Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) tomazin válasza Tarokk79 (#11000) üzenetére


tomazin
veterán

1. miért kell hozzá progi? én beleraktam egy sd-t, leformáztam, aztán ment is a felvétel
2. én közvetlen a tükör mögé raktam, bár 1 lehelletnyit közel, mert ha nagyon elnyúlok az ülésben, akkor nem tudom úgy fordítani hogy jó legyen. (ugye ahol töröl az ablaktörlő oda kell rakni)
3. le lehet venni őket, de autószerelő azt mondta, hogy majd ha melegszik az idő akkor rakjuk be, mert ilyen hidegbe el fognak törni a karmok.

mellesleg valami takarómatricát vagy ilyemit raktatok ti fel? mert ez a yi eléggé jól észrevehető kívülről.

(#11002) v1rus válasza Tarokk79 (#11000) üzenetére


v1rus
tag

Karacsonyra kaptak az osok tolem is egy ilyet, a beuzemeles es beszereles az en dolgom volt:
- winphone van apumnak is, meg sem probaltam ra appot keresni, tuti halott ugy, androidos telon szepen mukodik a gyari appal
- anyosules felol raktam a tukor moge , a bal felso sarkaban kicsit bennevan a tukor felfogatasanak szele, de nem zavaro, minimalis reszt vesz el a kepbol, a kilatast vezeto oldalon egyaltalan nem zavarja, eppen csak kilog az also gombsor a tukor aljanal a vezeto szemszogebol, de ez nyilvan teljesen autofuggo
- fent az uveg es a karpit koze be lehetett eppen nyomkodni a kabelt, aztan lebontottam az a oszlopot anyosules felol es levittem ott a kesztyutarto moge, amit szinten kiszedtem es elvittem a kozepkonzolnal, a valtokar mellett meg felhoztam es mar ott is a szivargyujtonal a vege, de ez ugye megint rendkivul autofuggo, hogy mit lehet es mit nem, legrosszabb esetben felragasztod valamivel egypar helyen, de akkor kint lesz a kabel vegig

(#11003) cigam válasza v1rus (#11002) üzenetére


cigam
félisten

Pedig van rá. Igaz, nem gyári, fizetős, és a Yi-hez, de több mint a semmi. Azt nem tudom, hogy újabbakhoz (mijia,stb...)is jó-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11004) Apaxp


Apaxp
senior tag

Villámgyors amazon szállítás. A megrendelt yi dashcam mára volt jelezve hogy érkezik, de már tegnap megérkezett. :C

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#11005) G-Bali válasza G-Bali (#10876) üzenetére


G-Bali
senior tag

Amúgy senki nem frissíti a összefoglalót..?

(#11006) havri1 válasza G-Bali (#11005) üzenetére


havri1
félisten

Bárki megteheti. Ha megszerkeszted, átlinkeled, átírod, tudok segíteni, hogy betegyék.

havri

(#11007) G-Bali válasza havri1 (#11006) üzenetére


G-Bali
senior tag

:R

(#11008) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok

Taxiba szeretnék venni egy diszkrét kamerát. Olyan kéne ami az utasteret is veszi. Pénz nem számít csak jó minőségűek legyenek a felvételek. Tudnátok ajánlani ilyen eszközöket?

Ha ez nagyon nem megvalósítható akkor csak valami kicsi és diszkrét szintén jó minőségű menetrögzítő is megteszi.

(#11009) Mikulásbá válasza ЯΞD (#11008) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rejtett felvételre nem használhatod,mert nagyon ráfázhatsz.Ki kell írni az utastérbe,hogy azt a részt kamerával rögzíted-ha egyáltalán lehet ilyet.

(#11010) cigam válasza ЯΞD (#11008) üzenetére


cigam
félisten

Tilos.

Amúgy pl. ez

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11011) ЯΞD válasza Mikulásbá (#11009) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Ez nem probléma nem rejtett kamerát akarok csak diszkrétet ami nem egy féltéglányi helyet foglal szélvédőn. Volt egy utasom majd később a rendőrség keresett, hogy honnan hová vittem adjak személyleírást stb... Szóval pont jó lenne. Na meg sok esetben találkozom érdekes esetekkel útjaimon.

(#11012) mezis válasza cigam (#11010) üzenetére


mezis
nagyúr

A linkelt anyagból nem derül ki egyértelműen az, hogy TILOS lenne:
"....figyelmeztető jelzések, vagy megfelelő tájékoztatás hiányában üzemeltet kamerát..."

Eddig rendben lenne a dolog. Az elbizonytalanítás rögtön a következő mondatban:
"...a Hatóság ....felszólította ....-ot arra hogy haladéktalanul szerelje le a kifogásolt kamerát...."

Miért nem csak a figyelmeztető jelzés pótlására ? :F
Ha semmiképp nem üzemeltethető, akkor minek zagyvál a figyelmeztető jelzésről ? :F

Villamosban meg lehet ? :U (Mert van, természetesen figyelmeztető jelzéssel.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#11013) havri1 válasza mezis (#11012) üzenetére


havri1
félisten

Ez bonyolult kérdés.
Szolgáltató tehet kamerákat, ha megvannak a megfelelő figyelmeztető táblák, jelzések. De egy szolgáltatón belül, egy alkalmazott saját kamerát már nem tehet ki. Értsd: Villamoson fent a kamera, de a vezető feltesz előre magának egyet, na azt nem lehet.
Taxi: Ha a szolgáltató mindegyikbe tesz, megfelelő jelzésekkel, azt lehet. A sofőr sajátot nem tehet ki. Csak magántulajdonban lévő gépjárműben, saját felhasználásra engedélyezett.

Én saját értelmezésben úgy fordítanám, hivatásos gkv nem használhatja, úri vezető igen. Az más kérdés, gyakorlatban mikor dől ez meg..Én is használom, szabálytalanul, de bevállalom, mert többet véd, mint árt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11014) cigam válasza mezis (#11012) üzenetére


cigam
félisten

Mert nem olvastad végig.
"A személytaxi szolgáltatást végző társaságok vagy magánszemélyek ezért a Szsztv. alapján nem jogosultak az általuk üzemben tartott személytaxik belső terének vagy a jármű elötti forgalom megfigyelése érdekében kamerákat felszerelni és üzemeltetni."

Majd ha a taxisok bekerülnek a 2012. évi XLI. törvény 8. § (1) pontjának felsorolásába, akkor tehetnek be kamerát, és akkor kell felmatricázni, felhívni rá a figyelmet.

Akinek sok ideje, van és érdekli, az elolvashatná ezt. Vajon autós kamera szemszögből mit mond?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11015) Djuree


Djuree
félisten

vettem egy ilyen dab205-öt ali-ról.
namost minden jó rajta, annyi hogy hol érzékeli a memókarit, hol nem. kértem hozzá azt is, valami blackview márkájút küldtek, 32gb-osat.
de sztem nem ez a baja, egy márkással se lenne jobb sztem. lehet ezen segíteni vhogy?
wd40-el nem akarom fújkálni. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11016) Kornel válasza Djuree (#11015) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyit adtál ezért? :U

(#11017) Djuree válasza Kornel (#11016) üzenetére


Djuree
félisten

20k.
jó cucc amúgy, csak ez a kontakthiba idegesítő.
főnököm az elődjét használja már évek óta.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11018) cigam válasza Djuree (#11015) üzenetére


cigam
félisten

egy márkással se lenne jobb sztem :F De miért nem teszel bele egy másikat?!

Azt a WD40-et nem is értem. Még az orrodat is tisztítja? ;] Mióta van szüksége egy memóriakártyának/foglalatnak olajozásra?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11019) Kornel válasza Djuree (#11017) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért már normálisat is adnak.

(#11020) Djuree válasza cigam (#11018) üzenetére


Djuree
félisten

bocsi, kontakt sprayre gondoltam. bár a wd 40 mindenre (is) jó. :D

Kornel: hát igen, de ez itthon dupla ennyi majdnem. fene gondolta h szar lesz. de megpróbálom megoldani, ha máshogy nem megy szétkapom. bár akkor a gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11021) sambenez válasza Djuree (#11020) üzenetére


sambenez
Topikgazda

12k-ért volt amazonon YI, de 15-ért itthoni garival is kapni. Ennek fényében ez a vkamera elég nagy mellényúlás.

(#11022) havri1 válasza sambenez (#11021) üzenetére


havri1
félisten

Ez így, hogy a kezében van, már sovány vigasz sajnos.

havri

(#11023) Kornel válasza sambenez (#11021) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt akartam mondani.

(#11024) Djuree válasza sambenez (#11021) üzenetére


Djuree
félisten

azt nem ismerem, azért ezt választottam mert a főnökömnek bevált. de majd rendbeteszem én ezt. érdekes most meg működik rendesen...idegesítő...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11025) Djuree


Djuree
félisten

na találtam itthon egy samsung karit, érdekes ez kicsit vastagabb, hátha ezzel jobb lesz az érintkezés.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11026) v1rus válasza cigam (#11003) üzenetére


v1rus
tag

Koszi, ez meglepett azert. Mindenesetre szerencsere nalunk nem gond, mert van androidos telo is, meg ha baj van, akkor ugy sem a telos resz lesz az erdekes, azt leszamitva pedig csak mennie kell, nem akarjak babralni az osok. Viszont a kolleganak lehet, hogy sokat segitettel vele.

(#11027) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Vettem a közelmúltban Eyoyo - nano q 0903 dashcamot, tegnap próbáltam ki élesben. Éjszakai képe tűrhető minőségű, de azért jobbat vártam tőle. Bár ismert, hogy a GPS nem erőssége a 0903-nak, nekem azért részben számított ez is vásárlásnál, logolni akartam merre járok. Nem tetszett, hogy tesztelés közben egyáltalán nem fogott GPS jelet, így a sebességmérés sem működött. Ma akartam kimérni, van-e megfelelő kontakt a talp és a kamera között, amikor meglepve vettem észre, hogy nincs a talpban GPS vevő, pedig...
Csak azért írom mindezt, hogy ne lepődjön meg senki, ha ugyanígy jár a 0903-mal és különféle változataival. Ebay-en vettem, vámon nem akadt fent. Most megy a szájkarate a kínai eladóval, amiért az eladott terméke nem felel meg a hirdetésében leírtaknak. Ezt az "apró" dolgot leszámítva tudja a kamera amit kell, bár a wifije halál lassú.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#11028) Lesliesz


Lesliesz
csendes tag

Sziasztok!

Autós kamerát szeretnék vásárolni 30.000 - 50.000 Ft között, Magyarországon is kaphatót. Amit kinéztem, az a Transcend DrivePro 230. Az ajánlottak között van ezen gyártó terméke is, ezért is tetszett meg. Jó választás lenne ez a cucc, vagy ajánlanátok helyette mást ebből az árszegmensből?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#11029) Power17


Power17
tag

Sziasztok!
Kaptam Karácsonyra egy xioami yi dash camerát. Media Markból. Arra letem.figyelmes hogy 1080p be szemcses a a kép. Átraktam 2k ra de még mindig. Nem olyan éles. Neten néztem videokat és nappal szebbek a fények este nem lehet olvasni a rendszámot.
Másnak is ilyen, ennyit tud?
Csak jó fény viszonyban tud jó felvételt csinálni?
32gb uh1 es memokártya van benne.
Meg van valami megadott hely ahova kell rakni?
Köszi a válaszokat.

(#11030) -Bandi- válasza Power17 (#11029) üzenetére


-Bandi-
tag

Nekem sem az igazi a kép, de egy balesetet, éles szitut azért ki lehet venni, vagy épp a prémijumoknakszabadot :D

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#11031) Kornel válasza -Bandi- (#11030) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem sem a legjobb, hasonló mint ez.
Lehet szarabb szenzorral szereltet szórtak ki akciósan? :)
De célnak egyébként megfelelő szerintem is.

(#11032) Tin válasza -Bandi- (#11030) üzenetére


Tin
veterán

ez nem jó kép egy 11e forintos kamerától, ami 60 fps-ben rögzít full hd-t? :D

szembesüt a nap, a kép felső 60%-a az eget, az alsó 40% az utat mutatja, minden tökéletesen kivehető, ráadásul biztos, hogy van olyan képkocka, amikor az autó még közelebb van, azon a rendszámok is jobban látszanak.

a részletek a tömörítés miatt vesznek el. 20 Mbps nem akkora durranás, eléggé agresszív tömörítés egy FHD 60fps-nél. vedd le 30-ra, szebb lesz a kép, több részlettel. vagy, írna 100 Mbps-al, akkor minden részlet jobb lenne, csak éppen 1 órát venne összesen a 32 gigás kártyára. éjjel amúgy pont jobb a 30 fps emiatt.

nekem is ez a Yi van, teljesen jó minőségű. legyen jó közel az objektíve a szélvédőhöz, és kész. nem fog minden szituban minden rendszám tökéletesen látszani, de ha kontakt van, úgyis ott a másik autó, ha meg közelebb mész (üldözőbe veszed), meglesz a rendszám is.

(#11033) Kornel válasza Tin (#11032) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor lényeg, hogy jobb a FHD 30 FPS.
Thx.

(#11034) Power17


Power17
tag

Az oké. De 2k val szebbnek kéne lenni nem? Van egy masik valtozata a kamerábak ahol 2.7k t tud. Hat az tű éles... Nekem szemcsés nappal ia. Nemtom mér. Lehet a media marktban valami hamisitott szar van?

Vagy bezavar vmi a tápon?

(#11035) havri1 válasza Power17 (#11034) üzenetére


havri1
félisten

Más chip, más tömörítés valószínűleg.

havri

(#11036) -Bandi- válasza Tin (#11032) üzenetére


-Bandi-
tag

Ezt a képet csak a szitu miatt linkeltem( és így is picit már retusálni kellett a rendszámokat, hogy ne legyen belőle "baj" :D ) Amúgy 30FPS-en használom.

De a jutub videókat nézve kicsit gyengébb szerintem is.

Szerk.:
Itt 1kis éjszakai rókamenekülés M7esen...( majdnem lett a karácsonyfa alá kis "ajándék" :D )

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#11037) Power17 válasza havri1 (#11035) üzenetére


Power17
tag

Szóval akkor egy szart kaptam? Mert visszaviszem es feldugom a seggükbe... 23 ezer ft. Ezekszerint van butitott valtozat?

Vagy honnan derul ki?

(#11038) Kornel válasza Power17 (#11037) üzenetére


Kornel
veterán

23k?
Amazon.de 35 💶 ~11k HUF.
Ennyit ér, 23k-t nem.

[ Szerkesztve ]

(#11039) Power17 válasza Kornel (#11038) üzenetére


Power17
tag

Itthon 19 ezertől van.

De legalabb a gari helyben van.
Hat oke, de ha tudtam ilyen, meert a youtube videok szebbek akkor nem kerem ezt. Mert van ebbol egy tovabb fejlesztett fekete kamera ami max 2.7k t tud. Az is 23 kulfoldon, de az franko. :(

(#11040) Kornel válasza Power17 (#11039) üzenetére


Kornel
veterán

Eustock-nal 15k itthoni garanciával.

(#11041) havri1 válasza Power17 (#11037) üzenetére


havri1
félisten

Ebből nincs tudomásom szerint butított. 3 db van a családban, de ennyire azért nem veséztem ki a felvételeket.
Ha a Yi camera program felismeri, eredeti termék.
Csak a tuti miatt kérdezem, a lencséről a védőfóliát (ha van) leszedted ugye? Bár akkor eszméletlen homályos lenne, nem szemcsés.

[ Szerkesztve ]

havri

(#11042) Power17 válasza havri1 (#11041) üzenetére


Power17
tag

Perae, majd csinalok akepet.

(#11043) BBéci válasza Power17 (#11039) üzenetére


BBéci
titán

Mi a csudának kellene 1080p-nél nagyobb felbontás? Ne vicceljünk már! 55 colos tévéből is totál felesleges az UHD. Nem kitaláltam, olyat nézek két hete.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11044) cigam válasza Power17 (#11039) üzenetére


cigam
félisten

Azért belinkelhetnél egy saját felvételt, hogy mi is lássuk mi a bajod!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11045) Tin válasza Power17 (#11037) üzenetére


Tin
veterán

biztos nem hamis. nézz firmware-t, mert lehet, hogy van frissebb, mint a kameráé. és vegyél valamit figyelembe: ez konstans tömörítést használ, 20 Mbps, tehát, ha a pusztában mész, tűéles lesz a kép, mert kevés a részlet, és azokra van sávszélessége, ha viszont sok leveles vagy ágas fa van az út mellett, azokat kell tömörítenie, és a kép többi részére kevesebb sávszélessége marad, ezért kockásabb lesz. vedd le 30 fps-re, jobb lesz a képe valamivel. éjjel a záridő miatt amúgy is jobb azt használni, több részlet lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11046) Kornel válasza BBéci (#11043) üzenetére


Kornel
veterán

Így van.
55 colon van FHD-m, 2,5-3 méterről bőven elég.

(#11047) Power17 válasza cigam (#11044) üzenetére


Power17
tag

Rendben. Haza megyek linkelek csak melozok. Akkor a 2k 30fps folos. Inkabb 1080p 30 fps?

(#11048) BBéci válasza Power17 (#11047) üzenetére


BBéci
titán

Mi a különbség a 1080p és a 2 K között?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11049) air válasza havri1 (#11041) üzenetére


air
nagyúr

Pedig van.
Yi dash cam "Power" edition. link

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#11050) Power17 válasza air (#11049) üzenetére


Power17
tag

Ja de ez látványos butitás, enyém mind tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.