Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Z87-Deluxe alaplap egy Intel i5-4690K-val és 16GB DDR3-rammal és a kedvenc játékommal: Company Of Heroes 2. Nem mai darab már, 2013-ban jött ki a game, kell hozzá vas, de mai viszonyok között már nem nehéz alátenni. Eddig egy PowerColor Radeon 270X PCS+ kártyával nyúztam, elég jól futott. Min. FPS szám: 28; Max. FPS: 59; Átlag FPS: 40 a játék saját teljesítmény tesztjével.

Megcsapott a 60FPS szele, ne legyen reccenés, stb. Meg egyébként is legyen egy jóval erősebb kártyám, ezért vettem a Radeon helyett egy használt EVGA GeForce GTX970-et, abból is SC verziót.

Lelkesen cseréltem ki a "régi" kártyát az "újra". Company Of Heroes 2 indít, Performance Test elindít és jön a meglepetés. EVGA GeForce GTX970-el a Min. FPS. szám: 40; Max. FPS. szám majdnem változatlan: 61; Átlag FPS: 49. Ez nekem kevés! Csak 10 FPS-sel több... :(

Valamit rosszul csináltam? (Mindkét kártyához a legfrissebb drivert használtam.)
Ötleteket tudtok adni, vagy ez a realitás? A tesztekben 40-50% a különbség a két kártya között, ha jól tudom.

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#64152) trancemusic válasza JuliusK (#64151) üzenetére


trancemusic
senior tag

Milyen felbontás? Azért ennél jóval erősebb az nv. Esetleg cpu intenzív a game engine? Ha húzod a cpu-t nő az fps,vagy marad ugyanannyi? Ha nő az fps,akkor ennél a játéknál,ezeken a grafikai beállításokon cpu limited van,nem jön ki a vga ereje. Amúgy a minimum fps 40%-val több a 970-vel,ez a lényeg,mikor több számolnivalója van a gpu-nak,akkor kijön a kettő közti különbség. Sztem ne foglalkozz vele,16x-osélsimítást ha bekapcsolod mindkét karin,előjön a kettő közti különbség,vagy másik játékban is kiütközik ez. A két vga nem egy kategória. Kb. : gtx 660ti vs. gtx 780

(#64153) JuliusK válasza trancemusic (#64152) üzenetére


JuliusK
tag

Full HD-ben játszom vele. Felhúztam 4,7Ghz-re a procit és átlagban nyertem vele 4FPS-t, vagyis 49-ről felment 53-ra. CPU limit?

Köszi!

(#64154) SP4C3 válasza JuliusK (#64153) üzenetére


SP4C3
veterán

CPU limit valahogy így néz ki:

FPS: 55 / Vsync: ON / GPU: 65% / CPU: 99%-100%.

Ha lejjebb veszed a játék grafikai beállításait, akkor nő az fps?

Most nézem:

Recommended:
Memory: 4GB RAM
Processor: 3Ghz Intel i5 quad core or equivalent
Graphics: 1024 MB Direct3D 11 capable video card (GeForce GTX 470 or Radeon HD 5850)
OS: 64bit Windows 7 and above
Internet: Broadband Internet connection
Hard Drive: 30GB free Hard disc space

Valami nem kerek, repülnie kéne'. Amúgy stratégia felülnézetes játékoknál annyit nem dob a fix 60fps. Az inkább akció/mozgás-dús környezetben érezhetőbb, pl FPS (First-Person Shooter) játékok.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64155) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Egy elég fura hiba boldogít már egy ideje és nem sikerül kideríteni az okát. Azzal kezdődött minden, hogy a GTX750-emet lecseréltem egy 1050Ti-ra, majd onnantól kezdve a gépem 90%-ban böngésző alatt (chrome, edge, firefox), 10%-ban random windows alatti kattintgatás során meghal teljesen, kép nem mozdul tovább, csak a power gomb segít. Event viewer-ben semmit nem látok, ami utalna a hibára, csak annyi, hogy váratlanul állt le a rendszer. A vicc az, hogy eltelik néha egy hét is aktív géphasználat mellett és nem fagy le így a gép, máskor meg egy nap alatt háromszor is pár órán belül. Az érdekes még, hogy pl. Furmark vagy bármilyen játék esetleg VLC-vel lejátszott film alatt sosem fagyott még le... Ma újratettem a win-t is, mivel lassan 2 éves volt már és gondoltam, hogy bezavart neki a VGA váltás, de fél óra múlva chrome alatt jött is az új fagyás. Néha amúgy full fehérre/szürkére vált a kép és így fagy be, máskor csak úgymarad a képen minden és nem reagál.
Van esetleg ötletetek, hogy mit próbáljak meg vagy küldjem vissza gariba a kártyát?

(#64156) SP4C3 válasza D4v3 (#64155) üzenetére


SP4C3
veterán

FurMark-kal próbáld elôcsalni a hibát.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64157) Oszilaci válasza SP4C3 (#64156) üzenetére


Oszilaci
senior tag

" [U]Furmark vagy bármilyen játék esetleg VLC-vel lejátszott film alatt sosem fagyott még le..."

:U

[ Szerkesztve ]

(#64158) SP4C3 válasza Oszilaci (#64157) üzenetére


SP4C3
veterán

Upsz. Sorry, pedig figyelmesen olvastam végig. Kicsit korán van.

GTX 750 - 55W
GTX 1050 Ti - 75W

Próbálkozhatsz más driver-rel, RAM-okra ráleshetsz...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64159) Oszilaci válasza SP4C3 (#64158) üzenetére


Oszilaci
senior tag

táp nem okozhat ilyet vagy chipset? nálam egy alaplap chipset miatt ált meg így ,először nem reagált sem az egérre sem a billre majd simán kikapcsolt magától meg volt fehér képernyő is.
amíg túl nem melegedett addig működött rendesen a gép ,win7 simán települt

(#64160) tooolz


tooolz
tag

Hello mkinek .. Sapphire r 9 390 512-8gb-Black plate Nitro vga kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat szerezni..ez lenne a kiszemelt vga 2 éves ciklusa alatt még mindig napra késznek tartom.. jó pár évig de meghallgatnák aki használja is..viszonylag magas még az ára a korához képest ill elég kevés eladó van..v nagyon jo lehet v más miatt is.. rx 480 lenen a 2. lépés de csábító nagyon az 512bit amit uj kártya ként jelenleg nagyon drága lenne hasonló tudásban..

köszönöm... ha v ki tudna tapasztalatokat mondani róla..

ui..
-thermaltake 730w smart se
-i5 7600k 4.5ghz
-g.skill trident z 3600mhz
-asus z 270 k
-intel series 530 ssd

(#64161) solfilo válasza tooolz (#64160) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom melyik milyen áron lenne, de az RX 480 lenne az időtállóbb döntés a GCN4 miatt, illetve kevesebbet is eszik. Az 512bit csak egy paraméter sokból, ez alapján hiba volna kártyát választani, a játék alatt nyújtott teljesítményt nézd.

solfilo

(#64162) Oszilaci válasza tooolz (#64160) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha szereted az orosz rulettet akkor mindenképp vegyél egyet használtan :U
én inkább újat vennék az 512bit csak egy adatt a sok közül

(#64163) tooolz válasza Oszilaci (#64162) üzenetére


tooolz
tag

oki köszönöm ..ami lenne az garis még és baráti kör tagja..ismerem az elő életét..
r9 390 55-60 k lenne

:R rx 480 vatta ujon láthato 78-88 k

esetleg tapasztalatot szeretnék még kapni aki használt ill haszn vala meiket köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#64164) varmi2 válasza tooolz (#64163) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha sport kocsit veszel, akkor sem a tank mérete alapján veszel egyet. Hanem az össz teljesítménye miatt. Időt álóbb az rx480.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64165) barracuda29


barracuda29
csendes tag

Sziasztok
Olyan gondom van hogy játék közbe szép lassan lemegy a fps-em.
Indul kb 120-rol és kb 30-45 perc után már csak 30-40 fps-van
A Windows7 prof 64 bit már újra raktam de semmi változás
A Wot-al játszok,komfig Alaplap neve Gigabyte GA-EP45-UD3P v1.0/v1.1
CPU típusa QuadCore Intel Xeon E5420, 2700 MHz (7.5 x 360)
Memoria 4*2gb proci hütö Freezer x treme táp 550w
DIMM1: Nanya NT2GT64U8HD0BY-AD
DIMM2: Nanya NT2GT64U8HD0BY-AD
DIMM3: Nanya NT2GT64U8HD0BY-AD
DIMM4: Nanya NT2GT64U8HD0BY-AD

Videokártya Asus GTX750TI-PH Series
A monitor fujitsu siemens w9za

Ha tudnátok segíteni mi lehet a gond nagyon megköszönném

Üdv Csaba

(#64166) madmaxxx válasza barracuda29 (#64165) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Tesztprogramok alatt (pl: 3D Mark, Unigine Heaven, ...) nem produkál valami hibát a rendszer?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#64167) vg válasza barracuda29 (#64165) üzenetére


vg
addikt

Valószínű 30 perces késleltetéssel indul a bányászprogram...

(#64168) barracuda29 válasza madmaxxx (#64166) üzenetére


barracuda29
csendes tag

Hello

Teszteltem a Unigine Heaven programmal low átlag 120fps ultra 55fps hőfok max 68c
Annyira nem értek hozzá hogy mit kell nézni ha lehet nekem ilyen szájbarágósan írjátok le köszi

(#64169) Oszilaci válasza barracuda29 (#64165) üzenetére


Oszilaci
senior tag

az sajnos program hiba és nem VGA.Nekem nem kevés pénzbe került mire kiderült hogy a hiba nem nálam van.
mikor elkezd fps droppolni akkor lépj ki majd vissza és újra jó lesz ..egy darabig.
r9 380-nál is csinálta és az új gtx1060-omnál is csinálja i7-3770 mellet

(#64170) barracuda29 válasza Oszilaci (#64169) üzenetére


barracuda29
csendes tag

Hello

Köszi legalább megnyugodtam akkor nem nálam van a gond

(#64171) Oszilaci válasza barracuda29 (#64170) üzenetére


Oszilaci
senior tag

küzdenek még vele egy páran és legtöbbször erlenberg-en kezdi az FPS droppot

[ Szerkesztve ]

(#64172) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem csak az fps szám érzékeny erősen a renderahead (pre-rendered frames) limit-re, hanem a GPU kihasználtság is arányosan csökken vele, az mire utal? Felvetődne ez ötlet, hogy CPU limit, de itt pl. közel sem látszik 100%-osnak a CPU használat: 1, 2 - ugyanakkor a grafikon szerint is a CPU időzik többet a képkockákkal, mint kéne (a GPU idő is nő, de az itt pl. elég lenne 60fps-hez, a CPU viszont túlfut 16.6ms-en).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64173) trancemusic válasza janos666 (#64172) üzenetére


trancemusic
senior tag

Cpu limitkor nem feltétlen megy 100%-on a cpu,főleg ha 2-3,esetleg egy szálon fut az engine. A gpu ha nincs 100-on,akkor a cpu miatt kevesebb az fps. Ez cpu limit,amikor a vga 60-70%-on megy. Ha tuningolva van a cpu és/vagy a ram,előfordul hogy csökken az fps magasabb órajelen,mert téveszt a ram vezérlő vagy a ram,és a cpu "hibajavít" ami erőforrást von el tőle. Pl. Nekem 4.8 ghz haswell kevesebb fps volt mint 4.5 ghz-en,de ha visszavettem az uncore órajelet,és adtam a imc-nek plusz feszt,akkor hozta az elvárt töblet fps-t 4.8ghz-en.

(#64174) janos666 válasza trancemusic (#64173) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben valóban igazad van (a Windows ütemező elmaszkolja a szálak terhelésértékeit, mint ha a kevés éhes szál is több laza szál lenne), viszont úgy tudom, hogy ez a játék (ME - Andromeda, ami Frostbite3-as) simán elskálázódik 4 szálig (amennyi itt van), de akár tovább is (gyakran olvasom, hogy a Battlefield multiplayer alatt profitál a sok CPU szálból, akár a HT szálakból is, legalább 8-ig elmegy, ha nem tovább). Ugyan így elvileg az nVidia driver is sokszálú (az is elnyúlhat akár 8+ szálra). Szóval elvileg a 4 szálú CPU-t le kéne tudnia terhelni >=90%-ra, mielőtt unatkozni kezd a VGA. Sőt, jelenettől függően láttam is már néha >90% használatot minden magon (persze ez lehet, hogy úgy jön össze, ha egy külön thread babrál valamit időszakosan, pl. textúrákat stream-elget előre a VRAM-ba, vagy a sima RAM-ba a lemezről, stb, ami legtöbbször csak "alszik" és csak esik tőle az fps, ha nem "üres" időt tölt ki, hanem el kell vennie a többi aktív szál elől a helyet, de több fps semmiképp sem lesz tőle statikus jelenetben, ha ez a szál is elindul...).

Memória/cache hibajavításhoz ECC kell, de a RAM itt tuti non-ECC, és a CPU memóriavezérlője sem támogat ECC-t a RAM-on (non-ECC módban dolgozna akkor is, ha fenn lenne a +1/8 chip a DIMM-en), illetve legjobb tudomásom szerint az i5-2500K esetében a belső cache (L1,L2,L3) sem ECC-s (nem tudom, hogy csak azokon a CPU-kon konfigolja ECC-vel a cache-t az Intel, amik ECC RAM-ot is támogatnak, vagy durván a Haswell környékétől már minden Intel CPU-n ECC-s a cache [van egy SkyLake Pentium-om, amin ECC-s a cache, viszont az kezel ECC-s RAM-ot is], de ezeken a desktop SandyBridge-eken szerintem még nem ECC-s a cache). De tuningolva amúgy van minden (viszont stressztesztelve is alaposan).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64175) trancemusic válasza janos666 (#64174) üzenetére


trancemusic
senior tag

Első körben vedd vissza a ram tuningot,még akkor is,ha stresszteszten átment. Ibt very high stabil beállítással, 5 másodperc crysis 3-ban,már dobja is a win a kéket. Ha nincs változás,a cpu órajelet csökkentsd,100 mhz-ként próba.
U.i. ha gtx1080ti a vga,vagy low grafika 800x600-ban,akkor érthető lenne a gpu kihasználtsák sandy mellett.

(#64176) janos666 válasza trancemusic (#64175) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

i5-2500K @ 4300MHz, de még megjelenéskor vettem a CPU-t, azóta gyakorlatilag folyamatosan tesztelve van (néha újratesztelem szintetikus tesztekkel is, mint linpack vagy Prime95, egyszer vissza is kellett venni 100MHz-et, gondolom öregszik az alaplapi VRM is, vagy netán maga a CPU is "kopik" lassan). A RAM-ot később cseréltem 1600-asról 2133MHz-esre (mikor már olcsóbbak voltak a "tuning" RAM-ok, amik elmennek a CPU maximumáig), de az sem két hete van meg (a hagyományos memtest-et futtattam már néha).

A VGA GTX 1070 (tuningolt, és csak egy-két hete van meg, de 3DMark-al is néztem azt is, hogy nem lassul-e meg hibajavítás miatt, mert azt hiszem itt van ECC a cache-en és RAM-on is).

A konkrét szituációt nézve egyrészt viszonylag bugos/optimalizálatlan az adott játék (másrészt direkt olyan jelenetet screenshot-oltam, ahol a szokásostól alacsonyabb az fps és már az előtt gyanakodtam rá, hogy itt vegyes limit lehet, mielőtt hozzányúltam a renderahead-hez), illetve nem alapértelmezett beállítás 1-re csökkenteni a renderahead limitet (valószínűleg az alapértelmezett 2-re van optimalizálva a többi, nem látható paraméter, ha számít ez neki bármit más tekintetben, bár nem tudom van-e úgymond "másodlagos hatása" azon kívül, ami közvetlenül egyértelmű: hogy rövidebb a queue -> amit tesztelni próbáltam, hogy tényleg van-e hatása a lag-ra és/vagy mirco-stutter-re, mert van aki azt mondja van, bár ha úgymond "túlterheli" a CPU-t, akkor "segíteni" biztos nem fog, mert az alacsonyabb fps "kompenzál" minden esetleges pozitív hatást...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64177) csubuka válasza csubuka (#64133) üzenetére


csubuka
addikt

A kek led csak akkor vilagit ha a dvi van csatlakoztatva. Hdmi eseteben nem vilagit, ez ilyen, nem hibas...

Csak ha barkinek ilyen kerdese lenne a jovoben.

(#64178) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Asus 7850 vga-t az a gondja, hogy az 1. venti csak akkor kapcsol be, ha manuálisan 85% ra állítom, ha visszaveszem kb 70% ra akkor leáll. Kerregő hangot is ad. Lehetséges, hogy csak por van benne, vagy a venti hibás?
Csináltam egy videót is.
[link]

(#64179) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MSI 390 Gaming 8GB-os kártya. Játékok alatt,néha facebooknál is egyszer csak elmegy a jel (No signal) és csak újraindítás után jön vissza a kép a monitoron.
Mi lehet a hiba? Valaki találkozott hasonlóval?

06-3o/9759I39

(#64180) maniacc93


maniacc93
tag

Sziasztok!

Van egy Zotac GTX 1080 AMP Edition videokartyam egy NZXT Manta hazban (Mini ITX).
Jatek kozben atlag 85 fok a homerseklete a kartyanak, de van, hogy neha felmegy 90 fole, a legmagasabb eddig 95 volt ami iszonyat sok. Ilyenkor ki is leptem jatekbol szoval nem hagytam, hogy 90 felett jarjon a gep. Szerintetek ez normalis? Kuldjem inkabb vissza a kartyat garanciaba es valasszak egy masikat? Esetleg az alap Founders Edition jobb lenne mini itx hazba? Bar a Manta eleg nagy, szoval hely az van benne.

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64181) dugo_ válasza maniacc93 (#64180) üzenetére


dugo_
veterán

Garanciába hiába küldenéd, hiszen semmi baja. A Manta híresen nem az a szellőzős fajta (meg úgy en bloc bármelyik mini-ITX), szóval nem meglepő, hogy közel 200W-tal nem tud mit kezdeni.

Blower style hűtő segíthet, hogy ne a házba okádja vissza ezt a meleget. Vagy a kártya ventiprofilját egy kicsit agresszívabbra hangolhatod. Milyen százalékon teker terhelés alatt?

(#64182) maniacc93 válasza dugo_ (#64181) üzenetére


maniacc93
tag

60 fok felett 100% megy a venti. Ennel agresszivabbra mar nem tudom allitani.

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64183) trancemusic válasza maniacc93 (#64182) üzenetére


trancemusic
senior tag

Sanszos,hogy kilukadt a hőcső. Terheléskor szépen fokozatosan melegszik fel,vagy szinte helyből ugrik 95 fokra? A borda langyos,meleg vagy forró ha megérinted? Ha nem forró a borda az paszta hiba is lehet,vagy nem jól fekszik fel a hűtő a gpu-ra. Tuning, furmark ,ne is próbáld,amíg nem tisztázódik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#64184) D4v3 válasza SP4C3 (#64158) üzenetére


D4v3
őstag

Ment ma vagy 6 órát memtest, de semmi. Driver-ekből megvolt már vagy 6 db és semmi javulás. A táp FSP400, szóval nem kéne az se gond legyen, főleg, hogy sosem terhelés alatt fagy le a gép.
Megpróbálom majd egy 970-nel a hétvégén, bár így, hogy néha egy hétig sem jön elő a hiba, lehet hosszú próba lesz ez :W

(#64185) JuliusK válasza SP4C3 (#64154) üzenetére


JuliusK
tag

Lejjebb vettem közepes beállításokra a Company Of Heroes2-ben és úgy indítottam egy teljesítmény tesztet. Ahhoz képest minimálisan, csak 3 FPS-sel nőtt... :F

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#64186) KaiZ


KaiZ
újonc

Van egy Lg 24gm77 típusú monitorom ,de van vele egy nagy gáz , ugye bár a monitor 144hz-es ezzel nem is lenne baj , mert az működik rendesen , de mikor egy bizonyos játék átváltja a hz-et ,mert nem támogatja , és vissza ugrik 60-ra , akkor a control panelban átvált pc-ről , ultra hd ,hd , sd módba , mert a pc beállításoknál ,csak 3 hz közül tudok választani 144-120-100, és olyan érzésem van mikor átvált erre az ultra hd , módra mintha fakó , és ronda lenne a kép ,displayport-ot használok egyébként . Nem tudom ,hogy mit tudnák vele kezdeni egy dolgot találtam róla ,hogy a színtartomány-t nem úgy kezeli , de nagyon szembe tűnő a különbség a legjobb szó az rá ,hogy fakó a szín és ronda. Azért írok ide , mert lehet ,hogy a vga driver miatt van , nem tudom ,de nagyon idegesítő.

(#64187) barracuda29 válasza janos666 (#64172) üzenetére


barracuda29
csendes tag

Hello

Megírnád ezt a képet milyen programmal csináltad vagyis a teszt program nevét
Köszi

Üdv Csaba

(#64188) barracuda29


barracuda29
csendes tag

Sziasztok

Még volna egy olyan gond hogy néha gondol egyet és ki írja a a képernyő illesztő program leáll de újra indult
Ilyenkor elsötétedik és kb 3 másodperc múlva minden ok. Köszi ellőre is

Üdv Csaba

(#64189) janos666 válasza barracuda29 (#64187) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A bal felső OSD: MSI AfterBurner (+ a vele járó RivaTuner Statistics Server)
A játék: Mass Effect - Andromeda
A bal alsó grafikon: a Frostbite-os játékoknál developer konzolba (magyar billentyűzeten a 0 gombbal jön elő, angolon ~) perfoverlay.drawgraph 1
Az említett paraméter szintén a konzolban állítható: renderdevice.renderaheadlimit

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#64190) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Tudnátok segíteni abban,hogy melyik driver-t érdemes feltenni egy AMD 5400K procihoz,hogy stabil legyen és ne kelljen frissíteni? Egy ismerősöm anyukájának lesz,és nem hiszem hogy drivert szeretne frissítgetni! Köszi előre is! :R

(#64191) maniacc93 válasza trancemusic (#64183) üzenetére


maniacc93
tag

Szepen lassan melegszik. A bordahoz nem nagyon lehet hozza ferni. Furmarkot ki nyomtam 93 foknal mert szerintem megy feljebb is. Ezt 4 perc alatt erte el. Ez eleg indok, hogy visszakuldjem? Meg 1 honapon belul vagyok, szoval ha hibas a kartya akkor visszafizetik a penzt. 1 honap utan mar csak javitjak vagy cserelik ha nem lehet javitani.

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64192) Oszilaci válasza maniacc93 (#64191) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nem lehet hogy csak nem megfelelő a szellőzés a házban?
1hónapon belül???

[ Szerkesztve ]

(#64193) maniacc93 válasza Oszilaci (#64192) üzenetére


maniacc93
tag

7db venti van a hazban. 4 be es 3 kifele fuj. Elol a radin 4 db venti van. Nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a mantanak a szellozese, hogy +15 fokkal tobb legyen mint mas hazakban. Tobb tesztet neztem es masik 1080 vagy epp ugyanez a modelnel max 79-80 fokok voltak.

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64194) Oszilaci válasza maniacc93 (#64193) üzenetére


Oszilaci
senior tag

elég közel van ahhoz a lemezhez alul :U ott eléggé megtud szorulni a levegő és igy a friss levegő sem jut be oda ,ez szerintem okozhat +15c ,mivel 4 perc alatt éri el szerintem semmi baja a vga-nak.
ha paszta gond lenne akkor sokkal előbb elérné ,így szép lassan befűti a helyett. én biztos megpróbálnám házon kívül is.

önmagában az hogy hány venti van még nem garancia a MEGFELELŐ áramlásra a házon belül.

(#64195) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Szet kellett kapnom a gepem (taphiba?), ugyhogy akkor mar kicsit helyre pofozom.
Van egy AMD 5870-es regi nagyagyum.
Igy nez ki: [link]
Csak a ventin a logo mas, vajon milyen marka lehet ez: az ikon egy fekete alapon feher "treff" ilyen

Erdemes lehet szetkapni es ujrapasztazni a huto/gpu kozott? Illetve ha a ramokon is van valami, akkor ott?
Vagy ami mukodik ne nyuljak hozza? :D

:R

OK

(#64196) Z_A_P válasza Z_A_P (#64195) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bocs kicsusztam idobol.
Ezen kep alapjan csak a GPU-t kell(ene) pasztazni szerintem, nem? :F

OK

(#64197) maniacc93 válasza Oszilaci (#64194) üzenetére


maniacc93
tag

Ha hazaerek, kiprobalom ATX hazban. Ha ott is eleri a 90 fokot akkor visszakuldom mindenkepp. Mar irtam a boltnak es elfogadtak, szoval vissza kuldhetem es ok is megnezik es ha igazam van akkor kicserelik vagy visszakapom a penzt.

De megha nincs is baja a vga-nak attol nekem meg ebbe a hazba kell es nem tudom meddig birja 90+ fokon folyamat hasznalni. De nagyon sok manta hazba lattam ilyen kartyakat, nem hiszem, hogy mindenki 90+ fok felett hasznalja a kartyat.

Founders Edition GTX 1080 jobb megoldas lenne? Vagy meg kolcson kerem haverom MSI GTX 1080 Armor-jat es megnezem az milyen homersekleteket produkal.

Mindenesetre koszi a velemenyeket es otleteket.

Mit ertesz megfelelo legaramlas alatt? Mit valtoztatnal?

[ Szerkesztve ]

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64198) Oszilaci válasza maniacc93 (#64197) üzenetére


Oszilaci
senior tag

lehet hogy rosszul gondolom ,de a radiátor alsója kifelé fújja a levegőt a vga meg a vga-ra ,én inkább a radiátort felülre tenném és oda a vga-hoz a a fenti két ventit ami befelé fújja a friss hűvösebb levegőt.

most nézem hogy felül nem fér el a radiátor :U

ha egy nagyobb házban jobb lesz a helyzet akkor valószínűleg néznék egy másik házat

[ Szerkesztve ]

(#64199) solfilo válasza Pehi (#64190) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Oprendszert nem adtál meg, így nem tudom linkelni a megfelelőt.
Keressétek vagy az utolsó Catalystot 15.7.1 vagy az első Crimson-t, a Terascale IGP-k kaptak egy bétát belóle (16.2.1 Beta). Anyámnál utóbbi van HD5450-el, rendben működik.

solfilo

(#64200) Pehi válasza solfilo (#64199) üzenetére


Pehi
senior tag

Win 7 lesz valószínű. Az lesz a nyerő amit írtál. Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.