Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Pityus válasza TaaT (#799) üzenetére


Pityus
csendes tag

A vákumos lenne jó, mert 2 kocsihoz használnám,

(#802) Frankye6565 válasza TaaT (#797) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Szerintem nem lehet a youtube-ról kamerát választani. (Természetesen elismerem 100x jobban értesz a kamerákhoz mint én) Nagyon sokat és lehet nem egyformán ront a képeken. a Youtube

http://www.youtube.com/watch?v=gmSOohP116c itt látszik milyen éles a dátum a képen. 140-es

http://www.youtube.com/watch?v=RxOfZZ-imvY itt pedig elmosódott a dátum 05 -ös

http://www.youtube.com/watch?v=JXe6HLAvriQ itt viszont egész jó 05-ös

Azért ez a két kamera felvétele a példa mert most ezekről volt szó (könnyű volt Google-val kikeresni)

(#803) TaaT válasza Frankye6565 (#802) üzenetére


TaaT
veterán

Összevágtam a 2db 05-ös felvétel dátumát, én nem látok különbséget a 2 között. :)

Igaz, a profik a youtube video mellé rakják az eredeti videot letölthető fájlmegosztón.

Youtube-on kívül nincs más alternatíva ahol ilyen felvételeket lehetne nézegetni, tájékozódni a kamerák minőségével kapcsolatban, ide tölti fel mindenki a felvételeket és ennyi. :B

Give them hell Ukraine!

(#804) schumy1


schumy1
aktív tag

Erről mi a véleményetek, youtube alapján nem olyan rossz szerintem.
[link]

Tudom hogy kezd idegesítővé válni, de nehéz a döntés, főleg úgy hogy egy bizonyos keret van, és csak magyar bolt jöhet számításba.
Arra már rá kellett jönnöm, hogy az olcsó cuccnak (10-13e), tényleg híg a leve.
Szeretném a jövőhét elején megvenni a kamerát.

(#805) schumy1


schumy1
aktív tag

Ez se tűnik rossznak
[link]

(#806) TaaT válasza schumy1 (#804) üzenetére


TaaT
veterán

Teljesen jó képe van. :K

Az OVERMAX CamRoad06 rögzítése gyengébb, és a képminőségen is érezhető az alacsonyabb ár.

Give them hell Ukraine!

(#807) Frankye6565 válasza TaaT (#803) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Szerintem a felső nem olyan pixeles viszont homogén háttér előtt van. De ezen nem veszünk össze :)

(#808) schumy1


schumy1
aktív tag

Akkor tiszta szívből a roadrunner 505-öt ajánljátok.
Jobban is tetszik mondjunk.

(#809) schumy1


schumy1
aktív tag

Most olvasom, hogy az 505 mjpeg-be kódól és nem h.264-be.
Nagy hátrány?

(#810) havri1 válasza schumy1 (#809) üzenetére


havri1
félisten

Méretbeli igen.

havri

(#811) schumy1 válasza havri1 (#810) üzenetére


schumy1
aktív tag

A méretbeli még nem is olyan baj. Szerintem megveszem ezt.

(#812) cocus007


cocus007
tag

Milyen kamerát tudnátok most ajánlani?
Autóba lesz, nem kell szuper tudás,de azért legyen jó a képe + ne csak 5 percig bírja az akksi.
Kihajtható kijelzősre gondoltam inkább, úgy max 15ezer Ft-ért.
ezekbe elég a class6os kártya vagy inkább 10est érdemes? 16 v 32 gigás kártyára mennyi idő fér vajon?

[link] erre gondoltam rövid körülnézés után.

[ Szerkesztve ]

(#813) Lauda válasza Frankye6565 (#787) üzenetére


Lauda
félisten

Meg ha nagy veletlen eljutna oda a dolog, hogy az ip cimet kikerne a hatosag a szolgaltatotol (szerintem kizart egy ilyen pitianer ugyben), akkor is kitorolhetik vele, mert hogy ki irt arrol a geprol akkor, az nem fog kiderulni. Az egesz csalad arrol netezik, akik egymasra nem tesznek terhelo vallomast, itt a kor be is zarult, szoval csak batran.

[ Szerkesztve ]

(#814) tyuli76


tyuli76
tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani tolatókamerát?Csak amikor tolatok,akkor kell.Nem köthetem a tolatólámpára,mivel az auto garanciális és nem is kell h, folyamatosan felvételezen.Ja és ezért kell,h szivargyújtorol müködjön.

[ Szerkesztve ]

(#815) DreamRaider


DreamRaider
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem: Vettem egy F900LHD kamerát, és sehogyan sem jövök rá, hogyan lehet kinyitott képernyő nélkül rögzíteni. Végignéztem a fórumot, de nem találtam megoldást (bár lehet, hogy csak elsiklottam felette, ebben az esetben elnézést). Valakinek volna valami tapasztalata, vagy megoldása ezzel kapcsolatban? Köszi szépen.

(#816) TaaT válasza Frankye6565 (#807) üzenetére


TaaT
veterán

Én inkább azt vettem észre hogy az fps-t rendesen nyirbálja a youtube, ami a gépen úgy ment mint a vízfolyás, az a youtube-on már közel sem olyan folyamatos. :) De természetesen a képélességen is rontanak, hiszen a feltöltött video-t ha letöltöd látszik hogy kevesebbet foglal, tehát tömörítenek.

schumy1: Gyengébb tömörítés ergo több helyet foglal, és az fps is alacsonyabb szokott lenni mjpeg-nél.

cocus007: Teljesen elfogadható képe van ennek a kamerának :K

Az a baj hogy nem írják milyen tömörítést használ és mennyi a bitráta, így nem tudnám nyugodt szívvel a C6-ot ajánlani mert ki tudja, lehet kevés lenne.

DreamRaider: Próbáld ezzel a beállítással:

For Recording Cycle: DURATION – OFF, RECYCLE Clip length:1/5/10/15 minutes, MOTION DET. – OFF, AUTO OFF – OFF

To enable and automatically start recording when an external power supply: USB IN = YES.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#817) alphamoon


alphamoon
csendes tag

A nem régen vásárolt GS1000 tesztvideó, de a youtube minősége tényleg pocsék...
katt

(#818) Frankye6565 válasza Lauda (#813) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Ha már ilyen szépen megkértél akkor folytatom. :) Elég hosszú lesz, elnézést kérek! . Azért elgondolkoztató, hogy egy piaci kofa jobban kezeli az ügyfél panaszt. Konkrétan átvertek 10 000 Ft hús vásárlásnál 1600 Ft-al másnap elmentem elnézést kértek és visszaadták a pénzt. A Concorde-nál nincs ügyfél kezelés a belinkelt udvarias levelemre fülük botját sem mozdították.
Tehát a levél amit minden elérhető címre elküldtem a Concorde.nek:

Tisztelt XYÚr,

Ez az utolsó levelem bár tudom, nem válaszol rá de azért az ön által beígért perhez még jól jöhet.

Ön vagy ostoba vagy nagyon védi a Concorde Hd20 nevű ipari hulladékot amitől, ha jogszabályszerűen (a jogszabályokra többször is hivatkozott ) akarunk megszabadulni akkor fizetni kell egy hulladék lerakóban mivel elektronikai hulladéknak számít és nem lehet a háztartási szemét közé kidobni.

De minden képen hazug mert amikor visszajött a szabadságról (amit megérdemelt tíz év után) felhívott és azt mondta a készülék jó, de azért kicserélik egy másikra. Ami biztos, hogy használt volt de lehet, hogy ugyanaz a készülék volt csak elállított dátummal. Én felajánlottam ekkor, hogy adják vissza a pénzt és felejtsük el egymást. Ön ragaszkodott, hogy vigyem el a "másik" készüléket. Azért én itt látok egy kis ellentmondást: miért kell kicserélni valamit, ha jól működik?

Ezzel az ügy lezárult volna! És elfelejtette volna mindenki.

Ehelyett azt állítja, hogy rögtön kicserélték a készüléket mikor szóltam ami hazugság.. Mondhatja visszaadták a pénzt. Igen miután plusz költségekbe vertek (utazás, tesztelés, plusz SD kártya vásárlás, a kocsi kárpit 2x szétszedéséről nem is szólva) A legbosszantóbb az, hogy engem mint felhasználót oktatott ki, hogy rosszul használom a készüléket valamint nem olvastam a használati utasítást el. Van egy rossz hírem: ön nem olvasta a használati utasítást mert ahogy ön mondta (hangfelvétel van róla) úgy NEM működik a készülék a használati utasítás szerint SEM. (Jogszabály szerint nem polemizálás ha valaki a használati utasításra hivatkozik mint ahogy ön mondta) Azt hazudta nincs olyan készülék (hangfelvétel van róla) ami törli a legrégebbi felvételeket (record looping) és mondjak akár egyet is. Visszakérdezek van egyáltalán 2013 végén olyan kamera ami nem tudja? Nagy gondban lenne, ha fel kellene sorolnia készülékeket. Még a Hd20 is tudja csak rosszul különben nem tenné be a LOCK könyvtárba a védett fájlokat amiből nem töröl a készülék.

Felvetődik a kérdés miért küldtem el az elérhető mail címekre a levelem: Azért mert azt mondta (hangfelvétel van róla) önnek az órabére nagyobb mint ennek a készüléknek az ára (ami 27390 Ft) és nem érdemes foglalkozni vele.

Sem ön sem a Concorde részéről nem hangzott el elnézést a hibákért. Ami meg a 372 7499 számon visszakérdező személy hozzáállását illeti az nagyszerűen jellemzi a céget.
Konkrétan: "miért gond ha néha nem játszható le egy fájl?"

Egy dologban igazat adok önnek ez egy esemény kamera (mint neve is mutatja) de köszönöm én nem kérek ilyen eseményekből.

Csatolom a levelem amire a mai napig NEM válaszolt. Miért csodálkozott rá, hogy az első hátsó kamerát egyszerre használom? (Ja ön egyszerre akar felvenni két kamerával?) Kétszer írtam a levélben.

További szép napot és jó öntömjénezést önnek és a Concorde kft-nek. Amit meg a Facebookon csinálnak egyszerűen nevetséges.

Tehát a megválaszolatlan levél (most már tudom több az órabére mint 27390 Ft) és ezért nincs értelme foglalkozni fele.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tisztelt XY Úr,

A második telefonos beszélgetés után a következőket tudom mondani:
Október 26 észleltem, hogy 8 GB adatból 2 fájl nem olvasható.(Alap gyári beállítások, 1080p, első hátsó kamera és töltő csatlakoztatva a gépkocsiban)
Ekkor kipróbáltam USB felvételi módban kb 1 órát szobában, itt működött egyébként rázkódásra gyanakodtam. Másnap felhívtam a szervizt és elmondtam mi a gond, hátha valamit rosszul csináltam. Azt válaszolták: "az nem gond ha néha nem olvasható egy fájl" (sic!), de vigyem be és letesztelik bár "még nem volt ilyen gond". Ezt a mondatok kb 5x 6x hallottam önöktől. Összesen volt 4 telefon beszélgetés és egy személyes találkozás.
Közben eszembe jutott, hogy a számítógép segítségével töröltem fájlokat az SD kártyáról (a Nokia telefonom nem "szereti"). Semmi gond a kamera
menüjéből formattáltam az SD kártyát és teszt ismét. Most nem néha hanem konkrétan 3 darab fájl is van egymás után ami nem olvasható.(3x 5 perc)
Pár felvételt csináltam USB-n a szobában ezek jók voltak. Most ez a tartalom van önöknél.

Nem értem a "hátha bezavar a szobai felvétel" megjegyzést. Ha megnézik a fájlok időpontjait akkor a nem olvasható felvételek
előbb vannak mint a szobai felvételek. Egyébként a kamera menüje is felajánlja a webkamera üzemmódot, Skype-al is tökéletesen
működik.
Nyilván nem webkamerának (ez csak egy teszt volt) vettem hanem autóskamerának de valami miatt jobban működik webkamerának.
A "kártya jó és nem akartuk letörölni"- re válasz: másolhatóak a hibás fájlok (azaz teszt után akár vissza is tölthetőek a kártyára) tehát nem sérültek ebben az értelemben csak a lementett formátumot nem olvassa sem a kamera sem egyik lejátszó program.

Azt tapasztaltam a készülék egy időpontban menti le az első és hátsó kamera felvételeit és ha ez nem sikerül akkor egyik felvétel sem lesz olvasható.

Üdvözlettel: XY

(#819) Pityus


Pityus
csendes tag

Sziasztok! Hosszú mérlegelés után valószínüleg a Prestigo Roadrunner 505 készülék mellet maradok. Azért ha valaki ilyet használ, kérem írja meg a tapasztalatait.

(#820) tyuli76 válasza tyuli76 (#814) üzenetére


tyuli76
tag

Nem jött válasz,akkor nem tudtok:)
Akkor a kérdésem,h ez a 2 közül melyik jobb,a lényeg,h amikor tolatok,h lássak hátra.Mert ha jol értettem a g sensoros,az csak fékezésnél kapcsol be.
[link][link]
a másodikrol olvastam,h itt valakinek van és az ebayen vette:)

[ Szerkesztve ]

(#821) TaaT válasza Frankye6565 (#818) üzenetére


TaaT
veterán

"egy időpontban menti le az első és hátsó kamera felvételeit és ha ez nem sikerül akkor egyik felvétel sem lesz olvasható."

Szerintem a lezárás nem sikerül, mondjuk a végeredményen ez nem változtat. :B

tyuli76: Ezek nem tolatókamerák, tehát nem fogsz hátra látni ha tolatsz. :N

Give them hell Ukraine!

(#822) tyuli76 válasza TaaT (#821) üzenetére


tyuli76
tag

de kivetit valos idöben,azaz felvételesz?

(#823) TaaT válasza tyuli76 (#822) üzenetére


TaaT
veterán

Az elsőnek nincs hátsó a kamerája, a másodiknak van, de nem biztos hogy annak a képét ki tudod rakni a hatalmas 2"-os kijelzőre, ezek nem arra valók. :N

Give them hell Ukraine!

(#824) tyuli76 válasza TaaT (#823) üzenetére


tyuli76
tag

köszi:)

(#825) Pityus


Pityus
csendes tag

Prestigo Roadrunner 505 kamerához milyen kártyát érdemes venni. A leírásban SD, SDHC-t írnak. Milyen méretű, és sebességű az ideális?

(#826) TaaT válasza Pityus (#825) üzenetére


TaaT
veterán

Mjpeg kódolású, szal lehet a C6 kevés neki, C10-est ajánlanék.

A méretet neked kell eldönteni hogy mennyit szánsz rá, de a 32GB-nál nagyobbakat nem mindegyik ketyere kezeli.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#827) Pityus válasza TaaT (#826) üzenetére


Pityus
csendes tag

Lehet, hogy az iPon-nál rendelem meg a kamerát, és én is a Class 10-et nézegettem 32 Gb, csak még nem tudom, hogy melyik tipust válasszam. Van tuti tipped ezügyben?

(#828) Pityus


Pityus
csendes tag

Bár most nézegetve, lehet, hogy ezt a 16Gb-ost venném:
http://www.ipon.hu/webshop/product/adata_16gb_sdhc_uhs_i/374418
Mit szólsz hozzá?

(#829) Pityus


Pityus
csendes tag

Itt meg a kamera:
http://ipon.hu/webshop/product/prestigio_roadrunner_505/528000

(#830) TaaT válasza Pityus (#827) üzenetére


TaaT
veterán

A sandisc ultrával voltak problémák ha jól emlékszem, amúgy elég ha minőségi és "márkás". :)

Give them hell Ukraine!

(#831) Pityus válasza TaaT (#830) üzenetére


Pityus
csendes tag

A 828-as hozzászólásombeli ADATA szerinted elég jó, és elág a 16 Gb?

(#832) TaaT válasza Pityus (#831) üzenetére


TaaT
veterán

Jó lesz :K

Nehéz megmondani mennyi fér majd rá.

Give them hell Ukraine!

(#833) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
olyan kérdésem lenne a topic lakói (itt tanyázó szakik) felé,h mennyi lenne az az összeg amit egy ilyen kütyüre költve elfogadható képminőségben kapja meg az ember a végén a felvételt.
Autóba lenne és nagy sebességnél kellene ezt produkálnia.
ha konkrét típus vagy linket is tudtok .......
thx uraim (és hölgyeim,ha vagytok :D )
:R

Sony® & PlayStation®

(#834) havri1 válasza Pityus (#831) üzenetére


havri1
félisten

Mennyire sürgős?
Ennyiért 32gbosat kapsz kintről..és JÓT!

(#833) Tegla80: Nálam a G1W jól teljesít.
12k volt, viszont átcsúszott a vámon. Ha ezt belekalkuláljuk, +30%.
Tud 720p-ben 60fps-t, az már elég lehet a gyors felvételhez :)
1080p-ben 30fps, és nekem nagyon tetszik a minősége.

[ Szerkesztve ]

havri

(#835) Pityus válasza havri1 (#834) üzenetére


Pityus
csendes tag

Nem annyira sűrgős.

(#836) havri1 válasza Pityus (#835) üzenetére


havri1
félisten

TRANSCEND MICRO SDHC PREMIUM 32GB CLASS 10 UHS-I U1 32G 32 G GB MICRO SD NEW

Én ezt használom, nagyon jó! 2 héten belül itt volt eddig az összes kártya tőle.

[ Szerkesztve ]

havri

(#837) Tegla80 válasza havri1 (#834) üzenetére


Tegla80
addikt

rákerestem árra,videókra(esti is van fent ,igaz városi,de szép) , szimpi a kütyü . :C
akkor felírom a listámra ......
thx :R

Sony® & PlayStation®

(#838) havri1 válasza Tegla80 (#837) üzenetére


havri1
félisten

Van fent éjszakai, lakott területen kívüli is. Ha esetleg itt nem, YouTubeon megkeresem.

havri

(#839) Asmodeus01 válasza TaaT (#823) üzenetére


Asmodeus01
tag

Az enyémnek lehet választani hogy első vagy hátsó kamera képet akarok nézni azon a hatalmas plazma kijelzőn.. :DDD
Amúgy meg szerintem logikus a választási lehetőség mert hogy lövöd be hogy hová nézzen a hátsó kamera,,
De tény hogy tolatásra nem alkalmas,,a kamera még oké,de a kijelző méret az nem.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#840) havri1 válasza Tegla80 (#837) üzenetére


havri1
félisten

(#841) bul07 válasza havri1 (#840) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyon jó képe van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#842) Tegla80 válasza havri1 (#840) üzenetére


Tegla80
addikt

köszönöm.
(igaz tempó nincs,csak a megengedett ha jól tippelem :B , de a felvétel korrekt. Sajna jelenleg a műszaki az első amit be kell újítanom a verdán,mert lejár,de utána ha összejön..... . Azért is kezdtem az árral h tudjam kb mibe fáj,de ennyiért sztem lesz nekem is . )

Sony® & PlayStation®

(#843) havri1 válasza Tegla80 (#842) üzenetére


havri1
félisten

Szigorú 60, busz :-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#844) Asmodeus01 válasza havri1 (#840) üzenetére


Asmodeus01
tag

Tényleg nem rossz a képe!,de próbálom megfejteni hogy hol lakhatsz,,mert Augusztus 1.-én délután 13:14 -kor tök sötét van az gáz... :P :B

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#845) havri1 válasza Asmodeus01 (#844) üzenetére


havri1
félisten

Nem volt sztem beállítva az idő :-D

havri

(#846) schumy1


schumy1
aktív tag

Nagy huzavona után végül az Overmax CamRoad 06 lett a kiszemelt, hozzá Kingston 8GB class 10 msd.
Ami volt itthon azok class 2-esek. Iponnál vettem így belefértem a keretembe. Most töltöm.
Első hátrány ami rögtön szíven szúrt, az usb kábel rövidsége. Az hogy kikapcsolt állapotban nem tölt az nem érdekel, azt viszont még nem tudom, hogy az állandó be-kiszedést hogy oldjam meg. Ami rajta van keret az leszedhető, de a helyén elég macerás lenne aból kiszedni, így szerintem marad az állandó lecsavarás a tartóról. Bent hagyni nem merném, igaz kicsi ketyeréről van szó.

(#847) schumy1


schumy1
aktív tag

Amitől félek, az a tapadókorong, hogy mennyire bírja a helyén, mert nem szeretném ha lepottyanna, vagy a jó megtisztított ablakra ha ráteszem, akkor örök életre ottmarad, akár nyáron ha tűzi a nap, akár télen a minuszban? Gagyi mobiltartóssal már volt dolgom az lejött egy idő után.

(#848) TaaT válasza schumy1 (#847) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem eddig 4féle autóskamera tapadókoronggal volt dolgom, mindegyik nagyon masszív volt. :K

Give them hell Ukraine!

(#849) havri1 válasza schumy1 (#847) üzenetére


havri1
félisten

Jól meg kell tisztítani az üveget is, és a korongot is. Sose jön le, ha nem szív luftot;-)

[ Szerkesztve ]

havri

(#850) cocus007 válasza havri1 (#836) üzenetére


cocus007
tag

Csak ettől az eladótól érdemes rendelni, vagy vannak más megbízhatók is?
Mer én olvastam olyanról h csak kivülről olyan amit küldenek ázsiából, belül sokkal kisebb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.