Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) dexter72 válasza zhagyma (#347) üzenetére


dexter72
csendes tag

Szia!
Hol jön a digisport HD?

(#352) zhagyma válasza dexter72 (#351) üzenetére


zhagyma
őstag

Budapest: 402 MHz
Vidék általában: 378 MHz

(#353) dexter72 válasza zhagyma (#352) üzenetére


dexter72
csendes tag

Szia!
Köszi a választ. Te honnan tudtad, hogy van digisport hd adás?
Én sehol sem olvastam róla, vagy csak keresgéltél hátha van valami új csatorna.

Csaba

(#354) konrada


konrada
tag

DigiSportHD !!! :C

(#355) anrab válasza zhagyma (#352) üzenetére


anrab
addikt

és milyen felbontás? 720?
széltébe megvan, csak lefelé kevés, míg a duna-megy-mkettő meg lefelé van meg és általában szélre kevés. :)

[ Szerkesztve ]

(#356) konrada válasza dexter72 (#353) üzenetére


konrada
tag

Hát ha automatikus frissítés van a tv-n, úgy beteszi az új adókat automatikusan, így szörfölésnél látható....

(#357) zhagyma


zhagyma
őstag

A DigiSportHD paraméterei: 1920x1088, MPEG4, 11,2 Mbps. Jelenleg a tartalom a DigiSport 4:3 felkonvertálva. Ez kicsit rosszul sikerült, ezért a torz kép. Reméljük a BL majd HD-ben megy ...

dexter72: Naponta lekeresem a 8 DVB-C frekvenciát (1 perc) és feltűnt, hogy eggyel több van.

[ Szerkesztve ]

(#358) zhagyma válasza zhagyma (#357) üzenetére


zhagyma
őstag

Na most meg a DigiSportHD tartalma került rá a DigiSport-ra. :)

(#359) PK58


PK58
tag

http://www.digisport.hu/content/view/region/home_right_2 :C

(#360) dexter72


dexter72
csendes tag

Nagyon szép képe van a digi sport Hd adásának. Csak ámulok és bámulok. A digitális adáshoz képest ég és föld. Most BL megy éppen. Jó hogy a HD boxot választottam.
"I love this game!" :C

(#361) Drizzt válasza dexter72 (#360) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is nagyon tetszik!!!
Szerintem ez a bl-közvetítés nem egyszerű felkonvertált valami.

I am having fun staying poor.

(#362) bossvico


bossvico
senior tag

Én is megcsodálnám már.
Hiába mentem be személyesen már 2x, itt pécsen nincs hd box.
5db ot kaptak a nagy budapesti kp.-ból, az a melósoknak is kevés.

De majd hívnak.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#363) ronson


ronson
őstag

Ma elhoztam az utolsó HD boxot Miskolcon.

A Digisport HD nagyon odabax. :C

(#364) attesz_32


attesz_32
tag

Úgy irigyellek benneteket, hogy nézitek a digisportot HD-be. Nekem sajnos 3 hét után feladta magát a tv. Azért picit többet vártam volna a Tv-től, mármint hogy nem romlik el 3 hét után. Na mindegy, remélem a szervíz összekapja magát és minnél hamarabb megjavitják, és én is tudom nézni HD-ben a digisportot, addig is jó szórakozást hozzá mindenkinek!

(#365) BDork


BDork
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy jó tanács.
Ha TV-t akartok venni, vagy a későbbiek során ilyen tervetek van akkor jól nézzetek utána, hogy a TV rendelkezik-e olyan tunerrel, amely alkalmas a kábelen szolgáltatott digitális műsorok vételére. Az általam vásárolt TV rendelkezik ilyen funkcióval, annak ellenére, hogy sem a forgalmazó, sem pedig a gyártó nem említi.

Annyi a teendő, hogy a beállításoknál át kell állítani az országot Finn vagy Svédre (nem a nyelvet, hanem a régiót).

Erről a funkcióról nem tudva béreltem egy SD boxot, majd ezek után szereztem a fentiekről tudomást. Most vihetem vissza a boxot, mert így nincs már rá szükségem. Egyébként a kép minősége sokkal szebb a TV saját tunerjével.

Ha valakit érdekel a TV típusa: LG 32LH3010

Ára:

http://www.argep.hu/trend/LG32/Lg-32-lh-3010.html

Szerintem ennyit bőven megér....

Üdv.

(#366) PK58 válasza BDork (#365) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Akkor ezekszerint a tévéd "hivatalosan" DVB-T tuneres?

Nekem Sony tévém van, de most felpiszkáltad a csőrömet :D meló után hazamegyek és jól kipróbálom! :K

(#367) BDork


BDork
csendes tag

Igen!

Hivatalosan csak a DVB-T tunert említik, de van benne DVB-C tuner is.....
Erre varrjál gombot!

Javaslom nektek nézzetek utána, hogy mennyibe kerül egy olyan készülék amiben mind a kettő tuner van, le fog esni az állatok...

Azt nem állítom, hogy minden gyártónál így van, de az én esetemben ez az ábra...

Ha nem állítom át a régiót, soha nem jöttem volna rá!

[ Szerkesztve ]

(#368) zhagyma válasza PK58 (#366) üzenetére


zhagyma
őstag

A sony TV-k esetében jelzik a honlapon a műszaki specifikációban ("digitális kábeltévétuner" = DVB-C). A 4000-s széria esetén is így volt. Az LG kevésbé közlékeny ...

(#369) PK58 válasza zhagyma (#368) üzenetére


PK58
tag

Jelezve is van: DVB-T :K

(#370) zhagyma válasza PK58 (#369) üzenetére


zhagyma
őstag

2008-ban a SONY / PHILIPS(H verzió) TV-kben többnyire volt DVB-T/DVB-C tuner és MPEG4 dekóder. Ezt általában jelezték is műszaki specifikációban. A többiek "csendben" szórták ki a DVB-C és MPEG4 nélkül legyártott raktárkészletet. Lassan kifogytak ... és azóta a műszaki információ is több gyártónál korrekebb lett a honlapokon.

(#371) sztothj


sztothj
tag

Szolnokon nincs HD box, nem is tudták megmondani mikor lesz. Egyszer kaptak még "szállítmányt" 3 db készüléket. Felírták a nevem, telszámom és majd értesítenek. Ja... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#372) PK58 válasza zhagyma (#370) üzenetére


PK58
tag

Marad a HD box ez a tévé nem tudja a skandináv trükköt! :D

Úgy van ahogy írod ez egy DVB-T Mpeg2 tuneres viszonylag régi (KDL32Pxxx) típus.

(#373) zhagyma válasza PK58 (#372) üzenetére


zhagyma
őstag

A "norvég / finn / svéd" beállítás az LG/PHILIPS esetén volt jellemző, amelyek ettől függően tették aktívvá a TV egyes hardware elemeit. Tudtommal a SONY nem ilyen ...

(#374) magua. válasza zhagyma (#373) üzenetére


magua.
tag

Jaja, nekem egy Sony KDL-32v4500 tv-m van és simán megy minden trükközés nélkül.

(#375) antilop79


antilop79
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van. Most vásároltam egy LG32LH7000-est. Digikábelem van (Budapest). Az analóg adások vételével nincs gondom. A digitálisokkal annál inkább. Ugyan megtalálja mind a MPEG-2-es, mind a HD MPEG-4-es adásokat, de hang egyiknél sincs (rádió adást is beleértve).Kép van, EPG működik. Szerintem már mindent végig próbáltam. Még itt a fórumon többször említett finn és svéd régió beállításokat is.
(bár itt van egy "--" jelzésű régió amit az útmutató szerint a DVB-C vételekor kell beállítani)
Lényeg, hogy se így se úgy nem tudtam hangot elővarázsolni. Valakinek tapasztalata hasonló készülékkel és szolgáltatóval? Esetleg ötlet mi lehet a gond? Vagy egy selejtet fogtam ki?

(#376) Drizzt válasza antilop79 (#375) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem lehet, hogy csak nagyon csendes, vagy valami ilyesmi? Mondjuk nálam fordítva van, mocskosul hangos az összes adó. Aztán a divx, meg hd filmek winyóról csendesek, amikor befejezem őket, az adás majdnem leordítja a fejemet.

I am having fun staying poor.

(#377) magua. válasza antilop79 (#375) üzenetére


magua.
tag

Első körben ellenőrizd a kábelt, esetleg cseréld is le jobbra. Ha van elosztó akkor azt is. Itt többeknek is ez volt a probléma. A gyengébb kábel analógon jó, de digitálisan már nem biztos. Nekem a régi UPC kábelre kötötték és jó a kép és a hang is.

(#378) pompexx válasza sztothj (#371) üzenetére


pompexx
csendes tag

Akkor abból én vittem el az egyiket :DD . Mindenesetre ne várj, hogy értesítsenek, kérdezgesd inkább sűrűbben. Úgy talán.....

(#379) Lordgubich!


Lordgubich!
csendes tag

Üdv!

LG 32LH3000 tv-t vásárolnék.
Sajnos nem derült ki számomra egyértelműen, hogy a Digi kábelen lévő digitális csatornákat fogom tudni nézni? (tehát van benne dvb-c mpg4 tuner?)
FOntos, hogy a HD csatornák is legyenek, tehát kérem az említett típus tulajdonosait osszák meg velem tapasztalataikat...
Trükkök is szóba jöhetnek. de magyar menü családi okokból fontos lenne.

más: sony w4000 tv-m is van teljesen tökéletes minden digitális adó kivéve a tv2 és rtlklub, és csak ez a 2 nincs meg minden más elsőre automatikusan. Erre valakinek ötlet?
Telefonos ügyfélszolgálat javaslata: indítsam újra a tv-t... :-(

Az lg kérdés sürgős lenne, szóval előre is köszi a segítséget!

Lord Gubich!

(#380) PK58 válasza Lordgubich! (#379) üzenetére


PK58
tag

Helló!

http://www.edigital.hu/LG_LCD_televizio/LG_32LH3000_LCD_televizio-p44875.html?gclid=CMSZoqqBt54CFUOFzAodaWAOlA

Támogatott szabvány DVB-T (földi sugárzáshoz)

Itt egyértelműen kiderül, hogy nem alkalmas, mondjuk itt a napokban volt szó pont az LG tévékkel kapcsolatban egy skandináv trükkről :D
Személyes véleményem, hogy olyan tévét keress amelyiknél a specifikációban egyértelműen szerepel a DVB-C

Még 1 link:

https://www.bluechip.hu/termek/lg-32--lcd-full-hd-32lh3000?gclid=CJXo352Ct54CFQeQzAodBGGgkA#ismerteto

Szerintem nagyon is egyértelmű! :K

(#381) PK58 válasza Lordgubich! (#379) üzenetére


PK58
tag

A hiányzó két csatornával kapcsolatban szerintem csinálj az összes frekvencián kézi keresést.
A fiam Samsung (DVB-C) tévéje automatikus beállításban vagy 10 csatit nem talált meg, minden frekit végignyomott és megjöttek a hiányzó csatornák. :K :D

(#382) BDork


BDork
csendes tag

Hello!

Megismétlem a korábbi információmat...

Az említett LG TV annak ellenére alkalmas digitális adások vételére, hogy ezt sehol sem említik. A TV menürendszerét nem kell átállítani, az magyar marad, csak a régiót kell Finnre vagy Svédre változtatni. Ha régiót átállítod akkor választhatsz, hogy kábeles vagy hagyományos antenna csatlakozásod van. Válaszd a kábelt és futtasd le a teljes keresést. Ezek után nincs más hátra mint a csatornákat kedved szerint rendezni és élvezni a TV "eltitkolt" előnyeit.

Én ilyen TV-t vettem és így nézem a Digikábel digitális adásait.

http://www.argep.hu/trend/32LH/32-LH-3010.html

Ha további infóra van szükséged akkor írj!

Ui.: költsd másra a fennmaradó pénzt..... és ne hallgass a bolti eladókra, mert fogalmuk sincs róla, hogy valójában mit tud a TV.

Tökéletesen működik.

(#383) zhagyma válasza Lordgubich! (#379) üzenetére


zhagyma
őstag

Az LG német honlap szerint van benne DVB-T/DVB-C tuner és MPEG4 videódekóder: LG32LH3000. (spezifikationen-> anschlüsse (rückseite) -> tuner)

(#384) BDork


BDork
csendes tag

Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt nálunk is közzétenni?

Amikor a TV-t megvettem nem tudtam erről a lehetőségről, de nem bántam meg, hogy így döntöttem. A napokban vissza is viszem a bérelt boxot.... :W

(#385) Lordgubich! válasza BDork (#382) üzenetére


Lordgubich!
csendes tag

Köszönöm szépen!
Akkor nagy valószínüséggel ez lesz amit választok, úgy látom 100k HUF körül nincs igzán más lehetőség ebbe a képméretben.

A sonyra érkező javaslatokat még nem volt lehetőségem tesztelni, de köszönöm a tippeket, majd jelentkezem az eredménnyel.

Köszi mindenkinek a segítséget.

Lord Gubich!

(#386) Jeszkó


Jeszkó
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Sony KDL-32S3000 TV-m van. Van benne DVB-T , de csak MPEG-2
Semmi nem jön, csak hang. Azt mondták a "Hülye azért nem vagyok " ban , hogy
mindenképpen kell vennem egy SET-TOP-BOX-ot, mert MPEG-2 -ről MPEG-4 -re
nincs semmilyen megodás. Aki mégis tud valamit, írjon. :O

(#387) Lordgubich! válasza Jeszkó (#386) üzenetére


Lordgubich!
csendes tag

Szia!

Digi kébelen ami nem hd az mpeg2. szerintem annak jönnjie kell ha dvb-c is van benne, Ha nincs csak T akkor valóban esélytelennek tűnik, mert a földfelszíni az tudomásom szerint csak mpeg4...

De vannak itt okosabbak... majd ők hátha tudnak valami okosak :-) Én csak azért mondom mert pont ezért vettem w4000-t a sonyból annak idején..

Lord Gubich!

(#388) zhagyma válasza Jeszkó (#386) üzenetére


zhagyma
őstag

A sony honlap szerint DVB-T/DVB-C tuner és MPEG2 videódekóder vab benne. KDL32S3000 Ez alapján a DIGI kábel digitális SD adásai vehetők vele (MPEG2), míg a HD adások nem (MPEG4). Mivel a TV rendelkezik CI slottal, lehetne beletenni Neotion pocket HD with HDMI and HD decoder-t. Ebben egy NP4HD processor dolgozik, amely képes az MPEG4 HD adások dekódolására és konvertálására MPEG2-be, amit HDMI kimeneten ad ki. A probléma ezzel az, hogy inkompatibilis a legtöbb TV-vel és a kártya gyártója nem tett közzé kompatibilítási listát. Aki eddig próbálta és fórumon publikálta, annak nem működött.

(#389) Lordgubich!


Lordgubich!
csendes tag

HI!

Kipróbáltam a Sony-n de nem enged manuális hangolást, NEm lehet kiválasztani,mert inaktív és azt írja alul, hogy csak akkor elérhető a manuális hangolás ha földi sugárzásura állítom. De nem lehet sehol erre állítani. :-(
automatikuson belül is csak akkor elérhető a manuális beállítás ha gyorsra kapcsolom és nem teljesre.
Gyorsban végignéztem az ÁSZF-ben megtalálható frekvenciákat, de semmi. illetve nem értem miért van kb 8 freki? mindegyiken kell lennie néhány csatornának?

Illetve rádiókat hogyan lehet befogni?
Kicsit lehet túrom a manuált, de ha valaki tud megoldást várom sok szertettel :-)
kösz!

Lord Gubich!

(#390) Mout


Mout
csendes tag

Sziasztok!
2 napja használok egy "Terratec cinergy htc usb xs hd" USB-s tv tunert. Minden digitális csatornát jól tudok vele nézni, leszámítva hogy a DigiSport HD adása beszaggat néha. A többi HD adás nem szaggat be. Valakinek van valami ötlete erre, hogy mi lehet a gond? 3Ghz Core2Duo 2Giga ram, szóval nem hiszem hogy a gép kevés neki.

(#391) attesz_32 válasza Mout (#390) üzenetére


attesz_32
tag

Tegnap nekem is picit akadozott néha a DigiSport HD

(#392) djarni


djarni
csendes tag

Vévig olvastam itt korán reggel az összes hozzászólást, sok hasznos infót találtam benne. Érdekes módon panasonic tv-ről senkinek sincsen tapasztalata :)

Én ma megyek el az új tv-mért: Panasonc TX-P37X10Y
http://panasonic.hu/index.php?p=product&id=1650

Elvileg tud mindent, ami alkalmas lesz a digikábel digitális csatornáihoz és a pár darab hd-s adáshoz. De javítsatok ki, ha tévedek.

Hogy miként fogom befogni az adásokat, az 1-2 héten belül derül ki, ha beköttetem a digit. Kíváncsi vagyok azok után, hogy egyeseknek milyen körülményes volt kicsalni a csatornákat, hogy a pana-val hogy fog menni.

Arni

Katalógus - http://www.katalogusa.hu

(#393) zhagyma válasza Lordgubich! (#389) üzenetére


zhagyma
őstag

Hi!

A DVB-C manuális beállítása gyártó- és készülék függő. Ebben a kézikönyv "túrása" segíthet. Általában a TV-k digitális tunereinek hangolása esetén el kell dönteni, hogy DVB-T vagy DVB-C hangolást végzel. A kettó együtt / váltogatva nem szokott menni, bár elvileg lehetséges.

Az ASZF-ben szereplő általában 8 DVB-C frekvencián elosztva jön az összes csatorna ( 1 analóg frekvencia -> 1 csatorna = 1 digi frekvencia -> x csatorna ). Ez az egyik nagy előnye a digitális rendszernek: 108 analóg freki -> 108 csatorna = 108 digi freki -> kb 4x 108 csatorna. Így a szolgáltató jobb minőségben többszörözheti a kínálatát.

A digitális rádióadások is a DVB-C frekvenciákon jönnek. Az analóg rádiót (FM) nem tudom tudja-e a TV-d.

(#394) werk


werk
csendes tag

üdv,

én is csak javasolni tudom a Lg lh-3000 szériát. Valóban a finn ország trükkel bejön az összes digitális adó, de a lakásban/házban lévő kábelezésre nagyon figyelj oda!

Plusz van még 1nagy előnye ennek a tvnek: szervizmenüben (oldalpanelen + távirányitón egyszerre nyomod az ok gmot kb 5 msp-ig) engedélyezni tudod az Usbről történő lejátszást (dvix, mp3, jpeg, +elvileg mkv-ezt még nem próbáltam), feltéve ha nem a legújabb szoftver van rajta, és a THX kép és hang rendszert.
Mondjuk azt nem tudom h ez von e maga után garancia vesztést, de ezzel a kis állitgatással elb@..ni nem fogod a tv-t az bizti

Pelikán elvtárs! Az élet nem habostorta.....

(#395) wwolf688


wwolf688
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja van nálam egy KAON HD STB, amit a digitől kaptam.

Visszaolvasva, már érintettétek ezt a témát, de ez nekem elég új dolog az SD adások után. Kifejezetten csak az MPEG-4 HD adásokkal kapcsolatban, a tapasztalataimat leírom és kiváncsi vagyok ez másnál is így van é?

A settopbox infoja a csatornát nézve: digisport HD 1920 x 1088 /Square/
[link]
Teljes képernyőn 16:9 -ben látom ezt az adást.

A settopbox infoja a csatornát nézve: m2 HD 1920 x 1088 /Square/
[link]
4:3-ban, kétoldalt vastag csíkkal látom ezt az adást

A settopbox infoja a csatornát nézve: m2 HD 1920 x 1088 /Square/
[link]
Teljes képernyőn 16:9 -ben látom ezt az adást.

A settopbox infoja a csatornát nézve: m1 HD 1440 x 1088 /16:9/
[link]
4:3-ban, kétoldalt vastag csíkkal látom ezt az adást

A settopbox infoja a csatornát nézve: m1 HD 1440 x 1088 /16:9/
[link]
Teljes képernyőn 16:9 -ben látom ezt az adást.

A settopbox infoja a csatornát nézve: duna HD 1920 x 1088 /Square/
[link]
4:3-ban, kétoldalt vastag csíkkal látom ezt az adást

Összefoglalva:
A digisport HD mindig 16:9 teljes képernyőn látom.
Az m1 -m2 HD hol 16:9 hol 4:3.
A duna HD mindig 4.3. /Legalábbis eddig még nem láttam teljes képernyős adást rajta./

SAMSUNG 37M87 a megjelenítő, bár sztem ez lényegtelen. A settopbox kijelzőbeállítása a dunatévés képen látszik: Tv típus:16.9 tv.......Kijelző 16:9 képernyő. Ezeket hiába állítom ezeken a csatikon, nem változik a megjelenítés.
Ja és van még egy fajta adás, amikor 4.3- ban látom a képet tehát a kétszélén vastag csík, de közben alul felül is vastag csík...tehát a 94 cm képátlóból látok egy kb 68 cm kockát.

Na tovább nem vesézném a dolgot, de érdekelne, hogy ez így működik másnál is, vagy csak nekem szokatlan?

(#396) anrab válasza wwolf688 (#395) üzenetére


anrab
addikt

nekem nincs set top box csak a tv, de ugyan így jeleníti meg.
automatikus képformátumban kirakja teljes képernyőre. most már a duna se akar össze ugrani. vagy csak a mostani filmnél nem. lehet hogy a fw óta jó. ezt nem tudom. viszont a lényeg hogy olyan ahogy írtad.

(#397) wwolf688 válasza anrab (#396) üzenetére


wwolf688
csendes tag

Értem köszi, akkor ez ellen sokmindent nem tudok tenni, mivel bármely HDMI csatira rakom a boxot az autoszéles funkció nem használható a tévén, csak a 16:9 ami szóba jöhet.
Lehet a boxnak kellene egy frissített fw. Viszont a képminőség királyság a HD tartalmaknál. Tesztelgetem.....

(#398) PK58 válasza wwolf688 (#395) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Ez nem hiba a HD csatornákon így kell működnie! mivel a pixelek szabályos négyzet formájúak. Nincsen semmi trükk (széthúzás, összenyomás, stb) mindig a valós képet mutatja. Reméljük hogy egyre jobban kiszorulnak a 4:3-as adások. :K

(#399) wwolf688 válasza PK58 (#398) üzenetére


wwolf688
csendes tag

Szia, igen kezdem ezt a tényt feldolgozni amit írsz, mivel a minőség azért kárpótól a nekem újdonságnak számító 4:3 HD tv adásokban. Eddig HD tartalmakat filmben (mkv, bluray), meg X360 játékokon láttam csak, ami ugye mindíg 16:9 valós volt. Számomra az eddig látottak alapján, a digisport HD adása viszi a prímet. :)

(#400) dexter72


dexter72
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a digisport hd adás egy ideje beszaggat, és van amikor sötét a képernyő és nem jön adás mikor odaváltok.
Tapasztalt valaki ilyet?

Csaba

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.