Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) dionaea válasza vargalex (#14997) üzenetére


dionaea
őstag

ugy érzem ez nincs nekem beállítva.

(#15002) rihi1


rihi1
tag

Fiúk,

Megy le a kamera ára, vagy hamisítják??
alfawise g70

(#15003) Upo válasza skopy (#15000) üzenetére


Upo
addikt

Kezelhetőség miatt nem igazán kell. Az elején egyszer beállítod, aztán teszi a dolgát, hozzá se kell érni. Indítod az autót vesz, leállítod, kikapcsol/parkoló módba megy ha be van kapcsolva.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15004) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Van egy SAL DVR WF1 SMART menetrögzítő kamerám.

https://edigital.hu/jelzokeszulekek/smart-dvr-wf1-menetrogzito-kamera-rejtett-p523763

A felvétel minőségével nem vagyok megelégedve, szeretném lecserélni.
Viszont nagyon fontos kritérium lenne, hogy a visszapillantó mögé lehessen rögzíteni (ahogy ezt is), illetve jó lenne, ha nem lenne benne akkumulátor, hanem inkább kondenzátor, mert a nyári tűző napos melegben nem örülök neki, hogy egy ilyen akku van a kocsiban....

Tudnátok ajánlani valami kondenzátoros és esetleg diszkréten elrejthető alternatívát?

(#15005) CHIPman válasza JockeyEwing (#15004) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mit értünk pontosan a tükör "mögött" elrejtésnek? Ha berakod a tükör mögé, akkor nem fog kilátni.
szerk: Kezdem érteni, szóval a menetirány szerint elé szeretnéd rakni, nem mögé.
Gondolom akkor hasonló kialakítású kéne. A megbízható típusok közül nem nagyon van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15006) Upo válasza JockeyEwing (#15004) üzenetére


Upo
addikt

Ez egy hulladék kategória ősi chippel ami aviba ment, gondolom 640x480 képérzékelőből interpolált full hd :O , nem is csoda ha nem tetszik.
Van olyan is, amire ez akart hasonlítani, pl. Junsun S100 néven. Valódi full hd sony imx322 szenzorral, novatek 96550 chip, hasonló formavilág.
Ha rákeresel, a rendeljkinait tesztben az arc épp fordítva köti be, a 12V az állandó 12V, az ACC pedig a gyújtás szál (a tesztben pont fordítva írja). Nem is csoda, hogy neki néha érdekesen viselkedik meg néha elfelejti a dátumot, hiszen fordítva kötötte be.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15007) nyikszi válasza JockeyEwing (#15004) üzenetére


nyikszi
őstag

Viofo? Eléggé el lehet rejteni a kíváncsi szemek elől.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#15008) sb


sb
veterán

Sziasztok!

A119 v2-őt néztem még ki korábban, ahelyett 70mai Pro? Mik az előnyei, hátrányai?
Utóbbival akksival a parkoló mód szimpi lenne de eddig kerülendőnek írták itt többen is az akksis modelleket.

(#15009) CHIPman válasza sb (#15008) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem egy árkategória.
70mai:
Előny: Nagyobb felbontás, sávelhagyás-figyelmeztető (GPS modul kell). Az érzékelőket nem ismerem.
Hátrány:
-GPS koordináta és sebesség nem rögzül a képre.
-Akksis.
-Van benne parkoló mód a beépített akksiról, viszont a Viofohoz van olyan hardwire kit, aminél az autó akksijáról veszi az áramot parkoló módban, és választhatsz is, hogy time-lapse vagy mozgásérzékelés alapján működjön.
Ha a kettő között vacillálsz, akkor az A119 v2 GPS modullal 63$ banggoodról kuponnal egyértelműen jobb választás. Ha viszont számít az az 1/3 árkülönbség (70mai pro GPS nélkül 45$), akkor egyszerű felhasználásra a 70mai pro is igencsak jó az áráért, ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy akksis.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15010) sb válasza CHIPman (#15009) üzenetére


sb
veterán

Tudom, hogy nem egy árkategória. Kb. 80 vs 50 USD (kupont nem láttam amikor néztem).
Viszont tudásra nekem hasonlónak tűntek. Felbontásban sem túl nagy a különbség, de igazából a minőségre (képminőség, esti felvételek, stb...) hasonlónak tűnik a szintjük.

Hardwire bekötésről tudok, de nem biztos, hogy meg tudom oldani céges autóban. Igazából erről le is mondtam, plusz inkább maradnék akksi nélkül mert az jóval előnyösebbnek tűnik hosszabb távon.
De aztán jött a70mai pro elég jó áron és gondoltam rákérdezek.

Árban egyébként igazából mindegy. Rászánom a nagyobb összeget is, csak normális/használható legyen. Ha egyszer szükség lesz rá az árához képest jóval többet hozhat vissza.

(#15011) nyikszi válasza CHIPman (#15009) üzenetére


nyikszi
őstag

Sávelhagyás-figyelmeztető van a Viofoban is. Ez nem előny hozzá képest ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#15012) ANOka válasza nyikszi (#15011) üzenetére


ANOka
őstag

Sávelhagyás-figyelmeztető a magyar - alacsonyabb rendű - utakon kb. annyit ér, mint halottnak a csók. A felfestések kopottak.

(#15013) sb válasza ANOka (#15012) üzenetére


sb
veterán

Én ezért sem szóltam ahhoz a részhez. Tudom, hogy mindkettőben van, de nem igazán látom értelmét.
Fontosabb a képminőség (itt azt látom, hogy nappal egy kicsit azért jobb a 70mai, este viszont az A119 v2) és, hogy használható legyen/ne legyen gond vele.
Itt az akksi aggaszt kicsit, ill. volt vmi indítási/tápellátási gond a 70mai-nál? :F
A119-nél (vagy az S-nél? már nem emlékszem) pedig focus drift-ről olvastam a v2 kapcsán, de remélem ezt megoldották azóta.

[ Szerkesztve ]

(#15014) Lomas


Lomas
tag

Sziasztok!
A 70mai dash cam pro kamerához letöltöttem a magyarítást tartalmazó szoftvert. Hotspottal összekapcsoltam. A beállításoknál van egy P/N menüpont, az mi lehet? Nem hinném hogy a parkolómód, mert a következő menüpont épp a parkolás mód be-ki, és a kamera kijelzőjén látható is, hogy aktív. Tippek?

(#15015) nyikszi válasza ANOka (#15012) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt biztos nekem szántad? A sávelhagyás figyelmeztető az autópályára való.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#15016) sumsang válasza CHIPman (#15009) üzenetére


sumsang
aktív tag

A viofo a119-ben is van sávelhagyás figyelmeztető. meg ráfutásos ütközés jelzőrendszer, de köztudottan, hogy ezeknek a biztonsági figyelmeztető rendszereknek kb. nulla a használati értéke, inkább csak idegesítő a fals riasztások miatt. De ez az összes ilyen tulajdonságú menetrögzítőre igaz.
A Viofo A119-nek az is az előnye, hogy vízszintesen is állítható a lencséje, s ezáltal rárakható a belső visszapillantó tükör menetirány szerinti jobb oldalára és akkor kívülről nem feltűnő a nemkívánatos személyek részére és persze kevésbé éri a napsugárzás, valamint könnyebben kezelhető, hozzáférhető, mint pl a tükör mögött lenne, stb. Én így használom 3,5 éve (kb 70e.km) és azóta is hibátlanul teszi a dolgát. Egy billenőkapcsolóval oldottam meg a működtetését. Középső állásban ki van kapcsolva. Jobbra billentve a gyújtásra indul és áll le, balra billentve a kapcsolót, pedig diretre van kötve. Úgyhogy bátran merem ajánlani mindenkinek, jó és megbízható cucc a VIOFO !

[ Szerkesztve ]

(#15017) CHIPman válasza ANOka (#15012) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A 70mai Pro-t a tükör baloldalára tettem fel, és annyira domború a szélvédőm, hogy nem érzékeli a sávokat. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15018) JockeyEwing válasza sumsang (#15016) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Tudnál feltenni egy képet, hogyan szerelted fel? Illetve hol és milyen a billenő kapcsoló?

(#15019) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Most 2 napja volt 1 hír a kerültünkben, hogy egy 14 éves fiú betörte 5 taxi ablakját, és elektronikai eszközöket lopott. Taxiban gondolom legtöbb esetben Gps eszköz lehet.
Ugyanúgy fedélzeti kamerákra is érvényes, ha lopni akar, akkor tuti kiszúrja, hogy ott van feltéve... Én inkább fel/leszedem minden alkalommal (bár így is ott lóg a kábele, így így is gondolhatja, hogy kesztyűtartóban tuti van vmi elvihető...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15020) drag válasza sumsang (#15016) üzenetére


drag
tag

Ennek a bekötésnek a részeletes leírását közölhetnéd mivel épp előtte vagyok :R

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#15021) ANOka válasza Lomas (#15014) üzenetére


ANOka
őstag

Azt honnan szedted le?
Linket kérhetek/kaphatok (akár privátban...)?

(#15022) sumsang válasza JockeyEwing (#15018) üzenetére


sumsang
aktív tag

Nincs most fotóm, de többet ér, ha berakom a bekötési rajzát.
A belső visszapillantó tükör jobb szélére raktam az öntapadós GPS talpat és fölfelé a tetőkárpit és a bal oldali A oszlop burkolat mögött vezettem le a kábelt a biztosíték táblához. ( 2 db biztosíték tartó kábellalal van bekötve a bizt. táblához) Steklámpával ki kell keresni, hogy melyik a gyújtás biztosítéka és melyik biztosíték ad folyamatos áramot. Esetleg a szervizkönyvben is meg lehet nézni a bekötési helyeket) A billenőkapcsolót a kormány alsó burkolatához raktam. Mindig a gyújtásra van állítva, mivel este mindig garázsban állok. Akkor szoktam átváltani a direct, ill. akksi módra a kapcsolót, ha egy forgalmasabb, eseménydúsabb helyen parkolok.

[ Szerkesztve ]

(#15023) sumsang válasza sumsang (#15022) üzenetére


sumsang
aktív tag

ilyen billenőkacsolót raktam fel. A kapcsolón lévő jelölések könnyen eltávolíthatók, ha vkit zavar. Bár nem látkató helyen van nálam a kapcsoló elhelyezve.
Egy tipp, hogy a gyújtás megszakítást (gyújtáskapcsoló előtti szálról) is rá lehet kötni a bill. kapcs direkt oldalára, ami duplán hasznos lehet, mert nem tudják olyan könnyen ellopni az autót, másodsorban nem felejted állandóan bekapcsolt állásban a kamerát, mert nem tudsz elindulni addig, amíg vissza nem váltod a kapcsolót gyújtás állásba

(#15024) ITI-san válasza sb (#15010) üzenetére


ITI-san
tag

Ha össze akarod hasonlítani akkor mondjuk 70mai pro esetleg ami felveszi a versenyt a Viofo A119S - el, vagy a A 119 V2 - vel. Ami a Viofo mellet szól, hogy bevált és jól működő típus. A legújabb az A129 kamerájuk. Kettős kamera is van belőle A129 duo néven.
A sima 70mai a fasorban van hozzájuk képest. Egy olcsó kamera tűrhető ár érték aránnyal. Aki nem akar sz...kodni a kamerákkal csak azt szeretné, hogy tegye a dolgát mindig, jó minőségben, megbízhatóan, annak a Viofot tudnám nyugodt szívvel ajánlani.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#15025) drag válasza sumsang (#15022) üzenetére


drag
tag

Szuper, köszi a segítséget, én is így fogom bekötni. A mozgás érzékelős módot szoktad használni? Ha igen mennyire jó? Milyen távolságnál kapcsol be? Ha jól tudom érzékelés után 60mp-ig vesz és kikapcsol, majd ha újra mozgás van kezdi előről.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#15026) CHIPman válasza drag (#15025) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha jól értelmezem az eddig olvasottak alapján, mivel a billenőkapcsoló miatt csak az állandó/gyújtáskapcsolt mód van, nem tudja használni a parkoló módot. Az a gyári hardwire kittel lenne, amire egyszerre kötöd rá a gyújtáskapcsolt és az állandó biztit, és a dashcam tudja magának vezérelni az áramot.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15027) sb válasza ITI-san (#15024) üzenetére


sb
veterán

Nem írtam a sima 70mai-ról, a Pro-t kérdeztem végig. Ezek azért hasonló minőségi szinten tűnnek.
Tudok az A129-ről is, de rosszabbnak láttam a képminőséget teszt videók alapján. (Ha hátra is veszek akkor lehet, hogy inkább két A119 lesz belőle.)

A119-et terveztem korábban is, mint írtam, de akkor még nem létezett a 70mai pro. Gondoltam érdemes rákérdezni. Tudom, hogy előbbi jó cucc. Bár ez a focus drift aggaszt azért, 2018 végén jó pár helyen olvastam róla, hogy az új szériáknál többeknél előjött.

(#15028) drag válasza CHIPman (#15026) üzenetére


drag
tag

Gyári hardwire kittem van. Ez: [link]

Még sehogyan sincs bekötve. A terv az, hogy alapba nekem is gyújtásra kapcsolna ki-be. A kapcsoló is úgy lenne beállítva.
Másik lehetőség ha a kapcsolón a fix tápot választom akkor vegyen mozgásérzékelős üzemmódban. (ez egy-egy alkalom lenne)

És akkor mindkét szálat (ACC/ fix12V) a biztoséték táblára lenne kötve lengő kábellal.

Ha jól olvastam ez így működőképes lenne. :))

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#15029) CHIPman válasza drag (#15028) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tehát a billenőkapcsoló két lábát bekötnéd az állandóra és a gyújtásra, majd a hardwire kit gyújtás szálát szintén a gyújtásra? Így akkor ha lekapcsolod a billenőkapcsolót teljesen, akkor a hardwire kitbe csak a gyújtás szálon megy áram, ami definiálatlan viselkedés.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15030) drag válasza CHIPman (#15029) üzenetére


drag
tag

Teljesen kikapcsolt állapotban nem működne. vagy ACC vagy 12v, attól függően hogyan áll a kapcsoló. Ezt a rajzot legalábbis én így értelmezem.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#15031) CHIPman válasza drag (#15030) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Még mindig nem értem, akkor mit kötsz a hardwire kit "gyújtás" ágára?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15032) sumsang válasza drag (#15025) üzenetére


sumsang
aktív tag

Szia!
A mozgásérzékelős beállítást az elején kukáztam, mert elég gyakran pl egy piros lámpánál, v dugónál automatice kikapcsolt és csak induláskor kapcsolt újra vissza. Azóta a rajz szerint kötöttem be, s így használom.

(#15030) drag
Igen, amikor a billenő kapcsoló középső állásban van, akkor ki van kapcsolva a kamera. Ugyan ki lehet a kamerán is kapcsolni, de nekem így egyszerűbb, mert a kapcsolónak van más funkciója is :)
Amikor beszereltem, akkor még nem volt fogalomba a 3 szálas harwire kit, de most hogy van így sem használnám, mert a jelenlegi bekötést én jobbnak ítélem.

(#15031) CHIPman
Kikeresed egy kontroll lámpával, vagy egy 12V-os fázisceruzával a biztosíték táblán azt a biztosítékot, amelyik a gyújtás ráadásakor áramot kap. Nos , ha ez megvan, akkor arra teszed a "gyújtás" biztosíték tartót. A "direkt/akku biztosítéknál pedig állandóan áramot kapó bizosítékra nyomod be a másik biztosíték tartót , majd a fenti rajz alapján rákötöd a háromállású billenő kapcsoló jobb oldali pólusára a "gyújtásról jövő kábelt, a bal oldali pólusra pedig a "direkt" irányból jövő kábelt. A kapcsoló középső pólusára pedig a hardwire kit kábelt csatlakoztatod.
Ugyanezt meg lehet csinálni egy kétpólusú (ON-ON) billenő kapcsolóval is, de akkor az egyik állásában a gyújtásró, míg a másik állásban direktbe kapja a kamera az áramot. Tehát ebben a variációban kimarad az állandó kikapcsolt kamera állapot.

[ Szerkesztve ]

(#15033) CHIPman válasza sumsang (#15032) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Értek mindent tökéletesen, viszont a Viofo hardwire kitnek nem 1, hanem 2 pozitív kábele van. És ha csak a gyújtásé van bedugva, a billenőkapcsoló pedig kikapcsolt állásban van, akkor mi történik?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15034) gidano


gidano
tag

70mai - HU

Android app magyar nyelven.
Frissítés: v1.0.4 - v1.1.0

[ Szerkesztve ]

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#15035) ANOka válasza gidano (#15034) üzenetére


ANOka
őstag

Hol? Google Play-en?

Szerk.: Ott.
De a verzió változáson kívül érdemi frissítést nem olvastam a .log-ban, ami érdemben javítaná a Dash Cam (Pro) használhatóságát/tudását! :(

[ Szerkesztve ]

(#15036) CHIPman válasza ANOka (#15035) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az aláírásában található weboldalon.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15037) ANOka válasza CHIPman (#15036) üzenetére


ANOka
őstag

Ok, de most meg az a kérdésem: itt mi változott?
"Az alkalmazással a 70mai Dash Cam angol firmware-je az 1.0.8 verzióra frissíthető"

(#15038) CHIPman válasza ANOka (#15037) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A legújabb angol alkalmazást lefordította magyarra, és azzal a legújabb angol firmware telepíthető. Elég egyértelmű a dolog.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15039) ANOka válasza CHIPman (#15038) üzenetére


ANOka
őstag

Értem.
Mondjuk én a saját root-olt telefonomra sem tudtam felrakni, azután sem, hogy a Goolge Play-est eltávolítottam és a telefon újraindítottam.
De ez biztos egyéni hiba.

(#15040) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Nincs valakinek eladó Viofo A119 V2 kamerája?

(#15041) ITI-san válasza sb (#15027) üzenetére


ITI-san
tag

Bocsi de erről nem tudok - focus drift-? Ez mit takar?

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#15042) Upo válasza ITI-san (#15041) üzenetére


Upo
addikt

[link] :DDD :C

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15043) sb válasza ITI-san (#15041) üzenetére


sb
veterán

Régebben olvastam, most ezt találtam hirtelen, itt az A119S v2-ről van szó.
Röviden: Fém->műanyag csere volt a lencséket tartó részen. Ahogy melegszik a kamera menet közben, úgy deformálódik a tartó és elveszti a fókuszt.
Volt valahol egy hosszabb videó is ahol jól látszott, hogy 20 perces út végén már egy mosott paca volt az egész kép.

(#15044) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Új kocsi, új kamera kellene bele.
Eddigibe egy viofo a119v2 volt, teljesen jól üzemelt, 1x volt vele baj akkor is frissítettem a sw-t rajta és ment tovább. (tegnap is volt mit rögzítenie :( [link] )

Igazából úgy alakult, hogy gyorsan kell döntsek, mivel most autóhifisnél van a verda és Ők akár be is szerelik vagy kérésemre előkábelezik neki.
Ami talán a legfontosabb az a minimal kinézek, mint a viofo. Azért is szerettem, mert csendben észrevétlen ott van fent, csak akkor kell rá figyelni ha helyzet van...
Átfutottam ezt a horribilis mennyiségű kínálatot, ezekre szűkültem:
1. Viofo A129 + parkoló kit (és akkor már valószínűleg duóba tenném) ~42e.
Hátránya, hogy várni kell rá így a végszerelés rám vár.

2. Pioneer ND-DVR100 - 55e. Van készleten, szerelhető, szinte azonos kinézet a viofoval. Beépített akkus, így parkolásnál erről rögzít, leírás alapján nem túl rózsásan, mivel max 50percig éber utána elfogy a szufla ami szerintem édeskevés.

3. Kenwood DRV-330 27e - szintén készletes, akciós és olcsó. Nagy hátrány, hogy parkolási funkció csak saját spéci kábellel (mint viofo-nál), de azt nem látom hogy hol lehetne megrendelni.
Picit talán nagy is, nem olyan minimal mint az első kettő.

Van esetleg más opció? Bárhogy nézem, a viofo a győztes.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#15045) zsuzscs


zsuzscs
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt és segítséget szeretnék kérni! Kamerát szeretnék venni és nem tudom eldönteni a két favorit közül melyik lenne a jobb.

1. Mio MiVue C380 Dual vagy

2. Truecam A6 Dual.

Vagy ha tudtok ajánlani hasonló karakterűt, azt megköszönöm. Mindenképpen magyar garist szeretnék.

Köszi ha válaszol valaki! :)

(#15046) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Van egy Concorde/Overmax Roadcam HD50-em. Új kora óta az a gond vele, hogy gyújtás elvétel/vissza után SD kártya hibát dob. Ez kártya hiba, vagy eszköz lehet? Egy sandisk kártya van benne a kezdetektől.

(#15047) cikasz válasza Vitaqo (#15046) üzenetére


cikasz
őstag

Nincs egy másik akármilyen kártyád amit belerakhatsz mig kipróbálod? :U

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#15048) Vitaqo válasza cikasz (#15047) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Sajnos nincs.

(#15049) proof88 válasza Vitaqo (#15046) üzenetére


proof88
addikt

Ez eddig 2x történt meg velem, Mivue 792 Wifi Pro kamerával, hogy ha csak gyújtást adtam, majd 1 perc múlva levettem a gyújtást, akkor a következő 2 indításon belül várható hogy azt írja ki a kamera hogy formázni kell a memóriakártyát. Ez azt jelenti hogy nem biztos hogy a következő indításnál, lehet a következő utáninál fordul elő. De 2x megtörtént már, amikor csak gyújtást adtam, motort nem indítottam.
Lassan 4 hónapja van meg a kamera és ezt csak így produkálta. Nem tudom mi köze lehet annak ahhoz hogy nem indítom be a motort, elvileg ha csak gyújtást adok majd leveszem, ugyanúgy érzékeli hogy le kell kapcsolnia és szépen lekapcsol ahogy egyébként is, de úgy tűnik valamiért mégis esetleg korrupt lesz a fájlrendszer ha gyújtás adása után nem indítom a motort és csak simán leveszem a gyújtást. Próbáltam reprodukálni ezt egyelőre egyszer, akkor nem jött elő. Majd megpróbálom többször is még, hogy lássam rendesen leáll-e a kamera olyankor, vagy csak én hittem azt.
Nekem KINGSTON 128GB SD MICRO CANVAS REACT (SDXC CLASS 10 UHS-I U3) memóriakártya van benne.
Alapvetően szerintem kamera probléma lehet, ha valamiért nem érzékeli rendesen hogy elvették a gyújtást, és nem zárja le időben a fájlrendszert, vagy ilyesmi. Ezért kéne nekem is reprodukálni hogy lássam a kamera mit csinál olyankor, mert eddig nem figyeltem meg.

(#15050) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Rengeteget olvastam itt a fórumon, de egyszerűen nem tudok dönteni, segítsetek.

Két (három) lehetséges kamerát szemeltem ki:

Viofo A119 V2

Viofo A129 vagy (Duo)

A legfontosabb kérdés, a parkoló mód. Ahogy néztem, kell hozzá a "hardwire kit". Viszont létezik a Viofo-ból 2 féle is, a két vezetékes, illetve a három vezetékes.
A három vezetékesnél tiszta sor, 1 állandó táp, 1 gyújtás, 1 pedig föld. Viszont a két vezetékes állandó tápon van? Annak akkor mi értelme? ( nem engedi 11.8V alá merülni az akkut, de akkor már végülis mindegy, mert indítózni nem biztos hogy sikerül)

Én úgy gondolnám, hogy a három vezetékes hardwire kit lenne a legjobb megoldás, de nem tudom, hogy az A119-hez illetve az A129-hez is jó lenne-e?

Ezenkívül abszolút nem tiszta a parkoló mód működése. Én azt várnám el tőle, hogy megállok, az autót leállítom, gyújtás lekapcsol, a kamera is szépen megáll. Autó bezárása után a kamera csak akkor kapcsol be, ha mozgást érzékel, vagy akkor, ha nekimennek az autónak. Ezzel szemben én azt olvastam, hogy a parkoló módban folyamatosan rögzít a dashcam. Ez igaz? Erre viszont nem lenne szükségem, mert ha egész éjjel egy garázsban állok, akkor teljesen feleslegesen menne. Tudom, erre lehetne megoldás egy kapcsoló, ami megszakítja az állandó tápot. Na de ilyenkor mennyi ideig tudja tartani a beépített szuper kondenzátor a különböző beállításokat?

Az A119 V2 + a 3 vezetékes viofo hardwire kit működne együtt?

Akinek van tapasztalata, segítsen, ne tartsa magában, mint látjátok, óriási a "köd" a fejemben.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.