Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) bul07 válasza TaaT (#3000) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak furcsa hogy másfél év után hozzányúlnak egy fórum nevéhez

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3002) Gépötty válasza bul07 (#2999) üzenetére


Gépötty
senior tag

Basszus, komolyan nem vettem észre...
Na, hogy legalább egy félig on is legyen, hétvégén elvittem a kamerát kirándulni. Nem videóztam sokat, mert fotóztam is, és a kiskutyámra is kellett figyelni. Egy ilyen külső akkuval volt meghajtva, és ha lett volna valami, ami összetartja a két egységet, esetleg valami nyele az egész dolognak, még akár használható is lenne. Láttam olcsón szelfibotokat, most már legalább látom a létjogosultságukat.

(Most látom, mennyire mossa a bal szélét a képnek...)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3003) rover45 válasza Gépötty (#2998) üzenetére


rover45
senior tag

Szerintem amiatt változtatták meg.

(#3004) Wheelbarrow válasza Calogero (#2977) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az elvárásoknak egy CIA műhold felelne meg a leginkább :DDD

ERRE azért kiváncsi lennék, hogy mit tud SuperHD felbontásban. Egy román oldalon találtam árat hozzá, átszámolva 38 000ft.

(#3005) collie555


collie555
csendes tag

Üdv Urak!

Volna 25 000 ft egy kamerára itthoni vásárlással.
Mit javasolnátok?

MC-CC12 ez jó lenne?
Ezt is nézegettem de az éjjeli felvétel nem győzött meg.
Overmax CamRoad 6.1

persze 10 000-l drágább

[ Szerkesztve ]

(#3006) bb71 válasza Gépötty (#3002) üzenetére


bb71
őstag

Nem Te kardoskodtál, hogy biza tökéletes a képe? Már ha G1WH-val csináltad a képet...

(#3007) Gépötty válasza bb71 (#3006) üzenetére


Gépötty
senior tag

De igen. Viszont ez LS650W-vel készült.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3008) bb71 válasza Gépötty (#3007) üzenetére


bb71
őstag

... és meg vagy így ezzel a minőséggel elégedve? Mert most néztem, nem is olcsó mulatság volt.

---------
Én csalódtam az enyémben, tegnap este ránéztem az őszi szünetes utunk videóira, félhomályban a 4-es úton a szembejövők rendszámából semmi nem látszik... vagy túl nagyok az elvárásaim? Pedig a tieddel kb. egy ár (Dome G90 A30-as chipsettel)

(#3009) Wheelbarrow válasza collie555 (#3005) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az MC-CC12 (több mint egy hetes használat után) szerintem nagyon jó kamera. Az éjszakai felvétel is nagyon jó, ebben az árkategóriában én még nem láttam jobbat.
Tippem szerint az Overmax 6.1-ben is ugyan az a HW dolgozik.
De!
Az Overmaxon a GPS vevő nem a kamerába van építve hanem külön a tartóra van téve ami macerás a plusz csatlakozó miatt és maga a kamera is nagyobb és drágább.
Ez persze az én véleményem. Ha neked az Overmax név a más forma és kialakítás megéri a plusz kiadást akkor vedd azt, a döntés a tiéd ;)

[ Szerkesztve ]

(#3010) collie555 válasza Wheelbarrow (#3009) üzenetére


collie555
csendes tag

szia
köszi
milyen kari kell bele és folyamatosan tud-e rögziteni?

erről mi a vélemény?

http://www.emag.hu/mio-mivue-508-dvr-autos-kamera-full-hd-miomivue508/pd/DXLQ1BBBM/

(#3011) collie555 válasza Wheelbarrow (#3009) üzenetére


collie555
csendes tag

itt láttam éjszakai felvételt
https://www.youtube.com/watch?v=lgfWkb1S-WM

(#3012) Gépötty válasza bb71 (#3008) üzenetére


Gépötty
senior tag

Eddig meg voltam, most hogy észrevettem a kép szélén ezt a homályos részt, kissé kezd zavarni (azt mondjuk nem tudom, miért nem tűnt fel eddig).
De amúgy mit tudok vele kezdeni, ha nem felel meg így? És mi az összefüggés azzal, hogy mennyibe került?
Ez egy olcsó kategóriájú kamera, gyakorlatilag a G1W-G1WH szintje. A hardveres felépítésén kívül (ami alapvetően pont az említett kettővel egyezik) nem tudtam róla semmit, illetve annyit, hogy talán alkalmas GPS csatlakoztatására. Azt, hogy a vámmal még tovább nőtt a különbség egy G1WH és eközött, már teljesen más lapra tartozik ugyanúgy, mintha egy téglát kaptam volna a pénzemért, vagy leejtem és összetörik. Ez mind nem a kamera hibája.
A másik oldalról viszont csak jelent valamit, hogy sosem vettem még észre a torzítást a kép szélén, azt hiszem ezután is elleszek vele valahogy :)

Félhomályos videók:
A fényképezéshez fény kell. A videóhoz még több fényre van szükség. Két lehetőség van: az optika méretét kell növelni, aminek praktikus és anyagi okai vannak, vagy kevesebb kapott fényt kell felerősíteni, ami egyrészt zajosodással jár, másrészt ami nem megy be a kamerába, azt nem is lehet felerősíteni. Ebből következően minden kamera ilyen valamilyen mértékben, és itt jönnek ki az optika, a szenzor és a képfeldolgozó chip tulajdonságai.
Ezek ennyit tudnak, és azt hiszem, ennyi pénzért ez egyáltalán nem rossz (még akkor sem, ha mossa a bal szélét :) ).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3013) havri1 válasza Gépötty (#3012) üzenetére


havri1
félisten

Problem?
Solved :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#3014) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Milyen kamerát ajánlotok sima menetrögzítés céljából? Nincs szükség GPS vagy G szenzorra, egyedüli követelmények a jó képminőség, és a lehetőleg egész napos felvétel töltőre csatlakoztatva. Kamionba kellene.
32GB kártyára mennyi FullHD fér el?

Előre is köszönöm!

"Per aspera ad astra"

(#3015) Gépötty válasza havri1 (#3013) üzenetére


Gépötty
senior tag

Hatásos volt, elmúlt! :Y

Lehet, hogy a táskámban nyomódott meg a kamera, vagy a kirándulás közben, a kabátom belső zsebében, de augusztusban még nem csinált ilyet. Akkor nem véletlen nem vettem észre.
És ez a kép nagyon jó példa a képerősítő működésére. Csak borult volt az idő, de láthatóan zajosabb a kép. Az út szélén álló szusinak már nem is látszik a rendszáma, az állampolgárnak meg fekete négyzet van a feje helyén :K

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3016) Gépötty válasza K3NZO (#3014) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ütésérzékelő mindben van (tudtommal), 32 gigára pedig nagy vonalakban három óra fér.
Az általában ajánlott (többek által próbált, és bevált) típusok a G1W - G1WH - mini0801/0803 típusok, én a G1W-t csak a számomra szűk, 120 fokos látószöge miatt nem preferálom annyira, de minden más tekintetben teljesen rendben van.
Van még egy tippem, amit még senki nem próbált tudtommal, ez G1W-C néven fut. Gyakorlatilag egyezik a G1W-vel, de nem akku, hanem kondenzátor van benne, aminek az élettartama összehasonlíthatatlanul nagyobb, és nem fenyeget a veszély, hogy kigyullad, cserébe drágább, és sokkal kevesebb ideig képes róla működni a kamera (gyakorlatilag arra jó, hogy amikor megszakad a tápellátás, stabilan le tud állni vele az eszköz).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3017) Moleman válasza Gépötty (#3016) üzenetére


Moleman
addikt

Nem 5.5 óra fér a 32-es kártyára? 12-14 Mbps-sel rögzítenek 1080p-t általában.

Én elégedett vagyok a G1W-vel, de ha nem sokkal drágább az aktuális boltban, megérheti a G1WH. A következő nekem már csak a mini0806 lesz, ha megjelenik (az még szerintem majdnem 1 év).

(#3018) K3NZO válasza Gépötty (#3016) üzenetére


K3NZO
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

"Per aspera ad astra"

(#3019) K3NZO


K3NZO
senior tag

Van olyan lehetőség, hogy többet tudjon felvenni? 7-8 órás felvételnek tudnék örülni. Vagy van olyan kamera ami lekezel 64 vagy 128 GB-s kártyát?

"Per aspera ad astra"

(#3020) havri1 válasza K3NZO (#3019) üzenetére


havri1
félisten

720p

havri

(#3021) collie555 válasza havri1 (#3020) üzenetére


collie555
csendes tag

hali
akkor kell több memkari ha a tájat akarom menteni
de még mindig nem tudom mit vegyek :( :( :( :( :(
pedig a mecsekben vannak szép helyek

[ Szerkesztve ]

(#3022) havri1 válasza collie555 (#3021) üzenetére


havri1
félisten

Ezek nem erre valók ssajnos.
32gb felett nem sdhc hanem xdhc, és azokat nem támogatják egyelőre ezek a kamerák.

havri

(#3023) collie555 válasza havri1 (#3022) üzenetére


collie555
csendes tag

holnap fekete péntek lesz az edigitalon
meglátjuk lesz e kamera leárazás
hátha jó áron lesz valami mert nem tudok dönteni
az itthoni kínálatból :( :( nemigen van help az okosoktól :( :(

(#3024) Gépötty válasza K3NZO (#3019) üzenetére


Gépötty
senior tag

Valahol láttam olyat, amibe két kártyát lehetett tenni, és 0803-ból létezik beépített memóriás is, bár talán abban csak 8GB van (és azt sem tudom, ezeket tudja-e váltani, hiába lenne logikus).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3025) collie555 válasza Gépötty (#3024) üzenetére


collie555
csendes tag

ha betelt a kari lehet cserélni másikra úgy hogy a felvétel megmarad?

(#3026) Gépötty válasza collie555 (#3025) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ha betelt a kártya, akkor természetesen tehetsz bele másikat, amit kiveszel belőle, azon megmaradnak a felvételek :)
A kérdés csak az, honnan fogod tudni, hogy betelt a kártya?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3027) collie555 válasza Gépötty (#3026) üzenetére


collie555
csendes tag

hát én sehogy
nincs még semmi kütyüm :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#3028) Moleman


Moleman
addikt

(#3029) Gépötty válasza Moleman (#3028) üzenetére


Gépötty
senior tag

Elbénáztad, az oroszok ilyenkor nekimennek! :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3030) Moleman válasza Gépötty (#3029) üzenetére


Moleman
addikt

Ha Ladám lenne, én is nekimentem volna. :DDD

(#3031) Wheelbarrow válasza Gépötty (#3026) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Például úgy, hogy kikapcsolod a "loop" funkciót. Akkor ha jól emlékszem 25-30 perces (FAT32-ben max 4 gigás fájlok lehetnek) videókat csinál és ha betelt a kártya akkor leáll a felvétel. ;)
Lehet videózni az útvonalat, ha nem a YT-n kerül tárolásra akkor nézhető minőség otthonra is. Még a TV médialejátszója is lazán viszi. Bár a fene sem akar végig nézni egy 4 órás autóutat mégegyszer :DDD
Ha H264-es kódekket használ a kamera akkor 4 óra 30 perc lazán ráfér egy 32GB-s kártyára.

(#3032) Wheelbarrow válasza collie555 (#3023) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Én örömautózáshoz, kirándulásra EZT használom. Van autós kamera funkciója is de mindennapi használatra elég macerás. Nagy és feltünő viszont a képminőség kiváló. Éjsazka viszont nem brillíroz, arra nem igazán jó és HDMI csatlakozós TV vagy monitor kell a föbb beállításokhoz.

(#3033) collie555 válasza Wheelbarrow (#3032) üzenetére


collie555
csendes tag

hali
megrendeltem ezt
CAM ModeCom MC-CC12 FHD GPS
milyen memkarit visz hibátlanul?
class???

(#3034) Apooca válasza collie555 (#3033) üzenetére


Apooca
tag

Nekem class4 volt itthon, azzal is tökéletes.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#3035) Wheelbarrow válasza collie555 (#3033) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Legalább C6 az ajánlott. Én egy 32GB C10 Samsunggal használom.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok!
Melyik kamerát vegyem meg a kettő közül?
1. ConCorde RoadCam HD 30
2. ModeCom MC-CC12

(#3037) Wheelbarrow válasza Ricsex60 (#3036) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Amelyik tetszik.
A HW ugyan az, a felvételek minősége is, talán a Modecom éjszakai felvétele egy kicsit jobb ami SW finomítás lehet. Bónusz a GPS és minőségibb anyagokból van.

Az én HD30 kamerám egy év intenzív használat útán most kezdett haldokolni azért cseréltem Modecomra.
Mindkettó jó. A Concorde HD30 elvileg támogatja a hátsó kamerát is amit külön lehet megvenni hozzá.

(#3038) Gépötty válasza Wheelbarrow (#3031) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na az addig rendben van, hogy kikapcsolod a loopot (emlékezetem szerint én még csak olyat láttam, aminél külön volt a felvételek hosszának, és az automatikus törlésnek a beállítása, de lehet hogy tévedek - igazán nem is lényeges), de nekem nem jelezte, hogy megtelt a kártya, csak leállt a felvétel. Namost ha nem figyeled, akkor nem beletöröl a már meglévőkbe, hanem egyszerűen nem rögzít tovább. Nem vagy előbbre.
(#3033) collie555
Gondolom, szeretnéd kihasználni a maximum kapacitást, tehát 32GB-os kártyát veszel bele. nincs számottevő különbség árban, vedd a nagyobb sebességűt - szerintem. Ha meg már megvan a kártyád, akkor úgyis kiderül, működik-e vele (nekem még valami régi kétgigással is tökéletesen működött eddig minden).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3039) Ricsex60 válasza Wheelbarrow (#3037) üzenetére


Ricsex60
csendes tag

Akkor a ModeCom MC-CC12 választom, valahogy szimpatikusabb a GPS bónusz. :)
Akkumulátor mennyi ideig tart? Sehol nem találtam leírást erről, vagy csak én nem vettem észre.

(#3040) collie555 válasza Gépötty (#3038) üzenetére


collie555
csendes tag

re
mindenképpen 32GB-s lesz
remélem hétfőn meg lesz a kütyü

az akksira én ezt találtam ki

http://www.ebay.com/itm/12000mAh-LCD-Dual-Backup-USB-External-Power-Bank-Battery-Charger-for-Cell-Phone-/371106466329?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item5667ab4a19

(#3041) Gépötty válasza Ricsex60 (#3039) üzenetére


Gépötty
senior tag

Semeddig, de nem is kell. Úgyis tápegységről használod, így egyrészt egyfajta puffer szerepe van, másrészt amikor leveszed a gyújtást, arról áll le a kamera.
Illetve, van jópár kamerának olyan opciója, ami szerint a gyújtás levétele után a beállított pár percig még rögzítenek, de egyrészt a lehetséges 1-5-10 percet felvenni nincs sok értelme, másrészt meg még nem láttam olyat, aminél ez tényleg működött volna (persze simán lehet ilyen). Többet viszont biztosan nem tud a belső akku, még újkorában, melegben, kikapcsolt kijelzővel sem. Az enyém fél éves, és ebben az időben, teljesen feltöltve ha kint marad a kocsiban két órára, már nem kapcsol be.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3042) Gépötty válasza collie555 (#3040) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem értem, minek aksi... Tápegységről működik. vagy ha vinni akarod magaddal kézben, mint legutóbb én, kirándulni, akkor lehet rá szükséged, de ez abszolút nem praktikus, cserébe elég kényelmetlen módja a felhasználásnak. Én a kabátom belső zsebébe tettem a powerbankot, ahonnan az USB-kábel a kabátom ujján keresztül ment a kameráig. Amikor nem használtam roppant idegesítő volt, kilógott, felcsúszott, sehogy sem volt jó.
Azért is írtam, hogy kell valami nyél a kamerára (fogása nem nagyon van hosszútávon), arra esetleg lehet rögzíteni az akkupakkot is. De azért ez így eléggé kókány dolog.
Powerbankra visszatérve: ne vegyél ilyen szarokat! Ott a Xiaomi sorozata, ami nem olcsó, de legalább minőségi ipari cellákból van összerakva, és tudja ami rá van írva. Ez a 12Ah-s pakk jó, ha a felét tudja a ráhazudottnak, ami hamarosan elkezd csökkenni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3043) collie555 válasza Gépötty (#3042) üzenetére


collie555
csendes tag

más cuccnak szántam azt a külső tápot
gondoltam a kamera is el döcögne róla

(#3044) Apooca válasza Ricsex60 (#3036) üzenetére


Apooca
tag

ModeCom-ra 2 év gari van + GPS van benne.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#3045) Apooca válasza collie555 (#3043) üzenetére


Apooca
tag

Ezekkel az a baj, hogy a töredékét sem tudják annak, ami rá van írva.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#3046) bul07


bul07
nagyúr

Még nézni is rossz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3047) Gépötty válasza bul07 (#3046) üzenetére


Gépötty
senior tag

ÚÚÚÚÚÚbazzeeeeeg! :Y
Már épp azt hittem, hogy csak befordította, amikor...
Ez meg egyórás válogatás.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#3048) collie555


collie555
csendes tag

hali
megjött a modekom van ebben magyar nyelv?
lehet csak lengyelt látok

(#3049) Apooca válasza collie555 (#3048) üzenetére


Apooca
tag

Van

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#3050) collie555 válasza Apooca (#3049) üzenetére


collie555
csendes tag

kérnék akkor egy kis helpet
mit és hol találom

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.