Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Samus válasza Glorious (#48800) üzenetére


Samus
addikt

Most már szinte csak az újabb van, ha teheted, inkább a Raider S verziót vedd, ez már 80+ Silver minőségítésű (a sima még csak Bronz), én például a PCX-ben simát vettem és Silvert kaptam. Azóta át is írták a nevét. A hatásfokon kívül nincs különbség, árban is kb. egyformák.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48802) Leone966


Leone966
csendes tag

SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition OC videokártyám van egyszerüen kizárt dolognak tartom hogy 5 mhz-et nem lehet rajta huzni úgy hogy ne hibázzon se win 7 se win 8.1 alatt se msi afterral riva tunerral catalistal se trixxel
Valakinek van valamilyen elképzelése mi lehet a gond? az órajelek
gpu -1050 mhz default pffff
vram -1250mhz default ppffff

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48803) Samus válasza Leone966 (#48802) üzenetére


Samus
addikt

Ez egy gyárilag húzott kártya. Lehet kifogtál egy olyan darabot, ami ennyit tud. Esetleg a hűtés nem megfelelő, vagy a táp kevés, bár ha "alapon" megy, akkor valószínű nem hibás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48804) norbert1998 válasza Glorious (#48796) üzenetére


norbert1998
veterán

TT Smart se 530

Raider 550-em van, jó kis táp, szeretem, de nem moduláris és a TT olcsóbb

(#48805) Leone966


Leone966
csendes tag

Probáltama a feszt is meg a power limitet semmi nem tetszik teki
én nem elégszek meg ezzela válaszzal hogy olyan kártyát fogtam ki nekem sok kártyám volt de ilyet még neten se láttam hogy huzni nem lehet valami megoldás csak van
hát olyan fasza hütése van hogy nem igaz csak kikéne használni meg a ház is milyen szépen szelözik nézétek meg az oldalán azzal a oriási ventilátorral

vagy kezdjük az alapoknál hogy hogyan is kell vga-t tuningolni szoval leszedem mondjuk az msi afterburnert és 5 mhz-enként elkezdem emelni a gpu oralyelét és közben futatok egy gpu terhelést aztán ha meg van a memoriával is megcsinálom ha nagyobb tuningot akarok feszt is emelekazt is 5mhz-enként a power limitet nem nagyon értettem de kiprobáltam +25% on 50 en 75 ön és 100 -on a végeredmény az hogy 5 mhz-et se tudok úgy huznia gpu n és vramon ugyhogy ne hibázzon

[ Szerkesztve ]

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48806) davidsone válasza Leone966 (#48805) üzenetére


davidsone
addikt

Lehet az lenne a legjobb megoldás h eladod v elcseréled egy tuningos példányra...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48807) BoogeyM@n válasza Leone966 (#48802) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Minek teszed tönkre azt a kártyát pár+ fps-ért :W
Jah meg ha tönkre ment elpasszolod hardverprón. :C

+Alap ha alap hűtés van rajta ne húzgáljad már a Mhz-eket processzorokat se szokták az alap hűtéssel feljebb húzni, ritka hogy jó hűtést kapsz egy karihoz általában a gyártók már amúgy is kifacsarják a kártyák lelkét és a hőmérséklet a maxon van+
egy nyári meleg a húzott karinak aztán kampeca és ügyes voltál kinyírtad a karidat mert tetszüzemben standard hömsön 22-25fokon kitesztelik a maxot aztán másra nem gondolnak persze általában.

[ Szerkesztve ]

(#48808) Leone966 válasza davidsone (#48806) üzenetére


Leone966
csendes tag

62 ezerért vettem nem tudom hogy érdemes lenne eladni most én nem fogom eladni 34 ezerért amennyiért hirdetik az ilyet

nem teszem mtönkre a kártyát semmi baja nem lessz a tuningtól

[ Szerkesztve ]

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48809) davidsone válasza Leone966 (#48808) üzenetére


davidsone
addikt

ITT nézz körül hátha valakinek van konkrét tapasztalata v cserélne...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48810) BoogeyM@n válasza Leone966 (#48808) üzenetére


BoogeyM@n
tag

De tönkre teszed mert már egy OC kártyát tuningolsz ;) Vagy talán te a mérnököknél is okosabbnak gondolod magadat.
+Hivatalos szöveg is ez hogy az élettartamát megrövidíti :B :K

(#48811) Balathruin válasza norbert1998 (#48804) üzenetére


Balathruin
veterán

Az minőségben meg sem közelíti az FSP-t, szóval úgy ajánlgasd.

(#48812) Leone966 válasza BoogeyM@n (#48810) üzenetére


Leone966
csendes tag

nem lessz semmi baja

[ Szerkesztve ]

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48813) Balathruin válasza Leone966 (#48812) üzenetére


Balathruin
veterán

Abban igaza van, hogy hamarabb tönkre tud menni, de még az erősen húzott kártyák is elmennek gond nélkül évekig.

(#48814) Leone966 válasza Balathruin (#48813) üzenetére


Leone966
csendes tag

amúgy meg az oc kártyát még jobban lehet tuningolni és amárnökök meg a tuningolásra buzditanak mert ö klusták hozzá

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48815) davidsone válasza Leone966 (#48814) üzenetére


davidsone
addikt

az igen :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#48816) Balathruin válasza Leone966 (#48814) üzenetére


Balathruin
veterán

Hülyeség
OC -> gyárilag húztak rajta pár MHz-et

(#48825) NFree válasza Leone966 (#48805) üzenetére


NFree
addikt

Driver csere, utánna bios csere, ha akkor sem megy akkor a vga-t kimondottan jól lehűteni s akkor próbáld meg , hogy 30-40 fok (terhelt) sem indul meg a drága , ha nem akkor ennyi, én találkoztam nem rég egy antitunignak hitt, vga-val , az 1000mghz nél bukott, s rájöttem a sok feszre is érzékeny , meg sajnos a melegre is .
De utánna hidegbe elég jól muzsikált, de az hogy 5mhz et sem enged az valami bug lessz. esetleg a kártyáhot kapott gyári progival is próbáltad?

(#48827) Leone966
Sajnos atinál nem tudom de guglizd ki én is ugy szoktam. ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#48828) norbert1998 válasza Balathruin (#48811) üzenetére


norbert1998
veterán

És ezt miből gondolod? Mármint, azt tudom, hogy a Raider az félig Aurum, tehát akkor miből gondolod, hogy a TT ratyi?

Hupsz, törölték őket, pedig épp válaszoltam :D
Tirexi-vel mindössze annyi a gond, hogy azt hiszi, mindenhez ért, de sajnos téved, meg egy kicsit nagy az arca

[ Szerkesztve ]

(#48829) MK VII válasza Leone966 (#48805) üzenetére


MK VII
veterán

Örülj neki,hogy nem tudod húzni.. Legalább még sokáig élvezheted a társaságát.
Egy OC kártyát ami gyárilag is fel van húzva akarsz húzni és,ha nem megy úgy ahogy szeretnéd akkor meg állsz értetlenül és hajtod az elképzeléseidet,hogy hogy kellene a kártyádnak működnie..

-"Szerintem a Suzuki Alto-nak kéne mennie 300km/h-val és 3mp alatt gyorsuljon 100-ra.. Nem megy neki sajnos.. Úgy döntöttem,hogy tankolok bele 100-as oktánszámú benzint 5w40-es olajat meg egy plusz ventilátort. Nem megy még így sem többet 140-nél. Pedig én elképzeltem,ha ezeket az állítgatásokat módosításokat megcsinálom akkor annak bizony 300km/h-val kell mennie. Rohadt Suzuki gyár. Menjenek a mérnökeik a csába. Hogy lehetnek ilyen nyomorékok,hogy nem hagyták nekem azt,hogy mehessen a kis Suzi 300-al. Szerintem buták és nem jól terveztek,de úgy döntöttem,hogy a módosításaimat meghagyom és úgy használom.
Tönkrement a Suzi! Basszus.. Mindegy eladom vasanyagnak 50 ezerért ahelyett,hogy hagytam volna és elfogadtam volna,hogy nem lesz egy M5-ös BMW szintjén a japán csoda.
Hát így jártam... Most már fele annyiért sem tudom eladni mint amennyiért vettem."-

- Te most komolyan azt hiszed,hogy,ha a kártyád nem lehet tovább húzni akkor az a mérnökök hibája?
Gondolom hallottál már olyanról,hogy két "ugyan olyan" processzor nem teljesít ugyan úgy. Az egyik 1.2v-al megy 4,5ghz-et a másik még 1.25-el sem megy 3,8-nál többet.
Ugyan ilyen van GPU-nál is. A te példányodnak az OC-zással kimaxolták a tuning lehetőségeit már a gyárban.
Próbáld meg inkább elfogadni minthogy mérgelődsz rajta és minden tanácsot figyelmen kívül hagysz abban a topikban ahol másokat kérdezel meg a kártyáddal kapcsolatban. Gondolom nem véletlenül jöttél ide a topikba.. Tanácsokat és tapasztalatokra voltál kíváncsi. Megkaptad. Nem tettszik. Hajtogatod,hogy ennek nem így kéne lennie.. Akkor minek jöttél ide? Tépni a szádat....

Hozzátenném még,hogy az új AMD kártyák OC verziójuknak a legtöbbjét vissza kell venni,mert a gyári OC tönkreteszi a kártyákat. És Te még egy OC-s kártyát húzni akarsz...
Érdekes pók vagy Te. Inkább add el és vegyél egy GTX980-at vagy egy R9 290x-et.

[ Szerkesztve ]

(#48830) Balathruin válasza norbert1998 (#48828) üzenetére


Balathruin
veterán

Szokásos CWT spórolás. Itt egy gyenge kondi, ott egy gyenge kondi, stb.

(#48831) norbert1998 válasza Balathruin (#48830) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezt meg gondolom csak az idő vasfoga mutatja be, ha előbb meg nem rozsdásodik :D
(közben Leone kollégát 2 órára kidobták)

(#48832) MK VII válasza norbert1998 (#48831) üzenetére


MK VII
veterán

"(közben Leone kollégát 2 órára kidobták)"
Fiatalság bolondság.. :)

(#48833) BoogeyM@n válasza Leone966 (#48814) üzenetére


BoogeyM@n
tag

Áh nem a mérnökök buzdítanak hanem a marketingesek, hogy biztosan lecseréljed pár év múlva mert tönkre megy xD

Szerintem akkor kéne húzni ha van rá egy jó hűtés mint a processzoroknál.

Amióta ilyen nagy fun az msiaftersucker azóta megszaporodtak a hibás vga-k a hardveraprón is
és van aki még el is akarja adni ezért már csak úgy veszek kártyát ha legalább egy félórát teszteljük a szemem előtt.

[ Szerkesztve ]

(#48834) norbert1998 válasza MK VII (#48832) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha jól veszem le a nevéből, másfél évvel idősebb lehet, mint én :B

(#48835) Leone966


Leone966
csendes tag

sziasztok elkezdtem frisiteni a videokártya biosát csak elakadtam ott amikor be kel ltöltenia lementett biost a Rbe programba azt irja invalid file specified not an ati bios? ....

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48836) NFree válasza Leone966 (#48835) üzenetére


NFree
addikt

Csak tipp ird be itt a keresőbe a vga bios frissitést , (vagy gogle ba ) én ott találtam ami ide hozott ph-ra de az nv-hez volt , keresgélj. A kártya topikjába kérdezősködj , hátha ott gyorsabban reagál valaki, mert ez már speckóbb kérdés, itt szerintem csak általánoságba beszélgetünk a vga-k ról. Mindenképp tuti helyről szedd le a kártyához való biost. figyelj rá nehogy gond legyen. De ha vágod a témát akkor nekiugorhatsz, de azért óvatosan. ;)

[Itt több a szaki] Gondolom

[ Szerkesztve ]

vga

(#48837) Danshee


Danshee
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy referenciahűtős Sapphire 6950 2GB-os kártyával kapcsolatban.
A történet annyi lenne, hogy már több mint 1 éve vettem egy kollégától, tökéletes állapotban, még a
6970-es biossal is tökéletesen futott, 80 fok felett soha nem járt... A probléma az előző hét szombaton jelentkezett, amikor gondoltam egyet és megkértem egy haveromat, hogy pucoljuk ki az egészet és pasztázzuk újra, mert ez még soha nem volt szétszedve és csak jobb lehet tőle... A gyári paszta meg volt rajta kövülve, nagy nehezen letakarítottuk... Meg is történt a pasztázás, tökéletesen újra lett pasztázva MX4-el, és ki lett takarítva, majd össze lett rakva úgy, ahogy kell... Na azóta, hogy ez a folyamat megtörtént már windowsban is 10 fokkal melegebb idle órajelekkel, de egy kis játék, ami alig használja a gpu-t után simán felugrik 80-ra majd 90-re és utána már soha nem engedtem el... Ezután még kb 5x, szétszedtük, hogy mi lehet a gond, újrapasztáztuk legutóbb MX2-vel és nagyon jól felraktuk a hűtőt, rendesen meghúztuk az összes csavart stb... Kérdésem, MI LEHET A BAJ ??? Létezik, hogy a dióda ment tönkre a kártyában, mert amúgy annyira vészesen nem melegszik fel a hátlapja használat közben mint régebben... De ha igen, mitől ment tönkre pont a szétszedés után ??? Kérlek válaszoljatok, képeket is mellékeltem, nagyon kéne a segítség!
Köszönöm!

Képek:
https://www.dropbox.com/s/9cnkxwikhyi3d5i/11087108_836314183083647_1332542593_n.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/n4u9wq03yvqsbxf/11103929_836314146416984_703944614_n.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/qugrvvcy07ktfbi/11128015_836314189750313_857403490_n.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xtgz2prvlwjz5s8/11136799_836314169750315_611920997_n.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xtgz2prvlwjz5s8/11136799_836314169750315_611920997_n.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/6t7cli3ppyteyu2/11149140_836314199750312_1085874451_n.jpg?dl=0

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#48838) BoogeyM@n válasza Danshee (#48837) üzenetére


BoogeyM@n
tag

szerintem ide szakember kell az meg egyértelmű hogy ti csesztétek el vhogy és valszeg a gpu-nál van vmi baj talán nem jól lett leszedve róla az előző megkövült cucc és vmi megsérült.

[ Szerkesztve ]

(#48839) 7time válasza Danshee (#48837) üzenetére


7time
senior tag

Ezt így nehéz megmondani egy olyannal kellene felrakatni aki 100% érti a dolgát ameddig van a pasztából, biztosan nem ment tönkre a dióda de a kaparás közben nem lehet hogy azokból a picike ellenállásokból véletlen levertetek egyet, vagy a csip sarka nem törhetett le? A csavarokat mind be kell tekerni és csak apránként szorítani mindig az ellenkező sarokba, a pasztából pedig egész kevés kell.

[ Szerkesztve ]

(#48840) Wikoo válasza BoogeyM@n (#48838) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Valami megsérült és emiatt a gpu melegebb? Szerintem elég logikátlan a dolog... Én kaptam szét és semmi nem sérült meg. Szerintem inkább a hűtőfelület lett túlságosan felsértve mikor a régi pasztát lenyúztam, vagy gpu dióda szált el, vagy vmi gebasz van a réz és az alu lamellák érintkezésénél. Kb 5x szedtem szét és raktam össze, tuti jól érintkezik a gpu a rézzel ( nem ez az első 6950 es a kezeim között és kb a 30. vga amit újrapasztáztam).
Nem csak a gpu irreálisan meleg, hanem a ram is, gondolom ezek külön diódával vannak mérve, akkor a hűtővel van gebasz és lehet ujjat venni?

(#48839) 7time: A régi paszta a hűtőn volt problémás, gpu rol papírzsepivel töröltem le, ellenállás mind a helyén és nem lett lesarkazva a gpu. Évek óta kapok szét cuccokat, tényleg nem tudom hova tenni a dolgot.. Csavarok mind betekerve, gpu harmat vékonyan megkenve ( tényleg a sokadik cpu-gpu kenésem ). Csavarok átlósan meghúzva, szépen kis lépésekben, és amennyire kell.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#48841) 7time válasza Wikoo (#48840) üzenetére


7time
senior tag

Egyszer kíváncsiságból egy régi VGA hűtőbordáját megreszeltük és úgy raktuk fel csak+2 fokkal volt melegebb, ez a karcolás dolog csak esztétika inkább, de egy nagyon finom 0 csiszolópapírral ki lehet javítani.

Így akkor nem tudom, azt hittem egy kezdő csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#48842) Wikoo válasza 7time (#48841) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Ezért is nem tudom hova tenni, máskor is előfordult már h csak akkor jött le az 1000 éves paszta ha enyhén megkarcolódott a hűtő felülete, és sosem volt vele gond. Eddig mindig javult a hőfok a régi pasztázáshoz képest.
Tényleg nem tudom már mire gondolni, mint arra h a réz és az alu lamellák között történt vmi amiért nem adja tovább a hőt.
Vrm hűvösebb lett kb 10-15 fokkal, gpu melegebb minimum 15 el ( idle ) ram 10el kb. A vga bol távozó levegő egész meleg, kb 45 fokos. A hűtő műanyag része aggasztóan hűvös, a fém hátlap kb 50 fokos. Mind ezt terhelés közben mikor a gpu 87 fok körül nyaldos. Ezt 5500rpm en teszi, mikor régen 3000 körül volt 70 fok körül ugyanekkora terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#48843) 7time válasza Wikoo (#48840) üzenetére


7time
senior tag

Nincs rajta Bios kapcsoló és átkapcsolódott a 2 állásba, mert nekem a 6850 volt és úgy egyből izzadt a kártya.?

[ Szerkesztve ]

(#48844) Wikoo válasza 7time (#48843) üzenetére


Wikoo
aktív tag

De van. 2. állásban van már kb 3/4 éve, és azon egy 6970 es bios. A hőfok emelkedések húzott 6970 es bioshoz képest vannak.

Békesség, boldogság! x)

(#48845) BlackPriest válasza Wikoo (#48842) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ha mar huto, akkor inkabb a hocso serulhet. A rez meg az alu kozt nincs minek tonkremenni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48846) Leone966


Leone966
csendes tag

Amikor be akarom töltenia biost ezt írja ki RBE

help pls

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48847) 7time válasza Leone966 (#48846) üzenetére


7time
senior tag

Mert a letöltött bios nem egyezik a a kártya típusával.

(#48848) Leone966 válasza 7time (#48847) üzenetére


Leone966
csendes tag

AZ összes verzióra ezt írja szóval más a gond
mondom itt valami lock van a kártyán nem véletlenül nem tudom huzni

[ Szerkesztve ]

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

(#48849) BlackPriest válasza Leone966 (#48848) üzenetére


BlackPriest
őstag

Vagy esetleg nem adtak ki masik biost hozza? Milyen osszes? Az en 270x verziomhoz nem is volt tobb, de hivatalos nem szokott olyan sok lenni, mint egy alaplaphoz. Az is lehet, hogy valami elcseszett bios van a kartyan es se tuning, se frissites nem megy miatta

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48850) Leone966 válasza BlackPriest (#48849) üzenetére


Leone966
csendes tag

sikerült frisitenia biost és úgy meg hibázika kártya tehát vissza tettem az alapot és innentöl nem foglalkozok a vga-val úgy jó ahogy megvettem de viszont a procimat jó lenne mostmár beálitani

gépem-itt:http://gepigeny.hu/profile.php?lookup=139041&sub=usercomp&comp=139754

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.