Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) agressiv válasza Dzsida72 (#22249) üzenetére


agressiv
addikt

Hiába kérdezed meg 164 szer a válasz nem fog változni, nem nagyon lehet azt már tuningolni és nem is érdemes. a GPU-t járathatod 700-on is, de a ram fogja azt a kártyát. Ha tudod a ramot emeld max 1000-ig, de nagyon hamar el fog halálozni, mert már öreg.

Mivel nem digit VRM-es feszültséget csak manuális módon lehet állítani és annak főleg semmi értelme, mert a VGA RAM sebessége fogja vissza azt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22252) Balu972 válasza agressiv (#22250) üzenetére


Balu972
aktív tag

Szia, Te mit ajánlanál? 6850-t? vagy vmi Geforce-t?

köszönöm! :R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#22253) Giot válasza Kufár81 (#22238) üzenetére


Giot
addikt

A Benq-t nem nevezném "kínai szarnak". :)

(#22252) Balu972: Radeon5850/6850, GTX 460/560

[ Szerkesztve ]

(#22254) Kufár81 válasza Giot (#22253) üzenetére


Kufár81
tag

Akkor török a Benq mindegy, úgy is kinai cucc van benne. :D
Számomra nem egy nagy márka.
De ezen ne vesszünk össze.

(#22255) Grave_444 válasza Balu972 (#22252) üzenetére


Grave_444
nagyúr

I5 2500 mellé mehet HD 7850, 7870 is ha van rá pénz. :)
Minimum egy HD 7770-et vegyél. (30 körül már van)

(#22256) Kufár81 válasza agressiv (#22250) üzenetére


Kufár81
tag

Na.
Azért gyorsabb az valamivel a DDR5 miatt, de 128 bites busz vissza fogja.
A 256 bites lenne a busz, simán verné a 4850-et.

A 7770 Ghz Edition viszont egy nagyon brutál kis kártya a középmezőnybe.

(#22257) agressiv válasza Kufár81 (#22256) üzenetére


agressiv
addikt

Azért gyorsabb az valamivel a DDR5 miatt, de 128 bites busz vissza fogja.

Tehát ugyanott van. :U

Hát még a borz.....

(#22258) Balu972 válasza agressiv (#22257) üzenetére


Balu972
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek vagy 6850 vagy 7850 lesz. :C :R :C

Még csak annyi, hogy ref. hűtése melyiknek a legjobb, tudja valaki? HIS iceq-t vennék, de Mo-n nem árulnak.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#22259) Kufár81 válasza agressiv (#22257) üzenetére


Kufár81
tag

Hát jaja :D

DX 11, Opengl 4 miatt magasabb a tudásszintje.
De DX 10 szerintem ugyanazt nyomja, mint 4850.
Nem tudom milyen lehet DX 11-be. :)

(#22260) Grave_444 válasza Balu972 (#22258) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HD 7850-ből a sapphire szinte a legolcsóbb, de halk és hatékony a gyári hűtése.

(#22261) Giot válasza Kufár81 (#22254) üzenetére


Giot
addikt

A Philips leányvállalata. És bizony hogy elég jó cuccokat gyártanak elfogadható áron. [link]
Na de OFF end.

(#22258) Balu972: Használtan 10e ft környéke a különbség kettejük között. A 7850 kb 6950 szintet hozza lényegesen kisebb fogyasztással. Hasonlóan 5850 teljesítményt hoz a 6850 (kicsit alatta) de a fogyasztása kedvezőbb.

[ Szerkesztve ]

(#22262) Balu972 válasza Giot (#22261) üzenetére


Balu972
aktív tag

thnx! :R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#22263) Giot válasza Balu972 (#22262) üzenetére


Giot
addikt

Nincs mit!
Ha van időd fusd át ezt a 7850 tesztet láthatod nagyjából hol helyezkedik el a teljesítménye, a mai középkategóriás felhozatalban: [link]

Szerk: Sapphire részemről is ajánlott volt tőlük vagy 5 VGA-m nem volt velük gondom. A hűtésük is jó.

[ Szerkesztve ]

(#22264) gooof


gooof
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásában, ami kicsit túlnőtt rajtam.
Történt ugyanis, hogy megegyeztem ismerősömmel, hogy nekiadom a vga-mat (Giga GTX460 SOC), én pedig használom a gépem az i7 2600-as prociba integrált vga-val a továbbiakban. Jóváhagytam a BIOS-ban az OnBoard vga-t, átdugtam az alaplapi onboard vga kimenetre a monitort, betöltötte a win7-et, feltelepítettem a driverét és működött frankón. Meg is örültem, hogy ilyen könnyen ment. Ki is vettem a 460-ast a gépből, de ekkor egy olyan effekt jelentkezett indításnál, hogy még mielőtt megjelenne a win7 "zászlója", mindig egy halk kattanással újraindul. Pedig már előtte az integrált vga-val win7-eztem. Az egyetlen változás annyi volt, hogy azóta kivettem a GTX460-at...
Nem tudtam ezt mire vélni, ezért visszadugtam a gtx 460-at, de a monitor továbbra is az alaplapi hdmi kimenetre volt kötve, és láss csodát, így betöltötte a win-t. Miután újra áramtalanítottam a 460-ast, megint elkezdte az újraindítgatást.
BIOS-ba be van állítva, hogy az onboard vga memóriája több mint 400 MB legyen, ez a vga a prió, és ennek ellenére ezt csinálja.
Az a fura, hogy az egész effekt attól függ, hogy be van-e téve a 460 vagy nincs, függetlenül attól, hogy egyáltalán nem azon van a monitor.
Szerintetek mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22265) Giot válasza gooof (#22264) üzenetére


Giot
addikt

Lehetséges egy kis driver megkavarodás a Win agyában. Csökkentett módban betölt az oprendszer?
A másik hogy a bios kattant meg ez is előfrdulhat, akkor egy Bios resetet érdemes megereszteni, egyszerűen kiveszed az "elemet" belőle vársz egy percet vissszateszed és ekkor alapról fog indulni a BIOS.

Szerk: én inkább előbbire gyanakszom, ha BIOS kattant meg akkor nem jutna el a Win logóig.

[ Szerkesztve ]

(#22266) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Adott az alaplapomon lévő konfig.

A probléma előzménye a következő: volt egy áramtalanításom, kihúzgáltam minden csatlakozót a gépből és átvittem az egészet átmenetileg egy másik helységbe (tárolni). Visszarakáskor nem volt kép (DVI-D-SUB átalakítóval D-SUB kábelt használok). Átdugtam a D-Sub kábelt az alaplapi integrált csatlakozóba, minden ment flottul (Win7 felállásakor kiírta hogy nem találta az ATI driver hogy nem találja a kártyát). Mivel nem volt időm vele foglalkozni átállítottam a BIOS-ban az elsődleges grafikus kártyát az alaplapira és így használtam pár napig.

Ma próbálnék képet kilehelni a videókártyámból sikertelenül. BIOS-ban visszállítottam PCI Express-re a primary-t, de semmi. Próbáltam HDMI kábellel TV-re, másik DVI csatlakozót használva, de sehogy sem jött össze. Viszont hiába van a primary-n a PCI Express, átdugva az alaplapi D-SUB csatlakozóba a monitor kábeljét van kép ugyanúgy.

Mi lehet a probléma? Megnéztem belülről is, a VGA ventillátora forog, tápcsatlakozó, PCI Express-ből nincs kicsúszva.

Megjegyzés: A gépet mikor a helyére raktam és elkezdtem bedugni a csatlakozókat, akkor a DVI-D-Sub átalakítót először a másik csatlakozóba akartam dugni, amin kevesebb a bemeneti tűk helye így kicsit erőltettem mire rájöttem hogy rossz helyre dugom. De nem hiszem hogy emiatt lenne probléma, nincsennek eldeformálódva az átalakítón a tűk.

Ja és még valami, magától elállította a boot priority-t, a merevlemezre, holott eddig az SSD-n volt. Ezt sem értettem miért csinálta...

Ötlet, mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#22267) Giot válasza Tomics (#22266) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Neked is csak azt tudom mondani, mint az előző kérdezőnek, hogy egy BIOS restetet érdemes lenne megejteni.
Elem ki pár percet várj majd vissza így teljesen alapbeállításokról fog indulni a gép, tehát így az kizárható hogy valami BIOS beállítási hiba van.

(#22268) gooof válasza Giot (#22265) üzenetére


gooof
csendes tag

A BIOS reset sajna nem segített... :(

(#22269) Tomics válasza gooof (#22268) üzenetére


Tomics
addikt

Rajtam sem sajnos.

És az a legnagyobb baj, hogy nem tudom eldönteni hogy a videókártya halt meg, vagy más miatt nem akar képet adni.

De ha a BIOS-ban PCI Expresszen van a primary graphics card, akkor miért az alaplapira tolja ki a képet (már rögtön elinduláskor is alaplap kezdőképernyőjénél)? Ezek szerint úgy kezeli, mintha nem lenne bedugva a PCI-ba semmi?

Persze a kártyát kéz alól vettem újjonan 3 hónap garival ami már lejárt. Soha többet, csakis gyári garanciával :W

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#22270) Giot válasza gooof (#22268) üzenetére


Giot
addikt

Csökkentett mód?

(#22269) Tomics: Akkor kölcsön kell kérni egy VGA-t ha van rá lehetőség.

(#22271) agressiv válasza Tomics (#22269) üzenetére


agressiv
addikt

Ha erőlteted a kártya végét a felfogatás miatt megcsavarodik a nyák és elpattanhatnak a golyók a gpu alatt, de még a nyák rétegei is (főleg, ha gigabyte ;] ). Pontosan milyen alaplapról és VGA-ról van szó?

Amúgy az sem ritka, hogy szimpla tárolás alatt megtörténik ugyanez, mert az állandó lehűlés, melegedés miatt feszültség alakul ki a kártyában, ezért is görbülnek meg.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22272) Tomics válasza agressiv (#22271) üzenetére


Tomics
addikt

Asrock H61M/U3S3 és egy Sapphire Radeon HD6850. Megvizsgáltam a kártyát, de nem láttam rajta sérülést. Igaz, a Hűtőegységet nem szedtem le. Faxa, így valszeg buktam 30 ezret, mert vagy én csesztem szét vagy az eladó adott el nekem valami selejtet ami eddig bírta. Ezentúl nem veszek gyári gari nélkül számtech cuccot az tuti (meg Ati-t se, mert ez volt az első előtte Nvidia kártyákkal semmi gondom nem volt ;])

Akitől egyébként vettem a VGA-t látom hogy ki lett tiltva (most néztem utána mert rá akartam írni), mert volt pár rossz üzlete és egy másodregje is. :U (Egyébként ez már egy csereVGA volt tőle, mert az előző 6850 képe becsíkozódott (az nem sapphire volt, hanem valami más csak nem ugrik be), duplázódott szépen pár nap után. Ez viszont fél évig bírta csak a vállalt gari lejárt és a csávót kitiltották 98 (!) pozitív értékelés után mert elkezdett xart árulni (amibe már úgy néz ki én is belecsúsztam) és másodreggel ismerősének kiadni magát) :(

napoleon2323: jogos, nem gondoltam véresen komolyan (azért van ott a szmájli), de valszeg maradok annál ami nálam eddig bevált (intel-nvidia párosítás). csak nem idén, mert pénzem nem lesz újra... :O

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#22273) napoleon2323 válasza Tomics (#22272) üzenetére


napoleon2323
tag

Azért egy ilyen "árus" miatt ne nézd le az egész Ati céget...

With every conflict I grow stronger!

(#22274) agressiv válasza Tomics (#22272) üzenetére


agressiv
addikt

Hibás, de megsütött,esetleg értelmesen javított kártyát kaptál, ez a legkevésbbé sem az AMD, vagy a Sapphie hibája, mondom ezt, úgy, hogy magam sem szeretem az AMD-t, de az más. A helyedben elvinném a kártyát egy ismerőshöz, mert előfordul, hogy a lappal nem szimpatizál a kártya és igen, ez úgy is lehetséges, hogy előtte működött.

Mivel egyáltalán nem látja a gép, hogy benne van a kártya, ez lehet egy reménysugár. :K

Hát még a borz.....

(#22275) Giot válasza Tomics (#22272) üzenetére


Giot
addikt

Érdemes lenne kivenni a VGA-t megfújkálni a PCie foglalatot. Hátha csak valami kontakt hiba.

(#22276) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Problémám lenne egy sapphire HD6950 2gb - os kártyával. Állóképnél véletlenszerűen bepixelezi a képernyőt, ha mozdítom a képet (pl. lapozás,képernyő scrollozás stb.) akkor elmúlik ,vagy más helyre dobál ki pixeleket. Nyilván film nézés , és játék közben nem látom ezt a jelenséget.. Próbáltam más driverekkel is ,ugyan az a hiba..... Ötletek???

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#22277) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

Sziasztok :)

Azt szeretném kérdezni hogy egy 8800 ultrához mekkora táp kell?és milyen???

(#22278) opti06 válasza gigiuniter (#22277) üzenetére


opti06
aktív tag

175W a max fogyasztása gyári órajelen, értelemszerűen még add hozzá ehhez procit + plusz pár w-ot winyóknak/venti etc...

(#22279) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

eddig értem köszönöm válaszod. még annyit szeretnék kérdezni hogy márkára mármint minőségre milyen táp volna az ideális?

(#22280) Grave_444 válasza gigiuniter (#22279) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha a legolcsóbban akarod megúszni ilyet vegyél.

(#22281) opti06 válasza gigiuniter (#22279) üzenetére


opti06
aktív tag

egyel fentebb van egy jó ajánlat, egyébként itt nézz utána
de mindenképpen méretezd kicsit túl, tápnak is hosszabb élettartama, halkabb is, illetve későbbi fejlesztéskor jól jöhet

(#22282) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

válaszotokat köszönöm sokat segítettetek :)

(#22283) Grave_444 válasza gigiuniter (#22279) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha használt is jó aprón olcsóbban vannak. A lényeg, hogy 80+ minősítésű legyen és lehetőleg 1 ágas legyen a 12V-os ága és 350-400W-os legyen. (Chieftec, FSP szokott lenni 8000 alatt)

(#22284) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

értem köszönöm :)

(#22285) Donbalazs válasza gigiuniter (#22284) üzenetére


Donbalazs
tag

Sziasztok

Gyors választ szeretnék kapni egy szakitól.

Kérdés: Beruházok egy új számítógépre, 15-18k közötti legjobb videókártyát keresem majd gépembe. Melyik lenne a megfelelő?

Minimum 1GB [persze használt], gondolom újonnan nem kapok.

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#22286) Grave_444 válasza Donbalazs (#22285) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HD 4870 a legjobb ennyiért.
Milyen a felbontás, proci, táp?

[ Szerkesztve ]

(#22287) Donbalazs válasza Grave_444 (#22286) üzenetére


Donbalazs
tag

AMD Bulldozer FX 4100

és ezek közül egyik sem?

ATI 5770 Vapor-X 1024MB DDR5
Gforce Gts 450 2Gb
ATI HD 6450 1GB DDR3
HD6670 1GB 128bit DDR3
Nvidia Geforce GT 430 2gb DDR3
Gigabyte Ati Radeon HD 6670 1GB
Asus GT440 1gb

ezeket találtam én, még bele esnek a kihasználható keretbe, ezek közül?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#22288) agressiv válasza Donbalazs (#22287) üzenetére


agressiv
addikt

Az 5770 még jó választás! A GTX260 is elég jó ám.. A processzor, viszont nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22289) Donbalazs válasza agressiv (#22288) üzenetére


Donbalazs
tag

Akkor milyen cpu-t ajánlasz, ha már itt tartunk?

~elnézést az offért

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#22290) Grave_444 válasza Donbalazs (#22287) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha tudsz szerintem is 5770-et vegyél.
Phenom II x4 965 jobb, mint az FX 4100. :)

[ Szerkesztve ]

(#22291) agressiv válasza Donbalazs (#22289) üzenetére


agressiv
addikt

Ha AMD vonalon mozogsz, egy phenom II 4GHz-en már mindenre jó. Egy Core I3 szintén 4GHz-en már megtenné. A bulldozer nem egy erőmű a neve és magas órajelei ellenére. :(

Hát még a borz.....

(#22292) Donbalazs válasza agressiv (#22291) üzenetére


Donbalazs
tag

Konkrétan melyik ez a Phenom II?

Alapjáraton 4GHz vagy ez OC ?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#22293) agressiv válasza Donbalazs (#22292) üzenetére


agressiv
addikt

OC. :) De alapjáraton is jobb bármelyik kettő felsorolt, mint az fx4100

Hát még a borz.....

(#22294) Donbalazs


Donbalazs
tag

AMD X4 A8-5600(K) FM2 3,9GHz Box Black Edition ?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#22295) regener


regener
veterán

Sziasztok,
ma vonalon mivel egyenlő teljesítményben egy 9800GTX?
Kb 7750 / 7770 körül?
Illetve nV vonalon?

[ Szerkesztve ]

(#22296) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Még régről van egy
Leadtek 8800GT 512mb videókártyám.

Azt a hibát produkálta hogy terhelés alatt elment a képe... ezért vagy 2 hétbe telt mire kiderült hogy hibás XD
Netezni meg alapból megy a gép de játékot vagy filmet beteszek és paff elsötétül.

Kérdés.
Szerintetek mi a baja? Könnyen / olcsón javítható vagy fölösleges foglalkozni vele?
Köszönöm. üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#22297) spista222 válasza Kiskokó (#22296) üzenetére


spista222
addikt

Nézd meg jól ha látsz púpos kondit akkor az olcsón javítható ha már BGA baja van akkor inkább add el hibásként és vegyél valami újabbat.

(#22298) Dark Archon válasza Kiskokó (#22296) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mondjuk AIDA64-gyel érdemes lenne monitorozni a hőmérsékletét, lehet, hogy csak túlmelegszik.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22299) Kiskokó válasza spista222 (#22297) üzenetére


Kiskokó
veterán

Külső baja nincs már néztem bár nem is nagyon látok rajta kondikat stb pedig komplett szétszedtem.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#22300) Kiskokó válasza Dark Archon (#22298) üzenetére


Kiskokó
veterán

hát nem nem tudom nem gondoltam erre. Már 1 éve nem használom csak most jutott eszembe rákérdezni XD Most meg nicns kedvem próbálgatni XD de azért köszönöm az ötletet majd ha oda jutok meglesem :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.