Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) Lalikiraly válasza Csupingo (#80744) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát átraktam 75 Hz re. De az nem 75 hanem 74.97 Nem értem a dolgot. Ezt tudja valaki miért van?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#80752) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Vga-n a memória és a réz hűtőfelület között thermal lapok vannak ugyebár. Mivel olyan helyen dolgozok ahol "bármit" meg tudunk marni polirozni stb stb, arra gondoltam hogy thermal pad nélkül összerakott állapotban kimérem hézagmérővel pontosan hogy milyen vastagságű vörös réz lemezekre lesz szükség és legyártom és így szerelem össze a hűtést. A memoria felületi érdessége miatt megtámogatom pasztával.

A kérdés az hogy ez jó lehet, csinált már valaki ilyet?

(#80753) jokeph válasza zeee (#80752) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Jó lehet, de nagyon el kell találnod, lehet hogy többször is neki kell majd fussál a dolognak.

Arra nagyon figyelj, hogy mindig végezz pasztával próbát - a lenyomat miatt árulkodó lesz, nehogy a GPU kupakra ne feküdjön fel a tömb rendesen, mert lesz meglepi rendesen. :U

Szóval, molyolós story, nem lehetetlen megcsinálni.
Nem egyszerűbb lenne megfelelő vastagságú thermalpadokat beszerezni ? :U

#80756zeee: ajajj... :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80754) jbnd-007


jbnd-007
tag

2014-ben vásárolt Sapphire R9 270 DUAL-X OC with Boost 2GB videókártyám megadta magát. Surviving Mars-ot játszottam éppen, először egy óra játék után fagyott le teleszemetelt vagy csak kimerevedő képernyővel. Aztán félóra, negyedóra és végül pár hét alatt eljutott oda, hogy a BIOS csipog és nincs kép egyáltalán. Kicseréltem egy régi, játékra alkalmatlan irodai kártyára, azzal rendben megy a gép.

Gondolom valamilyen kontakt hiba. Javítható ez szervizben és kábé mennyiért? Otthon sütögetni nem szeretném.

(#80755) Pörp válasza zeee (#80752) üzenetére


Pörp
senior tag

Egy jobbfajta thermal pad hővezetési tényezője 12W/mK, a rézé 400W/mK. Tehát sokkal jobb hővezető a réz, így elméletben sokkal jobbnak kellene lennie a réznek. A kérdés hogy tudod-e biztosítani a pontos illeszkedést, és hogy ezen mennyit rontana rézlap két oldalán levő pasztázás, a legfontosabb kérdés hogy tudod-e mérni a végeredményt, azaz a MOSFET-ek hőmérsékletét (összehasonlítva a pad-os megoldással)

(#80756) zeee válasza jokeph (#80753) üzenetére


zeee
senior tag

De egyszerűbb lenne, csak nem biztos hogy ez a baja a kártyának. Ugyanis pl RDR2-vel tesztelte egy ismerősöm az ő gépében és 20-25 percig hasított a kártya (980 ti) és első kék halál, utána újra inditotta gépet, 2-3 perc után ujra kék halál, végül már a windowsban is eldobta magát. Lehet a nyák repedt vagy ki tudja, ezer más dolog lehet a baja. (szerintem tuti hogy valami melegedés)

Szóval számomra a kártyának kb meg van már ásva a sírja :) és nincs kedvem most 6-7 Eft-nyi thermal padra pénzt kidobni, mert lehet hogy nem is a memoria melegedés a baja.

(#80757) zeee válasza Pörp (#80755) üzenetére


zeee
senior tag

Óhh a méréssel nincs gond, 0.05 belül kimérem. Inkább az a félő hogy ha eltérőek a memoria lapok magasságai. Ha ez lesz, akkora hűtőn a réz tömbből, ahol a thermál padok voltak, azokat a részeket levágom és csak simán süniket rakok mindegyikre külön külön. Egyébként a képen jobb szélen (nem tudom mik azok, memória vezérlők vagy passz, ott azt a lemezt is kicserélem rézre.

[ Szerkesztve ]

(#80758) MasterDeeJay válasza jbnd-007 (#80754) üzenetére

Hali!

A 7850-70/270/x,7950/70,280/x széria GPU forrasztása idővel elöregszik*. Szóval nevehező kontakt hibának. Ettől függetlenül más baja is lehet** de inkább ez a tipikus.
Legolcsóbban sima 235-290 fok között rá lehet melegíteni a gpu-ra és a forrasztás ideig óráig meglágyul és újra fog érintkezni, előfordul hogy elmegy így hónapokat vagy lehet még egy évet is de ez nem végleges javítás (és van rá esély hogy nem sikerül), sőt igazából kontárkodásnak tartják is egyesek de ha működik és olcsó a kártya akkor nagy veszteni való nincs.
Drágábban pedig GPU reballozást szoktak de annyit nem ér az a kártya.
** ha nem gpu baj van vele akkor VRM rész vagy annak vezérlője döglik meg, az is javítható ha ki tudja valaki mérni és cserélgetni.
Legrosszabb eset hogy maga a GPU ment szét, ekkor gazdaságosan nem javítható. (gyak gpu csere kell neki)
* Lehet okolni az elöregedő forrasztásért az ólommentes forraszanyagot de azért valljuk be ezeket a kártyákat nem ennyi időre tervezték.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80759) Pörp válasza zeee (#80757) üzenetére


Pörp
senior tag

Jobb oldalon a GPU tápellátó rész van, a MOSFET-ek hűtése, nagyon tudnak melegedni.

(#80760) jbnd-007 válasza MasterDeeJay (#80758) üzenetére


jbnd-007
tag

Köszi! Igen, a kártya régi és olcsó(nak kéne lennie), a gond az, hogy a pótlása most 300 ezerbe kerülne és ki tudja, hogy mikor normalizálódnak a VGA árak.

(#80761) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok.

Asrock 6900xt oc formula van rajta egy kis rgb de nem tudom mukodesre bírni.

Letőltöttem a polychrome rgb programot tölt...tölt és ezt kapom hibaüzenetként: There is no Asr graphics card and Asr USB LED Header!

Megoldást tudja valaki? Hibás lenne a kártya? Vagy a program? Esetleg kevés a nutella a palacsintában?

:R

Cimbee

(#80762) MasterDeeJay válasza jbnd-007 (#80760) üzenetére

Az a helyzet hogy most tiszta Kuba van, meg lehet venni a használtat és kompromisszumokkal használni tovább. Éppen most veszek egy félig döglött 7850-est 6500ft-ért postával amit esélyes hogy meg is tudok javítani. Maga a gpu ugyan az ami az R9 265-ön és R7 360-ason van, kisérletezek majd biosokkal hátha át sikerül alakítani és akkor párezerért lesz egy használható kártyám.

Totál felesleges 300kért venni kártyát ha csak egy R9 270-esre van szükséged ami eleve 20eft-os kategória max.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80763) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

van egy régi radeon 4770-es kártyám (pcie 2.0 16x).
vettem egy új alaplapot, ami már pcie 4.0 / 3.0 16x. beraktam a kártyát, de nem indul el. azt gondoltam, hogy lefelé kompatibilis és elindul, de nem. addig akartam a régi kártyát használni, amíg összegyűlik megint egy kis pénz új videókártyára.
valahogy működésre lehetne bírni a régi kártyát az új alaplapban?

[ Szerkesztve ]

(#80764) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Tanulás képpen vettem egy Palit GTX 460 SE-t, ami nem adott képet. Ahogy átdugtam a vga-ból a dvi-ba a monitor kábelt, véletlen kinyomtam a PCI-e csatlakozóból a kártyát. Visszadugtam, gép beindít, és lett kép. Viszont csíkos, alig látni valamit. GPU hiba lenne?
Ha mozgatom az egeret, meg kattintgatok, stb, akkor változik az elrendezése a csíkozódásnak.

Közben működés alatt keresgéltem helyeket, hátha valahol melegedne a kártya. Van a kártya hátulján egy NCP5395T számú chip, ami nagyon hamar forró lesz, rendesen éget.

(#80765) M0ng00se válasza Marchello19 (#80764) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

üdv heló,
így látatlanban vagy, gpu forrasztás hiba, vagy videomemoria.
nem biztos hogy az átdugás miatt lett rossz, szimplán lehet hogy alapból volt hibás és nem adott képet vga-n ez is egy bevett hibajelenség csíkos kártyáknál, már többször találkoztam vele...

volt egy régi AGP radeon 9600pro kártyám ami csíkozott, nem tudom hogy összefügg-e de amikor beraktam egyszer gépbe kigyulladt rajta egy IC :DDD

V6

(#80766) M0ng00se válasza FNZ (#80763) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv, helló

furcsa inkompatibilitás lesz, ritkán de előfordul...
érdekességképpen, az én 8600GT "teszt" kártyám, pöccre indult a B450-es alaplapomban (pci-e 3)

V6

(#80767) Marchello19 válasza M0ng00se (#80765) üzenetére


Marchello19
tag

Mindegyik kimeneten ilyen képet ad, Windows 43-as hibakódot dob rá. GPU reflowot próbáltam már, de nem javított rajta. GPU-Z nem ismeri fel a memóriáját, másik biossal is csak annyit, hogy GDDR5-ös, a vram értékeket unknownnak mutatja.

(#80768) Cimbee


Cimbee
aktív tag

:DD

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#80769) MasterDeeJay

Itt már leírtam de újabb Asus féle directcu hűtős kártya került a kezem közé. És ki hitte volna itt is kispórolták a ramhűtést teljesen. Egy GTX970-esről (OC verzió ráadásul) van szó ami azért nem a legalja kategória. Eddig volt egy r9 270 amin még csak vrm borda sem volt, r9 270x-en szintén, ezen a 970-esen legalább van, igaz különálló nem érintkezik a gpu hűtéssel.
A leginkább nagy gond ezekkel hogy terhelés nélkül leveszik a venti fordulatot 0-ra, ami ugye felhasználó szempontjából jó dolog és gpu-nak is mindegy lenne de az őt körül vevő alkatrészeknek gyakorlatilag nem jut légáramlat álló ventivel. Mintha szándékosan alul lenne tervezve a hűtés, ami azért érdekes mert közben azt gondolná az ember hogy ez a directcu valami csoda dolog közben meg le van spórolva a hűtés fele. Best of az volt amikor a direct cu-s gpu felület olyan sorjásan volt megcsinálva hogy dörzspapírnak lehetett volna használni (GTX760).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80770) Sasori18


Sasori18
csendes tag

Sziasztok
Adott egy Deepcool matrexx 55 mesh gépház
Egy asrock a320m alaplap
MSI Gtx armor 1070 oc vga
A problémám hogy a vga felcsavarozásánál nem tudom egyenes vízszintbe állítani á vga-t. Ha egyenesbe allitom az I/O portok nem férnek el a slotok közötti elválasztó lemez miatt es a csaroknak adott menetek sem passzolnak össze a vga val.
Valami szerelési problémat vétettem vagy van hogy nem kompatibilis valamelyik alkatrész a másikkal?
KB 4-5mm lejtése van. A vga másik vége a súlya végett lekonyul de ahhoz már rendeltem vga tartót. Viszont attól még az előbb leirt problémám ugye nem oldódik meg.

(#80771) Csupingo válasza Sasori18 (#80770) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán annyit tudsz tenni, hogy meglazítod az alaplap tartó csavarokat, akkor kb. 1mm-t tudod tologatni. Esetleg segít valamit. Minden könnyen a helyére ment? Nem feszül valami? Alaplapnál a csatlakozókat takaró lemez jól van betéve? A lap oldala nem ér semmihez, pl. a hdd tartó kerethez?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80772) Sasori18 válasza Csupingo (#80771) üzenetére


Sasori18
csendes tag

Még annyit hozzátennék, hogy habár már kártya de ez is szerelhető a gépházba, hogy ezelőtt egy Sapphire Pulse RX 580 volt a gépben, ott semmi ilyesmi probléma nem volt.
Az alaplap portjait takaró lemez szépen bepattant a helyére legutóbb mikor még szétszedtem a gépet, amikor cseréltem a gépházat a mostanira.
Ebből kifolyólag is gondolom hogy a lap rendesen a helyén van. A lap oldala nem látom hogy bárhol is érintkezne. A csavarokat még majd fel lazítom és megprobalok játszani azzal az egy milivel. Szabad szemmel nem láttam, de lehet hogy csak a vga portokat körbevevő fém keret hajlott meg es amiatt nem passzos?
Amikor beraktam a kártyát egy kicsit függőlegesen is volt benne dőlés de azt oda tudtam húzni lefogatasi ponthoz. (nem erőszakosan)

(#80773) jokeph válasza MasterDeeJay (#80769) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Az enyém fix 30%-ra van állítva alapból (ha több kell, van profil létrehozva több is MSI AB-ben) pontosan ezért amiket írtál. (Asus Strix R9 380 4 GB, Direct CUII hűtés - 6 éves elmúlt és makulátlan, kopp-kopp). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80774) MasterDeeJay válasza jokeph (#80773) üzenetére

Az úgy tovább fogja bírni valóban.Az az r9 380-as egy duplán javított 7950-es, már nem annyira kályha mint elődje és mondható best buynak (már ami a gpu-t illetni). Nem annyira sok döglik meg mint elődjeikből bár ez inkább lehet azért van mert fiatalabb. Nekem volt több féle, sapphire nitro, xfx, crossfireben is, nagy gond nem volt vele csak melegedett rendesen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80775) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Sziasztok

Nem tudtam hol feltenni a kérdésem,
Olyan problémám lenne, van egy régi videokártyám (HD5670) ha HDMI csatlakozóval kötöm össze a Tv-vel egyszerűen nem ad képet, több mindent próbáltam már de egyik se oldotta meg
-Tv más eszközzel működik
-Kábel is jó
-Drivert frissíttettem
-windows+p kombinációra sem reagál

Lehet a HDMI port tönkre ment rajta? Vagy le van tiltva?

(#80776) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulaja lettem egy ASUS TUF 3070-nek. Néha nagyon felpörögnek a ventik, amúgy nagyon csendes a kártya. MSI Afterburnerben érdemes egyedi fan profilit hozzáadni? Valaki tud küldeni egy mintát, hogy kellene kb? Mást érdemes állítani még esetleg?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#80777) dokee78


dokee78
félisten

Ez a Temp Limit és Power Limit mit csinál pontosan?

(#80778) Pörp válasza dokee78 (#80777) üzenetére


Pörp
senior tag

Tuningnál van igazán jelentősége. Ezekkel lehet állítani hogy hol vegyen vissza a kártya a teljesítményéből önvédelmi okokból. Az első növelésével engedélyezed a kártya számára a nagyobb teljesítményfelvételt, a másikkal azt lehet állítani hogy meddig melegedhet a gpu.

(#80779) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok, egy GTX 460-hoz szeretnék venni egy IC-t. A kártyán lévő chip NCP5395T, és ez alatt van még ráírva az, hogy GAH10250. Néztem alin ilyen IC-t, és mindegyiken rajta van az NCP5395T számozás, viszont az alatta lévő mindenhol más. Ezt figyelembe kell venni, hogy azonos legyen az eredetivel?
Egyébként nem tudom pontosra, hogymit csinál ez az IC a kártyán, szerintem vram controller.

(#80780) MasterDeeJay válasza Marchello19 (#80779) üzenetére

Ha megsült akkor az okát is meg kell keresni, lehet hiába cseréled ki ha az amit vezérel zárlatos és újra kinyírja.
Vagy csak megsérült?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80781) Pörp válasza Marchello19 (#80779) üzenetére


Pörp
senior tag

Itt egy adatlap róla. Ez inkább egy tápfeszültség vezérlő chip. Az adatlap szerint az alsó adatsor a gyártási adatok, gyártósor, melyik ostya, gyártási év.

[ Szerkesztve ]

(#80782) jokeph válasza Pörp (#80778) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy csökkented a teljesítményfelvételt (ez önmagában csökkenti a GPU hőt is), ha nincs szükség a kártya teljes teljesítményére.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80783) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Konfiguraciom az adatlapomon.
A gondom az, hogy neha jatek kozben csontra lefagy a gep, abszolut semmire nem reagal es csak az ujrainditas segit.
Leginkabb Doom Eternal kozben lehet reprodukalni, olyan 30-50 perc jatek utan jon elo.
4k-ban jatszom vele, grafika Ultra Nightmare-re alltiva, Ray Tracing/DLSS/Dynamic resolution ki van kapcsolva.
G-Sync-es monitorom van.

Eloszor azt hittem, hogy a tap miatt, mert csak 500W-os volt es a kartyanak inkabb 600W kornyekit ajanlanak, ezert csereltem egy 860W-osra, de a hiba nem szunt meg.
Utana gondoltam tul meleg van a hazban es ezert szall el, levettem a haz oldalat, de akkor is jott a hiba.
Itt egy kep a GPU-Z-rol, amikor csontra fagyott, ugy hogy a haz oldala is le volt veve: [kép]
70 fok nekem nem tunik soknak.
Esemenynaploban nem latok semmi relevans dolgot.

Akkor nem csinalja ezt, ha Nvidia Control Panelben a Max Framerate-et 60-ra allitom.
Limit nelkul olyan 80-120 kozott fut.

Mi lehet a gondja?
Hogyan lehetne kideriteni pontosabban?

(#80784) ElektrikusDE válasza Marchello19 (#80779) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ahogy #80780MasterDeeJay írta, valószínűleg oka van hogy meghibásodott!

Bejelöltem a valószínűleg zárlatos félvezetőket, amiket ellenőrizni kéne a vezérlő IC cseréje vagy pótlása elött!

Ui:

Persze ez csak egy példa, de a kártyán is hasonló megvalósítás van.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#80785) kukulec


kukulec
őstag

azon gondolkoztam, hogy a 1060-at lecserélem távoli utódjára, a 3060-ra. tudtam, hogy volt drágulás, de ez mi a szar? nem túl masszív hűtéssel 380 egy nyomorult középkategóriás kártya? várható, hogy lesz mérséklődés vagy felejtsem el, hogy lesz 150 környékén videokártya?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#80786) Pörp válasza kukulec (#80785) üzenetére


Pörp
senior tag

Nem lesz itt semmilyen mérséklődés...

(#80787) kukulec válasza Pörp (#80786) üzenetére


kukulec
őstag

szomiság. akkor marad a 1060, aztán lehet kénytelen leszek almázni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#80788) Pörp válasza kukulec (#80787) üzenetére


Pörp
senior tag

2019 végén vettem egy 2060-at 90eFt-ért használtan, mostanság 200-220eFt. Chiphiány, bányászláz, egyik se látszik csillapodni, emiatt nem gondolom hogy 1év távlatában jelentős javulás lenne az árakban, persze sose tudni...

(#80789) kukulec válasza Pörp (#80788) üzenetére


kukulec
őstag

"Chiphiány" - azért egy hatóság megnézhetné a gyártókat. érdekes módon minden nyomorult évben jön valami szöveg. tájfun, földrengés, stb.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#80790) Pörp válasza kukulec (#80789) üzenetére


Pörp
senior tag

Ilyen cikkeket lehet mostanság olvasni:
Az Intel vezetősége nem számít arra, hogy a félvezetőhiány 2024-nél korábban megszűnik.
Rézhiány miatt nőhet az alaplapok és a VGA-k ára.
Nem rendeződik 2022-ben sem a videókártya-piac.
+ bányászat...

[ Szerkesztve ]

(#80791) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Sziasztok,

Békéscsaba környékén tudtok szakembert aki vga-t tudna javítani? Sajnos bele futottam egy nem túl becsületes PH-s kollégába. A4-es bubi fóliás csomagban adott fel egy gtx 1060-at backpale nélkül. A posta elintézte, hogy a hűtő meghajlott (javítottam) és a vga hátulján a nyákról leesett 3 kondenzátor és 2 db a gpu mögött részben levált, elfordult. Persze az eladó nem érzi magát hibásnak...

Jelen állapotában nem raktam gépbe, nehogy teljesen javíthatatlan legyen.

Köszönettel,

Dávid

(#80792) MasterDeeJay válasza Oxydavid (#80791) üzenetére

Szállításnál a vevő felelőssége az áru. Pont. Ezt a postával kell rendeznie.
Én is adok veszek hardvereket és ha gyengén csomagolom be eladóként az az én bajom, nem a vevőé. Ez nem lehet kérdés semmilyen adás-vételként, ha vállalja a szállítást akkor vállalhatóan kell csomagolnia is. Nem atomfizika.
Ha megvan minden kis alkatrész akkor esélyes hogy vissza is lehet forrasztani, bár kell tudni hogy melyik hova való. Ezt nagyjából meg is lehet tippelni a mellettük lévő hasonlóakból. (kapacítás méréshez kell egy kicsit komolyabb multimeter) Pepecs egy meló, nekem biztos több óra lenne.
Amúgy ki nem nyírná az alkatrészek hiánya, van egy rakás a kártyán ami stabilitást növel vagy szabvány szerint kell és nem kritikus. Csak konfik nélkül (C jelűek) megpróbáhatod indítani, baja nem lesz. Nálam van pár hardver ami hiányosan üzemel (24/7-ben egy xeon proci és egy ram is amiről többminden hiányzik) teljesen stabilan.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80793) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Az amazon.de oldalán találtam egy amolyan túl jó, hogy igaz legyen vga ajánlatot. Konkréten MSI RTX 2080 ti 11gb-t 480 euróért adnak. Mivel még eddig nem vettem semmit az amazonról, nem tudom eldönteni, hogy ez megbízható-e? Erősen kamu szaga van. Biztos van, akinek van tapasztalata az ilyenről.

Előre is köszi!

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#80794) pecccccccca válasza Narandil (#80793) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia.
Jelenleg 400 ezer magasságában vannak a 2080Ti-k. Sajnos.
Szerintem engedd el az 500 eurós 2080Ti-t. Biztos, hogy valami nem kóser.

Humorban nincs helye tréfának!

(#80795) C4mp3r válasza Narandil (#80793) üzenetére


C4mp3r
addikt

megneztem es ezt termeszetesen nem az amazon arusitja, hanem egy 3rd party nemet bolt, az amazon csak kozvetitokent mukodik. a boltot megnezve nincsenek kirivo ertekeleseik, foleg pozitivak, de akkor is ahogy az orokervenyu mondas tartja If it seems too good to be true, it probably is, nem eri meg, hogy esetleg fuss a penzed utan.

(#80796) Lann


Lann
tag

Üdv.
Van egy VGA-m, 1080ti gaming oc, Z50360l1 TA7H1U azonosítójú SMD elfüstölt, más, szemmel látható hibát nem találok a kártyán. Nincs égés, nem robbant fel semmi. Tudna valaki egy megközelítő árat mondani, mennyiért tudnám ezt a kártyát így elpasszolni? Köszönöm.

(#80797) Narandil válasza C4mp3r (#80795) üzenetére


Narandil
tag

Köszönöm a válaszokat. :D Sejtettem, hogy valami ilyesmiről van szó. Mondjuk 1 óra alatt elfogyott.

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#80798) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Ha a jatekhoz a minimum video ilyen: SM 4.1, DX 10.1 / 1024 MB; illetve az ajanlott: SM 5.0, DX 11 / 2048 MB; akkor egy i5-11400-hoz kell vennem dedikalt video kartyat, vagy jo lesz, ami a prociban van? (Intel® UHD Graphics 730)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#80799) SP4C3 válasza tvamos (#80798) üzenetére


SP4C3
veterán

Google: "jatek neve" gameplay on intel hd graphics 730

Elindulni biztos el fog, de attol meg futhat fosul.
de ha megmondod melyik jatek, akkor talan tobb infot ki tudunk banyaszni

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#80800) tvamos válasza SP4C3 (#80799) üzenetére


tvamos
nagyúr

Assetto Corsa.

Van egy laptopom dedikalt kartyaval, azon elvileg menne, de az regi, es nagyon zug, raadasul Linux van rajta, nem is terveztem elwindowsositani, es ha jol tudom, kell a Windozer a jateknak.

Youtube alapjan nem tunik nagyon gaznak. 24-25 fps-t viszi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.