Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) c0dered válasza sambenez (#24000) üzenetére


c0dered
csendes tag

Köszi a választ! Manuálisan = trackelni legalább tudja a rendszámokat?

(#24002) sambenez válasza c0dered (#24001) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem tudom mire gondolsz.

(#24003) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

Xiaomi Yi Smart Dash első kamerát használtam a régi autómban és az újba szeretném kiegészíteni egy hátsó kamerával is a rendszert.... ehhez a kamerához "hozzá lehet" kapcsolni egy hátsót, vagy ahhoz kell vennem egy megfelelőt, amihez "gyárilag" írva van a specben, hogy csatlakoztatható hozzá?

Illetve a régebbi autómnál a fejegységem hátsó USBjéről ment a kamera, az újban ilyesmi megoldás nem lesz, olvastam ezekről a beszerelő kitekről, ezek mennyire biztonságosak stb?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24004) sambenez válasza zsolt19900 (#24003) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem lehet, venned kell olyat ami úgy van kialakítva.
A HW kit teljesen biztonságos, ha a gyárit veszed.

(#24005) zsolt19900 válasza sambenez (#24004) üzenetére


zsolt19900
őstag

rendicsek, köszönöm

gondolom azért kell akkor olyasmit rendelnem, mert ez nem tud "utasítást" adni a hátsónak, hogy mikor kapcsoljon be ill ki stb?

Nézelődtem és olvasgattam a fórumból is pár oldalt vissza, 2.7k ha jól látom elég lesz nekem felbontás ügyileg.... gondolom 1db HW kit elégséges a két kamerás mókához is? A hátsó kamerának az első kamerából hátramenő kábel adja a kraftot, vagy külön tápellátás szükséges ahhoz is?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24006) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. 70 mai a800s kamerahoz melyik sd kartya lehet a jobb a ketto kozul? Koszi a valaszokat

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24007) sambenez válasza lipido (#24006) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A fehér.

(#24008) sambenez válasza zsolt19900 (#24005) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Egy HW kit elég, az első kamera intézi a többit.

(#24009) lipido válasza sambenez (#24007) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Egyebkent a feketenek nem jobbak a tulajdonsagai? :R

(#24010) ITI-san válasza lipido (#24009) üzenetére


ITI-san
tag

A megoldás a folyamatos felvétel. Mivel dash cam körkörösen veszi a videókat, ha betelik törli a régebbit. A fehér kártya erre van kitalálva.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24011) lipido válasza ITI-san (#24010) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom. Mar csak 1 kerdes: az osszefoglaloban v60 van irva h kell a 4k-nak, de ebbol a fajtabol olyat nem talalok, esetleg rosszul keresem? Koszi :R

(#24012) Bogyó bá' válasza sambenez (#24007) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Innen szabad vásárolni? Rendelnék én is egy fehér 128-ast, és messze ott a legolcsóbb.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24013) sambenez válasza Bogyó bá' (#24012) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szabad.

(#24014) sambenez válasza lipido (#24011) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha jobban megnézed azt a színes táblázatot a 4K-ba beleesik a v30 is.

(#24015) Bogyó bá' válasza sambenez (#24013) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, akkor meg is rendeltem. Elvileg szlovák raktárból 22-én érkezik utánvéttel, DPD-futárral. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24016) RumiTT


RumiTT
tag

Sziasztok!

Vasaroltam egy xiaomi 70mai 300 autoskamerat. Kiegeszitonek egy adaptaptert is vasaroltam, hogy a biztositekokhoz betudjam kotni es ne a szivargyujtot akarja hasznalni. Viszont igy a kamera egesznap megy es nagyon nehez visszakeresni egy egy utazas egy egy reszt.
Valaki tudja hogyan kell lekapcsolni vagy beallitani, hogy ha a motor megall akkor kapcsoljon le,
koszonom

(#24017) lipido válasza sambenez (#24014) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom szepen :R

(#24018) ITI-san


ITI-san
tag

Valaki tudna segíteni.
70mai dash cam pro plus A500S Time laps funkciója a hátsó kamerát is tudja működtetni? Köszi

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24019) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!
Teszteltem a time-lapse funkciót, pontosabban azt, h mennyire zabálja az akkut. Az alany egy 77Ah-ás Exide Prémium, egy Passat CC-ben. Kamera indításakor az akku 95%-os volt, két nap múlva 65%. Levettem a tápcsatit a kameráról, akku töltőre. Feltöltés után a következő tesztem az, lesz, h a HW kit teszi-e a dolgát, és indítható lesz az autó. Vagy hagyja teljesen lemerülni az akkut.

Joe

(#24020) sambenez válasza RumiTT (#24016) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha fix feszre kötötted akkor menni is fog. HW kittel kell bekötni ha azt akarod hogy leálljon.

(#24021) RumiTT


RumiTT
tag

HW kittel kotottem ra a biztositekra, viszont sose igy sose all le, pedig beallitottam, hogy a motor leallasa utan 5 perccel kesobb kapcsoljon ki.
Lehet rossz biztositekra kotottem?

(#24022) ITI-san válasza RumiTT (#24021) üzenetére


ITI-san
tag

Szóval hw kit az oké, de keress egy olyan biztosítékot ami leállítás után nem ad áramot. Amíg áramot kap venni fog. De ugye ez parking mód miatt van, ha nem használod keress egy olyan biztit mint mondtam. Vagy nem jó a bekötés... Felcserélted a pirosat és sárgát?

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24023) Sanki válasza RumiTT (#24021) üzenetére


Sanki
addikt

Olyan biztosítékot keress, ami csak gyújtáskapcsolt 12V-ot ad le (valószínűleg olyat találtál most el, amin folyamatosan ott van a 12V)

(#24024) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Topik alapján rendeltem egy A500S Smart Dash Cam Pro Plus+t.

Szeretném ha parkoláskor is aktiv lenne, mert jelenleg az utcán áll az autó. Ezt a hardware kitet milyet kell venni? Hogy kell bekötni? Ha hátra is veszek az honnan kap áramforrást?

Van olyan szaki akinek én oda adom a kamerákat mindenestül és ő szépen elvezeti a kábeleket beköti ahova kell?

Priusnál volt ilyen akit csoportból ajánlottak, elvittem neki a tolatókamerát meg a fejegységet és berakta mindkettőt gond nélkül.

v60 Phev-ről van szó ha ez számit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#24025) BPéter1984 válasza Vismajor01 (#24024) üzenetére


BPéter1984
tag

Szia , igaz nekem A800s van és hardwire kit is plusz hátsó kamera. A hardwire kit bekötése kell neki egy állandó pozitív , akár akksiról biztosítékkal , kell neki egy gyújtás után feszültség alatt levő szál , ( nálam épp a szivargyújtó szálja külön biztosítékkal ) , kell neki egy negatív ( test ) . Az első kamera kap áramot és abba csatlakozik bele a hátsó kamera. Nekem 2009 S80 T6 -ban van így beszerelve , magam oldottam meg .
:)

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#24026) Vismajor01 válasza BPéter1984 (#24025) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem sajna kell vki aki megcsinálja, műszaki beállitottságom zéró. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#24027) BPéter1984 válasza Vismajor01 (#24026) üzenetére


BPéter1984
tag

Nekem szerencsém van , én villanyszerelő vagyok , apum meg autóvillamossági végzettségű . Bár én jobban bütykölök mint ő :) :) .
Viszont az S80-hoz nagyon félve nyúltam még hozzá azért , túl sok a tudása számomra , tele elektronikával. Akkor neked az v60 phev meg mégjobban :) .

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#24028) joci86


joci86
senior tag

Aki vett EMAG-nál Truecam M5-öt, kapott hozzá GPS modult?
Nagyon hangsúlyozzák a GPS-t, de sehol sem említik, jár-e hozzá...
Radarérzékelést ír, amit elvileg csak akkor tud, ha csatlakoztatva van a modul.

(#24029) ITI-san válasza joci86 (#24028) üzenetére


ITI-san
tag

Gondolom ill biztos, hogy a telepített radarokat mutatja. Az meg már szinte az összes navigációban benne van.
De a választ hogy jár e hozzá, nem tudom.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24030) ITI-san


ITI-san
tag

70mai dash cam pro plus A500S emag -nál vmit 22.500 Ft lehetett. De mire felocsúdtam természetesen nem elérhető. Csak még egy pill. mutatta az árát. Nem is gondoltam hogy ennyien készülnek kamerát venni.. Pedofil e akció nélkül is relatív jó áron lehet beszerezni. Ez így 2000 Ft kedvezmény...
Vagy csak mindegy, vegyük mert akciós volt effektus.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24031) sebijani1982 válasza ITI-san (#24030) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Szerintem "korlátozott" db állt rendelkezésre. Laptopot raktam kosárba nyitáskor, mire rákattintottam, hogy akkor fizetném, piros felirat, hogy frissítsek rá, mert hiba van. Ráfrissítettem és a termék nincs készleten felirat fogadott...

De, hogy On legyek:
MediaMarkttól 34 ezerért A500s első, RC06 hátsó kamerák + a harwire kábel, szállítással szerintem jó vétel.
Az A500s 23.456 Ft
Rc06 6.500 Ft
Kábel 3.999
Szerintem jó vétel...

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#24032) joci86 válasza ITI-san (#24029) üzenetére


joci86
senior tag

Igen, ez tiszta sor.
Semmi érzékelő nincs benne, csak egy adatbázis alapján jelez adott helyen.
Nem mindig használok navit, a kamera viszont állandóan menne. Nem rossz, ha legalább a telepítettnél szól.

Csak ahhoz ugye kell a GPS modul, amiről nem tudni, jár-e a csomaghoz.

(#24033) RaGi91 válasza sebijani1982 (#24031) üzenetére


RaGi91
senior tag

Én is épp most rendeltem havernak karácsonyra MM-ból, csak az A800s+Rc06+hw kit kombót.
48.490Ft lett a vége. Annyiért szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#24034) Debilon válasza joci86 (#24032) üzenetére


Debilon
addikt

Mondjuk a telepített meg messziről látszik,akkora vasra van felszerelve

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#24035) sambenez válasza joci86 (#24032) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem az autóm csipog minden telepített radarnál akkor is ha nem használom a navit, ráadásul hamarabb jelez mint a waze, ami elég hasznos. Első alkalommal a szívbajt hozta rám mire rájöttem mi az a csipogás. :D

(#24036) Vismajor01 válasza sebijani1982 (#24031) üzenetére


Vismajor01
addikt

Meg is vettem köszi :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#24037) .Sziszi. válasza _NCT (#23995) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Nem írsz hülyeséget, csupán apró hozzáfűzésem lenne.
Ah/mAh a kapacitás, a fogyasztást A/mA értékkel jellemezzük.
Aztán van a kamera fogyasztása, és a HW kit/szivargyújtós töltő fogyasztása is, mindkettővel számolni kell, ami ráadásul feszültségfüggő is, nem teljesen állandó érték.

Nekem 70mai Smart Dash Cam PRO van elöl, 1S hátul.

Pro kamera előtt, 5V-on mérve a normál felvétel:
- kijelzővel 420mA (2,1W)
- kijelző nélkül 380mA (1,9W) (kép)
Szivargyújtó előtt, 12,3V-on mérve a normál felvétel:
- kijelző nélkül 220mA (2,7W)

1S kamerán nincs kijelző, 5V-on mérve 450mA (2,25W) a normál felvételes fogyasztás.

A két kamera külön táplálva megközelíti a fél ampert, közel 6W-ot eszik, normál felvétel esetén.

Érdekességképp jó lenne Time-lapse módban is mérni, a HW kit előtt.

(#24038) .Sziszi. válasza simonjoe (#24019) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Jó ötlet a gyakorlati teszt.
Pláne, ha mondjuk 5°C-os környezetben (is) tesszük.

Engem eddig még nem győzött meg a HW kit 11.4V feszültséghatára, pláne télre.

Egy normál savas akku nyugalmi feszültsége 20-25°C esetén:
-teljesen töltött állapotban ~12,72V
-75%-on ~12,4V
-50%-on ~12,2V
-25%-on ~12V
-11,7V alatt lemerültnek tekinthető
Ha a hőmérséklet alacsonyabb, kapacitásvesztéssel is számolhatunk.

Sajna a 77Ah-s akku már új korában sem volt 100%-os kapacitású, de ezt méricskéléssel meg lehet(ne) tudni. Teljesen töltött állapotból úgy meríteni 10,5V-ig, hogy "megszámoljuk" a kivett energiát.

(#24039) merqree válasza Debilon (#24034) üzenetére


merqree
őstag

Magyarországon és az oroszoknál igazad van, ott minden bazi nagy.
De pl "sógorék" képesek egy csőre felszerelni, vagy faluban az út mellett kapcsolószekrényként "álcázni". A ciki, hogy "sógoréknál" nem lehet használni dashcam-et.

A másik hátránya, hogy GPS helyzet alapján riaszt, ami azért fos, mert pl a szigetszentmiklósi Ósan felé haladva a mellékúton jelzi a traffipaxot, ami egyébként az M0n lenne... :Y

(#24040) zsolt19900


zsolt19900
őstag

beszélgetünk itt a hw kit nyugalmi fogyasztásáról ill. akku"figyelő" kímélő funkciójáról

amennyiben nekem nem igazán fog olyan helyzet előállni, hogy szabadtéren parkoló stb. ott fogom hagyni hosszú időre, akkor nekem is érdemesebb a kitt nélkül pl. "lopósarus" biztivel elosztanom mondjuk a szivargyújtó biztosítékát és abból kivezetni egy "sima" másik szivargyújtót és abba beledugni a kamerákat?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24041) Debilon válasza merqree (#24039) üzenetére


Debilon
addikt

horvátoknál is az oszlopra szerelt cuccok vannak, azokat sem nagyon lehet kiszúrni

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#24042) joci86 válasza Debilon (#24034) üzenetére


joci86
senior tag

Nappal jól látszódhat, ha ideálisak a körülmények (időjárási, domborzati, stb viszonyok).
Este, illetve az ideális körülmények hiányában jól jöhet, ha szól a kamera. Illetve nem ismerem a traffik pontos működését, de emlékeim szerint elég messziről be tudnak mérni, lehet késő, mire észreveszed. Nem mintha száguldoznék, de jobb a békesség... :D
Amúgy nyilvános az adatbázis, akár fejben is tarthatná az ember, pontosan hol érdemes vigyázni, de egy fokkal azért kényelmesebb, ha emlékeztet "valaki", amikor éppen aktuális.

@sambenez
Valami ilyesmit akarnék én is a kamerával. :D
Mondjuk ettől még a mobil mérésbe bele lehet szaladni. Jó volna összekötni a Waze-zel a kamerát, ha már úgyis wifis. Nem kellene más, csak a figyelmeztetéseket átvenni. :)

(#24043) ITI-san válasza sebijani1982 (#24031) üzenetére


ITI-san
tag

Na ez az amit írsz, én is láttam a Media-ban. Meg is vettem.
Pont ezért csodálkoztam rajta, hogy aki ilyen kamerát akart , gondoltam már beszerezte tőlük, mivel már egy hete ennyiért adják.
Én csak kiváncsiságból vártam meg a pénteket hiába....
Halkan jegyezem meg személyesen üzletükben vettem meg, miközben rendeléskor áruházi átvétel nincs, ezt írja.....mivel nincs áruházi készleten.....
Ja és megadták az online árat, igaz a pénztárnál nem tudták lehúzni azon az áron, külön kellett kiszámláztatni.....

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24044) RaGi91 válasza .Sziszi. (#24037) üzenetére


RaGi91
senior tag

Tetszik a hússalátás eszköz, hol lehet kapni? :C :DD

(#24045) _NCT válasza .Sziszi. (#24037) üzenetére


_NCT
őstag

Nos Te sem írtál hülyeséget, megnyugtatlak :D Ugyanis ma ránéztem az autóra, hétfő óta folyamatos time-lapse módban ketyegett az A500S első és hátsó kamerája és hát igaz, 30 perces etapokat gyönyörűen rögzítette a kamera hétfő óta, de mivel az autót nem használtam napokig, le is copta az akkut. A belső service menü 30%-os akkut írt, de még tudtam vele indítózni és el is mentem egy darabig. A kamera fogyasztását nem tudtam megmérni, mivel elfáradt a kábel és pont elszakadt a forrasztásmentes biztosítéklopóm, valószínűleg túl erősen roppantottam meg annakidején :W

Rámértem itthon, terhelés nélkül az akku 11.9V feszültséget írt, tehát valóban jól mondod, a HW kit 11.4V-os feszültsége már rég lemerült akkut feltételez, ha sokkal hidegebb lett volna, akkor ennyi, az autó ott marad ahol van (Exide EL600 EFB Start-Stop akku, már 5-6 éves). Úgyhogy én azt hiszem maradok a folyamatos time-lapse helyett a maximum 20 perces rögzítésnél leállítás után.

Viszont ez azt is jelenti számomra, hogy nem lett megoldás arra az esetre, ha valaki parkolás közben meglöki az autót, vagy ráütnek vagy bármi, mert mire feléled a kamera és rögzítene, addigra hűlt helye a tettesnek.

Nyilván, ha valaki nap mint nap használja az autót és a generátor folyamatosan tud tölteni, ott szerintem nem nagyon fordulhatna elő ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#24046) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok! 70mai A500S hez a műanyag tartó konzoljának külön beszerzési forrását keresem.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24047) sambenez válasza ITI-san (#24046) üzenetére


sambenez
Topikgazda

3D nyomtatás.

(#24048) Stynki válasza ITI-san (#24030) üzenetére


Stynki
lelkes újonc

Hetek óta néztem mindenütt. Media Markt egy kicsit drágább, de sztem ott még van.

(#24049) RumiTT


RumiTT
tag

Megneztem a kabeleket, azok jok voltak, viszont valoban elneztem a biztositekot es eosszra kotottem ra. Atkotottem es most mar leall magatol ha leallitom az autot!
koszonom a segitseget!

(#24050) at11 válasza _NCT (#24045) üzenetére


at11
tag

Itt van egy jó táblázat az akku feszültség, töltöttség és hőmérséklet összefüggéséről.

Én 12V alá tuti nem engedném a feszültséghatárt, mert kuka lehet az akksi, mélykisülés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.