Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Mi5i válasza RootRulez (#2099) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Pedig én is sokat dilemmáztam 6950 és 560 Ti között..
Fölösleges volt-e? Lehet, de azokat is szépen szénné lehet húzni ;] 10k-val olcsóbban is van a 6870 előtt kártya, amihez képest megint csak nem biztos, hogy hoz annyit, hogy valakinek megérje azt a pluszt.

(#2102) gabo9201 válasza Gabesz144 (#2100) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ezt nem mondanám :N
A 6950 50K-tól kezdődik és a GTX560 is hasonló árban megy a legolcsóbbak közül.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2103) Gabesz144 válasza gabo9201 (#2102) üzenetére


Gabesz144
senior tag

De teljesítményben egymás mellet vannak.
Valahol a 6950 a jobb valahol meg a GTX 560 Ti.
Azt tudom hogy nekem megérte az a +10k ;]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2104) lsc válasza Gabesz144 (#2103) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben teljesítményben egymás mellett vannak akkor a ti miért jobb ?

Értelmetlen váltás volt, igaz a Te pénzed.

Az élet kegyetlen .

(#2105) Gabesz144 válasza lsc (#2104) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Bocsi de én 6870 ről váltottam GTX 560 Ti-re és annál viszont nálam +10-15 fps a GTX javára és hűvösebb is.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2106) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

De nem szeretnék vitatkozni csak azért írtam mert nekem ez a tapasztalatom.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2107) MontyCrew válasza Gabesz144 (#2106) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Én pont az ellenkezőjét tettem,, egy Gainward 560Ti - ről váltottam egy Gigabyte HD6870 OCra (windforce) és én csak ámultam, nekem pl az a csere érte meg, teljesítményben sem maradt el annyira az nvidiától, mellette sokkal hűvösebb és halkabban tette a dolgát:) és még lett egy kis zsebpénzem is

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2108) lsc válasza Gabesz144 (#2106) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] 5-6 % az előnye a Ti-nek, itt [link] 10 %, legyen 10 %-al gyorsabb a Ti, csak annyival drágább?

Értem én hogy kell ideológia hogy értelmes cserét csináltál, pedig szerintem nem, de még egyszer a Te pénzed. Ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#2109) RootRulez válasza MontyCrew (#2107) üzenetére


RootRulez
félisten

Jutott sörre. :DDD Nem csak a VGA lett hűsebb, hanem te is :DDD

═════════════════════════════════════════

(#2110) MontyCrew válasza RootRulez (#2109) üzenetére


MontyCrew
senior tag

:DD Ahogy mondod, bár csak 1 hétig volt nálam mert haver meglátta és el is vitte tőlem,, azóta egy 4870 csücsül,, ég és föld a kettő, alapjáraton 50 fok ez,,, a 6870 meg furmark alatt volt ennyi,, persze mindezt hangtalanul, ez meg süvít össze vissza, de azért a 6000-es ATI szériáról nagyon jók a benyomásaim, pedig mindig is nVidia párti voltam,, és oylannyira megtetszett, hogy lehet h majd beruházok egy 6950re... egy X4es 3200mhz-n képes azt a vgat kihajtani?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2111) RootRulez válasza MontyCrew (#2110) üzenetére


RootRulez
félisten

X4 955? Szerintem jó hozzá... Főleg, ha felhúzód 3800-ra, amit illene vinnie mindnek... :K

═════════════════════════════════════════

(#2112) Reibek válasza gabo9201 (#2086) üzenetére


Reibek
senior tag

Rákerestem volt e még vkinek hasonló problémája egy külföldi fórumon találtam is hogy egy német srácnak detto ugyan ez volt a baja másik gépbe ment a kártya nála nem a saját gépe más kártyával ment a sajátjával nem neki is Gigabyte 5870 viszont a lap egy Asus Maximus volt. Ő ki vette az elemet a lapból, cmos reset és utána müködött este kipróbálom.

(#2113) MontyCrew válasza RootRulez (#2111) üzenetére


MontyCrew
senior tag

x4 925 3200on járatva :R sajnos a lapom elég szar, így ha ez felett használom, valamiért a hőfokokat nem tudom leolvastatni, egyiik progi sem látja N/A :F Meg régi steppinges, elég jól melegszik is.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2114) RootRulez válasza MontyCrew (#2113) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor be kell érni a 3200-al, de az is jó lenne neki. :K

═════════════════════════════════════════

(#2115) MontyCrew válasza RootRulez (#2114) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Meg fullHDban játszom, és ha hihetünk a teszteknek, akkor sok különbség nincs az i7 2600K és e között azon a felbontáson:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2116) RootRulez válasza MontyCrew (#2115) üzenetére


RootRulez
félisten

Higgyünk... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#2117) MontyCrew válasza RootRulez (#2116) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Csak nem fürdöm be vele, alaplapomon csak 0.05 V- ként tudom állítani a feszt, és ugye azt sem kapja meg normálisan... 1.45 meg már sok neki fogyasztás szempontjából is nézem, és még úgy voltam vele, hogy 1.4 en amit megy annyival használom, de nem megy smemivel sem többet mint 1.35-n maximum még a hőleolvasós dolgok is meggajdulnak, aztán csak szerencse kell hozzá, hogy vissza tudjam varázsolni...:D

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2118) RootRulez válasza MontyCrew (#2117) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem alapfeszen megy 3800-at, de a BE-nek eleve nagyobb az alapfeszük (ennek 1.4V) épp ezért most nyárára alulfeszelve, 1.2V-on megy 3200-on. De lehet jobb lenne neki 1V-on 3000MHz... :U De ez már ide tartozik. :K

═════════════════════════════════════════

(#2119) deceiver


deceiver
csendes tag

Sziasztok,

Laikusként lenne egy kérdésem: a monitor képe néha elmegy (abszolút feketeség). Pár perc kikapcsolás után viszajön, de később - félóra, óra - megint elmegy a kép. Gondoltam arra, hogy melege van a gépnek, levettem az oldalfalat (a belsejét kitisztítottam) de ugyanúgy fennáll.
A VGA Geforce4 MX 440, kb. 6 éves konfiguráció része.
A monitor LG TFT "17 1,5 éves (de nem hiszem hogy ez a hibás).
Lehet más probléma is mint a videokártya? Ha igen mi, ha nem hogyan teszteljem?
Bármilyen választ előre is köszi

Üdv
deceiver
:F

(#2120) RootRulez válasza deceiver (#2119) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Másik monitorral próbáltad már? 2D alatt sötétül el vagy terhelés hatására? Másik VGA-val kéne kipróbálni meg és kibújna a szög a zsákból. :K

Lehet melegedés, mérni kéne vmi programmal, ha van szenzor az MX440-ben... Hogy mi hány fokos. :K

═════════════════════════════════════════

(#2121) deceiver válasza RootRulez (#2120) üzenetére


deceiver
csendes tag

Szia!

Még nem próbáltam másik vga-t és monitort sem.
Egyszerűen internet böngészés közben száll el, semmi nagyobb terhelés.
A 3Dmark-nál valami egyszerűbb tesztprogramra gondoltam, nem tudom van -e ilyesmi.
(az everest tesztelő kiír hőmérsékleteket, de úgy emlékszem, vga-ra nem.)

Üdv
deceiver

(#2122) RootRulez válasza deceiver (#2121) üzenetére


RootRulez
félisten

A furmarkkal lel ehet terhelni a VGA-t, csak nem tom mit szól a nem mai karidhoz. :D

Amikor 2Dben elmegy a kép, akkor működik a gép tovább? Tehát ha szól a zene, az megy tovább, amíg ki nem kapcsolod a gépet vagy se kép se hang és ki kell kapcsolnod.

Mindig vártál vele, sose kapcsoltad vissza azonnal? Vagy volt próbálkozásod, de akkor nem kapcsolt be és várni kellett?

═════════════════════════════════════════

(#2123) Gabesz144 válasza MontyCrew (#2107) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Annyira nem maradt el de elmaradt :)
Mondjuk én 47k ért vettem az Asus GTX 560 Ti kártyámat vadi újan és ez így nagyon megérte :))

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#2124) deceiver válasza RootRulez (#2122) üzenetére


deceiver
csendes tag

Az előbb is elment.
Csak fekete kép van, a gép ok (zene is marad)
Általában úgy néz ki, hogy miután elment, a monitort ki és rögtön bekapcsolva: ekkor kb 1-2 másodpercig visszajön a kép. Ezt 4-5ször eljátszva ugyanaz az eredmény. 8-10 alkalomra talán visszajön.
Egy cigiszünetnyi monitor off után megmarad a kép mondjuk 15-60 percig.
Ezt pár napja csinálja.

(#2125) shermann00


shermann00
csendes tag

Sziasztok!

Van egy dell optiplex gx 745 számítógépem:
c2d e6300 @ 2000 Mhz
2gb DDR2 RAM
300 gb hdd

Ehhez szeretnék venni valami olcsó vga-t, amivel esetleg 1280x1024-ben játszani tudok. Olyan 10-15k lenne a keret. A tápegységet nem tudom, így olyan vga kéne, amin nincs külön tápcsati. A válaszokat előre is köszönöm.

(#2126) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Help Me!

Win7 32bit alá nem megy fel a Catalyst driver, mi lehet a gond? Gigabyte 6850 lenne az áldozat.
Köszönöm előre is

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2127) MontyCrew válasza Gabesz144 (#2123) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Jah, hát úgy egész jó, persze mindenki maga tudja eldönteni hogy melyik vga kell neki, én mind2 kártyával meg voltam elégedve, bár az 560 eléggé zúgott búgott, szval elég hangos volt, de ezt az nvidiától már megszokhattük, persze a nem ref hűtős az megint más,, de azért elég szép felárat is szoktak kérni, akkor meg már olcsó ref, és rá egy hűtő, bár sok gyártónál a hűtő cseréje a garancia vesztésével jár :DD

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2128) rumkola válasza deceiver (#2124) üzenetére


rumkola
veterán

ez hülyén hangzik, de túlmelegszik a monitorod sztem :DDD

(#2129) HF77


HF77
senior tag

helló
vélemény róla:
Radeon HD 2400 PRO(256)
filmet nézni kellene,nem játszani!!

köszi :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2130) gabo9201 válasza HF77 (#2129) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha olcsó (3-4K) jó. Ha drágább, akkor inkább min. egy HD4650 (6-7K körül). A 4xxx szériában már jobban támogatott a hardveres gyorsítás.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2131) RootRulez válasza deceiver (#2124) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, akkor azt szűröm le, hogy a géphez nem is nyúlsz a probléma fellépésekor, csak a monitort kapcsolod ki (addig akár szól a gépen a zene), majd később be. K

Tehát ez inkább monitor gubanc, mégpedig legvalószínűbb. hogy tápja szarakodik, ki kéne próbálni másik géppel huzamosabb ideig.


BITBOYS Alaplap driver fent van rendesen?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2132) HF77 válasza gabo9201 (#2130) üzenetére


HF77
senior tag

ingyé lenne a vga......csak nekem lényeges hogy jó mínőségben tudjam nézni a filmeket

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2133) gabo9201 válasza HF77 (#2132) üzenetére


gabo9201
senior tag

Akkor főleg jó.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2134) RootRulez válasza HF77 (#2132) üzenetére


RootRulez
félisten

ajándék lónak ne nézd a fogát. Mid volt előtte?

═════════════════════════════════════════

(#2135) HF77 válasza RootRulez (#2134) üzenetére


HF77
senior tag

geforce fx 5200.....csak pont venni akartam és jött a radeon 2400-es

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2136) MontyCrew válasza HF77 (#2135) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Jó lesz az az ati... ingyér meg főleg, Én úgy vettem észre, hogy atinál a filmek mindig jobban mentek.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#2137) HF77 válasza MontyCrew (#2136) üzenetére


HF77
senior tag

a próféta szóljon belőled :C full hd(21")monitorhoz lenne

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2138) RootRulez válasza HF77 (#2137) üzenetére


RootRulez
félisten

Én azt vallom, hogy FullHD-ra ,minimum 23", de attól filmezni jó lesz a 2400. :K "Ingyér meg oszt főleg." :K

És nem utolsó sorban előrelépés még ez is FX5200ról. :K Csak Majd drivernek járj utána az AGP-s ATI szoftverek szokták ám szopatni a népeket :D

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2139) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok!

Elcseréljem-e a 4870x2 -m egy 768-as gtx460 -ra, illetve ha igen, mennyit fizessen rá az illető?

:R

(#2140) RootRulez válasza Ice!? (#2139) üzenetére


RootRulez
félisten

A 4870 kora ellenére még mindig a legerősebb VGA-k közt trónol asszem 11. a világranglistán, míg a 460 19., és nincs köztük nagy különbség. :N

Ismerve a 4870x2-őt én örülnék, ha 1:1-be kapnék helyette egy 20%-al gyengébb, de újabb, korszerűbb és garanciásabb GTX460, amíg meg nem fikkan nálam a 4870...

Konkrétabban az ATI érhet vagy 28-at az nVidia meg 25-öt, szal tényleg elhanyagolható az anyagi különbség...


HF77 Ha nem válna be, akkor megkeresel és átveszem tőled olcsóba ;], de nem lesz ott gond. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2141) HF77 válasza RootRulez (#2138) üzenetére


HF77
senior tag

ha esetleg nem válna be akkor földobom az oldalra occsóba!! :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2142) Ice!? válasza RootRulez (#2140) üzenetére


Ice!?
őstag

Igen, elég combos vga, remekül kiszolgált mindvégig, viszont eljárt felette az idő.
Eredetileg 5850 / 70, 6850 / 70 -eket nézegettem utódnak, de az egyrészt picit drágább is, másrészt pedig előbb el kellene vinniük az enyémet, ami már lassan a 3. hónapja koptatja a hardveraprót, és hát, nem nagyon tolonganak érte.
1:1 -be nem szerettem volna elcserélni, mert volt szerencsém próbálni a konfigomban 460 -at, és nem igazán győzött meg, viszont úgy néz ki, hogy 4k -t ráfizet a remélhetőleg leendő tulajdonosa, úgyhogy belemegyek a cserébe.

Köszi a választ.:)

(#2144) gabo9201: Már nem rajtam múlik.:)

[ Szerkesztve ]

(#2143) BITBOYS válasza RootRulez (#2131) üzenetére


BITBOYS
addikt

Természetesen:)
Viszont megszívatott a drága, nem akart felmenni a catalyst, így nvidia lett belőle, gtx550ti.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2144) gabo9201 válasza Ice!? (#2142) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ezt semmiképpen ne hagyd ki :N

(#2140) RootRulez:
Ezt a ranglistát hol lehet megtalálni? :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2145) RootRulez válasza gabo9201 (#2144) üzenetére


RootRulez
félisten

A buksimban :DDD

BITBOYS Jah, így megy, nem jó a Catalyst, akkor csere nVidiára? :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2146) BITBOYS válasza RootRulez (#2145) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így tudtam csak megoldani, e van :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2147) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

A mai napon vettem Vaterán egy ATI Mobility Radeon 9200-t.

Tudom, hogy nem játékra való VGA, de mostmár mindegy, tudom, megszívtam.

A helyzet az, hogy mivel nincsen benne érzékelő, így Aidával és Everestel sem tudom megnézni a hőmérsékletét. Valamimás módszerrel meg lehet?

Érzésre játék közben elég meleg, ami nem is lenne gond, ám egy idő után elkezd "hullámozni" a kép, mint amikor a telefon csörög, és az bezavar a monitornak :F
Ezért gondolom azt, hogy esetleg túlmelegszik a kártya.

Valami ötlet?

Előre is köszi!

(#2148) Reibek


Reibek
senior tag

Gabo9201 megoldodott a probléma kivettem a tápot a gépházból és nevetve megy a kari vszinű zárlatot okozott a ház és levédte inkább magát.

[ Szerkesztve ]

(#2149) Lastemperor válasza Redcaster (#2147) üzenetére


Lastemperor
tag

Túlmelegedésen kívül (elmondásod alapján ez lenne a valószínű) lehet a GPU is hibás, vagy a kártya memóriája.

Kezdésnek szerintem ezt futtasd le:

http://ipon.hu/utils/Video_Memory_Stress_Test

A lehetséges hibák:
- Kevés a laptopod hűtése a kártyához, túlmelegszik és ezért hibázik
- Hűtés OK, viszont kártya hibázik terhelés alatt
-- GPU hibás
-- Video RAM hibás
- Előző kártyáddal mi történt? Extrém esetekben előfordulhat hogy a vezérlés a hibás nem pedig a kártya -> alaplap.

[ Szerkesztve ]

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#2150) Redcaster válasza Lastemperor (#2149) üzenetére


Redcaster
őstag

az a helyzet, hogy nem laptop, hanem pc
tudom hogy hülye voltam hogy ilyen kártyát vettem, mostmár rájöttem, hogy nem ezt kellett vna, de mind1 :( :( :(

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.