Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Mian válasza BomiBoogie (#22771) üzenetére


Mian
aktív tag

:D:D:D:D hát igen :D
Na, megnéztem, igazad volt! Amikor elindítottam az aidát (felraktam egy pendrivera végül, hogy ne kelljen pakolgatnom itt a vga-kat, így is elég gyors volt csak bedugtam és már futtatam is:)
103 Celsiusnál járt a vga, és kb mpként ment feljebb egy fokot, pedig kb csak éppen hogy bekapcsoltam a gépet. Ami a még érdekesebb!! Hogy még egyszer megnéztem, de jól emlékeztem a vga ventije forog! Odatettem a kezem csak a múltkor és éreztem a levegőt, de most zseblámpával is megnéztem mondom tutira megyek, és forgott, szóval nem értem akkor ezt az egészet? Az jutott még eszembe, hogy vírus csinálná esetleg ezt az egészet? De a bios alatt is már lefagyott amikor egyszer beléptem, szóval ezért gondoltam, hogy windowshoz nincs köze a dolognak... Vagy olyan létezik, hogy forog a venti de egy rakás ka*i a hűtőborda ami levezetné a hőt?
Tipp??

(#22802) siwok1 válasza Mian (#22801) üzenetére


siwok1
tag

Ott kiégett a hőelvezető paszta(tényleg magas hő), vagy az érzékelő romlott el, ami miatt lehet a kikapcsolás.

(#22803) siwok1 válasza Rocky100 (#22799) üzenetére


siwok1
tag

Kicsit visszafogná a high beállitásokon. De a fizika egyszerüsitésével ez orvosolhato. Far Cry 3-ban már jól jön 4-6-8 mag a fizikának.

(#22804) Mian válasza siwok1 (#22802) üzenetére


Mian
aktív tag

Értem. És ez költségben mennyit takarna? Mert azt mondta ismerősöm, hogy most nincs nagyon pénze, mondtam neki, még a legelején amikor meg sem néztem a gépet, hogy ez lehet új vga lesz, mert hát a monitor mindig kikapcsolt, és a monitort kipróbáltuk más gépnél is, de szóval mondtam neki, hogy ez lehet csere. Szóval nem nagyon van pénze most, mondta, hogy akkor álljon itt nálam inkább egy darabig üres járatban a gép. :F
De lehet 4-5 ezer Ft. még beleférne neki, nem tudom.
Szerk.: Szerintem amúgy nem érzékelő, mert múltkor amikor kivettem elég meleg volt, furcsállottam is, nem tudom miért nem esett le elsőre, hogy meg kéne nézni a hőfokokat. :P :B

[ Szerkesztve ]

(#22805) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Ezek pontosan mit is jelentenek(a memóriás rész)? :D

[ Szerkesztve ]

(#22806) Bagira01


Bagira01
veterán

8400M GS hibára utalhat, hogy a win 7 nem tölt be? Nem fagy ki csak megáll a zászlónál és onnan sehova tovább :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22807) BomiBoogie válasza Bagira01 (#22806) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, szinte biztosan nem, akkor nem látnád vagy artifactolva látnád. Ez lehet egyszerű Win hiba, egy reinstall-t kéne megnézni először. Vagy lehet merevlemezhiba is.

(#22808) Bagira01 válasza BomiBoogie (#22807) üzenetére


Bagira01
veterán

Teljesen friss a win. Asztali gépnél már volt ilyen hibám, hogy addig ment a vga míg nem volt fent driver, aztán meg a win nem töltött be. Hdd sentinellel néztem, de nem jelzett hibát. Az előbb bepróbáltam másik notiba a hdd-t de ott se töltött be a win :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22809) BomiBoogie válasza Bagira01 (#22808) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mondjuk a másik gépbe próbálás nem mérvadó, más hardverekkel nem mindig indul egy már bejáratott Win olyan egyszerűen.
Indítsd el akkor "csökkentett módban", és szedd le a driver-t.

(#22810) ebegab92 válasza AkosAkos (#22805) üzenetére


ebegab92
senior tag

Dedikált videomemória: a kártya NYÁK-ján lévő összes memória
Megosztott rendszermemória: ha nem lenne elég a dedikált mem. ,akkor a RAM-ból vesz el max. annyit,amennyit kiír
Összes elérhető graf.mem.: Ded.mem.+Megosztott rendsz.mem.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#22811) Bagira01 válasza BomiBoogie (#22809) üzenetére


Bagira01
veterán

Semmiféle driver nem volt fent, friss win. Csökkentett módba sem indul. Kezdek hdd-re gyanakodni. Asztali gépre dugva se lehet megnyitni. Csak azt nem értem, hogy ment fel a win rá ha rossz :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22812) giigz válasza Bagira01 (#22811) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is ez volt HD5450-nel, holnap viszem is vissza.

Fagyogatott, meg kékhalálozott, aztán felraktam egy új W7-et, de ugyanúgy, mint neked, a telepítéssel semmi baj nem volt, ma bekapcsolni már nem tud, kifagy.

(#22813) BomiBoogie válasza Bagira01 (#22811) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Esetleg még azért a visszavitel előtt a kártyát is ki kéne próbálni másik gépben.
A HDD meg bármikor szektorhibás lehet, a Win felmehetett, de azóta történt valami.

(#22814) AkosAkos válasza ebegab92 (#22810) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

:R

(#22815) Bagira01 válasza BomiBoogie (#22813) üzenetére


Bagira01
veterán

Tekintve, hogy 8400M-ről van szó nem igazán tudom leszedni a noti alaplapjáról.

(#22812) giigz: Nekem 8800GTS csinálta ezt, csak ott egy idő után elindult a win, de csak fekete képrenyővel.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22816) siwok1 válasza Bagira01 (#22811) üzenetére


siwok1
tag

Ebben az esetben javaslok egy Sandra tesztet!!!!! Mindent mozgass meg a gépben csökkentett módban!!!! Bh aott vmi hibázik akkor hardware probléma van. Addig meg winfos okozhat bajokat!!!(Amelyik hibánál kiirja, hogy lehet a drivert kell frissiteni ott frissitsd!! Lépcsőzetesen,de meglesz a hiba.

Lehet sokadik inditásnál fog elindulni, és sokat fog ujraindulni mire mindenre fény derül! Az elsö fagyásnál ne ijedj meg!

( ne tévesszen meg PH info 2002 óta szervizelek és 2000. gép óta nem számolom)

[ Szerkesztve ]

(#22817) Bagira01 válasza siwok1 (#22816) üzenetére


Bagira01
veterán

Csökkentett módba se indul. Gyanús, hogy hdd lesz, másik gépen hdd sentinel kifagy ha rádugom ezt a hdd-t, 19%-os kondíciót írt rá és hallani is, hogy "klattyog" a hdd.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22818) agressiv válasza Bagira01 (#22817) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor egyértelmű. :)

Hát még a borz.....

(#22819) BomiBoogie válasza siwok1 (#22816) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem kételkedünk a hozzáértésedben, kolléga úr. :)

(#22820) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Lenne egy régebbi konfig GeForce FX 5200-as kártyával ami azt csinálja hogy a kép elmegy-visszajön-elmegy-visszajön, mintha a monitort ki-be kapcsolgatnám. Gondolom ez VGA hibája, ha igen esetleg a kártya újrakondizása megoldaná a gondot?
Köszönöm szépen!

(#22821) giigz válasza meszi16 (#22820) üzenetére


giigz
veterán

Na az sem egy mai darab, nem hittem volna, hogy még használnak olyat. :D

(#22822) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Fogalmam sincs, hogy ez e a legmegfelelőbb topik a kérdésemnek, mert sajnos nem tudom egyértelműen bizonyítani, hogy a vga a ludas, de ez a legjobb tippem.

Mostanában egyik percről a másikra elkezdtek szaggatni a játékok. Nem fps csökkenésre gondolok, teljesen más jellegű a "stuttering".
Far cry 3 és hitman absolution a legújabb, aminél "azonnal" jelentkezett. Mindkettő betonstabilan megy, nem lassú, nem a gép kevés le se írja senki. A far cry 40 fps körül megy, a hitman pedig 80+ fps-sel,(persze konfigomnak megfelelő beállítások mellett) viszont mindkettő folyamatosan akadozik. Nehéz leírni mire gondolok de mintha hiányozna minden második képkocka. Konkrétan játszhatatlanok a magas fps ellenére is.
(több proggal mértem, nem a kijelzés hibás, illetve érzem is, hogy sebességre gyorsak a játékok)

Ez a szaggatás leginkább akkor szembetűnő, ha mozgok a karakterrel.
Egyébként most észrevettem kisebb mértékben a diablo 3-nál is, és kíváncsiságból feltettem egy régebbi játékomat, a bulletstorm-ot, aminél szintén érzem.

Kb 3 hónapja takarítottam ki nagyon szépen a videokártya hűtőjét(meg az egész gépet), de mégis a megszokottnál magasabb hőmérsékleten megy. Viszont nem túl magas! Játék alatt 60-70 fok. (mondjuk ennél eddig általában még alacsonyabb volt.)

Konfig: phenom II x4 955
hd 4870 512 mb
4gb ddr3

Megkérek mindenkit, hogy az ilyen tipikus usa jellegű "gyenge a géped azért nem megy" hozzászólásokat felejtsük el. Leírtam fent a hibajelenséget, aki nem érti, az nem próbáljon meg segíteni.

Minden tippet, ötletet előre is köszönök!

Ui.: friss driverek, régebbi driverek, játék reinstall, patch(amihez van), tehát az alapvető dolgok mind ki lettek próbálva!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22823) siwok1 válasza persil (#22822) üzenetére


siwok1
tag

Ez a leirás egydolog. De ilyen esetben egy everest aida vagy vmi összetett riport készitövel csinálj egyet....mert....Ez majdnem bármi lehet...
Táp, alaplap, proci, windows, vírus.

(#22824) ohway


ohway
tag

Sziasztok, szerintetek gtx 285 1gb vagy gtx 460 768mb!! hozna nagyobb teljesitmenyt?:) Gyorsan kene dontenem nem tudom melyik legyen (1000ftal olcsobb a 285)

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#22825) BomiBoogie válasza ohway (#22824) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 285-ös egy régi kártya, a 460-at sokan szeretik és használják, két generációval újabb, egyértelműen az az ajánlott, nem csak a nyers teljesítményt és a memóriát kell nézni (utóbbit főleg nem, legfeljebb azonos kategóriák között).

(#22822) persil
A leírtak alapján ez lehet akár táp probléma is, hogy teljes terhelésen nem kap a kártya elég erőt, vagy esetleg túl van húzva.
Vagy gyenge a géped és 24 órán belül cserélned kell, különben beindul az önmegsemmisítő funkció. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22826) persil válasza BomiBoogie (#22825) üzenetére


persil
nagyúr

"A leírtak alapján ez lehet akár táp probléma is, hogy teljes terhelésen nem kap a kártya elég erőt, vagy esetleg túl van húzva."

De, ha eddig nem volt vele probléma, akkor most hirtelen nem juthat eszébe, hogy hoppá én meg amúgy nem is kapok elég erőt teljes terhelésen. Arról nem beszélve, hogy eddig vígan ment minden játék, tehát ezt helyből kizárhatjuk. Amúgy coolermaster real power m520 tápom van, kb. be se kéne kapcsolnom és úgyis elég lenne ennek a gépnek :D (még egy optikai sincs benne és hdd is csak egy van)

Egy aida reporttal miben lennék előrébb? A helyemben ti mivel próbálnátok meg leszűkíteni a kört? Közben mondom, hogy hardverváltozás nem volt már hónapok óta, és minden előzmény nélkül magától jött elő ez a hülyeség. Furcsállottam, hogy a far cry 3 40-50 fps ellenére is ilyen szarul megy, aztán láttam, hogy a hitman ugyan ilyen(csak az 70-80 fps-sel megy) és megnéztem pár régebbi játékomat, amik eddig tuti, hogy gond nélkül futottak és azoknál is látom. Ja meg az talán fontos lehet, hogy a grafikai opciók variálása semmit nem segít a dolgonm, tehát full minimumban sem jobb semmivel.(csak értelemszerűen kicsit még gyorsabban mennek, de a hiba marad)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22827) BomiBoogie válasza persil (#22826) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért idővel az alkatrészek (pl. táp) teljesítménye is romlik valamennyire, azért ennek három viszonylag gyengébb (3x19V) ága van, a 4870 meg max. 150W körül eszik, bár azért tényleg így nem valószínű, hogy ez a gond, de jó, hogy ezt is leírtad.
Egyébként meg általában "csak úgy magától" szoktak előjönni a hibák. Más játéknál is ezt csinálja? Esetleg HDD hiba?

(#22828) persil válasza BomiBoogie (#22827) üzenetére


persil
nagyúr

"Más játéknál is ezt csinálja? Esetleg HDD hiba?"

Igen, mondom, miután furcsállottam a két újat,megnéztem régebbieket is, és azoknál is tapasztalom.
Bár férfiasan be kell vallanom, hogy idő híján csak fent a említett 4(amiből kettő ugye most jelent meg és normálisan eleve nem is futott nálam, mert már egyből a hibás működést láttam) játékot tudtam kipróbálni.

A hdd-re is gondoltam igen, de azt nem venném észre a rendszer működése közben is? Úgy értem, hogy a vga ellébecol windows alatt, annál el tudom képzelni, hogy csak terhelésre jön elő valami hiba, de ha a hdd-vel lenne gond, az talán már a windows használatánál is kiütközne.(másolás, tömörítés meg nem tudom.) De ott nem tapasztalok semmi furcsát.
Mondjuk nem tudom, csak kérdezem.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22829) BomiBoogie válasza persil (#22828) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor viszont alighanem a kártyával lesz valami, lehet, hogy a kondik nem bírják már. Nem tudsz egy kölcsönkártyával is próbálkozni? Valószínűleg azzal nem lenne gond.

(#22830) persil válasza BomiBoogie (#22829) üzenetére


persil
nagyúr

Hát majd azt is kipróbálom, bár laptopos meg mac-es ismerősökkel elég nehezen tudom kivitelezni a dolgot :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22831) BomiBoogie válasza persil (#22830) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tehetünk róla, hogy rossz társaságba keveredtél. ;]

(#22832) siwok1 válasza persil (#22826) üzenetére


siwok1
tag

-Egy aida reporttal miben lennék előrébb?

-Látható az érzékelő fülön az értékek. pl feszültség, hőfok. Úgy már lehet szűkíteni a kört.

(#22833) persil válasza siwok1 (#22832) üzenetére


persil
nagyúr

Aham! Okés, köszi, akkor megpróbálok majd készíteni egy report-ot vele :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22834) Spenike


Spenike
tag

Hali skacok

Van most nekem :

GAINWARD GEF. 450GTS 512MB DDR5 PCE TV

Ezt érdemes lenne nekem lecserélni

RADEON HD7750-re ?

(#22835) MZsoltee válasza Spenike (#22834) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22836) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehet tenni ha ciripel a vga-m ? :)
Most vettem kb 3 hete, egy ati 7950es kártyáról van szó. 3 év garival.
Garanciába gondolom ezt, emiatt nem cserélik. de baromi zavaró a hangja.
vkinek vmi tipp h ilyenkor mit lehet csinálni?
Illetve gondolom valami tranzi ciripel nekem rajta :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#22837) spista222 válasza GRaul (#22836) üzenetére


spista222
addikt

Induktivitás/kondenzátor szokott ciripelni.
Mikor ciripel amikor terheletlen vagy amikor le van terhelve?

(#22838) GRaul válasza spista222 (#22837) üzenetére


GRaul
őstag

amikor terheletlen. játék közbe nincs gáz.
remélem 3 éven belül akkro elhalálozik és kicserélik.
Jol gondolom h ez a probléma nem jogosit fel h kicseréltessem gariba?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#22839) spista222 válasza GRaul (#22838) üzenetére


spista222
addikt

Ettől nem lesz baja a kártyádnak például a Gigabyte passzív 8600 GT-i is szirénáztak folyamatosan mindegyik és a legtöbb ami még nem főtt meg az elégtelen hűtéstől még ma is megy.
Ez csak annyit teszt hogy terheletlenül annyira lecsökken a VGA táprészének frekvenciája hogy hallhatóvá válik.

Ha zavar akkor azt megteheted hogy a VGA-nak nem engeded meg hogy energiatakarékos üzemmódba váltson és ezáltal ciripelni sem kezd el:)

[ Szerkesztve ]

(#22840) GRaul válasza spista222 (#22839) üzenetére


GRaul
őstag

nah várj. most uj catalystot raktam fel. amikor betölt a win, akkor nincs ciripelés.
azonban amikor a catalystot is betölti, akkor rögtön elkezdődik.
gondolom akkor ez is azt támasztja alá amit írtál.

Egyébként a 7950es kártyám ami szirénázik is Gigabyte :)

Szóval hol tudom beállítani, hogy kapjon egy kis craftot?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#22841) spista222 válasza GRaul (#22840) üzenetére


spista222
addikt

BIOS átírással biztos be lehet állítani hogy ne vegyen vissza a tempóból.
Valamilyen VGA "tuning programban" kellene beállítani hogy ne legyen energiatakarékos vagyis 2D-ben se vegye vissza annyira a kraftot.

Lehet hogy a Catalyst-ben is be lehet állítani, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22842) GRaul válasza spista222 (#22841) üzenetére


GRaul
őstag

leszedtem a catalysot . most igy nem ciripel.. érdekes. akkor ott kell benne állítgatnom vmit.

És a későbbi driverekkel jó lett vagy cserélték?

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#22843) spista222 válasza GRaul (#22842) üzenetére


spista222
addikt

Nekem volt olyan VGA-m ami egyenesen megfagyott a Catalyst-tól.

(#22844) BomiBoogie válasza GRaul (#22840) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

És már a játékok sincsenek meg a kártyádhoz. ;]
Akkor lehet, hogy egy későbbi driver helyrehozza, csak várj türelemmel és ha zizeg, hallgass zenét. :K

(#22845) GRaul válasza BomiBoogie (#22844) üzenetére


GRaul
őstag

nem baj. letöltöttem :)
számlát postáztad?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#22846) BomiBoogie válasza GRaul (#22845) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem elég szkennelve és kinyomtatod? Többit ne itt, küldtem már száz privit. :R

[ Szerkesztve ]

(#22847) ayden


ayden
tag

Sziaszok

olyan kédésem lenne, hogy van egy Asus M2N-E alaplap, ami PCIE 1.0 jelenleg egy 8800gt van benne, ez lenne lecserélve egy geforce 550 vagy 650-re. Ami ugye már PCIE 3.0. Keresgéltem neten de konkrét választ nem találtam.

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#22848) BomiBoogie válasza ayden (#22847) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg működne, de lehet, hogy azért már korlátozná azokat a kártyákat, inkább egy arányosabb gépfejlesztés kellene, mint egy 650-es Nvidia.

(#22849) ayden válasza BomiBoogie (#22848) üzenetére


ayden
tag

Elvileget én is gondolom, de inkább konkrét kéne.
Azzal tisztában vagyok hogy egy 6000+ x2 nem hajtja ki, de ha lesz fejlesztés nem kell megint kidobni vga-t. Ugye az anyagi keret mindenhol nagy úr:)

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

(#22850) meszi16 válasza giigz (#22821) üzenetére


meszi16
tag

Legelső gépemben van, amit néha anyuék használnak netezésre, de most van ez a hiba és ha van rá lehetőség olcsón akkor meg szeretném csináltatni. Ezért kellene a segítség.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.