Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nézegetem a kamerás videókat, nekem még mindig a telefonos minőség tetszik. Igaz, hogy ezt még S3-mal vettem fel, de KATT

(#252) mcll válasza havri1 (#242) üzenetére


mcll
senior tag

"...csak félek felnyomják érte a kocsit."

Az imént pont ezen gondolkoztam és kíváncsi lennék mások erről mit gondolnak? Azaz parkoláskor a kocsiban szabad-e hagyni a kütyüt, vagy szigorúan leszed, eldug? Tehát az a kérdés hogy mennyire riasztja el a kocsifeltörőt ha látja ott egy rögzítő kamera, vagy éppen ellenkezőleg, ha meglátja a cam-et akkor emiatt nyomja esetleg fel? Ki hogy szokta használni?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#253) havri1 válasza mcll (#252) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, a tapadókorongos rögzítőkarokkal, hogy nyomot hagynak a szélvédőn.
Tehát ha kiszeded a kamerát, gps-t stb, akkor ha otthagyod a tartót, a tolvaj feltételezheti, ogy a kesztyűtartóban stb van az eszköz, kíváncsiságból felnyomja.
Ha leszeded a tartókart is, akkor a nyoma látszik meg..
Ha bennhagyod? KOLOMPÁR GÉZA nem fogja felismerni mi az. Biztos drága cucc, féltégla, és szevasz.
Hozzáértő tolvajt meg nem fog visszatartani - szerintem - .
2 részre bontanám a dolgot, feltörés és lopás, a kettő nem ugyanaz a kategória.

Én tartókart hagyom, eszközt mindig kiveszem. Van, hogy a kesztyűtartót is kinyitom, hogy lássák, üres.

[ Szerkesztve ]

havri

(#254) mcll válasza havri1 (#253) üzenetére


mcll
senior tag

Igen így van. Én a GPS-t mindig leveszem, a tartókart is, és van a kocsiban rendszeresítve egy törlőkendő, amivel az ablakot megpucolom. Mivel az ablakot igen sűrűn szoktam tisztítani ezért nem feltűnő az sem hogy csak egyes helyeken van megpucolva, ott ahol a GPS-ek szoktak lenni. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#255) TaaT válasza MunezXBK (#251) üzenetére


TaaT
veterán

Jó felvételeket csinálnak a telefonok, de egy vacak telefontartó kb elront mindent :)

Give them hell Ukraine!

(#256) havri1 válasza TaaT (#255) üzenetére


havri1
félisten

Meg nem kifizetődő sajnos. Iszonyatosan gyilkolná a telefont hosszú távon. Melegedés, töltés..én nem használnék ilyenre drága telefont .

havri

(#257) boole79


boole79
csendes tag

MEDIA-TECH MT4043 kamera beszerzésén gondolkodom. Olvasva a topicot, ez nagyon drágának számít. (45 ezer Ft.) Vettem 20 ezer környékén, mindkettőt vissza kellett küldenem különböző hibák miatt. Ezek után nem mernék venni gari nélküli kütyüt. Van-e valakinek tapasztalata a fenti készülékről? Vagy nem éri meg ennyire drágát venni?

(#258) MunezXBK válasza TaaT (#255) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már van új. :)) Csak még töltőm nincs, mert S4-hez 2A-s kell.

havri1: Ha navigációtól nem melegszik, ettől főleg nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#259) havri1 válasza MunezXBK (#258) üzenetére


havri1
félisten

Hááát, nekem azért süt keményen az ájgótól :P

havri

(#260) Bandus99 válasza MunezXBK (#258) üzenetére


Bandus99
őstag

Azert en nem lennek ebben biztos, hogy a video folyamatos hasznalatatol nem melegszik az erzekelo ....

Raadasul kamerakent allandoan hasznalna az ember, meg akkor is, ha a megszokott utvonalakon halad, ahol amugy navigaciot nem hasznalna.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#261) havri1 válasza Bandus99 (#260) üzenetére


havri1
félisten

Nem beszélve arról, hogy a telefont másra is használja az ember. Telefonálni, email sms stb. Ha ez videózás közben jön, elég gáz. Tudom, vezetés közben stb, de természetesen a KRESZ szabályait betartva, út szélén megállva.. :P

havri

(#262) Bandus99 válasza havri1 (#261) üzenetére


Bandus99
őstag

Mar miert kellene megallni az ut szelen telefonalas miatt? BT kihangosito, esetleg fules?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#263) MunezXBK válasza Bandus99 (#262) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jaja..BT-os a fejegységem, így a navi is a hangszórókból szól. :)) [link]

(#264) havri1 válasza Bandus99 (#262) üzenetére


havri1
félisten

Mondom email, sms, telefonálás.. Én marha nehezen tudok bt headsettel email írni ;-) de ha ez aktuális, akkor a videónak már lőttek ugye.

[ Szerkesztve ]

havri

(#265) Bandus99 válasza havri1 (#264) üzenetére


Bandus99
őstag

oke nem szoltam, ha neked vezetes kozben szukseges emailt irni, akkor valoban celszeru megallni. Igaz email iras kozben meg nincs szukseged kamerara. szoval ...

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#266) havri1 válasza Bandus99 (#265) üzenetére


havri1
félisten

Nem, nem szükséges, de a telefonon jön ez meg az folyamatosan, legalábbis nekem. Navigálni sem tudok róla pont emiatt :DDD

havri

(#267) bul07 válasza TaaT (#248) üzenetére


bul07
nagyúr

Te melyiket vennéd meg
K6000 vagy K2000
Mintha a k6000 többet tudna

Visszakapom majd a 4e meg eladom ami most van áron alul 3500-ért és már meg is van rá a keret

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#268) TaaT válasza bul07 (#267) üzenetére


TaaT
veterán

Én a K6000-re szavaznék, az összes előnyével és hátrányával :)

Give them hell Ukraine!

(#269) bul07 válasza TaaT (#268) üzenetére


bul07
nagyúr

Még sok videót megfogok nézni
Viszont van még egy hátránya hogy a tartójáról lefele lóg , mintha sok helyet fogna a szélvédőből

Amit most használok az pont jó mert a tükör mögött szinte el is fér

Amúgy ma majd rakok fel minden felbontáson videót , már ha lesz időm, mert már megvan csak fel kell tölteni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#270) bul07 válasza bul07 (#269) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát mivel COOLER MASTER Hyper 212 EVO hűtőt amit most vettem nem tudom beszerelni egy óra alatt így elkezdtem feltelni a videókat
(Ha az angol szövegel bármi probléma lenne kérlek ne tartsátok magatokba javítom ha kell, Google fordítóval írtam A szöveg az lenne hogy : Nem vagyok elégedett a felvétel minőségével )

1280x720
848x480
640x480, mintha ezen a felbontáson nem lenne annyira zajos

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#271) MunezXBK válasza bul07 (#270) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt tegnap csináltam, S4 tesztként. Szvsz fényévekkel szebb az általad linkeltnél.

(#272) havri1


havri1
félisten

Itt egy pár videó még a DVR027 -el.

[link]
[link]
[link]

Ennél jobb minőséget nem tudtam kipréselni belőle sajnos. Éjszakaiban meg kivettem az IR szenzort vag yledet, mert többet ártott mint használt :)

havri

(#273) TaaT válasza MunezXBK (#271) üzenetére


TaaT
veterán

Aszittem ha már S4 akkor min 1080p-s videt csinálsz :B

Amúgy mitől ilyen alacsony az FPS?

havri1: az első videón nem értettem miért álltál be a buszmegállóba, aztán leesett

:D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#274) havri1 válasza TaaT (#273) üzenetére


havri1
félisten

Csinálok tesztet én is majd S3-al, 1080p-ben. Úgy tudom 30 fps-t tud fullhd-ben, majd meglátjuk milyen élőben.
Igen, az első buszos, másik 2 szgk-s videó :D

havri

(#275) bul07 válasza havri1 (#272) üzenetére


bul07
nagyúr

Mind a három videó ugyanazon a beállításon volt , mert mintha a középső nem lenne olyan éles

Buszba neked olyan kéne ami a utasokat is veszi titkosan ;]

(#271) MunezXBK
S4-ben egy picikét jobb kamera van , és nem is 4e Ft volt :DDD
De tény ami tény ennél lejjebb már nem igen van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#276) havri1 válasza bul07 (#275) üzenetére


havri1
félisten

A, abból balhé lenne, nálunk egyszer már volt próbálkozás, de a személyiségi jogokra hivatkozva megdőlt a történet. Pedig jó lenne..még ha titokban is :)
Mind3 videó azonos beállításokkal ment.
Még az 50-60 hz van még hátra, illetve az 1080p beállítás van még hátra. Mivel az is benne van a menüjében..

havri

(#277) MunezXBK válasza TaaT (#273) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

CaroO PRO erre képes, másik progi vesz 1080-ban.

bul07: mondjuk úgy, hogy nem +4.000. Van és nem kell plusz kamera. ;)

[ Szerkesztve ]

(#278) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Találtam a Tescoban M.tech dvr069-es kamerát 9.990 ért.
Ennyiért megéri akkor???
Mert akkor ma megveszem :)

(#279) havri1 válasza pusi1981 (#278) üzenetére


havri1
félisten

Ez kb a teszt alapján pont ugyanazt tudja mint az enyém, DVR027.

[ Szerkesztve ]

havri

(#280) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Olyan autós telefon tartó létezik ami szélvédőre tapasztva nem az utas felé néz hanem a szélvédő felé irányítható és így a telefon optikája nem ütközik bele semmibe ergo zavartalanul tud rögzíteni?

(#281) MunezXBK válasza pusi1981 (#280) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont nemrég linkeltem egy telefonos videót. :U

(#282) havri1 válasza MunezXBK (#281) üzenetére


havri1
félisten

Igen, csak nem mind1 milyen a telefon mérete, meg, hogy hol van a lencse a telefonon.
Mert pl nekem a Nexus S nem látott előre, az S3 meg igen, mivel magasabban van a kamera lencse (ugyanabban a tartóban)
Nekem (ahogy nézem) ha 90 fokot elforgatom a tartót, akkor maga a tartókar nincs útban, csak a fej - maga a tartó - mérete lehet meghatározó.

havri

(#283) mcll válasza pusi1981 (#278) üzenetére


mcll
senior tag

Pont erről írtam nemrég, akkor azt mondták itt a fórumon, hogy ez egy régi típus, már nem kapható sehol.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#284) pusi1981 válasza mcll (#283) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Hát van!
A miskolci Tescoban legalábbis igen ...
Akkor érdemes beruházni rá ?
Megéri a pénzét?

[ Szerkesztve ]

(#285) mcll válasza pusi1981 (#284) üzenetére


mcll
senior tag

Nem tudom, erre a kérdésemre nem kaptam konkrét választ hogy jó-e vagy sem. Így nem mertem beleugrani, rendeltem inkább egy 207-est. Nagyon várom, ha meglesz töltök fel tesztvideot.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#286) TaaT válasza pusi1981 (#284) üzenetére


TaaT
veterán

Véleményem szerint megéri a pénzét, hajrá! :K

mcll: Saját vélemény :B [link]

+ "A link helyesen: M-Tech DVR069HD

Jó a cucc (leszámítva hogy 720p alatt nagyon rossz, felett csak kicsit rossz a képminősége)"

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#287) mcll válasza TaaT (#286) üzenetére


mcll
senior tag

Igazad van! Bocsi. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#288) H1N1


H1N1
aktív tag

Mai felvétel,napos idő valamint sza.os és fenemód tükröződő szélvédő.GS9000
Azért akármennyire is jó teló még az S3, a széles látószöget nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#289) havri1 válasza H1N1 (#288) üzenetére


havri1
félisten

Ennek nagyon jó minősége van! Kicsit furcsa a sebesség vs hatás érzésre, olyan, mintha 200-al mennél néha :DDD

havri

(#290) H1N1


H1N1
aktív tag

Igen, ez nekem is így tűnik. :Y
Azt jó lenne tudni miért állítódik mindig el a dátum?Frissíteni kellene a szoftvert?

(#291) havri1 válasza H1N1 (#290) üzenetére


havri1
félisten

Vissza a jelenbe :)
Valószínű ha megszakítod az áramellátást, akkor nullázza.
Van benne akksi?

[ Szerkesztve ]

havri

(#292) H1N1


H1N1
aktív tag

Igen, van benne akksi.

(#293) bul07


bul07
nagyúr

Igen színpatikus ez a Mobius DVR , bár hogy nincs kijelzője érdekes lehet beállítani hogy mit vesz fel
Mondjuk csak egyszer kell beállítani mert olyan kicsi hogy jól el lehet dugni és nem kell ki be szerelni, tükör mögött szinte észrevehetetlen lehet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#294) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Megvettem a Tesco-ban a dvr069-est 9990-ért.
Ennyiért szerintem jó vétel volt.
Most töltődik. Holnap letesztelem,este meg rakok fel videót ha van rá igény.
Egyébként Nokia BL5c aksi jár hozzá 600 !!! mAh-s
Még jó hogy annó félreraktam 2 db nokia bl5c-s aksit amiknek 1020 mAh a teljesítményük.
Most jól fognak jönni.
Néztem neten hogy a 600 mAh-s aksival is elmegy 3-4 órát,ergó az 1020 mAh-al 5 órát el kéne hogy menjen ...

[ Szerkesztve ]

(#295) bul07 válasza pusi1981 (#294) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha lehet felbontást váltani, akkor minden felbontáson készíts már tesztvideót

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#296) TaaT válasza bul07 (#293) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben a méretben kb a legjobb kamera amit eddig láttam, és az ára sem veszélyes. :)

Give them hell Ukraine!

(#297) pusi1981 válasza bul07 (#295) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Ok. megcsinálom.
Holnap este felrakom.

(#298) bul07 válasza TaaT (#296) üzenetére


bul07
nagyúr

19:03-tól az éjszakai felvétel igazán meggyőző
És érdekes hogy pc programból lehet állítani a dolgokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#299) mcll válasza bul07 (#298) üzenetére


mcll
senior tag

Nagyon meggyőző ez a cam!! Kár hogy megvettem (megrendeltem) a 207-est. :(

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#300) havri1 válasza bul07 (#293) üzenetére


havri1
félisten

Mennyiért lehet megrendelni, hol?

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.