Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) solfilo válasza bunkomen (#10349) üzenetére


solfilo
veterán

1155-ös procikban van az igp. Notebookokban van ilyen funkció, hogy lehet váltani a diszkrét és az integrált vga között, de asztaliban nem tudom, hogy meg lehet e csinálni.

solfilo

(#10352) spista222 válasza bunkomen (#10349) üzenetére


spista222
addikt

Z68 as Virtu-s lap kell hozzá de cserébe csökken a játékteljesítmény és a VGA-t se tudja teljesen kikapcsolni (fogyaszt igaz a legenergiatakarékosabb üzemmódban). Vagyis amennyit nyersz vele a fogyasztásban annyit vesztessz teljesítményben.

(#10353) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv All!
Az történt,hogy játék közben (BF3) egyszer csak kikapcsolt a gépem. Se kép ,se hang, semmire nem reagált. Matattam benne, lényeg a lényeg: ha kiveszem a VGA-t,akkor elindul. Ha benne van, és rá van dugva a tápkábel,akkor egy pillanatra kap áramot (a felső venti ledje egy pillanatra felvillan,de utána semmire nem reagál a gép. Ha benne van a gépben a VGA,de le van húzva róla a tápkábel akkor elindul a gép,de nem csinál semmit. Nem jön be semmi, és a VGA ventijei is tekernek mint az őrült.
Mi lehet a gond?Valszeg megnyekkent a VGA ? :O

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#10354) spista222 válasza mcwolf79 (#10353) üzenetére


spista222
addikt

Zárlatos lett a tápvonala a VGA-dnak. Ha szerencséd van csak mosfet ha nincs akkor a GPU is kiment.

(#10355) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

lehet nem ez a jo topic ahova irok, de megprobalom.

Van egy 5870-em, es egy iiyama monitorom, utobbin csak VGA es HDMI bemenet van.
Nyilvan digitalis kapcsolatot akarok, igy a HDMI marad.
Viszont a vga HDMI-jet hazimozira tartogatom, tehat gondoltam DVI -> HDMI kotom ossze.
Na ez az ami nem megy.

5870 hatulja: [link]

Csatlakozoim: [link]

A bal oldali egy DVI->VGA. Ezzel mukodik a cucc, de kepminoseg nem a legjobb, valamiert minden ujrainditasnal 1600x1200 all fel a win (monitor 1920x1200-as), szora sem erdemes.
Viszont legalabb mukodik!

A jobb odali egy atalakito, hatuljan HDMI jon ki, ide dugom be a HDMI kabelem, ezt a monitorba - es nincs kep. A HDMI kabel jo, mert ha a videokariban is a hdmi-be dugom, akkor jo. Most ugy megy mondjuk, de mint mondtam, a HDMI-t hazimozira akarom majd.

Szoval mi lehet a problema? :F

Az latszik, hogy a bal oldali az DVI-I, mig a jobb oldali az DVI-D.

Valakinek vm otlet?
(alternativa lehet ha veszek egy displayport->hdmi kabelt, ugy talan megy, de hatha vm egyszerubb bibi van)

Koszi

OK

(#10356) bunkomen válasza spista222 (#10352) üzenetére


bunkomen
tag

Az nem pálya. Annyira nem vagyok a fogyasztás híve hogy a teljesítmény rovására menjen, csak azt hittem lehet ilyen okoskodást. Köszi szépen :)

Üdv

(#10357) spista222 válasza bunkomen (#10356) üzenetére


spista222
addikt

Amikről én tudok megoldásokról azok még gyerekcipőben járnak majd esetleg 5 év múlva ha ebbe az irányban is fejlesztenek. Laptopoknál ez nem téma ott megvan a megoldás, csak hogy ez mikor fog átjönni desktopra az kérdés.

(#10358) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Hello!

Adott egy PCI-E-s Leadtek 7800GT videókártya, amit apukám kapott a munkatársától hogy ha tudjuk adjuk el, mert ő kapott másikat, és erre nincs szüksége.
Beraktam a gépbe, becsavar, plusz tápcsati a végébe, gép elindít, winyó, ventik felpörögnek, és semmi... látom a billen hogy villant a 3 led, tehát a bios ellenőrzés megvolt, de semmi több
Olyan mintha nem kapna elég áramot, vagy nemtudom.
Alaplapomnak semmi baj, tápnak elégnek kell lennie, hiszen folyamatosan fut a gépben egy 9600GT.

Mi lehet vele a gond?

Aláírás

(#10359) Szlovi válasza Fla$hly (#10358) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Másik monitor kimeneten próbáltad már?
Esetleg az alaplapon van "csipogó"? Ha nincs,akkor kéne szerezni egyet,és a hangjelzésből vissza lehet keresni a problémára.

(#10360) Fla$hly válasza Szlovi (#10359) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

próbáltam a másik kimenetén is, ott is ugyanez
most így hirtelen nemtudom hogy van e csipgó a lapon, Asrock Conroe 945G lapom van, azon van gyárilag?
kondikat megnéztem közbe, semmi bajuk

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#10361) Szlovi válasza Fla$hly (#10360) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Én sem tudom,hogy van-e rajta :U A régi P3/P4 alaplapokra rá volt kötve egy kicsi hangszóró ... az volt a csipogójuk. Utána már ráintegrálták az alaplapra is.
Indításkor van-e 1 rövid sípjel (csippanás) a gépből? (Egy csippanás csak akkor van,ha minden rendben van)

[ Szerkesztve ]

(#10362) Fla$hly válasza Szlovi (#10361) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

nincs csippanás :(
mind1, kipróbálom másik gépbe

Aláírás

(#10363) Szlovi válasza Fla$hly (#10362) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Akkor eleve nincs is benne csipogó. Azért mondom ezt a csipogós dolgot, mert ezzel könnyebb beazonosítani,hogy a VGA problémás -e vagy sem.
Persze ez csak azt jelzi,hogy baj van-e vele, vagy sem. Ha esetleg bajos,akkor azon felül már nem tud mélyebb problémát azonosítani.

Így van,ki kell próbálni másik gépben is :K

[ Szerkesztve ]

(#10364) Fla$hly válasza Szlovi (#10363) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Az biztos hogy a VGA-val van gond, mert 1 másik karival prímán fut a gép, csak az a kérdés hogy mi a baja. Minden esetre köszi a segítséget :R

Aláírás

(#10365) napoleon2323 válasza boff (#10336) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia :)

Live for Speed-del nekem is voltak problémáim, ha jól emlékszem ( "kékhalál", majd reset és utána a "Windows egy súlyos hiba után állt helyre" hibaüzenet ).

Az én megoldásom a következő volt: uninstalláltam a játékot :D

With every conflict I grow stronger!

(#10366) Gyufaaa válasza napoleon2323 (#10365) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Az én megoldásom a következő volt: uninstalláltam a játékot " egyszerű és gyors megoldás! :DDD

(#10367) boff válasza napoleon2323 (#10365) üzenetére


boff
senior tag

Nekem nem igazán ez a helyzet:D Nekem nem kékhalál hanem olyan mintha VGA megadná magát csak az egész képernyő gyönyörű RGB és CMYK színekben pompázik és semmi nem látszik a háttérben és le van fagyva az egész a hang is beakad és reset után minden mintha semmi nem történt volna.

(#10368) ooloo


ooloo
őstag

Tegnapelőtt nagyon rám ijesztett a videokártyám . Tulajdonképpen már napokkal ezelőtt furcsa dolgok történtek a képernyőn . Az első jel egy áttetsző lila felület volt , ami úgy nézett ki mintha egy szöveget áthúznának szövegkiemelő filctollal . Ez egy 2 cm széles és 6 cm hosszú jelenség volt a monitor bal felső sarkában . Érdekes , hogy a jelenség csak a játék ( Dead Space ) alatt volt tapasztalható . Másnap már lefagyásokat is produkált rettentő pixelesedés kíséretében , négy vagy öt színből felépítve a képet . Pár perces pihentetés után újraindítottam a gépet ... de 5 perc elteltével ismételten lefagyott a képernyő és abban a pillanatban maximális fordulatra váltott a kártya ventilátora . Régebben óva intettek egy újrapasztázástól itt a fórumon , de gondoltam , hogy ennek a kártyának már nem lehet ártani és szétkaptam . A pasztázás még nem volt csontkeményre száradva , de frissnek sem volt mondható . Nem tudom , hogy gyárilag , vagy az előző tulaj barbárkodott , de a pasztából jutott oda is ahol semmi keresnivalója nem lett volna . A kiálló "mit tudom én mik" miatt csak nagyjából szedtem le azokról a helyekről , amit nem szándékoztam újrapasztázni . Csak a fényes , kiálló körömnyi felületet pasztáztam újra . Összeszerelés és indítás után már semmi baja nem volt a kártyának , ill nem produkált lefagyást és elszíneződéseket a monitor . Ha jól sejtem ez nem lesz hosszú állapot és minél hamarabb cseréljem le a kártyát . Valóban nem lesz hosszú életű ez a kártya ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10369) agressiv válasza Fla$hly (#10364) üzenetére


agressiv
addikt

Ha villan a billentyűzet, nem biztos, hogy indul a bios, csak a bill. kap tápot.

ooloo Valóban...

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#10370) bunkomen válasza Z_A_P (#10355) üzenetére


bunkomen
tag

próbáld itt: [link]

Üdv

(#10371) napoleon2323 válasza Gyufaaa (#10366) üzenetére


napoleon2323
tag

hát igen, de bevált :D

(#10367) boff : Ahogy előbb olvastam más játékoknál nem fordult elő igaz? Akkor valószínűleg szoftveres lehet. Legalábbis laikus szemmel ezt látom :)

With every conflict I grow stronger!

(#10372) Gyufaaa válasza napoleon2323 (#10371) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt elhiszem! :D

(#10373) zozo668 válasza agressiv (#10329) üzenetére


zozo668
csendes tag

szia megmértem ma a gépem hőmérsékletét az aida64 progival + a speddfan majdnem azonos értékeket mutattak kvázi 2 fok eltérés az aida64 kimutatta hogy a cpu hőmérséklete szökik az egekbe a speefan-non a temp1 szint szitén 90-100 fokon volt az aida-án is tehát ebből következtettem a ti segitségetekkel hogy vagy a procim szállt el vagy még 1x újbol kell pasztázni de rendesen hála nektek :K

(#10374) waithEard válasza ooloo (#10368) üzenetére


waithEard
őstag

Ha szerencséd van, akkor csak túlmelegedés volt a rossz pasztázásnak köszönhetően. (Bár ha kicsit máshová is megy az nem gond) De sajna lehet, hogy a vram sz@rakodik, és akkor bizony nem sokat segít a paszta...

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#10375) ooloo válasza waithEard (#10374) üzenetére


ooloo
őstag

Magam is úgy gondolom , hogy a kártya napjai meg vannak számlálva . Nézegettem kártyákat ( GTX 570 GTX 580 ) de nem tudom eldönteni , hogy melyik szériából válasszak .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#10376) SupaCow


SupaCow
tag

Estét

Van az ölemben egy új asus laptop és szívok a vga driverrel.

Geforce GT520M

A hibajelenség
Fent van a driver és ha a gépet indítom vagy alvó állapotból, vagy hibernálásból hozom vissza akkor nem kapok képet. A rendszer elindul, mert hallom az üdözlő hangot win alatt.

Ha ekkor kilövöm alvó módba és vissza akkor kapok képet.

Amit eddig csináltam. (szüz win7-re)
1. Nividia oldaláról lehúztam a legújabb drivert hozzá(285.62). Elsőre mindent felraktam amit kért. Driver, physx, hdaudio, 3dvision...stb

2. Rájöttem hogy a driver a szar leszedtem mindent. A win alap vga vezérlővel ok minden, csak kicsit szarabb a kép, és a színek.

3. Felraktam csak a vga vezérlőt, de a hiba továbbra is fennáll.

Csökkentett módban is működtem, a drivereket onnan szedtem le.

tanács ötlet? Esetleg régebbi driverrel futtassam?

köszönöm előre is

f: @geboleather

(#10377) Gyufaaa válasza SupaCow (#10376) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Régebbi driver lehet megoldás, igen. Driver sweeper viszont mindenképp. Ez tényleg leszed minden "sifrát".

(#10378) SupaCow válasza Gyufaaa (#10377) üzenetére


SupaCow
tag

köszönöm a gyors választ. már próbálkozom is

f: @geboleather

(#10379) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
Xarakodik az eVga 8800gt-m. Ha netán véglegesen megadja magát, hogy tudom vissza kapcsolni az alaplapi videó kártyát?
előre is köszönöm

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#10380) spista222 válasza m3gtr (#10379) üzenetére


spista222
addikt

Milyen lap?
Ha nem állítottál semmit csak használtad az alaplapit majd beraktad a 8800GT akkor ha kiveszed akkor mennie kell az alaplapinak. Ha mégsem menne akkor egy Cmos Clear és elvileg alapértelmezett az alaplapi VGA.

[ Szerkesztve ]

(#10381) SupaCow válasza Gyufaaa (#10377) üzenetére


SupaCow
tag

na most kicsit lámázok. hol találom a régi nvidia drivereket ? a gyártó oldalán eddig nem leltem

f: @geboleather

(#10382) m3gtr válasza spista222 (#10380) üzenetére


m3gtr
senior tag

Intel(R) 945G/GZ/GC/P/PL
köszönöm

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#10383) spista222 válasza SupaCow (#10381) üzenetére


spista222
addikt

Esetleg Itt?

m3gtr: Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#10384) SupaCow válasza spista222 (#10383) üzenetére


SupaCow
tag

Gyufaaa, spista222 kössz a segítséget. Az előző nvidia verde driverrel megoldódott a probléma, egy tisztára sikált rendszeren. :R

f: @geboleather

(#10385) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Asus GTX560ti-ről mi a vélemény? i3 2100 mellett hogyan teljesít? Kit tudja hajtani? Ismert hibája van ennek a szériának?

(#10386) spista222 válasza SupaCow (#10384) üzenetére


spista222
addikt

Nincs mit, örülök hogy megoldódott a probléma.

BigBlackDog: Ha egy 5850-et ki tud hajtani akkor szerintem az nvida 560TI-t is.

(#10387) BigBlackDog válasza spista222 (#10386) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És a jelenlegi e8400-essel mit fog tudni? Sokat visszavesz a videókártyából?

(#10388) spista222 válasza BigBlackDog (#10387) üzenetére


spista222
addikt

Amit linkeltem abban van E8600 az ugyanaz mint a tied csak magasabb órajelen. Ha Full HD felbontáson játszol akkor egy két játéktól eltekintve nem sokat fog visszavenni a teljesítményből legalábbis a linkelt teszt azt mutatja (igaz nem mai gyerek már a teszt).

(#10389) eszakas


eszakas
senior tag

Hali!

Erről a kártyáról mi a véleményetek ami ezt csinálja 3D-s alkalmazás alatt??

[link]

Csak restart után szűnik meg, de nem fagy le.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10390) mcwolf79 válasza eszakas (#10389) üzenetére


mcwolf79
veterán

Első tippem VRAM deffekt.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#10391) lsc válasza eszakas (#10389) üzenetére


lsc
nagyúr

Rakj új drivert, de lehet a memóriájával lesz gond.

Az élet kegyetlen .

(#10392) eszakas válasza lsc (#10391) üzenetére


eszakas
senior tag

Három féle drivert próbáltam windows újratelepítés is volt, 2 alaplapban is lett próbálva ugyan ezt csinálta

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10393) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!
Nemrég gépet újítottam, de pár játék nem hozza az elvárt teljesítményt. GTA4 pl 1280x1024-en High-on csak 40fps-el fut, amit az előző jóval gyengébb gépem is tudott és az L.A.Noire is csak 20-30 FPS-el fut 1280x1024-en high-on
A konfigom: i5-2310, Asus V6-P8H61E alaplap, 4GB Kingmax 1333MHz ram, Asus HD6670 1GB
Az lenne a kérdésem, hogy a vga órajelét megérné-e húzni, eredményezne-e jelentős teljesítménynövekedést?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10394) Gyufaaa válasza Ragnar95 (#10393) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha nagyobb felbontáson, minimum 1680-ban tolnád akkor igen. De 1280-on durván a procit terheled. A VGA nem tud igazán tombolni. Így szvsz nem.

(#10395) Ragnar95 válasza Gyufaaa (#10394) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben, köszi.
És fullHD-ban van értelme húzni a vga-t? Mert rákötném a tv-re, csak ugye így, hogy még 1280x1024-ben is ilyen silány teljesítményt produkál, nem tudom, hogy ott hogy mennének a játékok :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10396) Gyufaaa válasza Ragnar95 (#10395) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkora felbontás már dukál ezeknek a vga-knak. Jól fogja magát érezni. Természetesen ott érezhető a tuning is.

(#10397) Ribi válasza Ragnar95 (#10393) üzenetére


Ribi
nagyúr

GTA 4-en nem igazán éri meg fps-t mérni, mert konstans változtatja a beállítást attól függően milyen gép van alatta. Szóval lehet az új gépen is ugyanannyi az FPS, de elvileg jobban kellene kinézni, nagyobb a látótáv stb. Valamint GTA4 nagyon megköszöni a 4 magot.
Pl: [link] Magas felbontáson számít a vga valamit, de 1680-on is majdnem ugyanott van a 4870 és az 5870 CF.

(#10398) Ragnar95 válasza Gyufaaa (#10396) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben, akkor megpróbálom majd úgy is őket.
Ribi: és esetleg van valami tesztprogram, amivel jól meg tudom nézni a vga teljesítményét és esetleg össze is hasonlítani másokkal? Vagy melyik játékban mérjek fps-t, ami mérvadó?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10399) solfilo válasza Gyufaaa (#10396) üzenetére


solfilo
veterán

Azért fullHD-ra nem javasolnám a HD6670-et, tuningolva sem. Kompromisszumokkal használható, de hogy jól érezné magát, azt kétlem.

Ragnar95: Nem rossz kártya a 6670-es, de csodát nem kell várni tőle. 1280-ra tökéletes, főleg normálisan optimalizált játékoknál. De a GTA4 nem ilyen. :N

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#10400) DJ WOKKY válasza Ragnar95 (#10398) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

3d mark ?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.