Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) PK58 válasza dexter72 (#400) üzenetére


PK58
tag

Igen! :((

(#402) dexter72


dexter72
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Akinek olyan televiziója van, amiben van dbv-c tuner is, az hogy oldja meg a műsor rögzitését? Ha jól gondolom, akkor az antenna elsőre a tv-be megy, és nem a dvd felvevőbe, hogy a digitális jel megmaradjon. Ekkor már csak az av csatlakozón keresztül marad a felvétel, de ezzel az a baj, hogy a tv-t be kell kapcsolni, ha felveszünk valamit.

Üdv
Csaba

[ Szerkesztve ]

(#403) attesz_32 válasza dexter72 (#402) üzenetére


attesz_32
tag

Nyugodtan átküldheted az antenna jelet a dvd írón, a digitális jel is átmegy rajta, és a tv feltudja dolgozni. És így nyugodtan feltudsz venni a felvevővel.

(#404) zozi29


zozi29
csendes tag

sziasztok most fogják bekötni a digit valaki tud ajánlani usb dvb-c tunert plazma tv ben nincs dvb-c és egy olyan kérdésem van jelenleg t-homos vagyok van tölük settopboxuk hd gondolom ezzel nem lehet a digit fogni segitséget elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#405) KrAt


KrAt
veterán

Most lehet én értem félre a dolgokat, de itt nálunk a panelban van a digitv, digis net is, meg ugye kábel tévé.. Akkor a koaxon jön ide is digitális jel, amit ha veszek a gépembe vmi mpeg4-es hd-s tökömtudja milyen tunert, akkor tökzsír digitális képem lesz, meg esetleg HD is?

(#406) gabx76 válasza KrAt (#405) üzenetére


gabx76
senior tag

Pontosan. :)
("tökömtudja"=dvb-c)

(#407) ftc002 válasza zozi29 (#404) üzenetére


ftc002
csendes tag

Nem kizárt, hogy ha kiveszed a kártyát belőle, akkor fogod tudni használni a Digire is.
De szerintem azt a STB-t majd le kell adnod.

(#408) KrAt válasza gabx76 (#406) üzenetére


KrAt
veterán

Mekkora királyság :)

Köszi, akkor kerítek vmi USB-set itt a PH!-n, hogy notin is tudjam használni, no meg fogja a földi digitális levegős adást is :) Ilyen létezik egyáltalán?

(#409) gabx76 válasza KrAt (#408) üzenetére


gabx76
senior tag

Létezik, nekem ilyenem van. A rossz hír, hogy nem olcsó. ~20k :(

[ Szerkesztve ]

(#410) tony70


tony70
tag

Sziasztok!
Van egy Kaon S 660 HD Digikábeles Set-Top Box-om, ezzel tudok DVB-T TV adásokat nézni? Vagy ez az "S" betü miatt csak kábelhez jó?

(#411) PK58 válasza tony70 (#410) üzenetére


PK58
tag

Egy kis rendrakás a betűk között! :D

DVB-C = digitális kábeles adások
DVB-T = földi sugárzású digitális adások
DVB-S = műholdas digitális adások

Ha ez a típusú van: kcf- s660 hdco akkor a kábeles vételre alkalmas.

A típusban szereplő s betű nem a vételi formára utal.

(#412) tony70 válasza PK58 (#411) üzenetére


tony70
tag

Azt tudom, csak rákerestem a neten és ott "S" nélküli vevő van (lehet hogy az "S" Set-Top Box) és rávan írva HDTV, nekem meg Mpeg/h.264 van ráírva az elején. Csak gondoltam vannak digisek ilyen box-al és próbálták. Én próbáltam, de nem fogott semmit!

[ Szerkesztve ]

(#413) gabx76 válasza tony70 (#412) üzenetére


gabx76
senior tag

Amit én találtam róla, ott DVB-T-nek írják...

[ Szerkesztve ]

(#414) eXodia


eXodia
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Ferguson FT-8100 HD beltérim és Digi kábeltévé előfizetésem (Euro csomaggal [link] ) A problémám az, hogy nem talál egyetlen digitális csatornát sem a beltéri, holott a Digi TV honlapján az van kiírva, hogy az adásaik nem kódoltak. Mi lehet a baj?
:F

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#415) gabx76 válasza eXodia (#414) üzenetére


gabx76
senior tag

szia!

Ugyanaz, a probléma, mint feljebb. A Ferguson FT-8100 HD földi adás vételére alkalmas set top box. (DVB-T)

[ Szerkesztve ]

(#416) eXodia válasza gabx76 (#415) üzenetére


eXodia
aktív tag

Köszi! :)

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#417) ronson válasza eXodia (#414) üzenetére


ronson
őstag

Mert a cuccod DVB-T, a kábeles szabvány meg DVB-C ami a diginél is van.

(#418) anrab


anrab
addikt

nem tudom kit nyugtatgattam itt vagy máshol, mikor a philips epg egy órát csúszik a digi-nél, de már nekem se áll be hiába húzom ki a dugót.
van hogy egy ideig helyesen megy de utána amikor éppen úgy gondolja elcsúszik.

(#419) McLaca válasza wwolf688 (#395) üzenetére


McLaca
őstag

Az utolsó (körben fekete sáv) az ún. letterbox nevű szörnyszülött, ezt a tv-vel lehet kihúzni rendes méretűre, és azért ilyen, mert a szélesvásznú film 4:3-as "canvas"-re van kódolva, tehát egy 4:3 arányú fekete négyszögbe tették bele a 16:9-es filmet és így alul-felül maradt ugyebár egy-egy fekete sáv, emiatt azokat le kell vágatni a tv-vel.

Szóval Nálad helyesen működik, bár még mindig divat a 4:3-as képet kihúzatni torzra a képszélekhez, és bár vannak erre különféle javító technikák, amik a kép közepén kevésbé torzítanak (így viszont a széleken jobban), szerintem akkor is igénytelenség torzított képet nézni. Tehát örülj, hogy ilyen, mert így jó. :)

PK58: akkor már legyen teljes a kép a DVB-H-val is. :) (Ami a mobilokba való.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#420) McLaca


McLaca
őstag

Nem szorosan kapcsolódik a témához, de...

A Digi kirúgja a Music Televisiont

Őszintén szólva jobban belegondolva, a TV6-ért nem lesz kár, sosem néztem. A két zenecsatorna meg elsőre zavart, aztán jobban belegondolva azt se néztem már, mert csak nevében zenecsatorna, valójában csak elvétve lehetett rajta zenét látni/hallani.

Csak a dokumentumfilm csatornákhoz hozzá ne merjenek nyúlni!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#421) ronson válasza McLaca (#420) üzenetére


ronson
őstag

Felőlem a fele csatornát ki lehetne baxni, maradjon csak a dokumentum és a sport.

Legyen helyettük Discovery, NG és Eurosport HD. :C

(#422) dexter72 válasza ronson (#421) üzenetére


dexter72
csendes tag

Jól beszélsz!
:C

(#423) robmoon


robmoon
csendes tag

Sziasztok!

Sürgős válaszra volna szükségem,ugyanis holnap reggelig kellene választ adnom egy
Samsung LE 37B530P7 WX Lcd tv vásárlására!
Digi kábel adott,így a digitális tvzés "előnyeit" szeretném kihasználni!
Erről a típusról több oldalon azt olvastam hogy DVB T/C,MPEG-4 tudja,ami
ha jól értelmeztem szükséges a digitális vételhez!
Más oldalon ellenben csak annyit írnak hogy: földfelszíni digitális adás vételére alkalmas!
PLEASE segítsetek!
Nagyon sürgős és fontos!

robmoon

(#424) magua. válasza robmoon (#423) üzenetére


magua.
tag

Jól értelmezted, az kell hozzá és a gyártó adatai szerint van az általad kiszemelt tévében.[link]

(#425) robmoon válasza magua. (#424) üzenetére


robmoon
csendes tag

Köszi a gyors választ! :C

(#426) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Sziasztok!

Van egy LCD TV-m amibe DVB-T tuner van, de MPEG 4 et nem támogatja.
Ilyen esetben létezik külön MPEG4 decodoló a tv hez?

Előre is köszi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#427) gallaips


gallaips
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy az m1HD és m2HD jelminősége a minimumon van, a jelerőssége a maximumon. És a gyenge jelminőség miatt a kép akadozik, kockákra hullik sűrűn. A Tv-m amúgy LG32LE3000-s. A többi csatorna makulátlan, max jelerősséggel és max jelminőséggel működik. Az antennánk is képes a szélessávra 2-69-s csatornára és 2-862Mhz-re és 10Db-es. Az m1HD és az m2HD a 44-es csatornán jön be a 658Mhz-en. A többi, a makulátlanok a 69-es (858Mhz)-en jönnek be - RtlKlub, Tv2, DunaTVHD, Duna autonómia, Euronews. A kábelezés elvileg jó a házban és a kékesi adótorony között nincs zavaró tényező csak 40km. Van jelerősítő is. Az jelerősségen javított,de a jelminőségen nem eleget. Állandóan ingadozik a jelminőség. Az erősítő típusa: Hirschmann SZNE151 - 26Db-es, ez mehet a Tv rovására?
Tudnátok ebben segíteni, hogy, hogy lehetne a jelminőséget javítani? Természetesen Mpeg4-es DVB-T sugárzás vételére képes a tv. A skandináv trükköt is próbáltam már és az sem az igazi(10% jobb lett a jelminőség, de nem elég). Gyakorlatilag DVB-C sugárzás vételére is alkalmas a tv. Segítségeteket előre is köszönöm, hátha tudtok valamit a jelminőség-javításról.
:F

[ Szerkesztve ]

(#428) PK58


PK58
tag

Sziasztok!

Egy ideje azt tapasztalom, hogy a 850 Mhz frekvencián lévő csatornák szinte folyamatosan (Dunaújvárosban) akadoznak és ilyenkor valami furi sercegő hang jön a HD-s boxból. Analógon az érintett csatornákkal semmi baj.
Nem tudom eldönteni, hogy a központi jellel lehet e valami gond vagy esetleg a kütyüvel :F :F

Boxosok! Lécci nézzétek már meg!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#429) cowboy_bebop válasza gallaips (#427) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Szia!

Nekem az a problémám, hogy a problémád nem ide tartozik, mert ez a topik a digitális kábelszolgáltatásról szól.
A digitális földfelszíni topik itt található.

(#430) zhagyma válasza PK58 (#428) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha a 842 / 858 MHz jó, akkor valószínűleg a szolgáltatónál van a gond. Nálam is akadoznak a 850 MHz-s csatornák az utóbbi héten. DIGI karbatartások

(#431) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A XI. kerben vagyok és egy pár hete nem jönnek be a digitális adások Digin, manuálisan szoktam rájukkeresni és most a 450, 462 stb... frekvenciákon nincsen jel, egyiken sem.
Tud ezzel kapcsolatban valaki valamit?

(#432) ftc002 válasza Brezo (#431) üzenetére


ftc002
csendes tag

Én csak annyit, hogy 450-en, 462-n sosem volt digitális jel, sőt még analóg sem.
354-410 és 834-858 között vannak a digitális adások bp-en.

(#433) PK58 válasza zhagyma (#430) üzenetére


PK58
tag

Logikus lehet amit írsz mert a többi valóban jó.
Mindenesetre felhívom a HELP-es embert :K :D kivi leszek mit lép rá! :D

(#434) PK58


PK58
tag

No kérem még a délelőtt folyamán hívtam a 1272-es ügyfélszolgálatot. Elmondtam, hogy a 850Mhz-en nem kerek valami. Hogy csináltak e valamit vagy sem azt nemtom, de egy jó ideje az érintett csatornákon nincs akadozás! :C

(#435) zhagyma válasza PK58 (#434) üzenetére


zhagyma
őstag

Nálam is jó lett. Kössz az intézkedést. :)

(#436) PK58 válasza zhagyma (#435) üzenetére


PK58
tag

A történet csattanója, hogy este fél hét körül megjelent egy helyi szerelő, hogy ő jött a hibát kivizsgálni. Leültettem kapcsolgattam ide oda jól elbeszélgettünk és örömmel tapasztalta, hogy itt bizony neki semmi dóga se nincsen. :D
Mikor elballagott morgott a bajusza alatt, hogy azért a központból szólhattak volna mert így egy út volt az ördögnek! :))

(#437) zhagyma válasza PK58 (#436) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát a DIGI valahogy így működik. Annak idején bejelentetettem, hogy "elment" az internet. A windows 7 hibakódot nem fogadták el és törölték a hibabejelentést. Ehhez képest 3 óra múlva megjött a net. Másnap délelőtt pedig felhívtak, hogy sikerült elhárítani a hibát. :F

(#438) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Most rendeltem meg a DigiTv-t az oldalukon lévő űrlapon keresztül.
A tapasztalatok szerint kb. mennyi idő után lépnek kapcsolatba velem, és onnantól számítva mennyi idő, amíg bekötik a tévét meg a netet? (Csak pár utcára lakok a Váci úti Digi központtól, ez előny?)

Egy Samsung LE40B650-es tévém van, ez mindenféle box nélkül is tudja dekódolni az adásokat, igaz?

Köszönöm a válaszokat.

Androidő

(#439) anrab válasza woodpaul (#438) üzenetére


anrab
addikt

"Csak pár utcára lakok a Váci úti Digi központtó"
menj be és kérdezd meg. :DDD
ha lemész és személyesen megrendeled akkor adnak időpontot. így meg várhatod hogy válaszoljanak hogy mikor legyél otthon. ha nem jó vissza írsz hogy mikor jó, mire Ők hogy az nekik nem jó és menjél be időpontot egyeztetni.
de ha más a szitu akkor bocs. egyébként két héten belül szokták mondani.

(#440) woodpaul válasza anrab (#439) üzenetére


woodpaul
őstag

Ja, csak az a gond, hogy a nyitvatartási idő pont egybevág a munkaidőmmel (9-18)...

Androidő

(#441) anrab válasza woodpaul (#440) üzenetére


anrab
addikt

akkor mielőbbi választ!

(#442) magua. válasza anrab (#441) üzenetére


magua.
tag

Igen, a tévéd tudja box nélkül is [link]

(#443) anrab válasza magua. (#442) üzenetére


anrab
addikt

honnan tudod hogy milyen tv-m van? :)
a link nem az én tv-m. :N

[ Szerkesztve ]

(#444) woodpaul válasza magua. (#442) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm szépen a választ! :)

Jót mulattam az "ikertestvérem" reakcióján, mellesleg... :D

Androidő

(#445) konrada válasza woodpaul (#438) üzenetére


konrada
tag

A B650 elvileg tudja. (Azért nem mindegy, melyik típusa, mert szürke importban bejöhet olyan is, amely nem tudja az az mpeg4-et - a HD-k abban vannak - de a DVB-C mindben van.)

S annyit: vagy türelmed van, vagy időd. Ha nem tudsz időt szakítani arra, hogy bemenj személyesen ügyintézni, az előbbire van szükséged. :(

(#446) robmoon


robmoon
csendes tag

Sziasztok!

Megvásároltam a Samsung Samsung LE 37B530P7 WX tv-t! :DD
Minden gond nélkül kereste is és tárolta az összes digitális csatornát!
A gondom az,hogy idönként (percenként) bekockásodik a kép ill. egy pillanatra befagy,így hosszutávon sajnos élvezhetetlen a tévézés! Analógnál minden jó! De ugye nem ezért vásároltam ilyen tv-t...
Először azt gondoltam hogy karbantartás stb.,de ma már 3.-ik napja!
Felhívtam a DIGI-seket,megerősítettek hogy a jel erősséggel "nem lehet gond"!
Tudnátok tanácsolni valamit?

Előre is köszi!

(#447) zhagyma válasza robmoon (#446) üzenetére


zhagyma
őstag

Az összes DVB-C frekvencián csinálja?

(#448) PK58 válasza robmoon (#446) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Nagyon érzékeny a rendszer a kábel és egyéb szerelvények (csatlakozók, toldók, splitterek, stb.) minőségére, állapotára! Egy rosszul felszerelt csatlakozót az analóg rendszer lehet hogy észre sem vesz, de a digitálisnak már nem jó!!!! Ezt mind tapasztalatból írom.
Szal érdemes átnézni vagy átnézetni a lakáson belüli rendszert. :K

(#449) robmoon


robmoon
csendes tag

zhagyma! Kivétel nélkül,bármelyik csatornára váltva csinálja,(HD-sek is)!
Digi sportnál mintha mégsűrűbben tenné!
(Automata kereséssel állítottam be a digitális adókat!)

PK58! A bejövő kábel a lakásban 3helyen van toldva-csatlakoztatás okés!
De ha ott volna a "bibi" akkor az folyamatos zavart eredményezne nem!? Ez pedig olyan időszerű!

[ Szerkesztve ]

(#450) PK58 válasza robmoon (#449) üzenetére


PK58
tag

"Időszerű" problémákat okozhat pld egy toldásnál egy kontakthiba! (hol érintkezik hol nem)

Nem tudom hol és miért vannak a toldások, de kettőt csípőből megszüntetnék!!!

Kb egy hónappal ezelőtt írtam:
Kicseréltem a főkábelt a lakásban, az elosztót (Splitter) a box után csatlakoztattam (RF out) és a box szerinti jelerősség az eddigi max 82%-ról felment 90%-ra!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.