Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) kenwood3 válasza veréb (#10050) üzenetére


kenwood3
őstag

Az 560 jobb [link]. Mennyiért vennéd őket?

Mi az az ekezet dragasag??

(#10052) akoska23


akoska23
aktív tag

És még egy kérdés ezen Nvidia GeForce 8400GS 256MB a kártyán elfutkos még valamilyen játék? A mellete lévó konfig:
AMD Sempron LE-1300, 2300 MHz
Alaplap MSI K9A2 CF (MS-7388)
RAM 1024 MB DDR2-667

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#10053) Grave_444 válasza akoska23 (#10052) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valami biztos. :DDD
Abba a gépbe nem is kell rakni erős vgat.

(#10054) akoska23 válasza Grave_444 (#10053) üzenetére


akoska23
aktív tag

És mennyivel nőne a látható teljesítménye ha ezt a 64 bites kártyát lecserélném egy ugyanolyan rammal szerelt 128 bites kártyára?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#10055) kenwood3 válasza akoska23 (#10052) üzenetére


kenwood3
őstag

Kb 2007-8 előttiek alacsony képfelbontáson biztos :)
(#10054) akoska23 ha az is 8400gs akkor szinte semmivel

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10056) Grave_444 válasza akoska23 (#10054) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Úgy érted egy ugyanilyen 8400gs-re cserélnéd a mostanid, cask az új 128 bites lenne?

(#10057) akoska23 válasza Grave_444 (#10056) üzenetére


akoska23
aktív tag

ABIT x600 pro erre cserélném .

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#10058) veréb válasza kenwood3 (#10051) üzenetére


veréb
tag

a 6870 167euró 560 gtx ti 224 euró :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#10059) jenei0330 válasza Grave_444 (#10048) üzenetére


jenei0330
tag

nemtudod véletlenül, hogy 300w-os táp elég neki? milyen játékok futnak el vele,

[ Szerkesztve ]

(#10060) kenwood3 válasza veréb (#10058) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor 6870-et vegyél szerintem. Annyival nem tud többet az 560 a tesztek alapján, hogy ennyivel többe kerüljön :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#10061) veréb válasza kenwood3 (#10060) üzenetére


veréb
tag

:R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#10062) Grave_444 válasza jenei0330 (#10059) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elég neki a 300w.
Nekem egy ideig olyanom volt, futni szinte minden futott vele.
Cod4, cod5, cod6. És még egy jó pár 2010-es játék is közepes grafi környékén...
A legújabb játékokat nyílván nem viszi, de el lehet vele játszogatni. :)

akoska23 Szerintem nem lenne érezhető különbség és nem csak a bit-től függ hogy futnak a játékok... sok mindenen múlik.

(#10063) akoska23 válasza Grave_444 (#10062) üzenetére


akoska23
aktív tag

Rendben köszönöm mindenkinek a válaszokat.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#10064) Grave_444 válasza akoska23 (#10063) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Attól függetlenül, ha egy az egybe cserélnéd valakivel egy próbát megérhet. :U

(#10065) Charl


Charl
csendes tag

szebb jó estét.
segítségetekre van szükségem.
vettem egy ilyen hibrid 2600 xt kártyát és bármit csinálok nem hajlandó müködni nekem, elolvastam az előző hsz-eket, én is azzal az ati2dvag.dll fájjal copok mint oly sokan mások. viszont nekem sehogy sem müködik bármilyen uj driver-t is szedek le hozzá. leszedtem a legfrissebbet, feltelepítem és mikor ujraindítom a gépem mert kéri akkor jön a kék halál ahol kiírja, hogy azzal az ati akármi dll fájjal van baja.
tudna nekem valaki öolyan segíteni akinek ilyen kártyája van, esetleg meg is van hozzá az a driver amit ő használ és nála müködik?
a configom amibe beletenném.
xp sp3
asus p5p800 alaplap
p4-es 3,4 ghz-s processzor
2 giga ram
450w-os táp
ha valamire még kiváncsiak vagytok ezen kivöl megadom, csak szépen kérlek segítsetek mert lassan sem cigim sem hajam nem marad :-(
Üdv
Charl

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10066) mimey


mimey
tag

Sziasztok!
Elég régóta küzdök egy ASUS GTX460-nal (GeForce 285.62), főleg játék közben (utoljára Crysis 2-nél, Battlefield 3-nál, és COD Moder Warfare-nél) kimerevedik a kép, viszonylag rendszeres helyeken függőleges fehér csíkok jelentkeznek, de a hang még egy darabig szól. Ha nem játék közben fagy meg, akkor meg elsötétül a kép pár másodpercre, majd visszajön a kép és a köv. hibaüzenet fogad: "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt". Minden egyes "megoldást" végigcsináltam, Nvidia driver update Driversweeper-rel, Driver cleaner-rel, játék reinstall, windows 7 ultimate 64 bit reinstall, hangkártya letiltása Biosban, GPU Over- és underclock, CPU Overclock, és még sorolhatnám az interneten általam e témában keresett összes hasonló problémára megoldást. A kártyát már egyszer gariban csrélték, fél évig helyesen működött, freeze nélkül, és pár hónapja ugyanazt csinálja, mint a gariztatott azelőtt. Hőfokok rendben, GPU: 46-48*C, amikor megfagy.
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszan írtam le a problémám.
Ha van valami ötletetek, kérlek ne tartsátok magatokban, előre is köszönöm.

Konfig:
Asus P7P55 LX
CPU: Intel Core i5 2,80GHz
GPU: ASUS GTX 460 (768 Mb)
Táp.: Gigabyte GE-P450P-C2

(#10067) Charl válasza Charl (#10065) üzenetére


Charl
csendes tag

valaki segíítsen. nem tudok rájönni még hogy hogyan bírjam működésre... :-(

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10068) Spet válasza Charl (#10065) üzenetére


Spet
addikt

Annyit tudnék, ajánlani, hogy indítsd el csökkentett módban a gépedet és úgy telepítsd fel hozzá a drivert (nem tudom hogy ezt töltötted-e le hozzá).

Érdekelene a táp márkája illetve típusszáma.

Ha ez sem válik, be akkor, ha tudod tedd bele a régi kártyádat vagy kérj kölcsön valakitől egy másikat és nézd meg, hogy azzal is okoz-e ilyen gondokat. Ha igen, akkor benne van a pakliban, hogy a lap kezdi meg adni magát (anno PIII-as lapomnál hivatkozott mindig a vidkártya driverére).

Ha nem csinál ilyen problémát a másik kártyával, akkor lehet hogy a HD2600Xt adta be a kulcsot, és annak akkor már mind1 milyen driver van rajta.

(#10066) mimey: neked is ideiglenes kölcsön kártyát tudnék ajánlani a probléma kiszűrésére. Ha ugyanúgy jelentkezik, akkor lap/cpu/ram, ha nem akkor a kártyával volt gond. Ha meg szeretnél győződni, hogy mi lehett a ludas a perifériák között, akkor futtass le egy Memtest/Cinebench/3dmark progit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10069) OddMan


OddMan
őstag

Hogyha egy PCI-E 2.0 kompatibilis kártyát belerakok egy PCI-E x16 1.0 vagy 1.1 kompatibilis alaplapba akkor a kártya ugyan akkora sávszélességet tud használni, mintha egy PCI-E 2.0 x8 kompatibilis alaplapba került volna? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#10070) Charl válasza Spet (#10068) üzenetére


Charl
csendes tag

szia.
tápom codegen, számotokra ez a hányás kategóriát jelenti :-), de kb 2 hónapos és 450w-os. szóval birnia kell. ja és valamiért csökkentett módban nem tudom a drivert felrakni a gépre mert azt írja ki h nem talált hozzá való eszközt :-(
ezt a drivert töltöttem le hozzá, de semmi. másik vidikari van most benne, a régebbi, ami 9600 az megy most is tökéletesen. a 2600 xt-t 1 napja vettem itt, ugy h semmi baja nincs. sok oldalt végigböngésztem, hogy ők hogyan oldották meg a problémát, én is próbáltam azokat, csak nekem a fő gond ott kezdődik, hogy miután feltelepítem és ujraindítom a gépet, mivel azt kéri, már akkor nem tölt be az op rendszer, hanem csak a kék képernyő ami meg kiírja h az ati2dvag.dll a hibás és az instalállás végtelen fázisba került. ha legalább elérném hogy csak játék közben csinálja ezt, vagy legalább 1x elinduljon akkor már tudnék tovább menni hogy a problémát meg próbáljam oldani :-(

[ Szerkesztve ]

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10071) Spet válasza OddMan (#10069) üzenetére


Spet
addikt

PCI Express 2.0 (x8 link) 32 Gbit/s 4 GB/s
PCI Express 1.0 (x16 link) 32 Gbit/s 4 GB/s

És a válasz igen :K [sebességek]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10072) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. A segítségeteket kérném.

Adott az alaplapom ( GA-M68MT-D3 (rev. 2.3) ) amin először is meg szeretném tudni, hogy PCI-e 2.0 vagy 1.0-ás a foglalat.
Másodszor: Elbírna-e az alaplap, egy HD 6950-es VGA-t és mellé egy X6 1090-est + 2x4Gb ramot ( persze hozzá kielégítő táp :) )

Ez lenne a legfontosabb, mert alaplapot nem szeretnék cserélni.

Most egy 6850OC ( giga ) 955BE ( 18.5x200 ( felemelve a szorzó ) illetve 2x2Gb ram van benne ( 1333mhz )

Kérlek majd válaszoljatok ! :) :R

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10073) Joseppe210 válasza Charl (#10065) üzenetére


Joseppe210
tag

Helló. Csak kérdezném, hogy mi az a hibrid kártya?
Arra gondolsz hogy az alaplapival összekapcsolod?

JP210

(#10074) Joseppe210 válasza Tubica (#10072) üzenetére


Joseppe210
tag

Elbírja az x6 1090T
VGA-t is
8 Gb ramot is. MAX!
Azért majd a mem támogatási listát nézd meg előtte mielőtt veszel ramot.

JP210

(#10075) Tubica


Tubica
senior tag

Bocsi, dupla....

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10076) Tubica válasza Joseppe210 (#10074) üzenetére


Tubica
senior tag

És amúgy van értelme cserélni a dolgokat, vagy még várjak velük ?
PL, a procira azt mondták, felesleges, mert jobb a magonkénti magasabb órajel, mint a több magnál a kevesebb. :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10077) Ribi válasza Tubica (#10076) üzenetére


Ribi
nagyúr

Játékoknál semmi értelme a 6 magnak.
Max konvertálás, vagy hasonlónál ami ki is használja.
Amúgy tényleg jobb a 4 mag magasabb órajelen. Esetleg kis tuning is belefér

(#10078) gyík001


gyík001
csendes tag

Sziasztok!

Ez megéri-e? Illetve ezzel full grafikán megy a NFS Run? A FullHD-t gondolom támogatja a HDMI csatlakozással, vagy tévedek?
Sapphire Radeon HD6790 1GB GDDR5 PCIExpress ATI Eyefinity 45.000,-

Várjak-e még a megvétellel, hátha a 7000-es széri után csökken a 6000-esek ára?

Illetve mennyivel gyengébb a fent említett kari ennél:
Sapphire Radeon HD6870 1GB GDDR5 PCIExpress (70.000,-)

A garfikus processzor között van küldönbség, ha jól néztem akkor 60 MHz....
Memória órajele ugyanúgy 4200MHz....
30.000Ft-ot árkülönbségért annyival tud is többet?

Melyik a lényegesebb órajel ha atöbbi paraméter: 256 bites, 1GB-os GDDR5 memória?
- a garfikus procié, vagy a memóriájé?

Hozzátenném, játékra és filmekre egyaránt kellene, ha tudtok hozzá egy jó monitort is akkor írjátok meg azt is! :Y
Én ezt néztem, milyen véleménnyel vagytok róla??

22" Samsung S22A350H LED monitor
Ja, tudom hogy nem idevág már ez, de azért megkérdezem, hogy mekkora különbség van 2ms-os és 5ms-os válaszidő közt, mennyire lehet észrevenni a különbséget, és hogy meg-e éri 2ms-ost venni?

Előre is köszi a válaszokat!!

(#10079) Ribi válasza gyík001 (#10078) üzenetére


Ribi
nagyúr

30-40%-al erosebb
6790 eléggé a határon van full HDban. Szerintem.
Specification alatt láthatod, hogy fele annyi ROP (feldolgozó eccség) van benne mint a 6870-ben.

[ Szerkesztve ]

(#10080) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!
Találkozott már valaki olyannal hogy a videókártya szó nélkül órajelet csökkentene?
Nem a 2D-3D üzemmód váltásról beszélek,hanem arról hogy a megszokott 3D-s órajel helyett alacsonyabbat használ. (540 mhz 760 Mhz helyett)
Igaz hogy egy újrainditás megoldott mindent,és azóta gond nélkül megy a gyári órajellel,de ez vajh mitől lehetett?
(Egy MSI Geforce 9800 GTX+ OC a ludas ebben)

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#10081) Tubica válasza BeerBier (#10080) üzenetére


Tubica
senior tag

Nem sokat konyítok hozzá, de az nem az energia takarékosság miatt van ?
Az én 6850-em is 620/1050-ről leveszi az értékeket 300/300-ra és 0.95V-ra :)

Talán ez segít, nem tudom :)

Üdv. Tubica :R

ÉN KÉRDEZEM !!!!

Az, hogy az alaplapom ( mint kiderül ) csak 1.1-es PCI-e sínnel rendelkezik, az mennyire fogja vissza a VGA teljesítményét ? Ezért lehet, hogy nem olyan zökkenőmentesek a játékok ? Ha egy olyan alaplapba teszem bele, ami 2.0 vagy nagyobb verziószámmal ellátott PCI-e sínnel rendelkezik, ugrásszerű lesz a teljesítménynövekedés ? :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10082) BeerBier válasza Tubica (#10081) üzenetére


BeerBier
senior tag

Az a baj,hogy pont játék közben vette vissza az órajelet.
Tehát a 3D-s órajelet csökkentette minden ok nélkül,pont loggoltam is a teljesitményt.
Melegedés nem volt nagy mértékben,ezért se értem.
Az energiatakarékos 2D-s funkcióban 225-re lövi be a GPU-t amúgy.

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#10083) Tubica válasza BeerBier (#10082) üzenetére


Tubica
senior tag

Esetleg a TÁP ?
Lehet az zavart be ? Nem kapott elég Kráftot ( :DD )
Mennyi idős a tápod, illetve márka/teljesítmény ?

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10084) BeerBier válasza Tubica (#10083) üzenetére


BeerBier
senior tag

NortQ Godzilla SIlent 500W.
Nem mai darab,de ilyet még sose csinált..
Megbirkózott már egy 9800 GX2-ve is sikeresen annó

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#10085) gyík001 válasza Ribi (#10079) üzenetére


gyík001
csendes tag

És azok mennyit számítanak??
Meghát olyan adatokat tényleg nem írnak ki, akik árusítják a karikat.

A lányeg a mi lényeg, vinni a legújabb játékokat FULL grafikán?
PL: NFS Run...

Ajánlott gépigénye HD6950-es.... ez nekem már egy kicsit borsos lenne, annyit nem akarod VGA-ra költeni, hacsak....

Szóval amit említettem kari megéri és viszi full grafikán a legújabb és a jövő játékait?
legalább egy 2-3 évig vinni fog mindent legalább egy olyan közepes grafikán?

(#10086) shootme2 válasza gyík001 (#10085) üzenetére


shootme2
aktív tag

A tesztben szereplő shader units és a ROPs számít leginkább ahogy előttem is írták. A 6790 full hd-ra már most is határeset 2-3 év távlatában pedig pláne kevés. Inkább 6870-et vegyél de ne abban a rabló boltban itt 52-ért megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#10087) Charl válasza Joseppe210 (#10073) üzenetére


Charl
csendes tag

szia. azért neveztem hibridnek mert az ati a 2660ból nem gyártott már agpset csak pci-osat. pár gyártó gyártott agp-et mint pl a sapphire, mert 2007-ben még sok agp-s felhasználó volt, és nyerni akartak az üzleten. ezért úgymond hibrid a kártya. és hozzá hotfix-es driverek kellenek amiket én szép sorjában hosszan próbáltam ugyanazzal a hibával bukott mind. nagy sajnálatomra :-(
Üdv

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10088) Joseppe210 válasza Charl (#10087) üzenetére


Joseppe210
tag

Értem.
Csak mert van egy technológia amivel ar arra alkalmas alaplappal az inetgrált vga-t lehet összekapcsolni egy másik vga val. És azt híják hibridnek. Elég érdekes technológia és oda is bukott anno. Nem terjedt el.
Akkor agp 2600xt-t van?

JP210

(#10089) Charl válasza Joseppe210 (#10088) üzenetére


Charl
csendes tag

van és fél éjszakánál többet dolgoztam vele h müköjön sőt még a mai délelőttöt is, de mivel nincs meg a gyári cd-je, mert csak a karit vettem, igy nem tudok én életet lehelni bele..
írtam ide is sőt még a topicjába is de senki nem mondott olyant amivel müködne :-(

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10090) Spet válasza Charl (#10089) üzenetére


Spet
addikt

Megmondom őszintén, nekem is van egy 2600xt-m, ami jelenleg rokon gépében fut gond nélkül. Én alapból már nem azokat a drivereket teszem fel amik alapból a mellékelt cd-n van hanem a netről szedem le. Szerintem nállad vagy lap vagy kártya probléma lessz.

Szerk.: alap gyári cd illesztő program kiadási száma 12-081 (8.42)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#10091) Ribi válasza gyík001 (#10085) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint írták, 70-ért a 6870 rablásnak minősül. 50 alatt is lehet találni ha van raktáron.
70-75 között lehet kapni a 6950-et. Ha van rá keret, akkor az egy elég jó kari perpill.

(#10092) Tubica válasza Tubica (#10081) üzenetére


Tubica
senior tag

Enyémre is tudnátok válaszolni ? :F :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10093) Ribi válasza Tubica (#10092) üzenetére


Ribi
nagyúr

PCI-E nem sokat fog vissza ha lassabb. Volt erről pár teszt és a csúcs VGAnál 1-4% körül volt az fps visszaesés. Szóval nem igazán lehet megérezni.
Milyen felbontáson lassú és micsoda?

(#10094) Tubica válasza Ribi (#10093) üzenetére


Tubica
senior tag

Csak érdekelne.

COD4/GTA4/F1 2011 stb.
6850OC
a monitor miatt csak 1440*900

Akkor nem hozna számottevő sebességnövekedést? ( kb 10-20 fps-re gondolok )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10095) lsc válasza Tubica (#10094) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem, a 6850-nek elég az1.1, de erre már régebben kaptál választ. Arra a felbontásra teljesen felesleges a 6850.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#10096) MartonT88


MartonT88
csendes tag

Helló!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémában!
A gépem:
Processzor: Dual Core E2160 1,8 GHz
Alaplap: G41M-ES2L 1.1 rev
Memória: 2 GB DDR2 667
Videókártya: Gigabyte HD4850 1 GB Silent
Táp: Codegen 400W
A problémám:
Betettem a 4850-es kártyát az alaplapba, mindent rendben zajlott telepítése stb. megvolt. Gondoltam futtatok egy élményindexet, ekkor kezdődtek a problémák "Windows Media Dekódolásának Beállításánál" - egyszerűen kimeredt a kép és csak reset segített (ez a gyári illesztőprogrammal történt), gondoltam driver csere megoldja, feltettem a mostani legújabbat, azzal ugyanúgy megcsinálta a fagyást az élményindex közben, sőt néha még youtubeos videók is beszaggattak és elment a kép, és azzal az üzenettel tért vissza hogy az "AMD illesztőprogram nem válaszolt, majd magától helyreállt" de közben a videó helyett már csak zöld kép volt, vagy néha Media Playerben elindítok egy videót elkezd szaggatni és megint jön az hogy kikapcsol visszakapcsol vagy volt olyan hogy kikapcsolt és nem jött vissza. Kipróbáltam más táppal, először egy 450-essel utána egy 550-essel, problémára ez sem jelentett megoldást, ugyanakkor a 3d-s alkalmazások hibátlanul futnak ,valaki valami ötlet? még van 2 év gari a vidkarira, lehet hogy azzal van a baj??

(#10097) Ribi válasza MartonT88 (#10096) üzenetére


Ribi
nagyúr

Előző drivert leszedted?
Szerintem azzal lesz valami gond.
Bár a táp sem a legszimpatikusabb, de ha egy 550-el is ugyanezt csinálja, akkor inkább SW probléma lesz. Ha a vga rossz, akkor nem ezt az illesztoprogram dolgot szokta kiírni, hanem szimplán szétfagy az egész és annyi.

(#10098) Hunork válasza MartonT88 (#10096) üzenetére


Hunork
veterán

Hasonlót akartam én is írni, mint fentebb. Szedj le mindent, ami a VGA-hoz köthető, Catalyst, meg minden egyebet, utána a legújabbal próbáld meg.
Régebben olvastam Radeonokkal kapcsolatban erről, manapság hasonló néhány NV kártya TDR-hibája. Arra is emlékszem, hogy többen javasolták friss Win telepítését, és ez segített, illetve mindenféle codec-pakk eltávolítását!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10099) Charl válasza Spet (#10090) üzenetére


Charl
csendes tag

mit értesz lap probléma alatt?
most 9600 van benne radeon, az meg gond nélkül megy, azért akartam lecserélni, mert néha játék közben szaggat mikor úgy tartja a kedve, nemrég cseréltem az alaplapot, mert előzőt tönkre vágtam mint kezdő "gépész" :-)
már én is csak a kártya problémájára tudok gondolni.
amúgy neked most a legfrissebb hotfix-es illesztőprogram van fenn a kártyához és azzal rendben működik? és 1x sem volt gondod az ati2dvag.dll fájlal?

szerk: esetleg neten nem tudnád nekem átküldeni a 8.42-es hotfix drivert? mert sehol nem találom meg már a sapphire oldalán, mindig csak a legújabbakat ajánlja fel :-(

[ Szerkesztve ]

nyúlj hozzá a gépedhez, utána itt böngészel naphosszat :)

(#10100) MartonT88 válasza Hunork (#10098) üzenetére


MartonT88
csendes tag

Tegnap friss wint telepítettem, semmit nem tettem fel mindent felismert ugye alapból, lefuttattam egy élményindexet ugyanott volt megint a gond, kimeredt a kép gép nem reagált semmire, reset (semmi nem volt még fent itt), felraktam a legújabb drivert,chipset drivert probléma ugyanaz, meg a videólejátszós gondok (media playerben is előjön néha, meg youtubeon is néha)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.