Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv mindenkinek!

Van nekem egy asrock p4i65gv lapom ami rendelkezik alaplapi vgával és agp csatival is. nos az a problem hogy volt benne egy ati 9000 pro amivel jól ment, most vettem egy x850xt és nem megy akár mit csinálok csak az alaplapi vgát használja. at tettem anyum gépébe a x850xt és ott meg megy hibátlanul. anyum gépéből pedig áthoztam az mx400as vgát és már nem az alaplapit használja. Mi lehet a gond?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#2502) NixonHUN válasza gabo9201 (#2500) üzenetére


NixonHUN
tag

Hmm.. Jogos.. Azt hiszem az lesz a legjobb, ha egy másik partícióra visszarakom a 7-et.. :K

(#2503) 1989rigo válasza 1989rigo (#2501) üzenetére


1989rigo
tag

Most nézem hogy nincs is a támogatási listán, tehát nem fogom tudni működetni a vgát. :D

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#2504) NixonHUN válasza 1989rigo (#2503) üzenetére


NixonHUN
tag

Ezt megoldottad. :C :)

(#2505) RootRulez válasza 1989rigo (#2503) üzenetére


RootRulez
félisten

VÁÁ!! :W

Mennyiért vetted az X850-et?

═════════════════════════════════════════

(#2506) Mi5i válasza NixonHUN (#2499) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Aero-t kikapcsoltad? Lehet az is dob rajta, ha ez elmaradt esetleg ;)

(#2507) NixonHUN válasza Mi5i (#2506) üzenetére


NixonHUN
tag

Install után az első dolgom hogy minden aero, és ahhoz hasonló fölösleges csicsát kikapcsolok.. Még háttérképet sem használok.. :)

(#2508) DJ WOKKY válasza NixonHUN (#2499) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezzel a beállításokkal, bőven jó ott a win7 :K

(#2509) NixonHUN válasza DJ WOKKY (#2508) üzenetére


NixonHUN
tag

:) Sajna nálam nem.. Tényleg akár xp, akár win7 a legelső hogy a spec beáll/legjobb teljesítmény-hez pipa be, mindig is utáltam a fölösleges dolgokat. Ettől függetlenül a 7 azért hogy futtat valamit (általában szimulátorok) a teljesítmény egy lényegesen nagyobb részét kéri cserébe mint az xp. Lehet (sőt, a vélemények alapján biztos) ha kicserélném egy c2quad-ra a procimat megoldódna a kérdés, de ennek max akkor lesz esélye ha a hardveraprón lesz majd 10k-ért postával együtt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2510) DJ WOKKY válasza NixonHUN (#2509) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt megértem. Sajnos az új opredszer nyilván valóan nagyobb mennyiséget használ ram-ból, cpu-búl, mivel a rendszerfelépítése is más.
Aki ki tudja használni, annak jó, aki nem, az még akkor vár (mint te is).
Én sokáig nem mertem váltani, mert féltem gyenge lesz, de nekem nem az :N
Persze másabb mint az xp...

(#2511) NixonHUN válasza DJ WOKKY (#2510) üzenetére


NixonHUN
tag

Egyébként sokáig, több mint fél évig volt fenn a 7, teljesen jól elvoltam vele. Egyszer sem fagyott szét, minden elindult ami anno xp alatt, tökre bírtam ha külső cuccot dugtam rá simán felismerte, majd némi szötymörgés után közölte hogy használjam. Gyorsabban bootolt mint az xp, szóval tényleg nem volt vele semmi gáz. "Véletlenül" (nem találtam meg a 7 install cd-t, csak az xp-t.. :B ) raktam xp-t fel, de tényleg seggre ültem a 98000 és a 127000 pont közötti különbségtől.. Szal egyelőre marad, aztán meglátjuk. Köszönöm mindenkinek az építő jellegű kommenteket!

(#2512) DJ WOKKY válasza NixonHUN (#2511) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mi is köszi a tanulságaidat :R

(#2513) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Na, az a helyzet, hogy a videókártyám memóriáját ATI Overdrive-ba 1100-ról levettem 400-ra és amikor bejön a Windows lefagy. Próbáltam csökkentett móddal, rendszer-visszaállítással, cmos clear-rel, msconfig-ból kikapcsoltam, leuninstsaláltam a drivert és újat raktam fel, de semmi.

Ötlet?

Fontos!!! :W :W :W :W :O

gölmétcsül ©

(#2514) 1989rigo válasza RootRulez (#2505) üzenetére


1989rigo
tag

5kért.

Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#2515) barcatop


barcatop
csendes tag

Sziasztok. Vergilx userrel szerettem volna beszélni, de láttam hogy írt ide nemrégiben, esetleg aki tudja a telefonszámát, vagy ha regisztrált másik névvel és az usernevét meg tudja adni nagyon hálás lennék! Üdv

(#2516) gabo9201 válasza barcatop (#2515) üzenetére


gabo9201
senior tag

Milyen ügyben? Úgy tudom csaló. Egy másik nick-el engem is megkárosított.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2517) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Hali

Keresgélek már egy ideje, de nem találok GT240 512MB DDR3as tesztet, ahol össze tudnám mértni egy 4670es 512MB-os DDR3as kártyával. jó volna 3dmark teszt és játékban mutatott teljesítmény is. van valakinek ötlete? googleba keresgélek továbbra is.

(#2518) gabo9201 válasza kiralytom (#2517) üzenetére


gabo9201
senior tag

1. teszt

2. teszt

3. teszt

4. teszt

5. teszt

6. teszt

Ebben vannak DDR3-as GT240-ek és DDR5-ösek is. A DDR5-ös inkább az 5670-el van egy szinten.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2519) kiralytom válasza gabo9201 (#2518) üzenetére


kiralytom
aktív tag

igen ezeket mind néztem már. többsége ddr5ös. a techpowerupost már olvastam miután postoltam a kérdést. köszönöm hogy foglalkozol/tál vele

(#2520) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
Vanegy 8800-ám. pár napja elkezdte azt csinálni, hogy elmegy a kép visszajön majd iylet ir ki " az nvidia xxx.xxx számú driver kernel módba lépett mert hibát észlet majd helyreállt"
felraktam a legujabb drivert és ezzel is. van amikor kék halál.

Mi lett? hardver hiba ? Remélem nem mert agybajt is kapok.
köszi a segitséget előre is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#2521) polonic válasza Kiskokó (#2520) üzenetére


polonic
félisten

Gyanús, hogy hardverhiba. Kezdi megadni magát a vga. Hány éves?

(#2522) DJ WOKKY válasza Kiskokó (#2520) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tipikus 8800-as hiba. Szerintem nemsoká nézhetsz egy újat sajnos

(#2523) csucsbicep válasza Kiskokó (#2520) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kezd elhalálozni, lehet új vga-t venni.

(#2524) tjaca válasza Kiskokó (#2520) üzenetére


tjaca
csendes tag

Szia!

Szerintem a kernel hiba nem a halál első jele!
Inkább a kék halál az ami arra utal, hogy haldoklik.
Lehet, nem vetted észre és párszor nagyon túlhevűlt, 8800 hajlamos rá.
Próbáld meg visszaállítani a rendszert 1 olyan időpontra ( ha emlékszel ) amikor még ezeket nem csinálta.
Utána direktbe nyomj 1 kis extra levegőt ventivel ( akár asztalival ) a 8800-ra.
Egyébként 8800 nem szereti az új drivereket, a régiekkel biztosabban fut, tapasztaltam én is. ( nekem 2 volt anno SLi-be, amikor megjelent akkor vettem őket )

Próba cseresznye... :K

I see dead people...

(#2525) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszia válaszokat.
Sajnos kék halált is hal.Hát igen sajnos elég sazr a hűtése a házamnak 60-65 foknál lejjeb sose volt XD
amugy 3 éves

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#2526) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Erre valaki?

(#2527) csucsbicep válasza fonseca (#1875) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem kezd haldokolni. Nálam egy 8800GTS ugyanezt csinálta, néha jó volt néha nem. Később teljesen behalt...

(#2528) DJ WOKKY válasza Kiskokó (#2525) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem csodálkozom rajta :N

(#2529) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tudna nekem ajánlani valaki olyan magyar nyelvű programot amivel tudom az 5830 kártyám orajelét és feszültségét változtatni? Sajnos az Ati tray tools nem engedi a feszültséget változtatni,se fel se le.

(#2530) RootRulez válasza Silentfrog (#2529) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem magyar, de érthető MSI Afterburner

═════════════════════════════════════════

(#2531) harry3


harry3
őstag

Adott az adatlapomon lévő alaplap integrált AMD Radeon 3000-rel. Azonban a játék elindításakor szaggat(1440x900). Az órajelet a BIOSBAN 9000-ra állítottam, de így is. Pedig jó lenne 512MB memória DirectX10.1.
Mi lehet a baj?

(#2532) polonic válasza harry3 (#2531) üzenetére


polonic
félisten

Igazán bőbeszédő leírás. :) Milyen játék, milyen részletességen pl.
Bitzos 9000-re? Az kicsit meredek lenne.
Amúgy meg nem tudom mit vársz egy integrált vga-tól, főleg, hogy nem is mai darab. Nem játékra vannak ezek kitalálva.

(#2533) Silentfrog válasza RootRulez (#2530) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszönöm.
Problémát okoz a programnak ha fent van az Tray tools?
Egyszerre csak az egyik lehet fent a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#2534) gabo9201 válasza Silentfrog (#2533) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nem, nyugodtan fent lehet mindkettő.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2535) harry3 válasza polonic (#2532) üzenetére


harry3
őstag

900MHz elírtam jöhet a kivégzés. Call of Duty 4: Modern Warfare. Azért gondoltam ezt, mert kb. olyan a paramétere mint az NVidia 9600Gt-nek.

(#2536) polonic válasza harry3 (#2535) üzenetére


polonic
félisten

Csak a paraméterek alapján nem lehet összehasonlítani egy nv és egy ati vga-t. Teljesen más architektúra a kettő.
Kevés lesz a játékokhoz az a vga.

(#2537) Silentfrog válasza gabo9201 (#2534) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor ez sem jo nekem...
Ez sem engedi a feszültséget állitani
De miért?
Orajelet tudok, le is fel is venti sebességet is, de feszültséget nem.
:F

(#2538) gabo9201 válasza harry3 (#2535) üzenetére


gabo9201
senior tag

Így van ahogy az előttem szóló is mondta. A HD3000 integrált olyan messze van a 9600GT-től, mint Makó Jeruzsálemtől.

Milyen procid van? Ha szánsz a gépre 8.000Ft-ot annyiét már vehetsz egy használt 4670-et vagy 9600GT-t és azon már szépen elfutnak a játékok abban a felbontásban.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2539) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy 560ti kártyám, és az lenne a kérdésem hogy összevan kötve egy led tv-vel. Olyat tudok csinálni hogy pl a led tv-n megy egy film a monitoron pedig dolgozok, msn skype stb.?

Rámegyek képernyőbeállításnál hogy képernyő kiterjesztése akkor a tv-n a hátterem jelenik meg de semmi ikon vagy stb. Viszont a képarány meg minden rendben van. Csak valahogy átkellene vinni oda azt amit akarok, erre nemtudok rájönni hogy kellene.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2540) harry3 válasza gabo9201 (#2538) üzenetére


harry3
őstag

9600GT-m van. :) Gondoltam ha hasonlóak a paraméterek, akkor azt eladhatnám. Akkor marad.
Köszönöm a válaszokat.

(#2541) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Üdv!

Lenne egy kis gondom a géppel: néhány napja játék közben hirtelen, minden előzetes jel nélkül lekapcsolt, majd újraindítás után a "Windows indítása sikertelen" kép fogadott, de itt a lehetőségek közül (csökkentett mód, normál indítás...stb) már nem engedett választani és cd-ről sem volt hajlandó bebootolni. A kis számláló lejárta után a Windows azonban rendesen betöltött. Ezután feltettem a legfrissebb beta biost, így már tudott bootolni cd-ről, Win7-et újraraktam, de továbbra is lehet valami gond, mert sokszor netezés közben is megfagy pár mp-re, illetve a játékoknál is van egy kis lag, amik eddig hibátlanul mentek. Mi lehet a gond?

(#2542) gabo9201 válasza Silentfrog (#2537) üzenetére


gabo9201
senior tag

Most nézem, hogy nekem sem engedi a 4770-nél emelni a feszt. Lehet, hogy valahol le van tiltva a programban alapból. Kerestem erre utaló opciót, de nem találtam. TriXX-et próbáltad már?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2543) Silentfrog válasza gabo9201 (#2542) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én épp csökkenteni szeretném a feszültséget.
A 4850 kártyám szépen ment alulfesszelve,és igy 40wattal kevesebbet vett fel a konektorbol.
Az 5830 kártyámmal is ki szerettem volna probálni ezt a modszert.
Megnézem a TriXXet is hátha az engedi a mokát.

(#2544) gabo9201 válasza Silentfrog (#2543) üzenetére


gabo9201
senior tag

Én feltettem a TriXX-et, de csökkenteni nálam nem engedte. Emelni is "csak" 50mV-al.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2545) Silentfrog válasza gabo9201 (#2544) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nálam sem engedi ez sem. :O
pedig a 4850 nél egész hosszu listábol lehetett válogatni,igaz adott értékek közül.
Nem tudom ennél mi a gondja...

(#2546) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Szaisztok!

Kérlek segítsetek!

8800gt kártyám helyébe vettem ideiglenesen egy 7300gs-t. Amikor beraktam a gépbe első indítás után semmi gond, 800x600-ba, indult ugyan, de vissza állítottam 1024x768-ba. Ezután sem volt semmi gond, bár a kép frissítést nem lehetett állítani, alapértelmezett lehetőség volt csak, de azt nem találtam, hogy mennyi, gondolom 60hz mert ba...a a szemem.
Ezután mondom keresek új drivert, az nvidia oldalán találtam is szépen telepítettem is.
Újra indítás után azonban nem, bírta betölteni a vistát, most is csak csökkentett módban megy hálózattal. :F :F
Bios képernyő is csíkos, ill. azután ilyen nullákkal teleírt képernyő fogad, és mint írtam csak csökkentett módban fut a win.

Mi lehet a probléma?
Meghalt a vga?

Köszi a segítést :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#2547) DJ WOKKY válasza sonaj0203 (#2546) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem igencsak hardveres a hiba.
Esetleg annyit csinálj még meg, hogy griver töröl, majd eszközt letiltod, ismét kikeresed, meglátja újként és driver telepít.

(#2548) sonaj0203 válasza DJ WOKKY (#2547) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Sajnos a driver úratelepítése és a rendszer vissza állítása sem hozott megoldást. :O

Eztt a hibaüzit kapom, ha valaki ért hozzá meg magyarázhatná:

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 00007D44
BCP2: 00000008
BCP3: 00000000
BCP4: 8BF009C0
OS Version: 6_0_6002
Service Pack: 2_0
Product: 256_1

Köszönöm
:R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#2549) DJ WOKKY válasza sonaj0203 (#2548) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

értem, sajnos vista-hoz nem értek

(#2550) sonaj0203 válasza DJ WOKKY (#2549) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Azért köszi :R hátha lesz valaki aki érti.

Van úúgy, hogy nem úgy van.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.