Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Wheelbarrow válasza TaaT (#649) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ezekkel a hátrányokkal még elvagyok. Az zavar, hogy ezen sem lehet felülírás ellen védetté tenni egy videót. Nem tudom, hogy a hibbant lengyelek ezt miért felejtik ki. Egy mezei autósnak aki napi egy két órát autózik biztos nem kell ha lát valami érdekeset, de nálam naponta kétszer bőven teleírja a 32 gigás kártyát és van mit megörökíteni, a 64 gigást meg nem kezeli.
Az M-Tech069HD bezzeg igen és ott védetté is lehet tenni a fájlt. A képe is élesebb csak nem szinhű mert az az infrát is látja. Cserébe viszont jó nagy, macerás naponta ki be szerelni.

(#652) TaaT válasza Turbomann (#650) üzenetére


TaaT
veterán

Semmiféleképpen nem gagyi mert h264-es, és gps is van benne ha jól emlékszem. :)

Wheelbarrow: érdekes, a kínaiakban szinte mindben benne van a védett funkció.

Give them hell Ukraine!

(#653) rihi1


rihi1
tag

Melyik az a kamera aminek kimondottam szép éles képe van?
ami mondjuk etalonnak számit autós kamerák között?

(#654) havri1 válasza rihi1 (#653) üzenetére


havri1
félisten

Melyik árkategóriában?
11k ért vettük a G1W-t, én eddig ennek láttam a legjobb képminőségét nappal, és éjszakai is..

havri

(#655) rihi1 válasza havri1 (#654) üzenetére


rihi1
tag

pénz nem számít :)

nekem a gs1000 tetszik amúgy!

[ Szerkesztve ]

(#656) TaaT válasza rihi1 (#653) üzenetére


TaaT
veterán

Megmondom őszintén ilyen kamerákat nem nagyon nézegettem eddig hiszen messze meghaladják a keretemet amit el tudnék ilyenre költeni, de régebben belebotlottam egy gyárilag tuningolt GS1000 típusba, úgy hívják hogy Datakam G6 [link]

200$ körül mozgott újonnan az ára, nem tudom hogy ez-e az etalon de biztos hogy kibékülnék ilyen nappali képminőséggel. :)

Give them hell Ukraine!

(#657) rihi1 válasza TaaT (#656) üzenetére


rihi1
tag

tényleg nagyon jó a képe!
azért tettem fel ezt a kérdést,mert valami viszonyitási alapnak mindig kell lenni!
mert hogy jó vagy rossz egy kép, az mindig valamihez képest van!

(#658) havri1 válasza rihi1 (#655) üzenetére


havri1
félisten

G1W-nek szebb képe van, mint a GS1000-nek.
Csak kiírja a sebességet, és opcionálisan GPS is rakható bele/jár hozzá.
És jobb a rögzítése ahogy látom.

havri

(#659) TaaT válasza havri1 (#658) üzenetére


TaaT
veterán

Ez igaz, szebb képe van a G1W-nek, de plusz bő 3000ft-ért a GS1000-ben van GPS, stabil rögzítés, és nem válogat a kártyák között :DDD

szerk.: nemrég találtam egy másik camot aminek a belseje megegyezik a G1W-vel csak megemelték a video bitrátáját, ami jót tett a képminőségnek [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#660) havri1 válasza TaaT (#659) üzenetére


havri1
félisten

Eladó a G1W :DDD

havri

(#661) H1N1


H1N1
aktív tag

http://bebutton.com/

(#662) Turbomann


Turbomann
tag

Sziasztok ezt a dashware programot, hogy lehet használni? Nagyon kellene nekem.:) Nem tudtok mükődő progit linket adni? Köszönöm

(#663) Asmodeus01


Asmodeus01
tag

Addig nézelődött a motoros rendőr a hátam mögött míg majdnem beugrott a csomagtartómba.. :D
[link]

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#664) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Szerintem EZ az olcsó kamerák egyik ásza.

nappal

éjszaka

átfedés

Ha nem lenne az időkijelzésnél a váltáskor a zöld csíkozás észre sem lehetne venni a két fájl egyesítésének helyét.

[ Szerkesztve ]

(#665) TaaT válasza Asmodeus01 (#663) üzenetére


TaaT
veterán

Zsír, de nem lett volna egyszerűbb a videófájlokat feltölteni a monitor lekamerázása helyett? :DDD

Am pont a zebrán előzött meg téged :W

Wheelbarrow: Ha a hazai kínálatot vesszük figyelembe akkor igen, de Kínából azért kicsivel többért jobb kamerát lehet venni. :K

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#666) havri1 válasza Asmodeus01 (#663) üzenetére


havri1
félisten

Gyááá bameg :DDD

havri

(#667) Asmodeus01 válasza TaaT (#665) üzenetére


Asmodeus01
tag

De egyszerűbb lett volna de akkor csak a hátsó vagy csak az első kamerát lehet látni...kellene egy olyan videó szerkesztő progi amivel így ahogy a videon van egymás mellé tudom rakni a két videót / első & hátsó/...
Mert amit lekameráztam az a kamera gyári szoftvere, ha lementem akkor két külön videót csinál,,első + hátsó.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#668) TaaT válasza Asmodeus01 (#667) üzenetére


TaaT
veterán

Valószínűleg azért nem rakja egymás mellé a kamera mert nem egyezik a 2 videó felbontása. Így hirtelen nem tudok egy progit sem ami ezt megoldaná (de biztos hogy van) :B

Give them hell Ukraine!

(#669) Asmodeus01 válasza TaaT (#668) üzenetére


Asmodeus01
tag

Az lehet..
DE ha Valaki tudja hogy melyik az a video szerkesztő progi az szóljon!!! :R

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#670) rihi1 válasza Wheelbarrow (#664) üzenetére


rihi1
tag

mennyi az az olcsó??

(#671) bul07 válasza Asmodeus01 (#669) üzenetére


bul07
nagyúr

PIP-es videót Adobe Premiere, Sony Vegas([link]) tud készíteni
Movie Maker-hez leírás itt (nem mai cikk az biztos)

Itt egy videó is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#672) Wheelbarrow válasza rihi1 (#670) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Barátod a gúgli ;)
[link]
A Tescóban 10 000ft volt akcióban nemrég.

(#673) rihi1 válasza Wheelbarrow (#672) üzenetére


rihi1
tag

találtam netes árakat,csak arra voltam kiváncsi te mennyiért vetted!
külföldről azért enyiért jobbat tudtál volna rendelni!
de persze kinek mi.

(#674) Wheelbarrow válasza rihi1 (#673) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Legközelebb csak hozzád fordulok tanácsért. Most akkor el is szégyeltem magam amiért eddig nem tettem :B

(#675) Asmodeus01 válasza bul07 (#671) üzenetére


Asmodeus01
tag

Köszi,,,meglesem.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#676) rihi1 válasza Wheelbarrow (#674) üzenetére


rihi1
tag

tőlem ne kérjél tanácsot,nem értek annyira hozzá!
ha itt a forumon felteszed a kérdést,mielött veszel valami biztos segitennek jót választaani.

(#677) havri1


havri1
félisten

Pár gyöngyszem :

Gyalogos G1W
Gyalogos 2 DVR027
Biciklis jól körülnéz DVR027
Előzés DVR027
Kocc DVR027
Motoros DVR027

havri

(#678) TaaT válasza havri1 (#677) üzenetére


TaaT
veterán

Gyűlnek a videók :DDD

Az első mondjuk no comment :W

Give them hell Ukraine!

(#679) MunezXBK válasza havri1 (#677) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Messze lakhatsz tőlem, itt ez minden nap előferdül. Amúgy faja a minőség!

(#680) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Ilyenek nekem is vannak :)

[link]

(#681) havri1 válasza Wheelbarrow (#680) üzenetére


havri1
félisten

:DDD
Most, már mindent veszek, remélem inkább csak jópofa videók lesznek majd, nem elrettentőek..

havri

(#682) Wheelbarrow válasza havri1 (#681) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Nálam is megy egész nap, de sokszor képtelenség átböngészni a napi termést. Így csak az ütősek maradnak :D

(#683) havri1 válasza Wheelbarrow (#682) üzenetére


havri1
félisten

Ennél a kameránál jobb helyzetben vagyok, mert itt ha valami érdekeset látok, csak fixálom a rögzítést egy gombnyomással, és így csak azok maradnak, amik "érdekesek".
Már csak a 32 GB-os kártya kellene, hogy ráférjen egy egész nap..Vagy 64 :U

[ Szerkesztve ]

havri

(#684) HUNtavasz


HUNtavasz
csendes tag

Sziasztok,
átolvastam a témát az elejétől az utolsó hozzászólásig, és eldöntöttem, hogy nekem is kell Black Box! :-)
Viszont nem tudok dönteni a G1W és a Mobius között... személy szerint a Mobius képe mintha jobb lenne, de kíváncsi vagyok, hogy ti melyik kamera képét tarjátok szebbnek?
Engem szinte kizárólag a nappali képminőség érdekel, az esetek 90%-ban nappal közlekedek.

Segítségeteket előre köszönöm!

(#685) Wheelbarrow válasza HUNtavasz (#684) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ez a Mobius nagyon meggyőző, ilyen képminőségnél még a kijelző hiánya is megbocsájtható. Én ezt venném bár az ára elég húzós a G1W-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#686) TaaT válasza HUNtavasz (#684) üzenetére


TaaT
veterán

Tényleg jó a Mobius, mindent tud amit egy car dvr-nek tudnia kell (jó képminőség, loop recording, auto ignition) csak egy jó tartó kell hozzá. Én csak egyetlen hátrányát látom, kijelző híján egy TXT fájl módosításával lehet az alap beállításokat változtatni, de ezt nem sűrűn kell végrehajtani. :)

Give them hell Ukraine!

(#687) havri1


havri1
félisten

Jelentem, hogy az alábbi memkari tökéletesen működik a G1W-ben.
1mp-es átfedés van a 2 felvétel között, class10-es, és jó nagy :D
2h:58p videó felfér rá FHD-ben.. (Nekem egy kicsit kevésnek tűnik, de ennyit ír a kamera, hogy ennyi fér rá)

TRANSCEND MICRO SDHC PREMIUM 32GB CLASS 10 UHS-I U1 32G 32 G GB MICRO SD NEW

[ Szerkesztve ]

havri

(#688) havri1 válasza havri1 (#687) üzenetére


havri1
félisten

Valamit rossul kalkulál a kamera, mert 3 perc 283mb.
Gyors számolás...

28gb a kártya ténylegesen, az 98 file.
98*3 perc 296, ami majdnem 5 óra..

havri

(#689) Wheelbarrow válasza havri1 (#688) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Szerintem csak átlag időt számol. Az én kameráim sem írják pontosan az hátralévő időt, nappal nagyobb fájlokat csinálnak mint sötétben. Előfordul, hogy egy napos felvétel a duplája méretben egy éjszakainak. (nem H264-ben dolgozik sajnos) Ezért nem tudja kiszámolni az időt csak kb. A másik meg, ha betelt a kártya akkor úgy is csak annyit mutat amennyire a loop idő van állítva. Ezért ha mondjuk 10 percre van állítva akkor kevesebb fér a kártyára mert kb 2 gigát mindig szabadon tart.Nálam 5 perc a loop idő.

(#690) havri1 válasza Wheelbarrow (#689) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ez így lesz valószínűleg.
Ma tesztelem, elvileg 4-4:20 perc vezetési időm van, annak rá kell férjen :)

havri

(#691) koala69


koala69
tag

Sziasztok,

lenne egy nagyon kezdo kerdesem, egy GS2000-esben mit takar az , hogy GPS van benne? Kiirja a sebesseget, es le lehet tolteni rola egy log file-t? AGPS-rol mar hallottam, a telefonokban eleg gyorsan talal holdat, ezekben a kamerakban mik vannak?

Erdekelne, hogy a GPS funkcio mennyire megbizhatoan, gyorsan mukodik, es mire hasznalhato pontosan?

elore is koszonom a segitseget!!

udv
G

(#692) lazac_ válasza TaaT (#686) üzenetére


lazac_
tag

Mobius tulajként alapvetően elfogult vagyok, de el kell, hogy mondjam, hogy van olyan nappali fény, amivel ez sem tud teljesen megbírkózni. Az esetek 95%-ban jó képet ad, és nagyon jól, gyorsan kezeli a változó fényviszonyokat (alagút, fák, stb.), de az erős napsütésben túlszaturált lehet, a fehér beéghet (így néha a közlekedési- és rendszámtáblák is), illetve az esti gyengeség is ismert.

De beszéljenek a videók hazai pályán is:
Mobius 1080p erős napsütés, Dobogókő felé
Mobius 1080p borús, 400-as elkerülő Üllőnél
(a kockásodás/blokkosodás a youtube műve, az eredeti .mov mindenhol tűéles)

A .txt fájlos beállítás tényleg nem a legszerencsésebb, de van androidra (OTG kábellel) és windowsra is program hozzá, nem kell kézzel szerkesztgetni.
Az öntapadós tartó szerintem elég stabil, mivel nagyon könnyű a kamera.
De lehet kapni a lencse/képrögzítő egységhez toldókábelt, így gondolkozom, hogy fixre beépítem a belső világítás házába, vagy onnan kivezetem a tükör hátuljára (Renault Twingoval készültek a felvételek egyébként).

(#693) TaaT válasza koala69 (#691) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, mind2-t jelenti [link]

De van olyan kamera ami nem teszi ki a sebességet a felvételre, és van olyan is ami a koordinátákat is kiteszi :) [link]

Az egyik dolog amire használható hogy ráégeti a felvételre az aktuális sebességet, a logolt fájl alapján egy progi segítségével meg térképre is kerülnek az infók. [link]

lazac_: az első videónál nagyon bepixeleződik a kép, lehet ott elférne még egy kis bitráta :B

Ha van hozzá progi az nagyon jó dolog :K

A második videón meg az a ződ chrysler, jaj anyám, láttam már párszor :DDD

Give them hell Ukraine!

(#694) koala69 válasza TaaT (#693) üzenetére


koala69
tag

Koszonom a valaszt!!

Ha jol ertem, akkor ez a GS2000-es ilyen GPS-el szerelt darab , ennek hasznalataval kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?? vagy valamelyik testver modellel?

koszonom a valaszokat!
D

(#695) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Megszabadultam az Overmaxtól és vettem egy ConCorde RoadCam HD30, lánykori nevén Activeye RF-1000 MX9 kamerát. Nem bántam meg :))
Ez tényleg jó! Egydül a tartót tartom alulméretezettnek (kicsi a tapadókorong), nem olyan mint a ti G1W kamerátoké. Nagyon le kell pucolni az ablakot és nedvesen kell fölrakni különben egy idő után leesik :(((
Egyelőre más negatívum nincs, este majd lesz videó is. Addig egy pár kép.

(#696) Wheelbarrow válasza Wheelbarrow (#695) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

(#697) Wheelbarrow válasza Wheelbarrow (#696) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Magyarul is tud ;)

(#698) Wheelbarrow válasza Wheelbarrow (#697) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

(#699) havri1 válasza Wheelbarrow (#698) üzenetére


havri1
félisten

Jól néz ki :)
Ebbe hogy megy bele a felfogatás?
A G1W-be ilyen nútos jelleggel beleszorul..nem rossz, de nem is jó ;]
Viszont lötyög. De ha meg beragasztom, nem tudom forgatni, csak fixen előre oszt csókolom. :O

havri

(#700) Wheelbarrow válasza havri1 (#699) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ugyan úgy mint a tiétekbe de ez nem lötyög, stabil. Ez a golyós megoldás viszont függőleges szélvédőnél nem előnyös, kicsit faragnom kell, hogy a buszba is jó legyen ha nem a földet akarom venni.
Az éjszakai felvételednél nálad be volt kapcsolva a WDR?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.