Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) agressiv válasza Tomi84 (#21950) üzenetére


agressiv
addikt

A tiéd kicsit durvábban nyomja és eleinte jó volt, szóval nem zárnám ki azt, hogy egyszerűen szar a kártya, főleg, hogy gigabyte. :U

Hát még a borz.....

(#21952) Geresics válasza Tomi84 (#21950) üzenetére


Geresics
addikt

Pár javaslat, amit érdemes lehet megpróbálni:
- RAM-okkal játsz egy kicsit! (Memtest nem mindenható, nekem többször nem jelzett hibát, és a RAM-csere mégis megoldotta a gondot!) Pl.:
+ Single/Dual Channel váltás;
+ másik DIMM-ekbe pakolászás;
+ egy-egy modul kipróbálása külön, stb.
- VGA másik gépben kipróbálása
- alaplapi és VGA BIOS a legfrissebb?

Az utolsó kettő inkább csak halvány próbálkozás, én elsősorban memória (kompatibilitás?) gondra tippelek.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21953) agressiv válasza Geresics (#21952) üzenetére


agressiv
addikt

Innentől már játszani se tudok, pár mp játék után kifagy a kép, de a windows simán megy tovább, ki tudom nyírni a process-t, minden megy tovább.

Ha a gép tovább megy akkor nem ram.

Hát még a borz.....

(#21954) Geresics válasza agressiv (#21953) üzenetére


Geresics
addikt

Mondanám, hogy igazad van, de RAM okozott már olyan gondot is, hogy nem lehetett telepíteni (pl. Office-t, PS-t, stb.)! Nem hittem el, mikor az ügyfél ezt mondta, ezért behozta. CSX RAM Samsungra cserélve, és minden működik azóta is!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21955) agressiv válasza Geresics (#21954) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, olyat okoz, de azért mert a mamória használva van erőteljesen másolás közben, a windows telepítő random olvasási hibája is ramgond, ha ismétléskor folytatni tudja, de az megint más. Az, hogy egyik nap megy, majd másnap bekapcsoláskor már szar, klasszik VGA hiba.

Hát még a borz.....

(#21956) siwok1


siwok1
tag

Ez már kicsit scifi lesz srácok. Sztem kérjünk be egy hibajelentős fájlt, hátha abban van vmi érdemleges leírás...

C:\Users\Felhasználó\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\

Innen....

(#21957) siwok1 válasza agressiv (#21955) üzenetére


siwok1
tag

Klasszik VGA mem vezérlő hiba hogy pontositsunk. És azon belül is mem órajel generátor probléma...

Pl

NV-nél

def shader clock 1625 Mhz

current clock 1600Mhz

de a vezérlő programban 1625-t hivan és hát előjön az emlitett driver leáll majd ujraindul para...

Es a memok is igy hibáznak...Ezt egy sandra teszt progival le lehet ellenörizni...

A gpu részletes tesztjével...

[ Szerkesztve ]

(#21958) agressiv válasza siwok1 (#21957) üzenetére


agressiv
addikt

Micsoda? Azért nem pontos az órajel, mert lépésekben tudja szabályozni és arra kerekít ami közelebb van. Hogy a shader órajelnek mi köze van a memória órajeléhez azt sem rétem..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#21959) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tud nekem abban valaki segíteni, hogy több vga esetén Asus Tweak-ben hogyan lehet váltani a vga-kat?

Amikor egy ati van benne, akkor szépen tudom használni a programot, de amikor mellé megy egy nv is akkor már nem tudom visszatenni az ati paramétereire ugyanis csak a nv-t nyomja a képembe :F

[ Szerkesztve ]

(#21960) siwok1 válasza agressiv (#21958) üzenetére


siwok1
tag

Nem szeretnék vitatkozni, de a Sandra teszt progi a megoldás. :

ha vmi nem stimmel ott akkor csak az részegységnél irja ki h hiba van, megkülönbözteti az összes részegységnél a memoria elérést. pl gpgpu, open cl proci, computer shader proci... meg ilyenek, és mindegyiknek megvan a maga csatoloja a memoria területhez. külön lehet méricskélni, és ha valami nem jó akkor kiirja h baj van, és nem tudja elinditani a drivert!!!!! És itt derül ki h melyik részegség a rossz, vagy hibás orajelen üzemel, mind driver hiba miatt, mind fizikai hiba, mind szar bios miatt.

Tapasztalat, nem légből kapott dolog.

(#21961) siwok1 válasza agressiv (#21958) üzenetére


siwok1
tag

Ja és hogy kerekit az meg nem jo...Riva tunerben pl tudtam orajelet fixalni 9600Gt-nek és azota is azon megy fixen.

(#21962) agressiv válasza siwok1 (#21961) üzenetére


agressiv
addikt

Sosem okozott gondot még nálam az órajelkülönbség és megfigyelhető, hogy fix lépésekben változik, ha emeled BIOS szinten az órajelet. Hogy a szoftver mit csinál, az egy dolog.

És itt derül ki h melyik részegség a rossz, vagy hibás orajelen üzemel, mind driver hiba miatt, mind fizikai hiba, mind szar bios miatt.

Nem teljesen mindegy? Egy Reflow-t én is megcsinálok, de a részegységeket nem fogod benne helyrehozni. Az, hogy a VGa a hibás szinte 99% tesztprogram nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#21963) siwok1 válasza agressiv (#21962) üzenetére


siwok1
tag

Hogy a szoftver mit csinál, az egy dolog.

De pont azok okozzák a kékhalált gameknél...Kérné a x számitást, de időközben visszaugrik és fail mem cimre hivatkozik, amit a pl cuda magok igényelnének...ez szokott lenni többnyire nv driver fail oka. Illetve ha el kezd kiszáradni egy kondi...

Itt közbejön h át is kéne nézni a kondikat a vga-n mert az gyanus tényleg, hogy ment egy idejig, aztán nem...Ez kb kondis hiba...v táp, de ugye az jelen esetben kilőve.

(#21964) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kérdés.. Alsóbb kategóriás, tehát pl. HD6570-nel megoldható az, hogy 3 monitort kezeljen? Gondolok itt arra, hogy 1-en megy a kép, a másik kettő pedig kiterjesztett monitorként üzemeljen. Ha nem, akkor milyen kártyával, és hogy mint megoldható ez?

Előre is köszi a segítséget!

Véleményem szubjektív...

(#21965) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GT240-es VGA, Windows újratelepítést követően / driver telepítve / a monitoron a szürke és a kék színek erős vibrálása figyelhető meg.

A kártya egyik ismerősömnél van, tehát egyelőre ennyi infót tudtam meg.

Van valakinek ötlete miért csinálhatja ezt? / esetleg lehet PCI-e probléma? /

A monitor egy újabb fajta Philips / pontos tipust később tudok mondani /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21966) Kufár81 válasza Graphics (#21965) üzenetére


Kufár81
tag

Sziasztok!

Van egy 4870 HD 512 MB egy magos videokarim.

A problémám a következő
Kb. 10-szer kell bekapcsolni a gépet, hogy képet adjon a videokártya.
Kiprobáltam más gépben is ugyan ez volt a helyzet.
És eléggé melegszik a kártya is.

Ez az egyetlen probléma a kártyának.

Mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#21967) Pepe78 válasza DeathAdder (#21941) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nálam HD5770 el volt így.
Még soha nem volt leszedve a hűtő róla.
Paszta + takarítás és furmark alatt sem megy semmi 70 C felé.
45% fordulat mellett.

Én is a hűtésre gyanakszom.

(#21968) siwok1 válasza Kufár81 (#21966) üzenetére


siwok1
tag

Szervizelve volt már? Ha nem akkor lentebb irták már a megoldásokat miket kell kipróbálni.

(#21969) menjapipaba válasza Calibos (#21406) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszi, beállítottam, hogy soha ne kapcsoljon alvó üzemmódba, így jó :) :R

(#21970) Kufár81 válasza siwok1 (#21968) üzenetére


Kufár81
tag

Nem volt még szervizbe a kicsike.

Hol lentebb?
Én ilyet nem látok.

(#21971) Kufár81 válasza Geresics (#21954) üzenetére


Kufár81
tag

Ez 100% így van! Én is tapasztaltam :

Kingmax memóriák alatt nem ment fel Win7, memtest 100% ok írt rá. Geil Ultra-ra cseréltem és aztán simán fel ment.

egyébként érdemes elolvasni, mit írnak az alaplapnál a Memory Support List-be, mert az a fix.

(#21972) Dark Archon válasza Kufár81 (#21971) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezt én is alá tudom támasztani, azóta MemTest-et se futtatok, mert tök felesleges. A legjobb teszt a Win 7 telepítése, majd a játékok. Szomorú, de ilyen megesik a mai napig, netről bizony meg kell nézni a gyártó(!) oldalán az alaplaphoz tartozó legfrissebb memória QVL-t.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21973) doboka98


doboka98
tag

Játszom a sleeping dogs játékkal, aztán mindig ugyanannál a pontnál(többszőr próbáltam) fölpörögnek a ventik, a képernyő fekete lesz, kiírja, hogy nincs jel. És ugyanez a Prototype 2-vel is. Windows reinstall volt, nem segít. Ilyenkor mindig csak resetelni tudok. Ötletek? Kártya: Asus HD 6770 1GB

(#21974) siwok1 válasza doboka98 (#21973) üzenetére


siwok1
tag

valami meghalt a gpu ban........kuka de azert nezd at nem csak egy kondi pukkant e el... (shader mem kontroll vmi ami a max teljesitmeny eleresehez lenne szukseges...)

[ Szerkesztve ]

(#21975) Kufár81 válasza doboka98 (#21973) üzenetére


Kufár81
tag

Probáld ki mi lesz egy 12 cm ventivel a gyári hütése helyett.

Lehet túl melegszik.

+ legújabb ATI driver.

(#21976) Geresics válasza doboka98 (#21973) üzenetére


Geresics
addikt

Próbáld meg, hogy egyszerre mindig egy grafikai beállítást "nullázol le"! Ha valamelyiknél nem fagy le, az segít következtetni a hibára!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21977) doboka98


doboka98
tag

Rájöttem. Túlmelegedés. Levettem az mhz -t 850-ről 700-ra, így 70 fokra melegedett fel s épp hogy működött. Hát ennyit ér az AMD autoventillátor hülyeség...

(#21978) lsc válasza doboka98 (#21977) üzenetére


lsc
nagyúr

Melyik az az autoventillátor?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#21979) DomToretto


DomToretto
tag

Hi,

Adott egy 8600GT D-sub, és DVI kimenetekkel. A D-subon monitor van, a DVI-on LCD TV.
Klón módba van állítva az nvidia driver, és olyat csinál, hogy a D-sub kimeneten (vagyis a monitoron) nincs kép addig, amíg be nem jön a windows, a DVI- kimeneten (TV-n9 viszont a BIOS logó is látszik.

Mi okozhatja ezt a problémát?

(#21980) pockhome


pockhome
senior tag

srácok, ide is leírom hátha hamarabb kapok választ:
sziasztok!
vga-t keresek 2 monitorra, leginkább filmre, netre.
a lényeg az osztott képernyő! (amd-nél eyefinity, nVidiánál nemtom minek hívják.)
a 2 monitor 17"-os, 1280x1024-es felbontáson mennek.
ide már kell az 1gb ram?
annyit tudok még hogy az ati csak az 5xxx-es szériától támogatja ezt, egy 5450 megtenné?
vagy nvidiából hanyas sorozattól támogatja ezt?
mert akkor ami re én gondoltam: GT610 meg HD6450 is
10k körül kellene vagy alatta.
előre is köszi!

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#21981) Geresics válasza DomToretto (#21979) üzenetére


Geresics
addikt

A rendszer a DVI-t tekinti elsődleges monitornak. A gép nem látja, hogy a TV fizikailag előtted van, vagy 2 méterrel arrébb.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21982) agressiv válasza pockhome (#21980) üzenetére


agressiv
addikt

Két monitort bármilyen videókártya tud, három monitorhoz kell eyefinity vagy mi a frász.

Hát még a borz.....

(#21983) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok segitség kellen
Asus 6870-es kártyámat cserélték ki mert játék közben képváltásnál ,pepitán becsikozott egy pillanatra ,azaz fekete fehér kockák egymásutánban megjelentek rajta , kb 2 cm vastag sávban .
Ma hoztam el az új asus 7950-es kártyámat és ugyanazt látom rajta csak most inkább a weboldalak váltásánál ,de ugyanúgy van !
Mi lehet a hiba, ez a kártya is rossz lenne ?
Létezhet ilyen ?
Kérlek mondjatok valami okosat mert a 3 napon belül akarok dűlöre jutni
HELP HELP

(#21984) fecke78


fecke78
senior tag

Lehet esetleg alaplap
Asus P5b deluxe van

(#21985) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

A AMD Zacate mellett lévő Radeon HD6310 melyik asztali kártyával állítható párhuzamba? (HD2600XT, H3650, HD540, GeForce 9400GT, 9500GT - esetleg melyeknél jobb?) Nvidia-s támpont jobb lenne.

Tervezek egy low end konfigot és most azt szeretném eldönteni, hogy egy Zotac NM10-DTX-re (Atom D510, PCIe), ahol a proci erősebb, vagy egy Brazos E350-es lapra, ahol a multimédia mérföldekkel jobb? Ha g van, hogy a HD6310 diszkrétek szintjén hol van, akkor el tudnám dönteni.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21986) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy XFX 5770 XXX edition típusú vga, eddig minden szép és jó volt vele, bf3 medium grafikai beállítások mellett 1920X1080 as felbontásban, 4-50 fps között volt, vígan elvoltam vele, mígnem pár napja állandóan leesik 30 alá, egyre gyakrabban, nem tudom miért csinálhatja, az imént felmentem world of warcraftozni egyet mert már nem bírtam, meglepődve tapasztalom hogy ulta beállítások mellett szintén 1920 as felbontásban 5-7 fpsem van, mitől lehet ez? holott eddig prímán ment 30 fölött? Konfigom I5 2500k, 8 giga adata ram 1600, p8p67, samu 830 120gb, samu 1tb, ocz 600w táp, mi lehet a probléma? Catalyst 12.10 van fent. Ott le is vettem mindent minimumra, de fikarcnyi javulást sem tapasztaltam, a játékokban is alacsonyabbra vettem a grafikai beállításokat, minimális fps növeketést értem el ezzel, de a képminőség nem a legjobb. :O

Kérlek titeket segítsetek!

Köszönöm
Üdv
Sampe

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#21987) DomToretto válasza Geresics (#21981) üzenetére


DomToretto
tag

Igen, én is gondoltam erre. Ha nincs bedugva a DVI csak a monitor a D-Subra, akkor működik rendesen.
Nem lehet valahol megadni, hogy mit tekintsen elsődlegesnek? Vagy mindenképp a DVI lesz az elsődleges?

(#21988) Kufár81 válasza fecke78 (#21984) üzenetére


Kufár81
tag

Lehet alaplap is, de lehet monitor is. Próbáld ki másik monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#21989) fecke78 válasza fecke78 (#21983) üzenetére


fecke78
senior tag

Esetleg ha ujrarakom a windost akkor?
win7 64 bit van fent?

[ Szerkesztve ]

(#21990) Kufár81 válasza fecke78 (#21989) üzenetére


Kufár81
tag

Ez az első amit először tenned kell. Win Reinstall.

(#21991) pocokxx válasza fecke78 (#21983) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Véletlen nem hárommagos procid van, amit négy magosan használsz...? Vagy van bármi tuning? Azért a proci is tud érdekeseket csinálni...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21992) fecke78


fecke78
senior tag

Driver esetleg idáig az Asus honlapjáról szedtemle
most kipróbálom innen:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx#1

(#21993) cashback válasza pocokxx (#21991) üzenetére


cashback
őstag

Szerintem nem x3@x4: (#21984) fecke78 "Asus P5b deluxe van"

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#21994) pocokxx válasza cashback (#21993) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor tényleg nem valószínű... :B
fecke78: Mondjuk a ramokat is megnézheted mielőtt egyből reinstallálsz...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21995) fecke78 válasza pocokxx (#21994) üzenetére


fecke78
senior tag

számitógépben 6 gbram van
3x2 gb
1 apacher
2 geil
800mhz ddr 2
Mivel tudom öket leelenörizni ?

(#21996) fecke78 válasza fecke78 (#21995) üzenetére


fecke78
senior tag

Mem test fút

(#21997) Dark Archon válasza fecke78 (#21995) üzenetére


Dark Archon
addikt

3*2GB abban a lapban?! Az elég szerencsétlen leosztás, a dual-channelnek lőttek is. Ráadásul különböző márkájúak. Óriási öngól. Memóriamodulokat párosával használunk (jó, kivétel a triple-channel), egy gépben csak egyfajta márka, típus lehet, ami sebességre, ízre, szagra tök egyforma. Hagyd bent a két egyforma modult (egyforma színű slotokban) és úgy nézd meg, mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21998) fecke78 válasza Dark Archon (#21997) üzenetére


fecke78
senior tag

De a gép idáig rendesen ment
6870 kártya is müködöt 5 honapig utána halt meg de teljesen
Evvel az ujj kártyával is ezt látom 7950-es .
Képernyöváltásnál bevillanó kockásodás . Nem lehet a videokártya hibája ?

(#21999) Dark Archon válasza fecke78 (#21998) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bármi lehet, de a hibakeresés első lépése a gyanús elemek kizárása.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22000) lsc válasza fecke78 (#21998) üzenetére


lsc
nagyúr

A tápod milyen és mekkora?

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.