Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) TaaT válasza MunezXBK (#499) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem meg ráírták a ferdeszeműek a dobozra hogy "camcorder", egyből felcsillant a vámosok szeme hogy nagy fogás van, neki is estek a csomagomnak és kopp :DDD [link] pedig vám határ felett volt ez is, csak gondolom a legtöbben ebből a kamerából a 40$-os koppincsot rendelik, így nem sejtették hogy az enyém eredeti. :)

havri1: remélem hogy az :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#502) Wheelbarrow válasza TaaT (#501) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Megszólalásig hasonlít az Overmax OVcam02-re.
Hogy tudod loop módban védetté tenni a felvételt? A én OVcam02-n nem találok ilyen funkciót és a használati utasításban sincs róla szó. A többiektől is várok tippeket. Köszönöm. :R

(#503) Najz


Najz
tag

Sziasztok szeretnék venni egy autós kamerát ki néztem egy full hd-s mtec márkájú kamerát a tescoba . le van akciozva 10e-re youtube videók alapján egész korrektnak tűnik esetleg ilyesmi áron valami jobb ?

[ Szerkesztve ]

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#504) havri1 válasza Najz (#503) üzenetére


havri1
félisten

Hali!

Én 11-ért rendeltem nemrég egy G1W-t.
Azt mondják nagyon jónak ebben az árban.

havri

(#505) Najz válasza havri1 (#504) üzenetére


Najz
tag

Hol tudnám beszerezni ?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#506) havri1 válasza Najz (#505) üzenetére


havri1
félisten

Linkeltem pár napja itt, olvasd vissza, most mobilról vagyok, nem tudom kimásolni.

havri

(#507) TaaT válasza Najz (#503) üzenetére


TaaT
veterán

Idehaza 10e forintért korrekt, kínából azért vannak jobb vételek. :)

Give them hell Ukraine!

(#508) Najz válasza TaaT (#507) üzenetére


Najz
tag

értem akkor érdemesebb lenne onnan rendelnem? pl ebay? illetve másoknak mennyi idő alatt ért ide?
csak attol félek, hogy mivel ezek nem mindig minőségi termékek ezért ha szart kapok kintről gari az offos ha jól tudom

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#509) havri1 válasza Najz (#508) üzenetére


havri1
félisten

Megbízható eladótól szabad csak venni.
Van garancia, csak a postaköltség a tied, ami sok esetben több, mint maga a termék.

havri

(#510) TaaT válasza Najz (#508) üzenetére


TaaT
veterán

Igen ebay, de máshonnan is lehet rendelni, csak legyen paypal (a paypal-nak is ugyanaz a vevővédelme mint az ebay-nek)

Nagyon változó hogy mennyi idő alatt érkeznek meg a csomagok kínából, függ az időjárástól, az ünnepektől stb... De ha nincs elakadás akkor jobb esetben 2 és 3 hét között érkeznek a cuccok.

Ezekre is van garancia, és garanciális ügyintézésben már volt részem kínai eladóval, korrekt volt a lebonyolítás, enyhén hibás kamerát kaptam, visszaküldtem a kamerát aszem 4000ft volt a posta, visszafizette a kamera árát, és a visszapostázás költségét is. :)

Give them hell Ukraine!

(#511) Frankye6565 válasza TaaT (#475) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Megvettem a Hd 20 at. Mivel esik az eső csak esőben tudtam tesztelni.

Egy gond van vele külső GPS kell hozzá, olyat meg nem találtam, valamint nem tudom mit csinál: kiírja a képernyőre a sebességet vagy csak egy fájlba teszi le az adatokat.
Vannak LED-ek esti felvételekhez. Minek építenek be ilyeneket amikor nincs elég fénye bevilágítani az utat?
A hátsó kamerának is elég jó a képe.

(#512) TaaT válasza Frankye6565 (#511) üzenetére


TaaT
veterán

A videók alapján nem írja rá a felvételre a sebességet, hanem térkép fájlt csinál a videó fájl mellé, a mellékelt programmal lehet megtekinteni [link]

Majd kérünk teszt videókat. :)

Jó kérdés miért raknak rá ledet, én sem használom.

Give them hell Ukraine!

(#513) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mi a különbség a prestigio roadrunner 511 520 505 500 között? A hivatalos oldalon csak reklám ikonok vannak, ami semmi különbséget nem mutat.

Az nem érdekel, hogy mekkora a tft kijelzője, mert úgyse azon akarom nézegetni mit vett fel.

(#514) TaaT válasza ReSeTer (#513) üzenetére


TaaT
veterán

"A hivatalos oldalon csak reklám ikonok vannak, ami semmi különbséget nem mutat."

Az alap paraméterekben nincs nagy különbség, fullHD, 30fps, persze ettől még mindegyik belseje (és külseje) más.

Amúgy roadrunner 511 = F900LHD, roadrunner 500 = F500LHD így könnyeben találsz több videót és árat ezekről.

Give them hell Ukraine!

(#515) ReSeTer válasza TaaT (#514) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Csakis olyan érdekel, ami kapható M.o-n is. Nem fogok Kínából rendelni.

Ha ennyire nincs különbség, akkor minek 4 modell?

(#516) TaaT válasza ReSeTer (#515) üzenetére


TaaT
veterán

Az alapokban nincs (nagy) különbség, de azon kívül nagyon sok mindenben mások lehetnek.

"Ha ennyire nincs különbség, minek 4 modell?"

Azt azért szögezzük le, attól hogy mind1ik prestigio márkanév alatt fut kelet európában, még nem ugyanaz gyártotta őket, az F500 és F900 közös eredetű (DOD) de már sok más gyártó is lelicenszelte őket, a másik 2 meg lehet akár 2 különböző gyártó terméke.

Úgy kell elképzelni mint a corsair tápokat, a corsair 1db tápot sem gyártott soha (ahogy vízhűtést sem), megrendelte az erre szakosodott gyártóktól és felmatricázta azokat, kb ugyanezt csinálja a prestigio. :)

Give them hell Ukraine!

(#517) havri1 válasza TaaT (#516) üzenetére


havri1
félisten

Neked már működik a tracking a megrendelt g1w-re? :U

[ Szerkesztve ]

havri

(#518) TaaT válasza havri1 (#517) üzenetére


TaaT
veterán

Igen :K 14.-én becsekkolták a repülőre a tracking szerint.

Give them hell Ukraine!

(#519) havri1 válasza TaaT (#518) üzenetére


havri1
félisten

Hm, és melyik tracking-el csekkolod?

havri

(#520) Asmodeus01 válasza havri1 (#517) üzenetére


Asmodeus01
tag

Már az enyém is úton van:

17-10-2013 13:00:00 Your parcel has been checked-in for transport by plane.
17-10-2013 00:01:00 Your parcel has left the e-tailer's warehouse and is on its way to the airport.
16-10-2013 09:25:25 Your order is packed and ready to come your way.

11.-én lett véve.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#521) TaaT válasza havri1 (#519) üzenetére


TaaT
veterán

:) [link]

Give them hell Ukraine!

(#522) havri1 válasza TaaT (#521) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, enyém is már úton e szerint, 14-én a reptéren check in :-)

havri

(#523) bul07


bul07
nagyúr

Csak nehogy egy nyomonkövetési azámot kövesetek és egyikőtök nem kap semmit :) (csak poén)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#524) havri1 válasza bul07 (#523) üzenetére


havri1
félisten

Majd a vámon bevárják egymást... :-D
Kíváncsi vagyok átcsúszik e az ügyintéző kezén.

havri

(#525) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok!

Érdekes tapasztalatom osztanám meg veletek, illetve kíváncsi vagyok mit gondoltok a dologról!
Szóval vásároltam egy autós eseményrögzítő hd dvr kamerát, nem volt drága (kb 6-7e. Ft) de nem is vártam csodát. Class10 kártyám volt így azzal használom, a nappali felvételek egész jók, sajnos azonban akadozik a felvett videó. A gondom az, hogy külsőre ugyanilyen kamerából létezik legalább 4 féle belsővel szerelt modell, én a leggyengébbet fogtam ki úgy tűnik.
A csavar csak most jön!
Elfogadtam h ennyiért ez van, használtam DE az a furcsa helyzet, hogy a kamera BLOKKOLJA a navigációt (wayteq)!!! Nem vicc, amint bekacsolom a kamerát az autóban, a tőle fél méterre levő gps elveszti a műholdakat. Ugyan ez a helyzet a mobiltelefonok GPS-ével is, sony, iphone, stb. Elég, ha bekapcsolom a kamerát, nem is kell rögzíteni vele, és ha kihúzom a töltő kábelt akkor is, tehát nem az autó elektromos rendszén megy át a zavar. Nem tudom hogy ez véletlen, vagy direkt beépített bónusz. ;] Viszont elgondolkodtató, ráadásul elég komoly teljesítménnyel küldheti a zavarjelet, 1 méterre is kihat. Szóval ez a helyzet, ki mit gondol, műszakilag mi lehet ez? Összeesküvés elmélet? :D

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#526) havri1 válasza kisgeee (#525) üzenetére


havri1
félisten

Vélhetően interferencia, és nem direkt :)

havri

(#527) TaaT válasza kisgeee (#525) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig olyat hallottam hogy a rádió zavarja az (olcsó) autós kamerát (zaj a felvételen), de ez új amit írsz. :)

Nem tudom kitől/honnan vetted, de ez elég nagy "hibának" tűnik, én a helyedben tuti visszakérném a pénzt.

Give them hell Ukraine!

(#528) alphamoon


alphamoon
csendes tag

Sziasztok! Talán tud valaki segíteni..
Egy kamerához keresek firmware-t. Voltam olyan okos, hogy frissítés előtt nem mentettem le.
Persze nem sikerült összehozni, így kellene a régi, de nincs...
Remélem sikerül képet fel tennem...

GS 2000

Köszi, hogy elolvastad...

(#529) TaaT válasza alphamoon (#528) üzenetére


TaaT
veterán

A GS2000 gyakorlatilag egy GS1000, de szerintem az a biztos ha attól kérsz egy orig firmware-t akitől vetted a kamerát. :)

Give them hell Ukraine!

(#530) alphamoon válasza TaaT (#529) üzenetére


alphamoon
csendes tag

Már írtam neki, de semmi válasz... :((

(#531) TaaT válasza alphamoon (#530) üzenetére


TaaT
veterán

Próbáld meg innen [link] elméletileg jónak kell lennie

Give them hell Ukraine!

(#532) alphamoon válasza TaaT (#531) üzenetére


alphamoon
csendes tag

bocsi, de a link a gps logger progit adja fel, vagy nem látom jól??

(#533) TaaT válasza alphamoon (#532) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad van, firmware frissítésről beszéltek a Dash Cam Talk fórumban és ezt dobták be, én meg aszittem hogy a firmware link van rajta :B

Próbálj a linkelt fórumban kérdezősködni, hátha vki küld egy firmware-t :)

Give them hell Ukraine!

(#534) alphamoon válasza TaaT (#533) üzenetére


alphamoon
csendes tag

Köszi, de ott is megtaláltam ugyan ezt a problémát, és nem találtak neki progit, mind1 írtam ismét a forgalmazónak, talán válaszol... köszi, hogy próbáltál segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#535) alphamoon


alphamoon
csendes tag

Ez vajon mennyire lehet jó készülék? Mivel a korábbi el...tam, így ezt néztem ki magamnak..

(#536) TaaT válasza alphamoon (#534) üzenetére


TaaT
veterán

Remélem sikerül vmit összehozni :K

Ilyen GS1000 volt nekem is [link] A legolcsóbb fullHD-s GPS-es kamera.

Give them hell Ukraine!

(#537) Turbomann


Turbomann
tag

Tisztelt bucka lakók. Itt szeretnék tájékozódni, hogy rendőrség bíróság elfogadja a kocsiba szerelt kamera felvételeket? Ez azért is fontos, mert egy szituban lehetnek pici momentumok amik fontosak lehetnek és olyan életbeli helyzetek, amit a másik fél letagadna. Ezeket mennyire fogadják el és használhatóak?
Én kutatgattam googléban és elégé vegyesen értelmeztem például egy cikk, ami nem mindig szabad komolyan venni sem, mert csak egy cikk, de nálam ez meg nem életszerüsem:
"Egyre több sofőr szerel olyan fekete dobozt autójába, amelyben egy kamera van elrejtve. Ez az autó előtti, vagy mögötti útszakaszt figyeli. Saját egészségünk és tulajdonunk védelménél viszont mások magánéletére való jogáról sem szabad megfeledkezni."
Itt az én meglátásom, hogy az Ő személyes magán élete joga van, de onnantól Ő okozot kárt kellemetlenséget onnantól kezdve ne burkolózon ilyen mondva csinált jog mögé? Ha netán eseményem keletkezet azt nehogy már e törvény alapján ne használjam fel, mint bizonyíték ként. Így például elutasítják a felvételt, de Ő elmondását már bizonyíték erőként tudja ellenem felhasználni, mely a felvételen meg az Ő elmondása ellenkezője történik. Viszont elfogadják azt a tényt ami nem igaz! Ez szimplán fantazmagória csak a jogi hát terek érdekelnek és a rendőrség miként tudja elfogadni, ha birtokomban van egy ilyen felvétel és a másik fél meg hivatkozik az Ő jogaira. Holott én nem sértek semmit, mert nem teszem fel youtubra nem osztom meg csak a rendőrséggel és a bírósággal a felvételt! Köszönöm

(#538) alphamoon válasza Turbomann (#537) üzenetére


alphamoon
csendes tag

Ha abból indulunk ki, hogy akár mobilos felvételek alapján is indítanak eljárást, akkor el kell, hogy fogadják.
A hatóság nem a kamera típusát, vagy eredetiségét nézi, hanem a felvétel hitelességét, valóban akkor és ott készült. Aztán az ügyben lévő ügyvédek pénzéhessége is szerepet játszik(szerintem).
Az is nyilvánvaló, hogy egy sebességmeghatározásnál nem a kamerán látott kijelzést veszik alapul.
Szerintem...

(#539) alphamoon válasza TaaT (#536) üzenetére


alphamoon
csendes tag

Nem emlékszel milyen menüje volt? Kék?

(#540) Turbomann válasza alphamoon (#538) üzenetére


Turbomann
tag

Ha bevizsgáltatom akkor azt is vegyék alapul, mert gps valóban pontatlan az összes, de csak fázis késésekben vannak és 1-2km max km/ó csalás mutatkozik. Ha ügyvédre visszi én is ügyvédre visszem és valahogy a felvételt nem számítják bele mint tanúnak, akkor én sem fogom elfogadni az Ő állítását sem! Nekem volt egy ilyen ügyem és elfogadták, de a nő aki okozta a balesetet tanú meghalgatást kért. Nem is ment fel bíróság ig, mert hál istennek írtam egy másik papírt, mely az én szemre vételezésemet tükkrözte és hiába íratta alá a félmondatokból össze rakott hazugságait. Azt megfenyegetett, hogy becsukat, mert nem írom alá és továbbá hamis tanúkkal íratja alá. Gondoltam, hogy blőff, de ez annyira megrendült a rendőrökben a becsületem, mert én jó hiszeműleg függetlenek voltak velem szemben. Aztán rájöttem ez csak egy előadó muksó volt semmi köze az igazi rendőrhöz, mert a végeredmény akkor is az jött ki, hogy egyik fél sem tudta bebízonyítani az igazát! A felvételen egyértelmű ki volt a hibás, de nem kaptam érte pénz büntetés csak az eljárás ahogy intézték az nagyon nem volt korrekt. A kollegáimmal van csak vita, mert mondanak ilyet meg olyat is. köszönöm

(#541) alphamoon válasza Turbomann (#540) üzenetére


alphamoon
csendes tag

Lehet szakértőre bízni a sebesség meghatározását, de egyenlőre csak a NMH által hitelesített műszert fogadják el. Az, hogy milyen volt az ügyed előadója? Sajnos a szubjektivitást szakértelem hiányában nehéz kizárni. Inkább baleset mentes közlekedést mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#542) TaaT válasza Turbomann (#537) üzenetére


TaaT
veterán

Teljesen egyetértek alphamoon #538-as kommentjével, a felvétel teljes értékű bizonyítéknak számít ha nincs manipulálva, a gps sebesség kijelzés nem sokat ér mivel nincs hitelesítve.

"mások magánéletére való jogáról sem szabad megfeledkezni."

Közterületen arról csinálok felvételt akiről akarok, nyilvánosságra hozni mondjuk csak bizonyos körülmények között lehet.
De amint baleset résztvevője lesz valaki onnan már nem érdekli a rendőrséget meg a bíróságot a magánélet, a felvételt fel lehet használni. A Hummer-es gázolásról készült felvételnél sem érdekelt ez senkit.

Give them hell Ukraine!

(#543) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Amikor ismerőseim meglátják a kocsimban a kamerát, ugyan ezt a hisztit adják elő, hogy úgy sem fogadják el a hatóságok, meg mások magánélete, bla-bla-bla.......
Na most ha bekamerázom a házamat és azon látszik az utca ahonnan bemászik Kolompár Rómeó lopni, majd látszik ahogy kiviszi a plazmatévémet akkor szeretném látni azt a bíróságot amelyik nem fogadja el a felvételt ha az valódi és hiteles. Hitelesebb mint egy tanúvallomás mert a tanú esetleg nem jól emlékszik és befolyásolható is. A szabálytalan hatósági intézkedésekről ne is beszéljünk. Hogy állít meg a zsaru? Mögöttem nyekergeti a szirénát. Szabálytalan. Sapka nélkül száll ki a kocsiból ugrik ki a bokorból. Szabálytalan. Az igazoltatás végén ha kérdezem, nem mondja meg miért állított meg, mi a jelvényszáma és melyik kapitánysághoz tartozik. Szabálytalan. Nem kell vele a helyszinen szívóskodni, ott a felvétel :K

(#544) bul07


bul07
nagyúr

Szerintem ezek a felvételek annyiban segíthetnek hogy a rendőrség által rögzített nyomokat alátámasztja , tehát az ügyvéd lejátssza a felvételt mikkor meghallgatja a rendőrt és feltesz egy kérdést hogy a rögzített nyomok alátámasztják e a felvételt, és kész már bizonyítja is hogy mi történt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#545) rihi1 válasza TaaT (#536) üzenetére


rihi1
tag

megvennéd újra a GS1000-et vagy ebben az árkategoriában van már jobb?

(#546) TaaT válasza rihi1 (#545) üzenetére


TaaT
veterán

15.000ft körül indulnak az orig GS1000-esek, nem tudok olyan kameráról ami kevesebbért vagy ennyiért tudná ugyanezt: fullHD, GPS, stabil rögzítés (nálam ez utóbbi is szempont volt mivel ültetett autóban használtam) :)

Give them hell Ukraine!

(#547) rihi1 válasza TaaT (#546) üzenetére


rihi1
tag

értem köszi

viszont találtam 12ezer körül GS 1000 et, ami 1920×1080 30 frame/sec!
ez sem eredeti??

[ Szerkesztve ]

(#548) TaaT válasza rihi1 (#547) üzenetére


TaaT
veterán

licitálós ebay?

Give them hell Ukraine!

(#549) rihi1 válasza TaaT (#548) üzenetére


rihi1
tag

upszi ezt benéztem! :)

(#550) TaaT válasza rihi1 (#549) üzenetére


TaaT
veterán

én csak a buy it now cuccokat nézem, licitálósokról mindig lecsúsztam :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.