Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) pol0564


pol0564
újonc

Az alábbi kérdésem lenne, és a segítségeteket kérném.Egy 2015.02.25.-én vásárolt Asus gtx770 dc2oc 2gd5 gddr5 videókártyával kapcsolatban, normál használatnál Gpuvrm 43 C-fok 1170rpm, játékok alatt (WOT,Sniper Ghost W3) Gpuvrm 70 C.fok 2100rpm, nem tudom hogy ezek az adatok normális működésre utalnak, vagy nem? Cpu i5 2500k, alaplap gigabyte ud3.driver 381.89
A garancia 2018.02.24.-ig tart (ha nem megfelelő helyen teszem fel a kérdésem akkor előre is elnézéseteket kérem)

(#64552) Pehi válasza pol0564 (#64551) üzenetére


Pehi
senior tag

Eddig milyenek voltak az értékek?Mit értesz normál használat alatt? Amúgy szerintem normálisak a hőfokok! :K

[ Szerkesztve ]

(#64553) Csupingo válasza pol0564 (#64551) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesen jó. A vrm 90-95°C-ot is bírni szokott akár hosszabb távon is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64554) savior


savior
őstag

Mitol lehet az, hogy 0 es 100% kozott ugral a videokartya leterheltsege. Kb masodpercenkent ugrik valamelyik vegletre. Kozben persze semmi nem fut. Mivel tudnam megnezni, hogy mi hasznalja?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64555) Csupingo válasza savior (#64554) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár driver gond is lehet. Érdemes más változatokkal is megnézni. Esetleg bányászvírus, ezekkel átnézheted a gépet: Hitman, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes. De gyakran csinál ilyet normális működés esetén is pl. sima böngészés közben is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64556) savior válasza Csupingo (#64555) üzenetére


savior
őstag

Koszi.
Hitmant lefuttattam es talalt egy bitcoin minert. Eddig meg sose volt ilyenem. Azt hiszem a Defender helyett rakok fel valami profibb viruskeresot.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64557) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Furcsa kérdéssel fordulok, hozzátok.

Cserélném már az öreg 4670-t csak nem tudom mire kéne. Szeretnék játszani az új Játékokkal Full HD-n Olyan kártya kéne amin minden jól elmegy és van még benne pár év tartalék.

De most jön a csavar a régi játékaimat is szívesen használnám ezentúl is (Underground 1-2, Most Wanted,
Gothic 2, Burnout Paradise)

Elég sokat változtak azóta a kártyák és a meghajtók lehetséges egyáltalán, hogy zökkenő mentesen menjenek a régi dolgok? Ha igen melyik gyártó jobb ebből a szempontból? Ill melyik kártyában van meg a fent már említett erő?

A segítségeteket köszönöm előre is. :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#64558) savior válasza DrJános (#64557) üzenetére


savior
őstag

En most csereltem egy HD 5670 kartyat egy RX 460 4GB kartyara. Eddig meg vagyok elegedve vele. A teljesitmenyek kozotti kulonbseg pedig eg es fold.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64559) MK VII válasza DrJános (#64557) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Attól függ mennyit akarsz költeni.
Ha egy-két év tartalék kell még, hogy legyen benne akkor most jöttek ki az új RX5xx kártyák.. Egy RX570-nel még két évig, később kompromisszumokkal el tudsz lenni.
Ha 45 körül keresel akkor egy RX560. Viszont ezzel két évig már nem biztos, hogy elleszel.
Vagy egy GTX1050Ti ami még szóba jöhet mint 1-2 évig nyúzható kártya.
Vagy még olcsóbban, RX460. 35 ezer körül mennek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#64560) DrJános válasza MK VII (#64559) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a segítséget :D :C :R

Így hogy az aktuális kártyákat is nyugodt szívvel megvehetem és előre láthatólag, nem lesz gubanc a régi játékokkal sem.

Igazából csak a vágyaim és a pénztárcám közti összhangot kell megkeresnem. :DDD

Nézegetek majd teszteket RX570 és GTX1050Ti környékén. ;)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#64561) solfilo válasza DrJános (#64560) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem a mostani procidhoz elég lesz egy RX 460/560 is, vagy ha zöldet szeretnél, GTX 1050 van ezen a szinten.
Teljesen más kategóriába tartoznak ezek már, mint egy HD4670, azt már lehet az A8-7600-am IGP-je is beéri.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64562) DrJános válasza solfilo (#64561) üzenetére


DrJános
aktív tag

Valószínűleg előbb vagy utóbb teljes gép csere lesz, de azt nem akartam belekavarni. :DDD

A HD4670 miatt mostanában szinte nem is játszok, Netezéshez meg bőven sok a kis i3 is.

Persze normális karihoz normális proci is dukál, pont ezért nem is tudom, hogy bele kezdjek-e az egészbe XD
Mert ha veszek akkor most inkább jobbat vennék, hogy kb amíg be nem döglik használható legyen, az meg ugye sok péz nagyon sok...
És nem tudom, hogy meg ér-e nekem már annyit a pc

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#64563) csongi


csongi
veterán

Stiasztok! Eltevedtem az ellentmondasos informaciokba.
Az R9 280x megkapja a dx12 tamogatast vagy sem?

(#64564) solfilo válasza csongi (#64563) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, tudja a DX12-t, mert GCN.

(#64562) DrJános: ez esetben lehet erősebb kártya is. Én magam részéről RX 570 felé hajlanék, az tovább elég lesz, mint a GTX 1050Ti.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64565) Csupingo válasza csongi (#64563) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, gondolom azzal is mennek a dx12-es játékok, csak mivel gcn1, ezért feature level 11_1-t tud, emiatt több dolgot kell emulálnia mint egy okosabb kártyának. Elvileg az újabb driverekkel már az asszinkron compute-t is tiltják a gcn1-es kártyákon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64566) solfilo válasza Csupingo (#64565) üzenetére


solfilo
veterán

Pont most kapcsolták vissza az aszinkron compute funkciót a GCN1-es kártyákra. :)
Teljesen visszatért az aszinkron compute az első generációs GCN-es Radeonokra

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64567) Csupingo válasza solfilo (#64566) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt nem láttam még, most hirtelen meg egy régebbi cikk jött velem szembe. Persze azt is oda akartam írni a végére, csak lemaradt, hogy az "amd tudorok majd kijavítanak." :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64568) solfilo válasza Csupingo (#64567) üzenetére


solfilo
veterán

A cikk megjelenésééig nem lehetett tudni, hogy vissza fogják kapcsolni. Nekem is csak annyi rémlik, hogy kikapcsolták és csá. :D

solfilo

(#64569) csongi


csongi
veterán

Koszonom! Ennyire nem merultem bele, mi az az asszinkron.
Gondolom ezek szerint egyenlore, nem sok ertelme van rx470re valtani, Fhd-be?

(#64570) solfilo válasza csongi (#64569) üzenetére


solfilo
veterán

Ha elég a kártya ereje, akkor nem kell váltani. Amúgy az RX 470 erősebb az R9 280X-nél (alulról súrolja a GTX 970-et), de érezhetőbb ugrás volna egy RX 480/580, szóval ha váltanék, akkor inkább feljebb picivel.

solfilo

(#64571) csongi válasza solfilo (#64570) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
Akkor meg inkább nem adom el, rx 480-ra már nem költök, majd ha kevésnek érzem át teszem tesóm gépébe ott levált egy R9 260x-et, neki még jó darabig elegendő lesz, ő még kevesebbet játszik mint én.

A váltás gondolata csak azért volt, mert az utolsó infóm az volt, hogy az R9 280x kikerül a Dx12-ből mert egy felemás vga lett.

[ Szerkesztve ]

(#64572) solfilo válasza csongi (#64571) üzenetére


solfilo
veterán

Nem felemás, csak korai GCN, ezért nem mindent tud úgy támogatni, mint a későbbi GCN-ek. Konzolokban kb GCN2 van, a tiéd meg GCN1. De még ma is támogatják rendesen, lásd a visszakapcsolt aszinkron compute is.

Most hirtelen pl a Hitman DX12 tesztjét találtam, lefutott az R9 280X-en. :)

solfilo

(#64573) z123456z


z123456z
őstag

Szisztok. Gigabyte 1060 3g wf2, 77 fokos hőmérséklete normális? Minecrafttal játszott a fiam valami shader móddal vagy mivel, és google chrome-ban ment egy youtube video közben. Köszi.

(#64574) olle válasza z123456z (#64573) üzenetére


olle
senior tag

Igen normális. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64575) z123456z válasza olle (#64574) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm. Akkor no para.

(#64576) olle válasza z123456z (#64575) üzenetére


olle
senior tag

Lehet csökkenteni a terhelést a játék állítgatásával. :) + nem a legjobb hűtővel szerelt 1060 ad van. :) Sok tényező befolyásolja azt a hőmérsékletet szvsz.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64577) Csupingo válasza z123456z (#64575) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg gpu-z -vel ránézhetsz terheletlen állapotban is, hogy visszaállnak e az órajelek az alapértékekre. Ha nem, akkor driver gond is lehet, vagy titeket is megtalált egy manapság divatos bányászvírus.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64578) z123456z válasza Csupingo (#64577) üzenetére


z123456z
őstag

Ha nem játszik, nem mennek a ventik sem, jó hűvös úgy. Nem emlékszem pontos értékekre, de úgy nincs vele gond.

(#64576) olle

Gyerek pakolgat rá mindenféle modokat. Nekem a hangja tűnt fel amikor bementem hozzá, mentek a ventik rendesen, azért néztem rá a hőfokra. Amúgy tényleg van valami a vga ventivel, mert ezen a fordulaton ( >2000 ) nyekegő hangot ad. Beszéltem már a forrásal, mehet a gari, csak a gyerek nem akar megválni tőle 2-3 hétre. Várunk.

(#64579) olle válasza z123456z (#64578) üzenetére


olle
senior tag

Ilyen fémes nyüszögő hangot? Mintha 2 lemez össze érne?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64580) z123456z válasza olle (#64579) üzenetére


z123456z
őstag

Igen, olyasmi, ciklikusan ismétlődő hang, ami nincs arányban a fordulatszámmal, annál jóval lassabb. Ha érted.

(#64581) olle válasza z123456z (#64580) üzenetére


olle
senior tag

Nekem akkor ad ki ilyet ha magas a fordulat. Látom melyik 2 lamella ér össze de tenni ellene nem tudok olyan helyen van ami bontás nélkül nem elérhető. De attól lehet hogy nálad nem ez a helyzet. Az MC alatt a 77 fok nem sok a fordulatot kéne ezalatt monitorozni szerintem.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64582) z123456z válasza olle (#64581) üzenetére


z123456z
őstag

2000 feletti

(#64583) olle válasza z123456z (#64582) üzenetére


olle
senior tag

Szerintem nem vészes.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64584) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Adaptive Vsync és Vsync között mi a különbség?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64585) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok.

Win 7em és Radeon 7850-em van

Észrevettem, hogy egy régebbi játékomban, névszerint ut2004ben csak idle módban vannak a gpu órajelek (300-450mhz)

Szerettem volna valahogy manuálisan a 3ds órajeleket kényszeríteni.
Nézegettem külföldi fórumokat erről, de mind régiek voltak, kb azt a megoldást találtam, hogy a C:\Users\<user>\AppData\Local\ATI\ACE\Profiles mappában kellene egy fájlban lévő, az idle clockokat meghatározó értéket módosítani, de nem volt ott a file.
Elvileg a ccc-ben kell egy "profilt" csinálni hogy létrejöjjön az a bizonyos file, de időközben már nincs is ccc-m mert az amd weboldaláról letöltött driverrel már nem jött ccc hanem valami crimson relive, szóval nem tudom követni a guide-ok utasításait. Valaki tudna esetleg segíteni nekem?

(#64586) solfilo válasza Golyobis (#64585) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

A választ nem tudom, csak annyi kérdésem lenne, hogy nem fut jól a játék így?
Mert amilyen régi, azt is el tudom képzelni, hogy nem sok terhelést jelent a kártyának, ezért nem kapcsol feljebb, de persze ez lehet hülyeség.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64587) OutSider17 válasza Golyobis (#64585) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz.
Belépsz a Crimsonba ott alul a játék füllre klikkelsz aztán pedig a globális overdrive, vagy külön a játéknál csinálod ugyan ezt (Be tallózód a játékot és rá klikkelsz a crimsonba). Itt be tudod állítani a kártya óra jeleit. Egyedi hűtéshez (Fan control) az msi afterburnert ajánlom.
Ui: Nem biztos hogy a kártya magasabb órajelen fog menni. Mivel feleslegesen szerintem nem fogja "izzasztani" magát.
De egy próbát megér. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64588) Csupingo válasza Golyobis (#64585) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a Clockblocker-t használva maxon járatná a vga-t játék közben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64589) Golyobis válasza solfilo (#64586) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Köszi a válaszokat!

solfilo:

Még így is sok fpsem van, de többjátékos módban 32 fős szerveren gyakran lemegy 80 alá, és az nekem kevés, legalábbis a hardvernek többet is tudnia kellene, mert ennyit a régebbi gépem is produkált. Kb azért vettem 150 ezerért új gépet, (minden alkatrész fejlesztve lett) hogy a játékaimban, főleg régebbi játékokban, magas fpsem legyen.

Ja én is arra gondolok hogy nem jelent elég terhelést a játék neki. Esetleg valami programot el lehetne indítani, ami nem terheli le a kártyát, de mégis felpörgeti az órajeleket?

OutSider17:

Nem hiszem hogy azoknak az órajeleknek a növelése segítene az én problémámon, mivel ott csak a terhelés alatti clockokat lehet állítani, nekem meg pont az a gond, hogy nem vált át arra játlk közben.

Csupingo:

Kipróbáltam, valamennyire talán működött, most inkább általánosságban 450mhz-en megy, korábban főleg 300mhz-en, de még mindig nem folyamatos 900on...

(#64590) petya1985


petya1985
tag

hello.

vettem egy gépet,amibe gtx 470 van,a gép megy viszont nem kapcsol be a monitor. 2 dvi bemenete és egy mini hdmi van. se dvi-al nem jön be,se átalakítóval d-subbal sem..
a gép közben látom,hogy megy,a ledek is égnek,van minden ,csak kép nincs..:S
bent minden a helyén van,a gép nem sípol.

vkinek vmi tippje?

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#64591) MK VII válasza petya1985 (#64590) üzenetére


MK VII
veterán

Monitorod régebbi analóg?
Ha igen akkor csak aktív átalakítóval fog képet adni..

[ Szerkesztve ]

(#64592) Alastair' válasza MK VII (#64591) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem a GTX470-en még lazán van analóg kimenet :)

Alister from Hell

(#64593) Csupingo válasza petya1985 (#64590) üzenetére


Csupingo
veterán

Komplett vetted? Mielőtt postázták, elhoztad, még működött? Esetleg a memóriákat kivehetnéd, majd visszarakhatnád. (Vagy csak eggyel próbáld ki.) Szállításnál akár el is mozdulhattak. Még egy bios resetet is megpróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64594) petya1985 válasza Csupingo (#64593) üzenetére


petya1985
tag

kivettem a ramokat,vissza,vga-t is.

postázták,előtte kaptam screeneket,hogy minden rendbe vele.

van átalakítóm(dvi-d-dsubra) és azzal sem megy.
van dvi-dvi kábelem igy sem megy.

a monitoromon,van dsub és dvi kimenet is

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#64595) Csupingo válasza petya1985 (#64594) üzenetére


Csupingo
veterán

Proci hűtő is rendesen a helyén? Akkor még a bios resetet megpróbálhatod. Milyen táp van a gépben? Ezek után másik gépben kéne kipróbálni a kártyát, ha van rá lehetőség. Hdmi-vel nem tudod kipróbálni, pl. egy tv-n?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64596) MK VII válasza Alastair' (#64592) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs. Csak digitális.

(#64597) petya1985 válasza Csupingo (#64595) üzenetére


petya1985
tag

nem tudom hdmi-ni,mert nincs mini hdmi-m..:S a hűtő is ok...

ki fogom próbálni másik gépeben..

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#64598) Csupingo válasza MK VII (#64596) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem lehet, hogy még mindig rx 470-nek látod? :DDD Pl. egy giga változat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64599) MK VII válasza Csupingo (#64598) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony. Ez az eset áll fenn .. :D
Fene a csippás szemem. :)

(#64600) petya1985 válasza MK VII (#64599) üzenetére


petya1985
tag

nem... és kipróbáltam a sajátomban is,csikoz és szereztem egy aktiv átalakítót és a másikban is csikoz,szóval hibás!

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.