Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) zpapp28


zpapp28
csendes tag

1700 bejegyzést nem vagyok hajlandó elolvasni, de azért pár száz után szerintem megtaláltam amit kerestem:
Mini 0801

Ahogy látom itt is jókat írtatok róla, még akkor is ha Concorde álnéven árulják. Van esetleg tippetek, hogy kitől érdemes megrendelni, hogy elkerülje az ember az extra itthoni költségeket (értsd jól :DD )?

[ Szerkesztve ]

(#1752) Gépötty válasza bul07 (#1750) üzenetére


Gépötty
senior tag

Áááá, kész, be lehet fejezni!
Kellett nekem a linkedre kattintani, most vásároltam hat pár(!) fióksínt 39 helyett 25 Dollárért.
Belehajszoljátok az embert a költekezésbe! :D
(Hozzáteszem, itthon két DARABot vettem négyezerért)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1753) Gépötty válasza zpapp28 (#1751) üzenetére


Gépötty
senior tag

Javaslom, hogy nézd meg a mini0803-at is!
Kinézetre ugyanez, de már az új Ambarella A7-tel, SuperHD felbontással. Sajnos nem próbáltam, de az adatok és a tesztvideók alapján is ez a tuti tipp mostanában.
Azt, hogy honnan rendeld viccmentesen, nekem nincs jogom elemezni :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1754) bul07 válasza Gépötty (#1752) üzenetére


bul07
nagyúr

:DDD :DD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1756) zpapp28 válasza Gépötty (#1753) üzenetére


zpapp28
csendes tag

Tényleg nem rossz darab. Megéri ez az extra pár pixel az extra pár ezret? Nincs is olyan eszközöm amin eredeti felbontásban 100%-os méretben nézhetném :P
Kár hogy Techmoan még nem vette szemügyre, mert az biztosan sokat segítene a döntésben.

(#1757) Winner_hun válasza Kalandor (#1755) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem úgy rémlik hogy a Concorde céggel (vagy valamelyik termékkel) egyszer itt valaki nagyon megszívta.
Megvan. HD20 volt a befutó (de inkább ne lett volna)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1758) Gépötty válasza zpapp28 (#1756) üzenetére


Gépötty
senior tag

A képméretnek nem ott van jelentősége (bár a későbbiekben még lehet is akár, ha veszel olyan monitort, vagy tévét), hogy a tájban gyönyörködhess. Akkor veszed nagy hasznát, ha a felvételen látszik az autó rendszáma, ami szemből leszorít téged az útról, és nem csak egy elmosódott folt marad meg belőle. És lehetne még ilyen példákat kitalálni, szerintem megéri az a "pár" pixel a több pénzt. Arról nem is beszélve, hogy ahogy jönnek az egyre újabb termékek, úgy lépjük át a régieket, és ez még egy darabig elég jónak fog számítani.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1759) Gépötty válasza Winner_hun (#1757) üzenetére


Gépötty
senior tag

:Y

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1760) huncutka1029 válasza Kalandor (#1755) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia
Nekem nagyon bejött a HD40 ami valójában nem is concorde HD 40, hanem mini801, vagy tracer.
Ambarella chipes, korábban linkeltem pár nappali videót, ma lesz alkalmam éjszakait is készíteni.
Nekem nagyon bejön, hogy kicsi, könnyen levehető, a talp fixen a szélvédőn van, a kábelt a tető, és auz A-oszlop kárpitja mögé tudtam vezetni, így a visszapillantó tükör mögött tökéletesen elfér, ebbe nem kötnek bele műszakin sem, mert ott még aGPS tartómat, és a "wunderbaumomat" is leszedték, mondván, semmi nem gátolhat a kilátásban. Ez abszolult nem zavaró.
egy teszt videóm

egy kis tapasztalat megosztás, amikor megkaptam

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1761) Rick4 válasza huncutka1029 (#1760) üzenetére


Rick4
félisten

A gépen, a memóriakártyáról visszanézve is ennyire életlen a kép? 1:07-nél, mikor megelőzöd a Passatot, majd az előtte haladó Volvot is, utóbbinak alig lehet leolvasni a rendszámát, pedig a másik sávban haladva szerintem nincs 5m a kamerád és a rendszám között. Az még nem is lenne baj, hogy nem 100%, de épp olvasható, csak majd egy forszírozott fényviszony- nagyobb távolság esetén lesz az, hogy nincs rendszám.

Csak a G1W-hez tudok viszonyítani, ott kikockázva még a szembejövő autó sofőrjének a feje is lászik... Nincs ezen valami élességállítási lehetőség?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1762) TaaT válasza Rick4 (#1761) üzenetére


TaaT
veterán

Mármint ennek nem lehet?[link]

Give them hell Ukraine!

(#1763) huncutka1029 válasza Rick4 (#1761) üzenetére


huncutka1029
addikt

a kameráról közvetlen visszanézve tökéletesen éles, és tv-n is éles.
A dropbox, és a YT is sokat ront a minőségen.
Egyébként lehet állítani a kontrasztot, fényértéket mindent.
Nem tudom melyiket nézted ,ezek a videók gyári alapértékeken voltak, kivéve az utolsót, ott a kontraszton állítottam.
Ha elolvasod, írtam is, hogy mennyivel gyengébb a dropboxon mint a valóságban.Próbáld meg letölteni a videót, és úgy nézd meg, ne az internetes streamen.
Akkor is más minősége van.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1764) TaaT válasza huncutka1029 (#1763) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam a dropbox csak SD-ben játsza le a videót, lehet Rick-nek is. :)

Give them hell Ukraine!

(#1765) Rick4 válasza TaaT (#1762) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ilyen:

A két printscreen között ég és föld a különbség, de nálad mitől lett jobb? :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1766) TaaT válasza Rick4 (#1765) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, a dropbox nálam is csak SD-be játsza le a videót ahogy nálad, korábban mondták hogy töltsem le, így én a letöltött videóból mentettem a képet. :)

Give them hell Ukraine!

(#1767) Rick4 válasza TaaT (#1766) üzenetére


Rick4
félisten

Letöltve totál rendben van a kép.. :D Egy éjszakai felvételre azért kíváncsi lennék..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1768) huncutka1029 válasza Rick4 (#1767) üzenetére


huncutka1029
addikt

este készítettem, nem nagy durranás, gyenge megvilágtás mellett, amikor a lámpa alá értem, akkor az ISO értéket automatikusan hagytam, így látványosan villog a kép.
asszem éjszakai felvételre majd valami fix iso értéket, és fehéregyensúlyt kell belőni.
Ha haza érek feltöltöm

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1769) Rick4 válasza huncutka1029 (#1768) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem jó az az auto iso, nem bántsd, ha olyan, akkor olyan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1770) huncutka1029 válasza Rick4 (#1769) üzenetére


huncutka1029
addikt

Azért, ha megnézed te is azt mondod, talán érdemes a beállítások között próbálkozni, egy jobb éjszakai profilért.
:K ;] "Sajna" mostanában nem sokat járok éjjel, így eltart majd egy darabig, mire kifilózom mit kell átállítani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1771) Rick4 válasza huncutka1029 (#1770) üzenetére


Rick4
félisten

Ez szerintem elhelyezési kérdés inkább, én az előző kamerámat is úgy raktam fel, hogy volt egy sötétebb csík a szélvédő tetején, az meg frankón rásötétített az égboltra, így sokkal jobb képek készültek. Itt is hátrébb kellene hozni, semmi értelme az eget is pásztázni, felülvilágít mindent, csakúgy, mint a lámpák...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1772) huncutka1029 válasza Rick4 (#1771) üzenetére


huncutka1029
addikt

ennek a tipusnak a hátrébb hozatala nem megoldott gyári talppal, mert az egy 3M ragasztóval a szélvédőre rögzíthető csak.
Ha hátrébb ragasztom, akkor a bele épített GPS értelmét veszti, és nem is biztos, hogy egy vízszintes felületre ragasztva a kamera rögzítő "racsnis" része elfordul annyira, hogy jól be lehessen állítani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1773) Rick4 válasza huncutka1029 (#1772) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, ez kimaradt belőle, a régi X3000-esemmel jártam úgy, hogy a GPS vevő és a töltőkábel is a tetőnél, a menyezeti lámpa alá (fölé) volt eldugva, nem is akart gps pozíciót fogni....

Amúgy most már elmondom, a mediamarkt webáruházából vásárolt kamerámmal volt egy kis gond (aki nem emlékezne, a kép jobb felső sarka egy nagy darabon homályos volt, valamint 5 percre állított felvétellel néha úgy gondolta, hogy elég, és memóriahibát írkált ki. Formázás után 2-3 napig minden oké, aztán ismét) amit a vásárlás után néhány nappal, április 26.-án be is jelentettem. Ígérték a cserekészüléket, ekkor- akkor, jövő héten, meg hogy ekkor- akkor már át is adják a szállítónak, természetesen egyik se volt igaz, se tegnap, se ma nem érkezett meg a termék, talán holnap... 1 hónap telt el onnantól, hogy jeleztem a hibát nekik... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1774) Moleman válasza Rick4 (#1773) üzenetére


Moleman
addikt

Szomorú... Pedig azt hinné az ember, hogy a felárral megspórolja a kínai ügyintézéssel fellépő esetleges időveszteséget. (Bár legalább anyagi kockázata nincs, én most egy fülhallgató garanciáztatásán buktam 20.50 dollárt, mert felszívódott az eladó, miután visszaküldtem a hibás darabot.)

(#1775) lazac_


lazac_
tag

Üdv.

Megmakkant a Mobiusom. Általában az első videót felveszi, aztán teljesen véletlenszerűen becsíkosodik, és megáll a kép. Közben az audiot veszi tovább, és az időszámláló is mocorog a bal alsó sarokban.
Először azt hittem, hogy SD-kártya nyűg, de hétfőn vettem át az új 32GB-s class4-es Kingstont (amit több helyen ajánlanak hozzá), és azzal is rossz (meg persze a kártyáim h2wtest szerint hibátlanok).

Kíváncsi vagyok milyen lesz az eletoponline-os ügyintézés, illetve hogy mitől mehet így tönkre egy kamera, amit az RC felhasználók naponta vágnak földhöz a quadcopterjeikkel, és ott semmi bajuk...

>Mobius zizis kép<

(#1776) huncutka1029 válasza lazac_ (#1775) üzenetére


huncutka1029
addikt

miért csak class4 kártyát használsz??????????

Mindenki tudja, tapasztalja, hogy full HD- hoz minimum class6 dukál!.
Ettől még lehet hogy a kamera is elromlott.
De tegyél már bele egy gyorsabb kártyát, és úgy is próbáld ki.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1777) lazac_ válasza huncutka1029 (#1776) üzenetére


lazac_
tag

Class10-es kártyát használtam!(!!!!!!!!! Csak hogy meglegyen a tíz.)
Azonban a "félhivatalos" támogató fórumban ez áll:

Memory Cards

Class 4 memory cards from popular manufacturers provide the best compatibility with this camera and are recommended. Class 6 and Class 10 cards, at best, do NOTHING to improve the camera's video and cost more, and at worst, they may not work properly! ALL MEMORY CARDS should be formatted using the camera's internal formatting routine for best compatibility! . If you are uncertain about what kind of memory card to buy, order one from the camera vendor when you place your order.

Ez alapján eleve az lett volna az első kör, hogy megkérnek rá, hogy próbáljam ki class4-el.
Amúgy a Mobius elég jól tömörít, normal képminőség beállítás mellett kb. 2MB/sec az adatfolyam, amit röhögve visz a class4 is.

[ Szerkesztve ]

(#1778) havri1 válasza huncutka1029 (#1776) üzenetére


havri1
félisten

Ez amúgy nem így van.
Gyakorlatban elég kell hogy legyen bőven a c4-es is.
C4 4mbyte/sec írást tud. Ezek a videók nem érik el ezt a sávszélességet.
3 perc, 276 mbyte. Ez kicsit több, mint 1.5 mbyte/ sec írás a kártyára.
A videó teljes bitrátája hanggal együtt 12389 kb/s.

Persze én is C10-et használok már rég óta, nincs árkülönbség, nem éri meg kicsit venni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1779) Rick4 válasza Moleman (#1774) üzenetére


Rick4
félisten

0ft-ba került, addig viszont ment a régi kamera.. Az újst jól átnéztem, nem homályos, remélem így is marad....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1780) andaman


andaman
tag

Üdv.

Erről kérném a véleményeteket.

The man is a snowflake on the river.

(#1781) andaman


andaman
tag

ez a kártya?

The man is a snowflake on the river.

(#1782) Moleman válasza andaman (#1780) üzenetére


Moleman
addikt

A kamera elég jónak tűnik, az ára is jó hazai viszonylatban, de a kártyát meg ne vedd. Kevesebb mint harmadáért megkapod Kínából.

(#1783) Wheelbarrow válasza andaman (#1780) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

[link]

Szerintem rendben van a cucc, ha éjszaka is ilyen jól lát. A menürendszere olyan mint az én Concorde HD30 kamerám ami lánykori nevén G1W.

(#1784) Wheelbarrow válasza andaman (#1781) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ha a cikk szerint jól működik vele miért ne, ennyiért C6 Samsungot kapsz. Ha nem jó akkor számonkéred a cikkírón :DDD

(#1785) Wheelbarrow válasza Moleman (#1782) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Hetekkel később és ki tudja mit kap ;)
Ne szennyezzük már a környezetet egy memóriakártya Ázsia - Európa közti úsztatásával. És a környezetvédelem? :DDD

(#1786) bul07 válasza Wheelbarrow (#1785) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt kapja amit megrendel(ha jó eladótól rendel)
Olyat már nem találtam amit régebben többen is rendeltek, de itt egy pár [link], [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1787) Wheelbarrow válasza bul07 (#1786) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az Overmax egyébként Sandisket javasol hozzá ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1788) Moleman válasza Wheelbarrow (#1785) üzenetére


Moleman
addikt

Az a repülő akkor is elindul, ha nincs rajta a te 10 grammos csomagod. :) Nekem eddig mindig itt volt 9-10 nap alatt, azóta is működik mind (4 db).

(#1789) Gépötty válasza Moleman (#1788) üzenetére


Gépötty
senior tag

Sincerityéktől nekem is megérkezett tíz nap alatt. A legutóbbi rendelésemnek az pont ma van, úgyhogy a jövő hétre várom. A kamerámmal együtt, ami 20-a óta vámolódik (bsszamg).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1790) bajvan2


bajvan2
tag

Sziasztok. Ne haragudjatok, de tényleg nincs időm napokat visszaolvasni. Száraz számokat annyira nem vágom, videók is csalókák lehetnek.
Nézegetem kamerákat, Mini 0801, vagy GS9000 pro? Esetleg valami más, ami extra jó vétel?
Árban ekörül szánnék rá, többet nem. Tesztvideókra pillantva kb egyforma szerűnek tűnnek és ez a minőség elég is. Köszönöm, ha valaki pár pillanat alatt meggyőz, illetve lehülyéz. :)

(#1791) huncutka1029 válasza bajvan2 (#1790) üzenetére


huncutka1029
addikt

van kereső, nem kell napokat olvasni.
Nekem mini801 van, concorde roadcam HD40- kódnéven vettem, és nagyon jó kamera, nyugodtan vedd meg.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1792) Wheelbarrow válasza Moleman (#1788) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ha itthonról akar kamerát venni magyar menüvel és hazai garanciával akkor miért rendelné hozzá a kártyát kínából? Nem akar istencsászár lenni, hogy még a levegőt is kínából rendeli. Racionálisan gondolkodott, hogy neki mi a jó. Ezt nézte ki, ezt szeretné megvenni csak megerősítést vár, hogy jól döntött. Ha kínából rendelné a kamerát is akkor érteném miért ajánlod neki a kínai kártya dealt de így.......

(#1793) huncutka1029 válasza Wheelbarrow (#1792) üzenetére


huncutka1029
addikt

itthon is lehet olcsóbban kártyát venni,
Pl a vaterán, is van egy halom ajánlat Igaz nem EMTEC, de én ebben sem bíznék jobban, mint a Sandisk, vagy Adata kártyákban.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1794) Moleman válasza Wheelbarrow (#1792) üzenetére


Moleman
addikt

Hol a racionalitás abban, hogy háromszoros áron veszed meg ugyanazt?

[ Szerkesztve ]

(#1795) Rick4


Rick4
félisten

Ki hogy tapasztalja a saját g1W-jével (vagy másik kamerájával), lehet annyira háklis a kártyára, hogy a második készülék is vacakol, le- leáll a felvétel? 2 percre van állítva az időzítő, tehát elvileg minden felvételmentésnél kell 2-3 felvételnek lennie, amiből majd meglesz a gombnyomásra történő befejezés előtti 2 perc. Namost ha mentek ebből 3-4-et, meg utána dolgozik, képes lenne kiakadni, és nem tovább menni? 8GB-os kártya van benne, nem terveztem nagyobbat venni, de múlhat ezen?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1796) havri1 válasza Rick4 (#1795) üzenetére


havri1
félisten

Hú bakker, ezt 3x is elolvastam, de nem fogja fel az agyam :-D

havri

(#1797) Gépötty válasza havri1 (#1796) üzenetére


Gépötty
senior tag

:)
Nekem is csak egy nagy D-betű volt az arcomon, mint amikor a saját írásaim olvasom pár hónappal később, és vakarom a fejem, hogy mit akarhattam, amiről én tudtam, és azt hittem, hogy mások is velem együtt érzik :D
Rick, ezt fejtsd ki még egyszer, ha kérhetem! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1798) andaman válasza Wheelbarrow (#1792) üzenetére


andaman
tag

Itt venném ezzel a kártyával.
Az itt található 32GB Sandisk kártyák közül jól választottam?
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#1799) Gépötty


Gépötty
senior tag

Na végre.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1800) Rick4 válasza Gépötty (#1797) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát: (lassan írom. :D)
A felvétel beállítása nem végtelen, hanem 2 percre van állítva, vagyis újra és újra veszi a 2 perceket. Ez nekem azt jelenti, hogy a kártyán nem lehet több, mint 2 percnyi felvétel, hiszen nem kértem mentést. Ha párszor (bizonyos szituációk után) megnyomom a felvétel megállító gombot, akkor ugye az aktuális fájlt menti, ebből 3-4 db fájl kb 2-3GB, tehát kell hogy legyen hely. Nekem mégis elfogy, vagy nem oké valami beállítás, vagy valami más van a háttérben, de egyszercsak leáll a felvétel. Nem törli a régieket, nem írja felül őket, csak elfogy a hely. Mit csinálok rosszul?
Remélem érthető így.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.