Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) solfilo válasza kicsako (#64500) üzenetére


solfilo
veterán

Más tulajjal nem fordult elő ilyen? Kártya topikja.

solfilo

(#64502) kicsako válasza solfilo (#64501) üzenetére


kicsako
őstag

1-2 szóra rákerestem, és nem láttam hasonlót.
Elsőnek ott kerestem rá, utána jöttem ide.

[ Szerkesztve ]

(#64503) solfilo válasza kicsako (#64502) üzenetére


solfilo
veterán

Arra próbáltam célozni, hogy érdemes lehet megkérdezni ott is a dolgot, mert egyrészt ott tuti van RX 570 tulaj, másrészt lehet valamelyikük játszik is a Fifával. :)

Amit írtál, abból nekem nincs ötletem, max egy DDU és driver újratelepítés. De csinálhatod az AMD módszerével is a teljes eltávolítást.

solfilo

(#64504) kicsako válasza solfilo (#64503) üzenetére


kicsako
őstag

Nem csak a fifánál van, a képen látható hogy Overwatchal is ez a probléma. Mivel más játék nincs a gépen csak ezt a kettőt tudtam kipróbálni.

(#64505) Perseus871 válasza olle (#64492) üzenetére


Perseus871
tag

XFX RX470 4Gb
Fx 8350
M5A97 Evo R2.0
8+2 Gb Ram

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#64506) MK VII válasza Perseus871 (#64505) üzenetére


MK VII
veterán

A hiba a +2GB-os modullal van szerintem. Semmi keresnivalója a gépben.
Meg jó lenne betérned az FX topikba egy kis finomhangolásra, ha még nem tetted meg.

[ Szerkesztve ]

(#64507) kicsako válasza kicsako (#64504) üzenetére


kicsako
őstag

update:
Ment ddu, és uj driver telepítés, de még mindig nem müködik semmi.

(#64508) Perseus871 válasza MK VII (#64506) üzenetére


Perseus871
tag

Gondolkoztam rajta hogy bent legyen e! Nem arányosan oszlik meg a munka! Ahogy tudom lecserélem egy 8 gigásra. Azt mondod stabilabb ha addig csak az egy 8 gigás ram van bent?

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#64509) solfilo válasza Perseus871 (#64508) üzenetére


solfilo
veterán

Egy próba a 2GB-os modul nélkül még nem kerül semmibe. ;)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64510) MK VII válasza Perseus871 (#64508) üzenetére


MK VII
veterán

Biztos, hogy stabilabb.. Meg eleve tök felesleges 8GB mellé 2GB-ot rakni.. Semmi értelme, csak gondot okoz.

(#64511) SP4C3 válasza solfilo (#64494) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha találsz valamit ezzel kapcsolatban és megosztanád velem/velünk, azt megköszönném. :R

(#64495) vg

Sajnos használom a kiegészítőt, de ez olyan, mintha a bal füled viszketne és a jobb kezeddel a fejed felett átnyúlva vakarnád meg. Ez így nem megoldás. A sávszél is kevés 1080p@60-hoz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64512) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy MSI GTX 1060 Armor Edition kártyát (6 gigás, OCV1). Az alaplapom egy Asrock B85m Pro 4, és egy FSP Hyper 500-as tápra van minden rákötve.

Minden működik normálisan, nincs semmi probléma vele, de játék közben furcsa zümmögő hangot ad ki a kártya. Akkor is, ha a ventillátor ki van kapcsolva! Nem az én videóm, de kb ilyen hangja van, 01:20-tól jobban hallható:

[link]

Itt egy profibb videó, 03:58
[link]

Volt hogy a Mass Effect Andromeda töltésénél fel ment 4000 FPS-re a játék, akkor nagyon hangos lett a zúgás, de 30-60 között nincs hangbeli különbség. Tudtommal ez egy coil whine-ra keresztelt jelenség, ami nem okoz gondot a kártyának. Ebben valaki meg tudna erősíteni? Egy kicsit aggódom.

- Nem a táp zümmög, ez biztos.
- Nem zavar a hangja, csak este hallatszik egy nagyon picit, de akkor már úgyis fülesen vagyok.
- Az előző GTX 960-as kártyám is coil whinezott, de annak egy jóval magasabb frekvencájú hangja volt, nem ilyen "zümmögése".
- Az Armor Edition 55-60 fok körül pörög csak be, és a ventillátorok forgása nélkül is produkálja a hangot, így úgy gondolom a ventillátor hibát kizárhatjuk.

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#64513) SP4C3 válasza kazuma921 (#64512) üzenetére


SP4C3
veterán

Semmi kritikus. Csupán zavaró ez a jelenség, baja nem lesz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64514) Brenor


Brenor
aktív tag

Mit jelent ez a hibajelenség? "Default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure". Van mikor játszom valamivel és fekete kép fogad, mintha kikapcsolódna a monitorom, újraindítás után az amd driver egy buborékba kírja ezt a hibajelenséget. Ezt lehet valahogy orvosolni? A legfrissebb driver van fent. Radeon rx 470-es kártyám van.

(#64515) savior


savior
őstag

Olyan problemam lenne, hogy az msi afterburnerben allitgattam, aztan egyszercsak azt vettem eszre, hogy terheles alatt a boost 1210 mhz helyett mindossze 1060 mhz-n dolgozik a kartya. Elallitottam valamit, vagy mitol lehet ez?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64516) savior válasza savior (#64515) üzenetére


savior
őstag

Meglett. A powerlimit csuszkaja mozdult el.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64517) karpy


karpy
csendes tag

Sziasztok,

adott egy Sapphire R9 270X Toxic 2GB-os kártya.
Az utóbbi időben terheléstől függetlenül, véletlenszerűen elmegy a kép vagy épp becsíkozódik.
Úgy vettem észre, h csökkentett módban nem jön elő a hiba, csak a Windows normál indítását, a logót követően, a driver betöltése után.
Tudna vki segíteni?

Gábor

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#64518) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Keresek egy VGA tipust. PH-n mindig is kevés volt belőle. Ilyen passziv szerű hűtés volt rajta. Eléggé ritka VGA volt (gondolom még most is az). Sajnos sehol se találom. (Nemtudom a tipusát sajnos)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#64519) SP4C3 válasza skitzoo (#64518) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát nemigazán szűkítetted le a kört. Amit tudunk, hogy grafkártya, passzív hűtéssel. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64520) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok...

A nagy szakiakat kérdem,adott egy GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Water cooling VGA és a venti pörög a hűtőn a led ek világitalnak de képet nem ad mi lehet a baj?
Számomra rejtély míg az egyik nap ment a másik nap nem.
A lap egy Asus crosshair V formula z.

Köszönöm :R :R :R

Vaskobak

(#64521) SP4C3 válasza Vaskobak (#64520) üzenetére


SP4C3
veterán

Táp? :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64522) Vaskobak válasza SP4C3 (#64521) üzenetére


Vaskobak
csendes tag

táp az jó más mi lehet?

Vaskobak

(#64523) Csupingo válasza Vaskobak (#64522) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem matattál közben a gépben? Nem mozdultak el a memóriák, vagy sata kábelek, stb? Egyik kimeneten sem ad képet? Másig gépben is ki kéne próbálni. Esetleg másik pci-e slotban, ha van az alaplapon. Milyen teljesítményű a táp?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64524) mad1


mad1
veterán

Bocsi lehet le vagyok maradva de ez micsoda es mi van benne?

Ne szemetelj ! = Steam

(#64525) SP4C3 válasza mad1 (#64524) üzenetére


SP4C3
veterán

Azthiszem olyasmi mint az amd firepro. Render-farmokban található piszok drága túlárazott, a cégek/vállalatoknak van kitalálva szerverbe.

Egyéb infó: GeForce vs Quadro as Fast As Possible
[link]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64526) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Mivel nincs elég csati a 450 W-os PSU-mon ezért egy Molex to 6 pin-es adaptorral oldanám meg - MSI Gaming X 1070-hez lenne (8 + 6 csati).
Ilyenem van: [link]

Viszont észrevettem, hogy az egyik lyukban nincs fém... már gyárilag se volt. Ez miért van? Ez jelent majd hátrányt? így nem fog elindulni?

Mivel nézegettem a netet és láttam van olyan miben mind a 6 lyukban van fém csati: [link]

Még megjegyezném, hogy ugyanilyen módszerrel használtam a GTX 680-amat, és a GTX 770 Lightningomat (8+ 8 pin). Ennek ellénre Molexről dugni a 6 pint nem ajánlott ? (olvastam ilyet is) - Szabadon PSU-ról csak 8 pinem van. ÚJ PSU-t meg nem igazán szeretnék venni :U

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64527) Pehi


Pehi
senior tag

Üdv. Létezhet olyan,hogy 750Ti-t 950-re cserélve nem nőtt az FPS,és monitorozva a 950 kb 75-85% teker csak? A proci 4460,és mondjuk egy F1 2016 nál kb 60-70 %-ot ír,és van mikor egál a % a procinál is,meg a 950-nél is! Néztem több játékkal is,és nagyjából ugyan ez a helyzet. Egyszóval majdnem hogy rosszabbul teljesít a 950,mint a 750 ti. :F Köszi.

(#64528) skitzoo válasza SP4C3 (#64519) üzenetére


skitzoo
senior tag

Megtaláltam. A phantom-ra gondoltam. :B

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#64529) savior válasza Pehi (#64527) üzenetére


savior
őstag

Nem lehet, hogy a Vsync bevan kapcsolva?
Mennyi az fps-ed?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64530) kazuma921 válasza NandorHUN (#64526) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Sajnos pontos leírást nem tudok adni arról hogy miért nincs a táp kábelének csatlakozóján fém, de nálam is ez van, és minden működik rendesen. Két tápom is ilyen, évek óta működnek, az egyik 2 éves, a másik 3 és fél.

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#64531) Pehi válasza savior (#64529) üzenetére


Pehi
senior tag

Igazából csak annyit vettem észre,hogy semmivel se lett több FPS-em se minimumon,se maximumon,a 950-el. A Vsync ha be van kapcsolva,persze egyikkel se megy 60 fölé,de pl egy Auto Grid 2,vagy a F1 -nél ugyan azon a beállításokon pl a 750 Ti-vel kikapcsolt Vsync-el max 90 volt az fps,de a 950-nel is ennyi volt. A minimumom is nagyjából megegyezett. Furcsa.

(#64532) Csupingo válasza Pehi (#64531) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen felbontáson és beállításokkal? A win energiagazdálkodás teljesítménycentrikusra van téve? A 950 pl. a gpu-z szerint max. órajelen megy játék alatt? Esetleg a procit is próbaképpen beállíthatnád fix órajelekre.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64533) Pehi válasza Csupingo (#64532) üzenetére


Pehi
senior tag

A GPU-Z szerint normális minden. Most találtam egy olyat,hogy energia gazdálkodási lehetőségek>kiegyensúlyozott>speciális beállítások>PCI express>kapcsolati állapot energiagazdálkodása. Itt milyen lenne a jó? Most mérsékelt energiamegtakarításon van.

(#64534) Csupingo válasza Pehi (#64533) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nálam "ki", de ne a kiegyensúlyozottat használd, hanem próbáld ki a teljesítménycentikussal is. A cpu játék alatt milyen frekvencián megy, pl. CPUID HWMonitor -ral figyelhetnéd azt is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64535) OutSider17


OutSider17
senior tag

Szervusztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok hogy a minap vettem egy Gainward GTX 1070 Phoenix-et.
És a beszerelés után nem ad képet.Égési nyom, hiányzó alkatrész vagy bármi hibára utaló jel nincs. Bekapcsolás után a ventik pörögnek, de képet nem ad. Sajnos kéz alól vettem így garancia nincs rá.(Ráadásul külföldről.)

A konfigom:
CPU: FX6300 Black Edition (Alap órajel)
RAM: 4x2GB Corsair XMS 3 DDR3 1600Mhz
Alaplap: AsRock 970 Extreme 3
Táp: Chiftec GPS 500Watt
HDD: 1darab WD 750GB
SSD: 1darab Hector 60GB

A másik kártyámmal tökéletesen működött a gép (HD7850/2GB/256Bit), de ezzel egyszerűen nem indul el.
Lehetséges hogy kuka a GTX, esetleg a tápegység lenne kevés? (Én erre tipelnék inkább.)
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.: Norbi!

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64536) NandorHUN válasza kazuma921 (#64530) üzenetére


NandorHUN
addikt

Még annyi kérdésem, hogy melyik lenne vajon jobb megoldás:
2x Molex to 6 pin átalakító VAGY
1x SATA to 6 pin PCIe átalakító?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64537) chopin42


chopin42
őstag

Sziasztok! ebben [link] tudna valaki segíteni? (bocs a dupláért)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64538) OutSider17 válasza NandorHUN (#64536) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Szerintem jobb a két molex to 6 pin átalakító. (Két külön ágról sokkal stabilabban fogja a tápegység hajtani a videókártyádat szerintem.) De ez csak a szerény véleményem.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64539) OutSider17 válasza chopin42 (#64537) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Szerintem várj egy keveset és az RX 580 is jobb árban lesz hamarosan. 75ezerért már majdnem RX 580-at kapsz. A vega véleményem szerint 140-től fog indulni a paraméterei alapján. De ez csak az én véleményem. Amúgy elég jók az RX 480-ak is. De az 580-al egy fokkal jobb, de csak "ráncfelvarrás". Az igazi fejlesztés az a Vega lesz.

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64540) NandorHUN válasza OutSider17 (#64538) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez akkor is így van ha a 2 molex ugyanazon az ágon van?
Mert PSU-mon 2 külön ágon futnak végig a SATA és a Molex kábelek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64541) OutSider17 válasza NandorHUN (#64540) üzenetére


OutSider17
senior tag

Mivel a nagyját a 8pinesről fogja kérni így bele kellene hogy férjen. De a helyedben vagy két külön sata ágról csatlakoztatnám a 6pinest, vagy vennék egy új tápegységet. Vagy épp használtat amin van mind a 2 csati. (Pci e 6pin/6+2pin)
Ne érts félre, de egy ilyen kártyához kicsit keveslem azt a tápegységet amid van teljesítményileg.
Még lehet hogy az én Chiftecem is kevés és azért nem megy a GTX-em... :(

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64542) NandorHUN válasza OutSider17 (#64541) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tápegységes topicban azt mondták XFX 450W-osam bőven kiszolgálja a kártyát....
Feleslegesen azért nem adnék ki pénzt erre.
Maga a 1070 legrosszabb esetben is olyan 180W-ot eszik.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64543) OutSider17 válasza NandorHUN (#64542) üzenetére


OutSider17
senior tag

Jogos! Rosszul emlékeztem a fogyasztására. :U

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64544) SP4C3 válasza skitzoo (#64528) üzenetére


SP4C3
veterán

Még csak nem is passzívhűtött. :)) Lényeg, hogy meglett.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64545) Csupingo válasza OutSider17 (#64535) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg a tápodnak elégnek kéne lennie. Alaplapi bios frissítés szokott segíteni. A kártyán minden kimenetet érdemes megnézni, talán valamelyiken ad képet. Ha win 10-ed van, az is bekavarhat, mert alapbeállításokkal nem szereti a hardver cserét. A hibernálást meg a gyors indítás (fast boot) meg hasonló okosságokat ki kell kapcsolni kártyacsere előtt. Esetleg egy bios resetet is csinálhatsz. Valakinek ez volt a megoldás: "Nekem is volt már ilyen. A PCIE boot optiont kell átállítanod, Legacy-ra."

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64546) OutSider17 válasza Csupingo (#64545) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Valamelyik nap végig nézegetem ezeket az opciókat. Hátha segít valamelyik. :R :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64547) Pehi válasza Csupingo (#64534) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi. Megpróbálom ezeket a lehetőségeket. :R

(#64548) Csupingo válasza Pehi (#64547) üzenetére


Csupingo
veterán

Sima win asztalnál rendesen visszaállnak a vga-n az órajelek? Ha nem, akkor bányászvírus is visszafoghatja, amit már említettek. Ezek egész jó keresők: Hitman, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes. Esetleg régebbi driverek próbálgatása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64549) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali urak,

1 kérdéssel fordulnák hozzátok.

A problémámat egy képpel tudnán leírni legjobban, így hát íme a kép.

A lényeg a háttére vonatkozna, én a videókártyára gyankaszom, hogy haldoklik, nektek mi a véleményetek?
A full random egyébként ez az anomália, ha pl átrakom tv-re a képet és vissza akkor ilyen lesz, de ha simán monitoron állítok más felbontást, és vissza rakom nativ 1440p-re akkor jó lesz, de egy ídő után ugyan erre a bugos háttére átvágja magát.

Még garanciális a vga, csak érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek is a vga a ludas.

Előre is köszi,

Üdv,

L

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#64550) Pehi válasza Csupingo (#64548) üzenetére


Pehi
senior tag

Teljesen normálisan megy minden. Proci is,és a VGA is. Lepucolom a drivert DDU-val,és újrarakom. Lehet hogy ott lesz a baj.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.