Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) dbdadi1221


dbdadi1221
csendes tag

A regebbi driverek sem mentek fel. Hol? Hogyan tudom 1511-re frissíteni?

PerpetuMob1l3

(#64302) Csupingo válasza dbdadi1221 (#64301) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, a 1607-es egész jó, az új frissítés még nem az igazi. Itt a win szakiktól meg tudod kérdezni, hogy lehet frissíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64303) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Jelenleg egy Nvidia 750 Ti 2 GB-os videókártyám van. Szeretném lecserélni,s mivel ár érték arányban a 1050 Ti 4 GB-os a legolcsóbb ami teljesítményben is jó,ezért azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek megéri-e lecserélni.
Gépem: Intel i5 3470, 8 GB RAM
Játékok amikkel szoktam játszani: ETS2,ATS,AEO II HD ED.Dirt Rally,Rocket League,Forza Horizon 3
Amikkel majd szeretnék: Dirt 4,Forza 7(ha megjelenik)

Mennyi teljesítményt hozna?Főleg a Forza Horizon 3-ban érdekelne :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#64304) mefistofeles válasza Devas (#64299) üzenetére

Ez az evidens megoldás nem is jutott eszembe. :W
Most kipucoltam a gépet és hagytam, hogy a win felpakolja amit akar. Most tesztelem.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64305) Csupingo válasza Potyka03 (#64303) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem jó 1,5x gyorsabb. Az a szint, aminél már megéri a cserét. Persze ettől se kell még fix. 60 fps-t elvárni full hd-n über max. beállításokkal, de a 750ti-nél azért érezhetően gyorsabb.

(#64301) dbdadi1221: azt akartam még kérdezni, hogy mikor telepítetted a wint? Ha nem olyan rég az ms oldaláról, akkor elvileg a legújabbat tölti le, amivel működnie kéne. Talán csak várnod kell pár órát, amíg befejezi a driverek és a frissítések telepítését, aztán észhez tér.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64306) Potyka03 válasza Csupingo (#64305) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi.Esetleg még a 1060 3 GB-son gondolkoztam,de nem tudom eldönteni melyik a jobb. Olyan sok játékkal úgy se játszok,a Forza Horizon 3 az tudom hogy memória igényes.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#64307) Devas válasza mefistofeles (#64304) üzenetére


Devas
őstag

:D na megyen?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#64308) Csupingo válasza Potyka03 (#64306) üzenetére


Csupingo
veterán

A gtx 1060 jóval gyorsabb, akár azt is választhatod. Talán a 3 GB memória miatt kicsit jobban oda kell figyelni a memóriapazarló grafikai beállításoknál, de gpu erőben az már egész komoly.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64309) szesa


szesa
senior tag

Hali!

Egy elég bosszantó probléma megoldását keresem,
alaplapot cseréltem bár lehet, hogy nem emiatt van de ezután vettem észre, hogy
valami nem stimmel...

GTX960, Hdmi --> Dell S2415H.

Amikor full screenbe fut egy-egy játák 1920x1080 (ami natív a monitoron) akkor a gamma/fényerő beállítás megváltozik és olyannyira túl van ez vezérleve mintha egy köd szerű erős háttérvilágítás működne aminek a következtében ami fekete az kb szűre lesz.

Desktop modon semmi gond nincs, de amikor átvált full screenbe egy játék akkor látszik, hogy valamilyen teljesen más háttérvilágítás/preset töltődik be aminek semmi közbe a korábban beállítotthoz. És amit még nem értek, ha a játékban a felbontást csökkentem pl 1600x900-ra na akkor minden helyrejön a fekete az fekete es a héttárvilágítás sem 200%-on van...

Probalkoztam már mindennel amit ismertem: Windows Gamma / képernyő kaibrálás profilok, Monitor Calibration Wizard, DisplayProfile.exe stb, ezek működnek tudom szabályozni a fényeket stb profilokat létrehozni betölteni stb, vagy akár a monitor saját profiljait változtatni (OSD-ből) de abban a pillanatban amikor betölt egy játék akkor annak ellenére, hogy figyelembeveszi a software-esen módosított profilt-t (tehát látható hogy más szín és contrast stb van amit modosíotttam)
de valamit még csinál és olyan mintha a háttérvilágítást felnyomná 200%ra vagy nem tudom, hogy mit mert
a monitor menüjéből ezt nem lehet lecsökkenteni és nem befolyásolja a Windows-os gamma beállítás sem.

A mellékelt képen a felső a nativ felbontás az alatta lévő pedig 1600x900, hogy lehet hogy teljesen más a gamma/háttérvilágítás erőssége?

Monitornak lenne valami gondja vagy a win-t zavarta be az alaplapcsere? Most szedtem le a legujabb geforce drivert nem értem mitől van ez...

HDMI nem jó?

Van valami ötletetek?
Thx

-

(#64310) Csupingo válasza szesa (#64309) üzenetére


Csupingo
veterán

A driverben a kimeneti dinamika tartomány teljesre van rakva?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64311) mefistofeles válasza Devas (#64307) üzenetére

Hála és köszönet. :R
Tök égő, hogy a leg evidensebb megoldás eszembe sem jutott 20 év windows után. Minden hibátlan! Hogy lehettem ekkora láma! :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#64312) szesa válasza Csupingo (#64310) üzenetére


szesa
senior tag

Ez volt az 1000x kösz :D
Limited-volt de az elnevezésből nem gondoltam volna arra, hogy ennek a gammához/háttárvilágításhoz van köze (közben átraktam analógra dsub ott meg jó volt, hdmin meg gyagyi de ezzel már ismét szuper jó lett a képe!
Thx
:))

-

(#64313) Csupingo válasza szesa (#64312) üzenetére


Csupingo
veterán

Én se hittem volna, hogy ez ilyet okozhat, de más tippem nem volt, ezért leírtam. :) Most már ezt is tudjuk.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64314) dbdadi1221 válasza Csupingo (#64302) üzenetére


dbdadi1221
csendes tag

Már megoldódott. Frissebb windowst raktam fel 1703-at. Így már jó minden.

PerpetuMob1l3

(#64315) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Gigabyte r9 290 kártyám, és a napokban elég érdekes dolgokat művel.
Mielőtt kérdezitek egy régebbi drivert használtam a napokba frissítettem a legújabbra, ugyan úgy fent állnak a furcsaságok tehát a driver nem lehet a ludas.
Szóval ami történik azok a hűtéssel kapcsolatos problémák, alapból a vidikari 50 fokon megy, amikor nem csinálok vele semmit csak netezek akkor is. Néha rájön az 5 perc, és 10 fokokat fel le ugrál, akkor felpörögnek a ventik aztán megint leáll, de ezek megint akkor jönnek elő mikor semmi érdekeset nem csinálok, nem nézek youtube vidit pl hanem csak simán netezek, és ilyenkor van hogy 65-70 fokra is felmegy.
A másik dolog amit még szokott, hogyha játszok általában 93-94 fok körül van. Miután kilépek van hogy nem tudja magát visszahűteni, marad 70 fokon annál lejjebb nem egy, próbáltam már maxra húzni a ventiket manuálisan és úgy se hűlt le. Csak az újraindítás segített.
Már gondolkozok hogy vissza viszem mert van még rá garancia.
Esetleg valaki tapasztalt már ilyeneket, és mi lehet a baja?

(#64316) MK VII válasza voros12 (#64315) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Mindenek előtt egy bányászirtás.
Rougekiller, malwarebyte.

(#64317) Cody007


Cody007
csendes tag

Sziasztok!
Gigabyte RX 470 nél az normális, hogy a ventilátorok állnak, majd elindulnak...aztán újra leállnak...és megint felpörögnek. kb 20 másodpercenként. Zavaró folyton hallani azt a fura zajt amikor beindulnak... lehet valahogy szabályozni ezt?
Előre is köszönöm!

(#64318) Csupingo válasza Cody007 (#64317) üzenetére


Csupingo
veterán

A kérdés, hogy miért csinálják ezt? Talán neked is bányászvírusod van, vagy pedig több kijelző van a kártyára kötve, esetleg egy 144 Hz-es, vagy hdmi-vel erősítő és ilyenkor megemeli a memória órajelet, amitől a venti indulásának határáig melegszik és ki-be kapcsol. Terheletlen állapotban gpu-z -vel megnézhetnéd a gpu és a memória órajeleit.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64319) athomi válasza Csupingo (#64318) üzenetére


athomi
veterán

A bányászvírusok max. órajeleken járatják a kártyákat vagy köztes órajeleken (alap és a max. között) is működnek?

(#64320) Cody007: GPU-Z-vel azért ellenőrizhetnéd a kártya hőmérsékletét és az órajeleket terheletlen állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#64320) Cody007 válasza Csupingo (#64318) üzenetére


Cody007
csendes tag

Igen terheletlen állapotban csinálja ezt. Játék alatt normálisan viselkedik. 1 monitor van rákötve, az is 60HZ. Nem rég volt rendszer újratelepítés, úgyhogy nem hiszem hogy vírus csinálja ezt.

(#64321) Csupingo válasza athomi (#64319) üzenetére


Csupingo
veterán

Idézet egy "áldozattól": "Valószinü megint bekaptam egy bányász vírust.Gpu folyton 80%-on teker"
70-100% -ot szoktak írni, akik már belefutottak ilyenbe. Lehet hogy eltérő terheléseket tud okozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64322) voros12 válasza MK VII (#64316) üzenetére


voros12
csendes tag

Le futtattam egy Roguekillert, nem talált semmi érdekeset és továbbra is fennáll a hiba.
Amit még észrevettem hogy netezés közben vannak mostanában ezek a kiugrások, de akkor sem hiszem el hogy egy sima netezés alatt 70 fok-ra kéne felmenni a videókártya hőfoknak.
Valakinek volt már ilyen kártyája, és ez normálisnak számít?

(#64323) Csupingo válasza voros12 (#64322) üzenetére


Csupingo
veterán

Még ezekkel is tehetsz egy próbát: Hitman, Adwcleaner, Malwarebytes. Nincs több monitor rákötve a kártyára, vagy hdmi-s erősítő? Egy gpu-z által mért memória és gpu frekvenciát te is nézhetnél. Ilyenkor megemeli az órajeleket is? Msi ab vagy más kártya piszkáló program nincs telepítve?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64324) MK VII válasza voros12 (#64322) üzenetére


MK VII
veterán

Lefuttattad a másikat is amit írtam? Meg még egy harmadikat is érdemes..
Sokszor az egyik nem találja a másik meg igen..
Ha tényleg nincs semmi bányászod még akkor sem biztos, hogy a VGA a ludas.. Lehet, hogy a Windows dolgoztatja.. Defender vagy valami...

(#64325) athomi válasza voros12 (#64322) üzenetére


athomi
veterán

Azért megnézhetnéd ilyenkor mi a helyzet az órajelekkel és a ventikkel.

(#64326) Oszilaci válasza athomi (#64325) üzenetére


Oszilaci
senior tag

lehet hogy butaság de esetleg a PCI-e energia profilt vissza teheted energia takarékosra

[ Szerkesztve ]

(#64327) Templomegere


Templomegere
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#64328) voros12


voros12
csendes tag

Lefutattam még kettőt, egyik se talált semmit, egy tv van rákötve és egy monitor.

A ventik pörögnek rendesen.
Ez egy sima netezős időszak.


Illetve ez egy tegnapi eset miután kiléptem a játékból , és nem akart visszahűlni, felhúztam a ventiket és nem történt semmi, ugyan úgy maradt 70 fok.

[ Szerkesztve ]

(#64329) Csupingo válasza voros12 (#64328) üzenetére


Csupingo
veterán

A gpu-z -nél a sensors fület mutasd. Ha csak a memória órajel van az egekben, az több kijelző esetén szokott előfordulni. Sokszor gond volt az msi ab-vel is. Ha nem fontos, akkor törölhetnéd. Aztán mondjuk ddu-val a vga drivert is és csak a drivert vissza. (Bár mintha valaki írta volna, hogy a legújabb msi ab már nem akad össze a legújabb driverrel, de azért nélküle is tehetnél egy próbát.)

Válaszd a win-ben, hogy megjelenítés csak a monitoron, kiváncsiságból. Talán akkor visszaáll a memória órajel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64330) voros12 válasza Csupingo (#64329) üzenetére


voros12
csendes tag

Itt van csak az a rész, most kihúztam a tv-t így a memory clock lejjebb ment , egy kicsit hűvösebb is lett a kártya.

(#64331) Csupingo válasza voros12 (#64330) üzenetére


Csupingo
veterán

Smc fórumtárs ezt írta a több kijelző használatáról.
Ezek az értékek már egész normálisak szerintem. Esetleg egy hűtő portalanítás és gpu újrapasztázás még segíthetne kicsit.

Nincs túl meleg a házadban? Valami házventikkel nem tudod a kártya környékén mozgatni a levegőt?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64332) voros12 válasza Csupingo (#64331) üzenetére


voros12
csendes tag

Most hétvégén lett kitakarítva, szóval por most tuti nincs benne.

Már anno is meggyűlt a bajom a hővel szóval van a gépbe 3 be és 2 ki venti, illetve elég tágas gépházam van azzal nem lehet probléma.
De ezzel hogy kihúztam a tv-t valamivel jobb lett a helyzet.

Így most az órajel fel le ugrál, az nem tudom mennyire normális.

(#64333) Csupingo válasza voros12 (#64332) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a kártya topikjában is érdeklődj. Azt hiszem van valami beállítás a driverben, mint nvidia-nál az adaptív energiagazdálkodás, vagy hasonló, aminél nem ugráltatja az órajelet. De ha nem létszükséglet az msi ab, akkor letörölném, akár csak egy próba erejéig és minden olyan progit, amivel piszkálni lehet a vga-t, aztán a drivert is, és csak azt vissza. Mondjuk böngészés közben szerintem ugrálhat az órajel a hardver-es gyorsítás miatt, de lehet, hogy rosszul gondolom.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64334) athomi válasza voros12 (#64330) üzenetére


athomi
veterán

Azért jóval lejjebb ment a hőmérséklet azzal hogy lehúztad a TV-t, a memória órajel visszament 1250 MHz-ről 150 MHz-re, mindezt úgy, hogy a ventik ~1950 RPM helyett 1250 RPM körül mennek.

(#64335) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Fogalmam sincs, hogy jó topikba írok-e, ha nem előre is bocsi!
Az a helyzet, hogy tegnap lefrissítettem a Geforce Experience-t, és mikor megy egy játék, de le akarom tenni tálcára, akkor ez történik, amit a videóban látni(bocsi a szörnyű minőségért :((( ). A monitor csatlakozót vált (? :F ), fekete kép egy picit, szóval lasssú. Eddig ez kb fél másodperc volt. Ez számomra nagyon zavaró, mert rengetegszer rakom le tálcára, majd vissza játékba.Meg mikor belépek néha össze vissza rángat a kép... :W Hogyan lehetne szerintetek megoldani?
Videokártya: Gigabyte Geforce GTX950 extreme
Monitor: LG 23MP68VQ-P

S9+

(#64336) dugo_ válasza Yasuo (#64335) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem inkább úgy tűnik, hogy képfrissítési frekvenciák között vált. Akkor szokott ilyen fekete kép lenni.
Nézd meg, hogy hány Hz-en megy a monitor az asztalon és a játékban.

(#64337) Yasuo válasza dugo_ (#64336) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Köszi szépen!
Azt viszont elfelejtettem mondani, hogy más játékoknál nincs ez a probléma, jobb felső sarokba sem írja ki, hogy HDMI, meg nincs fekete kép se.
Asztalon 60 herz a frissítés, játékban meg sajnos nem találtam ilyen beállítást... :(

S9+

(#64338) CptAdamica válasza dugo_ (#64265) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most már értem, hogy hogyan javították a vga-m, sehogy! Ugyan olyan szar, köszönjük Asus. :D

Megyen!

(#64339) Colos1


Colos1
őstag

Ez lehet-e VGA hiba?

Egy programban -pontosabban kettőben, a DCS World 1.5 és a 2.0 -ban is egy pixelhibának látszó valami látszik a monitoron, de abban folyamatosan, bármelyik moduljában vagyok, viszont más programban, meg az asztalon nem. :F A pozíciója nem változik, a monitoron ilyenkor egy dark pixel látható, ezért eleinte pixelhibára gondoltam. De csak akkor látszik, ha a két érintett játék fut, ha valamit elé teszek - pl ráhúzom az egeret -, akkor már eltűnik. A képernyőmentéseken is látható, ezért biztos nem monitorhiba. Tegnapelőttről van pár képernyőmentésem, azon még nem volt ilyen.

Végignéztem az Eizo monitortesztet, de abban sem látszik, biztos hogy nem pixel hiba.

DCS World

EIZO teszt

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#64340) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv!

a következő kérdésben szeretném egy HOZZÁÉRTŐ segítségét kérni.

van egy Zotac GTX 590 VGA. hibátalnul müködik, lecserélni sem szeretném viszont a ventilátornak letört az egyik "szárnya".

Az kérdésem, hogy vajon ez cserélhető?
és ha igen milyen ventilátort tudok rátenni?
bonyolult művelet?
a venti cserével netán tönkre tehetem vele a kártyát?
esetleg HA van komplett megoldás (hütés csere stb) kíváncsian meghallgatom.

Sajnos az ilyen tuning/szerviz kérdésben nem vagyok járatos.

A használható - pozitív - választ előre is köszönöm szépen!

Tisztelettel: nyugis

(#64341) falijja


falijja
őstag

Helló mindenkinek
Ha egy sapphire kártya nagyker garis, hova tudom vinni baj esetén..?

(#64342) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok. Lehet, hogy nem ide, de gondolkodok egy Rx 570 vásárlásán, egy dolog tart vissza, hogy többször használom a jelenlegi Nvidia Gtx 750 Ti kártyámmal a Steam, In-home streaminget, amit az Nvidia hardveresen is kiszolglál, így nem terhelem a processzoromat.

Valaki használja ezt esetleg, vagy meg tudná nézni, hogy az Amd hardveres kódolással is jól működik?

Forumot ezzel ami releváns és naprakész nem találtam, ezért gondoltam, hogy hátha még valaki használja ezt.

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#64343) solfilo válasza CarajoEsp (#64342) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdezd meg a kártya topikjában, hogy valaki használja e így. Elvileg mennie kéne, ezek már tudják az AMD Relive-ot, ami hasonló a zöldek megoldásához.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64344) CarajoEsp válasza solfilo (#64343) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Köszönöm, megkerdezem ott, nem volt egyértelmű, hogy hol tegyem fel a kérdést, több helyre meg nem akartam spammelni:)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#64345) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok.

Most vettem egy Sapphire pulse rx 570est. Be is raktam a gepbe, a venti porog, a monitor ad kepet a vgarol, de kozben a windows nem ismeri fel a vgat. Valami otlet?

(#64346) SP4C3 válasza kicsako (#64345) üzenetére


SP4C3
veterán

Néha nem árt driver-t is telepíteni... amd.com

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64347) kicsako válasza SP4C3 (#64346) üzenetére


kicsako
őstag

Van fent, regi r9 280as helyere kerult. Tobbnyire uptodate a driver is, de most lehet kimaradt ami mar tamogatja az 500as szeriat. Mar telepitem ujra a wint, aztan feldobom a legujabbat es kiderul.
Koszi a tippet egyebkent.

(#64348) Morran


Morran
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Sapphire Radeon R9 280X 3 GB Dual-X videokártya, ami érdekes jelenségeket produkál. Minden játéknál random időközönként megáll a kép pár másodpercre, aztán megy tovább mintha misem történt volna. Skyrimban és GTA V-ben grafikai hibákat is csinál. Fallout 4-ben kidob az asztalra "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt" hibával. Próbáltam már több drivert illetve operációs rendszert, mindegyiknél ugyanezt csinálja. A tápegységem Enermax Maxpro 500w. Terhelés közben is ritkán megy fel 50 fok fölé a hőmérséklete a kártyának. Ha valamilyen benchmark vagy stress test programot futtatok, akkor nem jönnek elő ezek a hibák. Nézzek új kártya után?

(#64349) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok! :)

Lenne egy kérdésem: Adott a konfiga, mit adatlapomon is láthattok egy FSP 700M táppal.Nos, már a második Gigabyte G1 Gaming 1070 jár nálam (cserélve lett) és nagyon zavaróan cicereg (szívószállal hallgattam körbe, elég egyértelmű a forrása). Nyilván tudom, hogy ez normális meg minden, de ahogy puhatolóztam felvetült pár kérdés:

- FurMark teszt során, ahol ugyanúgy 99%-os a terhelés (egy órán át ment), és az átlag fps 100-102 volt, a cicergés hangja sokkal-sokkal elviselhetőbb és halkabb volt.
- Játékok közben [nem csak a menüben] (pl. ROTR, vagy Far Cry 4 [80-100fps]), ez a hang viszont sokkal magasabb frekvenciájú és idegesítőbb. Az fps 200-on lockolva van általánosan, szóval ez sem a probléma forrása. (Nincs túlmelegedés sem. Ebből a kártyából a legtöbb, amit ki tudtam sajtolni, az a 65°C volt).
- A monitort és a GPU-t HDMI köti össze. A HDMI-n a hang le lett tiltva (ez sem segített). Az fps 200-ra le van lockolva. Ez sem segített. Mégis mi okozza a különbséget, hogy a Kombustor, vagy FurMark teszteken a hangja sokkal halkabb. Hol a probléma? Alaplapi hiba? Tápegységbeli probléma (maga a táp nem ad ki hangot).
Hallottam olyan tápkábelekről külföldi fórumokon, amik vagy a feszültség ingadozáson, vagy az áram frekvenciáján, de puhítanak valamit, ami miatt megszűnik a zaj. Tipp, esetleg? Javaslat? Vélemény? Próbáljam DVI-D kimeneten? Mindenképpen szükséges egy tápcsere (nincs egy éves és gyártói szervízben is járt)? Vagy esetleg csak szokjak hozzá és ne foglalkozzak vele.
Valamivel alátámaszott véleményeket várok és nagyon köszönöm előre is a segítségeteket! :R :)

Monitor: 60Hz-es Samsung S22D300HY

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#64350) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom most vett új alaplapot procit vga-t memt tápot, és a VGA-val lehet valami gikszer, mert se win10, se win7 alattt nem normális a megjelenített kép,
[kép]
[kép]
Ilyen a megjelenített szöveg az interneten is :-(
VGA Gigabyte RX 460 Windforce OC 4G
Alaplap Gigabyte B250M-D2V
Ram 16 GB 2400MHz
Táp: 750W
A legújabb Radeon Crimson Driver van fent 16.30 RC8
Kérlek segítsetek, mi lehet a gond?
Megpróbálok egy régebi drivert is felrakni, a srác olvassa majd a fórumot, hogy miket ajánlotok.
Előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.