Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) wlantal


wlantal
tag

Az én gondom igazából a boxxal,hogy standby módban a monitor nem vált át standby-ra.Hanem check signal cable HDMI üzi futkorászik. Anno mikor nagymuther Telefunken DVB-T boxxát próbáztam akkor minden további nélkül készenlétbe ment.

(#802) Laca19 (a) válasza wlantal (#800) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Sajnos nincs másik HDMI kimenetű eszközöm, amivel tudnám ellenőrizni, hogyha azt ráteszem, akkor is elmegy-e a kép az LCD DVI bemenetén.
Mondjuk az igaz, hogy talán ez volt az első olyan LCD monitor (225MW), amire tettek HDMI bemenetet, szóval ez lehet hogy az LCD hiányossága. De az már nem hiszem, hogy az LCD hibája lenne, hogyha a box standby állapotban van rákötve, akkor is néha torz lesz a kép egy másik DVI (PC) bemeneten kersztül. Ahhoz valamit szerintem kikell adnia magából ennek a boxnak, hiszen ha nincs rajta, akkor ez a probléma soha nem jön elő.

(#801)
Megnéztem ezt a kikapcsolósdi dolgot. DVI-nél nyilván rögtön kikapcsol ha nem kap jelet. Analóg TV adásnál 10 perc után kapcsol ki, ha nem kap jelet.
HDMI-nél és analóg AV-nél (sárga, piros, fehér) pedig valóban nem kapcsol ki egyáltalán.
Nem tudom ezeknél miért nem tudták ezt a standby-t megoldani.
Ha standby állapotban van a box, akkor a "No signal" üzenetet kapom, ha áramtalanítom, akkor a "Check signal cable" feliratot, de kikapcsolni egyik módnál sem hajlandó az LCD.
Mondjuk számomra lényegtelen ez, mert a boxot és az erősítőt mindenképpen bekellene állítanom pl. 60 percre, hogy kapcsoljon ki, így viszont pluszba a monitort is kell, de lényegtelen számomra hogy 2 vagy 3 távirányítót kell nyomogatni.

http://www.diesel.com

(#803) KorLaci


KorLaci
tag

A felvétel közbeni lefagyást senki nem tapasztalja ?
Az egyik filmet nézzük az analógon, a másikat meg felveszem a boxxal, (Technisat DIGIT HD4-CX) akkor időnként megáll a felvétel, de csak felvétel közben. Ilyenkor lehet navigálni a távszabival, de se kép, se hang, és csak a kikapcs segít.
A másik gondom, hogy a DigiíSport felvétel közben akadozik. Igaz erre már találtam megoldást, de az csak egy hibához alakítás.
Üdv : KorLaci

(#804) wlantal


wlantal
tag

Az elején én is tapasztaltam szaggatást HD adás felvétel közben,de ez valami oknál fogva megszűnt magától.Se SD se HD felvétel közben nem szaggat.Én olyan lefagyást tapasztaltam,hogy hálózatról néztem DVD-t megosztott DVD meghajtóról,vagy winyoról ,akkor gondolom valami anomália vagy adat kimaradás végett kimeredt és csak a kikapcs segített neki.

(#805) Misi 007 válasza tlevi (#794) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Akkor most már nem indulgat újra?
Egyébként ti mire rögzítetek külső winyóra vagy pendrivera?

[ Szerkesztve ]

(#806) sonykor


sonykor
tag

TV-m csatornakeresője az MR1-2-3 rádiók mellett megtalál egy MR4/MR5 rádiót is, ahol balkáni zene szól. Ez milyen csatorna? Egézs jó balkáni folk zene megy rajta, tetszik.

(#807) anrab válasza sonykor (#806) üzenetére


anrab
addikt

akkor jó szórakozást! :D
de ha meguntad az audiót rakd át magyarra!
most nézem már nem így működik hanem a menüben a kétnyelvű I-II kell átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#808) KorLaci


KorLaci
tag

Próbáltam penre is a felvételt, meg külső noti vinyóra is.
Az előző boxxal ment a vincseszter, csak néha kockásodott. Ez a box, ha bedugom az usb-be a vincsesztert, dob egy hátast, így csak külő tápos usbhubbal tudom használni.
Érdekes, hogy két egyforma doboz, ennyire másképp viselkedik. Egyben hasonlítanak, hogy időnként elszáll a felvétel.

(#809) wlantal válasza Misi 007 (#805) üzenetére


wlantal
tag

Én vinyora es simán viszi plusz táp nélkül is.

(#810) sonykor


sonykor
tag

DigiTV-nk van. Nekem samsung 32" B550 LCD tévém van, édesanyámnak 26"-os Philips. Egyik tv-nek sem felel meg a tv adások képaránya. Mindig lelóg a feliratokból egy kevés.

Magyarországon milyen képarányban készítik az adókat? Mert az idehaza kapható LCD tv-knek nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#811) KorLaci válasza wlantal (#809) üzenetére


KorLaci
tag

A régi boxba, ha direktbe dugtam a külső vincsesztert, akkor kockásodott a kép, a mostani egyből újra bootol a felvételnél. Ezért használok kűlső tápos USB hubot, ezzel jó.
A felvételi lefagyás nem ez miatt van, mert lefagyott akkor is, ha pendrive volt benne.
Nálad nem szokott felvétel közben lefagyni ? Milyen vincsesztert használsz ?
Az enyém egy külső laptop vincseszter, és ezt ne bírná ?

[ Szerkesztve ]

(#812) McLaca válasza sonykor (#810) üzenetére


McLaca
őstag

A hiba nem az ön készülékében van. :D
Gondolom, analógon nézitek (a 26-os tv-ben kisebb az esélye a DVB-C tunernek). Tehát kézikönyv elő, képarány módosítást átolvas, használ...
Ti valószínűleg a szélességtartó, arányos képbeállítást használjátok, ami alul-felül levág. A magasságtartó arányosat kell választani 4:3-as képnél, így kétoldalt lesz egy-egy fekete sáv, 16:9-es adásnál pedig ha szabályos 16:9 (tehát a csatorna logója nem lóg ki a képből), akkor vagy magától vált a TV, vagy kézzel kapcsolhatod a megfelelő beállításba. Az alul-felül levágós beállítás akkor hasznos, ha a film 16:9-es, de a csatorna 4:3-as letterbox formában adja (4:3-as kép közepébe teszik bele a 16:9-es képet), tehát a csatorna logó és pl. a korhatár karika kilóg a kéből. Ekkor kivághatod a képet úgy, hogy csak a hasznos tartalom maradjon meg, ami ugyan megskalpolja a korhatár karikát meg a csatorna jelét, de ki nem szarja le? :D
DVB-ben nézett adásnál meg - elméletileg - egyből a megfelelő képarányra áll be a tv. De gondolom, ez is készülék- és beállításfüggő.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#813) wlantal válasza KorLaci (#811) üzenetére


wlantal
tag

Egy toshiba 40GB-os laptop hdd .Mondom nekem nem fagy le hála égnek.Már rengeteget rögzítettem vele.Bár tervezem egy nagyobb használatát amit ugyan nem teszteltem,de bízok benne,hogy menni fog.

(#814) tlevi válasza Misi 007 (#805) üzenetére


tlevi
csendes tag

Nem indul újra, minden gond megszűnt. Teljesen stabil!
Egy 2.5-es külső winchester-re rögzítünk és nem kell hozzá külön táp sem. Simán elbírja a box.

[ Szerkesztve ]

(#815) KorLaci


KorLaci
tag

Köszi a válaszokat. Lehet, hogy a vincseszter és a box nem szereti egymást ? :O

(#816) hcs57


hcs57
őstag

Ma reggel nem jöttek be a digitális csatornák Debrecenben..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#817) anrab válasza hcs57 (#816) üzenetére


anrab
addikt

Pesten se mindegyik, még most se. /xv.k./

(#818) hcs57 válasza anrab (#817) üzenetére


hcs57
őstag

A 1272-n azt mondták néhány perce, hogy várhatóan este 5-6 órára lesz meg az átállás..

Lehet hangolgatni. :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#819) hattorihanzo válasza hcs57 (#818) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szia, milyen átállás? Nálam sincsenek meg.

(#820) anrab


anrab
addikt

nem tudom minek van a Digi honlapján a közlemények vagy a hírek menü ha nem használják!
bár lehet hogy utólag felteszik :DDD

(#821) simi12345 válasza anrab (#817) üzenetére


simi12345
tag

hali én is xv.kerület, és nekem is elég sok csatorna eltünt, vagy gyenge jel-lel nem jön be.

milyen átállás
miért kell hangolgatni?

nyomjak egy teljes keresést újra, mert más frekikre teszik a digitális csatornákat?

(#822) anrab válasza simi12345 (#821) üzenetére


anrab
addikt

hcs57 szerint 5-6 körül lesz meg az átállás. szerintem majd utána csinálj keresést. hogy hova állnak át azt nem tudom. én az összes pártot utálom :DDD

(#823) zhagyma


zhagyma
őstag

Nálam "leköltöztek" 834, 842, 850, 858 MHz-ről 770, 778, 786, 794 MHz-re (országos egységesítés?). Első áttekintésre 67 csatorna lett Boomerang (még üres) és BebeTV (480x576 MPEG2 SD / 1,5 Mbps) rajzfilmcsatornákkal.

(#824) wlantal


wlantal
tag

Jól van látom ez akkor országos mozgalom.Akkor este ujra hangolás 1000-rel.

(#825) KorLaci


KorLaci
tag

A Boomerang másnak is kódolt ? Érdekes, analógon megy.

(#826) simi12345 válasza KorLaci (#825) üzenetére


simi12345
tag

nálam is kódolt

és a csatornák nagy része amik eddig jól mutattak, most bekockásodnak.
pl eurosport, eurosport 2, national geographic, nat geo wild, music chanel, hit music, viasat explorer, history

másnál is ez van?

remélem javítanak rajta, mert most több a bekockásodott adó mint eddig volt.

amik eddig kockásodtak a discovery-k, travel, azok meg most jónak tünnek

nem értem
nézzétek már meg ti is nálatok mi a helyzet?

(#827) anrab válasza KorLaci (#825) üzenetére


anrab
addikt

nálam nem írja ki hogy kódolt csak nem megy rajta semmi.

(#828) anrab válasza simi12345 (#826) üzenetére


anrab
addikt

nálam az öt vonalból mindig a negyediken volt a jel erőssége most csak hármason van. még nem néztem végig őket.

(#829) tazo31


tazo31
csendes tag

Hi!

Nálam is elment az összes digitális adó.
Egy automatikus teljes keresés után sem találta meg a digisport HD csatornát.
Nálatok mi a helyzet ezzel a csatival?

(#830) sonykor


sonykor
tag

Székesfehérváron a digitális csatornák kb. fele nem jelenik meg. Másnál is? Meddig fog ez tartani?
Analóg csatornák jórésze működik a muterom tv-jén. De én már csak a digitális csatornákat kerestem meg, analógot nem, úgyhogy nem tv-zek. :(

(#831) simi12345 válasza anrab (#828) üzenetére


simi12345
tag

ok.

azért majd nézd már meg az általam leírt csatornákat, hogy nálad mi a helyzet.

köszi

(#832) anrab válasza simi12345 (#831) üzenetére


anrab
addikt

megnézegettem de nem tapasztaltam semmi ilyet, az alatt az idő alatt.

(#833) sonykor válasza sonykor (#830) üzenetére


sonykor
tag

Mégis tv-zek. Újrakeresés, sorrendberakás, stb. De jó móka. :O

(#834) Drag77 válasza sonykor (#833) üzenetére


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Nálam is kockásak, az adók újrakeresés után BP IX. ker. Bejelentettem elöbb hibára. Azt mondták nem jelzték, hogy gond lene. Szerintem kinek gondja van jelentse be, hogy tudják nem egyéni gondok vannak:-(.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#835) hcs57


hcs57
őstag

Nem hangoltam még semmit, a digitális adások kb. fele így is fogható továbbra is..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#836) anrab válasza simi12345 (#831) üzenetére


anrab
addikt

szét esegetnek mégis, és EPG sincs mindenhol. /egyenlőre/

[ Szerkesztve ]

(#837) akicsrak


akicsrak
csendes tag

Automatikus kereséssel 29 csatorna megvan, de percenként vagy kifagy a kép, vagy kockásodik. A 770-778-786-794-en pedig csak manuálisan jön a többi, de katasztrófa a kép, szinte állandóan fagyogat, hang sehol, vagy ritkán, recseg ropog. Nos, ez a helyzet kőbányán. Vasárnapig oly tökéletes volt minden. Legalább az olimpiát láttuk. :W
Reméljük kialakul.
Sziasztok

(#838) anrab válasza akicsrak (#837) üzenetére


anrab
addikt

biztos hogy minden rendbe jön csak idő kérdése.
legalább tájékoztatás lenne.

(#839) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Lejebb írtam, hogy csatornák nagy rész rossz lett állítás után. Egyik tv-m csak 29 et talált a másik mindet , de kockásodott nagy része.
Tegnap bejelentettem hibára a Diginek. Ma kint voltak és az egyik dobozba volt rossz az árnyékolás, újra kötötték és azóta minden jó:-).
Azt mondták, a 700 mhz-re költöztek az adók és az érzékenyebb a árnyékolásra, illetve a fali dobozokat szoktak kivágni mert alaból nagy a csillapítása.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#840) zhagyma válasza Drag77 (#839) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... 700 mhz-re költöztek az adók és az érzékenyebb a árnyékolásra ... "

Ha jól tudom a 830-862 Mhz-s sávról költöztek a 766-798 MHz-s sávra (legalábbis nálam). A magasabb frekvenciák pedig mindig "érzékenyebbek" az árnyékolási / kontakt hibákra, valamint erősebben csillapítottak a passzív elemekben (aljzat, kábel, dugó, stb). :F

[ Szerkesztve ]

(#841) simi12345


simi12345
tag

nna végre..

most néztem , az összes csatorna jó lett, nem kockásodik egyik sem, epg van mindenhol.

remélem csak egy kis átállási gubanc volt

(#842) Dog 11


Dog 11
tag

Hello.
Kérdezem, hogy a digitális csatornák között , az új keresések során találkozott e valaki az Euronews digitális csatornájával. Az új csatornakiosztások Budapesten tartalmazzák.A Samsung televiziónk 68 helyet memorizált ma reggel /tv-sd,HD,rádió,kódolt mozik/.A Bebe csatornát bonuszként letöltötte,de az Euronewst nem.Vajon be tették e a rendszerbe,vagy csak mi nem találtuk meg ? Köszi a választ.Természetesen a Digikábel hálózatára értem -Budapesten./

(#843) anrab válasza Dog 11 (#842) üzenetére


anrab
addikt

sky news van.
és úgy emlékszem hogy ez volt előtte is!
most nézem, valóban benne van a csat. listában de nem hangolta be a teve.

[ Szerkesztve ]

(#844) mr.nagy válasza tlevi (#814) üzenetére


mr.nagy
tag

Elárulnád milyen formátmra van a wincsi beállítva? Nekem az istennek nem akrja felismerni.

HMNote10Pro

(#845) ivanolsen


ivanolsen
csendes tag

Sziasztok! Ma béreltem egy TechniSat digit hd4 cx a nagy és kistesóját egy dvbc-t a kis tévénkre. Az miért van, hogy a kicsibe van a nagyban pedig nincs magyar menü, azért abba is benyomhatták volna.
Rátérek a lényegre. Van egy Sandisc 16gigás u3-as pendriveom, addig volt u3-as amíg össze nem dugtam a boxszal. Ott ugyanis hiányos angolomnak köszönhetően az egész pendriveot leformázta ez a genya. Azt hittem csak az üres részeket rendezi. Most már mindegy. Felvettem a boxszal valamit és nagyon jól vissza is tudom nézni a tvn, DE amikor bedugom a számítógépbe (hogy majd okosan kimentem róla a felvételt) akkor nem ismeri fel és nem tudok vele mit kezdeni csak akkor ha leformázom a pendriveot! Rátettem valamit a gépről azt persze nem látja a setupbox, de felvenni a boxszal megint csak újraformázás után tudok!
Kész agyrém, mindjárt megőrülök!
Arról már nem is beszélvve, hogy letörlődött egy csomó fontos adat a pendriveról.
Valakinek valami okos ötlete?
Köszi.

Jobb egy lúdnyak tíz tyúknyaknál!

(#846) vivaldee


vivaldee
csendes tag

Sziasztok!

Biztos sokan kerdeztek mar es ezert elnezest kerek de nagyon erdekel a dolog.
A VI.keruletben lakom Digi kabeles vagyok.A kerdesem:Ha digitalis minosegben szeretnem nezni a tv-t akkor csak ugy tudom megoldani,hogy a Digi tv-tol veszek/berlek egy vevot vagy a kerskedelmi forgalomban kaphato osszes DVB-C tuneres keszulek alkalmas erre a celra?
Nekem a Digi altal biztositott keszulek kicsit draga es jo lenne ha en magam is beszerezhetnek egyet.

Koszonom!

(#847) anrab válasza vivaldee (#846) üzenetére


anrab
addikt

"a kerskedelmi forgalomban kaphato osszes DVB-C tuneres keszulek alkalmas erre a celra"

(#848) vivaldee válasza anrab (#847) üzenetére


vivaldee
csendes tag

Tudnal esetleg ajanlani 1-2 keszuleket vagy boltot ahol nagyobb valasztekbol tudok valasztani?
Koszonom!

(#849) anrab válasza vivaldee (#848) üzenetére


anrab
addikt

sajna én is csak keresgélni tudnék mert nekem a tv-be benne van. én tavaly előtt mászkáltam utána de akkor még legfeljebb kintről lehetett volna 1-2 fajtából választani horror áron. 100.000 felett.
de azt hiszem még tavaly év elején is ez volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#850) anrab válasza vivaldee (#848) üzenetére


anrab
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.