Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Joseppe210 válasza BeerBier (#9900) üzenetére


Joseppe210
tag

Megtakarítás bizony. Az a lényege.
Órajel arányában állítja a többi dolgot is.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#9902) BeerBier válasza Joseppe210 (#9901) üzenetére


BeerBier
senior tag

Értem,tehát akkor jobban járok ha megtartom és nem cserélem le olyan kártyára ami folyamatosan ugyanolyan órajeleken pörög,ha kell ha nem.
(Mégha a cserekártya fogyasztása kisebb is lenne,9600GT-ről lenne szó)

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#9903) Hunork válasza BeerBier (#9900) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Természetesen. Alacsonyabb órajel, alacsonyabb ventifordulattal és alacsonyabb fogyasztással jár. Tedd fel, vagy ha megvan, indítsd el a GPU-Z progit, pipáld be a log fájl készítését, és használd a kártyát minden szinten, s utólag megnézheted, hogy mikor, mi, mennyire volt leterhelve, és így "meghajtva".

szerk: megelőztek, nem lapozott a böngészőm... :)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9904) Joseppe210 válasza BeerBier (#9902) üzenetére


Joseppe210
tag

Ha nem dolgozik annyira nem is tekeri a ventit annyira nem is melegszik és halkabb is lesz. Amellett hogy csökken a fogyasztása.
Azért eléggé ingadozik. Ami jelentős.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#9905) BeerBier válasza Joseppe210 (#9904) üzenetére


BeerBier
senior tag

Ez a kártya 225 MHz/760 MHz közt ingadozik,meg a ram órajeleit is rendesen leveszi (1150-ről 100 ra)

Gondolom akkor jobb ha ez marad mint egy folyamatosan azonos órajelen járó 9600GT

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#9906) Hunork válasza BeerBier (#9905) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Nem tudom, mire alapozod, hogy a 9600GT állandó órajelen üzemel. Itt egy teszt, ezen is van Idle és Full load, mely szerint csak visszavesz, ha nincs terhelve: [link]
Ami miatt nem érdemes váltani, hogy a 9800GTX+ egy kategóriával erősebb kártya! (igaz, fogyasztásban is...160W vs. 95W)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9907) Joseppe210 válasza BeerBier (#9905) üzenetére


Joseppe210
tag

Én javasolnám.

JP210

(#9908) BeerBier válasza Hunork (#9906) üzenetére


BeerBier
senior tag

Üdv.

Nos,volt már egy Gigabyte 9600GT-m és az nem vette vissza az órajeleit.
(Hogy miért,azt ezek után nem tudom)
Igazság szerint a 9800GTX+ abszolulte nem használom ki,játékok szinte nincsenek is a gépemen meg nagyon nem is lesznek.
(Friss kispapa vagyok,örülök ha a híreket meg tudom nézni a gépen,nemmég játszani)
Gondoltam némileg a villanyszámlát csökkenthetném ha gyengébb kártyát választanék e helyett.. :B

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#9909) Joseppe210 válasza BeerBier (#9908) üzenetére


Joseppe210
tag

Mondjuk a 9800gtx minden csak nem keveset fogyasztó kártya.
a maga 141W TDP jével.

JP210

(#9910) agressiv válasza BeerBier (#9908) üzenetére


agressiv
addikt

Nem lenne jelentősége az alacsonyabb fogyasztásnak és jól jöhet még a kártya. :DDD

Hát még a borz.....

(#9911) Joseppe210


Joseppe210
tag

Nem annyira ide tartozik de hátha. Szerintetek van valami prog ami loggoolja a hibákat. Mert az aranyos win7 csak annyit közöl velem, hogy a program leállt. Hátha nem veszem észre. Konkréten a cod 2 multétival van a gond elindítom és leáll azonnal. A single megy rendesen.

JP210

(#9912) oszkar26


oszkar26
csendes tag

Sziasztok nemrég vettem egy 8600 gt-t és a hátulján érdekes forrasztások + kábelek vannak ezek mire szolgálnak? vmi TUNING ?!

[link]
[link]
[link]

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

(#9913) Joseppe210 válasza oszkar26 (#9912) üzenetére


Joseppe210
tag

Erről tudtál vagy csak most vetted észre?
Bizonyára valami tuning lehet. Mindenesetre érdekes.

JP210

(#9914) oszkar26 válasza Joseppe210 (#9913) üzenetére


oszkar26
csendes tag

Nem kérdeztem rá hogy ez mi azthittem azért van mert régi a kártya csak hogy ilyen nincs a többin :Y + lehet állítani vmit a kzépső bigyón csavarral :Y

[ Szerkesztve ]

(#9915) Joseppe210 válasza oszkar26 (#9914) üzenetére


Joseppe210
tag

Lehet. Az egy poti. ne tekergesd szerintem.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#9916) oszkar26 válasza Joseppe210 (#9915) üzenetére


oszkar26
csendes tag

Az mire való? :)

(#9917) Joseppe210 válasza oszkar26 (#9916) üzenetére


Joseppe210
tag

Azt az tudná megmondani, Aki csinálta.(ellenállás értéket változtat - ezáltal ellenálláson eső feszültségeket) Nem vagyok ez a home tuning párti.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#9918) agressiv válasza oszkar26 (#9916) üzenetére


agressiv
addikt

Valószínű, hogy a magfeszt tuningolta az előző tulaj, a potenciméter pedig egy változtatható értékű ellenállás, amivel jelen esetben valószínüleg a fesz szabályzót lehet bűvőlni, de szerintem se tegergesd el. :DDD

Hát még a borz.....

(#9919) oszkar26 válasza agressiv (#9918) üzenetére


oszkar26
csendes tag

hát már csak kíváncsíságból megnézném mit tud :)) hol tudom megnézni hogy mekkora feszültségen megy most és mekkora feszültség a gyári? :)

(#9920) ed019 válasza HollyBoni (#9893) üzenetére


ed019
tag

Bocsi! Valami közbejött és el kellett mennem nem voltam gépközelben
Igazából a stabilitását szeretném hogy megtudjam hogy jó a kártya vagy nem.

:R

(#9921) Joseppe210 válasza ed019 (#9920) üzenetére


Joseppe210
tag

Furmark. Csatlakozva az előttem szólóhoz.

JP210

(#9922) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Van egy xfx 6970-es kártyám amin a bios-t akartam módosítani ami sikerült is mert az atiwinflasch végigcsinálta és utána kért egy újraindítást, ezt követően már nem indul el a gép a kártyával. A windows logó még bejön és utána újraindul a gép, folyamat ezt csinálja. Jelenleg alaplapi vga-al megy. A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne visszarakni a kártyára az eredeti bios-t így? Bios kapcsoló nincs a kártyán, csak meg van számozva hogy 1 és 2, de a kapcsolót nem találom. :R

Play Hard!!!

(#9923) ed019 válasza Joseppe210 (#9921) üzenetére


ed019
tag

Köszönöm, most már beugrott nekem is régen párszor már teszteltem kártyát ezzel a programmal csak elfelejtettem a nevét :)
:R :R :R

(#9924) spista222 válasza Apone33 (#9922) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem amiket megadtál órajelértékeket azt már nem bírja stabilan ezért fagy meg win betöltésénél. Ha belehet állítani a lapot úgy hogy ha benne van a 6970 akkor is az alaplapival induljon akkor állítsd be és ezután frissítsd a biosát.

(#9925) ed019 válasza Joseppe210 (#9921) üzenetére


ed019
tag

Köszönöm, most már beugrott nekem is régen párszor már teszteltem kártyát ezzel a programmal csak elfelejtettem a nevét :)
:R :R :R

(#9926) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek

Videókártya témáben lenne szükségem segítségre.
Eddig a gépben egy nvidia 6200-as videókártya volt összvissz két hetet ugyanis bizonyos időközönként gondolom mikor túlmelegedett a kártya lekapcsolta a képernyőt majd nem kapcsolódott vissza hiába nyomtam bármelyik gombot a billentyűn vagy éppen az egeret használtam volna.
kicseréltem egy otthon levő jól működő kártyára egy geforce mx 440-re ezzel a kártyával viszont időközönként a monitoron kék halál jön elő.

Ilyenkor mit lehet tenni?
Esetleg a procival lehet gond?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9927) DonThomasino válasza mirci18 (#9926) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt így nehéz lenne megmondani, nagyon sok oka lehet.
Legújabb drivert feltetted hozzá?

Ha a 6200 jól működik (csak melegszik) akkor miért nem azt erölteted inkább?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9928) mirci18 válasza DonThomasino (#9927) üzenetére


mirci18
addikt

Azért mert nem buli hogy napjában 5-10 szer kikapcsol a képernyő inkább úgy gondoltam veszek egy másik kártyát mert az mx 440-es csak félmegoldás amíg jobb nincs.
legújabb driver van fent.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9929) DonThomasino válasza mirci18 (#9928) üzenetére


DonThomasino
veterán

A hűtés rendbe rakásával már nem akarsz foglalkozni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9930) Joseppe210 válasza mirci18 (#9928) üzenetére


Joseppe210
tag

Passzivos a 6200-as?
Nekem is volt anno passzivosba asus geforce6200 256/512 tc-sem.
Ami ment rendesen de olyan meleg volt a borda hogy égette a kezem.
Odatámasztottam szépen egy táp ventilátort a 12v és az 5v közé. Hogy azért ne 5v-ről menjen a 12v -os ventilátor, de ne is 12v- ről hogy ne hangoskodjon. Így hangja se volt és felére levette a max hőt.

JP210

(#9931) mirci18 válasza Joseppe210 (#9930) üzenetére


mirci18
addikt

Passzívos.
Ajánlották már hogy rakjak be hűtést a gépbe de én úgyis nagyobb videókártáyt szeretnék bele venni egy 512-mb-sat.
Vsak már idegesít hogy megvan a gép egy hónapja és soha sem tökéletes mindig van valami fagyások kisebb nagyobb hibák.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9932) bandika0626 válasza Livius (#9894) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia.
Szerintem adjál valami terhelés a vga-nak és akkor nézd meg hogy mennyit ír.
Nekem is 1.1-et ír ha nincs terhelve de terhelés hatására 2.0 lesz.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#9933) bandika0626 válasza Livius (#9894) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia.
Szerintem adjál valami terhelés a vga-nak és akkor nézd meg hogy mennyit ír.
Nekem is 1.1-et ír ha nincs terhelve de terhelés hatására 2.0 lesz.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#9934) Joseppe210 válasza mirci18 (#9931) üzenetére


Joseppe210
tag

Egy kisebb ventid csak van otthon amit beköthetsz próbának és nem is hangos. Nem nagy költség.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#9935) mirci18 válasza Joseppe210 (#9934) üzenetére


mirci18
addikt

Nincsen sajnos annyit még ideírnék hogy nyitott géppel vagyis levettem az oldallapját volt használva a videókártya és még így se kapott elég levegőt.
De mindenképp mérem majd a gép hőmérségletét hátha kiderül valami róla.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9936) mmske


mmske
csendes tag

Hali!!!

Kb. 2 hónapja vettem ph!-n egy használt 9800GTX-et 2 hónapig tökéletesen működött mostanáig. A problémám az ,hogy elkezdek játszani kb 2 perc után lefagy a gép, a windows nem indul el csak egy zöld rás látszodik a monitoron, utána újra gépresi csökentett módba elinditom és elindul. Utána újra gépresi majd elindul a normál windows, de amikor elinditoma játékot ugyan úgy lefagy és kezhetem elölről az egészet.Valaki nem tudja mi lehet a probléma? :((

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9937) mmske


mmske
csendes tag

Ezt már egy hete csinálja és már 3szor újra raktam a gépemet.

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9938) BeerBier válasza mmske (#9937) üzenetére


BeerBier
senior tag

Csak egy játéknál csinálja ezt,vagy mindegyiknél?
Nem melegszik nagyon a kártya a játék közben esetleg?

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#9939) HollyBoni válasza mmske (#9937) üzenetére


HollyBoni
veterán

zöld rás

Zöld rács akar lenni,vagy mi? :DDD Csíkoz a VGA mikor lefagy?

Ha csíkoz,akkor valószínűleg memória hiba lesz,elég öreg kártya már. :(

[ Szerkesztve ]

(#9940) Spet válasza mmske (#9936) üzenetére


Spet
addikt

Nagy valószínűséggel haldoklik a videó kártyád.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#9941) mmske válasza HollyBoni (#9939) üzenetére


mmske
csendes tag

Igen. :DD :((

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9942) mmske válasza mmske (#9941) üzenetére


mmske
csendes tag

Csináltam egy olyat is, hogy MSI Afterburnerrel lejebb vettem a kártya teljesitményét és följebb húztam a ventilátorának sebességét. 1 napig ment így de utána megint rosz lett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9943) mmske válasza BeerBier (#9938) üzenetére


mmske
csendes tag

Csak 1 játék van a gépemen, cod4.

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9944) BeerBier válasza mmske (#9942) üzenetére


BeerBier
senior tag

Akkor ideje szétnézned a aprón,s kinyitni a pénztárcádat..
Nem sokáig fog élni

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#9945) mmske válasza BeerBier (#9944) üzenetére


mmske
csendes tag

Azt hiszem már megis halt. :O :O :(( Mennyiért lehetne eladni hibásan?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépes technológia alkalmazása annyi, mint megtalálni a helyes csavarkulcsot, amit ráerőltethetünk a helyes csavarra."

(#9946) HollyBoni válasza mmske (#9945) üzenetére


HollyBoni
veterán

2-3k,de nem hiszem,hogy vesz bárki is hibás kártyát. Rakd fel,árhoz "Alku szerint". Mindenképp valami újabb kártyát vegyél!

(#9947) mirci18 válasza HollyBoni (#9946) üzenetére


mirci18
addikt

Vesznek csak nem drágán maximum fel kell rakni az aukciós oldalra teszteletlenként garancia nélkül.
aljas húzás de több pénzt jelent így a kártya mint hibásan.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#9948) BRIKLY válasza mmske (#9945) üzenetére


BRIKLY
veterán

Dobd be a sütőbe.Hátha kibírja amíg veszel másikat. :)

(#9949) MeroM válasza agressiv (#9880) üzenetére


MeroM
senior tag

lehet gyengébb de most meghúztam majdnem a GTS450 oc színjére 850/3700 és vantageba 9660 pont a 260 216sp volt 10068 pont (és hibás volt a kártya mint már írtam) Radeon kilőve a physix miatt, 30 fölött nem akartam költeni egy kártyára így maradt ez. Szerintem nem is olyan rossz eredmény! ;] :R

(#9950) HollyBoni válasza MeroM (#9949) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mire jó a VGA tuning? Nem értem.. Oké,elérsz 3dmark-ban több pontot,de húzom 150mhz-el a clock-ot,250mhz-el a memóriát,és 2 fps javulás lesz. :F

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.