Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) RootRulez válasza Silentfrog (#2199) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez van, ami jó. De ezért is rá kell fizetned, ám ugyanolyan, mint a 6850, csak olcsóbban...

═════════════════════════════════════════

(#2202) Silentfrog válasza RootRulez (#2201) üzenetére


Silentfrog
veterán

Eddig ez a legjobb.
Ha nem ad vissza az Aqva a 33 ezerből akkor inkább egy ilyet kérek tölük
Igaz,hogy többet eszik terhelve de ide modba meg kevesebbet/keveset játszok ugyis/
A hangjárol tudsz mondani valamit? Hangos lehet ez a Gigabyte 460 amit linkeltél?

(#2203) MontyCrew válasza Silentfrog (#2202) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Ezek talán a leghalkabb 460asok a piacon!

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2204) RootRulez válasza Silentfrog (#2202) üzenetére


RootRulez
félisten

Elsőre halkabb, de idővel (nem egyhamar) hangosabb lesz, mert egy venti hangja is nő az idő múlásával, akkor kettőé még jobban. Szóval jó választás lehet. :K

═════════════════════════════════════════

(#2205) MontyCrew válasza RootRulez (#2204) üzenetére


MontyCrew
senior tag

erre jó a sűrített levegő:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2206) Silentfrog válasza RootRulez (#2204) üzenetére


Silentfrog
veterán

MontyCrew. :R Köszönöm a választ,majd eldöntöm akkor ,hogy gtx 460 vagy Sapphire 5850.
/kb 10k a különbség/
a Sapphire Xtrame 5830 hangjárol esetleg tudtok valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

(#2207) MontyCrew válasza Silentfrog (#2206) üzenetére


MontyCrew
senior tag

az ha jóltudom refhűtős, így annak a hangja minden bizonnyal hallhatóbb, a 460gtx az egy nagyon jó választás lenne, jó társ:) tapasztalatból beszélek, nekem is volt :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2208) RootRulez válasza Silentfrog (#2206) üzenetére


RootRulez
félisten

Én úgy vagyok vele, hogy alapjáraton mind halkan/lassan jár, ha meg játszol akkor se vészesek és akkor nem az köt le... :N

═════════════════════════════════════════

(#2209) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Itt is megkérdezem: egy ATI crossfire-s Asus MDA alaplapokhoz lehet nVidia videókártyát csatlakoztatni? Konkrétan a Asus M4A79XTD EVO-ról van szó.

(#2210) RootRulez válasza Vanek Eduard (#2209) üzenetére


RootRulez
félisten

Mármint egy CFX-et támogató alaplapba tennél egy nVidia kártyát? Persze, attól, hogy csak CFX-et támogat, magába betehetsz nVidia kártyát is. :K

═════════════════════════════════════════

(#2211) Zohan válasza gabo9201 (#2188) üzenetére


Zohan
senior tag

jah télleg ezt mindig elfelejtem.. :D mert van egy olyan lehetőség is benne h automatikusan válasszon..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#2212) xrvman válasza csucsbicep (#2186) üzenetére


xrvman
őstag

köszi.
Más téma: Miért áll egy papíron, hogy először dugja be a HDMI kábelt aztán a D-Sub ot?
Mi előnye van annak hogy mind a két kábel be van dugva ugyanarra a monitorra?
Szegény srác ezt olvasta a felhasználói kézikönyvében vagy nem tudom hol. HA igaz amit mond.

(#2213) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy ECS P4VMM2 alaplapon 4x -es AGP van. Működnie kellene ebben egy 8x-os ATI Radeon 9600 -as monitor vezérlőnek ?

mezis

(#2214) gabo9201 válasza mezis (#2213) üzenetére


gabo9201
senior tag

Természetesen igen csak 4x-esen fog menni.

A 2x-es portnál van egy olyan dolog, hogy a 2x-es AGP-s kártyák ha jól tudom nagyobb feszt kaptak, mint a 4x/8x-osak és a 2x-esben ezért nem lehet használni a 4/8x-osakat.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2215) mezis válasza gabo9201 (#2214) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. :R
Nekem sajnos nem ismeri fel a kártyát Van alaplapra integrált vezérlő is, ha azt a BIOS-ban letiltom, nem indul el, csak sípolgat.
Nem biztos, hogy a kártya a rossz, eddig még nem volt műben ez az AGP-s csatlakozó.

mezis

(#2216) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy 5850 em és msi afterburnerrel tuningolnám de csak minimális tuningot enged hol kell beállítani hogy nagyobbra vehessem az órajeleket már vagy fél órán át nézte a beállításait.

(#2217) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy gyors kérdésem lenne.
Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2 ez a hütőt rá tudom tenni egy 5830 Xtrame kártyára?

(#2218) MontyCrew válasza Silentfrog (#2217) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én ha jól láttam ITT ,akkor nem, nem megy rá arra a típusú kártyára.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2219) Silentfrog válasza MontyCrew (#2218) üzenetére


Silentfrog
veterán

Valoban.
Bár ha a 6850 re rámegy és a 5830 nem akkor meg hogy lehet ,hogy a Accelero TWIN TURBO Pro meg rámegy mindkettőre?

(#2220) MontyCrew válasza Silentfrog (#2219) üzenetére


MontyCrew
senior tag

még nem volt dolgom hűtőcserével vga-n, de érdemes lenne googleban rákeresni nagy felbontású képekre és ott összehasonlítani a te 5830ad a 6850el.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2221) Silentfrog válasza MontyCrew (#2220) üzenetére


Silentfrog
veterán

Még nincs meg a kártya,most érkezik.

(#2222) kona005


kona005
senior tag

Helló
Csupán arra lennék kíváncsi hogy egy HD 6970+X4 955-re elég lenne-e egy FSP 500-60GHN típusú táp?
Ha nem akk 6950 lesz...
Előre is köszi

(#2223) szakalistvan válasza Silentfrog (#2221) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Én is ezen agyalok éppen,délután úgyis szét kell szednem a gépemet,megmérem az 5830 lyuktávolságait,valaki addig lemérhetne egy AC S1-et :DDD
Idle módban halk,de egy kicsi mATX házban nagyon melege lesz.

(#2224) MontyCrew válasza szakalistvan (#2223) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én is mATXben pakotlam össze a gépemet,, és tény, hogy melegebb, de sokkal pofásabbak ezek a miniházak, így ha meglesz a vga-m nekem is be kell szerválni egy jó hűtőt rá.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2225) RootRulez válasza kona005 (#2222) üzenetére


RootRulez
félisten

Elég. :K

═════════════════════════════════════════

(#2226) Vanek Eduard válasza RootRulez (#2210) üzenetére


Vanek Eduard
tag

A mosoly azt jelenti a végén, hogy valamit nem tudnék kihasználni teljesen? Mert nem értek hozzá, de jó volna vga kártya csere nélkül megoldani a cuccot. És mivel több vga kártya használatát írták ATI néven, nem tudom, hogy akkor mi történik, ha nVidia kerül bele.felesleges beletenni vagy másmilyent ajánlotok? Most nVidi Geforce-om van.

(#2227) 4ltGr


4ltGr
csendes tag

Ha ki szeretnék próbálni egy nvidia-s kártyát, egy másik nvidia kártyás gépben, szükséges drivert cserélni?

(#2228) Silentfrog válasza 4ltGr (#2227) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem igen.

(#2229) rayden7


rayden7
csendes tag

Helló! Segítséget szeretnék kérni, valami baj van a videkártyámmal, bár az is lehet, hogy a táppal vagy az alaplappal,bár arra kevés a valószínűség. Szervizben volt az alaplapom, mert tönkrement az Ethernet port, tegnap kaptam meg össze is szereltem a gépet és ment is tökéletesen. Ma reggel azonban amikor bekapcsoltam a monitor "No signal"-t jelzett, a monitort nem érzékeli a gép és a videokártyán az egyik piros led világit, vagyis valami hibát jelez. A táp rendesen rá van kapcsolva a Power cablera is, szóval azon a részen nem is világit a piros led. A speaker is a végtelenségig kattog, mégpedig kis időközönként 2-öt gyorsan egymás után,és amikor ennek a 2 kattogásnak vége abban a mp-ben a vga-n a piros led is leáll,vagyis a piros led és a speaker mintha egyszerre villognának (ennek nem tudom van-e jelentősége,de leírok mindent.) Érdekes még, hogy ha a tápegység egyik kábelét a VGA fölött ha kihúzom,akkor is ugyanaz a led világit pirosan a VGA-n,de akkor folyamatosan és a speaker csöndben van, szóval lehet a táppal van összefüggésben. Ja és még az is fontos,hogy 400 W-os tápom volt a géphez 2 évig,csak most vihar kicsapta és vettem 1 újat 1 gyengébb 350-est.Lehetséges hogy a táp nem bírja el a VGA-t, de akkor tegnap meg mért ment a gép rendesen? Bocs a hosszú szövegért és ha sok helyen értelmetlen.

(#2230) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok, a VGA-n lévő mini HDMI kimenet jobb jelet ad ki mint a DVI port? azért kérdezem mert van egy HDMI - DVI kábelem single linkes, és összekötöttem vele a monitort és mintha másabb lenne egy hajszállal mint DVI on.Mind2 esetben sajnos csak single link es kábelt tudtam kiprobálni, megérné egy dual linkest venni?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2231) lsc válasza rayden7 (#2229) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen gép /alaplap, proci, videokártya/, milyen és mekkora táp ?

Az élet kegyetlen .

(#2232) 4ltGr válasza Silentfrog (#2228) üzenetére


4ltGr
csendes tag

Köszönöm a választ, viszont szerencsémre nem volt szükséges, és egy reboot után működött rendesen.

(#2233) lacika8006 válasza BogyóBP (#2230) üzenetére


lacika8006
tag

hátha segít, ha nem akkor bocsi, de másnak még jól jöhet..

HDMI vagy DVI

(#2234) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy fogas ravasz kérdésem. Van egy 6950 vga-m -20% teljesítményen. Szemezgetek GTX570 karikkal és itt a kérdés, azokon is van valami lehetőség lejebb venni a teljesítményét mint az ATI-nak?
A GTX570 megbírkózik pl a Crysis 2 DX11 Ultra patch-el, aminek elvileg 2Gb vga memória kell, elég neki a 1280mb full-hd -ban?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#2235) BogyóBP válasza lacika8006 (#2233) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszönöm szépen hasznos link volt!

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2236) mezis válasza gabo9201 (#2214) üzenetére


mezis
nagyúr

Tényleg működik, ha rendesen csatlakozik minden sáv. :R

mezis

(#2237) RootRulez válasza Vanek Eduard (#2226) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, a mosollyal, csak megpróbáltam erősíteni a mondandóm. :K Hogy márpedig így van. :K:K:K:K:K :DDD


4ltGr Nem árt...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2238) rayden7


rayden7
csendes tag

Bocs, hogy nem írtam de nem voltam otthon, meg ritkán is vagyok gépnél,mertnehezen jutok most géphez kissé. Szóval a gépem: videokártyám Radeon hd4830, az alaplap Gigabyte GA-M720-US3, táp Hipro 350W, CPU AMD X2 5200+. A monitorom sima VGA-kábellel csatlakoztatom. Nagyon rossz ez a helyzet, hetekig nem volt gépem, mert szervizben volt,erre megint.:S A semmitől ment tönkre,tegnapelőtt még ment,aztán este mikor kikapcsoltam vagy fél órás Windows 7 frissítés volt,azt másnap reggel bekapcsoltam azt nincs kép....

(#2239) lsc válasza rayden7 (#2238) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] vannak a biosz hangjelei, remélem segít. A lapod award bioszos, lehet egy clear cmos kell neki.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2240) rayden7


rayden7
csendes tag

Köszönöm szépen! Igen a Bios jelzések mutatják,h a VGA-val van baj de, hogy ugyan miért... Ezt a clear cmos-t még nem csináltam, utánanézek neten, hogy hogy kell.

(#2241) lsc válasza rayden7 (#2240) üzenetére


lsc
nagyúr

2 rövid hangjelzés: Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!

Award biosznál én ezt látom.

Az élet kegyetlen .

(#2242) dances


dances
tag

Üdv az Uraknak!

Egy kis segítséget kérnék.
Problémám a következő lenne: frissíteni szerettem volna a VGA-m driverét, ezért letöltöttem az ATI oldaláról a kártyámhoz és op rendszeremhez megfelelőt (Win7 64 bit); majd a régi Ctalystot eltávolítottam, újraindítás, próbálom feltenni az újat, el is indul a telepítő de ezzel a hibaüzenettel nemsokára leáll:

Mi lehet a gond, és hogy lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#2243) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Üdv!

Lehet rossz helyen járok, de lehet, h mégsem... :P : egy i3 - 2100 ki tud hajtani egy HD5850-et?
Egyáltalán van táblázat valahol a hasonló kérdésekre?
:F

[ Szerkesztve ]

(#2244) RootRulez válasza 5ent1nel (#2243) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha lenne ilyen táblázat, akkor a X4 9950/ Q9450 valamelyikét javasolnák alsó hangon mellé... De ez a "kihajtás" dolog ennél összetettebb szerintem. :K

═════════════════════════════════════════

(#2245) 5ent1nel válasza RootRulez (#2244) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Ok, köszönöm!

Nem értek hozzá, csak gondoltam megkérdezem, mert valahol olvastam, h 6850-et épp kiszolgálja - 5850 meg ugye erősebb.
Mindenesetre köszönöm, akkor nem hümmögök tovább rajta! :)

(#2246) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy P67 es sandy bridge lapoknál, is lehet azt, hogy a cpu ban levő gpu használja és ne a 4870x2-t?Vagy ez csak a h-s lapoknál van?Lehet úgy, hogy valamiféle módon mindkettőt használja játékoknál.Bocsánat, ha nem érthető a kérdés, de nem nagyon értem még a sandy-s dolgokat.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#2247) fagy53 válasza theiron320 (#2246) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csak a "H"-s lap tudja a prociban lévő IGP-t használni, a "P"-ben ezért még VGA csati sincs.

(#2248) theiron320 válasza fagy53 (#2247) üzenetére


theiron320
aktív tag

Köszönöm, kár érte :R

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#2249) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, h az Iponban mivel tesztelik a kártyákat?
Furmark: ezt ismerem.
GPU Caps: ezt is ismerem.
LM08: na ez az amit nem tudom, h micsoda.
3DMark06: és ezt is ismerem.

Tehát azt szeretném megkérdezni, mit írjak be a Goolgeba? :F
Mi az az LM08? Gondolom a 2008-as verziója valaminek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2250) fagy53 válasza Thunderzolee (#2249) üzenetére


fagy53
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.