Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) HollyBoni válasza GomezGTS (#10900) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem sincsenek ramsünik a kártyán,mégis mennek.

(#10902) GomezGTS válasza HollyBoni (#10901) üzenetére


GomezGTS
tag

Persze megy még az attól, de ugye egyik oldalon van hűtés mert ráér a fém, a másik oldalon meg nulla, semmi nem ér hozzá...a bordák vannak hozzá közel de azok is olyan fél-1 centire, az meg nem sok minden. Holnap kiderül mi a szitu, de az tuti, hogy atom érzékeny a rohadék a hőre :( :((

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10903) HollyBoni válasza GomezGTS (#10902) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szellőztesd ki a szobát ezen a kellemes téli estén,lejjebb fognak menni a hőfokok jóval,nézd meg úgy. :DDD

Én szoktam néha,a légáramlatot pont bekapja a gépem. A VGA hőmérséklet lemegy -10 fokot. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10904) GomezGTS válasza HollyBoni (#10903) üzenetére


GomezGTS
tag

:K :DDD

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10905) moczo válasza DJ WOKKY (#10893) üzenetére


moczo
csendes tag

Igen azt hiszem, az lesz az :)

(#10906) GomezGTS válasza GomezGTS (#10904) üzenetére


GomezGTS
tag

Amugy most maxon 67 fok volt játék alatt, igaz csak kb 2 perc erejéig néztem meg, mert azonnal jöttek a hibák. Tehát elég neki ennyi is és máris "szemetelni" kezd. Hjaj.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10907) agressiv válasza GomezGTS (#10906) üzenetére


agressiv
addikt

Szar a kártya, nem meglepő.

Hát még a borz.....

(#10908) GomezGTS válasza agressiv (#10907) üzenetére


GomezGTS
tag

Hát, valami nem faszappan. De egyébként miért mondod, hogy nem meglepő? Hasonló történt veled is? Tudsz vmit javasolni esetleg?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10909) Tarill


Tarill
őstag

az normális dolog ha a 8800GT-m az eddigi E4500-as procimmal játék alatt is max 40% -os ventilátorral ment GTA 4, F1 2011 meg ilyen nagyobb kaliberű játékokkal most meg az i3 2100-al ég és föld grafikai különbséggel nem ritkán 90% on is pörgeti meg dolgozik mint az állat(elég szépen hozzá kell tegyem) az meglehet hogy az E4500 nem hajtotta ki a kártyát?

(#10910) agressiv válasza Tarill (#10909) üzenetére


agressiv
addikt

Meglehet.

GomezGTS A VTX3D-vel akadnak problémák.

Hát még a borz.....

(#10911) GomezGTS válasza agressiv (#10910) üzenetére


GomezGTS
tag

Elég bosszantó ez. Írtam a cégnek, kíváncsi leszek mit reagálnak majd. Remélem garban visszacserélik. Vagy jobb esetben megtérítik, de sztem az csak álom.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10912) DJ WOKKY válasza moczo (#10905) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

valami hasonló lehet a te anyagod: [link], vagy [link]
Bár ezeknél nem írják a maximális vastagságot, de valami ilyesmi kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#10913) agressiv válasza moczo (#10890) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kell különösebben foglalkozni vele, tépj le darabokat a meglévők széléből és azokat gyömöszöld a hiányosra. Amennyire fűtenek ezek a kártyák az inkább ramfűtés, mint hűtés.

Hát még a borz.....

(#10914) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, eddig minden gond és probléma nélkül működő HD 4850em, szép lassan elkezdett melegedni, most már itt tartok és nem tudom, mit tudnék vele csinálni. Pasztázás mennyit dobna rajta v esetleg vmi ötlet?

Előre is köszönöm!

(#10915) DJ WOKKY válasza #22907392 (#10914) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy portakarítás és egy pasztázás sem árthat.

(#10916) HollyBoni válasza #22907392 (#10914) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ahogy az előttem lévő is mondta,pasztázd is portalanítsd. Nekem a pasztázás -10 fokot hozott,de lehet itt extrémebb a helyzet és totálisan száradt. Ott még annyira nem volt gáz.

(#10917) #22907392 válasza DJ WOKKY (#10915) üzenetére


#22907392
törölt tag

értem és ha ez a 2 megvan/meglesz, akkor mennyit dobhatnak rajta? csak azért érdekel, mivel régen 60-65 fok fölé sosem ment

(#10918) madd dogg


madd dogg
senior tag

(#10919) agressiv válasza #22907392 (#10917) üzenetére


agressiv
addikt

Pucold ki belőle a port, nagy valószínűséggel az is elég lesz.

Hát még a borz.....

(#10920) sinya85 válasza Zsamolzsa (#10881) üzenetére


sinya85
senior tag

Esetleg bios frissítés, hogy másképp kezelje a ventiket, ujrapasztázás portalanítás

ஜ۩۞۩ஜ

(#10921) DJ WOKKY válasza #22907392 (#10917) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

portisztítás általában ad 8-10 fokot mindig, egy paszta meg 5-öt megint, szóval jó eséllyel mint egy 15 fokot csökken majd.

(#10922) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Adott egy 9600Gt Leadtek...Milyen eséllyel lehet egy Asus kártya biosát belesütni ha egyéb dolgok stimmelnek... memóriaméret, típus.... órajeleket beigazítottam.... nevét átírtam...

A cél annyi lenne, hogy tudja váltogatni a 2D-3D órajeleit és a hozzá tartozó feszkókat...Mert a gyári biosba hiába írom át azzal nem váltogatja..

??

Ezt raknám...

[link]

ez helyett...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10923) Alastair' válasza Gézengúz (#10922) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Koránt sem biztos, hogy a másikkal fogja. Ha nem olyanok rajta az alkatrészek, rakhatsz rá bármilyen biost.

Alister from Hell

(#10924) Gézengúz válasza Alastair' (#10923) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ok értem, hogy nem biztos...De legalább a kártya el fog indulni vajon??? Nem tudok vakonfleshelni még annyira nagy nem vagyok :)) ...Win-es nvflash az megy... no problem -4-5-6...

(#10925) Qru válasza madd dogg (#10918) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdezed meg szab.tam-kollégák, ő nem rég vett.

#nincsbennetarcsi

(#10926) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne. Mi éri meg a 3 lehetőség közül?

1., Veszek még egy Asus 6950 DCII 2gb osat és akkor CF ben használom a mostanival ( VAN HELY ELFÉR TUDOM HOGY ez összesen 6 SLOT )

2., Eladom ezt és veszek egy AMD 6990 eset

3., Nem csinálok semmit majd megvárom a piac árainak rendeződését és majd veszek egy 7970 vagy ár teljesítmény függvényében egy 7950 es ATI kártyát.

Köszönöm szépen a válaszokat.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#10927) Qru válasza DonDennis (#10926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem sürgős én kivárnék a helyedben, lassan megy le az € árfolyam ami csak jót tesz a vga áraknak is.

#nincsbennetarcsi

(#10928) madd dogg válasza Qru (#10925) üzenetére


madd dogg
senior tag

Köszi, írok neki.

(#10929) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Feldobtam egy hirdetést hogy 8800GT-t váltanám erősebbre.

Most a vita zekone04 fórumtárssal arról folyik hogy szerinte egy GT220 1Gb DDR3 erősebb és 1:1-ben elcserélné velem.

Én írtam neki hogy az ki van zárva hogy erősebb lenne és köszönöm az ajánlatot, de gyengébbre nem váltanék.

Persze közölte velem hogy nem igazán értek a dologhoz és menjek vissza a piacra paradicsomot árulni. (máshova - mást árulni, de nem idézem a privátot)

Én netes teszteket ahogy nézegettem éppen hogy fele akkora teljesítménnyel rendelkezik az Ő kártyája. Tévedek?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#10930) BeerBier válasza cashback (#10929) üzenetére


BeerBier
senior tag

Nem tévedsz,bár lehet még a fele sincs meg a teljesitménynek..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#10931) Alastair' válasza cashback (#10929) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem tévedsz, a GT220 egy 8600GT-vel kb pariban. A GDDR5-ös GT240 teljesítménye hasonló a 8800GT-hez.

Alister from Hell

(#10932) cashback válasza BeerBier (#10930) üzenetére


cashback
őstag

Köszönöm. :R

Már most árakról beszél... feladom...

Ő az okosabb én meg csak egy piaci árus... megyek is kufárkodni tovább. :D

Lord Vader - Én is valahogy így szedtem le a tesztek alapján. :K

Már kezdtem kételkedni magamban... :W

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#10933) Szlovi válasza Alastair' (#10931) üzenetére


Szlovi
aktív tag

A GT240 inkább a 9600GT-vel van közel egy teljesítményben , mint a 8800GT-vel.
[link]

(#10934) Alastair' válasza Szlovi (#10933) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gizike - Gőzeke

Alister from Hell

(#10935) GomezGTS válasza GomezGTS (#10911) üzenetére


GomezGTS
tag

Sziasztok!

A tegnapi napom elvevő esettel (VTX HD6850) kapcsolatban vannak fejlemények.

Beszaladtam venni pasztát...adtam neki gazdagon, és leszedtem a régi megszáradt gyári pasztát.
Nah, most kb háromnegyed órát játszottam vele, vagy többet is talán. Aztán 80 fok fölött olyan 82-83 foknál ismét elkezdte a csíkozást, majd narancssárga háttér mellett fehér függőleges csíkokkal elhallgatott a vga. Kiléptem, újraindítottam és szokásos módon, most minden rendben.
Tehát összességében a magon lévő paszta cseréjével most nem másfél percig bírta hiba nélkül, hanem 45-50 percig, amíg fel nem szaladt 80 fokra.

Ha garanciában visszacserélik, (márpedig vissza kellene) akkor sem hagyom rajta ezt a sz@r hűtőt...eleve sem akartam, csak még nem találtam jó árban rá, de ez úgy látszik meg is bosszulta magát.

Szóval lehetséges, hogy a paszta újrakenésével ekkorát változott a dolog, vagy csak véletlen egybeesés, és jöttek az UFÓK? :Y

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10936) DJ WOKKY válasza cashback (#10932) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ne foglalkozz vele, küldj neki pár tesztet és majd megtalálja idővel.

(#10937) Szlovi válasza Alastair' (#10934) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Szerintem se ...

(#10938) Gézengúz válasza Gézengúz (#10924) üzenetére


Gézengúz
addikt

Becsíkozott a másik biossal a mocsok...Még azt se láttam, hogy váltogatja-e az órajeleket...Ment vissza a régi

(#10939) cashback válasza DJ WOKKY (#10936) üzenetére


cashback
őstag

Átküldtem neki pár tesztet (netes)... most meg csinálok is egyet... The Run (1280*1024 - medium vagy high beállításokkal) aztán elemezheti. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#10940) MeroM válasza GomezGTS (#10935) üzenetére


MeroM
senior tag

most beírtam a kártyád típusát googlebe és kidobott egy olyan képet h a hűtés nem érintkezik a gpu val a tiéddel mi a helyzet? ezt megnézted?nekem most ez az ötletem támadt mert egy 40 nm es gpu nak nem szabadna 80 fokra mennie! :R

(#10941) GomezGTS válasza MeroM (#10940) üzenetére


GomezGTS
tag

Szia!

Kösz a tippet, hozzáér egyébként, mert most kentem meg újra és hát felfeküdt rá szépen. Rá is húztam. Igen, talán annyira nem jó, hogy felmegy 80-ra...bár ezt még el kéne tudnia viselni tudtommal, de tegnap már 60 fok körül is bevágta a csíkokat. Hát ez van. A cég akitől van még nem reagált, de nagyon remélem, hogy fog.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10942) GomezGTS válasza GomezGTS (#10941) üzenetére


GomezGTS
tag

Ja, és meg tudnád mutatni azt a képet, amelyiket említetted?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10943) mario11 válasza #22907392 (#10914) üzenetére


mario11
tag

Szia
A szétszedés és a pasztázás.igen nagyon fontos.Bár én mindig cserélem házilag a hűtő ventit.Egyszerű és hatékony

mario11

(#10944) Qru válasza GomezGTS (#10941) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

80 fokot simán bírnia kéne. Még a 90-et is. De a csíkozás inkább ram hibára szokott utalni.

#nincsbennetarcsi

(#10945) BRIKLY


BRIKLY
veterán

erre emlékeztek még? csináltam valamit(még nem mondom meg,hogy mit) a kártyával, most itt tartok: [link]
előtte 5 perc teszt után, 60-62 fokon lefagyott tőle a gép. :DD

jelenleg 30 perce fut, és 77 fokos. :C

[ Szerkesztve ]

(#10946) Alastair' válasza BRIKLY (#10945) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Faszányos.
Most jöhet a javítás története. :C

Alister from Hell

(#10947) GomezGTS válasza Qru (#10944) üzenetére


GomezGTS
tag

Na, most a 3D Vantage közepe táján, amikor elérte a bűvös 79-80 fokot, szétesett a kép. Jelenleg is el van felezve a winben a kép és így írok...lol. A bal oldal került jobb oldalra és fordítva. Kb a 2/3adánál vágta el a képet, és így sikerült neki összehoznia a dolgot.

De azt nem értem, ha a pasztázás után ennyivel jobb lett a helyzet (tudok vele akár egy háromnegyed órát is játszani folyamatosan mielőtt eléri a 80 fokot és meghó'), akkor miért lehet, hogy a ramok a ludasak? Paszta előtt már 60 foknál is vége volt, ma is és tegnap is.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10948) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus GTX 550 Ti (nem a DirectCU) kártyám, amin csináltam egy FurMark tesztet. 81 °C-ig ment fel a hőmérséklet (végülis működött akkor is), viszont a venti 2400-at pörgött Aida64 (Everest) szerint 44%-on. Alapból mindig 30%-on pörög kb 1380-at.

Hogy lehetne kiszedni ezt az nvidiás korlátozást belőle, hogy szabadon állíthassam (vagy a 44% igazából a 100%, csak az Aida látja rosszul?)? Próbáltam a Rivatuner-t, de az új driver-ek nem támogatják, a force driverversion pedig reboot után se működött.

Röviden: magamnak akarom kezelni a ventifordulatot, de a rivatuner úgy néz ki nem működik. Help!

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10949) BRIKLY válasza Alastair' (#10946) üzenetére


BRIKLY
veterán

Türelem. majd ha játékok alatt is minden oké. még tesztelem, eddig nincs hiba. :)

(#10950) Alastair' válasza JoinR (#10948) üzenetére


Alastair'
nagyúr

MSI AB?

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.