Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) Csupingo válasza t-joco (#80500) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a potplayer egy jó, mindent megevő lejátszó. Mezei felhasználásra ideális. Ha komolyabban filmeznél, akkor kérdezz rá a házimozi topikban is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80502) #72688384 válasza t-joco (#80500) üzenetére


#72688384
törölt tag

https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases

(#80503) TechRobot válasza #72688384 (#80488) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Akkor elárulok valamit amit az enduser nem tud. A gyártók a disztriknek most úgy adnak VGA-t, hogy mellé kötelezően kell venni XY alaplapot/monitort/amit a gyártó kitalál és nem ám a budget cuccokat kell mellé vásárolni és nem kevés darabot. Minden nagyker megtelik rogyásig ezekkel az eladhatatlan cuccokkal vagyis elkezdik bukóval árulni illetve ők is csomagban esetleg tovább másik nagykernek vagy kiskernek. Ezt a bukót a VGA-ra lehet rátenni, hogy ne dőljön be a kereskedelem ezekkel. Szóval az az undorító amit a gyártó csinál nem amit a kereskedők, mert a kereskedőnek muszáj különben tönkre megy a @-ba. Szóvbal nem a kereskedőkre kell mérgesnek lenni.
Nem tudom mennyire örülnél ha egy VGA mellé kéne még venned 10 alaplapot és 5 monitort de nem olyat amit te gondolsz hanem az eladhatatlan szar fajtát. Persze gondolom annak se örülnél és mocskos szemét bolt. :C

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#80504) #72688384 válasza TechRobot (#80503) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem muszáJ videókártyát árulni.

(#80505) TechRobot válasza #72688384 (#80504) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Nem muszáj.....
De muszáj mert akkor hogyan játszanál a Super Marioval.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#80506) nrg_52 válasza #72688384 (#80504) üzenetére


nrg_52
addikt

Nyilván ez a megoldás...:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#80507) #72688384 válasza TechRobot (#80505) üzenetére


#72688384
törölt tag

hát nem is magyar shopokban vásárolt vgaval

(#80508) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy EVGA gtx 1070 FTW kártyám ami szépen ad képet is de ahogy felmegy a driver megfagy a kép és kékhalál. Találkozott már valaki ilyen hibával?

(#80509) stmondeo válasza #72688384 (#80481) üzenetére


stmondeo
csendes tag

Alaphiba volt... egyik PCIE sem működött... Új alaplappal hibátlan.

(#80510) #72688384 válasza perfegor17 (#80508) üzenetére


#72688384
törölt tag

a leirtak alapján ez bga hibának tünik.
régi laptop radeonoknál szokott ez gyakori jelenség lenni. a túlmelegedés miatt a gpu forrasztásainál pár eleneged és nem érintkezik rendesen.
ahogy felmegy a driver elkezdené igénybevenni a gpu-t de hiba és kékhalál.

legalábbis a leirtak alapján én erre tippelek elsőre.
milyen drivereket próbáltál? másik gépen is ugyanezt csinálja a kártya?
melyik kimenetre van kötve a kép?

(#80511) C4mp3r válasza perfegor17 (#80508) üzenetére


C4mp3r
addikt

haldoklo gpu egyik leggyakoribb jele. elotte milyen kartya volt a gepben? ha amd az is lehet, hogy osszeakad a driver. ki kene probalni egy masik gepben es/vagy friss windows-al ha ott is rossz, akkor sajnos a kartyanak annyi.

(#80512) name


name
kezdő

Helo lehet ez gpu probléma? Vagy mi okozza?

Vannak játékok amik tökéletesen, stabilan futnak. Vagyis a legtöbb.
Meg vannak olyanok amik nem. De a hibás játékok hasonló dolgokat csinálnak.
Egyik pillanatról a másikra már a desktopon vagyok, semmi hiba üzenet. Általában fél óra-1 óra után.
Windows eseménynaplóban azt írja hogy az
nvlddmkm leállt aztán sikeresen helyreállt. Kb 3 mp-el a leállás előtt, aztán pontosan a leállás pillanatában is ír valamilyen hibát.

Amik hibátlanul futnak, ugyanúgy leterhelik a kártyát, de ha 5 óráig futtatom, akkor sincs semmi baja.
Játék hiba okozhat ilyet? Mind2 játék ami ezt csinálja unreal engine-es.

Evga gtx 1060 6gb a kártya.

(#80513) perfegor17 válasza #72688384 (#80510) üzenetére


perfegor17
senior tag

Minden gépben ez a hiba. eddig 3 gépben járt.van kép de ahogy megkapja a driver lefagy és nincs kép.

(#80514) #72688384 válasza perfegor17 (#80513) üzenetére


#72688384
törölt tag

akkor az lesz valszeg amit irtam.
irj neki: [link] és kérdezd meg

(#80515) #72688384


#72688384
törölt tag

elég érdekes dologgal talákoztam, gondoltam megosztom veletek.
adott egy 2017-es RBS laptop ami az utóbbi 1 évben kb nem volt használva (az 1-2 havonta elő lett véve windows frissitésiteni)

anno azért cseréltem le mert zavaró volt éjjel hogy hangosan tekeri a ventit amikor turboboostol, ha pedig kikapcsoltam a turbót akkor csak 1,8ghz-en ment ami böngészésen kivül másra nem igazán elég.

most a folyamatos áramingazodások miatt ideiglenesen visszaköltöztünk laptopokra hogy ne haljanak meg a komponensek az asztali gépekben igy elővettem az RBS-t, lefrissitettem a windowst, a drivereket, bekapcsoltam a turbót a biosban és rádugtam a monitort hdmi porton keresztül.

az első furcsa dolog az volt hogy amikor bármi hang jött a rendszerből (pl usb eltávolitás hang vagy bármi) abban a pillanatban elkezdett vibrálni a kép és el is ment 1-2 mp-re aztán visszajött illetve ilyne szines artifactok jelentek meg a képernyőn random helyeken.

nem olyanra gondolok mint amikor vram-os hibakockák és nem is olyanra mint amikor gpu haldoklik és szines csikok jelennek meg.
olyan volt mintha tévén amikor nincs adás és megy a hangyafoci, annak az "animációját" vennéd alapul csak szinesben és az opacitit letekernéd 10%-ra.
nagyon pici, kb ilyen pixel méretü artifactok össze vissza és csak akkor látod ha konkrétan keresed a fekete képernyőn.

először arra gondoltam hogy a kábel lehet a gond, kikapcsoltam a gépet, lehúztam a kábelt, picit kiegyenesitettem, aztán vissza és bekapcsoltam.
a hang hatására elmenő kép jelensége megszünt viszont az artifactok maradtak.

következő lépésben átraktam a párom képernyőjére a laptopot és ott is ugyanúgy jelentkeznek az artifactok.

a laptopan egy sima hd630 van, nincs benne dedikált vga.

jelenleg 100mV-al alul van feszelve a cpu és az igpu is, azóta nem vettem észre az artifactokat.

viszont a másik érdekes dolog hogy most hogy szeretném h turboboostoljon mert szeretnék játszani valamivel, most a világért nem akarja pörgetni maxon a turbót és folyamatosan power throttlingol. alapból ilyen 3,2ghz körül kéne maxolnia mielőtt thermal throttlingol de ennek ellenére ilyen 2,3ghz-en ketyeg huzamosabban.

amikor elinditok egy aida vagy cpuz stress testet akkor pár mp-ig felugrik max órajelre és a hőmérséklet is 90 fokra aztán visszamegy 70%-ra és 2,3ghz-re.

van ötletetek hogy mi a rák lehet ez?

(#80516) Csupingo válasza #72688384 (#80515) üzenetére


Csupingo
veterán

Más is jelzett hasonló hibát a win10 topikban, talán valami új frissítés okozza.

Az alacsony órajel nem túlmelegedés miatt van?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80517) #72688384 válasza Csupingo (#80516) üzenetére


#72688384
törölt tag

kizárt. legutóbb simán turboboostolt és a ventillátor is müködik rendesen. amikor elinditom a stress tesztet akkor pár mp-ig maxon hajtja a procit aztán visszavesz magától.
nyilván az összes power beállitásnál max performance van állitva és a töltőjét sem cseréltem.
ennek ellenére intel XTU-ban power throttlingot ir.

egyébként ahogy mondtam nem volt használva és legutóbb TG kyronauttal lett újrapasztázva és jó hőmérsékleti értékeket produkált. (idle-ben most is, ilyen 38 fok)

[ Szerkesztve ]

(#80518) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok,

adott egy Zotac gt240 [link] szeretném, ha buta lenne mint a faék és keveset fogyasztana.

A gép NAS-ként működik, semmi szükség VGA-ra de a gép nem tölt be vga nélkül.

Van valami mód arra, hogy tuning helyett lebutítsam, ezzel fogyasztás csökkenést elérve ?
Bónusz lenne ha a ventit is lehúzhatnám róla ha már úgy sem melegszik...

[ Szerkesztve ]

(#80519) #72688384 válasza Freddy TNT (#80518) üzenetére


#72688384
törölt tag

undervolting.

(#80520) Freddy TNT válasza #72688384 (#80519) üzenetére


Freddy TNT
őstag

remek, de mivel és mennyit ? :U

(#80521) #72688384 válasza Freddy TNT (#80520) üzenetére


#72688384
törölt tag

msi afterburner / evga precision / zotac firestorm

a mennyi pedig szilikonlottó.
kezd mondjuk 40mV-al és 5-ös lépésekben haladj felfelé és mindegyik módositás után teszteld a stabilitást.
de amúgy youtube tele van gpu undervolting videókkal.

(#80522) Freddy TNT válasza #72688384 (#80521) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ezzel már el lehet kezdeni valamit, sosem használtam sem tuningot sem undervoltingot. :))

kössz a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#80523) t-joco válasza Csupingo (#80501) üzenetére


t-joco
tag

Teszteltem külön a tv-t, és külön a monitort is a kártyával. Ha csak a monitor van rádugva, nem tűnik fel az akadozás, ha csak a tv-t kötöm rá,akkor már észrevehetően "szaggat" a kép filmlejátszás közben. Mindegy,hogy milyen videólejátszó programot használok..
Ha ugyanezt a filmet kimásolom pendrive-ra, rádugom a tvre, és ugy játszom le,akkor semmi akadás nincs, teljesen élvezhető a kép. Ez hogy lehet? Milyen megoldás lehet erre? cseréljem le a [link] tvm? :)
Vagy marad a pendrive-ra másolás, és úgy film nézés...

[ Szerkesztve ]

(#80524) Csupingo válasza t-joco (#80523) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg kérdezd meg a srácokat, ebben a topikban is, talán össze lehet hozni a tv-vel is valami elfogadható eredményt. (Képtörés azért alapból is szokott lenni a 60 Hz-es megjelenítő és a ~24 Hz-es filmek eltéréséből adódóan.) Akár 60 Hz (fps)-s videóval is kipróbálhatod a tv-n.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80525) t-joco válasza Csupingo (#80524) üzenetére


t-joco
tag

Milyen 60 Hz fps videóra gondolsz konkrétan?
Te nem tudsz erre a "problémára" semmilyen megoldást? :)

(#80526) Csupingo válasza t-joco (#80525) üzenetére


Csupingo
veterán

Sok videót kiadnak 60fps-es változatban is, ha azzal nem akadna, akkor érdemes lenne olyan formában keresned őket. Pl. transformers. Ha jól rémlik, sok driverrel próbálkoztál már. Végső tesztnek megnézhetnéd valami jóval régebbi, de stabil driverrel is: 19.2.2 vagy 19.9.2-vel. Vagy csinálj alapos DDU-s driver törlést, aztán mehet fel újabb is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80527) t-joco válasza Csupingo (#80526) üzenetére


t-joco
tag

Ok,köszi a tippet.
Másik topikba azt írták,hogy túl hosszú a HDMI kábel (7,5m) , attól szaggat...

(#80528) Csupingo válasza t-joco (#80527) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, bár fhd-n a 10-12 méter se szokott gondot jelenteni, persze erősen függ a kábel minőségétől is.
Természetesen ez az ötlet is megér egy próbát. Akár a dp-hdmi monitor kábel is jó lehet, ha nincs rövid hdmi.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80529) Tepsifüles válasza Freddy TNT (#80522) üzenetére


Tepsifüles
tag

Mondjuk kiszámolva MAXIMÁLIS 69W teljesítményfelvétel mellett (ami ugye sosem lesz meg) naponta a konfigod 80 kemény forintot fog plusszban fogyasztani...

Sabee

(#80530) #72688384 válasza Tepsifüles (#80529) üzenetére


#72688384
törölt tag

az évi 30k

(#80531) Tepsifüles válasza #72688384 (#80530) üzenetére


Tepsifüles
tag

A 69 MAXIMUM TDP sosem lenne kihajtva egy NASban. Szerintem ennek kb negyede menne el.. oké, hogy az is pénz, de ha egy feszültség ingadozás miatt már nem tudja felvenni a megfelelő mennyiségű áramot, akkor nem indul/működik a rendszere, vagy ha áramkimaradás miatt újra kell indítani, stb... a 30 az tényleg "jó pénz" lenne, de ebben az esetben szerintem a töredékét spórolja azzal, hogy kockáztat a feszkóállítással. Azt is nézni kell ilyen esetben (szerintem), hogy mennyi időt töltök azzal, hogy belőjjem/ÚJRA beállítsam az egészet... az is pénz :)

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#80532) #72688384 válasza Tepsifüles (#80531) üzenetére


#72688384
törölt tag

nincs kockázat undervoltingnál.

(#80533) Csupingo válasza Tepsifüles (#80529) üzenetére


Csupingo
veterán

Egy kicsit modernebb kártya, pl. a gtx 1050 8W környékén fogyaszt idle-ben. Ez elvileg még lejjebb is mehet kikapcsolt monitorral, monitor nélkül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80534) F e Z o válasza #72688384 (#80532) üzenetére


F e Z o
veterán

De minden undervoltolni, ha 2D-ben úgyis visszaveszi az órajelet a kártya?

H2O über alles!

(#80535) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Van egy 5600G procim aminek az IGP-jével nekem érdekes problémáim vannak dupla monitorral: Általában terhelés, de van hogy sima böngészés közben is a másodlagos monitor vibrál, villog, fehér hátteres hangyafocit tol. Direkt megnéztem, és tuti nem a monitorral van probléma, mivel másik tv-vel illetve monitorral is csinálja ezt, másik hdmi kábellel.

Szóval lehetséges azt megcsinálni, hogy a két monitorom képe egy random GPU-ról megy, viszont ha esetleg játszanék valamivel, azt az IGP-ről teszem meg? :)

(#80536) xrvman válasza gidalight (#80484) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen!

(#80537) starius


starius
tag

Sziasztok, vettem apron egy 1080at, és nem ad képet amikor beindítom. XFX TS 550W tápom van Ryzen 5 2600 procival. Lehet hogy kevés hozzá a táp, vagy átvertek?

(#80538) #72688384 válasza starius (#80537) üzenetére


#72688384
törölt tag

linkeld be a hirdetést

(#80539) starius válasza #72688384 (#80538) üzenetére


starius
tag

https://hardverapro.hu/apro/zotac_gtx1080_amp/hsz_1-200.html

(#80540) starius válasza starius (#80539) üzenetére


starius
tag

Tárgytalan , megjavult valamitől, igazából nem tudom az okát de lényeg h működik :D

(#80541) TechRobot válasza starius (#80540) üzenetére


TechRobot
aktív tag

öngyógyító ez a legjobb :D

Dikk egy százas...

(#80542) #72688384 válasza starius (#80540) üzenetére


#72688384
törölt tag

szerintem csak rossz helyre küldte ki a képet és az volt a gond, egyébként jó kis kártya, nekem is ilyenem van.

[ Szerkesztve ]

(#80543) m.lala


m.lala
aktív tag

Srácok most már szeretnék a végére járni egy hibának, mert a baromira idegesít.

Nagyon ritkán de előfordul, hogy a gép 1 pillanatra kifagy, döntően win alatt, ritkán játék alatt, az egér megáll, ventik zugnak látszolag semmi gond, majd a monitor konkrétan lekapcsol és hiába kapcsolom be kézzel nem jön be kép és csak újraindítás segít, ez lehet vga hiba?

Egyébként minden alkatrészen garancia, jó tápom van, pici adalék, vettem egy acer monitort ami 165hz-et is tud. Namost ha felrakom 165 re a kép csikos, így perpill 120-on van. displayport kábellel használom.

Mivel nincs másik kártya, a hiba pedig random, érdeklődnék, hogy szűrjem ki a vga-t, ami egyébként egy rx 570, köszönöm. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#80544) C4mp3r válasza m.lala (#80543) üzenetére


C4mp3r
addikt

Event viewerben nezd meg, hogy milyen bejegyzes szuletik ilyenkor. Altalaban lesz valami error

(#80545) TechRobot válasza m.lala (#80543) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Azért 165ön se kéne csíkosnak lennie a képnek az sem teljesen normális.

Dikk egy százas...

(#80546) m.lala válasza C4mp3r (#80544) üzenetére


m.lala
aktív tag

Most sikeresen előcsaltam a hibát, de ennyi:
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Indítás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker, APPID:
Nem érhető el, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Ezt találtam a rendszer naplózásban.

Sikeresen lefagyasztottam azzal, hogy 144 hzre átlőttem a monitort.

#80545TechRobot- 165 hz-en fekete alapon enyhén csikoz, de fehér alapon konkrétan villog a monitor mint az őrült....

Oázisnál esküdtek hogy letesztelték 165 hzen dp kábellel, hiszek nekik de nem vagyok beljebb.
Leszükiteném a kört vga vagy monitorra, de mivel lefagy a gép erősen kétlem, hogy a monitor tud ilyet csinálni. :F

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#80547) Mrender


Mrender
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy játék alatt a frametime felugrik 400-500 ms-re, a cpu és gpu kihasználtság 30/60% Tarkov alatt. Eddig nem jelentkezett ez a probléma, annyi változás történt, hogy vettem egy új monitort(LG 24MP59G-P) amit freesync-kel használom.
A gép:
r5 2600
gtx 1660
2x8gb
és a tarkov ssd-n van.
A választ előre is köszönöm.

(#80548) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Adott egy alaplap procival memóriával:
JW-790GX-EXTREME

Szerintetek menne benne egy új VgA kártya? Pl 5700XT vagy 3080.
?

Beleraktam és nincs kép.
Alaplapi integráltról megy a gép.
Amint belerakom a kártyát sehol semmi....:(
Ötlet?

Köszi.

(#80549) ElektrikusDE válasza Winchester95 (#80548) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nem fog működni! (mivel az alaplap nem UEFI-s )

Ui:

Én ilyen új és drága kártyákat még közelébe sem vinnék! :(

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#80550) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy Radeon PCI-E vga kártyám, egyszer csak elkezdte nem érzékeli a monitor felbontásait. Linux/Windowson is csak alacsony 1024/768 felbontást lehet választani (ráadásul 16/9 es wide monitor). Szerencsére a az integrált VGA még jó.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.