Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. 1 hete érkezett meg Kínából a lehető legolcsóbb kamera, az árát figyelembe véve teljesen elégedett lehetek vele. A minőség gyenge, de legalább nincs kimaradás a felvett 5 perces szakaszok között.
Viszont az elkészült videókat nem tudom szerkeszteni, még a legkomolyabb vágóprogramok is csak fekete képernyőt mutatnak, csak hang van. MJPEG-ben vesz fel, a hang sajnálatos módon 64 kbps 8kHz PCM... A youtube kezeli őket, ha feltöltöm, de nem tudom megvágni őket, olyan is volt már, hogy 2 darabka végén és elején volt az archiválandó esemény, kicsit pazarlásnak érzem azért az 1 percért megőrizni 2 db 5 perces (366 megás) blokkot. Valami ötlet, vagy mindenevő konverter?
Előre is köszi!

(#1252) Moleman válasza Moleman (#1251) üzenetére


Moleman
addikt

Tárgytalan, sikerült.

(#1253) bul07 válasza Moleman (#1252) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha van valami jó kis felvételed megoszthatnád velünk :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1254) havri1 válasza Iburidu (#1249) üzenetére


havri1
félisten

Szuper. Estore009-től van?
Mit mondott rá?

havri

(#1255) Moleman válasza bul07 (#1253) üzenetére


Moleman
addikt

Komoly esemény még nem volt, csak ezt a kedves reptéri taxist sikerült megörökíteni az utókor számára. :D
(A többi típushoz viszonyítva milyen a minősége? Megérte 4800 ft-ért?)

(#1256) havri1 válasza Moleman (#1255) üzenetére


havri1
félisten

A gond ezzel a minőséggel az, hogy pont akkor nem fog rendesen látszódni semmi, amikor kellene, szürkület, éjjel..:(
Rendszámok, táblák.

havri

(#1257) Moleman válasza havri1 (#1256) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, este nagyon rossz (bár még csak városban próbáltam, igazi sötétben, saját világítással még nem). Most átállítottam 720×480-ra, ehhez az optikához feleslegesnek érzem a 720p-t.
Melyik az, ami jó minőséget ad már éjszaka is (esetleg mintavideóval)? Édesapámnak megtetszett, neki is rendeltem egy ugyanilyet, de ha van sokkal jobb, annyira nem volt drága, hogy ne érje meg később lecserélni. Az eléggé zavar, hogy a rendszámok csak pár méterről látszanak, messziről elmosódnak.

(#1258) havri1 válasza Moleman (#1257) üzenetére


havri1
félisten

G1W -
G1W
G1W éjjel-eső
G1W - éjszaka - köd

Most az erős forintnak köszönhetően 12-13k körül van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1259) Moleman válasza havri1 (#1258) üzenetére


Moleman
addikt

Ez nagyon jó, éjszaka is.
Ez ennyiért igazi lehet? Vagy honnan lehet megbízhatót venni? Azért vettem én a legolcsóbbat, mert mind ugyanúgy nézett ki ezekből a kihajtósakból, féltem, hogy a drágább csak átverés.

(#1260) TaaT válasza Moleman (#1259) üzenetére


TaaT
veterán

Ez fake G1W lesz, gyengébb minőségű belsővel. Bár a tiédnél még ez is fényévekkel jobb. :) [link]

"Azért vettem én a legolcsóbbat, mert mind ugyanúgy nézett ki ezekből a kihajtósakból, féltem, hogy a drágább csak átverés."

Olvasd el az első hozzászólás 3. bekezdését. ;) Amúgy pont fordítva van mint ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1261) Moleman válasza TaaT (#1260) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Akkor ez még vár, többre most nincs keret. :) Ez akkor már jó lenne?

(#1262) TaaT válasza Moleman (#1261) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, ez már a rendes verzió. :K

Give them hell Ukraine!

(#1263) Locutus


Locutus
veterán

Üdv

Vettem egy autós kamerát, amit elvileg fixen be kéne kábelezni, tehát nem szivargyújtós.

Namost viszont én ki akarom próbálni, mielőtt fixen bekábelezem. Itt egy szivargyújtó csati, meg a kamerán van +(piros) -(fekete) és ACC(fehér) kábel. Melyiket hova kössem? Nyilván az még nem szempont, hogy csak gyújtásra menjen, mehet állandóan is, csak most egyszerűen életre tudjam kelteni.

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1264) havri1 válasza Locutus (#1263) üzenetére


havri1
félisten

Én nem vagyok villamos mérnök, de gondolom + - egyértelmű, a fehér meg jel lehet..

havri

(#1265) Locutus válasza havri1 (#1264) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor elmondom, hogy a +- önmagában nem kelti életre :) Szal az ACC-vel is kéne kezdenem valamit...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1266) widi válasza Locutus (#1263) üzenetére


widi
tag

Úgy kösd, ahogy írtad is:
piros: állandó +, magyarul ahol gyújtás nélkül is van áram
fekete: - negatív pólus, azaz valahol testre vagy testkábelre
fehér ACC: kapcsolt +, az pedig a gyújtáson levő +.

Gondolom ennél a fehér szál szabályozza a kamera működését, amikor gyújtásra teszed, azon is kap + áramot, akkor bekapcsol, és ha leállítod az autót, akkor meg kikapcsol. Próba idejére kötheted úgy is, hogy fekete test, a piros és fehér együtt egy pozitívra, és ha kapnak + áramot, akkor megy a felvétel.

(#1267) Locutus válasza widi (#1266) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi! Ebben az utolsó mondatodban benne volt a megerősítés amit kerestem, vagyis a szivargyújtón közösítem az ACC meg a +, és mennie kéne :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1268) widi válasza Locutus (#1267) üzenetére


widi
tag

Igen :)
Nem tudom milyen a szivargyújtód, mindig van rajta áram, vagy csak gyújtáson, de amikor onnan kap + jelet a piros és fehér szál, a fekete meg valahonnan negatívot, akkor működnie kell.

(#1269) havri1 válasza Locutus (#1265) üzenetére


havri1
félisten

Igen, mondom valószínű az a kapcsolási szál :U

havri

(#1270) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ha itt vennék egy G1W-t az jó lehet? Mármint nem ilyen hamis g1w? [link]

(#1271) havri1 válasza ЯΞD (#1270) üzenetére


havri1
félisten

Nekem 4 dolog nem tetszik:

- 21e ft :Y
- A narancssárga doboz, nekem fekete szürke.
- Videó felbontás:
1920 x 1080P (25fps), 1440 x 1080P (30fps), 1280 x 720P, 640 x 480, 320 x 240
- Videó formátum:
AVI (Enyém MOV-ban rögzít.)

[ Szerkesztve ]

havri

(#1272) TaaT válasza havri1 (#1271) üzenetére


TaaT
veterán

Korábban volt már rá példa hogy narancssárga dobozos is lehet eredeti, szal ez már nem mérvadó mint a régebbi kameráknál a kék vs fehér doboz. :)

A 25fps-t vagy elírta emberünk, vagy tényleg fake-t árul, de látom már rákérdeztél. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1273) havri1 válasza TaaT (#1272) üzenetére


havri1
félisten

Meg a tesztvideóban sem ez van..

havri

(#1274) TaaT válasza havri1 (#1273) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk szerintem bizonyos fake G1W-kben ugyanaz a belső van mint a fake GS8000-ben, legalábbis így ránézésre. :)

Give them hell Ukraine!

(#1275) havri1 válasza TaaT (#1274) üzenetére


havri1
félisten

Na de ez sem vigasz a vevőnek :D
Több sebből vérzik sztem.
G1WH-m még nem érkezett meg :(

havri

(#1276) TaaT válasza havri1 (#1275) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk ha ez fake 21e ft-ért, akkor ez 3x-os haszon ha elad egyet. :)

Nekem a VW Golf tempomat karom kerek egy hónapot vesztegelt kínában a reptéren. :(((

Give them hell Ukraine!

(#1277) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Értem köszönöm mindkettőtöknek. Szerintem inkább maradok én is a jól bevált eladónál... Csak hát mire megjön Kínából... De inkább kivárom.

(#1278) havri1 válasza TaaT (#1276) üzenetére


havri1
félisten

Tisztelt aticool! - Full HD-ban 25fps? - Rögzítés AVI-ban? Az eredeti G1W 30fps FHD-ban, és MOV-ban rögzít! - havri1_a 2014.03.05. 18:46:29

válasz Tisztelt havri1_a! Van a beszállítónak az a fajta is,az a G1W "A", lényegesen drágább. 1440x 1080P 30fps, a Full HD 25fps AVI-ban rögzít, Novatek chip-es és 5megás lencséje van, de nincs benne a WRD funkció. - aticool 2014.03.05. 20:49:26

kérdés Tisztelt aticool! A NOVATEK chipes MOV-ban rögzít, mint ahogy a képeiden a dobozon is van. A FAKE rögízt AVI-ban. A leírás teszt videójában sem GS8000, de nem is G1W. - havri1_a 2014.03.06. 02:18:58

;]
Még egy kicsit szívom a vérét..

[ Szerkesztve ]

havri

(#1279) TaaT válasza havri1 (#1278) üzenetére


TaaT
veterán

"Van a beszállítónak az a fajta is,az a G1W "A", lényegesen drágább"

Ja, 8000ft helyett 12000ft :D

Give them hell Ukraine!

(#1280) havri1 válasza TaaT (#1279) üzenetére


havri1
félisten

Tényleg, ezt el is felejtettem írni neki, na mindjárt, csak válaszoljon :DDD

havri

(#1281) TaaT válasza havri1 (#1280) üzenetére


TaaT
veterán

Csak nehogy törlés és tiltás legyen a vége. :D

Give them hell Ukraine!

(#1282) havri1 válasza TaaT (#1281) üzenetére


havri1
félisten

Benne van a pakliban, de nem sajnálom.
Régen beregeltem a havri1 nicket oda. Évekig nem használtam, erre most nem tudtam belépni.
Látom megváltozott a vatera..az ok, de a nickem mitől lett havri1_a azt még most se tudom.
Nem is tudtam csak szép kis procedúrával belépni... :W

Felment estore009-nél a G1WH ára, 10$-val, mitől, nem tudjátok?

[ Szerkesztve ]

havri

(#1283) TaaT válasza havri1 (#1282) üzenetére


TaaT
veterán

Van aki 33$-ért hirdet most,

Give them hell Ukraine!

(#1284) Locutus válasza Locutus (#1267) üzenetére


Locutus
veterán

Na beizzítottam végül, átmenetileg csak a szivargyújtóról, meg a napellenzőre biggyesztve:

Youtube

Mi a véleményetek?
Ez egy mini kamera, képernyő nélkül, 720p, és sima aviban rögzít microsd-re. Kemény 40 euró volt. Az árához képest én azért vállalhatónak érzem a képét. Vagy küldjem vissza a francba, mert ennyiért van sokkal jobb?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1285) havri1 válasza TaaT (#1283) üzenetére


havri1
félisten

Tisztelt havri1_a! Igen a videó az nem ennek a készülék videója, hanem a GS8000L készüléké, a készülékben Novatek chip van, ezt szétszereléssel is ellenőriztem. Igen a készüléket valóban a másik kamera dobozában szállítják, mivel ennek is több típusa van, de ez a leírásban a technikai résznél látható és megkülönböztethető. A GS8000L-nek az Ambrella chipes verziója a jobb a Novatekesnél, - aticool 2014.03.06. 06:44:25

:DDD És igen, igaza van, tényleg a leírás alapján aki tudja, kiderítheti, fake-t árul..

Megérkezett a G1WH, du tesztelem :)

havri

(#1286) TaaT válasza havri1 (#1285) üzenetére


TaaT
veterán

Van itt profit. ;]

Kíváncsian várjuk a felvételeket. :) Mifelénk verőfényes napsütés van.

Locutus: Hátsó kamerának simán el tudnám képzelni a kicsi mérete és a kijelző hiánya miatt, a minősége elfogadható. De 20$-nál többet nem adnék érte. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1287) Locutus válasza TaaT (#1286) üzenetére


Locutus
veterán

Miért pont tolatónak? :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1288) havri1 válasza Locutus (#1287) üzenetére


havri1
félisten

Nem tolatónak, hátsónak :)
Ennél van azért jobb vétel is valóban ebben az árban.
Csak nehogy vaterán nézelődj :))

havri

(#1289) TaaT válasza Locutus (#1287) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tolatónak, hanem hátsó kamerának. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1290) havri1 válasza TaaT (#1289) üzenetére


havri1
félisten

Bakker :DDD

havri

(#1291) Locutus válasza havri1 (#1288) üzenetére


Locutus
veterán

Namost ez ilyen:

Direkt nem akartam nagyot, sem tapadókorongosat. A terv az, hogy elrejtem a visszapillantó mögé fixen.
Kijelző sem téma rajta igazából, mert minek. Max a beállításokhoz rákötöm valamire, van kompozit kimenete.

Szal ennek fényében még mindig van jobb megoldás 40 eurón belül?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1292) bul07 válasza Locutus (#1291) üzenetére


bul07
nagyúr

Kicsit majd fordíthatnál rajta mert mintha srég lenne a felvétel ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1293) Locutus válasza bul07 (#1292) üzenetére


Locutus
veterán

"átmenetileg csak a szivargyújtóról, meg a napellenzőre biggyesztve:" ;)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1294) TaaT válasza Locutus (#1291) üzenetére


TaaT
veterán

Ugyanezt a kamerát egy megbízható kínai eladó 37$-ért árulja :)

Amúgy a tükör mögött egy GS1000 is elfér [link] bár az nem 40euró hanem inkább bő 50, de cserébe többet is tud.[link]

Give them hell Ukraine!

(#1295) bul07 válasza TaaT (#1294) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy vegyen egy Mobius-t (teszt) és egy kis barkácsolással se perc alatt átalakítható és fixre szerelhető(bár ezután csak laptoppal állítható a menüje mert nem lehet kivenni a kocsiból)
Bár ez már más árkategória

Egypár mini DVR teszt [link], [link] , ezek meg hasonlítanak a tiédre [link] [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1296) Locutus válasza bul07 (#1295) üzenetére


Locutus
veterán

Annyi helyem sajna nincs a tükör mögött, hogy a GS1000 elférjen, mert ott nekem mindenféle szenzorok vannak még a szélvédőn.

Amúgy ebből a miniből ami nekem van tényleg van még legalább 3-4 fajta, ami kinézetre majdnem ugyanilyen. Van H.264-es is, meg 1080p-s is, de persze nem 40 euróért. Viszont ANNYIRA azoknak sem meggyőző a képe.

Anno én vettem rengeteg dolgot dx-ről meg aliexpresszről, de valahogy manapság már nincs kedvem ehhez. Inkább amazon.de, onnan nincs szállítási költségem, és 30 napon belül visszaküldöm ha nem tetszik. Ezt is visszaküldöm úgyis jövő héten, ha nem tudok megbarátkozni vele :)

Btw: Ezeket a kis virsli formájú 1080p actioncameket is néztem már, azok se rosszak. Igazából TALÁN ez lenne még az a kategória, amit bevállalnék egy próbára. Elvégre dashcamnek is ugyanúgy jók. Persze ezek is drágábbak jóval 40 eurónál.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1297) _Petya_ válasza Locutus (#1296) üzenetére


_Petya_
őstag

Én is ilyet akarok venni, viszont én a szélvédő jobb alsó sarkába tenném, a rendszámos matrica tökéletesen eltakarná, nem is látszana kintről, így nem félek hogy ellopják. Úgy nézem, a matrica jobb széle és az A oszlop között ki is látna a kamerája, és ott az ablaktörlő is töröl.

A kérdés csak az, milyen képet rögzít onnan? Eseteg megtennéd a kedvemért, hogy oda teszed a szélvédőd jobb alsó sarkába, és csinálsz egy felvételt, vagy akár csak egy fényképet vele?

Köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1298) havri1


havri1
félisten

G1WH - nappali

Mindjárt teszek fel egy sötét videót is, mármint sötétedés utánit.
Nem írok véleményt direkt, kíváncsi vagyok mint mondtok rá.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1299) havri1 válasza havri1 (#1298) üzenetére


havri1
félisten

G1WH - esti

[ Szerkesztve ]

havri

(#1300) Locutus válasza _Petya_ (#1297) üzenetére


Locutus
veterán

Persze, majd a hétvégén átbiggyesztem oda is :) Elvégre nem rossz ötlet, a kábelezés egyszerűbb oda, mint fentre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.