Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ftc002 válasza Drizzt (#234) üzenetére


ftc002
csendes tag

Neked automata keresésen megtalálja az adókat?
Mert nálam csak kézi üzemmódban sikerült befogni őket.
Mondjuk így is okés, csak egy kicsit macerás...

(#252) puszpant válasza stavross (#239) üzenetére


puszpant
csendes tag

Szia!

Nem kell külön tuner. Olvass vissza, a 48-as hozzászólásban benne van a lényeg.
Finnországra kell állítani a TV-t és manuálisan kell keresni az adókat.
A digitális adók frekvenciája a DIGITV ÁSZF-ben vannak leírva.

(#253) McLaca válasza puszpant (#252) üzenetére


McLaca
őstag

DVB-C tuner nélkül állíthatja akár a Marsra is, akkor se lesz belőle semmi...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#254) Drizzt válasza ftc002 (#251) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megtalálta, de csak teljes keresésen, alapértelmezetten nem.

I am having fun staying poor.

(#255) stavross válasza McLaca (#253) üzenetére


stavross
tag

Igen igazad van, de puszpant kolléga azt mondja, hogy ugyanolyan TV-je (LG 32LF2510) van mint nekem, és bár a leírás nem említi, mégis van benne DVB-C tuner (is) :DDD

[ Szerkesztve ]

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#256) anrab válasza puszpant (#252) üzenetére


anrab
addikt

és azt próbáltátok már hogy a service menüben az ország függő DVB-C-helyett a BE-re átkapcsoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#257) stavross


stavross
tag

Voltam tegnap a DIGI-nél. A mi lépcsőházunkban nem lehet előfizetni :(((

Az utca túloldalán a páratlan oldalon igen, de a páros oldalon nem :O

[ Szerkesztve ]

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#258) McLaca válasza stavross (#255) üzenetére


McLaca
őstag

Pardon, valóban. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#259) dexter72


dexter72
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Ha olyan televizióm lenne, amiben benne van a DVB-C tuner , akkor hogyan oldom meg a müsorrögzítést. Tudomásom szerint ha elösször a dvd felvevőbe megy a jel ,akkor már nem lesz digitális utána a jel. Nem vagyok szakember, valaki nekem igy magyarázta.

Nekem még nincs ilyen televizióm, most rendeltem meg a hd boxot.Ez esetben hdmi vezetéken kapja a tv a jelet és a dvd felvevő pedig a box után van kötve. Lehet, hogy ez se jól tudom.

(#260) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egy gondom amúgy van. Kib@szott hangos a digitális tv adás. 1-es hangerőn is hangos. El nem tudom mit csinálnék 100-as hangerőn. :D

Bár lehet ez cask a Viva tv-t, meg MTV hu-t érinti.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#261) Arosopa


Arosopa
csendes tag

sziasztok,

Frissen bérelt kaon (hd) készülékkel Digi hálózaton vagyok.
Még mindig nem találok meg minden digitálisan sugárzott adót (pl tv2, rtl-klub nem ok) kb 40 tv adás bejön, +1 rádió...
Bekapcsolás után néha öt perc meditáció, mire jelet fog. Beálított csatornánál is gyakori a nincs jel üzenet. 834 Mhz után semmilyen adót nem találtam :(
Még mindig karbantartás van?

(#262) anrab válasza dexter72 (#259) üzenetére


anrab
addikt

az antenna a boxba, onnan a tv-be hdmi.
boxból analóg /scart/ a dvd-be. ha a dvd nem fogja a digitális jeleket.

[ Szerkesztve ]

(#263) anrab válasza Drizzt (#260) üzenetére


anrab
addikt

boxal nézed, vagy rögtön a tv-n?

(#264) anrab válasza Arosopa (#261) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom nincs boxom. reseteld le és keresd újra. tipp.

(#265) Drizzt válasza anrab (#263) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rögtön tv-n.

I am having fun staying poor.

(#266) anrab válasza Drizzt (#265) üzenetére


anrab
addikt

nálam egyforma, pedig be sincs kapcsolva a delta hangerő. nem az automatikus hangerő kiegyenlítés! ez sincs be kapcsolva, de ezt nem is szeretem. inkább halkítom a reklámnál.
nem tudom a tiédben van-e. ha igen ott be tudod állítani minden csatin hogy mekkora legyen a hangja. húzd le annyira hogy olyan legyen mint a többi. ami meg halk azt meg feljebb tolod.

(#267) dexter72 válasza anrab (#262) üzenetére


dexter72
csendes tag

Szia!

Nekem ezzel az a gondom, hogy ha fel akarok venni valamit, akkor be kell legyen kapcsolva a box. Vagy ha két különböző tv adást akarok felvenni akkor az nem fog működni.

(#268) zhagyma


zhagyma
őstag

Sziasztok!

Nálam csökkent a jelerősség (strength) általánosan 1-2-3%-al minden adón. Tapasztaltatok ilyesmit?

Üdv, zhagyma

(#269) napata válasza zhagyma (#268) üzenetére


napata
csendes tag

Szia zhagyma!

Szerinted megéri lecserélni a UPC digitális TV előfizetést (UPC Digital Gold) egy DigiTV-sre, ha a UPC esetében most a kábel egy Settopbox-ba megy, onnan pedig Scart-on a TV-be, a DigiKabel esetén pedig mehetne egyből a kábel a TV-be, mivel a TV tudja fogni a digitális adáskat (Philips 32PFL5604H)? Ez most a nagy dilemmám, elsősorban nem a pénz miatt kérdezem, hanem a képminőség végett.

Egyébként szoktál beírni néhány bitrate-et a DigitTV esetén, gondolom minél nagyobb annál jobb aminőség.
Minimax, Sport1, Sport2 esetén is tudsz ilyen adatokat mondani?
A UPC-nek kb. milyen lehet a bitrate-je ezeken a csatornákon (+ TV2, RTL klub).?

Köszönöm előre is választ!

(#270) Arosopa válasza anrab (#264) üzenetére


Arosopa
csendes tag

köszönöm a tipped, de sajna nem segített, oldja meg a 1472 :)

(#271) McAdam6 válasza napata (#269) üzenetére


McAdam6
tag

Szuper kérdés, pont ebben a cipőben járok, elegem van a Pace boxból (úgy általában minden boxból). Eléri-e a digi DVB-C minősége a UPC-t ?
Úgy olvastam, mostanában csökkentik a felbontást. :(((

(#272) zhagyma


zhagyma
őstag

Sziasztok!

Szerintem az összehasonlítás alapja lehet:

Videó kódolás típusa: MPEG2 / MPEG4
Bitsream sebesség: Egyben a videó, a hang, az epg. De külön-külön is mérhető.
Felbontás: SD 576 (720x576) / HD (1920x1088)
Adásminőség: BER (Bit error rate), TEI (Transport Error Indicator ), Continuity Error, stb..

Jelenleg ezek az információk állnak rendelkezésre. Bárkitól szívesen fogadok kiegészítést, főleg UPC vonatkozásban.

1. UPC előfizetésem nincs. A szolgáltató ezt nyilatkozta a digitális adás minőségéről.

" ... Minden csatornáról pontos adatot, nem tudunk közölni, de utána néztünk a konkrét kérdésnek.

Az m1HD (és m2HD): 1920x1080i, MPEG4, 12Mbps

Általánosságban pedig elmondható a digitális csatornáinkról:

SD, 720x576, MPEG2, ~5Mbps változó.
HD, 1920x1080i MPEG4, 10-14Mbps, de tartalomtól függően 21Mbps is lehet a burst. ... "

2. A DIGI esetén eddig gyakorlatilag statikus bitrate volt minden csatornán. Most úgy tűnik áttértek a változó bitrate-re és a statisztikus multiplexelésre. A UPC-tól származó adatok szerint ott már az van.

MiniMax: MPEG2, 704x576, ~3,5 - 7,9 Mbps tartalomtól függően
Sport1: MPEG2, 704x576, ~4,2 Mbps (tartalomtól független)
Sport2: MPEG2, 704x576, ~4,7 Mbps (tartalomtól független)

TV2: MPEG2, 704x576, ~2,7 Mbps (tartalomtól független)
RTL-KLUB: MPEG2, 720x576, ~5,2 Mbps (tartalomtól független)

m1HD: MPEG4, 1920x1088, ~ 8,1 - 8,3 Mbps (tartalomtól függő)
m2HD: MPEG4, 1920x1088, ~ 12,5 - 12,7 Mbps (tartalomtól függő)
dunaHD: MPEG4, 1920x1088, ~ 6,7 - 6,8 Mbps (tartalomtól függő)

HBO / HBO2 / HBO Comedy / Cinemax 544x576 (~1,2 - 2,3 Mbps). Botrányos ...

Szerinetm a UPC változó bitrate-l ad statisztikus multiplexeléssel. Ez azt jelenti, hogy a tartalomtól függően fogják a "sávszélt" az egyes adók. A DIGI mostani országos digitális karbantartása után kezdte agresszíven használni ezt a technikát. Én kivárom mire jut a DIGI ... Az adatok alapján nem lehet nagy a különbség és a DIGI folyamatosan javul.

[ Szerkesztve ]

(#273) chadi válasza Arosopa (#270) üzenetére


chadi
csendes tag

Szia!

Nekem ugyan ez a problémám.
Bekapcsolás után kb 1-3 perc mire talál jelet.
Később csatornaváltás során is elveszti a jelet és kb fél-1 perc mire újra megtalálja.Nem minden alkalommal.
Azt vettem észre ha olyan csatornára kapcsolok ami box által automatikusan eltárolt programszámtól messze van akkor minden alkalommal.Ha csak 1-2 programmal kapcsolok arrébb akkor nem jelentkezik.
Folyamatosan küzdök a digivel ez ügyben.
-első beszélgetésnél megállapították, hogy én vagyok a hülye nem jól állítok be valamit.
mondom lehetséges akkor mondja el lépésről lépésre. a válasz az volt , hogy nem ismeri a hd boxot nincs róla leírása.
Akkor kérnék egy kollégát aki kijön és segít elhárítani a hibát.ekkor azt a választ kaptam, hogy nekik nincs ilyen szolgáltatásuk.... no comment

nem adtam fel
-második beszélgetés (itt egy értelmesebb embert fogtam ki)próbált segíteni tippekkel sajna hasztalan)
Tőle is kértem a személyes segítséget egy szerelő kollégájától.
Érdekes minden további nélkül lehetett ilyet kérni.72 óra és jönnek....

-1 nap múlva megérkezett a digis szakember.
Megkérdezte honnan van ilyen HD boxom(kaon) :) Mondtam neki Ti adtátok "bameg"
Mert hogy ő még nem látott ilyet.
Elregéltem neki a problémát, be is mutattam neki vizuálisan.Sajnos nem tudott segíteni.
Gondoltam segítek neki: Cseréljük ki a boxot és nézzük meg fenn áll e még a hiba.
beleegyezett de telefonálgatás után azt mondta, hogy ők(szerelők) nem tudják kicserélni mivel nekik nincs ilyen készülékük(nem is látott még ilyet). menjek be ügyfélszolgálatra és ott kicserélik.
Most itt tartunk...... Ma megyek be hozzájuk.Utána megírom a történteket és hogy megoldódott e a probléma

üdv

[ Szerkesztve ]

(#274) zhagyma válasza zhagyma (#272) üzenetére


zhagyma
őstag

HBO / HBO2 / HBO Comedy / Cinemax 640x576 (~1,2 - 3,5 Mbps). Javulunk, de.még mindig botrányos a minőség egy fizetős filmcsatornától. Mivel ezen a frekvencián (354 MHz) van a filmcsatornák mellett az m1HD is, így kicsit szűk a rendelkezésre álló bitrate. Talán kéne nyitni egy új digitális frekvenciát a DIGI-nek és szépen elférnének a mostoha bitrate-l tömörített adók. Nincs itt valaki a DIGI kábeltől?

[ Szerkesztve ]

(#275) napata válasza zhagyma (#272) üzenetére


napata
csendes tag

Köszönöm a statisztikát.

Számomra nagyon úgy néz ki, - pláne azok véleménye alapján, akiknek volt szerencséje kipróbálni a Digit és a UPC-t is -, hogy jelenleg nem éri meg UPC digitális csomagról(+settopbox+smart kártya) a kódolatlan Digikábelre váltani, mivel az magasabb UPC-s bitrate többet nyom a latba képminőség szempotnjából, minthogy egy megfelelő TV-vel a Diginél közvetlenül médiabox nélkül is lehetne a kódolatlan digitális adásokat fogni.

Habár eddig még csak a DigiTV-s bitrate-ek állnak rendelkezésre, de mért UPC-s még nem, hacsak valaki nem ír majd ilyet. úgyhogy egyelőre kivárok és maradok a UPC-nél.

Azt tudja esetleg valaki, hogy a UPC-nél adnak-e olyan médiaboxot, amelynek van HDMI-s csatlakozója de NEM műsorrögzítős?

(#276) PK58


PK58
tag

Jó napot! Végre egy hely ahol vannak Digis HD Box-os kollégák! :K

Pénteken végre én is hozzájutottam az áhított küttyhöz! (nem volt egy könnyű menet! a digi trehányságban szerintem veri a magyar mezőnyt!)

A gyári alapbeállításokkal (Syimbol Rate, Const.) egy fél csatornát sem sikerült találnia. Eléggé kezdő vagyok a témában hát hamar felhívtam a helpes embert aki szintén kezdő volt a témában, ergo halovány lila fingja sem volt a dologhoz! :W A helyi (Dunaújváros) üfsz irodában ülő hölgyikék tudásszintjéről csak a jól neveltségem miatt nem írok! :D

No félnapos internetes szörfölés után sikerült megokosodnom, és hama jöttek is elő a csatornák. Első benyomásaim jók, könnyen kezelhető, átlátható, logikus, még a feleség is megtanulta egy bő fél óra altt! :DD

Csupán 1 bibi van:

A box HDMI kábellel (tartozék) van öszekötve egy Sony LCD tévével.

Mikor bekapcsolt TV-nél bekapcsolom a DVD lejátszót a TV automatikusan átvált arra az AV bementre (SCART) amelyiken a DVD van.

Ha a TV analóg rendszerben működik és bekapcsolom a Box-ot nem történik meg az átváltás, a TV-n kell kijelölni a megfelelő számú AV (HDMI) bemenetet ahhoz, hogy a TV a Box-ról vegye a jeleket.
Szerintem jó a képminőség nincsen vele semmi gond.
Viszont érdekes, hogy a TV HDMI listájában nem szerepel a Box, valami olyasmit ír hogy "nem található eszköz" Ilyen nincs? és mégis van? Vagy mi? :F

A Sony ezt a funkciót "SmartLink"-nek hívja (Pana: Q-link, stb, stb).
A HDMI csatlakozóknál írja ezt a funkciót (igaz itt már nem SmartLink-nek nevezi) amennyiben a csatlakoztatott eszköz kompatibilis a HDMI vezérlésel. HDMI CEC szabványra hivatkozva.

Nekem ebből az jön le, hogy a Box nem kompatibilis a HDMI vezérléssel (mondjuk a mai világban ezt nehezen értem meg ha tényleg így van), vagy esetleg a kábel lehet a hunyó???
A Box-ról meglehetősen kevés az infó azokból nem derül ki, hogy a készülék tudja e ezt a funkciót.

(#277) anrab válasza PK58 (#276) üzenetére


anrab
addikt

a box kimenete nem támogatja a HDMI CEC funkciót. a DVD pedig scarton küld egy jelet a tv-nek azért vált át a tv. nagy dolog nyomsz egy backot.
"Viszont érdekes, hogy a TV HDMI listájában nem szerepel a Box, valami olyasmit ír hogy "nem található eszköz" Ilyen nincs? és mégis van? Vagy mi?"
itt azt hiszem csak a HDMI CEC funkcióval bíró készülékek jelennek meg. a nem HDMI CEC-el nem rendelkezők pedig az AV-n. mint ahogy írtad is a box-nál.
ezt csak egy multkori beszélgetésből szűrtem le. már nem tudom kivel dumáltunk, csak ott Ő a PC-t kereste a HDMI résznél és végűl Ő is az AV találta meg.
remélem érthető.

(#278) PK58 válasza anrab (#277) üzenetére


PK58
tag

Köszi! Igen így lehet valahogy, átbogarásztam a netet a témával kapcsolatban, de semilyen box-nál nem írták ezt a funkciót.
Marad a biomechanikus átkapcsolás. :))

(#279) Arosopa válasza chadi (#273) üzenetére


Arosopa
csendes tag

szia,

Nem örülök, hogy más is hasonló cipőben jár. :DDD
Idegeskedni persze ezért sem érdemes.
Viszont valahogy úgy érzem mi vagyunk a kísérleti nyulak. A szerepkörrel nem is lenne gond ha nem én fizetnék a szolgáltatásért. Végülis fizetünk azért, hogy tesztelhetjük.
Kiváncsi vagyok mire jutsz... én még várok a skodára. Persze mail ment az üszi-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#280) chadi válasza Arosopa (#279) üzenetére


chadi
csendes tag

üdv!

Na végre sikerült!!! Ez sem volt eccerű menet de megoldódott.

Bementem ügyfélszolgálatra, kislánynak elregéltem bánatom és letettem a boxot a pultra.
Rendben cseréljük - mondta.........de nem most ugyanis nincs belőle többkb 1 hónap mire érkezik.
Na itt éreztem,hogy lentről elindul valami és nagyot fog robbanni :W
elszámoltam 10 ig és elővettem a lehető legválasztékosabb(egyébként idegesítő, vigyorgó ,diplomatikusan elküldök mindenkit ) stílusomat, és kihívattam egy vezetőt.Na ott kijött belőlem minden ami eddig beszorult :)
Lényeg az , hogy másnap kijött hozzám 2 digis szakember a hónuk alatt egy hdbox-al és beüzemelték.
Valóban a box volt hibás mivel azóta minden probléma megszűnt.
....csak ezt szerintem max2 nap alatt le lehetett volna rendezni normális körülmények között.

és most örülök :)

(#281) McLaca válasza chadi (#280) üzenetére


McLaca
őstag

Gondold magad a vezető helyébe, amint levadászik neked az ország másik végéből egy boxot... :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#282) PK58


PK58
tag

Jó reggelit!

Tegnap délután volt időm tesztelgetni a boxot és biza a kezdeti lelkesedésem kezd alábbagyni.
Gyakran szinte mindegyik adónál előfordul 1-2 másodperces akadozás a HD csatornákon szintén 1-2 másodperces szétesés, kockásodás. Kora este a magyar RTL gyakorlatilag nézhetetlen volt mintha lassított film lett volna. Tematikus csatornáknál hipp-hopp se kép se hang (mondjuk ez analógon is előfordult nem egyszer), aztán jön az üzenet hogy "nincs AV" (nemtom ez mit jelent pontosan), de a legjobb a Wild-nél volt "kártya nincs behejezve" :Y
Ha megnyomom az infós ablakot a paraméterek felsorolása alatt (minden csatornánál) egy vastag felirat: "NotDefined" nem meghatározott?, ezt sem nagyon tudom értelmezni! :F

A jelszint 73 - 81% között ingadozik, 80-81%-ot csak az M1- M2 HD csatornákon jelez.
Nics tapasztalatom a témában nem tudom, hogy ezek a jelszintek mennyire alfogadhatóak??
Jó lenne ha írnátok ezzel kapcsolatban is tapasztalatokat!

Zhagyma kolléga javaslatai megfontolóak a kábelezéssel a felhasznált anyagokkal kapcsolatban. Jelenlegi konstelláció: kábel lépiből be - egy hüvelyes toldással tovább- szobában újra egy hüvelyes toldás (megmaradt a régi UPC kábel az előszobai szekrényben végigfűzve ezért lettek a toldások) - egy splitter amiből 1 kábel a boxba 1 a kisszobai tévébe 1 pedig a hifibe.
A régi fehasznált kábel ugyanolyannak tűnik mint amivel a digi beállt a lakásba. Egyébként a bekötéskor a szakaik az összes csatlakozót lecserélték gyakorlatilag minden új.

(#283) attesz_32 válasza PK58 (#282) üzenetére


attesz_32
tag

Tegnap nekem is voltak akadozások. Nekem a tv-be van beépitve a DVB-c tuner, úgyhogy valószínüleg a műsorszórásba volt a hiba.

(#284) PK58 válasza attesz_32 (#283) üzenetére


PK58
tag

Ahogy olvasgatom a korábbi hozzászólásokat úgy tűnik, hogy ezek gyakori problémák!

(#285) PK58 válasza PK58 (#282) üzenetére


PK58
tag

Az ominózus infós ablak:

(#286) Arosopa


Arosopa
csendes tag

hali digisek,

Nekem (dél budapest) a minőségi hibákat leszámítva legfőbb gondom, hogy nem jön be aut. kereséssel minden csatorna, pl.: rtl-klub, tv2, discovery csatik.
A régi-új ÁSZF szerint pedig kéne. :U Viszont van Disney ami meg plusz. :C Nem tapasztalt valaki hasonló csatorna hiányosságot?
Esetleg valaki leírhatná, hogy az rtl-klub illetve tv2milyen digitális Mhz-en fogható, hátha manuális kereséssel megtalálna az stb.
kösz

(#287) PK58 válasza Arosopa (#286) üzenetére


PK58
tag

Helló!

Szerintem a terültehez tartozó összes frekvencián (ÁSZF-ben benne van) csinálj kézi keresést, nekem így jött elő + 9 csatorna! :K

(#288) Vagyi


Vagyi
csendes tag

Sziasztok!

Végig olvastam a teljes topicot, mert épp most vettem egy samsung LE37A558 (amibe utólag beletettek Mpeg4 es DVB-T tunert) Tv-t. Sajna nálam nem digitv van hanem T-Home.
Az ország beállítás finn, automata keresésnél talál 47 analóg és 67 digitális adást (ebből arra következtetek, hogy a DVB-T/C-t is tudja). A digitálisokra azt írja, hogy kódolt (az EPG-t el tudom érni, de nincs kép). Apósom előfizetett STB-re de nem használja, így elkértem tőle. Viszont régebbi hozzászólásokban olvastam, hogy Conax kütyübe bele lehetne tenni a kártyát (havonta frissítve a z STB-vel)és akkor nem köll még egy távirányító. Kérdésem a tudósokhoz ( :) ), hogy ez igaz e és hogy milyen kütyüt és hol lehet kapni? Köszi srácok

(#289) anrab válasza PK58 (#284) üzenetére


anrab
addikt

egy ideje néha van ilyen mert pakolgatják a csatikat, meg rendezgetnek, fejlesztgetnek.
nálam is baszakodott tegnap. ma reggel kiírta a tv hogy csatorna lista frissítve.
még többször fogod tapasztalni, de nem azért mert szar a digi. inkább fejlődik. :)
egyébként átkapcsoltam analógra. a kép tökéletes volt, mintha digitálisat néztem volna.

[ Szerkesztve ]

(#290) PK58 válasza anrab (#289) üzenetére


PK58
tag

Reméljük, hogy jó irányba fejlesztgetnek! :K

(#291) anrab válasza PK58 (#290) üzenetére


anrab
addikt

én is, mert aláírtam két évet :U

(#292) anrab válasza anrab (#289) üzenetére


anrab
addikt

eltűntek az üres állomások. mármint van rajtuk adás. pro7 stb. ...
még csak most néztem meg a változást.

[ Szerkesztve ]

(#293) PK58


PK58
tag

Jó nagyot!

Tegnap tán egy akadást láttam, nagyon szép volt a kép úgy általában. :K

Viszont van itt egy számomra furi dolog. Nagyon kezdő vagyok még ebben a digitális tévézésben meg biztos öreg vagyok már és nem vagyok fejlődőképes. :D

A legnagyobb káosz a fejemben a 16:9, 4:3, Square stb. és társaival vannak! :Y
Azt már vágom hogy ha pl az M1 HD-n HD-s műsor megy és az infós panel azt írja ki hogy 16:9 akkor az trutti ho mérethelyes a karika az kerek és minden a helyén van.
De! amikor HD-s csatornán nem HD műsor megy (a tegnap linkelt kép is pont ilyen!) akkor kétoldalt nagy feketeség figyel (én azt hittem hogy ilyenkor átkapcsol 4:3 ba) és azt írja hogy Square :F ez pl új nekem! Mondjuk az arányok szerintem ilyenkor is helyesek.

A tévé analógban szintén képes automatikus képméret váltásra.

Ami még furi.
A boxot HDMI kábel köti össze a tévével. Ilyenkor a tévén nem lehet állítani a kép méretet csak a boxon, de ha a három HD-s csatorna valamelyikére van kapcsolva akkor a boxon sem! :F

(#294) BDork


BDork
csendes tag

Sziasztok!

Budapesten a X. kerületben lakom és Digi előfizető vagyok.
Az alábbi SD típusú berendezést bérelem a Digitől:

http://www.digikabel.hu/images/stories/sd_tipusu_berendezes_hasznalati_utmutato_digit_k3x.pdf

A problémám az, hogy a fenti készülék valamennyi digitális adót megtalálta, de csak a felénél van kép, illetve hang. A többinél a kép és a hang "szétesik" ebből adódóan nézhetetlen az adás.

Kijött a szerelő és azt mondta, hogy ez a box nem az övéké, majd mikor megmutattam neki a bérleti szerződést azt mondta, hogy biztosan hibás a box. Mindezt úgy állapította meg, hogy végiglapozta a csatornákat. Felajánlotta, hogy hoz egy másikat helyette és azzal biztosan működni fog. Egyéb mérést nem végzett. Nem jött vissza, de helyette felhívott az ügyfélszolgálat, hogy vigyem be kütyüt és kicserélik. Érdekes..... mintha ilyen történetet már olvastam volna ezen a fórumon.......

Megjegyezni kívánom, hogy mielőtt visszavittem volna a boxot kipróbáltam egy másik készülékkel is és azzal is csak a csatornák fele nézhető. Ebből adódóan nem valószínű, hogy a box a hibás.

Utánanéztem, hogy mely csatornák nem jók és azt állapítottam meg, hogy az
S 27-től S 30-ig (354-378-ig) a csatornák nézhetetlenek, S 31-től S 34-ig (386-410-ig) pedig nézhetők. :W

Mitől van ez? :F

Ha tudja valaki a megoldást kérem segítsen!

(#295) PK58 válasza BDork (#294) üzenetére


PK58
tag

"Megjegyezni kívánom, hogy mielőtt visszavittem volna a boxot kipróbáltam egy másik készülékkel is és azzal is csak a csatornák fele nézhető. Ebből adódóan nem valószínű, hogy a box a hibás."
Ezt talán elkellene mondani nekik! :K
Ezek után szerintem a hálózattal lesz valami probléma. :F

(#296) pömpe válasza BDork (#294) üzenetére


pömpe
csendes tag

Én két napja szereztem be egy HD boxot és elég sok ideget megettem mire rájöttem mi nem fasza. Azthiszem te is nézd át a kábelezést. Nekem is hasonló problémáim voltak a gyatra minőségű COAX miatt. Lecseréltem, és azóta minden zsííír.........

(#297) forrest85 válasza pömpe (#296) üzenetére


forrest85
senior tag

Szia,

Mit kábeleztek rosszul? A lépcsőház volt a rossz?
Melyik kábelezést javíttatad velük?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#298) PK58 válasza pömpe (#296) üzenetére


PK58
tag

Hoppácsak mekkora igazság! Lehet pl egy meglazult csatlakozó, toldás, splitter stb. :K

Olvastam, hogy minden egyes csatlakozó -2db csökkenést eredményez a jelszinten!
Én is tervezem, hogy felújítom a lakáson belüli hálózatot. Egy része még a régi UPC-s kábel és két helyen is toldva van. Húzok be új kábelt ami közvetlenül a boxba fog csatlakozni és mivel a boxon van LOOP OUT (RF hurok ki) kimenet a splittert is mögé rakom.

(#299) pömpe válasza forrest85 (#297) üzenetére


pömpe
csendes tag

Igaz, ők sem a legjobb minőségű anyaggal dolgoznak, de nem az ő cuccukkal volt gond. Lakáson belül 3 felé osztódik a kábel, és amit én építettem be utólag azzal volt probléma. Az analóghoz megfelelt de ide már megbízhatóbb drót kellett. Szóval amit ők építenek be azzal nagy gond nem lehet...

(#300) BDork


BDork
csendes tag

Értem én és gondoltam is rá, hogy a rossz kábel, illetve a rossz csatlakozó is okozhatja a hibát, de akkor az összes csatornánál fellépne ez a hiba. Vagy rosszul gondolom? De az én esetemben az első fele rossz, a második fele pedig jó.

az első fele: S 27-től S 30-ig (354-378-ig) rossz
a második fele: S 31-től S 34-ig (386-410-ig) jó

Akkor most hol a hiba? :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.