Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) maniacc93 válasza Oszilaci (#64198) üzenetére


maniacc93
tag

A 4db venti ami a radiatoron van az mind befele fujja a levegot.
A radiator pedig elfer fent is. Ha nagyobb hazban jo lesz a homerseklet akkor megprobalom ugy, hogy felulre rakom a radiatort, viszont akkor cask 2db ventit tudok a radira rakni, igy 2 ventivel kevesebb lesz a hazban.

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64202) madmaxxx válasza barracuda29 (#64168) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A videokártya hőmérséklete teljesen normális és ideális. Nem igazán hiszem, hogy a rendszerrel lenne probléma, inkább a játékkal lehet valami gond. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#64203) zsolti1902


zsolti1902
tag

Jó reggelt.

Van egy MSI RX 480 8GB kártyám, ami tegnap délután egyszer csak netezéskor bedobott egy pöttyözött, hibás képet. A gép lefagyott. Újraindítás óta nem ad képet, se a 2 HDMI-n, se DVI-n. Se monitoron, se TV-n. Bekapcsoláskor egyet sípol a gép, minta minden rendben lenne, de kép nincs.
4 hónapos, IPON-ból van.

Egy csere 7800 GTX-el megy a gép. A táp egy FSP Hexa 500W. Driver 16.12.1.
Már kétszer ki-be szereltem a 480-ast de semmi kontakt hiba nincs.
A kártyát sajna más gépben nem tudom tesztelni, csak csere tápegységem van itthon esetleg.

Van valakinek valami ötlete/tapasztalata, hogy mit/hogy lehetne még tesztelni mielőtt visszaküldöm?
Úgy gondolom végleg megadta magát a kártya, de hátha élet jelet adna.

Köszönöm a segítséget!

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#64204) madmaxxx válasza zsolti1902 (#64203) üzenetére


madmaxxx
senior tag

A kártya hátulján, esetleg a GPU környékén nincs égés vagy egyéb elváltozás? A leírtak alapján a videokártyát garantáltan cseréltetni kell. Anno a HD6850-nél volt hasonló hiba (rövid időn belül memóriahibásak lettek), bár ott a kártya még adott képet.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#64205) zsolti1902 válasza madmaxxx (#64204) üzenetére


zsolti1902
tag

Nincs semmilyen elváltozás a kártyán.
Remélem ugyanilyenre tudom cseréltetni az IPON-nál (az oldalukon már nem szerepel), mert remek hűtő van rajta

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#64206) SP4C3 válasza zsolti1902 (#64203) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát épp másik gépben is ki kellene próbálni. Ha ott sem ad képet, akkor megsült, kuka, hulladék. :U

Ha meg netalán észhez tér és megint működni akar, akkor eressz rá egy FurMark-ot.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64207) zsolti1902 válasza SP4C3 (#64206) üzenetére


zsolti1902
tag

Sajnos csak laptop van itthon.

De lehet kiszaladok délután a céghez és belerakom az ottaniba, viszem az 550-es Chieftec-et hogy biztos legyen elég kakaó.

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#64208) SP4C3 válasza Z_A_P (#64196) üzenetére


SP4C3
veterán

Procis topic-ban láttam a hsz-t és gondoltam megnézem, hogy jött-e válasz.

Igen a GPU-t, a hűtőből meg pont az látszik ami nem számít. Kész csoda, hogy ez a kis hőreaktor nem döglött még be. :C Vram-ok hűtésére általában "thermal-pad"-ot használnak. Amikor szétszeded, akkor biztos látni fogod, hogy jelen esetben mit alkalmaztak.

thermalpad így néz ki:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64209) fagylalt válasza fagylalt (#64132) üzenetére


fagylalt
senior tag

Tudna valaki segíteni ebben?

(#64210) muul26


muul26
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy új gépet és monitort a mai napon, de nem vagyok benne biztos, hogy minden tökéletesen is működik. A gépben egy AMD A10-7700K Radeon R7 proci van, ill. mellette egy XFX Radeon RX 460 4 GB-os VGA. A monitoron csak VGA csatlakozó van, se DVI, se HDMI nincs. A kérdésem az lenne, hogy a játékok automatikusan felismerik-e az RX 460-at és azt használják, vagy ezt be kell valahol állítani? Ugye a monitor nem a VGA-ra van kötve, mert egyszerűen nincs olyan csatlakozóm. Azért nem mindegy, hogy a sima integrált VGA-t használják-e ami 1 GB-os, vagy a jóval erősebb 4GB-os dedikált VGA-t. A BIOSt nem tudom előhozni, azt ne is mondjátok, mert egyszerűen azt a képernyőt nem is mutatja betöltésnél a windows. Válaszaitok előre is köszönöm.

(#64211) Oszilaci válasza muul26 (#64210) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha az alaplapira vagy csatlakozva akkor teljesen feleslegesen van bent a RX460 ,
vga beépítés után néha kell egy bios reset és csak utána add képet megfelelően a vga.
ha a monitorodon csak DSUB van akkor vagy beszerzel egy átalakított vagy veszel egy másik monitort

(#64212) dugo_ válasza muul26 (#64210) üzenetére


dugo_
veterán

Amíg nem jutsz be a biosba, addig nincs is miről beszélni. Először azt oldd meg, lapod leírásában benne van, hogy melyik billentyűt kell spamelni a postnál.

A monitort mindenképp az erősebb grafikára kell kötni, szóval vegyél hdmi - dsub aktív átalakítót, ha már ilyen megfontolatlanul vásároltál. Az RX460-nal nem tudom működik-e a dual graphics, de ha igen, azt mindenképp a biosban kell beállítanod (pl - videó). Ha nem menne duálban, akkor is az RX460-at kéne bekötni, mert anélkül nem is használja a gép, csak az APU működik.

Újonnan sikerült összevásárolni ezt a totál szerencsétlen konfigot?

(#64213) muul26 válasza dugo_ (#64212) üzenetére


muul26
újonc

Az a baj, hogy a biost nem lehet előhozni, mert amikor indul a gép, csak annyit látok, hogy D-Sub no signal, saving mode, hiába spamolom a Del billentyűt (azzal kéne előhoznia), a következő képernyő pedig már csak az asztal betöltőképernyője.

A videókártyámon ezek a csatlakozók vannak, ugye egy XFX Radeon RX 460 4GB GDDR5-ről van szó:

Ha esetleg vennék egy ilyet, az megfelelően működne?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64214) dugo_ válasza muul26 (#64213) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor próbálkozz az Esc, F1, F11, F12 valamelyikével tovább.
Ilyet átalakító kell, igen.

(#64215) madmaxxx válasza fagylalt (#64209) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Sajnos a videokártya javítás nem egy "atombiztos" megoldás. Több lehetőség is fenn áll a javítás után:
1. sikerül és még 1.5 vagy 2 évig működik (esetleg tovább is)
2. sikerül és rövid idő múlva a korábbi vagy hasonló hiba jelentkezik (pl: memóriahiba, ...)
3. nem sikerül és feleslegesen ment el az idő és a pénz
Ha csökkenteni akarod a veszteséget, 1 próbát megér, de neked kell tudni, hogy kockáztatsz-e vagy nem. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#64216) muul26 válasza dugo_ (#64214) üzenetére


muul26
újonc

Akkor meg is rendelem, addig meg el vagyok így. Az volt a gond egyébként, hogy a monitort megvettem a gép vásárlása előtt, és figyelmetlen voltam. Félre olvastuk a dobozán a csatlakozókat, mikor kibontottuk, akkor vettük észre, hogy csak VGA van rajta. Szóval akkor ennek így tuti mennie kell, ugye? :)

(#64217) solfilo válasza muul26 (#64216) üzenetére


solfilo
veterán

Most vettétek a monitort és nincs rajta semmi csak VGA? :Y Mi a típusa?
Ha webshopos rendelés volt, én lehet élnék az elállási jogommal, ha még nem telt le és keresnék valami olyat, amin van DVI vagy HDMI. Ezeken a kép is szebb lesz, mint egy analóg D-SUB-on.

Amúgy a dual graphics nem megy RX 460-al, de ha menne sem lenne értelme bekapcsolni, túl nagy az erőkülönbség a VGA és az IGP között.

Igen, ennek az átalakítónak mennie kell, de nincs garancia, hogy nem lesz valami gubanc. Én is most vettem anyám gépéhez (HD5450) egy monitort, mert bedöglött az előző. DVI-vel lesz összekötve, csak még vennem kell kábelt. Addig is D-SUB kábellel van használva (DVI-I kimenetre passzív D-SUB átalakítóval), s pl elég bosszantó, de nem középen van a kép a monitoron, kicsit el van csúszva felfelé. Amint meglesz a DVI kábel, ez a hiba magától meg fog szűnni.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#64218) fagylalt válasza madmaxxx (#64215) üzenetére


fagylalt
senior tag

Értem, tehát ez lutri. :(
Visszaolvastam a fórumban és azt láttam, hogy ezt a hibát okozhatja memória és GPU is egyaránt. Viszont úgy semmiképp sem fogok belemenni a javításba, hogy nem tudom, hogy pontosan melyik a hunyó. Nyilván ha elviszem reballoztatni, akkor rá kell mutatnom, hogy csak azt a chipet legyenek szívesek cserélni....

Ha esetleg tudna valaki olyat, aki videokártyákat javítana, azt megköszönném. :R

(#64219) muul26 válasza solfilo (#64217) üzenetére


muul26
újonc

A gép az új, a monitor pedig egy LG 22M38, amihez 15 ezerért jutottam hozzá, szinte vadi újan. Megrendeltem ezt az átalakítót, remélem működni fog rendesen. Köszönöm a válaszaitok! Kellemes ünnepeket kívánok nektek!

(#64220) tooolz válasza Z_A_P (#64196) üzenetére


tooolz
tag

Hello .. minap pasztáztam ujra r9 280x ..be quilet /8.5/ hövez.. pasztával
csak érdekesség ként 8-10 c hűvösebb lett sz val ráfér..igaz 3 éve hajtom..
:R

(#64221) wh1n


wh1n
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 olyan problémám, MSI 760 GTX OC-m, hogy játék közben (CS:GO) kb 20 perc játék után beszaggat a játék és elsötétül a kép? Mi lehet a gond? Nem indul újra a gép. Hang is megmarad, de nem lehet semmit csinálni csak az újraindítás oldja meg. Valakinek valamilyen ötlete? Nem melegszik túl a vga az biztos.

(#64222) Z_A_P válasza SP4C3 (#64208) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. De termalpadot csak akkor tudok rakni ha most is van rajta ram hűtés. Magyarul a borda alá?
(meg nem szedtem szét)

OK

(#64223) Z_A_P válasza tooolz (#64220) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem Zalman ZM-STG2 pasztam lesz...de min 5eves paszta vam rajta most.
Neki fogok állni.

OK

(#64224) Oszilaci válasza Z_A_P (#64223) üzenetére


Oszilaci
senior tag

inkább thermal grizzly kryonaut
ajánlanám ,nekem bevált

(#64225) Z_A_P válasza Oszilaci (#64224) üzenetére


Z_A_P
addikt

Türelmetlen voltam, es ez volt a legjobb ahol vettem. Lehet par fok igy benne marad, de 5-7eves pasztanal csak jobb lesz igy is nagyságrendekkel...

OK

(#64226) Oszilaci válasza Z_A_P (#64225) üzenetére


Oszilaci
senior tag

annál mindenképp ,legközelebb szerezz be abból amit írtam tényleg jó MX-4 helyett vettem egyszer és meglepődtem

[ Szerkesztve ]

(#64227) maniacc93 válasza Oszilaci (#64198) üzenetére


maniacc93
tag

Kiprobaltam a kartyat egy masik gepben (ATX hazban) es ott terheles alatt (Furmark) max 79 fokot ert el a kartya, az fole nem ment. Szoval "sajnos" a kartyaval nincs semmi baj, igy visszakuldeni nem erdemes gariba mivel visszakuldik, hogy semmi baja.

Kiprobaltam, hogy mivan akkor ha a radiatort felulre rakom a mantaba, de igy se valtozott semmi hofokok szempontjabol, a vga meg mindig felmegy 93-ra furmark alatt. Szoval sajnos az nzxt mantanak ilyen "jo" a hutese, valoszinuleg egy founders edition gtx 1080 jobb lenne bele bar kitudja.

Igy akkor nem sok lehetoseg maradt, vagy vizhutes kell a kartyara vagy pedig uj haz es uj alaplap (ITX-rol ATX-re).

Mit gondoltok lesz valami baja a kartyanak idovel ha 80-90 fokon megy jatekok alatt?

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64228) varmi2 válasza maniacc93 (#64227) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lecseréled a házat, és kész. Alaplapot nem kell cserélni, bár viccesen néz majd ki egy atx házban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64229) Oszilaci válasza maniacc93 (#64227) üzenetére


Oszilaci
senior tag

alaplapot minek cserélnéd??? :U
csak a házból kell egy picit nagyobbat vagy olyat ahol vízszintesen van a lap és esetleg a kártya felőli oldalon is tud szellőzni.

(#64230) Winchester95 válasza Csupingo (#64128) üzenetére


Winchester95
őstag

Szia!
El lett véve számtechboltba kipróbálni másik konfiggal.Minden jó volt kivéve a proci.
Látható sérülés nincs rajta, másik gépben másik kártyával is ugyan ezt a hibát produkálta.Nincs kép a videókártyán.Szervizesek se láttak még ilyet.
Szerintetek?
Procit még tuningolni sem lehet hogy elromoljon...ezért sem értem.

(#64231) nzsolt77


nzsolt77
tag

kérnék egy kis segítséget. fifa 17 el játszok és 2 persc vulva ezt az üzenetet kapom és kilép a játék. sajna nem tudom ez mit jelent. radeon rx 460 a video karim

[ Szerkesztve ]

(#64232) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Van olyan oldal ahol össze lehet hasonlítani 2 kártyát? 7850 van tesómnak és azt akarná lecserélni 1060-ra. Kíváncsi lenne rá hogy fps terén mekkora előrelépés lenne neki. Tudom hogy nagy lenne, de számszerűleg jó lenne esetleg tudni.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#64233) varmi2 válasza jozsi252 (#64232) üzenetére


varmi2
nagyúr

pl:ez

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64234) jozsi252 válasza varmi2 (#64233) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#64235) maniacc93 válasza Oszilaci (#64229) üzenetére


maniacc93
tag

NZXT Mantanal nem hiszem, hogy van nagyobb ITX haz. Manta a legtobb mATX hazaknal is nagyobb :D Ha a hazat lecserelnem ATX-re tuti nem hasznalnam az ITX lapot, eleg botranyosan nezne ki, es en szeretnem ha valahogy ki is nezne :U

Jelenleg

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64236) SP4C3 válasza maniacc93 (#64235) üzenetére


SP4C3
veterán

Az milyen virág?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64237) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, van egy radeon 7990-esem. Sajna újrapasztázáskor fogó megcsúszott és elszakadt az egyik venti egyik kábele (PWM jel megy rajta elvileg). Blankoltam, krimpeltem, visszadugtam. De. Terhelésnél úgy látom továbbra is alapjáraton pörög az a venti (míg a többi 2 süvít). Crimsonban és Linux alól sem tudtam felpörgetni a ventit magasabb fordulatra. Crimson (és a Linuxos proprietary driver) szerintem azért nem engedni, mert az a GPU ki van kapcsolva (nem tudom force-olni, hogy magasabb fordulatra kapcsoljon), épp olyan gém, ami meg multi-GPU-t használna nincs fenn.

Esetleg tudja valaki, hogy ez így normális vagy mindhárom ventinek azonos fordulattal kéne pörögnie? Meglepődnék, ha GPU-hoz kötnék a harmadik venti fordulatszámát, ráadásul én úgy emlékszem mindhárom fordulatszáma együtt "mozog", de nem 100%.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#64238) Oszilaci válasza maniacc93 (#64235) üzenetére


Oszilaci
senior tag

szellőzés szempontjából max egy integrált procis passzív hűtésű lapot mernék bele rakni :DDD

ez szellőzik a tiéd nem

mellesleg meg próbáld ki milyen nyáron az autóba résnyire leengedett ablakok mellet :U

[ Szerkesztve ]

(#64239) Csupingo válasza Winchester95 (#64230) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyet én se láttam még. Minden működik külön, csak együtt nem akar normálisan muzsikálni a processzor és a vga? Ezt kideríteni is macerásabb. Bár ha jól emlékszem, azért már hasonló furcsaságok történtek ph tagokkal, de akkor fel is fedezték a sérült cpu érintkezőket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64240) Winchester95 válasza Csupingo (#64239) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen nagyon érdekes, más cpu val jó volt, és másik gépben kipróbálva a cpu-t is ezt csinálta.Nem volt kép.
Viszont biosban letiltottam az alaplapi vga-t így csak a rendest használja.
így viszont 1hosszú 2 rövid sípolás volt.Ami vga-hibát jelez elvileg.De tényleg nem értem én sem.
A cpu ki sem volt szedve a helyéről, magától meg nem mehet tönkre.
Ha küldök képet a cpu ról akkor meg tudod nézni? (Nagy felbontásban).

Ha az alaplap érintkezője lenne rossz akkor másik gépben/lapban kellene mennie a procinak nem?

[ Szerkesztve ]

(#64241) maniacc93 válasza SP4C3 (#64236) üzenetére


maniacc93
tag

Amazonrol vettem (Anglia).

Ha nem ersz el itt, irj emailt! - kissricsi0125@gmail.com

(#64242) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy gtx980 as videókártyám, azt kötöttem össze egy lg 4k tévével hdm 2.0ás kábellel.
A probléma a következő: az nvidia drivere csak a 8bites szinátvitelt engedi a hdmi kábellel.
Olvastam,hogy displayporton keresztűl engedné a 10bitest is amit szeretnék elérni, mert a tv is tudja kezelni.
A tv-n viszont nincsen display port csak hdmi bemenet.
Kérdés, tehát egy displayport hdmi kábellel vajon engedné-e a driver a 10bites szinkezelést?

(#64243) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok.

Itt is megkérdem :)

Nemrég elkezdtem játszani a FAr Cry 4 -el, és egy idő után elég sokszor leállt, feladatkezelőből kilőttem, és "A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." szöveggel boldogított az eseménynaplóban. A Far Cry 4 közben általános ez a hiba, nem is érdekelt. Ma egy másik játék közben, a DCS World -ben csinálta ezt, kétszer egymás után, mikor régebben órákat játszottam vele hiba nélkül. Az szimulátor, annál nem úgy működik, hogy gyakrabban mentek...
Másodszorra nem nyomtam ki feladatkezelőből, vártam. Nagy nehezen észhez tért a gép, de leállt az egész nvidia driver, meg a DWM is. Az nv driver el sem indult, közölte a win, hogy az általános illesztőprogramot használja a továbbiakban. Meg megette valami a 16 GB RAM -ot, és a lapozófájlt is felzabálta, de ezt már a naplóban láttam, a hiba után jött. (Meg láttam egy pillanatra a feladatkezelőben, a DCS felment 12GB -ra a 7-8 GB helyett, valószínűleg annak ugrott meg.)
A 381.65 van fent, de a hiba a 378.78 -al is fennállt.
Most újratelepítettem az illesztőt, még DDU -t is használtam, meg manuálisan is takarítottam.
Van ötlet, hogy mitől lehet ez? Valamikor a Far Cry is napokig hibamentes, ma vagy 3x megfagyott. A DCS meg eddig egyszer sem.

A kártya: Gigabyte GTX980G1 Gaming-4GD.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#64244) Csupingo válasza Colos1 (#64243) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a legújabb win 10 változatot használod, akkor érdemesebb visszatenni az előző változatot, ezzel sok embernek jöttek elő gondok. Ha húzva van a kártya, az is okozhat ilyet. Esetleg még 2-3 régebbi driver változatot próbálj ki. (Akár jóval régebbit.) Olyanra is volt példa, hogy valamelyikkel nem volt ilyen gond, másik verziókkal meg igen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64245) Colos1 válasza Csupingo (#64244) üzenetére


Colos1
őstag

Lehet visszarepül a régebbi, azzal a DCS legalább jó volt. De a mai napig ezzel is :F A kártya gyárilag húzott, azt vissza tudom valahogy venni?

Hardverhiba nem lehet? Vagy tuti driveres a gond?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#64246) Csupingo válasza Colos1 (#64245) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez általában driver gond. Mondjuk a win 10 sem egy atomstabil rendszer még. Ez egy időnként visszatérő gond. Mondjuk az amd driverekkel is előfordulnak mostanában a "képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt" jelenség eltérő változatai.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64247) Colos1 válasza Csupingo (#64246) üzenetére


Colos1
őstag

Fasza :(((

De ez még mindig a jobbik eset.

Gyárilag húzott kártyánál hogyan tudom fixálni az órajelet alapra? Bár most néztem a log -ot, 1380 helyett csak 987 MHz -en ment a fagyás előtt, NOLOAD limittel, nem hinném hogy a húzás lenne a gond.

Meg arra sincs ötletem, hogy mivel tudnám reprodukálni, sosem akkor fagy, amikor nagyon terhelve lenne.

LOG: 1 2 3

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#64248) Csupingo válasza Colos1 (#64247) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. msi ab-vel is visszább tudod venni az órajeleket. Esetleg a kártya oldalán található VGA - OC GURU II -vel is megoldható. Szélsőséges esetben a vga bios-a is átírható. Szokott segíteni az órajelek visszavétele is, de szerintem előbb jóval régebbi driverekkel is próbálgasd. (375.63 vagy még régebbivel) Nagyrészt inkább abban lehet a hiba, nem a kártyában.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64249) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy kb minden 3 alkalommal mikor bekapcsolom a gépet olyan mintha nem venné fel a videokártya a neki küldött jeleket.
MSI AB-vel nézve 36-41 fok közötti a kártya és amikor játszanék az ETS 2-vel kb 15-20 FPS-em van .
de amikor rendesen "veszi" a jeleket a kártya akkor már a bekapcsolásnál is 55 fok és 40-80 FPS-em van de ilyenkor sípol is a videokártya( játék közben nem csak amikor betölt vagy a menüben vagyok ). Tudom, hogy már nem mai és tervbe is van véve a csere csak 1-2 hónapig lenne jó ha még kibírná valahogy.
Az energiaséma teljesítmény centrikus de próbáltam már mindenhogy.
Proci : i5-4570
VGA : Asus GTX 460
Táp : fsp fsp400 60apn

Valakinek valami ötlet?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#64250) BITBOYS válasza maniacc93 (#64241) üzenetére


BITBOYS
addikt

első ránézésre vga artifact-nek olvastam :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.