Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) gabx76 válasza bul07 (#1848) üzenetére


gabx76
senior tag

Sőt! Courtesytrading user név alatt is érdemes időnként körülnézni. Ugyanez a banda, ugyanilyen megbízhatósággal.

[ Szerkesztve ]

(#1852) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Köszönöm szépen az infókat. 16gb-ra mennyi időt tud felvenni kb 1080p-be G1WH?

(#1853) Rick4 válasza ЯΞD (#1852) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem asszem az elején kiír valami 2h 41 percet, de ugye utána 3 perceket vesz, amit mentek, az mentődik, de gáz, ha 1 nap alatt 2.5 órányi anyagot kell mentenem, akkor már nagyon hülyék az emberek. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1854) havri1 válasza ЯΞD (#1852) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy Rick is említette, kb annyi az annyi.
Nekem 5-6 órányi megy a 32gb-osra (sajna kevés, jó lenne a 64gb-os már), 16gb ugye ennek a fele.

havri

(#1855) bul07 válasza havri1 (#1854) üzenetére


bul07
nagyúr

Viszont legtöbb DVR csak 32GB-ig támogatja a memóriakártyákat , G1W, G1WH is ilyen
Persze lehet hogy normálisan működne 64GB-al is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1856) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, ezt meg szabad venni ennyiért ? Szállítási díjra mennyit számolhatok kb ? Ez ugye nem MJPEG már és nem is hamisítvány ? Esetleg alternatívák ? Ilyen kihajtható kijelzőst szeretnék hogy minél kevesebbet takarjon ki lehetőség szerint, és becsukva nem is annyira feltűnő. Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#1857) bul07 válasza vviktor1 (#1856) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezzel vagy ezzel jobban járnál

És mindenképp nézegess videókat (youtube)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1858) Gépötty válasza vviktor1 (#1856) üzenetére


Gépötty
senior tag

Az a baj, hogy ebből annyi gagyi van, hogy nem lehet megmondani, mit fogsz kapni. Ráadásul a 720p felbontást már át is léptük rég.
Az előzőekben említett G1W-G1WH páros nagyon jó választás, de sokkal kevésbé feltűnő a mini0801, ami kissé drágább - itthon 26kFt - de cserébe GPS-t is kapsz. Utóbbinak megjelent már a 1296p felbontású verziója is (tesztvideók a linken). Hosszútávon a magam részéről ilyenben gondolkodnék, nem egy már elavultat választanék.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1859) havri1 válasza Gépötty (#1858) üzenetére


havri1
félisten

Lehet én is váltok, a napokban volt egy elmerült frontális balesetem, és a rendszám egyáltalán nem látszik. Sőt.. Az autó is alig kivehető..

havri

(#1860) havri1 válasza bul07 (#1855) üzenetére


havri1
félisten

Igen, tudom sajnos. Valami formázási gond, talán nem lehet a 64gb-osat fat32-re formázni.

havri

(#1861) Moleman válasza vviktor1 (#1856) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem ilyen formájú van, becsukva valóban nem feltűnő, de a parkolóban ezt sem lehet otthagyni. A mini0801 az, ami igazán kicsi (mondjuk én azt is levenném).

(#1862) cigam válasza havri1 (#1859) üzenetére


cigam
félisten

elmerült :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1863) havri1 válasza cigam (#1862) üzenetére


havri1
félisten

Elkerült, csak a SwiftKey kijavitotta. Szóval egy majdnem frontális karambol volt. Bömbi kilóval, kanyar, gyalogatkelo, zarovonal, 2 autót, én meg szemben..

havri

(#1864) cigam válasza havri1 (#1863) üzenetére


cigam
félisten

ja, hogy ja... Huh...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1865) Gépötty


Gépötty
senior tag

Azt vettem észre, hogy a látási viszonyok nagyban befolyásolják a kép részletességét. Napos időben, városi forgalomban a szembejövők rendszáma (feltételezve az 50kmh sebességet mindkét félnél) hibátlanul látható. Szürkületben, ami most kb este nyolcnak felel meg, azaz akár egy borúsabb nap is lehet, már kell a szerencse, hogy az út mellett álló autók rendszámát látni lehessen, és ehhez már igazán nagy sebesség sem kell. Van ilyen felvételem, én 30-40 között mehettem egy kocsisor mellett, és csak egy-két esetben lehet kitalálni a rendszámokat teljesen, sokszor csak karaktereket lehet kisilabizálni, de inkább elmosódott foltok látszanak. Tök sötétben, utcai világítás mellett pedig akkora a képzaj, hogy gyakorlatilag csak akkor látszik bármi, ha megállok.
Azon viszont csodálkozom, hogy ellentétben a régi videós berögződésemmel, itt akkor látszanak jobban a részletek, ha kikockázom a felvételt, míg anno a videókorszakban mindig mosottabb volt az állókép, mint a visszajátszott felvétel.
Ha lesz egy kis erre fordítható pénzem, átteszem hátra az L650-est a G1W utánzat helyére, előre pedig veszek egy 0803-at, vagy valami hasonló picikét, de nagy felbontásút.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1866) havri1 válasza Gépötty (#1865) üzenetére


havri1
félisten

Nem csak a felbontása, hanem a lencse minősége is döntő.

havri

(#1867) Gépötty


Gépötty
senior tag

Jut eszembe!
Ez kifejezetten jól illeszkedik a kocsihoz. Nem is feltűnő, de nem is egyszerű kiszedni.
Egész jó választás lehet, a képfeldolgozó meg a szenzora ugyanaz, mint a már ajánlott G1W(H)-ban vagy az én L650-esemben.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1868) Gépötty válasza havri1 (#1866) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nyilán így van, de kínai termékről lévén szó, az objektívek minőségét csak általánosságban lehet firtatni. Tuti tippet senki nem adhat, attól hogy neki van valamilyen minőségű objektíve, még simán lehet, hogy amit ugyanonnan, ugyanolyan típusszám alatt rendelek meg, abban teljesen más alkatrészek lesznek, eltérő minőséggel. Mindenesetre a képalkotásba a legelső körben ez szól bele.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1869) TaaT válasza Gépötty (#1868) üzenetére


TaaT
veterán

"simán lehet, hogy amit ugyanonnan, ugyanolyan típusszám alatt rendelek meg, abban teljesen más alkatrészek lesznek, eltérő minőséggel."

Ez sajnos igaz, volt már olyan hogy a gyártó egy egész türhető objektívvel (vagy bármilyen más alkatrésszel) kezdte forgalmazni a termékét, aztán amikor rákaptak kicserélte egy olcsóbb, gyengébbre. :(((

Bár alapvetően nem ez a jellemző. :)

Inkább az összeszerelés minősége hullámzó, bár nem is csoda ilyen körülmények között. [link]

Give them hell Ukraine!

(#1870) cigam válasza Gépötty (#1867) üzenetére


cigam
félisten

Eddig ez a tükörre pattintható kivitel a legszimpatikusabb. Nem feltünő, cserébe a képminősége nem a legjobb.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1871) Gépötty válasza TaaT (#1869) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na és akkor képzeld el, amikor ezt az egész sort felpakolják a hajóra, és idefelé rakják össze a terméket! Kicsit viharosabb a tenger a szokottnál, mennyire hullámzik a minőség? :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1872) Gépötty válasza cigam (#1870) üzenetére


Gépötty
senior tag

Hátizé... Egy haveromnak nemrég cseréltem a letört tükrét, igaz neki ugyanilyen felpattintható tükörbe épített monitora van, a tolatókamerájához. Egyszerűen elfáradt a tükör konzolának anyaga három év alatt.
Nem emiatt, de nekem valahogy nem szimpatikusak ezek a kamerák, de igazából nem tudom megmagyarázni miért.
Viszont van ilyenről Techmoan teszt, azzal többet segítek talán, mint a fenti pár sor ballaszttal.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1873) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, nem is hittem volna hogy ennyire pörgős a téma, lehet elmebay-t kihagyom, mert heteket nem szeretnék rá várni, ha az ajánlott készülékre lenne belföldi forrás, kiegyeznék vele.

Ne dudálj, küzdj !

(#1874) TaaT válasza vviktor1 (#1873) üzenetére


TaaT
veterán

"ha az ajánlott készülékre lenne belföldi forrás, kiegyeznék vele."

[link]

Give them hell Ukraine!

(#1875) cigam válasza TaaT (#1874) üzenetére


cigam
félisten

vagy vmelyik neppernél is akad pl [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1876) vviktor1


vviktor1
aktív tag

:R Még egy gondolat, feltöréstől nem félek, jórészt biztonságos helyeken parkolok, inkább a kilátásban ne zavarjon, másik dolog, ebben a melegben inkább motorozok már, valami kormányra szerelhető tartó létezik ezekhez, vagy azt barkácsoljam magam ? És ugye itt lép színre az akku üzemidő is mert a mocin nincs szivargyújtó aljzat, és az se baj ha valamennyire víz (csepp/eső) álló a cucc.

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#1877) vviktor1 válasza cigam (#1875) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Hát.. meggondolandó az árkülönbség, lehet igénybe veszlek mégis :)

Ne dudálj, küzdj !

(#1878) TaaT válasza vviktor1 (#1876) üzenetére


TaaT
veterán

Ha motoron is rendszeresen akarod használni, akkor előtérbe kerülhetnek a sport/action cam-ok. [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1879) cigam válasza vviktor1 (#1876) üzenetére


cigam
félisten

Van amelyikhez kormányra erősíthető tartót is adnak.

Miért biztonságosabb a kondenzátor az akkumulátor helyett? Ha a fenti linket lejjebb görgetitek a -C variánsra írja ezt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1880) TaaT válasza cigam (#1879) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tom, egy motorra lehet nem raknék kamerát ilyen instabil rögzítéssel.

Give them hell Ukraine!

(#1881) Rick4 válasza cigam (#1879) üzenetére


Rick4
félisten

A felpakolt kamera eléggé fel tud melegedni az utastérben, féleg a szélvédő mögött, a kondenzátornak pedig jobb a hőtűrése, amint az akksinak. Állítólag sok probléma volt ilyen okból az akksikkal.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1882) Rick4 válasza vviktor1 (#1873) üzenetére


Rick4
félisten

Mediamarkt webáruház 1 munkanap alatt tudja ingyen szállítani, és ráadásul az országban a legolcsóbban. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1883) TaaT válasza Rick4 (#1882) üzenetére


TaaT
veterán

"ráadásul az országban a legolcsóbban."

Ez amúgy érdekes, haverra a legolcsóbb webes árnál min 100e forinttal többért próbáltak rámelegíteni egy LED TV-t még anno. Úgy látszik azért ők is tanulnak hibáikból. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1884) Moleman válasza TaaT (#1883) üzenetére


Moleman
addikt

Ennél a terméknél épp így esett. Minden más termék továbbra is átlag 60%-kal drágább, mint máshol. :D

(#1885) Rick4 válasza TaaT (#1883) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a legolcsóbb azt is jeleti, hogy ugyanaz a termék, ugyanazzal a feltételekkel, csak kevesebb pénzért. Namost ha valami 100K-val olcsóbb, és ugyanúgy magyar gari, stb van, akkor aláírom, oké, de az outletes, bolti garis, szürkeimportos cuccokat ebbe ne vegyül bele. Pont mesélte valaki, hogy konyhaújítás lesz, gondolta bemegy, kinézi az összes cuccot pofára- használhatóságra, tulajdonságokra tekintettel, ami neki kell, megfogdossa, aztán a pontos típusszámok birtokában rákeres a neten és rendeli. Ehhez képest megdöbbenve nézte, hogy minden ott volt a legolcsóbb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1886) TaaT válasza Rick4 (#1885) üzenetére


TaaT
veterán

Azt nem tudom honnan vette végül is a LED TV-jét, de volt olyan akció hogy megrendelte, átvételkor kellett fizetnie, és ha menet közben csökkent a készülék ára akkor az alacsonyabb árat kellett kifizetnie, így még további pár ezer forinttal kevesebb lett a végösszeg. :)

De hogy valami ON is legyen, action cam teszt. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#1887) Gépötty válasza TaaT (#1886) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mekkora méreg lehet, ha mégis lemarad valamiről? :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1888) Rick4 válasza Gépötty (#1887) üzenetére


Rick4
félisten

Gyanítom, ez inkább csak a kamerák közötti különbség kiderítésére jó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1889) TaaT válasza Rick4 (#1888) üzenetére


TaaT
veterán

Úgyvan :K

Give them hell Ukraine!

(#1890) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, úgy néz ki döntöttem.

Ne dudálj, küzdj !

(#1891) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ha valaki most akarna venni, azt hiszem, hirtelen nem tudok jobb ajánlatot, mint a Banggoodé.

Más:
Tegnap beleégett az egyik kamera a kezembe, annyira felforrósodott a napon, a másiknak pedig nemhogy elvált, de ívesre hajlott a kijelző előtti plexije. Azt mondják, ha meg tudod fogni a tárgyat, de hirtelen kedved támad letenni, akkor az kb. 60 fokos. Na, én kurva nagyon gyorsan letettem, pedig kézben forrasztok sarut kábelvégre.
Elgondolkodtam (hiba volt), és be is paráztattam magam, hogy az aksi nem képes-e ilyenkor jobb esetben felpüffedni, rosszabb esetben kigyulladni (mondjuk gyanútlanul elindulok, és kap egy kis töltést még a meleg mellé, hagy egyen).
Éjszaka nézegettem hozzá szuperkondikat, de egyrészt ami befér annak nincs kapacitása, ami meg már legalább az aksit tudja pótolni, az akkora, mint egy uborkásüveg. Ráadásul kb. a kamera ára a bekerülési költsége - de ez még nem is zavarna, az autóban keletkező kárhoz viszonyítva jelentéktelen.
Ti nem gondolkodtatok még a megoldáson? Legszívesebben kidobnám az akkut belőle, kellene rá valami szolúsön.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1892) TaaT válasza Gépötty (#1891) üzenetére


TaaT
veterán

Kb ennyiért mennek a fake verziók, én nem vállalnám be. :)

Give them hell Ukraine!

(#1893) Gépötty válasza TaaT (#1892) üzenetére


Gépötty
senior tag

A Banggood egész korrekt cég. Másnál nem nagyon tapasztaltam még, hogy lefényképezik a csomagod mielőtt feladják. A tartozéklista is egész jó, minden arra hajaz, hogy ez igazi.
Minden másra ott a PayPal refund.
Szerinted azok után, hogy sikerült egy fake verzióba belefutnom, nem közelítettem gyanakodva? :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1894) Gépötty válasza Gépötty (#1893) üzenetére


Gépötty
senior tag

Elb@sztam, az nem a Banggood volt, hanem a Buyincoins amelyik fényképezett, csak mindkettőtől tegnap jött meg a csomagom, és B-betűsek is.
Sry.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1895) zpapp28 válasza Gépötty (#1893) üzenetére


zpapp28
csendes tag

A paypal refund egy vicc... Rendeltem egy telefont és az egyik Jackie Chan összekeverte a dobozomat egy másikkal és másik típust kaptam (Lenovo helyett Juayu-t). Levámolták, amiről ők nem tehetnek és amikor kiderült ez a hiba annyit mondtak hogy vagy megtartom vagy visszaküldöm saját költségen. Ez a utóbbi lett a megoldás és ennek köszönhetően buktam majdnem 13000Ft-ot.
A paypal azóta sem válaszolt a 2 panaszomra és amikor felhívtam őket az írországi számon, akkor meg csak annyit mondtak, hogy próbáljak beszélni az eladóval és oldjuk meg...Köszi...

Szerintem az ebay több védelmet ad a vásárlóknak, főleg a fenti tapasztalatom után én ezt gondolom.

(#1896) havri1 válasza zpapp28 (#1895) üzenetére


havri1
félisten

Nem jól csináltad, már ne is haragudj.
Nem jó a telefon? Eladónak szólsz. Levámolták? Kérsz olyan opciót, ami pont erre való (neve most nem jut eszembe). Az a lényege, hogy ha csere terméket kapsz, arra nem lesz vám, mert azt már megfizetted.
Szóval ez az opció, aldónak vissza, kapod az újat. Természetesen eladó állja a postaköltséget oda vissza, hisz az ő hibája. Ha nem? Megy a negatív, és refund. Max akkor buktad volna a vámot, de lenne egy xy telefonod, refund-al.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1897) Winner_hun válasza havri1 (#1896) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg ahogy te azt elképzelted. A refund az nem olyan hogy na akkor most indítsuk és vissza is jön. Ha az eladó nem akarja csak úgy visszaadni a pénz akkor azt mondja hogy csak akkor van refund ha visszaküldöd a terméket. A PayPal meg addig nem ítél számodra amíg a nyomkövetési számot meg nem adod...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1898) zpapp28 válasza havri1 (#1896) üzenetére


zpapp28
csendes tag

Szerinted nem próbáltam ezt megoldani így és másik legalább 2 másik módon??? Kb 1 hónapot leveleztünk és max annyit tettek volna meg hogy ha visszaküldöm akkor ők is elküldik azt amit rendeltem (tehát ugyanott vagyok). A "nagyon korrekt" csákó pedig azt mondta, hogy ha külföldről rendelsz akkor neked kell vállalni a kockázatot. Erre nem nagyon tudtam mit mondani.... :F :F :F
A vámot visszakaptam 4-5 hónappal később mert a magyar fogaskerekek lassan forognak.
Mivel nem ebayen hanem csak a honlapjukon keresztül rendeltem és paypal-lal fizettem ezért csak a honlapon tudtam negatív kritikát hagyni...amit másnapra eltávolítottak.

No comment....

(#1899) havri1 válasza Winner_hun (#1897) üzenetére


havri1
félisten

Ha nem azt küldte, amit rendelt? Akkor ragaszkodjon a cserehez, de semmiképpen se plusz költségért. Nyelje be az eladó. Nem szabad hagyni, pont erre utaznak az eladók.

Ha nem eBay, akkor a negatív pontozás sajnos nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1900) Winner_hun válasza havri1 (#1899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja, ragaszkodj a cseréhez, kifutsz a 60 napból aztán lehet se termék se pénz..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.