Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Tomace91 válasza OutSider17 (#64650) üzenetére


Tomace91
senior tag

Sajnos nem oldotta meg, kivettem visszaraktam, aztán másik 2 slot aztán másik sorrend eredeti slot, másik sorrend másik slotok és akkor sem jó. Forog, világít a kártya, de mintha rá sem lenne dugva a PCI-E csatira (egyikkel sem megy), még BIOS-ban is üresnek jelzi a system browser rész. Holott tökéletesen működik a kártya. Akitől kaptam kölcsön megnéztük.

Azóta nem érzékel semmit mióta az állítólagos VRAM hibával tönkrement gtx670-en csináltam egy VRAM tesztet. Akkor kiírt folyamat hogy hibázik, aztán eltűnt kép újraindult és folyamatosan csak újraindult. Kikaptam belőle a kártyát aztán reggel hozták a másikat és sehol semmi... :F :W :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#64652) OutSider17 válasza Tomace91 (#64651) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
A Biosban a Pcie van priora állítva?
Esetleg még erre tudok gondolni. Vagy a hibás kártyád gallyra vágta a lapod pcie részét. Esetleg nem két pcie slottos?
Ha igen akkor próbáld meg a másik slotban. Illetve biosban igpu-ról állítsd priora a pcie-t.
Kíváncsian várom a fejleményeket. Illetve még nézd át a táp csatit a GTX-nél és hogy megfelelően csatlakozik-e a pcie slotba a kártya.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64653) Tomace91 válasza OutSider17 (#64652) üzenetére


Tomace91
senior tag

PCI-E van priora van állítva, IGPU tiltott, ha van pci-e, mind2 slotban próbáltam egyikben sem érzékeli. Sőt már toltam BIOS-on belül, load uefi deafults-ot is és ez sem segített.

Akitől kölcsön kaptam, annál tökéletesen működik a kártya mert átmentünk hozzá miután nálam a PCI-E slot nem is érzékeli, hogy egyáltalán lenne benne valami (egyik sem érzékeli), nála megy tökéletesen, nálam csak forog a ventilátor és jelez a led hogy van áram.

Mivel miután berakom a slotba van egy kis pöcök amit elhúzok rajta aztán mindig csavarokkal rögzítem is így biztos, hogy a helyén van.

Van egy PCI hangkarim az tökéletesen működik csak a 2db PCI-E 16x csatlakozó nem érzékel semmit egyáltalán.

Fingom sincs mi más tudnék még csinálni.

(#64654) OutSider17 válasza Tomace91 (#64653) üzenetére


OutSider17
senior tag

Milyen alaplapod van?

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64655) Tomace91 válasza OutSider17 (#64654) üzenetére


Tomace91
senior tag

AsRock z77 Extreme 4

(#64656) OutSider17 válasza Tomace91 (#64655) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Probáld meg resetelni a biost úgy hogy kiveszed a vga-t. Ha ez megtörtént, tedd vissza a vga-t és próbáld meg elindítani a gépet. Bár ez is csak egy tipp. De hátha hozzá szól még valaki akinek van még valami tippje, vagy esetleg ő is végig járta már ezt a folyamatot ezzel a problémával.
Ha a kártya jó és az igpu-val add képet akkor csak a bios lehet megkergűlve szerintem. Elég esélytelen hogy konkrétan elszálljon a pcie vezérlő egy lapon, ráadásul hogy mind a két slotott nem érzékeli az azért már felér egy csodával is.
Remélem tudtam segíteni!
Üdv. Norbi!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64657) Tomace91 válasza OutSider17 (#64656) üzenetére


Tomace91
senior tag

Ha ezt érted BIOS reset alatt "Sőt már toltam BIOS-on belül, load uefi deafults-ot is és ez sem segített." akkor már ezt is csináltam, sajnos :(

(#64658) OutSider17 válasza Tomace91 (#64657) üzenetére


OutSider17
senior tag

Jumperes resetre gondoltam. Áramtalanítod aztán vga ki. Jumpert át rakod a másik két lábra 1-2 perc várakozás aztán vissza az eredeti helyére a jumpert, vissza a vga-t és hátha elindul végre a kártyával.
Annyi hogy elemet nem kell kivenni, csak ne legyen áram alatt a táp se.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64659) Egzee


Egzee
őstag

Csak megosztanám az érdekességet, hogy a mai Radeon driver frissítéssel megszűnt a videokártyám (480 8GB) ciripelése. Ha valaki hasonlót tapasztalt, frissítsen!

(#64660) Tomace91 válasza OutSider17 (#64658) üzenetére


Tomace91
senior tag

Uhhh ezt a jumpert merre találom?

Semmi, megtaláltam közben a papírján. :R

[ Szerkesztve ]

(#64661) MK VII válasza Tomace91 (#64660) üzenetére


MK VII
veterán

CLR CMOS ez van mellé írva.
Bekapcsolás közben összeérinted a két pin-t pár másodpercre... Utána indítod megint és le is van resetelve a lap.

[ Szerkesztve ]

(#64662) Tomace91 válasza MK VII (#64661) üzenetére


Tomace91
senior tag

Hát a papírja azt írja, hogy teljesen áramtalanítsam hozzá és húzzam is ki, nem pedig, hogy bekapcsolás közben csináljam.

(#64663) MK VII válasza Tomace91 (#64662) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor tedd azt.. Nekem úgy sosem sikerült resetelni egyik lapomon sem a BIOS-t. Csak úgy, ha összeérintettem és közben kapcsoltam be..

(#64664) Tomace91 válasza OutSider17 (#64658) üzenetére


Tomace91
senior tag

Ez a CMOS reset megoldotta! Érzékeli azóta fent van a driver is és megy! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

4 napba tellett mire végre sikerült megoldani a segítségeddel és a természetesen a többiek segítségével!

Köszönöm! :R :R :R

(#64665) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Gigabyte Windforce alkatrészt lehet valahonnan rendelni?

Van egy GTX 1060 -as aminél a szokásos típushibám van, 68-76%ig kerreg a ventije.

iPon garis még, ha nincs egyéb lehetőség elviszem oda.

Maga a hűtő a fémborda leszedése nélkül cserélhető lenne, ha találnék WF2 alkatrészt.

Köszönettel :R :R

(#64666) MK VII válasza ghostmat (#64665) üzenetére


MK VII
veterán

:F :F :F

Garanciális a VGA-d, de előbb inkább Te magad kókányolnál a garancia elvesztését kockára téve, ahelyett, hogy legariztatnád?
Hol ebben a logika?

[ Szerkesztve ]

(#64667) ghostmat válasza MK VII (#64666) üzenetére


ghostmat
tag

Igen, pontosan ahogy leírtad.
Egyszerűbb és gyorsabb megoldás lenne számomra.

Szerencsére nem kell "kókányolni" 6 db csavart kell kiszedni a helyéről, nem nagy ördöngősség.
Nyilván aki nem jártas a műszaki dolgok szerelésében hajlamos a kókányolásra, és kihívást jelent egy alkatrész cseréje...

A kérdésemre akkor nincs válaszod.

(#64668) OutSider17 válasza Tomace91 (#64664) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Örülök hogy sikerült! :)
Igazán nincs mit. Bármikor segítek ha tudok.
További szép napot.
Üdv. Norbi!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64669) MK VII válasza ghostmat (#64667) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Egyszerűbb és gyorsabb, de nem is annyival egyszerűbb meg gyorsabb ,ha nem kapsz gyári ventit, ugye. :)
Talán Aliexpressen vagy ebay-on találsz.. De onnan is hetek mire megérkezik és még mindig nem biztos, hogy azok sem fognak kerregni...
Szóval a kérdésedre adtam választ.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#64670) Tomace91 válasza OutSider17 (#64668) üzenetére


Tomace91
senior tag

Rettentő sokat segítettél!

Nagyon szépen köszönöm még egyszer! :R :R :R

(#64671) OutSider17 válasza ghostmat (#64665) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Az összes venti ciripelni fog mivel . Nekem is ciripelt a HD7850-m. A megoldás erre az hogy leszedtem az MSI Afterburnert és beállítottam hogy ahol elkezdene kerreg ott mennyen olyan tartományban a venti fordulata ahol már nem kerreg. Így a kártya is hűvös maradt és beruháznom sem kellett alkatrészre amire semmi garancia hogy ne csinálná ugyan ezt a jelenséget.
Ne érts félre, de akit zavar a venti, ventik hangja az vegyen vagy vízhűtést rá vagy váltson konzolra ha játszani akar. Ez az én véleményem csupán. És mégegyszer hangsúlyoznám hogy nem kötekedésből írtam.

Remélem nem értesz félre! De kár szétszedni egy ilyen apró hibáért!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64672) OutSider17 válasza Tomace91 (#64670) üzenetére


OutSider17
senior tag

Keress bátran ha valamiben tudok segíteni. :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64673) balu999


balu999
tag

Sziasztok

ASUS Radeon 7770-em nagyon melegszik. Arra gondoltam, hogy raknék rá egy jobb hűtőt mint a gyári. Lehet kapni ilyet?
Tudok ajánlani?
https://www.asus.com/Graphics-Cards/HD7770DC1GD5/

Üdv
Balázs

(#64674) MK VII válasza balu999 (#64673) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Mindenek előtt pasztázd újra.. Ha az sem segít akkor én már nem költenék erre a VGA-ra...
Egy Arctic Accelero mono plus amit minimum kéne rá rakni az most jelenleg 11-12 ezer forintba kerül, majdnem amennyibe egy 7770 kompletten..
Esetleg apróról nézz valami jó árasítottat. ;)

(#64675) balu999 válasza MK VII (#64674) üzenetére


balu999
tag

Köszi

(#64676) Oliverda


Oliverda
félisten

Tudja valaki, hogy ennek a (ventilátor) csatlakozónak mi a hivatalos neve?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64677) olle válasza Oliverda (#64676) üzenetére


olle
senior tag

4 pin vga fan connector talán. :) Nem gondolkodtak rajta sokat. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64678) Oliverda válasza olle (#64677) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben megtaláltam: JST PH 2.0 (4 pin)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64679) balu999 válasza Oliverda (#64676) üzenetére


balu999
tag

Szerintem hivatkozhatsz úgy rá , hogy 4 pines ventilátor csatlakozó.

(#64680) ghostmat válasza OutSider17 (#64671) üzenetére


ghostmat
tag

MK VII & OutSider17

köszönöm a gyors válaszokat, utánanézek az említett oldalakon.
MSI ventiprofil belőve már. Annyira nem zavar, de ha upgradelném úgy adnám tovább ezt.

:R :R

(#64681) vhw


vhw
addikt

Win7 PC-re van kötve egy monitor és egy TV (típusok az adatlapon).
Egyelőre a TV hdmi-vel, a monitor vga kábellel van a videókártyára kötve.
Van egy kis screen tearing probléma (a TV-n), ha duplicate módban szeretném használni őket.
Általában a kettő nem megy párhuzamosan, vagy egyik vagy másik. Ilyenkor ki is kapcsolom a "másodlagost".
A TV-n filmnézés közben előjön a törés.
Extend módban ugyan nem... de így pont a praktikus, azt használom amelyiket éppen akarom dolog nem működik...

Mindkettő 60Hz-re van állítva.
Screen resoluiton -> advanced settings -> Monitor
Legördülő menüben két Generic PnP monitorként jelenik meg.
Mindkettőre 60Hz-t mutat.

Radeon settingsben van egy Specs menüpont mindkét megjelenítőnél külön.
A monitornál 60Hz szerepel a frissítésnél, a tv-nél 59,9394 Hz.
Most ezzel mi répát lehet csinálni? Módosítási opció nincs - csak nagylelkűen kijelzi az értékeket.

A windoson belül hiába állítom át mondjuk 59Hz-re (apply, ok) bezárom az ablakot, mikor újra megnyitom megint 60Hz-t ír ki.

Van rá valami tipp mi lehet a megoldás?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#64682) szokegergely


szokegergely
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy talány megoldását keresném.

Van egy asus mátrix 7970 videókártyám. A probléma, hogy mindegy milyen driverrel és win (8.1 , 10 ) egy idő után jelentkezik a hiba. Nem áll vissza az alap órajelre csak ha újraindítom a gépet.
Általában elvan magának az alapon, de ha videót lejátszok vele akkor úgy marad, akkor is ha mindent bezárok. Ezek után a videók lejátszásánál felvett értéket tartja 500 mhz mag és 1650 mhz memória. Nem értem hogy hogy akad ki.
Gyári a bios van a kártyán és ha jól láttam nem is volt hozzá semmilyen frissítés-Ez egy nagy minus az Asusnak:( Az alaplap is asus z77 es a legutolsó Bios sal, csak kompatibilisek egymással.

Ötleteket várok szeretettel:)

[ Szerkesztve ]

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

(#64683) OutSider17 válasza szokegergely (#64682) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Milyen program szerint nem áll vissza az alap órajelre? (Szerintem fals adatot jelez a program.) Nálam az MSI Afterburner mutatja a reállis órajeleket, a gpu-z pedig hogy teljes órajelen megy a kártyám. Hol ott ez egyáltalán nem igaz.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64684) szokegergely válasza OutSider17 (#64683) üzenetére


szokegergely
csendes tag

Szia!

A GPU-Z szerint a Radeon driver szerint is és az Asus GPU Tweak szerint is úgy marad és csak az újraindítás után áll vissza alap értékre.

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

(#64685) OutSider17 válasza szokegergely (#64684) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Esetleg probálkozz egy Bios resettel. Talán segíthet a problémán.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64686) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Az utóbbi napokban különös dolgokat tapasztalok a notebook-om képernyőjén. Látszólag minden oké, működik is, csak a megjelenített képen olyan jelenséget tapasztalok, hogy világos háttéren fekete, sötét háttéren pedig fehér színű, 1 pixel széles,vízszintes csíkok jelennek meg a képernyőn, de csak egy pillanatra, aztán eltűnnek. Olyan az egész, mint amikor régen az analóg TV adást egy elhaladó motor elektromos zaja megzavarta, és a képen fehér pontok, vagy csíkok villantak fel. Mintha valami elektromos szikra lenne a közelben, ami zavarja a képernyőt.
A gép jól működik, 2D-ben és 3D-ben is, de állandóan felvillannak a zavaró pontok, csíkok. Mit gondoltok? VGA hiba lehet, vagy inkább a képernyőé?

Előre is köszi a választ!

A gép az adataimnál.

[ Szerkesztve ]

(#64687) szokegergely válasza OutSider17 (#64685) üzenetére


szokegergely
csendes tag

Szia!

Mi az hogy Bios reset?Azt hol és hogyan kell csinálni?

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

(#64688) MK VII válasza szokegergely (#64687) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Ezen az oldalon olvass vissza úgy 20-30 hsz-t és megkapod a választ.

[ Szerkesztve ]

(#64689) OutSider17 válasza #93794560 (#64686) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Tippre a videokártyád haldoklik. Valószínűleg bga-s lesz.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64690) #93794560 válasza OutSider17 (#64689) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egyelőre még jól működik a gép, de ha ez így megy tovább, fel kell készülnöm a fontos adatok folyamatos archiválására. Ha valóban bga probléma, akkor túl sok értelme nincs a megjavíttatásnak?

(#64691) dugo_ válasza #93794560 (#64690) üzenetére


dugo_
veterán

Az a notitól függ. De általában mire előjön, addigra nem ér annyit a gép, hogy több tízezret rálocsolj.
Adatokat emiatt nem kell félteni, semmi köze hozzá, menteni viszont ettől függetlenül is kell.

(#64692) #93794560 válasza dugo_ (#64691) üzenetére


#93794560
törölt tag

A gép most lesz három éves. Az adatokat csak attól féltem, hogy egy esetleges elektromos hiba nem teszi-e tönkre a meghajtót is egy zárlattal. Sok mentésem van, de vannak még adatok az SSD-n, amiket még nem mentettem le. A VGA a prociba integrált HD4400.
A szalagkábel érintkezési hibája nem okozhat efféle hibákat?

(#64693) dugo_ válasza #93794560 (#64692) üzenetére


dugo_
veterán

A szalagkábel inkább függőlegesen csíkozna tudtommal. Viszont az integrált grafikák nem szoktak elromlani, akkor a processzorral se lenne rendben minden. Lehet inkább panelhiba.

A szalagkábelt nagyjából lehet ellenőrizni a kijelző ide-oda hajtogatásával és a változás figyelésével.

[ Szerkesztve ]

(#64694) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! (nem igazán tudom, melyik lenne a legjobb topik, ha gáz kérdés, irányítsatok át!)
Szóval, új gépet építek a nyár végéig. Egy ryzen 1600 lesz a proci + 16gb ram, 450-550 táp max, a többi alkatrész még kérdéses, de a videó kártya a lényeges 1080p full hd-ra: rx 580-al tervezek, de egyrészt nem kapható, másrészt jobb lenne egy 1070-es (2-3 évig minimum használnám a kártyát), de egyszerűen nem fér bele a keretembe-legalábbis nem a gaming x és társai. 100 körül szoktam látni aprón asus turbó és msi aero változatokat, kérdés, megéri-e ilyen "olcsó" 1070-et vennem? Ez is csak úgy férne bele ha alaplapot tudnék 35k körül, tápot meg max 17k körül (450 evga b3).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64695) #93794560 válasza dugo_ (#64693) üzenetére


#93794560
törölt tag

Megnéztem a lépernyő föl-le hajtogatását, és úgy néz ki, összetettebb a probléma. Ha csak alig tíz centit is lehajtom a képernyőt, már elmegy a kép, de csak néhány másodpercig, aztán néha előjön, néha megint elmegy. És ekkor jön egy újabb hibajelenség. Kapok egy hibaüzenetet, hogy az egyik hardvereszközt nem lehet felismerni, mert hibákat jelzett. Az eszközkezelőben kiderül, hogy a webkameráról van szó, ami mellett sárga felkiáltójel jelenik meg, mondván, hogy a Windows leállította az eszközt, mert az hibákat jelzett. És valóban! A gép nem is talál webkamerát, a felvevő szoftverek fekete képet mutatnak. Ha föl-le hajtogatom a képernyőt, akkor hol látja a kamerát, hol pedig nem. Arra gondoltam, hogy a kamerát az alaplaphoz kötő kábelek is valahol a zsanér környékén futhatnak, és bizonyos esetekben a képernyő kábelével egyetemben nem mindig érintkeznek rendesen.
Most megint hajtogattam egy kicsit, és úgy néz ki, most eltűnt a villogás. Talán sikerült eltalálnom egy pontot, ahol nincs érintkezési hiba. De a kamerát most sem látja.

(#64696) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Ha a tápomon csak 6 pines PCIe csatlakozó van, de egy videókártyához 8 pines kéne, akkor melyik átalakítót javasolnátok? Ami 2 molex csatiból csinál egy 8 pines PCIe-t, vagy olyat ami a 6 pinest "konvertálja" 8-assá?

"Új tápot kéne venni" jellegű válaszokat megelőzendő, "jelenlegi" gépemből (annak van a konfigja az adatlapomon) az alaplap és a táp szervizben van minimum egy hétig, oszt lévén az új VGA-m (GTX1070) ugyanannyi áramot eszik, mint a régi (GTX660Ti), így be akarnám rakni a régi gépbe, amíg az újat visszakapom, viszont a régi tápon csak 6 pines csatlakozó van, ezért az előbbi kérdésem.

Meg egy másik kérdés, ha már áramfogyasztás, nVidia honlapja is mindkét kártyára ugyanannyi max fogyasztást ír, ugyanakkor 1070-eshez mégis nagyobb tápot "javasol". Tudja valaki esetleg hogy ez miért? Mert én sok logikát nem látok benne.

There is no war. Only the harvest.

(#64697) dugo_ válasza #93794560 (#64695) üzenetére


dugo_
veterán

Vannak olyan gépek, amik megeszik a zsanérnál a webcam kábelét is, előfordul.

(#64698) OutSider17 válasza #93794560 (#64695) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nézd meg külső monitorral, ha azzal is csinálja a hiba jelenséget akkor sajnos csak a videókártya a ludas.
Ettől függetlenül lehet hogy érintkezési hibája van. De lehet az is hogy már ennyire szét van az operációs rendszered. De ez mind tipp csak. Nekem anno először csikozta a képet, aztán fagyogatott aztán már el sem indult.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64699) OutSider17 válasza xPraetoriaNx (#64696) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Nem javasolnám a tápkábel átalakítót! De ha nincs más választás akkor olyat keres ami 6pinről alakít át 8 pinre!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64700) #93794560 válasza dugo_ (#64697) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a segítséget! Végre sikerült nagyjából behatárolni a hiba forrását. A notit nem hordozom, asztali gépként használom itthon. Most, hogy beállítottam a képernyőt hibamentesre, nemigen fogom lehajtani, ha nem feltétlenül szükséges. Kikapcsolt állapotban legfeljebb letakarom a billentyűzetet valamivel, hogy ne porosodjon, de nyitva hagyom a képernyőt. Aztán bírja, ameddig bírja. A kamerát meg nem nagyon használtam eddig sem.

Még egyszer köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.