Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) agressiv válasza Grave_444 (#10850) üzenetére


agressiv
addikt

Vagy nem látod, vagy nem akarod észrevenni és a beszaggatás az is jópofa igen.

Hát még a borz.....

(#10852) Gyufaaa válasza Grave_444 (#10850) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Élsimítást használsz? :U Milyen frekin használod a procit?

(#10853) MeroM válasza Grave_444 (#10850) üzenetére


MeroM
senior tag

kapcsold ki a torrentet ha neten játszol :R

(#10854) datatomm


datatomm
tag

Sapphire 5850-en lehet csak a ventillátort cserélni?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#10855) agressiv válasza MeroM (#10853) üzenetére


agressiv
addikt

Nem a net laggol, hanem a játék nem képes folyamatosan menni, bár mondjuk ez nem a VGA-k hibája, hanem a játék szar motorjáé.

Hát még a borz.....

(#10856) Hunork válasza sinya85 (#10848) üzenetére


Hunork
veterán

Ki tudja? Jó minden, a rendszered nem szemetes, és jók a VGA beállítások! Nálam a BF3 38-75 fps között mozog, pályától, napszaktól, karakterek számától függően. Jó az E8500, nem kicsit és a 6850 is. Én nem multizok vele, de a fiam igen, és mindig kérdezem, hogy szaggat-e a game, de a válasz mindig az, hogy nem. Szervertől és sebességtől is függ a multi-élmény... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10857) DJ WOKKY válasza datatomm (#10854) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ezt hogy érted, hogy csak ezen lehet ??

(#10858) Gyufaaa válasza DJ WOKKY (#10857) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem inkább úgy, hogy "csak ventit lehet e"? :D

(#10859) DJ WOKKY válasza Gyufaaa (#10858) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

lehet így értette. De akkor ezek szerint nem csak nekem nem egyértelmű.

(#10860) Gyufaaa válasza DJ WOKKY (#10859) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:) Jaja :K

(#10861) Grave_444 válasza Gyufaaa (#10852) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Minden maxon van grafikánál.
Alapon megy a proci és a vga is.

(#10862) Gyufaaa válasza Grave_444 (#10861) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az a "kicsit beszaggat" mikor szokott jönni? Amikor sokan összefuttok egy helyre vagy csatamezőben?

(#10863) Grave_444 válasza Gyufaaa (#10862) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mielőtt azt hinnétek multiról beszélek, nem...

Nem tudom, így nem játszok vele, annyira nem érdekel maradok a cod2 multinál :D

(#10864) Gyufaaa válasza Grave_444 (#10863) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jah. Az más! :D

(#10865) HollyBoni válasza Grave_444 (#10863) üzenetére


HollyBoni
veterán

4650-el és egy 3GHZ-re húzott E2180-al ment a single 64 bottal,Full HD-ban high-on.. Nagyon sokat játszottam vele. Érdekes!

(#10866) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Van egy VTX3D HD6850 1 gigás kártyám, és a gyári hűtője van rajta. Nem vagyok vele megelégedve, de most már olyannyira nem, hogy mikor bekapcsolom pl a Witcher 2-t, kb 1 perc működés után fekete képernyőt dob be, vagy vékony szürke csíkokkal spékeli meg, gyakran előjele van, mégpedig elkezd ugrálni alul egy sávban a kép a game-ben.
De volt példa már arra is, hogy windows alatt ment el így a kép, viszont vissza is jött szinte azonnal.
A SpeedFan szerint win alatt kb 50 fokos a kártya max. Játék alatt nem sikerül ellenőriznem, mert tök sötét képernyő marad és csak a reset segít.

A kártyát használtan vettem, kb másfél hete talán (van még rajta gar). Eddig nem volt gond vele, tegnap kezdte a hülyeséget. XP alatt működött rendesen, most felkerült a win7 és egy nap játék után másnap már így fogadott a game.

Szerintetek mit tegyek?

Köszi!

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10867) HollyBoni válasza GomezGTS (#10866) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez nem biztos,hogy hűtő hiba.. Töltsd le az MSI Afterburner nevű progit,és nézd meg játék közben. Az folyamatosan mutatja a hőfokot.

(#10868) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Van egy laptopom, ATI Mobility Radeon HD5470-el (1GB) szerelve. Érdekes jelenséget vettem észre, a 3D-s alkalmazások textúrája, hiába állítom maximális részletességre nagyon alacsony minőségű marad - tulajdonképpen a beállítások nem változtatnak semmit -.
Először azt gondoltam, hogy csak a source motorral lehet probléma, és hagytam is a fenébe, de ma észrevettem, egy 3D-s képernyőkímélőnél is jelentkezik ez a probléma.
Frissítettem drivert, directX-et, körülnéztem a Catalystben is, de nem találtam semmi ilyenre vonatkozó beállítást. A Power management performancera van állítva, és hálózatiról megy a gép.

Valakinek ötlet? Ja core i5-ös procija van a gépnek, lehet hogy az integrált vezérlő zavar be? :F

(#10869) GomezGTS válasza HollyBoni (#10867) üzenetére


GomezGTS
tag

Rendben.

Bár ha nem hűtő, mi más lehet? Bizonyos hőfok elérése után dobja el az agyát szerintem.

Amugy már 54 fok a kártya win alatt...

[ Szerkesztve ]

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10870) HollyBoni válasza GomezGTS (#10869) üzenetére


HollyBoni
veterán

Először mindenképp nézz egy hőmérsékletet.

(#10871) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10866) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mindenképp jó az AB is. Azt tedd fel, ahogy a kolléga mondja. A Venti-t ellenőrizted? Forog? Lehetséges, hogy a venti fordulat számát nem szabályozza normálisan, ezért melegedik túl. Akitől vetted, bolygatta a hűtőt? Ha win alatt is volt ilyen jelenség, akkor még a driver cserét is próbáld meg. inkább ezt részesítsd előnybe.

(#10872) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10871) üzenetére


GomezGTS
tag

A játék bekapcsolásakor felpörög mint a vadállat, porszívó effektus. Egyébként is forog egy olyan 1300-on kb.
Most töltöm a progit.
Akitől vettem, elvileg nem bolygatta. A gyári volt neki is rajta, ahogy láttam, mivel a matrica kicsit fel is vált a műanyagról, a használat miatt feltételezem.

Ja igen, úgy kezdődött a dolog, hogy ment az említett game, és egyszercsak fekete képernyő, a vidkártya felpörgött 100%-ra, aztán csak pörgött, lekapcsolta a monitort is, és csökkentett módra, vagy valami hasonlóra tette a win-t. A reset segített csak egyébként.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10873) GomezGTS válasza GomezGTS (#10872) üzenetére


GomezGTS
tag

Feltettem a programot.
Elindítottam a gémet, és semmi...simán ment. Viszont a hűtő sehová nem pörgött. Ugyanúgy hallottam a zúgását, nem emelkedett a zaj. Ettől függetlenül az afterburner azt írta hogy a mérés alatt a hűtő bizony forgott 80%-on, de tuti hogy nem.

Ja, és így volt maxon 74 fok.

Most megnézem egy másféle beállítással, mert lehet, hogy összekavarodik egy másik programmal.

[ Szerkesztve ]

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10874) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10873) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az megeshet. Az After Burner-ben van egyéni profilizási lehetőség. Érdemes kihasználni. Illetve azzal meg tudod járatni.

(#10875) Joseppe210


Joseppe210
tag

Az ab csak msi kártyákhoz jó?

JP210

(#10876) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10874) üzenetére


GomezGTS
tag

Igen, megtaláltam.

Végülis simán 42%-on futott most a játék közben a Fan, mivel nem láttam azt a picike Auto-gombot. Most bekapcsoltam, kíváncsi vagyok így hány fokig megy fel.

De már kezdem nagyon nem érteni az egészet. Ha előbb 42%-on gond nélkül ment a game, akkor eddig 3 próbálkozásból, amikor automatán állítgatta magát, miért halt meg? :F

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10877) GomezGTS válasza Joseppe210 (#10875) üzenetére


GomezGTS
tag

Az enyém sem MSI.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10878) Gyufaaa válasza Joseppe210 (#10875) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem

(#10876) GomezGTS: Ez jó kérdés. Lehet szar gyárilag a venti profil.

[ Szerkesztve ]

(#10879) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10878) üzenetére


GomezGTS
tag

Na eddig auto fan mellett gémeltem, mindaddig, amíg nem jött a már emlegetett képernyő ugrálás alul, igaz csak egyet ugrott, de azonnal kiléptem, megnézni az értékeket. 76 fok volt. Akkor ezek szerint olyan tök mind1, hogy auto fan-on pörög ilyen esetben 80%-on, vagy ha beállítom 42%-ra, mivel ugyanannyi a hőmérséklete így is, úgy is. Ez nagyon fura. Ráadásul pont akkor kezdi a hibát, amikor a legjobban pörög a venti. :F

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10880) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10879) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmm. Érdekes. Ha a venti fordulatot felteszed 60%-ra (ennek meg kellene hűtenie) akkor is csinálja. Tehát, ha kikapcsolod és te saját magad állítod manuálisan erre az értékre. :U

(#10881) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Sziasztok.Nekem nagyon melegszik a vidi karim!Nem vágom mért?85'C fokot is eléri 1920*1080 HIGH grafikán!Mit tegyek?

A HÁZ-ban elöl és hátul van 1500 rpm-es ventillátor,nyitott a ház teteje és oldala is,szellöző helyen van!

Nincs semmi tunning a gépben,de 2-szer már elszállt a videó driver,nem vezérelte a ventit csak alap fordulaton forgott és sikerült 98'C-ot elérni,
nem zuhant meg a rendszer semmi baj nem lett szerintem,mert gyanús volt hogy nem forog,
majd ki asztal és adtam neki lassan fordulatot(de viszont amikor kiléptem asztalra windows logoval,1 sec és mér csak 90'C mutatott)!
Kiváncsi vagyok ha én nem látok semmi romlást a dolgokban,honnan tudhatom meg hogy lett e akármilyen baja Videókártyának?

Rendszer :

-Gigabyte GA-P55A-UD3
-i5-760 LGA1156
-Gigabyte HD6870 GV-R687D5-1GD-B
-Chieftec CFT-600-14cs
-GEIL Value Plus DUAl Channel GVP34GB1600C8DC
-Thermaltake V3 Black

Milyen megoldást adnátok,hogy kellemes hőmérséklete legyen a videókártyának és ne legyen hangos?
És a HÁZ elejébe szeretnék egy megbizható,halk,manuálisan vezérelhető,2000 RPM-et is tudó,12cm ventit.Milyet vegyek?

(#10882) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10880) üzenetére


GomezGTS
tag

Megnézem.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10883) HollyBoni válasza Zsamolzsa (#10881) üzenetére


HollyBoni
veterán

HÁNYSZOR AKAROD MÉG BEÍRNI HÁNY TOPIKBA? :W :W :W Megmondták már,hogy vegyél új hűtőt.. ISTENEM!

(#10884) GomezGTS válasza GomezGTS (#10882) üzenetére


GomezGTS
tag

Na, hát felvettem 60%-ra és a kis animáció során (mint ahogy eddig is) behozott néhány hibát és durr, fekete képernyő. Sajnos nem tudtam megnézni hány fokos volt, mert se kép se hang.

A log fájlt meg nem tudom megnyitni, feltételezem a lefagyás miatt sérült meg.

Mindegy...szóval akkor feltételezhető, hogy a hűtése kuka? Vagy ebből mit lehetne leszűrni? :F

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10885) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10884) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem feltétlen! Ezt okozhatja Driver bug is. Frissítsd a drivert. Ha a legújabb van fennt, tegyél fel egy régebbit. A driver eltávolítására pedig a Driver Sweeper ajánlott.

(#10886) DJ WOKKY válasza Zsamolzsa (#10881) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csak csatlakozni tudok az előttem lévőhöz. Attól mert mindenhova beírod, nem fogsz újabb és használható megoldást kapni, mert mindenki ugyan azt fogja tanácsolni.

(#10887) boken


boken
senior tag

Sziasztok.
Gondolkodom VGA cserén,Sokat multizom,COD MW3,MW2(ha éppen nem a gyerek hajtja a gépet)
mit érdemes ez helyett venni?vagy egyáltalán érdemes-e lecserélni?
Alaplap :Asus M4A78LT-M l
processor: AMD AM3 Athlon II X3 455 3, 3 Mhz
4GB Kingston Ram,
videokártya:Gigabyte 9800GT 1GB GDDR3 PCIE GV-N98TSL-1GI
Táp: Chiftec 450w

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10888) HollyBoni válasza boken (#10887) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mennyi rá a keret?

(#10889) DJ WOKKY válasza boken (#10887) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem ezekhez a játékokhoz kár lecserélni. Azt a teljesítményt úgy sem használnád ki úgy mondd.
Én is hasonló játékokkal játszom (cod2 multi, nfs dirt) 8800gt-vel. ami szinte ugyan az mint a tied.

(#10890) moczo


moczo
csendes tag

Sziasztok!

Leszedtem a VGA-ról a gyári hűtőt, ami egy nagy blokk, ami rá lóg a ramokra is.
De ahogy nézem a hűtőblokk nem ér hozzá a ramokhoz, egy kicsi rés van közöttük.
Amit valamilyen ragacsos szilikonos anyaggal töltöttek ki.
Az egyik ilyen megsérült.
A kérdésem, hogy ilyet lehet-e szerezni valahonnan, vagy pótolni valamivel?

(#10891) boken válasza HollyBoni (#10888) üzenetére


boken
senior tag

kb 30k

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10892) boken válasza DJ WOKKY (#10889) üzenetére


boken
senior tag

Ok.köszi.
Akkor átgondolom.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10893) DJ WOKKY válasza moczo (#10890) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ilyen hézagpótlóra gondolsz konkrétan, ami vezeti a hőt ?

(#10894) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10885) üzenetére


GomezGTS
tag

Nah, megszenvedtem egy régebbi driverrel (11.11) de nem volt hajlandó működni vele. RGB+ fekete-fehér színek voltak csak :F

Most újra a 11.12 van fenn...lökök egy gémet, megnézem mit művel majd.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10895) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10894) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát az meg hogy a csudába lehet :F Érdekes.

(#10896) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10895) üzenetére


GomezGTS
tag

Igen, pedig az ati honlapjáról szedtem le.

Csodás látvány volt...még jó hogy leszedtem ezt a driver sweeper-t mert kinn volt az asztalon és ott "kitapogattam" hová kell kattintani, mivel szinte xart se lehetett látni, fogtam letöröltem vele, újra fel...megint ugyanaz, leszedtem vele újra, aztán fel a 11.12-t és most oké. A játékban pedig amint megjönnek a beszélgetős videók, felszalad 80 fokra és kezdi a hibázást, gyorsan elhajtottam onnét és nem volt semmi gond. Tehát játék közben rendben van, amint átvezető vagy hasonló videó jön (amikor jobban pörög a hűtő), elkezd szemetelni és a vége az lenne, hogy fekete képernyő, mert már ismerem a dolgot.

Hát, ennyi. Nem igazán tudom mi lehet a gond. Továbbra is a hőmérsékletre érzékeny. Pedig ennek a hűtőnek fognia kéne a kártyát elvileg...

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10897) Gyufaaa válasza GomezGTS (#10896) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha gyárilag van feltéve egy hűtő, ilyet nem produkálna, főleg, hogy a 6850 nem egy régi széria. Szerintem az előző tulaja piszkálta azt. Jobban járnál, ha leszednéd és megnéznéd a pasztázást illetve, hogy a memóriáknak van e külön hűtésük. Még mielőtt a vram is megadná magát. :U

(#10898) GomezGTS válasza Gyufaaa (#10897) üzenetére


GomezGTS
tag

Az lesz.
Gondoltam a pasztára én is.

Na, akkor megnézem aztán jövök az infókkal.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#10899) HollyBoni válasza GomezGTS (#10898) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én mikor újrapasztáztam a használt 5770-em,72 fokról lement 62-re.

(#10900) GomezGTS válasza GomezGTS (#10898) üzenetére


GomezGTS
tag

A paszta elég tré rajta, de nem volt piszkálva, ez látszik.

Viszont csak nagyon kevés pasztám volt itthon, de felhúztam rá...mondjuk felesleges volt, mert még gyorsabban kifagy a játék alatt. Holnap veszek még pasztát és felkenem vele.
Egyébként tettem rá még 4 ramsünit, mert találtam itthon egy párat, és észrevettem, hogy 4 ramon semmi hűtés nincs.

Hát, egyelőre ennyi...paszta híján. :W

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.