Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) #93794560 válasza OutSider17 (#64698) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi!

Azóta kiderült, hogy a zsanérnál van a gond. Néha kikapcsolja a képernyőt, és a webkamerát is, mivel ott futnak a kábelei. A gép egyébként kifogástalanul működik, nincs kék halál, nincs fagyás, nincs melegedés, semmi. A Windows pedig négy napos telepítés. Sikerült eltalálnom azt a beállítási szöget a képernyőnél, amikor nincs csíkozás. Most egyelőre így marad.

[ Szerkesztve ]

(#64702) OutSider17 válasza #93794560 (#64701) üzenetére


OutSider17
senior tag

Rendben van. Reméljük sokáig fogod még hiba mentesen használni! :)

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64703) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Az XFX sem méltányolja, ha újra akarom pasztázni a GPU-t a gari idő alatt? :B Csak mert jön a nyár, kánikula, és már nem egy, hanem két csavar van lematricázva. :((( Tehát a művelet garancia vesztéssel jár, vagy még másfél évig kell főnie a GPU-nak? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#64704) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Hozzámkerült egy Radeon R7 260x kártya.

Alapjáraton használható, működik, de egy olyan problémája van hogy véletlenszerű időközönként furcsa grafikai hibák jelennek meg (kb. ~ hetente 1x). Nem kapcsol le tőle a gép de a hibák megmaradnak az újraindításig és nem feltétlenül nagy terhelés alatt jelentkeznek, már próbáltuk Windows 10 és 7 alatt is, de hibák úgyanúgy visszatértek. Kép1 | Kép2

Így hibás gyanúsként árultam a hibák pontos leírásával. A kolléga aki megvette még aznap felhívott és mondta hogy nála abszolút nem képet a VGA, elviekben próbálta 2 alaplapban és 2 táppal is de semmi, így visszavettem (pedig előtte 1 nappal vettük ki és akkor működött).

Annyit tudok hogy fél éve problémázik a kártya, de hibák nem rosszabbottak, viszont egy hanyagul összeszerelt gépben volt, szinte nem volt benne hűtés, így a kártya 90-100 fok körül ment. Abban kérnék tanácsot mi lehet a problémája a kártyának és mit lehetne vele kezdeni ? Illetve a saját alaplapomba be merjem tenni tesztelésre ? Mert sajnos nincs pótlapom (pl. lehet-e zárlatos a kártya stb. ?). Olyasmire gondoltam hogy a forrasztás valahol megolvadhatott a nagy meleg miatt ? Előre is köszönök minden tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#64705) l4cyk4


l4cyk4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a közösség segítségét kérni magas gpu feszültség miatt. A gond:

Továbbá előfordul még, hogy a videokártya jele változó időközönként és intenzitással el-eltünedezik. Van, hogy csak egy pillanatra, de előfordult már 1-2 perces "szünet" is. Mi okozhatja a jelenségeket és lehet-e összefüggés köztük?

[ Szerkesztve ]

(#64706) OutSider17 válasza Riccsiz_h (#64704) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Szerintem BGA-s lesz. Esetleg Vram. A hanyag gyártás, rossz minőségű forrasztó ón vagy a nagy hő miatt nem adják már úgy át a feszültséget az ón golyók.
Elméletben rövidzár védetnek kellene lenni-e minden lapnak pont az eféle veszélyek miatt. Bár amennyire fogukhoz verik már a pénzt a gyártók többsége, így én sem szívesen rizikóznék vele.
Ha minden igaz 10-12ezer forintért megcsinálják ha BGA-s. Ha nem akkor 2 ezer környékén megmondják hogy mi a baja és hogy mennyibe fog ez neked kerülni. :)
Remélem tudtam neked segíteni!
Üdv.: Norbi!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64707) OutSider17 válasza l4cyk4 (#64705) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Ez milyen videókártya?Közben megtaláltam hogy egy R7 360-ról van szó! :Y
Esélytelen hogy ennyi legyen a feszültég amit kap!!! Ezt a feszültéget nem képes leadni egy számítógépes tápegység sem. Esetleg rövidzárlatnál. De ott sem hinném hogy ennyit leadna. Ez rengeteg. Itt valószínűleg szoftver a ludas. Vagy a kondenzátorok száradnak már ki rajta.
Üdv.: Norbi!

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64708) OutSider17 válasza Hunork (#64703) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Hát letudod szedni sérülés mentesen a matricákat és a hűtőbordát?? Ha igen akkor nincs gond.
Üdv.: Norbi!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64709) l4cyk4 válasza OutSider17 (#64707) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Mit értesz pontosan szoftver alatt? A kártyát kb. 10 hónapja vásároltam, így is esélyes lehet a kiszáradt kondenzátorok hibája?

(#64710) MK VII válasza Hunork (#64703) üzenetére


MK VII
veterán

Szevasz. ;)

Fogóval csavard ki azokat a csavarokat amiken matrica van... Oldalról megfogod és akkor a matrica nem sérül..

(#64711) OutSider17 válasza l4cyk4 (#64709) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Softver alatt a radeon driverére gondoltam első sorban. Töröld le és telepítsd újra. Ha nem oldja meg a problémát, akkor esetleg még egy bios reset is szóba jöhet mert lehetséges hogy ott zavarodott össze valami.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv.: Norbi!

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64712) l4cyk4 válasza OutSider17 (#64711) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Megtörtént, a biost is alapra állítottam, erre ez fogadott :N : [kép]

(#64713) OutSider17 válasza l4cyk4 (#64712) üzenetére


OutSider17
senior tag

:W
Hát ez egyre brutálisabb!!!!
Soha nem láttam még ilyet! :Y

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64714) l4cyk4 válasza OutSider17 (#64713) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Lehetséges, hogy az alaplap vacakol? Ránézésre minden jónak tűnik, nincsenek púpos kondenzátorok, semmi hibára utaló külső jel, már amennyire én meg tudom állapítani, viszont elég régi darab. Ráadásul a mai bios reset után, valamiért már a winchestereket sem tudta AHCI módban kezelni, csak IDE-re állítva volt hajlandó bebootolni. Gondolom ez nem függ össze közvetlenül a magas feszültség értékkel, de ezért is merült fel bennem a gyanú a lap iránt. Egyébként a tragikomédia az az egészben, hogy a gép az idő nagy részében teljesen jól működik, csak néha kap "rohamot".

(#64715) SP4C3 válasza l4cyk4 (#64712) üzenetére


SP4C3
veterán

Cserélj driver-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64716) l4cyk4 válasza SP4C3 (#64715) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Az a vicc, hogy már az utolsó 3-4 driver-nél is voltak gondok. Nem tudom, hogy a gpu mag feszültségének értéke ennyi volt-e (gyanítom, hogy igen), de a video jel rendre eltűnt azoknál is. Még egy infó; az előző, GTX 560Ti is hasonló tüneteket produkált mielőtt teljesen megadta magát.

[ Szerkesztve ]

(#64717) dugo_ válasza l4cyk4 (#64716) üzenetére


dugo_
veterán

Ki kéne próbálni a kártyát másik alaplapban. A fesz érték nyilván hülyeség, nincs is értelme nézegetni, ha minden program rosszul jelzi ki.

Mi a pontos konfig, milyen táp hajtja?

(#64718) Csupingo válasza l4cyk4 (#64716) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán egy alaplapi bios frissítés megoldaná. Nyilvánvalóan csak a programok olvassák ki rosszul, ha nincs kedved bios frissítéssel reszkírozni, akkor kár vele foglalkozni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64719) l4cyk4 válasza dugo_ (#64717) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Alap: ASUS P5Q-SE 2
CPU: Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (3GHz-re húzva)
GPU: XFX Radeon R7 360 (Core Edition)
RAM: 4 x 1 GB Kingmax DDR2 1060 MHz (az OC miatt 800 MHz-en üzemelnek, csak így stabil a rendszer)
HDD: WDC WD10EARS-00Y5B1 (931 GB), Maxtor 6L300S0 (279 GB)
ODD: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10A ATA Device
PSU: Chieftec GPS-550AB

Amint lesz lehetőségem, megpróbálom másik alaplapban.

[ Szerkesztve ]

(#64720) llac21


llac21
csendes tag

Sziasztok!

A HD6850-em képe szétcsúszott, majd újraindítás után kockás, hibás kép után kékhalálozott újra thread stuck in device driver üzenettel. Ezek után már be sem akarta tölteni a windowst, mert megfagyott a töltésnél fekete képernyővel. Most IGP-re váltottam és arra jutottam, ha hdmivel csatlakoztatom a monitorra lefagy a gép, dvi porton is hasonló a helyzet.
Valaki már találkozott hasonló problémával, vagy eddig bírta a kártya?

(#64721) l4cyk4 válasza Csupingo (#64718) üzenetére


l4cyk4
csendes tag

Korábban már az is eszközölve lett, a legfrissebb bios van a lapon.

(#64722) OutSider17 válasza l4cyk4 (#64714) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nem hinném hogy a lap miatt csinálná ezt.
Inkább tápegység. De ez inkább szoftveres hibának tűnik nekem! De ha van lehetőséged akkor próbáld ki egy másik lapban, vagy másik konfiggal (ez lenne a legjobb.) Ha ott is ezt csinálja akkor garanciáztasd szerintem mert ha a vddc-t rosszul méri akkor lehet hogy hőfokot is rosszul mér és tönkre mehet. Túl melegedhet vagy nagyfesznél nem fog leoldani csak simán szét ég a kártya.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64723) IHSG válasza KrAt (#1) üzenetére


IHSG
csendes tag

Sziasztok!

Röviden írok. Kevés rendszer memóriám van és emiatt szaggat az egyik játék. Közben GPU-Z-ban figyeltem a videókártyát, hogy a dedikált memória felét használja. Nem akarok memóriára költeni. Ezért írok egy hozzáértőnek. Van-e valamilyen szoftveres megoldás, hogy a videókártya levegye a terhet a rendszer memóriáról? Radeont használok, r9 380x. Esetleg a driver szoftverében van valami erre?

Választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#64724) dugo_ válasza IHSG (#64723) üzenetére


dugo_
veterán

Gyakorlatilag nincs.
Linux alatt lehet szórakozni vram-ból kialakított ramdisk-kel, de neked inkább memóriát kéne venni, nincs egyszerűbb út.

(#64725) SP4C3 válasza IHSG (#64723) üzenetére


SP4C3
veterán

Mennyi RAM-od van, melyik játék?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64726) core i7 válasza IHSG (#64723) üzenetére


core i7
addikt

tölts le :DDD

Egyébként venni kell használtan is vannak jok

Esetleg HDD ből vehetsz el lapozofájlnak 1 fokkal talán jobb lesz :) Vagy ssd ből annak gyorsabb az elérési ideje nanosecundumban

[ Szerkesztve ]

(#64727) vg válasza core i7 (#64726) üzenetére


vg
addikt

Ezek a zsarolóvírusok, mi?

(#64728) Sati01


Sati01
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Termaltake Hamburg 530w os tápom. 1 vga ággal 2db 8 as csatival megbir probaképpen 2 Gigabyte r9 380at? Lesz nagyobb táp csak az idő.

Elöre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#64729) OutSider17 válasza Sati01 (#64728) üzenetére


OutSider17
senior tag

Szervusz!
Az én Thermaltake Smart SE 530-as tápegységem egy R9 390-et hajtott limit és melegedés nélkül. :D
Úgy hogy szerintem bírni fogja.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64730) IHSG válasza SP4C3 (#64725) üzenetére


IHSG
csendes tag

2GB rendszer ram és Mafia III.

(#64731) IHSG válasza core i7 (#64726) üzenetére


IHSG
csendes tag

Tudom, csak egyelőre nincs rá keret. Megpróbálom növelni a lapozófájlt. Köszi a tippet.

(#64732) SP4C3 válasza IHSG (#64730) üzenetére


SP4C3
veterán

Meg windows 10? ;]

A játékról annyit kell tudni, hogy iszonyat rosszul fut. Pont mint GTA IV.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64733) OutSider17 válasza IHSG (#64730) üzenetére


OutSider17
senior tag

Az sajnos nagyon kevés. :(

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64734) IHSG válasza SP4C3 (#64732) üzenetére


IHSG
csendes tag

Hát igen, ezért kellene a videókártyának a 4GB-os dedikált ramot használni a 2 GB helyett de nem teszi. Ehelyett a rendszerramot nyúzza. És nem jó megoldásként a lapozófájl két merevlemezen sem. Így is szaggat, mert kevés neki a memória. Ezért kértem ebben segítséget, hogy lehet e szoftveresen kényszeríteni a videókártyát, hogy a saját dedikált ramját tömje, ne a rendszermemóriát.

(#64735) MK VII válasza IHSG (#64734) üzenetére


MK VII
veterán

A rendszer memória helyett sosem fogja a Vram-ot használni a gép. Forditva inkább...
Azért van üres Vram-od, mert nem tudsz olyan minőségben játszani a 2GB ramod miatt ami meg tudná tölteni a VGA memóriáját.
Ez egy ilyen ördögi kör nálad. Különben meg 2000-2500ft egy 2GB-os modul, viszont még akkor is hurka lesz..
Nekem talán 8 éve volt a gépemben 2GB memória utoljára, azóta 8GB volt, de már azt is bővítettem 16-ra, mert 8-cat is simán befoglalnak az újabb játékok.

(#64736) IHSG válasza MK VII (#64735) üzenetére


IHSG
csendes tag

Igen, igazad van.

(#64737) MasterDeeJay

Ezzel a kártyával el lehetne még játszogatni közepes-low grafon mai kisebb játékokkal?
ATI FirePro M7820 ami ugyan az mint a mobility 5870M
Dell M6400-as notiba lenne, most egy Fx2700m van benne ami épphogy visz dolgokat de nagyon határon van.
7dtd és Rust amikkel játszok döcögve mennek, épphogy játszhatóak közepes grafon. A régebbi játékokkal nincs gond. Azt tudom hogy ez valami G94-es chip talán 9600gt vagy mi lehet?
Egyéb spec: Q9100-as proci és X9000-es tartalékba, 10gb ram, 120gb-os ssd, nagy felbontású a kijelző (1920x1200) de ablakban játszanék kevesebb felbontáson.
Húzni nem próbáltam a quad procit csak a kétmagost 3.6ghz-en de vga limit van egyértelműen. Vga-t meg nem merem húzni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#64738) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Arra van valami jól használható netes guide, hogy BIOS-ban mit mire érdemes állíani ? / Nem csak CPU kapcsán/. (Konfigom: Biostar z77 mobo, 2600K, GTX 1070)

CPU tuningom stabil és jó, de rengeteg olyan dolog van a biosban amit nem tudom mire érdemes állíani (SATA, SSD, GPU etc..), utóbbi időben pl. állandóan fekete képernyővel fogadott a Win10, mire rájöttem Auto helyett PEG-re kéne állítanom az elsődleges megjelenítőt.

Gondolom még sok ilyen kis apróság van amin érdemes lenne végigmennem.

Köszönöm! :R

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#64739) l4cyk4


l4cyk4
csendes tag

A slussz poén a végére, hogy egy jóval újabb, korszerűbb konfigurációban a GPU-Z -2 000 000 V körüli értéket mutat, míg az AIDA64 már ki sem írja a gpu mag feszültségét. :Y :W Köszönöm a reakciókat mindenkinek! :R

(#64740) Hunork válasza MK VII (#64710) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Na, ez még járható út! :K Hogy ez miért nem jutott eszembe??? :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#64741) Csupingo válasza l4cyk4 (#64739) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár Fiery-nél is rákérdezhetsz az aida topikban. Ők írják a programot. Szerintem nem akar közös nevezőre jutni az alaplap a kártyával, vag még pár ilyen monitorozó progival nézd meg, lehet, hogy csak ezek olvassák ki rosszul a feszültség értéket. Pl. ezzel is nézted már: CPUID HWMonitor ? Vagy amd driverben (wattman nemtom van e ehhez már), esetleg a kártyához való tuning progival, vagy msi ab -vel?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64742) Bensee válasza Csupingo (#64741) üzenetére


Bensee
tag

Off téma, de Én a 380X-emen nem tudom a feszültséget állítani és ki sem jelzi. Ez is valami probléma lehet?
Egyik programmal sem tudom megnézni, vagy állítani. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#64743) OutSider17 válasza Bensee (#64742) üzenetére


OutSider17
senior tag

Akkor lehetséges hogy még ezeknél a kártyáknál nincs megírva rendesen a program és azért ír fals adatot.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#64744) Csupingo válasza Bensee (#64742) üzenetére


Csupingo
veterán

Néha szokott segíteni az alaplapi bios frissítés, vagy ha a legújabb változatot használod a monitorozó programokból.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#64745) Bensee válasza Csupingo (#64744) üzenetére


Bensee
tag

Az alaplapi biost frissítettem a legújabbra, mert olvasgattam, hogy másnak ez megoldotta, de nekem sajnos nem.
Undervoltage-olni szerettem volna a kártyát, de így lehetetlen.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#64746) IHSG válasza Bensee (#64742) üzenetére


IHSG
csendes tag

Üdv! Nekem is 380X van és a radeon driver szoftverében lehet állítani. A játék menüpont, Globális beállítások, majd Globális Wattman. Kiteszed a szoftvert teljes képernyőre és jobb oldalon lehúzod a lécet. A tuningnál beállítod a kézi vezérlést és ott már állíthatod is a feszültséget.

(#64747) olle


olle
senior tag

Sziasztok.

Adott egy 1050ti szerintünk kicsit túl boostolja a GPU clock-ot normális ez? :) Egy Gigabyte 1050TI amúgy.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#64748) ultraviolenc


ultraviolenc
csendes tag

Sziasztok!
Egy i7 870 + 350w táp elbírna egy gtx 750ti-t?
Előre is köszi a választ!

(#64749) dugo_ válasza olle (#64747) üzenetére


dugo_
veterán

Nem először mérne hülyeséget a HWmonitor. A GPU-Z-ben helyesen szerepel minden gyári adat.

ultraviolenc

Papíron bőven elbírja. De inkább a tápos topikban kérdezz rá, hogy az adott típus megfelelő-e erre.

Bensee
Nem normális, hogy majdnem alapjáraton a mag hőmérséklete 60 °C, így a kártya nem fogja sokáig bírni.
Honnan veszed az alapjáratot? GPU Utilization 99%.

[ Szerkesztve ]

(#64750) Bensee válasza olle (#64747) üzenetére


Bensee
tag

Nem, ez nagyon nem normális.
Próbáld meg törölni a gyári szoftverét, mert nálam is a GPU Tweak (Asus) elég érdekesen nyúlkált az órajelekbe meg a feszültségbe.
Nem normális, hogy majdnem alapjáraton a mag hőmérséklete 60 °C, így a kártya nem fogja sokáig bírni. :(

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.