Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) varmi2 válasza cigam (#80600) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bármelyik kártya tud 50W fogyasztást, csak le kell tekerni gpu-ram páros sebességét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80602) cigam válasza varmi2 (#80601) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit bővebben? No meg a táp sem combos. Vagy ez induláskor, menet közben még nem gond? "üresjáratban", amikor csak a rendszer fut, akkor mennyit fogyasztanak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80603) varmi2 válasza cigam (#80602) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rx 6700xt alapórajelen, tehát csak böngészőt használva, 10-20W

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80604) cigam válasza varmi2 (#80603) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80605) tizenketto12


tizenketto12
csendes tag

Sziasztok srácok! Szeretném a segítségeteket érni! Egy ga z97p-d3 alaplapba került egy új videókártya, egy gigabyte gtx 1060 3gb wiinforce oc, azonban nem ad jelet a monitorra, illetve ha kikapcsolom a gépet (1 gombnyomás) újra visszakapcsol. A ventik felpórögnek bekapcsolás után kb. 2 mp-ig, aztán leállnak. Próbáltam dvi átalakítóval, illetve hdmi-vel, egyik sem működik
6 pin csatlakoztatva van, led elvileg nincs rajta (?) Így nem is tudom hogy világítana-e, és volt egy bios update-em is, hátha megoldja, sajnos nem oldott meg semmit.

(#80606) Daveron válasza pecccccccca (#80599) üzenetére


Daveron
újonc

Köszi az eddigi válaszokat! :) És tudsz ajánlani olyat ami passzol hozzá és olyan elérhető áron van mint a B550M-K? Szóval olyan 23k Ft környékén mint az.

Bónusz kérdés : Mi történik hogy ha bele rakom az 1600-as procit a B550M-K-ba? Valamelyik alkatrész képes tönkre menni? Vagy el sem indul a rendszer? Vagy elindul de nem tökéletesen, azaz folyton valami hibádzik?

[ Szerkesztve ]

(#80607) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Ma délután meg akarok mindent venni ami kellhet. Volna egy Powercolor RX570 8GB kártyám. Sehol nem találtam róla információt, és tudnátok esetleg segíteni, hogy milyen vastag thermal pad kellhet hozzá? (vagy vegyek minden méretben)
Illetve a gyári ventillátor az két darab DC 12V 0.46A-on amik egy összekötő kábellel egy header-ből veszik az áramot. Ezeket ki lehet cserélni két darab ilyenre, vagy ilyenre? Vagy alaplapból kellene akkor?

Előre is megköszönném ha tudnátok segíteni! :R

(#80608) pecccccccca válasza Daveron (#80606) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nézd. AMD konfigban nem vagyok otthon. Rohadtul távol áll tőlem, csak tudom, hogy anno mikor megjelent a B550-es lap akkor egy-két példányban ment az 1600-as proci. Valami első biosokkal elindult. De erre nem kell alapozni. Vagy vegyél B450-es lapot az 1600 alá vagy, ha mindenképp B550-es lapot akarsz akkor másik procit. Ennyi a történet.

Humorban nincs helye tréfának!

(#80609) pecccccccca válasza C4mp3r (#80347) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Semmi… :B

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#80610) dobolan válasza tizenketto12 (#80605) üzenetére


dobolan
senior tag

Szia! Először próbáld meg másik gépben. Ha ott sem jó, akkor a kártya halott.

(#80611) Daveron válasza pecccccccca (#80599) üzenetére


Daveron
újonc

Akkor gondolom egy ASUS PRIME B450M-A II lapban mennie kellene a Ryzen 5 1600-nak.
Egyik oldalon azt írják hogy pont kompatibilis, a másikon meg hogy Ryzen 5 PRO a támogatott, a harmadikon meg hogy a Ryzen 5000 procik. :N

[ Szerkesztve ]

(#80612) pecccccccca válasza Daveron (#80611) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem menj át [ide] , mert itt eléggé off ez a téma. Segítenek ott is szívesen és inkább ott a helye a kérdéseidnek. :R

Humorban nincs helye tréfának!

(#80613) tizenketto12 válasza dobolan (#80610) üzenetére


tizenketto12
csendes tag

A hdmi működik, amikor kihúztam a gépből mindent, csak a táp és a hdmi-t hagytam rajta, megjelenítette a képet, betöltötte az op. Rendszert és akkor dugtam cissza mindent, most ki-bekapcs után is jó. Valamiért ha a hdmi előtt dugom be a bill-egér-netet, akkor nem ad jelet. :D egyébként egy fsp 550 tápom van, tehát elégnek kellene lennie a tápnak.

(#80614) dobolan válasza tizenketto12 (#80613) üzenetére


dobolan
senior tag

HDMI kábelt -és DP-t se- ne nagyon csatlakoztasd feszültség alatt, mert tönkreteheti a kimenetet, ha nincs szerencséd. De örülök, hogy sikerült megoldani. :C

(#80615) MasterDeeJay válasza jokeph (#80583) üzenetére

Visszavett biossal stabil lett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80616) jokeph válasza MasterDeeJay (#80615) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, ez a beszéd. :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80617) MasterDeeJay válasza jokeph (#80616) üzenetére

Esélyes hogy megfáradt valami a kártyán, mindegy ingyen volt :DDD még így lassabban is egész erős.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80618) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

A mai nap vettem és gépet és takarítás közben lettem a következőre figyelmes, hogy valami van a VGA hátoldalán. Persze szétszedtem. gépet a többi részén nem találtam ilyet, kivéve a felső porszűrőben , úgy néz ki valamivel leönötték a gépet, azt lemostam vízzel, de mivel álljak neki a VGA lemosásának.
[kép]

(#80619) -Faceless- válasza Kommy (#80618) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem vagyok szaki, de ha sokáig akarod használni akkor mihamarabb el kell vinni egy szervizbe ultrahangos tisztításra. Ha ez ilyen cukros ráépült valami akkor úgy össze fog rozsdásodni, hogy ki lehet dobni. Láttam már hasonlót.

(#80620) #85619712 válasza Kommy (#80618) üzenetére


#85619712
törölt tag

Alkohol (etanol vagy izopropil) és fogkefe kombi leviszi elvileg, ha nem akkor egy fapálcikával (pl. hurkapálcq, jégrém nyele, ceruza tompa vége) le kell kapargatni, az nem marja meg közben a nyákot.

(#80621) MasterDeeJay

Ez kb milyen videókártya szintje lehet? (Kicsit döglött a 980ti-m levett órajelekkel stabil csak és édekel most milyen szinten van)
970? 980? 1060? Rx580..? Stb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80622) Von_Swartz


Von_Swartz
újonc

Sziasztok,
Következőben szeretnék segítséget kérni.
Előfordult mostanában, hogy terhelés esetén (játék) a gépem fura halk ütemes "cicergő" (coil whine?) hangot ad ki és az adott játék kb a ciripelés ütemével szaggat. Illetve olyan is volt, hogy amikor nagyobb terhelés érte, akkor a videókártya ventilátorai elkezdtek maxon pörögni, majd egyszer csak signal lost, a monitor kikapcsolt, de a kártya pörgött tovább és ugyan minden futott, mert hallottam, de ugye monitor kikapcsolt. Csak úgy rendeződik a helyzet, ha power gombot lenyomva tartom és kikapcsolom a gépet, hogy ne kapjon a kártya áramot, aztán ha elindítom, akkor rögtön bekapcsol van kép.
Némi utána olvasást követően kipróbáltam másik táppal (Seasonic 500W 80+ gold), de ugyanúgy maradt a probléma. Futtattam egy Unigine Heavent, hogy lássam kibírja-e, de sajnos nem. Kb 10 másodperc után már kapcsol is le a kártya, addig látom, hogy az FPS ahogy fentebb írtam a cicergés ütemében ugrál. Hőmérsékleteket néztem, azok rendben vannak úgyhogy nem az lesz a baja.
Alaplap: MSI B150M Mortar
CPU: i6500
Táp: FSP Hyper 600W / Seasonic 500W 80+ gold
Kártya: Radeon RX 480 (8 pin konnektorral megy)

Szerintetek mi lehet? Lassan megy tönkre a kártya? Okozhatja ezt valami más? Meg lehet javítani magát a kártyát?
Köszi

(#80623) C4mp3r válasza MasterDeeJay (#80621) üzenetére


C4mp3r
addikt

ez alapjan kicsit 1060 szint felett. de a time spy score kevesnek tunik nekem

(#80624) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Nemsokára hozzám kerül majd egy gtx 1070-es VGA, de jelenleg a gépben rx570 van. A nagy kérdés, hogy mindeképp új windowst kell raknom, vagy van valami progi ami totál kipucolja a drivert és nem szükséges?

Előre is köszi! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#80625) jokeph válasza Csokishurka (#80624) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nekem nem kellett. :)
RX 480 után ment GTX 1070.

AMD Radeon VGA driver eltávolít még mielőtt a GTX 1070 bekerül, s jó kell legyen.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80626) Csokishurka válasza jokeph (#80625) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jah akkor még egyszerűbb mint gondoltam, ha külön progi se kell hozzá. Köszi! :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#80627) cigam válasza Csokishurka (#80626) üzenetére


cigam
félisten

Ha nagyon ragaszkodsz a külső program használatához, akkor próbáld ki a Display Driver Uninstaller-t.
Amúgy mibaja lenne egy Nvidia-nak hogy tartalmazza a az AMD meghajtót is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#80628) Csokishurka válasza cigam (#80627) üzenetére


Csokishurka
őstag

Egyszer egy ismerősömnek eladtam a régi Ati kártyám, (meg nem mondom melyik tipús volt már). Beraktuk, ATI driver fel és teljesen megzakkant. Nem indult a játék stb. Utána elepucoltuk mind a két drivert, majd az ATI fel és jó lett. Szóval szerintem össze tudnak akadni.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#80629) jokeph válasza cigam (#80627) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alapesetben semmi.
Volt hogy egyszerrre volt feldriverezve az Intel graphics HD630, az R9 380 Radeon és a GTX 1070-es nVidia, és mind ment normálisan. :D

#80628Csokishurka: persze, furcsa anomáliák mindig előfordulhatnak, sok embernél meg is volt (bár ugye nem tudjuk az egyéb körülményeket). :U
Ezért biztosabb, ha lekerül ami nem kell, még a másik feltétele előtt.
Az R9 380 Radeon és az Intel Graphics HD630 nekem most is párban fut, saját cuccával mindegyik (nem win alapdriverrel).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80630) Grave_444 válasza Csokishurka (#80624) üzenetére


Grave_444
nagyúr

DDU ajánlott először, aztán kapcsold ki a gépet és úgy tedd be az új kártyát.
Windows is fel fog telepíteni egy drivert, ami nem a legfrisebb lesz, ezért célszerű még az egész folyamat előtt innen letölteni a legújabbat. A csere után húzd ki a netet, amíg fel nem telepíted, így nem zavar be a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#80631) Csokishurka válasza Grave_444 (#80630) üzenetére


Csokishurka
őstag

Koszi mindenkinek!

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#80632) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok,
hol tudnám megnézni, hogy ennek:
R9270X-DC2T-2GD5 illetve, ennek:
GTX750Ti-PH-2GD5
a kártyának mennyi a "benchmark értéke"? Mindenhol csak 4 GB-os típusokról találtam :(
Használt karik, a lányom gépébe lenne, semmi extra felhasználás (6 éves lesz), csak szeretnék valami viszonyítási támpontot, az ár meghatározásához (ill alkudozni szeretnék).
Válaszokat előre is köszi!

Sabee

(#80633) Csupingo válasza Tepsifüles (#80632) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. itt egy régi kártyákat tartalmazó lista. Ezen az oldalon szintén teljesítmény szerint vannak rendezve a "Legacy GPU Hierarchy" cím alatt és már újabb vga-k is szerepelnek.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80634) MasterDeeJay válasza C4mp3r (#80623) üzenetére

Köszi! Így beigazolódott hogy el kell adnom. FuryX szerű kártyát váltott volna de jelen állapotában nem lett volna érezhetően gyorsabb.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80635) skytheman


skytheman
csendes tag

Sziasztok!
Nem teljesen ide való a kérdésem, de lehet itt is kapok válaszokat.
UPS vásárlás előtt állok, ezért egy fogyasztásmérőre rádugtam a PC-t és monitort.
AIDA64 és 3dmark tesztelés közben 240W fölé nem ment a fogyasztás.
AIDA64-el lefuttattam egy olyan tesztet, amiben benne volt a GPU is és egy olyat, amiben meg nem volt benne. GPU tesztelésével együtt 230-240W-ot mért, anélkül 150-160W-ot.
Létezik, hogy a GPU (GTX 1660 Ti) meghajtva 80W-ot fogyaszt?
Van más módszer a komolyabb tesztelésre?
Hasznos és segítőkész válaszokat előre is köszönöm!

(#80636) MasterDeeJay válasza skytheman (#80635) üzenetére

Aida GPU tesztje nem biztos hogy teljesen leterheli a kártyát. (nem biztos hogy kitölti a vram-ot)
Nekem ami bevált az az uningine superposition 4k optimized-re állítva ami kihasznál 6gb vram-ot. Ha mellé még indítasz egy prime95-öt akkor tényleg ki tudod maxolni a fogyasztást amit elvileg valós körülmények között nagyon ritkán érne el.
1660ti elvileg max 120w-os.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80637) skytheman válasza MasterDeeJay (#80636) üzenetére


skytheman
csendes tag

Ezzel a progival és 4k optimized beállítással sem ment feljebb a fogyasztás. Tehát, akkor az eddig mértek helytállóak.

(#80638) MasterDeeJay válasza skytheman (#80637) üzenetére

Az akkor teljesen rendben van. Ha csak simán kis áthidalási idő kell akkor Eaton 5E 850i (480w) elég lehet ha olcsóbb kategóriát nézel. (aksi bennük jellemzően 1-2 évet bír maximum de cserélhető)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80639) MasterDeeJay

Az uningine superpositionnál a 100%gpu használat jelenti hogy kihajtja a vgakat a proci? (Azaz csak egy van duplagpu, de rosszul ismeri a prog)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80640) F e Z o válasza MasterDeeJay (#80639) üzenetére


F e Z o
veterán

Tudtommal a Suoerposition nem tesztel procit...

H2O über alles!

(#80641) MasterDeeJay válasza F e Z o (#80640) üzenetére

De gondolom ha 100% akkor nem vár a procira a vga? Azaz rakhatok mellé nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80642) F e Z o válasza MasterDeeJay (#80641) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem tesztel procit, csak vga-t, berakhatsz oda 3090-et is akkor sem teszeteli a procid.

H2O über alles!

(#80643) fagy53 válasza MasterDeeJay (#80641) üzenetére


fagy53
nagyúr

Minimális a proci használat, alapvetően VGA teszt progi. A múltkor vele párhuzamosan futtattam a CPUID stress tesztjét ami az AIDA64-hez hasonlóan nem túl erős cpu teszt progi, és így teszteltem a gép házventi igényét.

(#80644) MasterDeeJay válasza fagy53 (#80643) üzenetére

Hát akkor annak a gpu % kijelzésnek nem tudom mi a célja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#80645) fagy53 válasza MasterDeeJay (#80644) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel VGA teszt így tényleg semmi. A 100% és 100% között is nagy különbség van, akár a cpu-nál. A különbség az áramfelvételben > hőmérsékletben érhető tetten. A GPU vagy a CPU teljesítmény igénye monitorozható vagy dokumentálható és így látható, hogy a különböző tesztek 100% mag kihasználtsága mennyire eltérő lehet.

(#80646) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, van egy RX 5500 XT - m. Egyik napról a másikra nem tudja betölteni a drivert, nem nyílik meg a radeon software, stb. Természetesen driver törlése, újratelepítése, régebbi verziókkal ugyanez. Eszközkezelőben sárga felkiáltójel.

[kép]

CPU-Z látja, de órajelnél nulla.

[kép]

Mi történhetett vele? Valami megdöglött rajta? Találkozott valaki ilyennel? :F

[ Szerkesztve ]

(#80647) bobalazs válasza SUPREME7 (#80646) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

egy linux live usbrol be tudsz bootolni? Ha ott betölti a drájvert akkor lehet windowzos hiba van.
Hogy mi történhetett vele azt nem tudhatom.

(#80648) dobolan válasza SUPREME7 (#80646) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem ilyen GPU-Z 0Mhz halott kártyánál volt.

(#80649) bobalazs válasza dobolan (#80648) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mert driver jelenti az órajelet, és ha az nem működik nullát jelentett a gpuz felé.

(#80650) SUPREME7 válasza bobalazs (#80647) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem vagyok nagy linux szaki, csinálok mindjárt egy pendrive-ra ubuntu-t, hogyan tudom csekkolni, hogy ott jó-e? Windows is elindul vele tulajdonképpen

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.