Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Rick4 válasza widi (#1600) üzenetére


Rick4
félisten

39"-os LED LCD-n nézem, de a sajátjaimnál is iszonyatosan ront a Youtube, tehát gépen nézve nálad is látszania kell majd.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1602) bul07 válasza widi (#1600) üzenetére


bul07
nagyúr

Meg és kapta is a csekket, és nem is 58-at mondtak neki hanem 60-at csak a tesóm mondta hogy a elektronikus tachográf 58-at mutatott, erre mondta a rendőr hogy jó legyen 58 hibaszázalékon belül van(Önkormányzat buszával volt, Ford busszal, tele tanárokkal iskola igazgató meg minden, azok is csak néztek hogy mire fel büntettek mikkor érezhetően nem mentek gyorsan, többeknek van jogsiuk így érezték a sebességet)
És a vicc az hogy messziről látta hogy mérnek de úgy volt vele hogy 60 alatt nem büntetik meg

(#1599) TaaT
Én úgy tudom hogy 54, azért 54 mert ha te 50-el mész a trafi még mutathat 52-53-at mert hibahatáron belül van, és ilyenkor lehet hivatkozni a hiba határa , viszont 54-55-nél már nem mert az már túl nagy eltérés lenne és biztos hogy 50 felet ment

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1603) TaaT válasza bul07 (#1602) üzenetére


TaaT
veterán

Régebben úgy olvastam mintha belekalkulálják a mérésbe, de úgy néz ki mégse, és tényleg 54-től is mérhetnek. :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1604) havri1 válasza bul07 (#1602) üzenetére


havri1
félisten

Azt azért tegyük tisztába, hogy amit a tachográf mutat, azt méri a trafi is. Viszont egy tachográf 58 szemelyautoban 62-63at mutat.

Ergo, a szemelyauto többet mutat a valóságostól.

havri

(#1605) havri1 válasza bul07 (#1602) üzenetére


havri1
félisten

Tehát ha a trafi 58-ra van beállítva (szte-n annyira), akkor ha szgk-val 60-al mész (óra szerint) , még nem meszelnek le. Viszont ha bejelez nekik, 30e.

Gps, tachográf pontosat mérnek, azzal mért sebesseget már nem lepheted túl!

[ Szerkesztve ]

havri

(#1606) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak azt nem értem, hogy miért megy valaki 53-mal, 54-gyel, vagy 58-cal, ha a megengedett legnagyobb sebesség 50 kmph? Úgy értem, figyelmetlenségből nyilván lehet, erősebb autónál ha nem az órára fixálod magad (ami vezetés közben nem reális), akkor egy nagyobb gázfröccs, vagy nem egyenesen tartott láb is okozhatja, de ha tudja valaki, hogy mérnek, akkor miért nem inkább 2-3-5 kmph-val kevesebbel megy, miért inkább ennyivel többel? Én személy szerint a megengedett ssebességértékre szoktam tenni a mutatót a műszeren, tudva, hogy kicsit úgyis fölémér, így biztonságban vagyok egy kisebb elbambulás esetén is. Persze van úgy, hogy az ember benéz egy 50-es, 70-es táblát, vagy későn veszi észre, és nem akar nagyot fékezni, ezért kicsit gyorsabban érkezik, és állhatnak ott is lesben, de tudatosan gyorsabban menni, amikor tudja valaki, hogy mérnek, az azért elég nagy butaság. Hacsak nem a konfliktuskeresés van mögötte, akkor csinálja csak nyugodtan bárki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1607) cigam válasza TaaT (#1599) üzenetére


cigam
félisten

Nem hinném, hogy volt már rá precedens, hogy 51-el lemeszeltek, és helyszini bírság lett belőle. (~3km/h a hibahatár)

havri1
50km/h-ig 15-25km/h túlléps között 30k a bünti
Vagyis ha te 60-al mentél, csak akkor kapsz büntit, ha ott helyben lemeszelnek. Ekkor helyszini bírságot szabnak ki(5-50k).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1608) gabx76 válasza bul07 (#1596) üzenetére


gabx76
senior tag

Nemrégiben úgy jártam, hogy pont így előztek meg, csak ott még balra besorolósáv is volt.
Aztán szemből a domb tetején feltűnő fehér autó tetején felvillant a kék-piros fényhíd... :D

(#1609) Rick4 válasza bul07 (#1602) üzenetére


Rick4
félisten

A mérőműszerek 58-nál jeleznek, és küldik a képet a csekknyomtató részlegnek, teljesen jogos volt, ha ennyinél jött a papír. Aki vezet, utánajárhat percek alatt annak, hogy mennyinél jár büntetés, másik 5 perc alat egy GPS-sel is megnézheti, hogy a pontos 58-as sebességhez (vagy inkább az 57-hez) milyen műszerrfaloön látható érték tartozik. Az biztos, hogy ha 60-on áll a mutató, akkor nem kap csekket.

Az 54 lehet épp 54, de kevésbé reális, hogy ezzel vacakoljanak, ugyanis ez a sebességtúllépés nem éri el a közigazgatási bírság kiszabásához elégséges értéket, így csak szabálysértési bírságról lehet szó, ha nem állítanak meg, csak kiküldik a papírt, akkor meg lenyilatkozod, hogy nem emlékszel, ki vezette az adott időpontban az autót, vagy pedig közeli hozzárartozó volt, akire nem kívánsz terhelő tartalmú nyilatkozatot tenni a szabálysértési törvény 57.§-a alapján. Onnatól meg annyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1610) bul07 válasza Rick4 (#1609) üzenetére


bul07
nagyúr

Helyszíni bírságról beszélgetünk és egy nem nagyon forgalmas helyszínen simán meglépik vagy ha van elég ember(tanuló rendőr ) , és a rendőr állítja be hogy menyitől készítsen felvételt(vagyis utasításba kapja) ha azt kapja hogy 55 akkor annyira lövi be

És képzeld a busza kilométerórája ha 60-at mutat akkor az elektronikus tachográf 58-at a GPS-e meg 61-et, mindenek van hibahatára
És biztos hogy kap csekket helyszínen 60-nál

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1611) havri1 válasza Rick4 (#1609) üzenetére


havri1
félisten

Az új törvény szerint, ha nem mondod meg ki vezette az autót, akkor az üzembentartónak terhelik kia bírságot.
Már nincs ez a kiskapu sajnos, mint régen.

(#1610) bul07 : A tachográf egy hitelesített eszköz, nem lehet benne ekkora eltérés. Évente kell kalibrálni, pontosnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1612) huncutka1029 válasza widi (#1600) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha van egy lapos tv-d, akkor nézd meg azon, gondolom van a kamerán HDMI kimenet. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1613) Gépötty


Gépötty
senior tag

Megjött az újabb válasz a fake G1W eladójától. Röviden annyi, hogy "beszélt a beszállítójával", aki felvilágosította, hogy az elavult MOV-ról áttértek a kisebb fájlméretet adó AVI-ra. LOL
Még linkeltem neki pár tesztvideót Techmoantól és hamis dvr-rel készültekből, és megpróbáltam érzékeltetni vele, hogy nem feltétlen igaz, amit a beszállítója mondott (persze szerintem ez egy afféle lekoptató szöveg).
Egyelőre rábíztam, hogy találjon ki valami megoldást, de már azon gondolkodom, ráküldök még egy levelet, hogy én vettem tőle ötvenért, harmincért meg már lehet kapni, szóval utaljon vissza $20 refundot. Ha megalkuszunk tizenötben, részemről rendben is vagyunk. Nincs ügy, mindenki megkapja a pozitív értékelést, satöbbi, én meg veszek egy WH-t.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1614) TaaT válasza Gépötty (#1613) üzenetére


TaaT
veterán

Jó megoldás a partial refund, de az értékelésbe ne felejtsd el megírni hogy fake-t kaptál, nehogy más is így járjon. :)

Give them hell Ukraine!

(#1615) Gépötty válasza TaaT (#1614) üzenetére


Gépötty
senior tag

Megírtam neki(k).
Kíváncsi vagyok, mit reagálnak. Főleg azért, mert nálam maga a kamera $42 volt, amire $8 szállítás került, szemben a Techmoan-tesztből ismert kereskedő $57-os, ingyen postás ajánlatával.
Az értékelésbe nyilván bele kell fogalmazni valahogy - ezen majd gondolkozom ha aktuális lesz. Előre borzadok, még magyarul is nehezen fogalmazok, nemhogy angolul...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1616) havri1 válasza Gépötty (#1615) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell túlzásokba esni.
Hidd el, toszavakbol is érteni fogja.
Légy lényegre törő, nem kell komplett litaniat írni.
Kérsz vissza 20$-t,vagy megy a case, és a negatív.

havri

(#1617) TaaT válasza Gépötty (#1615) üzenetére


TaaT
veterán

Nem kell túlspilázni a dolgot az értékelésnél, ennyit írsz már az is elég lesz: "Fake G1W"

Ebből mindenki le tudja vonni a következtetést. :) És elég lesz a semleges, nem kell negatívot adni, azt nagyon nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1618) Gépötty válasza havri1 (#1616) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nagyszerű, akkor ugyanúgy gondoljuk :)
Én sem akarom túlságosan elbonyolítani.
Az értékelés majd a végeredménytől függ, ha flottul megy minden, akár pozitívot is adok a problémamegoldó képességük miatt. De azért a fake persze szerepel majd benne valahogyan. De ne szaladjunk előre ennyire :)

Most épp azon vacilálok, G1WH-t vagy LS650W-t rendeljek, meg foxoffer tapasztalatokat keresek. Lassan meg kell rendelnem, egy hónap múlva nyaralunk, szeretném vinni magammal.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1619) Gépötty


Gépötty
senior tag

Van ennek az LS650W-nek olyan változata, ami tud GPS-vevőt fogadni. Egész véletlen nem tudja valaki a típusát?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1620) Scorpio06 válasza Gépötty (#1618) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

1 hónapja StarDeLuxe rendelt egy G1WH-t a Foxoffertől.
Neki 7 munkanap alatt meg is jött. Lehet szerencséje volt csak, nemtudom.
Emiatt én is onnan rendeltem volna meg, ha nem találok magyarországon egy eladó G1WH-t. Inkább megvettem 3-4ezerrel drágábban hogy ne kelljen várnom a szállításra.
Ma került bele egy vadi új 32GB-os Class10-es Kingston, tökéletesen működik.
A képminőséggel meg vagyok elégedve. Nekem is az volt a legfontosabb, hogy a rendszámok olvashatóak legyenek, és szerencsére azok. Homályos folt sincs rajta sehol, attól féltem a legjobban.
Nappali teszt videó.
Itt egy másik, ez még egy régi 2GB-os kártyával készült.

(#1621) bul07 válasza Scorpio06 (#1620) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyon tükröződik a műszerfalad és sokat ront a képminőségen
Valahogy más szögben felrakni és hátha nem tükröződne annyira

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1622) Rick4


Rick4
félisten

Most vitték ez az én X3000-esemet is, szóval minden happy. Remélem még sokáig használja majd a gazdája... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1623) Gépötty válasza Scorpio06 (#1620) üzenetére


Gépötty
senior tag

Köszönöm a válaszod! :)
A G1WH és az LS650W is ugyanabból a szenzor-proci párosból áll, csak a 650-esnek 158 fok a látószöge a WH 140-éhez képest. Tesztvideók sokaságát néztem már meg, és igazából mindkettő elég meggyőző, ezért is gondolkozom azon, hogy inkább a nekem jobban tetsző, és megvilágított gombsoros 650-es mellett döntök. Még a GPS-es változatot szeretném megtalálni, ha vállalható az árkülönbség, akkor inkább azt kérném, de egyelőre csak a dual kamerás verzió van meg.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1624) Scorpio06 válasza bul07 (#1621) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

Igen azzal el leszek egy darabig. Egyenlőre fogalmam sincs hogy hova rakjam. :)
Amúgy meglepődtem, hogy milyen jól össze van szerelve a kamera. Azért oda tették magukat a kínaiak. Pár hete néztem a MediaMarkt-ba a Concorde HD30-at ami ki volt rakva és az nagyon recsegett ropogott. Gondolom a sok fogdosástól lett az olyan.

(#1625) Gépötty


Gépötty
senior tag

Nyah. LS650W megrendelve a foxoffertől. Zsong a fejem, annyi adatot és videót láttam a mai nap. Ennyi erővel simán rendelhetnék egy kétszer ennyibe kerülőt gyorsan (mondjuk egy ilyet), a fennmaradó időben meg megkereshetném az árát. De nem, én mindig ezt csinálom. Játszanom kell, mert ezt élvezem :DDD Nem mellékesen akkor nem is tudnék róla, hogy létezik a zárójelben lévő példány.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1626) Rick4 válasza Gépötty (#1625) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem felesleges ekkora látószög, mert a szélesség miatt látni fogod a két A oszlopot, viszont előre minden rosszabb lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1627) Gépötty


Gépötty
senior tag

Még egy kérdés:
Olvastam memóriakártya-mizériákat, és Techmoan is mondja a tesztjében, hogy C4-es fölötti sebességű kártyákat nem szereti a G1W. Mivel amit rendeltem, nagyon hasonló lesz a bele, mit javasoltok, milyen kártyát vegyek bele. Azt már valaki írta, hogy Sincerityékkel jó tapasztalatai vannak, ezért ez a forrás nekem is megfelel, de maradhatok nyugodtan a 32GB C4-es Toshibánál, vagy inkább C10-eset vegyek? Más márka, ha valaki próbálta már ezt a típust...
Bocsánat, hogy ennyit okvetetlenkedek, de most álltam épp a bráner rossz végére egy termékkel :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1628) Gépötty válasza Rick4 (#1626) üzenetére


Gépötty
senior tag

Késő, már megrendeltem :)
Figyeltem ezt is a tesztvideókon, nem aggódom emiatt. Azt elég lesz majd akkor, ha megyek vele, és tényleg az A-oszlopokat látom :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1629) huncutka1029 válasza Gépötty (#1625) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha igazán jót, és drágábbat szeretnél váaszdd ezt a tipust. olyan pengés, hogy kijelzője sincs, de bármilyen wifi képes eszközön élőben sasolhatod ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1630) gabx76 válasza Gépötty (#1627) üzenetére


gabx76
senior tag

Nekem pont 10-es Toshiba van benne, megy a G1W-vel gond nélkül.

(#1631) Winner_hun válasza Gépötty (#1613) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha megalkuszunk tizenötben, részemről rendben is vagyunk. Nincs ügy, mindenki megkapja a pozitív értékelést

Ezzel pedig az értékelési rendszer nem is ér semmit. Mégis miért adnál neki pozitívat? Csak a többi vásárlót vezeted vele félre... legjobb esetben is semleges illeti az ilyen eladót..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1632) Gépötty válasza huncutka1029 (#1629) üzenetére


Gépötty
senior tag

Láttam, tetszett is és pont erről beszéltem, hogy ha az ember tudja, mi az amiben jó eséllyel nem fog csalódni (vagy inkább valaki, aki ért hozzá, meg tudja mondani, hogy mi kell neki), rengeteg időt spórolhat meg.
De azért nem mellékes, hogy én élvezek tesztet nézni, fórumokat böngészni, aztán pedig várni, hogy megérkezzem, és megtudjam, tényleg azt kaptam-e, amire számítottam. Akit viszont nem érdekel, az napokat fog eltölteni haszontalan keresgéléssel, ami helyett dolgozhatott volna, igénybe véve egy szakértő segítségét.
Mellesleg itt nem mondanak túl jókat a Blackvue cuccokról.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1633) Gépötty válasza gabx76 (#1630) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na, ha működik vele, akkor inkább olyat választok, nehogy az alacsony írási sebesség legyen gond.
Köszönöm!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1634) Gépötty válasza Winner_hun (#1631) üzenetére


Gépötty
senior tag

Visszaolvastam, tényleg félreérthetően írtam.
Nem azt akartam ezzel, hogy kérem, vesztegessen meg a pozitív értékelés miatt, hanem azt akartam mondani, hogy én átérzem, ha őt is átverték ezzel, és ha mint kereskedő, helytáll a hiteléért, akkor ezt én is értékelni fogom. Ezzel együtt nyilván benne lesz abban a pozitívban, hogy volt problémánk a termékkel, ami nem az volt, aminek lennie kellett volna, de mivel számomra megnyugtatóan zárult a dolog, elégedett vagyok a kiszolgálással.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1635) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ez várt ma a bejövő postámban:
"Hi, Buyer,
We will refund of US$20 you shortly.
Please check your PayPal kindly."
Ennyi. Már ha tényleg megérkezik a refund.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1636) TaaT válasza Gépötty (#1635) üzenetére


TaaT
veterán

paypal nyugtával dicsérd a napot :)

Nekem vagy 4x írtak (természetesen más témában) a kínaiak hogy küldik a pénzt figyeljem a paypal fiókomat, aztán nyitottam egy ügyet és másnap jött is az email a paypal-tól hogy megérkezett a refund.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1637) Gépötty válasza Gépötty (#1635) üzenetére


Gépötty
senior tag

Meg is érkezett a refund. Mindenki vigyorog :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1638) Gépötty válasza TaaT (#1636) üzenetére


Gépötty
senior tag

Már három órája megérkezett, csak most jutottam el a levelek között addig, amiben értesít a PayPal. Az accountomra belépve meg az elutalt összegek nyílnak meg, nem az összes pénzforgalom, azért nem láttam a listában (és igen, az izgalomtól kicsit a szokottnál is vakabb vagyok, hogy észrevegyem :) ).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1639) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok vettem egy ilyet [link] a problémám az vele hogy a bal oldal az homályos de nem jövök rá miért megtakarítottam a lencsét is a jobb kiválló de a bal az horror....Az átlalános hiba? küldhetem vissza?

Köszönöm :R

ui: nektek mennyivel ír a class 10es transcend vagy akármilyen kártya? olvasni olvas 45-el de írni csak 13mb-el csinálja nem lassú az?

Itt a videó.

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1640) havri1 válasza Shadows (#1639) üzenetére


havri1
félisten

Nem lassú, a class 10 az 10mbyte/sec írást jelent. Kb 13-15mb a reális.

A homályosság valószínű HW hiba. Itt valakinek volt ilyen hibája, a lencse volt rosszuil felragasztva, rosszul fókuszált.

Ha tudod gariztasd le, ha nem, akkor szét kéne szedni..

havri

(#1641) Rick4 válasza Shadows (#1639) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy nekem ugyanez volt jobb oldalon. Igaz, én a mediamaktban vettem, és amikor jön az új, viszik el a régit, szóval nekem nem kell küzdenem vele, de cseréltesd. A G1W alap hibái között is említik ezt, leginkább ezért is kell attól az eladótól vásárolni, akik százak javasolnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1642) Shadows válasza Rick4 (#1641) üzenetére


Shadows
senior tag

Köszi, írtam már a simabőrűnek kíváncsi leszek mit reagál, de megírom :)

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1643) bul07


bul07
nagyúr

Erről mi a véleményetek, két kamerás
Car HD DVR X2 720P Dual Lens Camera Night Vision Black Box

Most kuponnal 40$ (kupon kód : BGcar )

youtube keresés [link]
Egy felhasználó sok videóval [link]

Kíváncsi lennék hogy hogy rögzíti a két kamerát
Éjszakai felvétele gyengének tűnik :)

Csak hogy lehessen miről tárgyalni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1644) Gépötty válasza bul07 (#1643) üzenetére


Gépötty
senior tag

Hiányozni fog a felbontás. 720p felbontásnál nagyon sok részlet - mondjuk rendszám - nem látható, elmosódott, ami 1080-on meg lenne. Én szánnék rá még, hogy nagyobb felbontásút vegyek.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1645) xigris válasza bul07 (#1643) üzenetére


xigris
őstag

Nekem ilyenem van azért szerintem vállalható a 720p igaz az éjszakai az nagyon gyenge

(#1646) Gépötty válasza xigris (#1645) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem azt mondtam, hogy sosem lehet majd leolvasni egy rendszámot, és használhatatlan lesz.
A történet kulcsa a sebességkülönbség, azaz a rendszámnál maradva minél jobban eltér a másik autó sebessége a miénktől, annál elmosódottabb lesz a felvételen. Innentől kezdve egy városban szembejövő autó rendszáma ideális esetben talán látszik 1080p felbontásban, 720-nál meg esélytelen leolvasni. A minket előző/általunk előzött autó rendszámát értelmezni ebből fakadóan sokkal egyszerűbb feladat, ezt többnyire egy 720-as is megoldja, ha elég a fény.
Út szélén álló autók rendszáma már elég ritkán megy a 720-asoknak, az enyém legalábbis városi tempónál már nem képes megbirkózni a feladattal.
Kétkamerás kütyüknél oda kell még figyelni arra is, amit elfelejtenek közölni: a hátsó kamera kisebb felbontású, könnyen elképzelhető, hogy ami előre 720-szal néz, az hátra csak 640x480-as felvételt tud majd csinálni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1647) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Következő a problémám, ill. nem csak az enyém hanem még vagy 8-10 embernek.

Egy adott helyen sorban , és több alkalommal meg karcolják az autókat. Tettünk bejelentést a RK-on , de változás nem történt.

Létezik-e olyan kamera ami az autó belsejéből értékelhető felvételt készít az elkövetőről? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1648) havri1 válasza Sanyabá (#1647) üzenetére


havri1
félisten

Gondolom mozgásérzékelősre gondolsz.
Amik eddig nálam voltak, alkalmatlanok erre.
Nem működik egyiken se a képi mozgásérzékelés. G1W, G1WH

havri

(#1649) TaaT válasza havri1 (#1648) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam meg a GS1000 mozgásérzékelője kikapcsolta menet közben a felvételt, de lehet csak rosszul állítottam be valamit.

Give them hell Ukraine!

(#1650) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Ha minden jól megy ,akkor hétfőn megjön a roadcam HD40-kamerám Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz beszerezni.
A nagykerek nem győzik, Esküszöm, az előző kamerám hamarabb megjött kínából, mint ez.
Érdekes, hogy ekkora kereslet van rá, mégis alig látok egy két videót, illetve tesztet róla. :F
Minden esetre, ha valaki itthon akarja megvenni a 220volt.hu-t senkinek nem ajánlom. :( :( :(
Nagyon nehezen megy velük a kommunikáció, és irgalmatlan lassú az ügyintézésük.
Sokat vásárolok neten, de ilyet még nem pipáltam.
rövid történet:
Április 24 megrendeltem, a honlapjukon azt írták 1 héten belül szállítják.
rendelés után rendszerüzi, sajna nincs készlet, amint lesz telefonon keresnek...
Jó párszor rájuk írtam, alig alig szűkszavúan válaszoltak csak.

Tisztelt 220 volt.hu,

Tudom, hogy lassan az idegeikre megyek, de meg tudnák mondani mikor kaphatom meg a megrendelt terméket?
Rendelési számom
#1xxxxxxxxx
utánvétel, futárral kiszállítva.

Előre is köszönöm.

2014. május 14. 11:19 220volt írta, <info@220volt.hu>:

Tisztelt Megrendelőnk!

A termék ma érkezik raktárra.
Tisztelettel:
220volt.hu

2014-05-14 06:46 időpontban Ön ezt írta:

Tisztelt cím

Megérkezett màr a megrendelt kamera?
Legutóbbi levelükben 15.13.-át igért a beszállítójuk. Ez már
bőven túl van a megrendeléskor ígért 1hetes szállítási időn.
2014.05.06. 8:42 ezt írta ("220volt" <info@220volt.hu>):

Tisztelt Megrendelő!

A gyártó szerint a várható érkezés: 2014.5.13
Tisztelettel:
220volt.hu [1]

A mai levelemre végre annyi válasz jött, hogy feladták a futárszolgálatnak, és hétfőn remélhetőleg kézbesítik is.
Szóval, nem egyszerű történet, de legalább a honlapjukon már nem szerepel kamu 1 hét, csak annyi, hogy rendelhető.
Szóval a jövőhéten éles próba, és jövök a tapasztalatokkal, videókkal. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.