Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) agressiv válasza fecke78 (#22046) üzenetére


agressiv
addikt

Pontosan mi jelent az, hogy képváltás?

Hát még a borz.....

(#22052) Spet válasza fecke78 (#22049) üzenetére


Spet
addikt

Nem ő a monitort a videokártyával összekötő kábelre gondolt. Ha tudsz akkor szerezz egy másik kábelt és ellenőrizd le, hogy azzal is produkálja ugyanezt a problémát. Ha nem akkor a kábel volt a hibás ha igen akkor lehet hogy a videokártya a ludas vagy a monitorod.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22053) fecke78 válasza LackoMester (#22050) üzenetére


fecke78
senior tag

Win csere még nem volt .
de más monitornál is mutatta a hibát ,más kábellel
Gyengéb videokártyával viszont nem
win7 64 bit van fent
Nem lehet hogy az alaplapmon nem szereti az ujabb kártyákat ?
6870 esem volt 4 honapig nem volt semmi gond de utána jelentkezet a csikozás , és nem sokra rá meg is halt a kártya

[ Szerkesztve ]

(#22054) fecke78 válasza agressiv (#22051) üzenetére


fecke78
senior tag

weboldalak meg vannak nyitva és az egyikről átváltasz a másikra gyorsan ide ode ,Mikor a kép szintonusa változik akkor látszodik a fekete fehér kockásodás ,egy sorban csikban

(#22055) LackoMester válasza fecke78 (#22053) üzenetére


LackoMester
addikt

Szerintem meg kéne próbálni a Win cserét. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22056) fecke78


fecke78
senior tag

Bios frisitéssel tudok ártani ?
Természetesen úgy hogy jól hajtom végre a frisitést , de lehet hogy nem szükséges .akkor ronthatok a helyzeten?

(#22057) fecke78 válasza LackoMester (#22055) üzenetére


fecke78
senior tag

lehet ,hogy az lesz

(#22058) HunFoxy


HunFoxy
csendes tag

Szaisztok!
Van egy Asus M2A-VM HDMI alaplapom, melynek a SurroundView képességét szerettem volna tesztelni, de amikor bedugtam a monitorokat az alaplapi VGA-ba, onnantól a PCIe foglalatos kártyát már nem látja (kivéve volt egy alkalom, amikor látta és azzal indult el) és nem tudom miért, ehhez a képességéhez meg kell mind a 2 VGA. Valakinek valami tipp miért nem látja a foglalatban lévő VGA-t? A BIOS-ban az van elsődlegesnek beállítva.

Szart ér a harag hatalom nélkül!

(#22059) agressiv válasza fecke78 (#22056) üzenetére


agressiv
addikt

Ne frissíts BIOS-t!! XP alatt ilyenek a radeonok, de feltételezem nem XP-t használsz, drivereket cserélgesd hátha, poróbálj minél régebbi drivert felrakni ami még támogatja.

Hát még a borz.....

(#22060) fecke78 válasza agressiv (#22059) üzenetére


fecke78
senior tag

win7 64 bit van fent
asus hd 7950 hez ösz visz két driver van , mindketöt probáltam

(#22061) agressiv válasza fecke78 (#22060) üzenetére


agressiv
addikt

A windows reinstallt esetleg próbálhatod, de talán egy újabb driver (ami majd lesz:) ) megoldja a problémát. Ideiglenesen aero kikapcsolása és, vagy hardveres gyorsítás kikapcsolása böngészőben, flash player-ben segíthet.

3D játék, teszt alatt minden rendben?

Hát még a borz.....

(#22062) fecke78 válasza agressiv (#22061) üzenetére


fecke78
senior tag

Asus 6870 es volt az elöző kártyám amin nem mutatta 4-5 hónapig.
Utána a world of tank közben vettem észre hogy csinálja .
Ez az uj kártya 7950 játék közben nem látom de netezés közben oldalk váltásánál igen , vagy példáúl mikor megnyitsz egy szöveges fájlt
Egész nap egy szervizben volt most hivtak,hogy nem tudják mi a gond

(#22063) agressiv válasza fecke78 (#22062) üzenetére


agressiv
addikt

Lehetséges, hogy kompatibilitási probléma van a lapod és a kártya között. (egyáltalán nem lepne meg.) :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#22064) #93794560 válasza fecke78 (#22062) üzenetére


#93794560
törölt tag

Radeonoknál előfordulhat, hogy a VGA és az alaplap nem szereti egymást.

(#22065) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Doom 3 BFG-vel szeretnék játszani, de indításkor ez a hibaüzenet fogad: [link]

Létezik erre valami megoldás, vagy túl régi hozzá a hardverem? A notebookom konfigurációja az adatlapomon olvasható. ATi driverből a legfrissebb van fenn ami létezik, ami persze attól még lehet elavult.

[ Szerkesztve ]

(#22066) bandras54


bandras54
aktív tag

Srácok!
Az normális, hogy egy sapphire 6870 1920x1080 felbontásban win 7 futás alatt felmegy 66 fokra? 0 terhelés alatt. 2 napja vettem egy tv-t amit monitorként használok de csak ma figyeltem fel a hűtő hangjára, mintha kicsit hangosabb lenne.Meg is találtam az okát.A monitorom (amit lecseréltem a tv-re) 1440x900 felbontásban ment és ott az alap hőfok 48 C volt

(#22067) Hunork válasza audi100td (#22065) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Hát az tuti, hogy frissíts mindent, Ati driver, visualc, Dx, ha kell OpenAl, és utána próbáld W7 kompatibilitás módban tolni, meg persze admin-ként. Más most nem jut eszembe...
amúgy itt a teljes lista a Gpu-król: D3 BFG GPU (fogalmam sincs, a FireGl most akkor itt van, vagy nem van itt...) :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#22068) audi100td válasza Hunork (#22067) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, megnézem.

(#22069) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

GTX 630-as kategóriában számít, hogy GDDR5, vagy DDR3-as memória van a vga-n? Úgy értem van értelme felárat fizetni a GDDR5-ért ebben a kategóriában (mindkét megoldás 128bites)

3D-s blu ray filmek lejátszása lenne a "legmegterhelőbb" a leendő vga számára.

Köszi! :R

Bogyóka

(#22070) agressiv válasza TomiLi (#22069) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a bluréj a legmegterhelőbb, akkor nem, ha játszani is akarsz, akkor igen, érdemes a felár.

Hát még a borz.....

(#22071) TomiLi válasza agressiv (#22070) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi! :R

Játék? Hát nem nagyon lesz, arra van egy izmosabb gép. Talán nagyon ritka esetben van rá esély, hogy játékot is kipróbáljak a leendő "mozigépen", szóval nem ez a fő csapás.

Másik topikban kaptam egy táblázatot, miszerint a 6670-es erősebb a GT430-nál .... Ez egy összesített táblázat volt, nem tudom mi alapján, milyen mérésekkel, driverekkel....stb.
Erről mi a véleményed? :R

Bogyóka

(#22072) Underground2


Underground2
tag

sziasztok!

azt szeretném megtudni, h mit jelentenek a rövidítések a kártya neve után!
pl gtx 560 Ti, meg Oc, SOC....
tudnátok valami linket adni ahol ez szépen meg van fogalmazva?

You'll never walk alone!

(#22073) attilav2


attilav2
őstag

Az Intel extreme graphics 2 tudja e az 1680x1050 felbontást?
Drivert frissíteni érdemes esetleg?
Egy full integrált 865-ös lapról van szó, aminek csak vga kimenete van.
Vettem egy új monitort és a régit a céghez a művezetői irodába akarom rakni, náluk még ilyen csóró gép és crt monitor van :)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#22074) Kufár81 válasza attilav2 (#22073) üzenetére


Kufár81
tag

Tudja a felbontást.
Mindig érdemes driver frissíteni, ha van hozzá frissebb.

(#22075) Kufár81 válasza Underground2 (#22072) üzenetére


Kufár81
tag

Ti = Titanium
GS = Golden Sample
OC = Overclocked
SOC = értelem szerint Super Overclocked
SE = Special Edition
LE = Limited Edition
XT = eXTreme
XT-PE = eXTreme - Performance Edition vagy Platinum Edition
XTX = eXTremely eXtreme??

Na hát nagyjából így van.

(#22076) Sragi


Sragi
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy egyik napról a másikra elkezdett melegedni a videó kártya(70 fokon van) .(Geforce GT240) (Szaggat a windows)
Nem játék közben hanem simán amint betöltött a win 7.Megnéztem a kártyát,a hűtése teljesen jól működik.
A legújabb driver volt fent.Letöröltem és helyette a legújabb bétát raktam fel.A probléma megszűnt.Ma indítom a gépet és a probléma előjött.Vissza raktam azt a drivert amivel melegedett és most megint megszűnt a gond.
Mi a fene lehet ez? :(((

(#22077) agressiv válasza Sragi (#22076) üzenetére


agressiv
addikt

Valami féreg van a gépeden és "eszi" a kártyát... talán. :) Rendesen felfekszik a hűtő?

Hát még a borz.....

(#22078) Sragi válasza agressiv (#22077) üzenetére


Sragi
őstag

Igen most sincs ,gond csak újra indítás után szerintem.Majd kiderül.A hűtés kiváló,ellenőriztem.A féreg kérdéses de van vírus irtóm és nem jelzett.

(#22079) Nomad-85


Nomad-85
csendes tag

Sziasztok!
A problémám valamelyest hasonló:
Adott egy gtx 560 Leadtek 1GB-os változat. Egész eddig a gyári hűtő a gyárilag rajta lévő pasztával volt rajta, de a minap cseréltem a procin is a hővezető pasztát és hát gondoltam a vga-n is kicserélem, hátha jót tesz, mert játékok alatt néha felment már a hőfoka 75-80°C-ig (akkoriban ezt sokalltam, mint kiderült, lehet ez még rosszabb is :) ). Szóval Arctic Cooling MX-2-es pasztát tettem a vga gpu-jára aztán vissza rá a hűtő (természetesen előtte letakarítottam a régit a gpuról és a hűtőről is). Bekapcsolom a gépet és játék alatt (Crysis 2) hipphopp felügrott 90-95-100°C-ra :((( Eddig ilyet nem csinált? Nem kellett volna lecserélni a pasztát??


Erről a kártyáról lenne szó.
Látszólag a hűtő rendesen felfekszik, már vissza le is szedtem, hogy hátha túl sok paszta, de nem, pont jó.
Mi lehet a baj???

[ Szerkesztve ]

|| Intel Core i5-2500k || AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 || ASUS R9 270x DCII TOP 2GB || 2x4GB Corsair Vengeance 1866MHz || Thermaltake Contac C30 || Gigabyte Superb 620W ||

(#22080) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy ha a VGA kártyán van egy 6pin-es és egy 8pin-es csatlakozó, akkor az működni fog e két 6pin-es kábellel? Nincs konkrét kártyáról szó, csak úgy általánosságban kérdem. Kábeleket csinálnék és gondolva a jövőre nem tudom hogy a kábel vége két 6-os, vagy az egyik 6 tűs, másik meg 8 tűs legyen el e.

[ Szerkesztve ]

(#22081) Grave_444 válasza easy...rider (#22080) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az egyik 6 tűs a másik 6+2tűs legyen, tehát ha nem kell a 8 tű szét lehessen szedni. :)

(#22082) Grave_444 válasza easy...rider (#22080) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az egyik 6 tűs a másik 6+2tűs legyen, tehát ha nem kell a 8 tű szét lehessen szedni. :)

(#22083) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

van egy VTX3D HD5670-em ami NFS Most Wanted (2012) alatt mindig kifagy. Vagy elmegy a kép vagy becsíkoz. Kb. 1 óra után szokta csinálni. Alap órajeleken fut. Indítottam egy FURMARK-ot az is becsíkozott 1 óra után valamivel. Szoftveresen már mindent megnéztem, több catalyst-ot is próbáltam, frissítettem Visual C-t, Net frameworks-öt. Ugyanúgy kifagy a most wanted. Viszont Metro 2033-ba nem csinálja. A VRAM ilyenkor nagyon forró, viszont gpu nem megy 63 fok fölé.

Most futtatok egy Video Memory Stress Teszet. Ha nem talál hibát, akkor a vram melegedne túl?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#22084) Kufár81 válasza Sanyi19 (#22083) üzenetére


Kufár81
tag

Könnyen meglehet. A VTX3D kb. akkora hűtés van, mint a bolhafing. A megnézel más 6570 márka modellt, hát azért azokon kajakabb a hütés.

Gondolom ez az új NFS, és ha jól gondolom akkor nem boltba vetted.
1-2 hete jött ki kb.
Kis millió Crackfix, Update, Patch lesz még hozzá, úgy hogy az a játék maradjunk annyiba még felejtős.
Vagy vedd meg eredetibe, töltsd le Steamről.

Csikozás aggasztó.
Ha garis a kártya inkább vidd vissza és cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#22085) d33plin3


d33plin3
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget/tippet szeretnék kérni a következő problémára:
Vásároltam egy Sapphire HD7770-est. Na most...van egy Asus M5A97 EVO r2.0 tipusú alaplapom, amibe majdan bele fog kerülni, ámde a deszka jelenleg a szervízben van garis cserén.

Kipróbálásra behelyeztem a régi lapba, az egy Gigabyte M68MT-D3, ami viszont nvidia chipset-es (NVIDIA GeForce 7025 / NVIDIA nForce 630a)

A jelenség: Indítás után pörögnek a ventillátorok, a vga-n is, de semmi. Nincs se csipogás, nincs bootscreen sem. Áll a gép, de a monitor kap jelet a kártyából, de csak sötétség van a képen.

Na most, azt olvastam valahol, hogy a chipsetek eltérése miatt még mennie kéne, amennyiben nem AGP-s helyre erőltetjük a PCI-e-t.

A kérdés: Mi lehet a baj?

- lehet, hogy mégis a chipset eltérés lenne?

A konfig a következő:
Alaplap: Gigabyte M68MT-D3
Táp: Cooler master GX-Lite 600W
CPU: AMD Phenom 4x 840 3,2Ghz
RAM: DDR3 Corsair Vegeance 8Gb 1600Mhz dual Kit
HDD: Nem tudom fejből, maxtor azt hiszem, 160Gb,
SSD: OCZ Agility 3 120Gb (Rendszerlemez)
CPU hűtő: Cooler master Hyper TX3
HÁZ: Sharkoon Vaya

Köszi előre is

(#22086) agressiv válasza Nomad-85 (#22079) üzenetére


agressiv
addikt

Nem fekszik fel rendesen a hűtő.

Hát még a borz.....

(#22087) Sanyi19 válasza Kufár81 (#22084) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nem olyan kicsi rajta a hűtés: [link] Ugyanilyenem van.
Várok még egy kicsit. De furmark alatt is kijön a hiba. Tesztelem még ha sok mindennél elő fog jönni akkor küldöm vissza. A VMT nem talált memóriahibát. Szóval szerintem a ramok melegednek rajta és azért hibázik. Mert a kártya hátoldalán lévő chipeken nincs hűtés.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#22088) deceiver


deceiver
csendes tag

Sziasztok,

valaki találkozott már a következővel: WinXP alatt "Nvidia Display driver service váratlanul leállt" 7034-es hibakód. Bekapcsoláskor reboot (de mindig blue screen nélkül), van, mikor egymás után 2x is.
Valahol tanácsolták, hogy a szolgáltatáskezelőben tiltsam le az nvidia d.d. service-t. Eredmény: nincs restart, viszont internet elérés sem (!). Szóval inkább visszakapcsoltam.
Driver elvileg a legújabb: 93.71 - Geforce4 MX 440-hez.
Bármely választ köszi előre is

(Az XP frissen van telepítve)

(#22089) Underground2 válasza Kufár81 (#22075) üzenetére


Underground2
tag

kösssz az útbaigazítást! :)

You'll never walk alone!

(#22090) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

tegnap kaptam kezhez az iponbolvasarolt gigabyte gtx650 oc 1 gigas kartyat......kartya kicserelese utan raktam fel uj windows 7....utana az uj nvidai drivert.A jelenseg az hogy a kartya mukodik viszont az eszkozkezeloben valami fura..
azt irja hogy: Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)
viszont ha start menibe beirom dxdiag.exe és ott megnezem akkor minden rendben.
A gepem i5+12gbram+500ctg tap :DDD

elöre is köszönöm a tippeket :R

(#22091) agressiv válasza deceiver (#22088) üzenetére


agressiv
addikt

Ott valami hardveres gond van.

Hát még a borz.....

(#22092) batmab válasza deceiver (#22088) üzenetére


batmab
senior tag

próbálj meg egy régebbi drivert az mxhez feltenni, de előtte ezt teljesen távolitsd el...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#22093) Geresics válasza deceiver (#22088) üzenetére


Geresics
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz, ott jó eséllyel hardveres gond van.
Legelőször próbálj régebbi drivert, ellenőrizz hőfokokat a GPU-n és a VRAM-on.
Leges-legvégső esetben próbálkozz egy VGA-BIOS frissítéssel nekem már többször segített ilyen esetben (igaz legutóbb csak átmenetileg, 2 hónappal később újra tapasztaltam a jelenséget...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#22094) ReKzZz


ReKzZz
tag

Hello!
Lenne gyors kérdésem :DD
Szerintetek melyik a jobb vga?
első: Sapphire Radeon HD7770 1GB GDDR5 OC GHz Edition [link]
második: ASUS GeForce GTX650 GTX650-DC-1GD5 1GB GDDR5 [link]

Egyenlőre egy AMD Phenom II x2 560 proci mellé menne :S (Majd ez is változna idővel)
És még az lenne a kérdésem hogy jó lenne-e a csatijuk ehhez az alaplaphoz: Asus M4N68T-M LE V2

Előre is köszönöm! :R

(#22095) Kufár81 válasza ReKzZz (#22094) üzenetére


Kufár81
tag

Jó a csatija az alaplaphoz.

Én a Sapphire Radeon HD7770 1GB GDDR5 OC GHz Edition szavaznák.

(#22096) rdani001


rdani001
csendes tag

Srácok!
Ha elkezdek nézni egy videót, akkor random idő után zöld pixelek jelennek meg a képernyőn és lefagy a gép. Van valami megoldás vagy szimplán csak új videókártya kell?

(#22097) Grave_444 válasza ReKzZz (#22094) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HD 7770

(#22098) Spet válasza rdani001 (#22096) üzenetére


Spet
addikt

Szimplán új videokártya, mert a mostanid haldoklik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22099) rdani001


rdani001
csendes tag

köszi :)

(#22100) Geresics válasza rdani001 (#22096) üzenetére


Geresics
addikt

Csak videólejátszásnál van ez a gond?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.