Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) nonsen5e válasza MK VII (#63550) üzenetére


nonsen5e
addikt

Juppí, pont ma kezdődött a season. :W :DDD
Kártya topikjában is pár hete vitt vissza egy fórumtárs egy sima 280-at, készleten már sehol sincs, 25 ezerrel akarták kiszúrni a szemét. Nem számítok ezek után semmi jóra. 25-ért használtan sem tudok fele ilyen jót sem venni.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#63552) MK VII válasza nonsen5e (#63551) üzenetére


MK VII
veterán

Uhh.. Tényleg az OW szezon ma indult..
Hát.. Sajnálom. :(
Esetleg egy 7870-et kapsz 25 körül már... Igen tudom azok is már halálukon...
Vagy valahogy teszel hozzá még egy 10-est és RX460... Én is azzal tolom... Csodálatosan megy...

[ Szerkesztve ]

(#63553) smc válasza nonsen5e (#63551) üzenetére


smc
addikt

Gariban nem tudják cserélni, ezért felajánlottak 25 ezer jó magyar forintot?
Ez mindenhol így szokás? Mi volt az eredeti ára a kártyának?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#63554) MK VII válasza nonsen5e (#63551) üzenetére


MK VII
veterán

Ja, de tényleg... Most esik le, hogy mi a helyzet... Mi az, hogy 25 ezer forinttal akarnák kiszúrni a szemed?
A 280-ad vásárláskori árát meg kell téríteniük egy másik új kártya formájában.. Ha nincs 280 akkor adjanak 380-at ez ilyen egyszerű... Nehogy belemenj a 25 ezer forintba...

[ Szerkesztve ]

(#63555) Oszilaci válasza MK VII (#63554) üzenetére


Oszilaci
senior tag

pont ezt akartam írni ,ha nincs akkor az újabb modellel kell pótolni vagy a vásárláskori ár vissza jár

(#63556) smc válasza Oszilaci (#63555) üzenetére


smc
addikt

Nah, akkor nem csak nekem volt fura a sztori. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#63557) xtro válasza Marci112233 (#63547) üzenetére


xtro
aktív tag

Őszintén nem is gondoltam volna hogy ez lenne baj.Érdekes hogy a 660-t nem tiltotta. Na mind1. Köszönöm a visszajelzést. :R

(#63558) love válasza nonsen5e (#63551) üzenetére


love
tag

Nekem is volt egy hibás r7 360-am, Pcx-be vissza majd 1 hónapig oda volt, írtam nekik mailt, és jött a válasz,h levásárolhatom :) addigra lentebb mentek az árak, így vettem akkor egy másik 360-at, de egy jobb fajtát, és még vettem a maradékból pár kiegészítőt :P

Csak a Funky ;)

(#63559) nonsen5e válasza MK VII (#63554) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 280 egy fórumtárs volt, nem tudok többet a sztoriról, azt se, hogy milyen üzletnél.
Egyelőre én most nem tudom mit csinálok, mert rokon gépében tökéletesen üzemel a kártya, nálam meg:
1: tegnap este kutya baja, kikapcsoltam
2: ma délben bekapcs, kép nincs
3: restart, post, bios kép van
4: elkezd betölteni a win, <no signal>
5: kártya kiszed
6: alaplapival betölt, DDU driver uninstall
7: kártya vissza, betölt a win
8: amd driver letölt

9 telepítés közben <no signal>
10: telepítés ugye sikertelen
11: goto 9

Ebben a gépben most 20 perce megy a furmark, semmi hiba nincsen. :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#63560) MK VII válasza nonsen5e (#63559) üzenetére


MK VII
veterán

Tegyél egy másik tápot a gépedbe.. Esetleg vidd át haver tápját hozzád és azzal próbáld ki.
Lehet az szarakodik. CTG-500 nem feltétlenül egy bika táp... Lehet, hogy megfáradt szegényke..

[ Szerkesztve ]

(#63561) nonsen5e válasza MK VII (#63560) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hoztam mindent, de egyelőre most visszapattintottam a 280X-et a saját lapba saját táppal, és bár a driver telepítő alatt nem fagyott ki, a végén errort dobott, de mégis feltelepült.

Most a CTG-vel megy egyszerre a furmark és a prime95, és bírja. :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#63562) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Mekkora az átmérője annak a csavarnak ami videókártya hűtőt rögzíti(a rugós) M1.2 vagy M1.6?
Sos lenne!

:R

(#63563) MK VII válasza nonsen5e (#63561) üzenetére


MK VII
veterán

Hmm...
Érdekes dolgok ezek.. Majd jelezz azért, hogy hova jutottál vele..

(#63564) Oszilaci válasza MK VII (#63563) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ma vissza adtam az eladónak az R9 280x-et ami gta v alatt kifagyott ,nála is hasonló volt mert nem nagyon hitte el elsőre ,most elhoztam tőle egy R9 380x-et és érdekes de ezzel nem fagy ki.
és amint írtam R9 280x-en bármilyen VGA tesztet futtatunk hiba nélkül végig ment... :U

mi baja lehet a kártyának???

[ Szerkesztve ]

(#63565) Józsi212


Józsi212
csendes tag

Tanácsot kérnék.
A gépet HD videó szerkesztésre-konvertálásra, és fotó feldolgozásra használom.
A konfig:
AsrockB75pro3 http://www.asrock.com/mb/Intel/B75%20Pro3/?cat=Specifications
Core I7 3770S
2x8GB RAM
Táp: Chieftec 500W
Rendszer és a videó szerkesztő SSD-n van
A videó szerkesztés, konvertálás gyorsításához vásárolnék videó kártyát amely kiszolgálná a fenti konfigot
( jelenleg nincs videókártya a gépben a prociban lévő HD 4000-t használom ).
Mivel munkagép, tuningot kerülném a stabilítás fontosabb.
Kérnék tanácsot milyen kártyát ajánlanátok.
A gépen Win7 SP1 van jelenleg (idén még marad, jövőre Win 10).
A videoszerkesztő: Pinnacle Studio 14
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63566) MK VII válasza Józsi212 (#63565) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Ide telepedj át! :K
Ott segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#63567) trancemusic válasza nonsen5e (#63561) üzenetére


trancemusic
senior tag

Érintkezési hiba volt a slotban. Dettó ez volt nálam 770-vel, igaz,picit szaftosabb: csak hideginditasnal volt oké a gép,alvó állapot vagy restart utan black screen. Driver telepites kozben black screen. Vga ki,alkohollal slot,nyák pcie érintkezőit áttöröltem,azóta semmi baja. koppkopp.

(#63568) miska17


miska17
tag

Üdv !
Kérdésem a következő: egy HP 7800 cmt gépbe szeretnék vga-t tenni, olyasmi kéne amire nem kell plusz táp, mivel nem akarok tápot cserélni, (gyerekek játszanának netes játékokat, esetleg cod2) mi lenne jó választás ?

[ Szerkesztve ]

(#63569) MK VII válasza miska17 (#63568) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Attól függ mire használnád és mennyit akarsz rákölteni.
Ha új kártyát akarsz akkor egy Gigabyte RX460 2GB.
Ha kevesebbet költenél akkor apróról egy gtx750 esetleg.
De, ha az előző hozzászólásomban levő linkre kattintasz akkor inkább ott fognak tudni segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#63570) miska17 válasza MK VII (#63569) üzenetére


miska17
tag

Ok, köszönöm.

(#63571) trancemusic


trancemusic
senior tag

Az milyen már,mikor 3568 fps-vel hullámzik a víz 3dmark03-ban? Ilyen :DDD

(#63572) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Vettem egy XFX RX460 2GB egy ventis változatot, ma betettem a gépbe, legfrissebb driver telepít, eddig nem volt gond, de egy sima video lejátszás közben egyszer csak elkezdett villódzni a kép, aztán pár másodperc múlva egy kék halál szerű képernyőn találtam magam, valami olyasmit írt angolul, hogy a gép leállította a működését, hogy megakadályozza a károsodást, aztán újraindult a gép.

Mi a csoda lehet ezzel a kártyával?

UI.: újraindítás után eltűnt a tálcáról az "AMD Settings" nevű program.

Köszönöm előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#63573) default. válasza default. (#63572) üzenetére


default.
őstag

Megnéztem az eseménynaplót, ezt találtam benne, nem tudom, mire lehet következtetni ebből...

(#63574) Oszilaci válasza default. (#63573) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#63575) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

(#63576) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok igaz nem vga kérdés de itt teszem fel.

MSI Gaming app nem akar magától elindulni a win inditás után.

Pedig az msconfig ba is bevan pipálva meg a regedit be is hozzáadtam.

Win 7
Nincs több tippem, csak ezért gépet újratelepiteni meg szívás.
Ha elinditom manuálisan akkor elindul es működik.
Van esetleg valami ötletetek?

(#63577) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Néha mikor már 1 órája játszok és pörög a gpu, az eggyik venti hangosodik.
Gigabyte gtx 660 2gb oc. Kipucoltam tegnap meg beállítottam fix 55% ra Afterburnerbe. Mert 60 % felett kergült meg korábban. A lényeg hogy most nem csinálja. Tudok valahogy még javitani a helyzeten a portalanításon kívűl? Vagy csapágyas lesz és kinyiffan? Az a fura hogy van egy gts 450 em szintén gigabyte és semmi baja a hűtőjének pedig régebbi sokat ment kártya.

Köszi a segítséget sziasztok.

(#63578) Csupingo válasza Sn4k388 (#63576) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csinálsz neki egy parancsikont és azt, vagy az indító *.exe-t behúzod a start menüben az indítópultba, az se működik?

(#63577) Csacse: ha már nem garanciális, akkor a venti közepéről félig leszeded a matricát és valami jó minőségű olajat cseppentesz, vagy egy kevés wd40-et fújsz a tengelyre. A legtutibb, ha vissza is ragasztod a matricát a végén.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63579) default. válasza Oszilaci (#63574) üzenetére


default.
őstag

Ezt találta. Tehát a VGA-val kapcsolatos, mert az is felmerült bennem, hogy proci túlmelegedés okozta, de ezek szerint nem.. Csak nem tudom, hogy most mi a probléma, mi a teendő... :(

(#63580) solfilo válasza default. (#63579) üzenetére


solfilo
veterán

Próbáltad kérdezni a kártyád topikjában?

solfilo

(#63581) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Pár napja gondolkodom a következőn :

A lassan 4 éves gépemben VGA-t cserélnék : ( Német gépem adatai az adatlapomon )
HD7970 ki és ha lehet kapni majd , akkor egy 1080Ti be.

A Vapor-X HD 7970 GHz Edition 3G D5-t hazavinném a Magyarországi gépembe amiben jelenleg egy GTX 260 dolgozik.....

Erről a gépről van szó :

A gépet árammal egy FSP AURUM 500W látja el.

Tehát GTX 260-ról lenne csere HD 7970-re.
Szerintetek fogja bírni a gép ?

A GTX 260 és a HD 7970 között kb 70 wattnyi különbség van....a HD többet fogyaszt.
Cserébe jóval gyorsabb is.

Igazából a gépen nem játszanak....csak neteznek, filmeznek.
Azért gondoltam, hogy hazavinném, hogy ne álljon itt feleslegesen.
Másik ok , hogy a GTX 260 már egyszer majdnem megadta magát.
Túlmelegedett....de egy teljes újrapasztázás segített rajta....akkor....ennek már 2 éve.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63582) solfilo válasza Borisz76 (#63581) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Ha nem játszol, bírnia kéne a tápnak, idle, netezés, filmlejátszás közben nem eszik sokat a gép. De ezt a tápos topikban érdeklődném meg biztos ami tuti.

Ha mégis lenne játék, arra azért számíts, hogy nagyon visszafogná a proci a HD7970-et. :)
De mivel játék nem lesz, lehet jobban járnál, ha eladnád, s vennél egy kis, modern VGA-t az árából, ami gyorsítja a youtube-ot és hasonlóak. (Polaris 12 kártyák érkezőben elvileg)

solfilo

(#63583) Csupingo válasza Borisz76 (#63581) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a gond, hogy kettő 18 A-es ágra van osztva a tápod. Ha soha nem terhelnéd a kártyát, akkor lehet, hogy szépen működne, de egy játék, vagy bármi nagyobb terhelés valószínűleg rögtön lecsapná a taxiórát, vagy nagyon kínozná a tápot. Szerintem nem érdemes a határokat feszegetni. Esetleg ha a másik gépedben erősebb táp van, akkor cseréld meg azt is (az 1080-hoz elég lenne az 500-as táp is), vagy vegyél fillérekért valami kártyát a kinti gépedbe ami képet ad.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63584) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Kb én is úgy kalkuláltam, hogy bírnia kell, játék pedig tényleg nem lesz rajta.

Csupingo

A német gépembe - ha veszek - nem filléres kártyát akarok...mert azon meg pont, hogy játszom is.
Ha "csak" kép kellene , akkor ott van a i7 3770K-s CPU-ban benne ;)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63585) Csupingo válasza Borisz76 (#63584) üzenetére


Csupingo
veterán

Kicsit belekavarodtam, bocsánat. Attól a táp dolog még áll. Esetleg eladni a 7970-et, venni az árából egy gtx 750ti-t az itthoniaknak és prímán működne minden.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63586) solfilo válasza Csupingo (#63585) üzenetére


solfilo
veterán

Inkább akkor már GTX 950, mert GTX 750(Ti)-ből nem tudni melyik a Maxwell 2-es. Vagy legalább is én nem tudom hogy lehet megmondani róla. Ez meg azért fontos szerintem, mert a youtube-ot nem árt gyorsítani egy ilyen régi 2 magos, alacsony órajelű procival szerelt gépen, 1080p már lehet szaggat. A YT gyorsításhoz meg Maxwell 2 kell zöldeknél minimum.

Ezért is lesz jó végre, ha megjön a Polaris 12, s válaszol rá az Nvidia is, pont a régebbi, gyengébb gépeknél kéne egy kis extra gyorsítás a Youtube-hoz. Multimédiás VGA-kat lehet csak kapni 30k alatt, de mióta átállt a videómegosztó VP9-re, egyik sem gyorsítja. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#63587) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Második hibajelenség: most játék közben kezdett el vibrálni a kép, aztán lefagyott a játék, a hang ment tovább. Aztán a windows-os "zárja be a programot" lehetőség... most nem volt kék halál...

:(

UI.: megpróbáltam megnyitni a "Radeon Settings" vezérlőpanelt a tálcáról, és az is lefagyott, bezárta a programot...

[ Szerkesztve ]

(#63588) MK VII válasza default. (#63587) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáltad régebbi driverrel?
16.11.5 esetleg?

(#63589) solfilo válasza default. (#63587) üzenetére


solfilo
veterán

Mielőtt az RX-et betetted a gépbe, volt valamilyen VGA benne? Ha nem volt kártya, leszedted az IGP driverét?

solfilo

(#63590) default. válasza MK VII (#63588) üzenetére


default.
őstag

Nem próbáltam, most újratelepítettem a legújabb drivert. Mindenki a legújabb drivert ajánlja, de ha fennáll a hiba, megpróbálom az általad ajánlott verzióval.

solfilo: alaplapi gpu-val ment egy hétig, nem tapasztaltam hibát akkor, mondjuk nem is nagyon játszottam.

(#63591) solfilo válasza default. (#63590) üzenetére


solfilo
veterán

És leszedted az Intel IGP drivert?

solfilo

(#63592) default. válasza solfilo (#63591) üzenetére


default.
őstag

Igen. De ez hogyan befolyásolná az új VGA hibáját? :)

(#63593) solfilo válasza default. (#63592) üzenetére


solfilo
veterán

Hát úgy, hogy ha pl nem szedted volna le, az csinálhatott volna anomáliákat. :)

solfilo

(#63594) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Ha 3dmarkban csak performance-ba futtatom a tesztet akkor ninncs semmi jelenség,de ha felhúzom full hd-ra és bekapcsolok mindent akkor furcsa dolgokat produkál.
GTA V,WOT,DIRT működik viszont armored warferbe szintén ezt csinálja,valakinek valami ötlete lenne?
több driverrel próbáltam ,úgy látszik nem megy nekem ez a "vegyünk vga-t használtan" :(((

(#63595) default. válasza solfilo (#63593) üzenetére


default.
őstag

Hát kérlek azt nem szedtem le :D Ezek szerint le kellett volna? Tényleg összeakadhat?

És ha a válasz igen, akkor most szedjem le az AMD drivert is, meg az Intel-t is, majd AMD fel, vagy elég csak leszedni az Intelét?

Köszönöm!

(#63596) solfilo válasza default. (#63595) üzenetére


solfilo
veterán

Egy próbát megérne, szerintem legjobb, ha mindent leszedsz, aztán fel az AMD. DDU-t is használhatsz, AMD-re biztos jó, Intelesre nem tudom.

vagy:
AMD Clean Uninstall Utility
Uninstalling the Intel® Graphics Driver

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#63597) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3GB
Vgarol mi a velemenyetek? 63k-ert megeri? Ez a gigabyte windforce ajánlott tipus?
Asus rx470 strix lett volna helyette, de arról semmi jót nem olvastam.

(#63598) Csupingo válasza zenwalk (#63597) üzenetére


Csupingo
veterán

Garanciával szerintem egész jó ár. A hang és a hőfok is rendben van ennél a kártyánál. Talán a nagy számok törvénye miatt azért találkozni olyan véleménnyel, hogy a gigabyte kártyái gyakrabban "ciceregnek". Mondjuk ez teljesen lutri, előfordulhat msi-vel, asus-sal is. Esetleg apróról érdemes lehet akár rx 470-et is venni, 55-58 környékén, ha amd is számításba jöhet nálad.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#63599) solfilo válasza zenwalk (#63597) üzenetére


solfilo
veterán

Jó kártyát néztél, veheted nyugodtan. RX 470-ből is ajánlott a Gigabyte Gaming széria az RX 470 topik összefoglalója szerint, 60k-ért elég baráti. :)

solfilo

(#63600) Sn4k388 válasza Csupingo (#63578) üzenetére


Sn4k388
tag

Kiproballtam minden de nem működött :(

Ezert újra telepitettem a wint és csodak csodajara mukodik.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.