Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) Csupingo válasza zoltanz (#80550) üzenetére


Csupingo
veterán

Haláluk előtt szoktak ilyet csinálni. Talán a driver nem települt, vagy már nem indul, azért van csak ilyen alacsony felbontás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80552) Winchester95 válasza ElektrikusDE (#80549) üzenetére


Winchester95
őstag

Megnéztem, jnW feliratig eljut utána semmi.... áll a kép...

Tehát akkor uefis lap tudja vinni csak az új kártyákat.

(#80553) Zlin50


Zlin50
senior tag

Üdv!

Egy pwm-es hűtőventilátor aminek azonos a feszültsége a gyári vga ventijével alkalmas lehet arra hogy a gyári helyett használjam? A gyári hangjából már elegem van, de nagyon.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#80554) #72688384 válasza Zlin50 (#80553) üzenetére


#72688384
törölt tag

igen

(#80555) Morris


Morris
veterán

Hali!

A resolution scale-re tudtok valahol egy jó leírást hogy valójában mire is jó? Vagy esetleg el tudja magyarázni nekem valaki?

(#80556) C4mp3r válasza Morris (#80555) üzenetére


C4mp3r
addikt

a jatek motorja magasabb/alacsonyabb felbontasban renderel, mint a monitorod nativja. pl 1080p-s monitornal a 2-es res scale 4k-ban rendereli a jatekot es azt skalazza le. kepminoseg sokkal jobb lesz, kb. mint egy aa. ennek megfeleloen sok kraftot is igenyel.

(#80557) Morris válasza C4mp3r (#80556) üzenetére


Morris
veterán

És hogy lesz szebb ha a felbontás adott esetben nem változik. Tehát ugyanúgy 1080p marad mert ugye a monitor nem tud nagyobbat. :F

[ Szerkesztve ]

(#80558) C4mp3r válasza Morris (#80557) üzenetére


C4mp3r
addikt

a monitorod felbontasa nem valtozik de a jatek motorja 4k-ban rendereli a jatekot es aztan leskalazza, tehat igy tobb reszlet fog latszodni, elesebb lesz a kep a full hd monitoron is. probald ki pl. red dead redemption 2-ben sima 1080p-n okadekul neznek ki a fak, novenyek a taa miatt, de ha felkuldod 1.5/2-re a res scale-t, maris jo lesz

(#80559) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok.
Az egy ventis RTX2060 kátyák miben különböznek a 2-3 ventis társaiktól? Csak hűtés szempontjából vagy van valami teljesítménybeli eltérés is? Gyengébben teljesítenek játékokban? Pl ezek: GIGABYTE RTX 2060 MINI ITX OC vagy EVGA RTX 2060 SC

(#80560) dobolan válasza Puro (#80559) üzenetére


dobolan
senior tag

A gyengébb hűtés miatt vszínű gyengébb boost teljesítmény + zajosabb.

(#80561) Morris válasza C4mp3r (#80558) üzenetére


Morris
veterán

Kipróbáltam és tényleg szebb, de valahogy akkor sem értem teljesen. 1080p-be miért nem részletgazdag? Miért nem lehet alapból így megjeleníteni a tartalmat? Vagy ez egy új feature?

(#80562) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Lenovo P53 HDMI-n TV-re kötve az Nvidia Quadro kártyát használja, és laggol némileg a kép. :U :Y :F
Hogyan tudnám beállítani, hogy TV-re kötve maradjon integrált Intel GPU használatánál?
Egyes appokra be lehet állítani, de ezt nem tudom miként kellene.

Köszi.

(#80563) MasterDeeJay

980Ti megy rajta több óra extreme uningine heaven benchmark de amint elindítok egy furmarkot kb pár másodperc után fekete kép majd monitor lekapcsol a gép meg szétfagy. Nem melegszik túl, érdekes módon hűvös kártya és meglepően halk is. (60 fokig silent)
Bár a kártyát hibásként kaptam (állítólag csíkoz azaz ram hibás) de inkább tápra gyanakszom. Mekkora 12v-os ág kell ennek? (most egy fos hkc 550w-osal próbáltam 24A 12v-on)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80564) F e Z o válasza MasterDeeJay (#80563) üzenetére


F e Z o
veterán

12V-os ágon 300W leadására képes táppal hajtasz konfigot? 980Ti TDP-je 250W, s csodálkozol, hogy lekapcsol a géped, csodálkozom a tápos még nem füstölt le.

H2O über alles!

(#80565) MasterDeeJay válasza F e Z o (#80564) üzenetére

Ezzel szoktam tesztelni x99 konfigokat. :DDD csak procitesztekhez elég szokott lenni. Volt rajta 18 magos (2686v3 3.5ghz all core) is 128gb rammal több óra prime95 ment rajta. Bár esélyes hogy tényleg többet eszik egy vga mint egy nagyobb sokmagos proci.
Most amúgy nem volt más és kissé gyász a tesztkonfigom (hibás asus p5qc, 3gb ram, P4 3,2ghz)
Nem kapcsolt le, csak fekete a kép de pörög minden.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80566) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok!

Megosztom itt is, hátha...

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni a következő problémával, ami sztem elsősorban W10-Nvidia driver ütközés.
Legfrisebb W10, GTX 970 a legfrisebb driverrel.
Tavaly ősszel jött vmi update, ami után az egész rendszer akani kezdett. Pattogó hang, megálló videók/YT/appok stb. Win 10 reinstall, full üres rendszeren ugyanez. Régebbi (tavalyi nvidia driver ) ugyanez. Furmark, vga ram teszt hibátlanul fut. Ha kiveszem a kártyát a gépből a rendszer tökéletesen működik. Alaplapi audio/igpu letiltva .
Sajnos más gépben még nem tudtam kipróbálni.
Ebben a fórumban próbáltunk még segítséget kérni. de itt is szétteszik az emberek a kezüket.
Ha esetleg vkinek volt már hasonló vagy látott már ilyet és sikerült megoldani. várom a javaslatokat.

# ANTAL Tuning #

(#80567) F e Z o válasza MasterDeeJay (#80565) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerezz be egy normális tápot, még ha használt is.... 600-as EVGA-t vettem itt aprón 10k-ért nem is oly rég tartalékba.

H2O über alles!

(#80568) jokeph válasza MasterDeeJay (#80563) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hááát... minimum egy Corsair VX450 felépítésű újabb táp (12Volton képes közel 400W-ra), 550W-os kiadásban ajánlott a sikeres használathoz. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80569) MasterDeeJay válasza F e Z o (#80567) üzenetére

Pont volt egy a helyi boltban. A HKC-t meg belerakom valami retró gépbe.

Bízom benne hogy ezzel már mennek a tesztek.

Amúgy mi a legmegbízhatóbb videó kártya teszt?
Azt tudom hogy a furmark fölöslegesen sok a kártyáknak, valami olyasmi kellene ami kimaxolja a vram-ot és a gpu-t. Uningine Heaven az kevés gondolom.
De nem kell nekem semmi látványos, elég lenne ha valami cuda/opencl vagy akármi megdolgoztatná a kártyát és végignézné a ramot rajta aztán kiírná hogy igen ez jó ez nem jó stb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80570) F e Z o válasza MasterDeeJay (#80569) üzenetére


F e Z o
veterán

Superposition 4k mehet neki...

mod.: Olyan progiról nem tudom, ami megmondja melyik ram a hibás..

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#80571) MasterDeeJay válasza F e Z o (#80570) üzenetére

Köszi, kipróbálom majd azzal meg az új táppal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80572) Scarletiel válasza MasterDeeJay (#80571) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem én, hogy teszt konfig, meg csak arra kell, hogy megnézze az ember minden működik-e, de számomra (nem csak ennél de kb minden hasonló képnél) a hidegrázás élménye kerülget mikor egy ilyet meglátok, ahol kábelek ide-oda hányva, asztalra lebacva az egész, full rendezetlen környezetben megy a mókányolás. Tudom nem részem beleszólni mégis megtettem, de én ha tesztelnék is valamit, lenne egy tesztpad hozzá illetve ha az nem is de normálisan kialakítanám a helyet mindennek, mert ennyi erővel a WC mellé a kőre leülve is csinálhatnám a tesztelést. :B :( Ismétlem, nem ellened irányul az irományom, ugyanígy vonatkozik azokra is akik egy poros lepukkant kitördösött asztalon egy letört karfájú, lyukas kárpitos székkel, full kuplerájba tartják "nagy becsben" számítógépeiket. :R

(#80573) pandras83 válasza Scarletiel (#80572) üzenetére


pandras83
senior tag

Majd csinál a kedvedért egy olyan képet is, ahol vigyázban áll a frissen vasalt terítő mellett. Tisztelegve. Az irántad érzett áhítattal a lelkében és egy kicsurranó könnycseppel a szemében. Mert te nem féltél megmondani!

Cyberfuck Patchrunner

(#80574) MasterDeeJay válasza Scarletiel (#80572) üzenetére

Külön van szobám amiben hegyekben állnak a hardverek. A rendes működő tesztkonfigom meg be lett fogva chia bányászatra már elég régóta (kínai X99 lap, xeon 2643v3, cooler master 500w táp, 16gb ram stb...)
Maga a fő konfigom az valamivel rendezettebb. (képen Star Citizenhez van dupla joy, amúgy azokat el szoktam rakni) Nem nagyon érdekel amúgy hogyan néz ki a gépem, pont ezért van egy sima ezer éves kukázott gépházban, meg a joy-ok és bill is kukázott. Funkcionalitás mindenek felett, mechanikus bill igaz ami 30 éves, a joy-ok is 15-20 évesek, a gépház 15 éves, a bele persze újabb (lásd adatlapom).

Btw most tanulgatom a vram forrasztgatást is, persze még csak alacsony szinten retró kártyákkal.


Elég sokat járok lomizni meg szedem össze a kuka mellől a hardvereket és bizony nem éppen a legjobb állapotú cuccok kerülnek kidobásra.
Képzeld azt amikor ott van előtted több tonna elektronikai hulladék, benne vegyesen 286 tól pentium4 ig komplett konfigok és már az sem érdekel ha egy ritkább darab eléd kerül akkor már nem fogsz nagy becsben tartani semmilyen hardvert. Meg mondjuk egy 10 éve C64-ek hegyekben és csak dobálom be őket a konténerbe. Na ezt meg ne tudják a retrósok mert fellógatnak.Még egy időben lőtéren céltáblának is használtam őket.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80575) Scarletiel válasza pandras83 (#80573) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Mint mondtam nem megbántani akartam senki lelkivilágát, csak nem értem miért jó kuplerájban élni, dolgozni, játszani, bárakármit csinálni. Nem kell nekem, hogy az általad leírtakat megtegye, ahogy mondtam nyilván nem az én reszortom beleszólni ki, hogyan él, pusztán csak elborzaszt, mert szeretem a rendezett dolgokat. Ugyanez igaz arra is mikor konzolos csoportban valaki linkeli a képet a setup-járól és mintha rálapátoltam volna 6kg földet egy szeméttelep közepén. Nyilván a másik véglet mikor mindenki flexel a milliós setupokkal. Nem akarok nagyon off lenni, így is az voltam már. Elnézést ha megsértettem valakiket, de számomra ez akkor is :W :W kategória.

#80574

Így már látom ez már valamivel rendezettebb. Nem lehordani akartalak csak sosem értettem meg a fentebb leírt dolgokat. Az, hogy valami hány éves mennyi pénzbe került az csak egy részletkérdés, lehet valami 1000 éves és 1 ft, csak legyen meg a helye és legyen rendezett.
:R :R

Én ennyiben is hagynám, bocs még egyszer az offért meg ha bántottam valakiket. :R

(#80576) MasterDeeJay válasza Scarletiel (#80575) üzenetére

Én inkább barkácsolós vagyok, szóval átlagos asztali gép szóba sem jöhet nálam. A gépem is specifikáció szerint boltból igen drága lenne újonnan valójában meg egyáltalán nem volt drága. Pl 23eft volt a 20 magos proci aliról, ramok darabja ~15eft azaz van 6db 32gb-os a gépben ami lehet túlzás de ramdisknek és virtualizálni dolgokat elkél annyi. Alaplap drága volt 75eft, de ez a platform alapból elég drága. Videókártya ami benne van most Radeon Pro Duo az 140eft egy kártyás módban jelen beállításokkal kb GTX1060-1070, két gpu módban pedig 1080-2080 szint. Nyers számítási erőben ha arra használnám akkor nyilván elég erős mezőnybe tartozik. Igazából a legjobb benne hogy nagyon halk.
A 980Ti-t kaptam ingyen mert állítólag rossz (memória hibásként de majd kiderül). (bár a mai horror vga árakat nézve még hibásan is el lehetne adni 30-40eft-ért, jónak meg 120? körül ami azért erős tekintve hogy milyen régi kártya és ahogy olvasgattam utána hullot rendesen bár az tény hogy a csúcskártyák jobban hullanak.)
Ha jó lesz a 980Ti azért elgondolkodok a videókártya cserén mármint hogy a Pro Duo-t lecserélném erre a GTX-re mert ahogy néztem a teszteket a GTX gyorsabb és a teszt alatt ahogy hallottam nem mondható hangosnak. Alapból a nagy gépemet nem szoktam megbontani, akár mekkora barkácsoló vagyok mert ha gyorsan kell valami róla akkor ne az legyen hogy éppen egy félig döglött kártya van benne. (amúgy abba Superflower platinum 750w-es van)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80577) Daveron


Daveron
újonc

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy vettem egy dupla ventis Biostar VA5615RF41 Radeon RX 560 4 GB GDDR5 128bit videokártyát
és amikor játékra próbálom használni, egy idő után ( változó hogy mennyi idő múltán ) egyszer csak zöldre, vagy feketére,barnásra vagy épp szürkésre vált a képernyő, zúgó hanggal társítva. Ezt úgy tudom csak megszüntetni ha újra indítom a power gombbal a gépet.
Ez úgy is előjön ha játék közben csak ilyen 55℃-on van a kártya hőmérséklete. Nem tudom hogy a gyengébb alkatrészek miatt van ez, vagy valami más oka van. A régi videokártyával ( ASUS Radeon R7 250 OC 2GB DDR3 128bit ) nem volt ilyen probléma,próbáltam már legrfrisebb és régebbi drivereket használva is,de semmi változás,már új windowst is telepítettem hátha. Válaszokat előre is köszönöm! :)
[kép] [kép] [kép] [kép]
Itt a leírás:
Alaplap : Foxconn P55M01
Ramok : 3x2 gb DDR3-as 1333MHz
Processzor : Intel Core i5-750 2.66GHz
Tápegység : Seasonic G12 GC 750W [80+ Gold]
Videokártya: Biostar Radeon RX 560 4 GB GDDR5 128bit

Battlefront 2 esetében ha lehúzom a resolution scale-t úgy 60-ra és lowon játszom,akkor nincs ilyen baj,de ha fentebb húzom a scalet akkor már előfordul a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#80578) pandras83 válasza Daveron (#80577) üzenetére


pandras83
senior tag

Felmerülő kérdések: Próbáltad másik gépben a kártyát? A színváltakozós hiba könnyen lehet hibás vram a kártyán, ezért lenne fontos az utóbbi kérdést tisztázni. Az alaplapi bios a legutolsó, amit kiadtak a laphoz? Lehet valamit tudni a kártya előéletéről? Nem ugrál gpu és/vagy a vram freki összevissza játék közben?

offos megjegyzés: a sw bf2 szereti a sok ramot, nem elégszik meg 6 gb-al, ez sokaknál probléma volt

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#80579) pecccccccca válasza MasterDeeJay (#80574) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Én valahol azért picit morgok, hogy miért nem ilyen mindenki?
Tisztelem azokat akik a szarból is várat építenek! Bocsánat a kifejezésért. :)
A munkám miatt nekem is sokszor kell improvizálnom és azzal "főznöm" ami van...
A világban sem lenne annyi szemét, ha a funkcionalitás előrébb lenne az embereknél mint a divat meg a trendiség.. :)
Persze nem lehet megváltoztatni mindenkit és nagyon nem is vállalná be senki ezt a hálátlan szerepet, hogy megváltsa a világot...
De egy kis odafigyeléssel és nem évenkénti esetleg két évenkénti hardver/ elektronikai eszköz cseréjével sokkal élhetőbb lenne a világ.. :)

Humorban nincs helye tréfának!

(#80580) jokeph válasza pecccccccca (#80579) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Épp egy ilyen VGA-t vallatok:
Asus AGP-V3800M/32M. :D

És ez még mindig működik, és az a pici venti se zörög/hangos. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80581) MasterDeeJay válasza F e Z o (#80570) üzenetére

Superposition elindul szépen erős cicergő hang a táp felöl aztán lekapcsol a gép. :((( Ugyanez heaven benchmarkkal is ami a hkcvel ment....
Visszaraktam a régi hkc tápot azzal meg megy a heaven egy órát is de a superposition kifagy.
Beszrok, szarabb az evga táp mint a noname?

Fene se érti már. Totál új táp.
Berakom a nagy gépbe most már a kártyát. Az nem létezik hogy az új táp is rossz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80582) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#80581) üzenetére

Oké a kártya lesz zárlatos, super flower 750w-ossal is lekapcsol a gép.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80583) jokeph válasza MasterDeeJay (#80582) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kár érte. :(
Megérne egy alapos átnézést, még csak félig dög. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80584) MasterDeeJay válasza jokeph (#80583) üzenetére

Noname táppal dx11-es lighos játékok mennek rajta, csak az dögleszti meg ami erősebb.
Keresek valakit aki ért hozzá. Nem gpu baja lesz sztem hanem valami táprész.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80585) szucs54


szucs54
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nem boldogulok egy Gigabyte NVIDIA GeForce GT 710 (GV-N710D5SL-2GL) kártyával.

A konfig a következő: (nem egy erőmű, de nem játék a cél)

Alaplap: ASUS PRIME-A320M-A
Proci: AMD Ryzen 5 1600 AF
Ram: G.SKILL Ripjaws V 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-8GVKB
SSD: Western Digital Green 2.5 240GB SATA3 (WDS240G2G0A)
Táp: XFX XT 400W
és a már fent említett videókártya.
Minden alkatrész vadi új. (a táp pár éve megvan nem volt használva)

A hiba a következő:

Windows 7 alatt először semmi hibát nem lehet tapasztalni, de amit elindítok egy youtube videót, mindegy milyen felbontáson, olyan képhiba tapasztalható mint játék közben, ha nincs minden rendesen beállítva (Screen tearing). Ez megfigyelhető VLC-ben is.
Ez a hiba fenn áll DVI és HDMI porton is.
Azért gondolom, hogy ez driver vagy beállítási probléma lesz, (lehet, hogy rosszul gondolom) mert amikor már más ötletem nem volt feltettem a kubuntu 20.10 és ott ez a hiba nem volt tapasztalható.

Természetesen az alaplap és GPU driverek mind fel lettek telepítve, mind a lehető legfrissebb a gyártó oldaláról.
Próbáltam állítgatni a G-Sync, Vertical Sync -et, a windows-ban a képernyőfrissítést is beállítottam a monitoromnak megfelelően, de a hiba megmaradt. A windows-t és a drivereket is többször nulláról újraraktam, de nem segített.

Válaszokat, segítségeket előre is köszönöm.

(#80586) jokeph válasza szucs54 (#80585) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Nem mindig a legújabb driver a legjobb, szerintem nyugodtan próbálj ki W7 alatt egy párral előbbit. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80587) Daveron válasza pandras83 (#80578) üzenetére


Daveron
újonc

Nem próbáltam, a többiek nem szeretik ha szét túrom a gépeiket.
..xD
A bios az fogalmam sincs, ennek az alaplapnak még az a kék, cmos van.
A kártya nem használt, újan lett véve.

Dauntless, Dying Light és Haunt Chaser esetében is ezt csinálja, Phasmophobiával is, de ott csak egy pillanatra előjön ilyen zöld vastag csík vízszintesen. Ilyen van a többi játéknál is az összeomlások előtt közvetlen.
( Dauntlessnél is ha le húzom a resolution scalet és lowon játszok ,akkor nincs baj. AC Originnel is ez volt )

GPU az ugrál úgy is ha nem fut játék.

[ Szerkesztve ]

(#80588) szucs54 válasza jokeph (#80586) üzenetére


szucs54
csendes tag

Üdv!
Köszi a tippet, de ezt már csak nem írtam bele, így is elég hosszúra sikerült az irományom. :)
Raktam fel régebbit, még azt is amit lemezen adtak mellé, de ugyan úgy megmaradt a hiba.

(#80589) pandras83 válasza Daveron (#80587) üzenetére


pandras83
senior tag

Továbbra is az lenne az első és legfontosabb, hogy berakd egy másik lapba, ami szerintem nem nagy mutatvány. Ha ott minden baba terhelés alatt, akkor ellenőrizd a jelenlegi Foxconn lapodon a bios verziószámát. Kicsi az esély rá, hogy egy biosfrissítés megoldja, de meg kell próbálni. Ha egy másik gépben is színesen csíkoz a kártya, akkor gariba vissza kell küldeni, a vram hiba nem szokott megoldódni magától, idővel egyre rosszabb lesz, aztán kampec.

"A bios az fogalmam sincs, ennek az alaplapnak még az a kék, cmos van." ez így nagyon kevés, ha nem mered vagy nem tudod ellenőrizni és updatelni a biost, akkor kérj segítséget a környezetedből.

egyéb tanács: ha gpu drivert cserélgetsz, akkor takaríts DDU-val a csere előtt.

Cyberfuck Patchrunner

(#80590) Daveron válasza pandras83 (#80589) üzenetére


Daveron
újonc

Tudom hogy nem nagy mutatvány, csak nem szeretek vitatkozni, ha meg szétszedem a gépüket,meg drivert cserélgetek stb akkor abból ugatás van.

Futtattam egy Dead Pixel-t,azt írták rá hogy ha vram a hibás akkor ott kibukik. De nem jelentek meg színes pöttyök.

Bios azt írja Aspire M5810 és P01-A3 a verzió.

(#80591) Scarletiel válasza Daveron (#80577) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Esetleg még azt érdemes megpróbálni, hogy AMD esetén nem telepíted csak a drivereket. Semmi suit, semmi control center csak a driverek tisztán. Ezt a telepítőben ki tudod választani. Sok esetben amíg volt az RX 5500Xt-m ez megoldotta a Wattman szórakozásokat, kék képernyőt, fekete képernyőt. Ellenben semmit nem tudsz állítani benne, de legalább ment vele a játék.

(#80592) pandras83 válasza Daveron (#80590) üzenetére


pandras83
senior tag

Sajna nincs mese, próba nélkül abban sem lehetsz biztos, hogy melyik alkatrész a ludas.

Lazán kapcsolódik a sztorim: 2015-ben vettem egy R7 260X-et és beleraktam egy 2008-as trágya amd am2-es lapba. Tápcsere és bios update után sem adott képett. Miután visszavittem a kártyát, tesztelték és minden ok volt vele az üzletben. Nyilván nem ez a szakkifejezés rá és sok mindent is jelenthet, de "generációs szakadék" is lehetett a két eszköz között. Fun fact: Ugyanebben az öreg, basic lapban működött utána egy GTX 650ti, ami kb egy generáció volt az R7-es kártyával. Ugyan egyik mondatommal ütöm a másikat, de attól még valós jelenség is lehetett, sose mentem utána, hogy tényekkel igazoljam ezt. Nálad a két komponens között ez a korkülönbség cirka 8 év és még most sem tudjuk, hogy mi van azzal a biossal. Mármint az tök ok, hogy megnézted a verziószámot.
Ha megvan rá a keret, hogy szervizbe vidd, akkor hajrá. Kifogytam az ötletekből.

Cyberfuck Patchrunner

(#80593) MasterDeeJay válasza pandras83 (#80592) üzenetére

Nekem is volt pár ilyen megmagyarázhatatlan inkompatibilitás*. Mire rájöttem hogy bizony a pcie fel és le kompatibilitás csak mese, ugyan így régi gépek biosa nem egyformán kezelik a 4gb-osnál nagyobb kártyákat.
*pl 750ti nem ment abban a lapban amiben meg GTX970-es igen de maga a kártya teljesen hibátlan volt.
Ha mélyebben érdekel a téma akkor intelnél van egy rakás doksi pcie errata néven, mert iszonyat sok bug van elrejte a hardverekbe csak éppen ilyen furcsa helyzetekben jön elő.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80594) pandras83 válasza Daveron (#80590) üzenetére


pandras83
senior tag

Ha minden igaz, akkor a "legfrissebb" bios a P01.B2C0 LINK.
Ránézésre újabbnak tűnik, mint a P01-A3.
A jelenlegi biosodat (már) nem listázza. De ha már ott vagy, akkor a chipset drivert is leszedheted a Drivers-ból.

Ha kicsit is bizonytalan vagy a bios update-et illetően akkor keress szakit hozzá. A fenti link csak egy tipp, felelősséget nem vállalok semmilyen következményért.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#80595) Daveron válasza pandras83 (#80592) üzenetére


Daveron
újonc

Na át tettem bátyám gépébe, az övé "kicsivel" korszerűbb az enyémnél...:D
Nos ott még a kártyához tartozó drivert sem kellett fel tennem, elindítottam a Skyrim Special Editiont, ami nálam már medium,low beállítással is összeomlást okozott. Nála nem történt ilyen probléma high beállításokkal. Szóval az ő alkatrészeivel használva nem merül fel ez a hiba.

(#80596) pandras83 válasza Daveron (#80595) üzenetére


pandras83
senior tag

Sajna ott a szakadék, vagy ahogy MasterDeeJay kolléga is említette, vagy a pcie foglalat vagy a chipset nem tudja már normálisan kezelni ezt a relative új gpu-t. Mindenesetre a bios update még így is javasolt, hátha.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#80597) Daveron válasza MasterDeeJay (#80593) üzenetére


Daveron
újonc

Igazándiból éppenséggel új gép építése közepén vagyok, csak tudni szerettem volna hogy a vadonatúj kártya-e a ludas a jelenlegi összeállítás esetében. :

- Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz
- AMD Ryzen 5 1600 6-Core 3.2GHz AM4
- ASUS PRIME B550M-K
- Seasonic G12 GC 750W [80+ Gold]

Remélem ezekkel együtt használva már nem lesz ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#80598) pandras83 válasza Daveron (#80597) üzenetére


pandras83
senior tag

a Prime B550M-K már nem fogad 1. gen Ryzen cpu-t, legalábbis a cpu support list nem hozza.

Cyberfuck Patchrunner

(#80599) pecccccccca válasza pandras83 (#80598) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Egy két B550-es lapban elketyeg az 1600-as. Bár az igaz, hogy erre nem lehet alapozni. Szóval igen! Vagy másik lap vagy újabb proci.

Humorban nincs helye tréfának!

(#80600) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan oldal ahol a kártyák fogyasztása alapján rangsorolják? Pl, beállítok 50W limitet, és mutatja mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.