Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) agressiv válasza Nomad-85 (#22350) üzenetére


agressiv
addikt

Biztos, hogy valami nem stimmel a hűtővel, vagy nem fekszik fel. Lehet valami kis darabka került a gpu és a hűtő közé. Ne tévesszen meg, hogy meleg a hűtő, mert kézzel taperolva már az 50C°is égethet!

Hát még a borz.....

(#22352) Nomad-85 válasza agressiv (#22351) üzenetére


Nomad-85
csendes tag

Köszönöm, akkor megpróbálom megint szétszedni, letakarítani és újrapasztázva feltenni a hűtőt :R

|| Intel Core i5-2500k || AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 || ASUS R9 270x DCII TOP 2GB || 2x4GB Corsair Vengeance 1866MHz || Thermaltake Contac C30 || Gigabyte Superb 620W ||

(#22353) Silent77 válasza Silent77 (#22321) üzenetére


Silent77
veterán

Erre vki? :(
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22354) agressiv válasza Silent77 (#22353) üzenetére


agressiv
addikt

Energiagazdálkodás miatt csökkenti a sávokat, terheléskor 16x-os sebességen megy.

Hát még a borz.....

(#22355) Silent77 válasza agressiv (#22354) üzenetére


Silent77
veterán

Erre gondoltam én is, köszönöm! :R
Pedig néztem terheléskor, nem változott.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22356) agressiv válasza Silent77 (#22355) üzenetére


agressiv
addikt

Ha minden mukodik sz@rd le. :)

Hát még a borz.....

(#22357) Silent77 válasza agressiv (#22356) üzenetére


Silent77
veterán

Működik, csak lassabb. :)
Ha már megvettem, jó lenne kihasználni. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22358) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hali. Adott egy Sapphire HD5850-es kártya. Annyi lenne a kérdésem, hogy, hogyan lehet leszedni róla a műanyag burkolatot ? Kicsavaroztam a burkolat lefogató csavarokat, a burkolat mozog jobbra balra, de mintha középen még tartaná valamit és nem jön le. A hűtőbordát lefogató csavarokat nem csavaroztam ki, mert túl kicsik és nincsen csavarhúzóm hozzá, de érezhetően nem azok a csavarok tartják vissza a burkolatot, mert mozog az egész. Előre is köszönöm a segítséget.

(#22359) salgocomp válasza salgocomp (#22358) üzenetére


salgocomp
senior tag

Hmm, 6870-nél ki kell csavarozni a kis csavarokat is, akkor szerintem ennél is. Kell vennem egy csavarhúzót. :D

(#22360) agressiv válasza salgocomp (#22359) üzenetére


agressiv
addikt

Persze, hogy ki kell csavarozni... Nem dísznek van ott a csavar! :DDD

Hát még a borz.....

(#22361) salgocomp válasza agressiv (#22360) üzenetére


salgocomp
senior tag

Én azt hittem, hogy a hűtőbordák nélkül is le lehet szedni csak a műanyag burkolatot. Még sose szedtem szét referencia modellt.

(#22362) agressiv válasza salgocomp (#22361) üzenetére


agressiv
addikt

Miért akarod leszedni a burkolatát?

Hát még a borz.....

(#22363) salgocomp


salgocomp
senior tag

Ki szeretném tisztítani, kompresszorom meg lakótelepi házban nem nagyon van...:S

(#22364) agressiv válasza salgocomp (#22363) üzenetére


agressiv
addikt

Ecset, esetleg biciklipumpa az talán van. Ha nincs, akkor ecsettel kipucolod a nagy porcicákat, majd tűdő. Fárasztó, de ecsetes előkezelés esetén működik.. :) Egy jól felfújt lufi is működik, vagy lufihoz hasonló valami... ;]

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22365) Geresics válasza salgocomp (#22363) üzenetére


Geresics
addikt

Nem kell kompresszor, lehet venni sűrített levegőt is.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22366) agressiv válasza Geresics (#22365) üzenetére


agressiv
addikt

Vagy akár az is van, de otthon is van egy csomó minden amivel levegőt lehet fujatni. Egy jól felpumpáld kosár, vagy focilabda iszonyatos légnyomásra képes, ha a pumpa tújét a szelepbe dugod. :DD :DD

Hát még a borz.....

(#22367) salgocomp válasza agressiv (#22366) üzenetére


salgocomp
senior tag

Szerintem meg veszek egy műszerész csavarhúzót és szétszedem, mert ahogy belenéztem elég nagy porgalacsinok vannak belül, és a fújkálás nem nagyon javít rajta, mert a ventilátor nyílásán kívül, gyakorlatilag egy zárt tér van a műanyag alatt. :D De köszi a segítséget. :P

[ Szerkesztve ]

(#22368) agressiv válasza salgocomp (#22367) üzenetére


agressiv
addikt

Hátulról fujasd a ventilátorfelé. Amúgy egy hegyes végű vajazókéssel ki lehet tekerni azokat a csavarokat.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22369) salgocomp válasza agressiv (#22368) üzenetére


salgocomp
senior tag

Próbáltam késsel is, egyszerűen olyan erősen be van csavarozva, hogy nem ment, vagy a kés volt nokedli hozzá...:D

(#22370) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Üdv!
Egyik barátom felrakta a Hitman legújabb részét, és az alábbi hibát kapja.
Fut a játék egy ideig, de egy idő után lefagy, majd kilép az alábbi üzenettel:

Fatal DirectX Error

The game has encountered a DirectX error and needs to close.
Error code: DXGL_ERROR_DEVICE_REMOVED
Error description: Hardware device removed.

Grapichs card:
Dedicated video memory: 0 MiB
Dedicated system memoty: 0 MiB
Shared system memory: 0 MiB

Avaible physical memory: 479 MiB
Total physical memory: 2047 MiB
Avaible Virtual memory: 575 MiB
Total virtual memory: 2047 MiB
Reserved virtual memory: 1472 MiB
Working set size: 926 MiB
mi lehet a megoldás, hogy fusson?

[ Szerkesztve ]

(#22371) agressiv válasza matepalfi (#22370) üzenetére


agressiv
addikt

Telepítsen drivert a kártyához.

Hát még a borz.....

(#22372) klaczi


klaczi
aktív tag

Kérdésem lenne:
UVD2 és UVD3 között mi a különbség.
Előre is köszi a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#22373) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy A8-5600K (7560D) processor és Hd7850 vga között tudok Dual Graphic működést beállítani? Egy gigabyte GA-F2A85X-D3H alaplapban vannak, beállítottam mindent ahogy a manual írta, de catalystba, folyamat azt írja nekem, hogy a 7560D deaktivált adapter és nincs a menüben a dual graphic lehetőség.

(#22374) cashback válasza atoka1 (#22373) üzenetére


cashback
őstag

Az felesleges összekötés lenne... annyi pluszt nem hoz a konyhára hogy érezhető legyen.
A 7850 mellett egyszerűen eltűnne a 7560D teljesítménye.

Egyébként itt az AMD által meghagyott párosítás lista: [link]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#22375) varmi2 válasza atoka1 (#22373) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem !

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22376) atoka1


atoka1
tag

Okés, köszönöm a válaszokat :)

(#22377) PuMa_


PuMa_
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget az alábbi kérdés megválaszolásában; adott egy mára már korosnak mondható C2D proci (E7200). Nyilván a mai VGA-kat már nem tudná rendesen kihasználni, de mi a helyzet a régi csúcs kártyákkal, mint például a GTX260, vagy HD4890 és társaik. Elég lehet a jó öreg E7200? Már jó ideje egy 9600GT teszi a dolgát a gépben, de kezd kissé kevés lenni. Bár nincsenek nagy igényeim... Egyelőre új gép vásárlását nem tervezem. Talán egy használt, néhány éve még csúcskategóriás VGA dobna kicsit az élményen... Előre is köszönöm a véleményeket :R

Gondolkozz globálisan - cselekedj lokálisan

(#22378) MZsoltee válasza PuMa_ (#22377) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azok helyet vegyél egy 6770/5770 esetleg 7770-et, vagy egy GTS450-et esetleg GTX460 768-at. Procit meg rántsd meg amennyire tudod!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22379) skilled88


skilled88
tag

Sziasztok!egy kis helpet kèrek..
Szereztem egy gainward 4870 golden sample 512mb videókártyát..
Ès tanácsot kèrek hogy milyen táppal èrdemes használni?illetve most chieftech 450w tápra van kötve az elèg neki?

Mellete persze : 1 winyò 1 dvd író 6 venti van ès persze core2 proci..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#22380) Silent77 válasza skilled88 (#22379) üzenetére


Silent77
veterán

Jó táp, elég neki!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22381) massaf


massaf
csendes tag

Sziasztok.lenne egy olyan problémá ,hogy egy ati eah 4770 es kartyara szeretem volna egy masik bioszt rakni,de nem indult el vele es sikerult egymas utan 2x raflashelnem azt a biost es azota semmi elet jel.venti porog de kep semmi.eddig ha rossz biost toltam ra akkor villogott egy piros felirat de most az sem jelenik meg.Dos os atiflashel csinaltam.Tud valaki segiteni hogy mi tortnhetett?

Elore is koszonom.az ekezet hiany miatt bocsi

(#22382) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Mit eredményez egy modern, pci e 3.0 egy régebbi, 2.0 v 2.1es pci e ben történő használata? Azonkívül, h lassab lesz a vga.

(#22383) Geresics válasza Dr V (#22382) üzenetére


Geresics
addikt

Semmit.
De tényleg semmit, még lassabb sem lesz, legalábbis nem észlelhetően (pl. 100 FPS helyett 99).

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22384) Dr V válasza Geresics (#22383) üzenetére


Dr V
őstag

Az jó:) És mi a helyzet az energetikai tulajdonságokkal? Le fog kapcsolni a vga, ha nem megy a monitor? Wikiszerint a fejlett energetikát a 3.0 tudja...

(#22385) richardpaj


richardpaj
csendes tag

Sziasztok! Van egy ASUS Radeon HD 7750-1GD5-V2 vidokártyám és olyan problémám van vele, hogy állandóan meghal video-/filmnézés közben, tehát vagy ilyen Striped Screen of Death vagy fekete kép fogad, közben pedig zúgó hangot ad a monitorom (HDMI-n van összekötve). Mivel Windows 8-at használok, csakis a legújabb 12.10-es driver jöhet szóba, vagy még esetleg az ASUS-féle tákolmány, de egyikkel sem igazán megy. Az érdekessége az egésznek, hogy ezt kizárólag VLC-ben és Adobe Flash Player használata közben csinálja. Nagyon idegesítő és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet a gond, főleg úgy, hogy játék közben simán megy minden. Remélem tudtok egy kicsit segíteni, ezt előre is köszönöm. Jó volna a probléma végére járni most már.

(#22386) Geresics válasza richardpaj (#22385) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm... nekem erről RAM hiba jut eszembe. Próbáld ki, hogy csak az egyik RAM van a gépedben, úgy is csinálja?

(#22384) Dr V
Ezt már passzolom, de szerintem nem fog lekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22387) richardpaj válasza Geresics (#22386) üzenetére


richardpaj
csendes tag

Elvileg úgy is csinálja. De ha RAM probléma lenne, akkor játék alatt is ezt kéne produkálnia, nem? Én driverre gyanakszom, de tényleg nem tudom mitévő legyek. Van, amikor elő sem jön a gond, de az meg nagyon ritka.

(#22388) tome.jr


tome.jr
addikt

Üdv!

Netező, letöltő gépben egy passzív GT 610 elmegy venti nélkül? Max TDP-je 29 watt. Jól szellőző CM 690 II házban lenne, ahol oldalról is kapna levegőt. Mennyire melegedne vajon? Erről a kártyáról lenne szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22389) Geresics válasza tome.jr (#22388) üzenetére


Geresics
addikt

Szerintem minden gond nélkül.

(#22387) richardpaj
A memória különös dolgokra képes, olyanokra is, amire az ember nem is gondolna.
"Elvileg úgy is csinálja." - és gyakorlatilag? Ha tudsz szerezni esetleg kölcsönbe másik memóriát, akkor azzal is érdemes egy próbát tenni.
"Én driverre gyanakszom" - mivel Win8-ról van szó, simán lehetséges! Próbáld ki a 12.11 beta drivert!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22390) richardpaj válasza Geresics (#22389) üzenetére


richardpaj
csendes tag

Win7 alatt is voltak ilyen gondjaim a "rendes" driverrel, aztán feltelepítettem az ASUS Catlystjét a CD-ről (aminek 12.4 az alapja) és azzal a kártya nem halt meg csak néha összeomlott a driver, de utána újraindította magát és minden ment rendesen tovább. Épp nemrég telepítettem fel a 12.11b8 drivert, most azzal teszek egy próbát, hátha ezzel már menni fog.
A memóriánál pedig próbáltam már egy modullal és azzal is csinálta, ugyanez igaz volt másik memóriával is.

[ Szerkesztve ]

(#22391) Geresics válasza richardpaj (#22390) üzenetére


Geresics
addikt

Ha W7 és W8, ráadásul több különböző driverrel is ezt csinálja, akkor a szoftver részt kihúzhatjuk.
Ha másik RAM-mal is ez a helyzet, akkor azt is kihúzhatjuk.
Ez már 2 HÚ egy irányba.
Akkor tehát marad a VGA hiba (VRAM), persze, csak ha más hardvercsere nem volt. (Nálam pl. egy X-Fi produkált még érdekes rendszerleállásokat, de csere után megoldódott minden.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22392) Dr.House88 válasza Geresics (#22391) üzenetére


Dr.House88
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Asus M4N98TD EVO Alaplapba szeretnék belerakni 2db 8800 Ultrát SLI-be.

Mekkora tápegységre van szükségem?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#22393) massaf válasza richardpaj (#22385) üzenetére


massaf
csendes tag

Nekem ezt csak Win 8 alatt csinalta.Nemtudom hogy op rendszer vagy driver de az ati kartyakra nekem az utolso tokeletesen mukodod driver az a 9.5,ezzel nincsenek gondjaim de ez nincs win 8 ra.

(#22394) bendaniel911


bendaniel911
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik topicban már felvetettem, de a számomra fontos infó még hiányzik, íme a problémám:

Adott, egy laptop: Lenovo IdeaPad y580
VGA: NVIDIA GeForce GTX 660M 2GB GDDR5

Szeretném megnézni, meddig bírja a tuningot a kártya, így két kérdésem lenne:

1.) Miért van az, hogy ha a core-t megemelem 135MHz-el és a memóriát 200MHz és 300MHz között emelem, egy Alan Wake vagy Battlefield 3 4-20 perces időintervallum alatt kifagy és onnantól, ha bezárom a programot minden amit elindítok szaggat egészen a gép újraindításáig. A Dirt 3 órákig bírja +135 MHz / +300 MHz tuningon, míg egy BF3 5-10 perc alatt kifagy tőle, a max amit elvisel az egy +100 / +180-as tuning. A hőfok az nvidiaInspector szerint max 69-70 fokig kúszik fel a max tuningnál. Általánosan 64 max 68 fokos a cucc. Mi lehet a probléma? Két driverrel is (306.97 WHQL és 310.54 béta) produkálja ezt, bár a 310-esnél még csak egyszer csinálta tegnap, előtte bírta és már azt hittem, hogy sínen van a dolog.

(Amit észrevettem, hogy ha pl. a Dirt 3-mat futtatom 1-2 óráig és utána a BF3-mat vagy akár Witcher 2-t, nem f*ssa össze magát +135/+300-on sem, de ha felrakom a tuningot és egyből beindítom az egyik gépigényesebb programot, pár perc max. negyed óra után behal a program.)

2.) Van-e valami hűtés javítására szolgáló akármilyen dolog a hűtőpadon kívül?

Előre is köszi a válaszokat!

ASUS RoG G750JH - 17.3" FHD matt / i7 4700HQ @ 3,6GHz / GTX780M 4GB GDDR5 @ 1100\6150 / 32GB Corsair @ 1866MHz / 1TB 7200RPM / OCZ Vertex 4 256GB @Win10 x64 + CM NotePal U3 Plus + 1TB Samsung M3 + Logitech Z623 2.1 @ 200W Beast

(#22395) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Van egy Zotac 8800 GTX kártyám. Átmenetileg tartalékként használnám, mert eladtam az előző ATI CF. Giga.5830-at. Mivel Nvidia SLI-re váltanék.
A GTX kártyának semmi hibályát nem észlelem azon kívül hogy drivert nem tudok használni.
Már több helyről letöltöttem, telepítettem de nem működik. Többször újra telepítettem a Win.7-et, Biost probáltam átálítani de nem találtam problémát. Amúgy egész jól ismerem az alaplap Biosát. A konfig látható az adatlapomon.
A beállítások helyett ez fogad.

(#22396) Geresics válasza Dr.House88 (#22392) üzenetére


Geresics
addikt

Ezt a kérdést itt tedd fel, ott tudnak Neked segíteni.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22397) Dr.House88 válasza Geresics (#22396) üzenetére


Dr.House88
tag

Rendben és kösz!

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#22398) Kufár81 válasza klaczi (#22372) üzenetére


Kufár81
tag

UVD3 kezeli a H.264/AVC, az MPEG-2/4, a VC-1, a DivX és az XviD videók gyorsítását akár Ultra HD, azaz 7680x4320 pixeles felbontásig és a Bluray 3D-t is.

UVD 2 ugyanez kivéve hogy nem dekódolja a VGA Ultra HD-t és Bluray 3D-t

(#22399) siti


siti
senior tag

hali! adott egy i3-2120, benne az IGP és alaplapon HDMI és Dsub csati.
ha most beleteszek egy VGA-t, (amin történetesen nincs HDMI és DSUB), akkor lehet olyat, hogy az alaplapi csatlakozókon tolja a jelet, de a VGA kártya számoljon lelkesen?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22400) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz egy 17"-os monitoron 1280*1024-es felbontáson milyen kártyát javasoltok BF3 és hasonló játékokhoz Nvidia és esetleg Ati vonalon?
Illetve ha egy éven belül váltanék egy 21"-os full HD monitorra,akkor mivel járok jobban?Ha most veszek egy olcsóbb kártyát,aztán majd ahhoz egy komolyabbat,vagy most vegyek inkább egy olyat,ami már ahhoz is elég lenne??

LAP: Gigabyte H67ma-usb3-b3
CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz S1155 BOX
RAM: 2db DDR3 4GB/1333MHZ Kingston
HDD: 2.0TB WD 5400/64MB/SATA 3év Green
ODD: LG H24NS90 SATA Black OEM
VGA: Erre majd javaslatokat kérnék

Előre is köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.