) üzenetére


banderasz77
addikt

👍

(#89695) Gyurka6 válasza adika4444 (#89682) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A saját router mögött levő második router már nem tud ipv6 címet osztsni (digi), erre tudsz megoldást?

Gyurka

(#89696) viktorhu válasza snyper990 (#89687) üzenetére


viktorhu
veterán

Fura belegondolni, hogy ezek komoly cégek kábelei, és nem a szomszédság madzagolta így össze magát. Biztosan ott tekereg közöttük pár vodafone-os vezeték is :)

(#89697) 4Grider válasza viktorhu (#89696) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Föld jó néhány pontján teljesen liberalizált a távközlési piac és ha ehhez hozzávesszük, hogy elég sok helyen meg nem hallottak még a városkép védelméről, akkor a közös keresztmetszetekben a több tucatnyi (helyenként százas nagyságrendű) szolgáltató simán összehozhat ilyet.

(#89698) dchard válasza viktorhu (#89696) üzenetére


dchard
veterán

Az ex-matáv (ma telekom) kábelek amiket a 90-es évektől 2000-ig raktak fel, tudok mutatni neked prominens budapesti kerületekben is okádék kábelezéseket, még ha nem is ilyen durvát mint Indiában. Szóval van bőven mit söpörnünk a saját házunk táján is :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#89699) adika4444 válasza Gyurka6 (#89695) üzenetére


adika4444
addikt

A DIGI egy 64 bites prefixet ad végpontonként, szóval én sajnos nem igazán látok erre esélyt... Max IPv6 NAT, de én működés közben még nem láttam ilyet. Vagy valahogyan bridge-elni az IPv6-ot, de ehhez aztán végképp nem értek, kérdés, egyáltalán lehet-e ilyet. Kösd össze LAN LAN kapcsolatba a routereket, akkor egy alhálózatod lesz és menni fog a v6 az első router-ről. Illetve ASUS tud még valami IPv6 bridge-t, de nem tudom, hogy ott DHCPv6 relay van, vagy a RA-val is együtt tud-e működni. DHCPv6-tal jól ment, haveromnál a Telekom Docsis + IPTV miatt csak így lehetett megoldani.

Más:
Csak nálam köhög ma a net? Reggel 9--10 felé teljesen megállt kb. 2--3 percre, azóta a PPPoE nem szakadt meg, de időnként teljesen megáll a forgalom. Traceroute a 10.0.0.1-ig jut. Aztán pár másodperc után magához tér, és megy tovább.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#89700) viktorhu válasza dchard (#89698) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztos voltam benne :) De azért van egy hangulata, amikor alapvetően minden utca ilyen, persze egy idő után észre sem veszed, mert lehet pl. egy jó környék, szépek a házak stb, a kábelek meg csak úgy ott vannak. Vagy nem jó környék, és akkor pont beleillik az összképbe a kábelezés. Peru nem ennyire durva, pl. ők is földkábeleznek a történelmi belvárosokban, de amelyik országokban ezek a kábelcsomók vannak, ott majdnem mindenütt ezek vannak, képzeld el mondjuk a várnegyedet úgy, hogy mivel nincs hova oszlopot rakni, ezért a házfalakra rögzítenék a kábeleket, és ott cikkcakkozna 40-50 kábel az utca fölött a házak között, itt-ott egy lyuk befúrva, amin bemegy a falon pár kábel, egy-egy kampón átvezetve stb, meg lógnának a lezáratlan kábelvégek a falakból, és nem tudnád, melyik van feszültség alatt stb. Képzeld még mellé az árusokat az utcára, akik a földre terített pokrócról árulnák a mobiltöltőt meg a főtt krumplit, közben 10 év körüli fiúk kis kézikocsikat húzva hordanák ki a kávét meg az ebédet az éttermekből a környéken dolgozóknak :) Tudnám folytatni (vagy bárki, aki járt a közel-keleten) :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.